dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 86
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    strona jest stara, wyniki badań sa na stronach e-sklepu
    atesty sa też wysyłane via e-mail, badania albo wykonane w OTGiS albo ICHPW
    wiesz, jak ktoś nie czyta tego forum, tylko wejdzie na stronę producenta, to nie wie, że te papiery wysyłane są mailem czy też że są na stronie e-sklepu. Po prostu widzi że ich nie ma i tyle (tym bardziej że na innych stronach są ogólnodostępne)
    argument że strona jest stara jest słaby i jakoś do mnie nie przemawia (brzmi to mało profesjonalnie)
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  2. #42

    Domyślnie

    Może masz tutaj rację, aktualizacja strony będzie w przyszłym roku późna wiosną
    Tyle,że jak ktoś na stronę trafia, zawsze może napisac e-mail,

    pozdrawiam i uciekam
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.507
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    wiesz, jak ktoś nie czyta tego forum, tylko wejdzie na stronę producenta, to nie wie, że te papiery wysyłane są mailem czy też że są na stronie e-sklepu. Po prostu widzi że ich nie ma i tyle (tym bardziej że na innych stronach są ogólnodostępne)
    argument że strona jest stara jest słaby i jakoś do mnie nie przemawia (brzmi to mało profesjonalnie)
    To ze cos jest mało dostepne albo w ogole niedostepne nie oznacza ze go nie ma, co własnie zarzuca zawijan czyli calkowity brak badan, a to jest nieprawda.
    Dlaczego producent Skama przyjął taką politykę informacyjną nie wiadomo, ale zarzucanie ze sprzedaje kotły bez badan to pomówienie.

  4. #44

    Domyślnie

    W internecie są też niezależne strony, rankingi

    tutaj np. jest starszy opis, który wykonał założyciel strony

    W tekście załączył linki do atestów z wynikami badań, jeden prowadzi do badań z Łodzi
    http://czysteogrzewanie.pl/ranking-k...-plus-premium/
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Nie tylko na tym forum zawijan ciągle twierdzi , że między innymi skam nie ma badań itd, wchodzę na stronie i rzeczywiście nie ma. Większość ludzi wtedy zaczyna wierzyć zawijanowi jak na 5 forach pisze to samo. W sumie to jest zniesławienie
    Moim faworytem jak będę kupował kocioł nadal jest skam dlatego pytam , gdzie można znaleźć te badania o które martwi się zawijan.

  6. #46

    Domyślnie

    Jeżeli producent nie pokazuje wyników badań, to... to co??? Są, czy ich nie ma.
    W dodatku jarecki niezwykle obficie krytykuje wyniki badań podawane przez innych producentów, nawet wyniki badań akredytowanych. Ale jego produktów - nie rusz. Nie krytykuj, bo... bo przecież nie widziałeś wyników ich badań. Fajnie.

    Ja nie promuję tutaj żadnych kotłów. Także kotłów OGNIWO. Podaję tylko ogólnie dostępne wyniki badań akredytowanych niektórych kotłów - tych dla których są ogólnie dostępne. Czasem niektóre z tych wyników zinterpretuję. Podaję też, dla których kotłów takich wyników badań nie udało mi się oglądnąć.

    Nie piszę, że kotły OGNIWO są najlepsze, bo to wcale nie jest łatwe dokonać takiej oceny. Nie piszę też, że kotły A, B, czy C są złe, bo nie czuję się kompetentny do dokonywania takich ocen. Nie wartościuję. Proszę nie przypisywać mi takich działań.

    Czarny pijar...??? Wystarczy przecież pokazać wyniki badań kotłów i zamknąć mi, tym samym , gębę. No, ale... jeśli tych wyników nie ma... albo są kiepskie...
    Ukłony dla Redakcji

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    To są te badania czy nie ? można prosić linka do nich ? lub na miela ? [email protected]

  8. #48

    Domyślnie

    Jest na tym forum taka grupa osób, nieduża, choć głośna, która stosuje specyficzną metodę działania. Jeśli coś niedobrego dzieje się z kotłem OGNIWO - to zawsze winien jest palnik, konstruktor, bądź jedno i drugie. Jeśli to samo dzieje się w kotłach oferowanych przez nich - to przeważnie winien jest zły węgiel. Uważny czytelnik wychwyci to łatwo. Ale kto czyta uważnie...?
    A jeden z nich... to sprzedaje kotły "na życzenie nabywcy" - z palnikiem i sterownikiem według wyboru nabywcy. Ciekawe, co czy kto jest wtedy winien?
    Ukłony dla Redakcji

  9. #49

    Domyślnie

    Rustin miałeś w linku podanym wyżej, ale oczywiście wysyłam.

    Zawijan, otóż każdy dobrze wie,że Ty chwaliłeś palniki żeliwne, Ty pisałeś o nich artykuły, Ty zapewniałeś o wielokrotnie wyższej żywotności. Z tym sterownikiem, co tworzyłeś piszą klienci o sadzy, czarnych nalotach i zaczynają wspominac o koszach oraz pękających ślimakach.
    Co wychodzi - widać.

    Krótko mówiąc psują się jak każde inne i wymagają wymiany danych podzespołów, jak każdy wyrób mają oprócz dobrych stron też te złe.
    Słowem bym się tutaj nie zająknął, gdybyś nie sugerował braku badań a doskonale wiesz,że są, już raz prosiłem abyś precyzował oskarżenia, bo manipulujesz i insynuujesz.

    ledwie co piszesz, że wypadłes z obiegu,że od lat nie zajmujesz się badaniami a raptem chcesz coś porównywać, zdecyduj się co Ty chcesz (promować)

    Nie zrobiłem nic innego jak odbicie piłeczki i pokazanie,że to Twoje wcale takie różowe, idealne nie jest, bo rzeczywistość jest bardziej złożona.

    Pisz sobie o Ogniwie co chcesz i ile chcesz, ale przy tym nie oczerniaj reszty, to dyskusja będzie normalna i na poziomie
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Rustin miałeś w linku podanym wyżej, ale oczywiście wysyłam.

    Zawijan, otóż każdy dobrze wie,że Ty chwaliłeś palniki żeliwne, Ty pisałeś o nich artykuły, Ty zapewniałeś o wielokrotnie wyższej żywotności. Z tym sterownikiem, co tworzyłeś piszą klienci o sadzy, czarnych nalotach i zaczynają wspominac o koszach oraz pękających ślimakach.
    Co wychodzi - widać.

    Krótko mówiąc psują się jak każde inne i wymagają wymiany danych podzespołów, jak każdy wyrób mają oprócz dobrych stron też te złe.
    Słowem bym się tutaj nie zająknął, gdybyś nie sugerował braku badań a doskonale wiesz,że są, już raz prosiłem abyś precyzował oskarżenia, bo manipulujesz i insynuujesz.

    ledwie co piszesz, że wypadłes z obiegu,że od lat nie zajmujesz się badaniami a raptem chcesz coś porównywać, zdecyduj się co Ty chcesz (promować)

    Nie zrobiłem nic innego jak odbicie piłeczki i pokazanie,że to Twoje wcale takie różowe, idealne nie jest, bo rzeczywistość jest bardziej złożona.

    Pisz sobie o Ogniwie co chcesz i ile chcesz, ale przy tym nie oczerniaj reszty, to dyskusja będzie normalna i na poziomie
    Wiesz co, jarecki?
    Moja cierpliwość też ma swoje granice. I właśnie chyba już się skończyła.

    Zamiast pokazać publicznie, jakie to dokumenty z akredytowanych laboratoriów posiadają twoje kotły, dajesz odnośniki do jakiegoś innego amatorskiego forum, gdzie opublikowano fragment świadectwa z Łodzi dla SKAM-P 17kW, ale niestety ze skrzętnie ukrytą datą ważności tego świadectwa. Możesz łaskawie pokazać całe to świadectwo, z datą ważności?

    Dalej, na tym forum publikują świadectwo dla SKAM-P 12kW, świadectwo z Zabrza, czyli z tego laboratorium, o którym piszesz, że jego wyniki są nic nie warte, bo są robione nie tak, jak trzeba. To drugie świadectwo nie ma niestety podanej klasy uzyskanej przez tego SKAM-P 12kW, ma tylko klasę "B" na "znak bezpieczeństwa ekologicznego", czyli też coś, co obecnie nie jest, według ciebie, już nic warte. Ma ten SKAM-P 12kW chociaż klasę 3, bo nie pamiętam już tych progów (ty z pewnością pamiętasz je lepiej, to napisz, czy ma). Rozumiem, że to laboratorium z Zabrza, które tak niefachowo zrobiło badania OEPlusa, badania twojego SKAM-P 12kW zrobiło perfekcyjnie. Potwierdź, proszę, tę moją informację.

    A SKAM-P 7kW, który na rynku jest, jak piszą tutaj różni tacy, ma jakieś badania? Może pokaż je, albo daj jakiś link, czy co?

    Czepianie się tego pętaka zawijana nie zmieni chyba stanu badań sprzedawanych przez ciebie kotłów, choć może trochę zamącić ogląd czytelników w tej materii. Ale o to przecież ci chodzi. Co nie???

    P.S.
    Wypadłem z obiegu. To prawda.
    Ale mój rozum pozostał na swoim miejscu, posiadana przeze mnie wiedza jeszcze się nie zaśmierdziała, zaś moje palce nie utraciły jeszcze zdolności do stukania z sensem w klawisze komputera.
    Ostatnio edytowane przez zawijan ; 26-11-2015 o 15:11
    Ukłony dla Redakcji

  11. #51

    Domyślnie

    Na tamtym ateście nie ma daty ważności, na tym ateście z wynikami badań znaczy się. Masz caluteńką stronę z wynikami dostępną.
    W tamtym czasie chodziło o ważność i możliwość naklejania znaku firmowego, ale co ja będę tłumaczył i komu...

    Twoja cierpliwość się skończyła, a kto zaczął czarny i chamski marketing szkalujący?
    To jednak badania mają? no popatrz a twierdziłeś,że nie...

    Przeciez Ty wszystko wiesz, rozmawiałeś telefonicznie,pytałeś, doradzałeś mi przy zgłoszeniu patentowym deflektora, to czemu teraz takie kręcenie i jechanie i plucie na wszystko na około?


    Chcesz się czepiac jednego, dobrze to ja się też przyczepię:
    co z atestami i badaniami dla:
    1. S6WC Classic?
    2. S7WC
    3.S8WC
    4. Ogrzewacz 7
    5. Ogrzewacz 12

    Co to święte krowy,że tam wszystkiego nie muszą? Czy jak?
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Na tamtym ateście nie ma daty ważności, na tym ateście z wynikami badań znaczy się. Masz caluteńką stronę z wynikami dostępną.
    W tamtym czasie chodziło o ważność i możliwość naklejania znaku firmowego, ale co ja będę tłumaczył i komu...
    Nie musisz się tłumaczyć. Skoro nie chcesz. Ja cię nie zmuszam.
    Ale moja pamięć mi podpowiada, że Łódź jednak nie wydawała atestów bezterminowych.
    Pokaż całość atestu, z podpisami, z datą ważności.

    Nie, żebym kwestionował dobrą jakość twoich kotłów. Co to - to nie. Ale... jak już piszesz, że masz jakieś świadectwa - to je pokaż. Popatrz, ile kłótni niepotrzebnych. A tu... jeden pokaz - i koniec.
    Ukłony dla Redakcji

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Chcesz się czepiac jednego, dobrze to ja się też przyczepię:
    co z atestami i badaniami dla:
    1. S6WC Classic?
    2. S7WC
    3.S8WC
    4. Ogrzewacz 7
    5. Ogrzewacz 12

    Co to święte krowy,że tam wszystkiego nie muszą? Czy jak?
    Chcesz się czepiać, to się czepiaj.
    Tylko... dlaczego mnie???
    Ukłony dla Redakcji

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    LasekD

    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Wawa i okolice
    Posty
    596

    Domyślnie

    Nie wiem co robi administracja tego forum
    Obaj zaspamowaliście wszystkie tematy odnośnie kotłów na paliwo stałe
    Aż rzygać się chce czytając to wkoło
    Wstyd
    Jak byście mieli trochę ogłady,to te brudy pralibyście na PW
    a nie w publicznej dyskusji
    Kogo to obchodzi
    Niektóre tematy mają po kilkaset albo i tysięcy postów,
    z czego ponad połowa to wasze brudy
    Chciałem kupić jakiś kocioł,ale na tym forum człowiek nie dowie się niczego

  15. #55

    Domyślnie

    Popieram przedmówcę. Panowie, wypad na pw !!! Albo gdzieś dalej....
    POZDRAWIAM
    CIEPŁO

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Administracja na tym forum ma w poważaniu co się dzieje. Daje bany na stałe, potem jawnie te osoby zakładają klony i piszą a potem ściągają mu bana. W przedszkolu dzieci mają więcej odpowiedzialności niż admistracja tego forum, żenada.

    Dzięki Jarecki, dostałem. Dopiero teraz zobaczyłem w linka ta badania.

    Zawijan , czyli co te badania sa już 'przeterminowane' . że nie mają daty ?

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustin Zobacz post
    Dzięki Jarecki, dostałem. Dopiero teraz zobaczyłem w linka ta badania.

    Zawijan , czyli co te badania sa już 'przeterminowane' . że nie mają daty ?
    Nie wiem, co dostałeś, więc nie potrafię Ci odpowiedzieć.
    Wszystkie świadectwa z laboratorium z Łodzi, które widziałem, mają 3-letni okres ważności.
    P.S.
    To nie jest coś strasznego, bo sam w 2006r. (kiedy to laboratorium badania kotłów podlegało mnie) podjąłem inicjatywę (zatwierdzoną przez ówczesną dyrekcję instytutu) wydawania dla kotłów świadectw bezterminowych (pod warunkiem, że ich konstrukcja nie ulegnie zmianie).
    Jednakże z formalnego punktu widzenia - świadectwa przeterminowane są nieważne, zaś ukrywanie tego faktu przed klientem uważam za naganne, bo nigdy nie wiadomo, czemu takie świadectwa mogą kiedyś służyć.
    Ukłony dla Redakcji

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rustin

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Usa
    Posty
    1.803
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Skoro dostał badania to dlaczego niby są okresowe ? Dziwna polityka.

  19. #59

    Domyślnie

    zawijan - zostały tutaj zalinkowane 2 dokumenty:
    http://czysteogrzewanie.pl/wp-conten...certyfikat.pdf
    http://czysteogrzewanie.pl/wp-conten...fikat-lodz.jpg

    możesz się wypowiedzieć w tej kwestii?
    bo statystyczny zjadacz chleba nie wie, ze taka czy siaka norma od x.y.201xx już nie obowiązuje, obowiązuje inna, więc jeden papier jest ważny, drugi nie itp itd
    nie wie też, czy świadectwo/certyfikat jest ważne bezterminowo czy tylko na 3 lata....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.507
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    ...bo statystyczny zjadacz chleba nie wie, ze taka czy siaka norma od x.y.201xx już nie obowiązuje, obowiązuje inna, więc jeden papier jest ważny, drugi nie itp itd
    nie wie też, czy świadectwo/certyfikat jest ważne bezterminowo czy tylko na 3 lata....
    Bo statystyczny zjadacz chleba nie chce robic za kontrolera NIK, PIH, prokuratora, i wielu innych kontrolerów. On chce zakupic i zainstalowac a brak waznosci certyfikatu nie spowoduje ze jego kociołek nagle straty wszystkie parametry okreslone w certyfikacie. Termin waznosci certyfikatu jest naprawdę ostatnią rzeczą o którą moze zapytac potencjalny uzytkowik (o ile w ogole zapyta o certyfikat)

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony