dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czym ogrzewać ?

Głosujących
620. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kocioł na EkoGroszek

    121 19,52%
  • Kocioł Zgazowujący Drewno

    45 7,26%
  • Pompa Ciepła

    221 35,65%
  • Kocioł na miał

    8 1,29%
  • Kocioł gazowy

    138 22,26%
  • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)

    87 14,03%
Strona 10 z 249
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 4962
  1. #181
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Oj tak, jest Pan wirtualny po całości!

    Dyskusja z Panem to dyskusja kopiuj-wklej,od lat zmienia się tylko częściowo formułka.
    Z jakies 3lata temu upierał się Pan,że nie da się budowac domu gorzej jak 70kWh/m2
    Teraz w formułce zmieniło sie to na 30 od tych ok.3lat, ale nie zmieniła się dalsza częśc formułki,że Pan takie robi od lat 90-ych hehe

    Kiedyś upierał się Pan,że te wszystkie solary, pompy ciepła sa za drogie, że tylko ogrzewanie na podczerwien na sufit, ta religia była aktualna u Pana jeszcze jakies 4m-ce temu
    Nie wspomnę o wiarygodnych testach w namiocie....

    Podawanie Panu źródeł niczego nie zmienia, bo Pan dalej swoje wymyślanie wypisuje.
    Baaa jeszcze jakiś czas temu FM było dla Pana samym złem, tutaj tylko ... pisali

    Ja cały czas nie rozumiem dlaczego nie zajmuje się Pan tym, na czym się zna np. rekuperacją.

    Widzę,że pompiarze ściągnęli tutaj same wybitne postaci....

    Nie pozostaje nic innego jak życzyć Wesołych Świąt
    I coś się zmieniło? Pan nie płacze, ogrzewanie paliwami stałymi jest najdroższym i najbardziej kłopotliwym ogrzewaniem. Ludzie zużywają nawet tonę paliwa rocznie - i jeszcze się z tego cieszą! To jest siła sugestii i manipulacji - nawet ekonomię pokona!

  2. #182

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Bo to bardzo dynamiczna i zabawna postac...


    Taki forumowy kabareciarz...

    Denerwuje sie jednak jak sie go kwestionuje... Zdaza sie ze szelki puszczaja.
    Tylko ponoc redakcja go zaprosila... Bo to ojciec izolacji w PL... A i PC P/P odkryl...
    ano kabareciarz....

    Na tym wątku dowiedziałem się, że ponoć ten swój sklep i mieszkanko grzeje pompa ciepła a zobacz na innym forum cały czas ludziom wciska,że grzał to wszystko bezobsługowo prądem.... i taniej nie było można.
    Jakie to świetne były te folie na podczerwien montowane w sufitach i tanio grzejące domy, mieszkania... wszystko się od tego sufitu ogrzewało i było niecentralne i precyzyjnie sterowane
    patrz kolego jak to się zmienia system ogrzewania w zależności od tego, co się w danej chwili sprzedaje

    Swego czasu x-lat temu także wmawiał,że podgrzewanie wody tylko przy danym punkcie poboru (prundem oczywiście) a krany tylko bezdotykowe...

    jeden czy dwa kliki, zmiana 2-3słów w zdaniu i dalej przez kolejne 3-4lata będzie dyskusja kopiuj-wklej za te 3-4lata jak zacznie handlowac np. energia z zimnej fuzji, to też się okaże,że tym grzeje ten sklep i że robi to wszystko od lat 90-ych....

    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  3. #183
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    ano kabareciarz....

    Na tym wątku dowiedziałem się, że ponoć ten swój sklep i mieszkanko grzeje pompa ciepła a zobacz na innym forum cały czas ludziom wciska,że grzał to wszystko bezobsługowo prądem.... i taniej nie było można.
    Jakie to świetne były te folie na podczerwien montowane w sufitach i tanio grzejące domy, mieszkania... wszystko się od tego sufitu ogrzewało i było niecentralne i precyzyjnie sterowane
    patrz kolego jak to się zmienia system ogrzewania w zależności od tego, co się w danej chwili sprzedaje

    Swego czasu x-lat temu także wmawiał,że podgrzewanie wody tylko przy danym punkcie poboru (prundem oczywiście) a krany tylko bezdotykowe...

    jeden czy dwa kliki, zmiana 2-3słów w zdaniu i dalej przez kolejne 3-4lata będzie dyskusja kopiuj-wklej za te 3-4lata jak zacznie handlowac np. energia z zimnej fuzji, to też się okaże,że tym grzeje ten sklep i że robi to wszystko od lat 90-ych....

    Świat się zmienia - technologia zmienia różne sprawy. Można pozostac na nauce podpisu i ogrzewaniu węglem.

  4. #184
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    - Najtańszym systemem ogrzewania zarówno w inwestycji i eksploatacji jest od dawna ogrzewanie bezpośrednie ( niecentralne ) . Pompy ciepłą do ogrzewanie bezpośredniego, są tańsze od kotłowni . Poza tym ceną i kosztami użytkowania, niewątpliwą ich zaletą jest - chłodzenie latem i brak obsługi.
    Ja też jestem wirtualny?
    Najtańsze ogrzewanie bezpośrednie to kurtka ,czapka i kapcie.Ale jeżeli chcemy zagrzać budynek ,to grzejemy .I niema znaczenia czy w każdym pomieszczeniu jest oddzielne urządzenie czy centralnie jedno na cały budynek .Ewentualne "straty na przesyle " zostają w budynku i go ogrzewają.

    Kiedyś zadałem pytanie koledze TB ile ciepła ucieka ciepła przez 20 cm styropianu pod ogrzewaniem podłogowym .Te 20 cm określił jako gówniane ,ale ile ciepła ucieka to już nie wie.
    A może wie?

  5. #185
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Najtańsze ogrzewanie bezpośrednie to kurtka ,czapka i kapcie.Ale jeżeli chcemy zagrzać budynek ,to grzejemy .I niema znaczenia czy w każdym pomieszczeniu jest oddzielne urządzenie czy centralnie jedno na cały budynek .Ewentualne "straty na przesyle " zostają w budynku i go ogrzewają.

    Kiedyś zadałem pytanie koledze TB ile ciepła ucieka ciepła przez 20 cm styropianu pod ogrzewaniem podłogowym .Te 20 cm określił jako gówniane ,ale ile ciepła ucieka to już nie wie.
    A może wie?
    Nie określiłem 20cm :jako "gó....e" Szanowny Panie! Brak izolacji to nie to samo co gów...a izolacja . Izolacja od gruntu zaczyna się od 30cm i to jest minimum czyli niektórzy mogą nazywać gów...ą
    Zacytuję tu autorytet w kwestii "ile ucieka"
    Biorąc dodatkowo pod uwagę, że z wszystkich przegród jedynie ocieplenie podłogi na gruncie jest z przyczyn ekonomicznych niewykonalne, stosowanie cieńszych warstw ocieplenia niż 30cm jest dla inwestora ekonomicznym absurdem. Zatem z punktu widzenia etyki projektant, który nie przedstawia inwestorowi tego rachunku, albo o nim nie wie czyli jest głupcem, albo mu się nie chce czyli jest łajdakiem.
    Dr. Ludomir Duda
    i może Pan się kontaktować osobiście lun mailem - na pewno Panu kwestię ILE 0 wyjaśni.
    A co do izolowania - to faktycznie najtańsze ogrzewanie.
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Brzęczkowski ; 01-05-2014 o 17:58

  6. #186
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    No to podaj na spółę z dr. tę ilość ciepła np w WATACH na 1 m2.

    Bo "który nie przedstawia inwestorowi tego rachunku, albo o nim nie wie czyli jest głupcem, albo mu się nie chce czyli jest łajdakiem.
    Dr. Ludomir Duda "

    Rzeczywiście wybitna jednostka.
    Buduje oczyszczalnie ścieków dla budynku użyteczności publicznej ,gasi pożary,tworzy ustawy i jednocześnie twierdzi ,że ich przestrzeganie to zbrodnia lub głupota
    Ostatnio edytowane przez fachman19 ; 01-05-2014 o 19:16

  7. #187
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Nie da się postawić domu izolowanego na 20 cm styro . a 30 - było jako izolacja w 1990 - nie było wtedy liczenia innego jak licznik. Każdy może więc sprawdzić czy ma dom izolowany czy nie! Ma Pan z tym jakiś problem? Domy zużywające ponad 30kWh/m2 nie są izolowane.
    Definicja izolacji z 1990 r prof Krzysztofa Żmijewskiego.
    A Pan radzi izolować czy nie?

  8. #188
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Ja zadałem wydawało mi się proste pytanie ILE WAT NA M2???
    Czy to takie trudne .Nie potrafię prościej

    OK To ile ciepła przepływa przez warstwę 30 cm styropianu do gruntu w przypadku ogrzewani podłogowego.
    Tu już chyba mamy do czynienia z izolacją,zależność jest liniowa .Resztę sam wyliczę
    Ostatnio edytowane przez fachman19 ; 01-05-2014 o 19:30

  9. #189
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Panie Tomaszu.Na 20cm izolacji można dom pasywny wybudować ,tyle,że trzeba wiedzieć jak a nie demagogię uprawiać.
    Dla przypomnienia jakby Pan zapomniał,przez 30cm izolacji ucieka więcej ciepła niż przez 20cm . Wynika to z tego,że pod 30cm izolacji panuje temp. 8oC i mniej ,a pod 20cm panuje temp. 18-15,5oC.Suchy piasek pod domem jest izolacją o której Szanowny Pan nie chce pamiętać.

    ,,A Pan radzi izolować czy nie"
    Panie Tomaszu.To hasło zaczyna trącić żenadą. Pan powinien zacząć zadawać pytanie jak i gdzie ,a nie ile .Pan naraża swoimi teoriami ludzi na straty finansowe.

  10. #190
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Panie Tomaszu.Na 20cm izolacji można dom pasywny wybudować ,tyle,że trzeba wiedzieć jak a nie demagogię uprawiać.
    Dla przypomnienia jakby Pan zapomniał,przez 30cm izolacji ucieka więcej ciepła niż przez 20cm . Wynika to z tego,że pod 30cm izolacji panuje temp. 8oC i mniej ,a pod 20cm panuje temp. 18-15,5oC.Suchy piasek pod domem jest izolacją o której Szanowny Pan nie chce pamiętać.

    ,,.
    No rzeczywiście ułożenie rur na gruncie spowoduje wyrównanie temperatur .Dla dt =0 przenikanie ciepła jest równe 0.
    Genialne.
    Ciekaw czy 30 cm ytonga to izolacja czy nie ,

  11. #191
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    No rzeczywiście ułożenie rur na gruncie spowoduje wyrównanie temperatur .Dla dt =0 przenikanie ciepła jest równe 0.
    Genialne.
    Ciekaw czy 30 cm ytonga to izolacja czy nie ,
    A kto zdrowy na umyśle układa rury na gruncie. Mówili mi,że na izolacji należy.

  12. #192
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Ja zadałem wydawało mi się proste pytanie ILE WAT NA M2???
    Czy to takie trudne .Nie potrafię prościej
    Pytałem Pana dr Dudy i nie zadał Mu Pan tego pytania. Ja na ogół mam do czynienia z domami gdzie jest 40 cm styropianu od gruntu. To jest sprawa projektanta nie instalatora.
    A audyty robi często dr Duda .
    Wg mnie - podstawą taniego ogrzewania jest izolacja. W 1990 prof Żmijewski (jako wiceminister budownictwa od spraw efektywności energetycznej ) określił jej minimum na 30 cm styro od gruntu. A po 24 latach mogę stwierdzić, że nie uda się postawić domu izolowanego na 20 cm - a o pasywnym to już nie wspominam.
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Brzęczkowski ; 02-05-2014 o 04:25

  13. #193
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Panie Tomaszu.Na 20cm izolacji można dom pasywny wybudować ,tyle,że trzeba wiedzieć jak a nie demagogię uprawiać.
    Dla przypomnienia jakby Pan zapomniał,przez 30cm izolacji ucieka więcej ciepła niż przez 20cm . Wynika to z tego,że pod 30cm izolacji panuje temp. 8oC i mniej ,a pod 20cm panuje temp. 18-15,5oC.Suchy piasek pod domem jest izolacją o której Szanowny Pan nie chce pamiętać.

    ,,A Pan radzi izolować czy nie"
    Panie Tomaszu.To hasło zaczyna trącić żenadą. Pan powinien zacząć zadawać pytanie jak i gdzie ,a nie ile .Pan naraża swoimi teoriami ludzi na straty finansowe.
    Szanowny Panie - nie jest możliwe postawienie domu pasywnego za normalne pieniądze bez izolacji termicznej!!!

  14. #194
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Pytałem Pana dr Dudy i nie zadał Mu Pan tego pytania. Ja na ogół mam do czynienia z domami gdzie jest 40 cm styropianu od gruntu. To jest sprawa projektanta nie instalatora.
    A audyty robi często dr Duda .
    Wg mnie - podstawą taniego ogrzewania jest izolacja. W 1990 prof Żmijewski (jako wiceminister budownictwa od spraw efektywności energetycznej ) określił jej minimum na 30 cm styro od gruntu. A po 24 latach mogę stwierdzić, że nie uda się postawić domu izolowanego na 20 cm - a o pasywnym to już nie wspominam.
    Jednak za trudne.
    Ale z historii Administracji polskiej jest Pan doskonały .
    Przypuszczam ,że za parę lat pojawi się ktoś z wielką ilością funkcji i tytułów ,kto powie ,że izolacja to 1 metr ,A kto uważa ,że mniej to jest głupi ,a dowodem jest ilość tytułów.
    Ja skromny inżynier z pierwszy stopniem naukowym powinienem przestać robić cokolwiek ,bo wszystko jest źle i się zawali.
    A Pan panie Tomaszu to jakie ma wykształcenie?

  15. #195
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Podpowiem Panu jak to się liczy .
    Oblicza się grubość izolacji.Następnie określa sie współczynnik przenikania ciepła.przyjmuję się jakąś różnice temperatur .
    I to wszystko się mnoży.
    Gwarantuję Panu ,że 90 % instalatorów to policzy , a Pan potrzebuje pomocy Doktora czy Profesora Ministra itp.
    .

  16. #196
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Podpowiem Panu jak to się liczy .
    Oblicza się grubość izolacji.Następnie określa sie współczynnik przenikania ciepła.przyjmuję się jakąś różnice temperatur .
    I to wszystko się mnoży.
    Gwarantuję Panu ,że 90 % instalatorów to policzy , a Pan potrzebuje pomocy Doktora czy Profesora Ministra itp.
    .
    Być może 90% się nie zna. Ale tak się nie liczy. Może Pan zobaczyć definicję współczynnika przenikania ciepła? Uważa Pan, że 90% instalatorów nie zna tej definicji?

  17. #197
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Ale nawet, gdyby Pan liczył niezgodnie z prawami fizyki (czyli
    Oblicza się grubość izolacji.Następnie określa sie współczynnik przenikania ciepła.przyjmuję się jakąś różnice temperatur .
    I to wszystko się mnoży.
    To zapewniam Pana, że w domu izolowanym - przy izolacji na poziomie 0.1W/m2 x K większe straty będzie miał Pan do gruntu niż dachem.
    Wyjaśnię Panu dlaczego:
    W domach izolowanych temperatura gruntu pod izolacją jest od +3 do +5 stopni zależnie od zimy. Ponieważ w domach izolowanych najlepiej sprawdza się ogrzewanie podłogowe, to temperatura wylewki wynosi blisko 30 st.C -
    - Może Pan przyjąć delta T przy gruncie 23-25st.C
    Temperatura powietrza pod sufitem - przy rekuperatorze i ogrzewaniu podłogowym - wynosi 18-19 stC . Średnia temperatura powietrza w okresie grzewczym wynosi około 0 st . a na wysokości 3-5m jest o 2 do 3 st. cieplej.
    DeltaT w dachu może Pan przyjąć 16-17 st.
    Proszę jeszcze doliczyć zyski słoneczne, które dach ma spore a grunt w ogóle.

    Jeżeli teraz podstawi Pan faktyczne dane do Swoich wzorów - TO CO PANU WYJDZIE przy współczynniku 0.1W/m2 xK ??

    Jak Pan policzy, nawet po Swojemu, przekona się Pan dlaczego dr Duda nazywa głupcami tych co dają mniej jak 30cm izolacji od gruntu.
    A jeżeli Pan zobaczy w Polskie Normy, że wynik "do gruntu" mnożymy x 1.4 ...
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Brzęczkowski ; 02-05-2014 o 06:50

  18. #198
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    nydar

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bydzia
    Kod pocztowy
    85-638
    Posty
    9.859

    Domyślnie

    Panie Tomaszu ,Pan żyje w wyimaginowanym świecie.
    Najniższa temp. jaką odnotowałem w tym roku pod fundamentem to początek marca 15,5oC. Dzisiaj jest 16oC.
    Natomiast udało mi się zmierzyć zimą w bezchmurną mroźną noc ,temp. nieboskłonu - 40oC(tak ciepło bo niedoskonałość przyrządu,albo zanieczyszczenie powietrza).

    No i najważniejsza rzecz .Temp. posadzki w domu energooszczędnym nie wynosi +30oC .Panu mylą się dane z domami 5-7L

  19. #199
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Być może 90% się nie zna. Ale tak się nie liczy. Może Pan zobaczyć definicję współczynnika przenikania ciepła? Uważa Pan, że 90% instalatorów nie zna tej definicji?
    Nie umie pan policzyć.
    Jak pan to rozpracuje to pogadamy .
    Niech pan założy wątek Historia i znajomości , a ogrzewanie budynków.

    Ciekawe czemu budynki w trakcie budowy (bez okien i izolacji ) są zimne w środku.Niepojęte ,same zyski i zimne

  20. #200
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał nydar Zobacz post
    Panie Tomaszu ,Pan żyje w wyimaginowanym świecie.
    Najniższa temp. jaką odnotowałem w tym roku pod fundamentem to początek marca 15,5oC. Dzisiaj jest 16oC.
    Natomiast udało mi się zmierzyć zimą w bezchmurną mroźną noc ,temp. nieboskłonu - 40oC(tak ciepło bo niedoskonałość przyrządu,albo zanieczyszczenie powietrza).

    No i najważniejsza rzecz .Temp. posadzki w domu energooszczędnym nie wynosi +30oC .Panu mylą się dane z domami 5-7L
    Szanowny Panie nie będę pisał o historii budownictwa, nie interesuje mnie grzanie gruntu. Temperatura gruntu zimą pod domem przekraczająca +1 st.C to ciepło z domu. Zawsze trochę grunt grzejemy, ale rozgrzanie gruntu powyżej +5 st.C to dowód na to, ze dom nie jest izolowany.
    Co do temperatury posadzki... gdy temperatura posadzki z terakotą wynosi 24 st.C to spód wylewki gdzie są kable ma 28-30st. W łazienkach temperatura podłogi jest wyższa. Gdyby Pan miał panele - temperatura wylewki przekroczy 33st a przy parkiecie to i 36st!

Strona 10 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony