dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie Podniesienie poziomu działki.

    Jeśli był taki temat (nie znalazłam), to proszę o doczepienie. Moja działka wymaga nawiezienia ziemi. Kiedy robili tam utwardzaną drogę, podnieśli ją o jakieś 40 cm ponad poziom działek. Wszyscy, którzy już wybudowali domy, dorównali swoje działki do poziomu drogi.
    Stąd moje pytanie. Jak to zrobić po kolei? Obok mojej działki są dwie niezabudowane, więc jeszcze nie podniesione. Moja działka jest mała, więc jak nawiozę ziemi, to coś pewnie "spadnie, albo się rozmyje na sąsiednie. Nie chcę, aby ktoś miał pretensje albo cała ziemia się rozniosła do sąsiadów. Jak to zrobić po kolei? Wymyśliłam, że może zrobić najpierw jakiś murek, czy coś takiego w granicach i dopiero sypać tę ziemię? Płotu raczej nie ma chyba sensu, bo po pierwsze murek musiałby mieć z pół metra, a po drugie to utrudnienie dla maszyn przy budowie. Może ktoś coś poradzi?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kondziu87r
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Gorzów Wlkp
    Posty
    247

    Domyślnie

    a nie możesz pogadać z tymi sąsiadami czy oni też by nie chcieli sobie działek wyrównać? jakoś się dogadać aby równać wszystkie 3 na raz?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Cytat Napisał kondziu87r Zobacz post
    a nie możesz pogadać z tymi sąsiadami czy oni też by nie chcieli sobie działek wyrównać? jakoś się dogadać aby równać wszystkie 3 na raz?
    No właśnie nikt nie zna tych ludzi, bo tam się nie pojawiają. Może przy jakimś wytyczaniu granic się pojawią.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    U nas sąsiedzi na przeciwko nie pytali nikogo, podnieśli swoją działkę a żeby zatrzymać u siebie ten poziom zrobili sobie wysoka podmurówkę - wysoką od sąsiadów. Choć chyba teraz nie wolno podnosić gruntu... Za to z pewnością możesz podnieść nowo budowany dom i podsypać górką, którą będziesz powoli do sąsiada wytracać

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kondziu87r
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Gorzów Wlkp
    Posty
    247

    Domyślnie

    A dlaczego nie wolno podnosić gruntu?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Skoro podnieśli poziom drogi i teraz woda spływa na działkę, to co zrobić?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    tu na forum było nie raz o tym na szybko tylko takie znalazłam


    ale jeszcze nie masz jak rozumiem zatwierdzonego planu domu, więc chyba możesz uwzględnić w projekcie podniesienie gruntu ze względu na podniesienie gruntu drogi co zalewanie twojej posesji może powodować.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gosiek33 Zobacz post
    tu na forum było nie raz o tym na szybko tylko takie znalazłam


    ale jeszcze nie masz jak rozumiem zatwierdzonego planu domu, więc chyba możesz uwzględnić w projekcie podniesienie gruntu ze względu na podniesienie gruntu drogi co zalewanie twojej posesji może powodować.
    Dzięki Gosiek. Nie mam planu domu. Wiem, że sąsiad po drugirj stronie drogi nawoził ziemię, ale chyba wcześniej niż robili drogę. No nic, zobaczymy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony