dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie Koszt przyłącza do wodociągów

    Witam,

    Złożyłem do gminy wniosek o wydanie warunków technicznych przyłącza do wodociągu i kanalizacji. Dzisiaj otrzymałem informację, że projekt wraz z umową jest do odebrania i koszt to 1800 + 1800 za obydwa przyłącza.
    I teraz pytanie - przez moją działkę przechodzi wodociąg, a studzienkę kanalizacyjną miałem już założoną wraz z podłączeniem przy kupnie działki. Czy takie kwoty nie są przypadkiem zbyt wysokie? Z tego co słyszałem od innych takie są opłaty dla wszystkich w tej gminie.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Crazy

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Białystok
    Posty
    356

    Domyślnie

    Cytat Napisał grv Zobacz post
    Witam,

    Złożyłem do gminy wniosek o wydanie warunków technicznych przyłącza do wodociągu i kanalizacji. Dzisiaj otrzymałem informację, że projekt wraz z umową jest do odebrania i koszt to 1800 + 1800 za obydwa przyłącza.
    I teraz pytanie - przez moją działkę przechodzi wodociąg, a studzienkę kanalizacyjną miałem już założoną wraz z podłączeniem przy kupnie działki. Czy takie kwoty nie są przypadkiem zbyt wysokie? Z tego co słyszałem od innych takie są opłaty dla wszystkich w tej gminie.
    Nic z tego nie rozumiem. Złożyłeś do gminy wniosek o warunki techniczne przyłączy, a oni od razu zrobili projekt? Warunki techniczne otrzymuje się za darmo. I na podstawie tych warunków projektant robi projekt. Mój projekt przyłączy wod-kan zrobił projektant za 600 zł za oba przyłącza, a miałem do wody i kanalizy 10m. Coś to trochę naciągane jest. Może w gminie mają zaprzyjaźnionego projektanta, który dorabia sobie projektując przyłącza. Chyba że to kwota z podłączeniem przyłączy do domu, robocizną i materiałem.
    Ostatnio edytowane przez Crazy ; 14-05-2014 o 13:28

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar darvid
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Choszczno
    Kod pocztowy
    73-200
    Posty
    173

    Domyślnie

    Warunki techniczne NIE SĄ za darmo. W marcu 2012 odebrałem w PGK Kołbaskowo DWIE kartki papieru (woda i kanalizacja) za które zapłaciłem 890zł. Na marginesie - w październiku okazało się, że WT dla kanalizacji były błędne, gdyż nie miałem prawa otrzymać takiej lokalizacji kolektora jak napisali w marcu. 90% treści z obu kartek do "kopiuj-wklej", czyli takie same dla wszystkich. Jedyne różnice to: dane odbiorcy; numery działek; lokalizacja kolektora. Co gmina/PGK to inne ceny za to samo: w Choszcznie biorą 70+75=145zł za WT dla wody i kanalizacji. Pozdrawiam.
    dom z poddaszem, budowa IV.2007-VII.2008; 151m2 p.u.; 191m2 p.c.; 565m3 kubatura; duży strych. Ściana POROTHERM 24cm+12cm styro; 13cm styro w podłodze; 20cm wełna na poddaszu. Okna PCV dwuszybowe 1.0. Podłogówka parter 62m2 + łazienka (góra), grzejniki góra + garaż 24m2 (temp. 10-14). GZ50 W3, piec gazowy 2F Immergas Nike Star 23KW. Sterowanie Auraton 2005 w garderobie nad garażem. Cykl D21*/N20*: D5-7/N7-13/D13-23/N23-5, weekend D8-23/N23-8. BRAK kominka, kuchenka gazowa, 2 osoby dorosłe.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Crazy

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Białystok
    Posty
    356

    Domyślnie

    Właśnie przed chwilą zadzwoniłem do wodociągów w Białymstoku, żeby zapytać czy coś się zmieniło w sprawie opłat za warunki techniczne. I dokładnie jest tak jak napisałem. Ja za warunki techniczne przyłączenia do wody i kanalizacji w 2012 roku w wodociągach białostockich NIE PŁACIŁEM NIC, ZERO ZŁ. Więc nie wiem na jakiej podstawie inne gminy czy wodociągi pobierają opłatę za WT. Sprawdziłem też ile zapłaciłem za projekt wod-kan, dokładnie 500zł. Pozdrawiam.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wierka
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    aaa... z domu ... ;)
    Posty
    273

    Domyślnie

    Również za wydanie warunków technicznych nie zapłaciłam nic.
    Projekt kosztował mnie 600 zł.
    Wykonanie przyłącza wody 5700 zł.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Witam,

    Dowiedziałem się już więcej w urzędzie.Otóż rzeczona opłata (3600 zł) jest za MOŻLIWOŚĆ PODŁĄCZENIA DO SIECI I WYDANIE WARUNKÓW TECHNICZNYCH
    Jak dla mnie to liczą sobie jak za zboże...

    Znalazłem też ciekawy artykuł dotyczący tych opłat, który jasno opisuje i określa ten proceder za niezgodny z prawem http://prawo.rp.pl/artykul/572679.html
    Ostatnio edytowane przez grv ; 15-05-2014 o 12:29

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał grv Zobacz post
    Witam,...
    Znalazłem też ciekawy artykuł dotyczący tych opłat, który jasno opisuje i określa ten proceder za niezgodny z prawem http://prawo.rp.pl/artykul/572679.html
    To idź do sądu

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Crazy

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Białystok
    Posty
    356

    Domyślnie

    Cytat Napisał grv Zobacz post
    Witam,

    Dowiedziałem się już więcej w urzędzie.Otóż rzeczona opłata (3600 zł) jest za MOŻLIWOŚĆ PODŁĄCZENIA DO SIECI I WYDANIE WARUNKÓW TECHNICZNYCH
    Jak dla mnie to liczą sobie jak za zboże...

    Znalazłem też ciekawy artykuł dotyczący tych opłat, który jasno opisuje i określa ten proceder za niezgodny z prawem http://prawo.rp.pl/artykul/572679.html
    Masz dwa wyjścia, a nawet trzy. Zapłacić gminie zbójecką opłatę w kwocie 3600zł, albo walczyć z gminą i mieć wod-kan za 5 lat. Możesz też sprzedać działkę i wynieść się do innej gminy. Zapodaj temat jakiemuś dziennikarzowi z uwagi, superwizjera itp może jak nagłośnią sprawę to coś się ruszy. Takie opłaty to rozbój w biały dzień i samowola urzędnicza. Współczuję takiej gminy. Pzdr.

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Cytat Napisał Crazy Zobacz post
    Masz dwa wyjścia, a nawet trzy. Zapłacić gminie zbójecką opłatę w kwocie 3600zł, albo walczyć z gminą i mieć wod-kan za 5 lat. Możesz też sprzedać działkę i wynieść się do innej gminy. Zapodaj temat jakiemuś dziennikarzowi z uwagi, superwizjera itp może jak nagłośnią sprawę to coś się ruszy. Takie opłaty to rozbój w biały dzień i samowola urzędnicza. Współczuję takiej gminy. Pzdr.
    Myślę, że zacznę w bardziej cywilizowany sposób. Na początek poprosiłem o uchwałę luz zarządzenie na podstawie której pobierana jest ta opłata (mam dzwonić w poniedziałek). Następnie skieruje oficjalne pismo w tej sprawie w urzędzie i poczekam na ich odpowiedź. Czytałem, że takie przypadki są rozpatrywane indywidualnie i faktycznie można uniknąć tej opłaty.

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Crazy

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Białystok
    Posty
    356

    Domyślnie

    Daj znać jak się sprawa potoczy.

  11. #11
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Sytuacja wygląda tak: podpisałem z gminą umowy na podłączenie do gminnego wodociągi i kanalizacji. Jest w niej napisane, że uiszczam dobrowolną opłatę. Zapłaciłem, żeby nie mieć problemów na dalszych etapach budowy, jednak zamierzam później żądać zwrotu opłaty przed Sądem Administracyjnym.

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem

    podpisałeś "dobrowolną opłatę" i potem chcesz żądać zwrotu przed sądem?
    A to da się?

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Crazy

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Białystok
    Posty
    356

    Domyślnie

    Dokładnie. A poza tym na pewno machniesz na to ręką, jak wszyscy okradani inwestorzy w twojej gminie.

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Cytat Napisał gentoonx Zobacz post
    Nie bardzo rozumiem

    podpisałeś "dobrowolną opłatę" i potem chcesz żądać zwrotu przed sądem?
    A to da się?
    Tak - ponieważ jest to opłata pobrana niezgodnie z obowiązującym prawem (podobnie sytuacja wygląda, gdy np. chcemy naprawić coś, co jest na gwarancji, producent odmawia i dokonujemy naprawy płatnej a potem domagamy się zwrotu tych kosztów).

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Dzięki @Nefer - i wszystko jasne

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Proszę uprzejmie
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Crazy

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Białystok
    Posty
    356

    Domyślnie

    Tak, tylko że autor tego tematu zapłacił 3600 zł za jak pisze: "MOŻLIWOŚĆ PODŁĄCZENIA DO SIECI I WYDANIE WARUNKÓW TECHNICZNYCH", więc nie jest to podłączenie do sieci. Za wykonanie przyłączy zabuli drugie tyle, albo i jeszcze więcej.

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Crazy Zobacz post
    Tak, tylko że autor tego tematu zapłacił 3600 zł za jak pisze: "MOŻLIWOŚĆ PODŁĄCZENIA DO SIECI I WYDANIE WARUNKÓW TECHNICZNYCH", więc nie jest to podłączenie do sieci. Za wykonanie przyłączy zabuli drugie tyle, albo i jeszcze więcej.
    środkowy link od @Nefer, ostatni akapit

    co do "bulenia za przyłącze i drugie tyle' - nie przesadzaj, ja za 130mb DN50, projekt, wykonanie z podsypką piaskową, bo w ciężkim gliniastym gruncie, zapłaciłem za komplet z odbiorami i geodetą 3200zl
    Ostatnio edytowane przez gentoonx ; 26-05-2014 o 15:20

  20. #20

    Domyślnie

    U mnie projekt +przyłacze na gotowo 140 mb ..27.000 zł..i ani grosika mniej...fakt ze to jest do najdalej połozonego domku,i po drodze wpina sie 2 domki w tym mój..czyli do podziału na 3 osoby ale i tak to cena z ksiązyca.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony