dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 77 z 77
  1. #61

    Domyślnie

    Mój gościu od kominka powiedział, że definitywnie bez styropianu. YP
    Szaleństwo to robienie ciągle tego samego i oczekiwanie za każdym razem innego rezultatu.

  2. #62

    Domyślnie

    U mnie jest tak: folia /12 cm keramzyt/folia/chudziak a dalej będzie 2x 5 cm styropianu/ 7 cm wylewki w tym podłogówka. Pod kominkiem nie powinno byc styropianu. Ja zamierzam w miejscu gdzie będzie kominek dać keramzyt albo sypki albo zmieszany z cementem do wysokości styropianu a potem wylewka z miksokretu oczywiście to miejsce oddylatowane od pozostałej powierzchni. Keramzyt ma izolacyjność nieco niższą od styropianu ale jest o wiele twardszy. Natomiast nie wiem czy nie zrobiłem błędu kupując na izolację piętra styropian akustyczny dwie warstwy na mijankę 2.3 cm i 3,3 na który pójdzie 5-6 cm wylewki. Podobno na pietrze nie daje się styropianu akustycznego w dwóch warstwach i czy ta wylewka do akustyka nie za cienka. Czy coś wiecie na ten temat?

  3. #63
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    KSERO

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    506
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie POD KOMINKIEM

    U mnie płyta pod kominek jest oddylatowana od reszty, zazbrojona sietką i prętami i nie ma styropianu w tej części podłogi.
    Ale mój kominek będzie z kamienia - czyli ciężki!

  4. #64
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marzena6

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    podobno żeby styropian spełniał swoją rolę i izolował wylewka nie może być grubsza niż 4-5 cm. Ja mam 5 cm a pod kominkiem nie ma styropianu wogóle - no coż sam wkład waży .... jak dla mnie to tonę - próbowałąm podnieść

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał marzena6
    podobno żeby styropian spełniał swoją rolę i izolował wylewka nie może być grubsza niż 4-5 cm. Ja mam 5 cm a pod kominkiem nie ma styropianu wogóle - no coż sam wkład waży .... jak dla mnie to tonę - próbowałąm podnieść
    A dlaczego? Grubość wylewki zależy od grubości styropianu. Przy 10 cm styropianu wylewka powinna mieć 6-7 cm. jak ktoś da 20cm styropianu to pewnie ok 8-9 wylewki. Przy ogrzewaniu podłogowym minimum to 6 cm.

  6. #66

    Domyślnie

    mam do rozdysponowania 20 cm grubosci, ile dać styropianu i ile wylewki, pod podłogówke i bez podłogówki?? czy 13 cm styro i 7 wylewki może być???

  7. #67
    Lider FORUM (min. 2800)
    Renia

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.938
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    160

    Domyślnie

    Może być, Iwona.
    życie jest zdecydowanie za krótkie...
    i beznadziejne bez kota w domu !

    Dziennik
    Komentarze

  8. #68
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BungoI
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    472
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    W projekcie mamy 5 cm ale dajemy 10 pod podłogówkę + 7cm wylewki.

  9. #69

    Domyślnie

    Chciałem zapytać o ułożenie siatki w wylewce miksokretem nad rurami ogrzewania podłogowego.
    Gdzie siatkę stalową najlepiej umieścić, nad czy pod rurami.
    pozdrawiam

  10. #70
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mamamatinka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    pamiętam, że był już wątek właśnie o tej siatce - czy na górze czy na dole - temat mnie raczej nie dotyczył więc nie pamiętam szczeógółów ale dyskusja była ostra raczej z przewagą tych co twierdzili, że na dole by rurki do siatki doczepiać, była też silna opcja - nie dawać siatki w ogóle tylko włókna polipropylenowe do wylewki i problem z głowy. jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi

    A ja mam pytanko do instalatorów podłogówki - czy poziom termoizolacji pod podłogówkę musi być jakiś super dokładny??? Znaczy chdzi mi oto , że na powierzchni chudziaka na parterze mam spadek - różnica poziomów między przodem domu a tyłem to maks. 3 cm. Czy w związku z tym mam wyrównywac jakoś chudziaka (co niby radzi Pan od c.o.) czy po prostu w pewnych miejscach zrobić grubszą izolację i uzskać poziom mniej więcej??? a wyrównać do idealnego poziomu już wylewką?????

  11. #71
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mamamatinka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    o Roman, akurat natknęłam się na coś co cię może zaciekawić co do siatki http://forum.muratordom.pl/podlogowk...t=podłogówka

  12. #72

    Domyślnie

    witam forumowiczow
    teraz jestem na etafie przygotowan przez wiosennymi pracami i na pierwszy ogien idzie tynkowanie i wylewki (w tej kolejnosci)
    do rozplanowania mam ok. 35 cm posadzki (mam juz kilka centymetrow chudziaka), moj plan na teraz wyglada nastepujaco:
    - dysperbit + folia
    - keramzyt (15 cm)
    - styropian (2 x 6 cm)
    - folia pod podlogowke (w miejscach wystepowania)
    - wylewka 8 cm
    podloga jest dosc mocno podniesiona ze wzgledu na moja mala fobie wilgociowa (ziemia slabo przepuszcza wode w mojej okolicy i na wiosne jest dosc mokro)
    mam w zwiazku z tym kilka pytan:

    - musze zrezygnowac z papy bo juz mam rozlozona hydralike w pexie i nie chce na to klasc papy termozgrzewalnej, rozumiem ze dysperbit + folia wystarczy

    - keramzyt - czy sypie sie go "luzem" czy rozrabia z niewielka iloscia betonu, ot tak "zeby zlapal"

    - czy jest sens oddzielac warstwe - keramzyt - styropian np. folia ?

    - czy wy doswiadczeni forumowicze macie jakies pomocne uwagi w mojej kwestii ?
    prozdrawiam
    groblus

  13. #73
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Andrzej75

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    1

    Domyślnie Grubość styropianu

    Witam

    Mamy podobny problem.
    Około 25 cm przestrzeni na wykonanie posadzki. Planujemy:
    - 7 + 10 cm styropian
    - 8 cm wylewka

    Grubość warstwy styropianu nie wynika z właściwości izolacyjnych, ale chcemy podnieść nieco poziom podłogi.
    Na pierwszy rzut oka wszystko jest w porządku, ale fachowcy mają zastrzerzenia. Twierdzą, że tak gruba warstwa styropianu może się po pewnym czasie uginać np pod ciężarem mebli. Ewentualne skutki - deformacje powierzchni i pęknięcia.

    Czy mieszka ktoś na takiej warstwie styropianu i może potwierdzić lub zaprzeczyć ? A może są jakieś inne tanie i zapewniające odpowiednią wytrzymałość metody ?

    Pozdrawiam

  14. #74

    Domyślnie

    Ja daje 17 cm twardszego EPS 200 zamiast EPS 100. Roznica w kosztach 120 m2 wyszla mi 1500 PLN a bede spal spokojniej. Teraz sie styropian sezonuje i niedlugo robie wylewki.
    Jak sie sprawdzi / nie sprawdzi to za rok moge napisac

  15. #75

    Domyślnie

    UP.
    Czy coś w tej kwestii się zmieniło, przy współczesnej eko modzie?
    Miałem zamiar dać 2x5. Ale po przeczytaniu tego wątku zaczynam mieć wątpliwości, czy nie powinienem podpić grubość całości do około 15cm.

  16. #76
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.630
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Zmieniło się tylko tyle, że nam prąd/gaz/węgiel zdrożał i pewnie drożeć będzie. Więc Twój wybór.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #77
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jacek06

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    okolice Wrocławia
    Posty
    61

    Domyślnie A jak chce się nisko umieścić podłogę na gruncie?

    Czytam ten wątek ale nie trafiłem na kwestię która mnie interesuje.
    Mianowicie chcę nisko umieścić podłogę na gruncie.
    Widzę to tak: podsypka polistyren extrudowany ( np 12 -14 cm) może być z fazą aby nie dawać 2 warstw.
    Dalej w górę- płyta betonowa np 10-12 cm (mój wykonawca chce dać 15) - tutaj izolacja pozioma - czyli mamy punkt zero. Do tego 5-6 cm wylewki z mixokreta. Nie będę dawał ogrzewania podłogowego. Chcę w przyszłości zastosować promienniki podczerwieni - ogrzewają sprzęty, ludzi, ściany (akumulacja ciepła) przy II taryfie energetycznej.
    Dzięki takiemu układowi warstw poziom "0" mogę dać np na 25 cm od pow. gruntu + wylewka i podłoga to ok. 32 cm ponad grunt. do domku 2 schodki a podsypki + ubijania sporo mniej>

    Jak to widzicie?!
    Zaznaczam, że układ warstw jest zgodny ze sztuka budowlaną(info z muratora)!

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony