dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Pawilon ogrodowy, a wiatr

    Witajcie

    Przeszukałem dział Ogród na forum, ale nie znalazłem odpowiedzi - sugestii.

    Otóż małżonka pragnie mieć w ogrodzie coś takiego:
    http://www.ogrod.obi.pl/?utm_source=...ona-63,popup-2
    (Niestety link do katalogu OBI - chodzi o pawilon BRAGA - za 849 PLN)

    Z punktu widzenia wrażeń artystycznych nie jestem przeciwny, aczkolwiek mam pewną obawę, której potwierdzenia (lub zaprzeczenia) poszukuje.
    Otóż nasz dom stoi na dosyć odkrytym terenie.
    Często bywa, że wieje tam wiatr i to dosyć silny (nie raz i nie dwa krzesła plastikowe fruwaja po całym ogrodzie).
    Osobiście sie obawiam, że niezależnie jak dokładnie i stanowczo przykotwie ten namiocik do podłoża, to przy takiej czaszy, mocny wiatr po prostu to wyrwie, albo - w najlepszym wypadku - potarga i pognie.
    Padła sugestia, że aby tak sie nie stało, szczyt ma tę szczelinę, która pozwala podmuchom wymknąć się górą, ale jakoś mnie to nie przekonuje.
    Niestety sam nie jestem w stanie policzyc ewentualnych sił, jakie moga na taki namiot działac przy silnym wietrze.

    Czy możecie wesprzeć mnie swoimi doświadczeniami, ewentualnie wiedzą matematyczno/fizyczną i podpowiedzieć czy moje obawy są słuszne i na ile?

    Z góry dziękuje

    pzdr
    k

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie ania

    my mamy podobną do Araceny, 3x 3,5m, też z tym czymś na czubku- co niby pozwala wywiewać wiatr,
    stoii na tarasie, nie przykotwiona, dosunięta jednym bokiem do domu,
    od Zachodu

    przed zapowiedzią wiatru lub burzy biegamy z płytami betonowymi 40x40cm, i tak po 2płyty na nogę ją mocujemy,
    z tym że stopa tej naszej nogi jest na tyle szeroka że jest na czym położyć te płyty, stopy są okrągłe i mają średnicę ok. 25cm, napewno nie więcej,

    na boku 3,5 są 3stopy, a na boku 3m. tylko dwie w narożach.

    ale pewnego lata wyjechaliśmy a burzy nie nadawali, pod namiotem stał stół, ławka i krzesła,
    pociągneło altankę tak ze 2m do przodu, zjechała po 2schodkach, złamało się jedno mocowanie, a ostatecznie zatrzymała się na stole, który przesunął się tak z 50cm,
    i pewnie gdyby nie ten stół to pojechałaby do ogrodu.

    ale generalnie super sprawa na letnie, wieczorki, nawet jak jest pełno komarów, bo u nas ta siatka jest na tyle szczelna że skutecznie je zatrzymuje- siatki u nas mają suwaki,
    sam ten materiał + siatki zawsze ściągamy przed zimą i myjemy./pierzemy!
    Proszę o komentarze w dzienniku..

  3. #3

    Domyślnie

    Serdeczne dzięki.
    Właśnie się tego obawiam, że jak przyjdzie mocniejszy wiatr, to ten pawilon zabierze. No chyba, żeby zrobić jakieś betonowe kotwy...
    Może by ustał.

    pzdr
    k

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    vincento

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-046
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam, piszę z prośbą o poradę. Zastanawiamy się z małżonką nad pawilonem ogrodowym a altanką drewnianą. Szczerze mówiąc, nie mam bladego pojęcia, co bardziej się nadaje, mamy dużo wysokich drzew w ogrodzie, ale mimo to chcemy schować się trochę przed słońcem. Moja żona uwzięła sie na pawilon [
    jest ładny, ale też trochę kosztuje, dlatego wolałbym dowiedzieć się od kogoś, kto sie na tym zna, co wybrać: taki pawilon czy drewnianą altankę?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 25-04-2014 o 16:49

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SKula
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zaborów
    Posty
    2.673
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    koszt tego pawilonu to jakaś 1/4 kosztu altany drewnianej
    a i to może się okazać jeszcze za mało - wszystko zależy od wykończenia , pokrycia dachowego itp
    pawilon możesz zawsze złożyć i schować - z altaną tego nie zrobisz
    pawilon jest za to bardziej delikatny i podatniejszy na uszkodzenia
    my zdecydowaliśmy się na altanę i super się sprawdza - na trwale wpisała się już w ogród
    i jest jednym z kilku miejsc które on oferuje do odpoczynku

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    vincento to naganiacz ze sklepu internetowego, szkoda mu odpowiadać.

  7. #7

    Domyślnie

    wszystko zależy od tego jak mocowany jest pawilon jeśli jest przytwierdzony do ziemi to nie powinno być problemu z wiatrem, a jeśli jest składany to wystarczy złożyć i tyle ale to jest fajna sprawa dla małych entuzjastów słońca - takich jak ja haha [SPAM] mój ma na dachu otwór wentylacyjny więc spoko rozwiązanie
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 27-05-2016 o 16:03

  8. #8

    Domyślnie

    Jeśli wiatr bardzo przeszkadza to warto postawić w ogrodzie parawan, to bardzo praktyczne rozwiązanie które powinno pomóc w problemie. Jest wiele osób które tworzą parawany z drewna, zarówno do ogrodów jak i mieszkań.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony