dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 45 z 129
Pokaż wyniki od 881 do 900 z 2565
  1. #881
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    tego typu sklep dowolny ale zdjęcie stąd wzięłam



  2. #882
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar swierczek
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Oława
    Kod pocztowy
    55-201
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał FAKT Zobacz post
    Jeśli ktoś chciałby kupić Ruppa mam kilka zeznań świadków i oświadczeń pełnomocnika producenta, które obrazują podejście do klienta chętnie się podzielę. W chwili obecnej Rupp Ceramika nosi nazwę Monier Brass
    Słyszałem o tym przy okazji wybierania dachówek... Podobno kilkaset osób w Polsce się z nimi sądziło. Przykra sprawa. I tak byśmy jednak nie wzięli Ruupa, bo pod nasz projekt arch. lepiej pasował podobny model Koramic...

  3. #883

    Domyślnie

    Sorki, ale teraz mogę odpowiedzieć. Zawsze mieszkałem w domu. Mam ich nawet kilka. Ale nigdzie nie jest tak jak chciałem. Zawsze mi coś nie odpowiadało. Mówią że dopiero trzeci dom jest taki, aby spełniał nasze wymagania, ale... . Co do adaptującego to .... czas trwania adaptacji i kominek w przejściu to wymysł durnego urzędnika który miał mi pomóc w szybkiej i taniej realizacji. Po roku czekania... brałem co było byle by mi oddał papiery wraz ze zgodą na budowę. Po jego pomysłach moja żona płakała ze dwa dni. No ale nie chciałem zadzierać z ...innych powodów. Teraz mam wybudowany domek, niewielka kubatura, piękne i obszerne wnetrza. I jest tak jak chciałem. Ekipę budowlana miałem SUPER - z tego co widzę to taniej i lepiej jest brać jedną ekipę. Przy mojej poprzedniej budowie korzystałem z tzw. "tanich fachowców" - o efekty lepiej nie pytać. Jestem na etapie wykańczania - malowanie, łazienki, barierki itp. Mam piękną obszerną piwnicę z miejscem na duży samochód, warsztat, spiżarnię, pralnię no i może jeszcze jakiś dodatkowy pokoik na kolekcję win, serów i nalewek własnej roboty. I to wszysko z projeku Z244. Trochę się zmagałem z adaptacjami, zmianami i tłumaczeniem co chcę uzyskać. Ale teraz jest OK. Jeden z ostatnich problemów to ...jak wizualnie obniżyć dom. Dużo czytałem na forum, ale nie ma tam konkretnych odpowiedzi. Więc znowu muszę iść swoją drogą - trochę to kosztowne, ale deska elewacyjna i odpowiednio poprowadzone "francuzkie balkony" powinny w połączeniu z "naturalnym maskowaniem fundamentów" dać radę. PS. Korzystam trochę z porad architektów.

  4. #884

    Domyślnie

    kominek fajna sprawa, ale tylko wizualnie, wiadomo, że wielkiego ogrzewania z tego nie ma.

  5. #885

    Domyślnie

    Tomaszu W., dodaj, że Twoja uwaga dotyczy kominka zbudowanego wyłącznie w celach ozdobnych. U mnie sam postawiony i przypięty wkład zimą dawał radę, co będzie w najbliższym sezonie po zrobieniu obudowy i podłączenia DGP jeszcze nie wiem, ale nie widzę powodów, dla których miałoby być gorzej.

    Choć domek niewielki i chyba "dobry" dla ogrzewania kominkowego - 126 m2 i praktycznie w całości otwarty parter.
    Wojtek, prawie zawsze.

  6. #886

    Domyślnie

    Ja mam bardzo prostą wadę w domu, nie mówię o swoim, ale rodziców.
    Gdybym budował ten dom jeszcze raz:
    nie wstawiłbym luksferów - ciężkie w utrzymaniu, po pewnym czasie wypadają,
    zrobiłbym mniej kondygnacji,
    mniej okien.
    To są proste rzeczy, ale moim zdaniem, ludzie sami sobie dodają pracy, budują duże domy, jak w wyżej wymienionym wypadku. Bez pomocy domowej, można cały czas sprzątać i nie widzieć efektu.

  7. #887
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Aydin
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Kobylanka
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    211

    Domyślnie

    @bernardksar
    Co do przewymiarowania domu to temat wałkowany często przez developerów, choć im powinno być to obojętne
    Kilkakrotnie będąc na "dniach otwartych drzwi" w różnych domach poglądowych u różnych developerów, często przytaczali oni ten problem.
    A w jednym z przypadków była taka sytuacja: starsze małżeństwo (widać z ubrań i auta, że majętne) pytało przedstawiciela firmy, czy stawiają oni domy z projektów własnych inwestorów. Odpowiedź - tak, oczywiście. No to my byśmy chcieli przedstawić do kosztorysu nasz projekt... około 400m kw.... i nastąpiła wyliczanka "bajerów", jakie chcieliby w domu. Developer na to, że muszą mieć dużą rodzinę. A oni - nieeee, dzieci są już dorosłe i samodzielne, a my zostaliśmy tylko dwoje...

    Przy przewymiarowaniu domu powstaje kilka problemów: większy koszt budowy domu, ogrzanie (koszty!), sprzątanie, wykończenie i wyposażenie wielu pokoi, które większość czasu będą stać puste...

  8. #888
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jacek Murator

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Krzyszkowo
    Kod pocztowy
    62-090
    Posty
    3

    Domyślnie

    1. po pierwsze mniejszy, dzieci z czasem i tak wychodzą z domu a wszystko trzeba utrzymać,
    2. po zamknięciu murów od razu na całej działce trawnik, drzewka i rośliny na granicy,
    3. przy fundamentach od razu przeloty pod instalacje (woda / gaz / prąd / kanaliza) oraz front płotu - jeden transport, kilka m3 betonu więcej…
    4. dużo szersze okno tarasowe. Teraz mam co prawda i tak spore (jakieś 2,4 m, przesuwne drzwi) ale doskonale przedłuża to salon z widokiem na ogród,
    5. przesadziłem trochę z okablowanie strukturalnym (w każdym pokoju ethernet cat. 6 po 3 gniazdka, że niby sieć + ewentualnie telefon + TV),
    6. coś tam jeszcze...

  9. #889
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar muchacc
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-032
    Posty
    10

    Domyślnie

    Moją ekipę budowlaną :/

  10. #890
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zuzawmaju

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-922
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ja dopiero w trakcie budowy swojego wymarzonego domu jednorodzinnego, a już narzekam na swoją głupotę, bo powinienem był jednak się zdecydować na większy metraż Ja z żoną, trójka dzieci i dwa psy na 97m2... Zwłaszcza, że miałem do wyboru dwa większe metraże - 134m2 i ponad 200. 134m2 w zupełności by wystarczyło. Mądry Polak po swoim wyborze
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 05-09-2014 o 19:29 Powód: link zbyteczny...

  11. #891

  12. #892

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuzawmaju Zobacz post
    Ja dopiero w trakcie budowy swojego wymarzonego domu jednorodzinnego, a już narzekam na swoją głupotę, bo powinienem był jednak się zdecydować na większy metraż Ja z żoną, trójka dzieci i dwa psy na 97m2... Zwłaszcza, że miałem do wyboru dwa większe metraże - 134m2 i ponad 200. 134m2 w zupełności by wystarczyło. Mądry Polak po swoim wyborze
    A z jakiego projektu wybudowałeś?
    Ja mam odwrotny problem - 113,5 m2 użytkowych -rodzina 2+1 i ... wolałabym jednak mniejszy

    np ten
    http://www.mgprojekt.com.pl/dom-dla-...FU7MtAodPyYAqA
    Ostatnio edytowane przez IZA30 ; 08-09-2014 o 06:31
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  13. #893

    Domyślnie

    .
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  14. #894

    Domyślnie

    .
    M32 - Zielona Równina

    05.04.2014r

  15. #895
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kierzko

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-007
    Posty
    10

    Domyślnie

    Ekipy budowlane i historie z nimi to temat rzeka

    Ja po wyszykowaniu mieszkania od developera nauczyłem się w temacie remontów jednego – nie brać 10 „Panów Wieśków”, jeden od glazury, drugi od wod-kanu, trzeci od tynków. Czemu? Bo na 4 speców przynajmniej jeden okaże się jakiś lewy, bo jednemu będzie pasował taki termin a drugiemu inny i koszt summa summarum wyjdzie większy. Mimo, że nająłem dość topową firmę z łodzi [fajnie, że wynająłeś, ale nie musisz reklamować] to przy wyprowadzaniu mieszkania ze stanu deweloperskiego, gdy tylko oni zajmowali siętym wyszło relatywnie niedrogo. Co ważne – bez nerwów.

    No i od strony logistycznej było to prostsze niż gdyby umawiac się z kilkoma majstrami.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 15-09-2014 o 10:42

  16. #896
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar _unnamed
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Kąty Węgierskie
    Posty
    269

    Domyślnie

    Otwory drzwiowe: o 5cm szersze niż w projekcie. Zwykle jest tak, że jak drzwi są 90tki, to otwór zaprojektowany jest 100cm. A 100cm to wymiar ościeżnicy - trzeba wtedy podkuwać aby było miejsce na pianę.

  17. #897
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Nani
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Dzielnica
    Słodka tajemnica
    Posty
    176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    92

    Domyślnie Cieszę się z tego co mam, bo w życiu nie mozna mieć wszystkiego :)

    Przy wyborze projektu postawiliśmy sobie kilka założeń, które powiedziałam, że stanę na głowie, a będą musiałby być spełnione. Mianowicie projekt musiał zawierać: garderobę przy sypialni, spiżarkę przy kuchni, pralnię, przejście z domu do garażu, dach dwuspadowy żeby był jak najtańszy. Tak też się stało, ale oczywiście nie obyło się bez lekkich zmian.

    Natomiast rok przed tym jak "wystartowała" nasza budowa siedziałam w necie i oglądałam budowę tego samego domu, pytałam, czytałam, słuchałam, zapisywałam sobie wiele rzeczy. W projekcie zdecydowaliśmy o kilku zmianach. jak dotąd nie żałuję tej decyzji aczkolwiek to dopiero SSO.

    Zmiany zrobiliśmy następujące: dom o początkowej powierzchni 109m2 powiększył się do 117m2 na parterze gdy przesunęliśmy 1 ścianę zewn., która była "uskokiem", po prostu po jej przesunięciu zyskały garderoba, bo jakiś mądry zaprojektował ją w wymiarze 2x1m. No i z drugiego pomieszczenia, które nam się "powiększyło" zrobiliśmy docelowo wc i pomieszczenie, w którym zmieścimy pralkę, piec kondensacyjny i komorę gospodarczą (głęboki zlew żeby np. wypłukać sobie jakieś szmaty).
    Do garderoby przy sypialni, która teraz ma 2x2=4m2 wyciągnęliśmy rury kanalizacyjne. To tak gdyby kiedyś nam przyszło do głowy, że 1 łazienka to za mało, zróbmy drugą zamiast garderoby, a garderobę wynieśmy na strych. Kolejną bardzo znaczącą zmianą w naszym projekcie było wywalenie sufitu znad salonu, zawsze marzyłam o wysokim salonie i antresoli - tak wiem, teraz polecą gromy w stylu, a jak Wy to ogrzejecie i w ogóle. To już tłumaczę - ogrzewanie podłogowe, 2 dodatkowe wyjścia na grzejniki gdyby coś i kominek. Lubię przestrzeń, w dodatku mamy dach dwuspadowy, w którym umieściliśmy 4 okna dachowe, 2 nad salonem i 2 nad antresolą żeby doświetlić, także będę miała niepowtarzalną okazję położyć się w salonie na mojej ogrzewaniem podłodze i patrzeć w gwiazdy.

    W związku z tym, że powstała antresola, zrobiliśmy także "tajne" przejście na strych nad częścią mieszkalną, tam zmieszczę większość ubrań, kartony z butami, a jeśli nie będzie nas stać na suszarkę automatyczną, a z pewnością nie będzie, to będę miała gdzie suszyć pranie.

    Z moich dotychczasowych odczuć po przeczytaniu całego tego wątku stwierdzam, że jedni piszą "budowałbym mniej m2", a inni piszą "pokoje po 14m min., nie więcej niż 18m2" owszem trochę się z tym muszę zgodzić, bo nasze pokoje mają po ok. 12m2 i powiem szczerze, że gdyby nie ten strych, na którym docelowo na być duża garderoba, to nie wyobrażam sobie urządzania tych pokoi, szczególnie dla dzieci. Z drugiej strony wiem, że nie mogę mieć wszystkiego, bo wtedy ten dom kosztowałby przynajmniej półtora razy tyle, bo większa powierzchnia, to większe koszta począwszy od materiału skończywszy na wykończeniu. Cieszę się z tego co mam, po prostu.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Nani ; 12-12-2014 o 20:26 Powód: .,

  18. #898

    Domyślnie

    I to jest prawidłowe podejście - cieszyć się z tego co się ma.

  19. #899
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ana.
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.032

    Domyślnie

    Po pół roku mieszkania brakuje mi drabinki w łazience i ogrzewania w pralni,ogrzewanie mam podłogowe w całym domu

  20. #900
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek Murator Zobacz post
    1.
    2. po zamknięciu murów od razu na całej działce trawnik, drzewka i rośliny na granicy,
    Podczas wykonywania ocieplenia i elewacji bardzo się śmieci otoczenie wokoło budynku i trawnik lepiej jest wykonać po tych pracach.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

Strona 45 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony