dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie oceńcie proszę mieszkanie :)

    hej,
    zastanawiamy się z żoną nad zakupem mieszkanie 3pokojowego. Lokalizacja nam pasuje, $ też. Pytanie do Was (każda opinia jest cenna) czy w załączonym planie mieszkania widzicie coś co je dyskwalifikuje/ będzie uciążliwe/ nie praktyczne w codziennym użytkowaniu.

    Będę wdzięczny za wszelkie opinie

    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	62m.jpg
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	69,1 KB
ID:	299630  

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    cześć - pierwsze, co rzuciło mi się w oczy to brak możliwości wstawienia jakiejkolwiek szafy na kurtki. Mieszkanie nie jest proste. Jeśli to Wasz jedyny wybór to trudno, ale poszukałabym mieszkania o lepszej funkcjonalności pomieszczeń - tu i kuchnia mała, i łazienka i korytarz niefajny.

    Jeśli jednak miałoby zostać, to z pewnością proponowałabym wyburzenie ścian działowych (zostawić tylko 2 sypialnie) możliwe, że w sypialni 1 przesunąć drzwi "do góry". Inaczej zaaranżować korytarz - teraz w mieszkaniu ucieka Wam masa metrów na komunikację, a cały korytarz jest szerokości 124cm - czyli po bokach nie do zabudowania...
    Proponuję rozrysować zmiany i dopiero wówczas podjąć decyzję o zakupie.
    pierwszy i bez błędów-zwariowałam http://forum.muratordom.pl/showthrea...82adam!-%29%29

  3. #3

    Domyślnie

    Mnie się mieszkanie podoba tylko bym coś pokombinowała żeby powiększyć pokój dzienny jest dosyć mały,coś takiego


  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Garderobę włączyłabym do głównej sypialni, z drzwiami do całości usytuowanymi prostopadle do drzwi mniejszej sypialni.

    Ilu sypialni potrzebujecie? Miejsce do pracy? Fortepian? Pies, kot, rybki?

  5. #5

    Domyślnie

    w mieszkaniu potrzebujemy dwóch sypialni rodzice (1.sypialnia) + 2dzieci (w 2 sypialni). Za około 10lat planujemy przenieść się z sypialni do salonu a dzieciom zostawić dwa pokoje z tego względu szukaliśmy czegoś z zamknięta kuchnia.

    drzwi sypialni dolnej przeniesiemy do góry żeby w korytarzu mieć możliwość wstawić mała komodę.
    nad garderoba sie zastanawiamy czy nie połączyć jej z sypialnią górną ale w ten sposób tracimy ścianę w sypialni i garderoba staje się przynależna do jednego pokoju. planowaliśmy ją zostawić jak jest a w pokoju zrobić zabudowane łóżko (cos jak zalacznik pod zwgledem funcjonalnosci)
    co do kurtek to jest wnęka zaraz przy drzwiach wejściowych.

    czy nie uważacie że szerokość łazienki 174cm jest za waska zeby w jednej linii stawiać wc i umywalkę ?

    myślicie że pokój dzieci 9,19m2 396x237 pomieści w logiczny sposób dwa łóżka? 160x90 ?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Skoro jedna sypialnia ma pomieścić 2 łóżka dla dzieci, to dzieciom oddałabym większą sypialnię z włączoną do niej garderobą...
    Mam sypialnię o wymiarach zbliżonych do mniejszej sypialni (235x370) i nie wyobrażam sobie tam 2 łóżek, biurka, regału na zabawki czy książki, szafek i miejsca na zabawę/naukę...
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 19-01-2015 o 09:05

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    W łazience na linii 174cm ze spokojem wstawisz ubikację i umywalkę z szafką 80/90cm. Na wygodną ubikację potrzebujesz 80cm

    Dla dzieci macie łóżeczka 160x90 (z reguły te na 160 mają szerokość 70cm) W mniejszym pokoju liczy się każdy cm. Obecnie też oddałabym dzieciom większy pokój z garderobą - zawsze to dodatkowe metry. Jeśli za 10 lat przeniesiecie się do salonu, wtedy można na powrót udostępnić garderobę z korytarza.
    Z drugiej strony musicie dziś pomyśleć o miejscu na odkurzacz, jakieś mopy, albo też sprzęt dla dzieci typu hulajnogi, rolki - jeśli nie macie piwnicy, czy pomieszczenia gospodarczego w bloku, to może warto jednak garderobę zostawić.
    Dla dzieci polecam też łóżko piętrowe, nawet niskie z wysuwanym dolnym łóżkiem - to też zajmie mniej miejsca niż dwa osobne łóżka - nie wiem, wjakim wieku dzieci, ale jeśli małe, to miejsca na podłodze potrzebują dużo
    pierwszy i bez błędów-zwariowałam http://forum.muratordom.pl/showthrea...82adam!-%29%29

  8. #8

    Domyślnie

    Łózko piętrowe to chyba najlepsze rozwiązanie, bo sypialnia jest dość mała. Rzeczywiście, to dobry pomysł, żeby powiększyć nieco salon - no i rozwiązało by to problem szafy na kurtki.

    Zastanówcie się, czy wam na pewno wystarczy takie mieszkanie, bo przecież po czasie, może okazać się zbyt ciasne.
    Kilka moich ulubionych:
    www.staging.com.pl
    www.czterykaty.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Łóżko piętrowe jest dobrym pomysłem,pokój dzieci musi być większy jeśli będą we dwójkę.Tą mini garderobę bym zlikwidowała lepiej powiększyć pokój i wstawić 2 szafy.
    Szafa przy wejściu musi być jak i miejsce na odkurzacz i inne rzeczy.Pokój dzienny nie jest za duży,jeśli chcecie zamknięta kuchnie to ok,ale za to chociaż większy stół żeby można było swobodnie usiąść.W kuchni można zastosować składany stolik.


  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Ale jeśli 880511 chciałby kiedyś przeprowadzić się do salonu, to nie powinien on być zamykany? Na tym etapie można nie wstawiać drzwi, ale wyprowadzić ścianki tak, aby dało się przyszłościowo pokój zamknąć.
    pierwszy i bez błędów-zwariowałam http://forum.muratordom.pl/showthrea...82adam!-%29%29

  11. #11

    Domyślnie

    Nie wiem, czy już podjęliście decyzję, uważam jednak, że za dużą powierzchnię w tym mieszkaniu zajmują mało funkcjonalne korytarze. Jeśli jednak dokonaliście zakupu, przeniosłabym drzwi w łazience na ścianę od strony sypialni, a ścianę od strony drzwi wejściowych zabudowała (przynajmniej częściowo szafą. Przy obecnym rzucie, nie będziecie mieli bowiem możliwości pozostawienia gdzieś np. kurtek. Poza tym wyodrębnilibyście w takiej szafie miejsce na np. odkurzacz, deskę do prasowania itp.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony