dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23

Temat: Moja bajka

  1. #1

    Domyślnie Moja bajka

    Witam się ze wszystkimi !
    Choć forum Muratora znam od dawna i zaglądam tu od wielu lat, podczytuje i podglądam różne tematy, to sama się nigdy nie udzielałam.
    Nadszedł jednak czas, gdy spełnienie wielkiego marzenia o budowie własnego domu jest na wyciągniecie ręki, a właściwie zaczęło się realizować i postanowiłam założyć swój wątek.
    Chciałabym się podzielić z Wami moimi pomysłami, inspiracjami, rozterkami, bólami głowy i oczywiście nie raz prosić o radę poradę, dobre lub złe słowo, choć złych wolałabym usłyszeć jak najmniej rzecz jasna

    Co do budowy, jeden dom już wykańczałam od stanu surowego z rodzicami.
    Obecnie budują się dwa domy. Rodzice jeden i my jeden. W wątku mowa będzie raczej o naszym domku, bo jakby nie było każdy chucha i dmucha na swoje

    Dom powstaje wg projektu indywidualnego- wszystko wg mojego pomysłu, zaś strona konstrukcyjna itp. to oczywiście praca architekta.
    Dom ok 170 m2, połączony z garażem ok 50 m2 wiatą. Garaż jest duży, wysoki, dostosowany do garażowania auta i łódki.

    Pierwsza łopata została wkopana z końcem września 2014. Mieliśmy trochę przestoju ze względu na konieczną wymianę gruntu. Teraz idzie powolutku, bo robotnicy głównie skupiają się na domu rodziców- on musi być postawiony pierwszy i to dość szybko ( w zasadzie są na etapie tynkowania wewnątrz już).
    Nasz budowa wygląda obecnie tak, że garaż stoi, brakuje tylko wylewki posadzki oraz bram garażowych i oczywiście elektryki itp. Dom jest na etapie postawionych ścian parterowych i w tym tygodniu chłopaki zaczynają strop.

    Z czasem oczywiście pojawi się tu wiele więcej, ale na ten moment dodaję rzuty domu.











    Oczywiście kolorystyka i elewacja to tylko pomysł architekta.

    Co do zmian to pojawiła się jedna. Jednak drzwi do kotłowni zamieniliśmy na okno, ponieważ kocioł na paliwo stałe zamieniliśmy na pompę ciepła
    Ostatnio edytowane przez kasiakey ; 04-03-2015 o 14:23

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    martaMarcia

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Posty
    2.078
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Hej)) przyszłam się przywitać i będę podglądać i kibicować

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Opowiadaj Kasiakey, jaki ma być dom Twoich marzeń.
    Jaki klimat chcesz zrobić, w czym się dobrze czujesz i jak to wszystko widzisz.
    Witaj w Galerii
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam i również będę podglądać efekty. Życzę powodzenia.

  5. #5

    Domyślnie

    Witam i miło mi, że ktoś tu zajrzał

    Jaki ma być dom moich marzeń? Na pewno jasny!, jeśli chodzi o kolory to raczej będą królowały biel, beż, jasna szarość. Zdecydowanie cegła i drewno, jak się da to i kamień, ale od razu zaznaczam, że nie beton Przytulnie, miękko, jasno i miło

    Czy mi się to uda? Oj ciężko, wybory są straszne, planowanie jeszcze gorsze i męczące, a szukanie materiałów i przedmiotów o jakich się marzy to już męczarnia, bo w internecie jest wszystko, ale nie wszystko zawsze chce się kupić nie widząc, czegoś na żywo. W mojej miejscowości z kupnem czegokolwiek jest bardzo kiepsko, z fachowcami zresztą też, a np. marzy mi się świetny stolarz....ech.

    Ale co tam, i tak będzie pięknie i fajnie, chociaż człowiek się przy tym nie lada wymęczy

    Jaki styl lubię? Bo ja wiem, jakiś mieszany, trochę rustykalny, trochę prowansalski, trochę skandynawski, jakiś taki podpasowany do mnie.Nie patrzę na coś w jakim jest stylu, tylko czy mi się podoba i czy to jest TO.

    Na początek ciut moich inspiracji kuchennych. Wszak kuchnia jako pierwsza będzie zaplanowana, a w właściwie już dwoję się i troję jak ją zorganizować i z czego























    Ostatnio edytowane przez kasiakey ; 11-03-2015 o 11:42

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kejsii
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    wielkopolskie
    Posty
    126

    Domyślnie

    Witam faktycznie widze że lubimy podobne klimaty A powiedz bo ja też obecnie w temacie kuchni siedzę , będzie wyspa ? Bo kuchnia chyba otwarta ? Piekne inspiracje Ja wiedziałam od poczatku jaka kuchnia ma być , teraz ciagle zastanawiam się nad układem - ach te dylematy No i mamy podobny problem wiekszość zakupów przez internet bo w mojej miejscowości też nic nie dostanę Najgorzej to z płytkami , chciało by się je na żywo zobaczyć nie ?

  7. #7

    Domyślnie

    kejsii witaj, miło, że zajrzałaś

    to prawda, płytki, cegły, drewno jednak dużo lepiej jest zobaczyć na żywo; kupować to ja mogę obojętnie gdzie czy internet czy sklep stacjonarny, ale jednak na żywo zrobić rozeznanie to jest "luksus" hehe

    a ja już piszę co i jak z moją kuchnią

    to co jest pewne, to ubzdurałam sobie, ze meble mają być białe, nie złamana biel, nie wanilia, tylko biel; i tutaj miałam typ na Ikea Bodbyn w bieli, ale po pierwsze najbliższą Ikeę mam ok 350 km ode mnie; musiałabym zamówić zakup i transport przez firmę, znam taką i korzystam, ale przy zakupie mebli do kuchni koszt doliczony za tą usługę to będzie kupa kasy; plus własny montaż czyli wiele dni "makabry montażowej"; no i jak sobie wstępnie w plannerze Ikei kuchnię zaprojektowałam, zaznaczam wstępnie, to koszt wyszedł mi 28 tys. bez sprzętu!!!

    druga opcja to kuchnie Hackera, mam w mieście studio, meble szybko dostarczają dosyć, bo dostawy są równoczesne z pobliskim miastem w Niemczech, montaż w cenie; koszt? na razie mi nieznany, bo zbieram się na spotkanie celem wykonania projektu i wyceny; tylko że fronty, w których od razu się zakochałam nie są produkowane w bieli, a w kolorze magnolii czyli wanilia .... buuu, musiałabym wybrać wśród innych typów i tu mam zagwozdkę

    blaty marzą mi się drewniane, ale czy będzie to praktyczne, czy np. trzeba by było na nie położyć szybę? hmmm

    co do wyspy - tak- chcę wyspę, kuchnia jest duża i jak najbardziej wyspa do niej pasuję; jadalnia czyli duży stół ma stanąć przy przeszkleniu, a reszta jest do zagospodarowania kuchennego

    pewna jest też płyta indukcyjna- mam i nie zamienię na nic innego;

    piekarnik na wys. hmmm 1 m? tak, że nie trzeba się schylać- mam i tez nie chcę inaczej;

    zmywarka 60 do zabudowy- muszę zrobić rozeznanie jaka bo nie posiadam;

    no i lodówka---- tu problem troszkę bo mam i to sprawną i fajną, dwudrzwiową, tylko tak by mi pasowała do kuchni lodówka do zabudowy...... ech, no ale na razie musimy jakoś tą wolnostojącą wkomponować w całość

    zlew - na pewno takiego typu jak IKEA Domsjo i dwukomorowy



    i chciałabym bardzo go umieścić pod oknem, ale ciągle słyszę, ze to nie praktyczne, że okna nie otworzę itp itd Do osób, które mają zlew pod oknem, na jakieś wysokości posiadacie"parapet". Czy jest to rozwiązanie praktyczne, czy zrezygnowalibyście z tego pomysłu? proszę o opinie

    Zastanawiam się też nad całym układem szafek. I czy w ogóle chce np. szafki wiszące, czy może zamiast nich półki otwarte, lub np. jedną taką grubą drewnianą wzdłuż ściany (gdzieś jest na inspiracji we wcześniejszym poście)

    No i co na ściany? Chcę cegłę w kuchni, beżową, brązową, ceglaną coś w takich kolorach, tylko nie wiem gdzie. czy ad blatem to się sprawdzi, trochę w to wątpię. A płytki? Jakie, mugaty białe? No myślę nad tym wciąż

    Co do podłogi w kuchni to mam parę pomysłów, ale wiadomo ciągle myślę hehe. A oto przykładowe









  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Kendra

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1.987

    Domyślnie

    hello - będę zaglądać pomysły piękne i projekt domku bardzo fajny !

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kejsii
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    wielkopolskie
    Posty
    126

    Domyślnie

    Powiem Ci , że kuchnie to bym nie liczyła , że gdzieś taniej jak w Ikea będzie My objechaliśmy wszystkie w pobliżu salony kuchni , stolarzy itp i jak by nie było Ikea wychodziła najtaniej i to ze sprzętem , no ale mamy do Ikea jakies 70km więc jest różnica .. U nas będzie szachownica na podłodze a stara cegła na całej ścianie gdzie nie będzie szafek bo jednak robię zabudowę L i nie wiem też czy wyspę robic z szafek w Ikea czy jak czy może stół na środku postawić dylematów pełno heheh

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Szafki wiszące to głównie zależą od twojego wzrostu bo jak mialabys nie dosiegac to bez sensu marnować na nie pieniądze no i zwracają trochę przestrzeń. A może wnętrza szafek zamówić w jakiejś firmie/Ikei a fronty u stolarza?

    Przepiękna ostatnia inspiracja ale w sumie ona bardzo beton przypomina a ja uwielbiam beton na podłodze

  11. #11
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Tylko na starcie skreśl z planów czerwoną cegłę nad szafkami w kuchni , jak nią patrzę to mi w zębach zgrzyta ..
    Darek B

  12. #12

    Domyślnie

    Witam się
    Projekt domu - ciekawy, inspiracje również
    Będę kibicować

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... DOBRE MZIMU FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nelli Sza
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5.304

    Domyślnie

    Hejka kasiu Jak tu ładnie u Ciebie. Również kibicuję

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Tylko na starcie skreśl z planów czerwoną cegłę nad szafkami w kuchni , jak nią patrzę to mi w zębach zgrzyta ..
    A czemuś to?

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nelli Sza Zobacz post
    Hejka kasiu Jak tu ładnie u Ciebie. Również kibicuję


    A czemuś to?
    Jak to czemu. Bo mu się nie podoba i na pewno ma jakieś minusy (jak wszystko) więc nikt nie powinien mieć

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) PREZESUM RECORDUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    andariel

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    1.557

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnikoPL Zobacz post
    Jak to czemu. Bo mu się nie podoba i na pewno ma jakieś minusy (jak wszystko) więc nikt nie powinien mieć
    LOL No toś mnie kochana rozbawiła Idę do Twojego wątku zatem, bo chyba zbyt po łebkach czytałam skoro mi umknęło tak wiele

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AnikoPL
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    prosto i w lewo
    Posty
    1.281
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No ale tak wygląda zazwyczaj doradzanie w sprawach wyglądowych. Oceniamy wg siebie, własnych przyzwyczajeń i gustów. Ceglaną ścianę trzeba na pewno bardziej czyścić niż taką kafelkową. Kurzy się na pewno bardziej. zachlapanie marchewkową zupą krem podczas blendowania przyprawi nas o ból głowy. Wygląda mniej sterylnie więc i bardziej "zagraca przestrzeń". Jeśli ktoś nie lubi tego typu stylu taka ściana nie będzie mieć żadnych zalet (bo w sumie główną i praktycznie jedyną zaletą jest wygląd) i będzie szczerze odradzać jej postawienie bo w sumie zapewne jest droższa niż płytki z OBI.
    To jest kwestia czy bardziej wolimy wygodę i minimalizację problemów czy jesteśmy w stanie się poświęcić dla piękna które jak wiadomo jest subiektywne

    Chyba że taka ściana ma naprawdę poważne problemy - np w pewnym momencie wybucha lub kopie małe szczeniaczki ze schroniska - wtedy bezwzględnie należy jej unikać

    kryptoreklama: dodałam przed chwilą posta o moich inspiracjach kominkowych

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... DOBRE MZIMU FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nelli Sza
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5.304

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnikoPL Zobacz post
    Jak to czemu. Bo mu się nie podoba i na pewno ma jakieś minusy (jak wszystko) więc nikt nie powinien mieć
    Acha

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nelli Sza Zobacz post
    Acha


    Może obawa że coś z tej cegły się ukruszy,do naczynia z potrawą wpadnie,stąd te zgrzytające zęby.

    Jeżeli zlew,przy otwieranym oknie,to wtedy bateria składana rozwiązuje problem.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    Witam )
    też na jesień 2014 wbity u nas został szpadel w ziemię, ale dopiero 2 dni temu chudziak wylaliśmy na fundamenty i po świętach Wielkanocnych ruszamy dalej, niby podobny etap, ale jednak jesteś daleko w przodzie
    masz już okna wybrane ?
    sądząc po Twoich dylematach kuchennych, to etap okien, reku, kominka, grzewczych tematów masz już za sobą ? napisz proszę, co wybrałaś, interesuje mnie nawet piec gazowy o ile taki posiadasz )

    Twoje inspiracje kafelkowe bardzo mi się podobają, to vivesy ?

    pozdrawiam

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnikoPL Zobacz post
    Szafki wiszące to głównie zależą od twojego wzrostu bo jak mialabys nie dosiegac to bez sensu marnować na nie pieniądze no i zwracają trochę przestrzeń. A może wnętrza szafek zamówić w jakiejś firmie/Ikei a fronty u stolarza?

    Przepiękna ostatnia inspiracja ale w sumie ona bardzo beton przypomina a ja uwielbiam beton na podłodze
    No właśnie ja jestem niska i stąd troszkę niechęć do szafek wiszących, ale też z tego powodu, ze są one takie oklepane. Wiadomo, że jak jest brak miejsca na szafki to trzeba wykorzystać każdą przestrzeń, ale u mnie miejsca raczej jest wystarczająca ilość.
    Ja za betonem nie przepadam, ale ta inspiracja mnie powala

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Tylko na starcie skreśl z planów czerwoną cegłę nad szafkami w kuchni , jak nią patrzę to mi w zębach zgrzyta ..
    Czerwona cegła raczej jest skreślona na stracie, bardziej mi się widzi beżowa, beżowo brązowa, ale myślę, ze to nie o kolor tu chodzi

    Cytat Napisał MyInteriorCats Zobacz post
    Witam się
    Projekt domu - ciekawy, inspiracje również
    Będę kibicować
    Cytat Napisał Nelli Sza Zobacz post
    Hejka kasiu Jak tu ładnie u Ciebie. Również kibicuję
    Witam się i miło mi że jednak ktoś tu zagląda

    Cytat Napisał Bejaro Zobacz post


    Jeżeli zlew,przy otwieranym oknie,to wtedy bateria składana rozwiązuje problem.
    Słyszałam o składanych bateriach , jak najbardziej, tylko nie wiem czy znajdę tak piękną jak bym chciała heheh, muszę kiedyś przysiąść i wyszukać

    Cytat Napisał kjuta Zobacz post
    Witam )
    też na jesień 2014 wbity u nas został szpadel w ziemię, ale dopiero 2 dni temu chudziak wylaliśmy na fundamenty i po świętach Wielkanocnych ruszamy dalej, niby podobny etap, ale jednak jesteś daleko w przodzie
    masz już okna wybrane ?
    sądząc po Twoich dylematach kuchennych, to etap okien, reku, kominka, grzewczych tematów masz już za sobą ? napisz proszę, co wybrałaś, interesuje mnie nawet piec gazowy o ile taki posiadasz )

    Twoje inspiracje kafelkowe bardzo mi się podobają, to vivesy ?

    pozdrawiam
    Inspiracje to głównie vivesy, ale nie wszystko

    Co do budowy, to obecnie chłopaki wzięli się u nas w domku za strop, a więc idziemy w górę.
    Okna w zasadzie mam wybrane, lokalna firma Tur-Plast sprawdzona raczej, mają profile Schuco, nastawiamy się na antywłamaniowe P4 trójszybowe (ale to chyba standard) PCV, kolor winchester- chociaż tu mam straszny dylemat, bo nigdzie na żywo koloru nie widziałam Co do okien zawsze marzyły mi się drewniane, ale po wielu godzinach czytania, szperania w necie i zbierania ofert zrezygnowaliśmy, czy słusznie do końca nie jestem pewna....

    pieca gazowego nie będzie w ogóle gazu nie będzie- nie chcemy!!, chociaż rurociąg biegnie za płotem (co mnie przeraża zresztą), ale zdecydowaliśmy się żyć bez gazu i cieszy mnie to niesamowicie,
    ogrzewanie to pompa ciepła, no i kominek z płaszczem wodnym, głownie dla klimatu, bo lubimy, obecnie też mamy, ale też przy okazji czasem do grzania
    tutaj oczywiście jak ktoś spojrzy na projekt to pomyśli- na co Wam dwa kominy w takim razie, a no kobieta zmienną jest heheh, w czasie projektowania zakładaliśmy piec na paliwo stałe i kominek, ale po wylaniu fundamentów, i zakupieniu już kominów padło na pompę ciepła

    idę zaraz do Ciebie na wątek.... pytasz o okna, a dachówki masz wybrane? u nas na szczęście już zakupione w grudniu (swoją drogą trafiliśmy na super promocję!) i czekają na swoją kolej
    Ostatnio edytowane przez kasiakey ; 25-03-2015 o 09:28

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony