dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 90
  1. #61

    Domyślnie

    Witam wszystkich . Przeoczyłem to forum założone dla kotłów 5 generacji firmy komiz. Wcześniej pisałem na forum o sztokerach 25kw. Od roku użytkuję sztokera + o mocy 12kw. Jest to mój pierwszy kocioł na ekogroszek wcześniej był śmieciuch . Moje doświadczenia z ww kotłem były kiepskie na tą chwilę sytuacja w miare opanowana. Po zamontowaniu kupiłem ekogroszek na allegro o nazwie pieklorz w workach foliowych . W kotle paliło się w miarę poprawnie . po spaleniu w lokalnym składzie kupiłem tone ekogroszku skarbek w foliowych workach wysokokaloryczny . i tu zaczęła się jazda. Kocioł po rozpaleniu pracował przez ok 8h po czym gasł ni stąd ni zowąd. Wszelakie próby zmiany ustawień nic nie dawały. Po dwóch tygodniach wymieniono mi węgiel na inny byle jaki. i ten palił się dobrze tylko produkował ogromne ilości popiołu. po sezonie grzewczym zakupiłem kilka worków znowu skarbka od innego dostawcy. efekt ten sam . kocioł gaśnie w podtrzymaniu. Następnie kupiłem ekogroszek wesoła efekt ten sam . Po kilku telefonach do producenta ten oświadczył mi że w tym kotle nie pali się groszkiem wysokokalorycznym .Zakupiłem więc zwykły retopal workowany i ten pali się rzeczywiście dobrze. Dziwne tylko że nie da się palić w nim tym niby najlepszym . Ale to nieważne grunt że teraz jest ok. Największą wadą tego kotła jest to że nie można płynnie sterować nadmuchem bo ma taką przypadłość że na 37% dmucha lepiej jak na 50%.

  2. #62

    Domyślnie

    Jestem ciekawy jakie macie ustawienia jeśli można prosić o podpowiedź . Ja mam nastawione podawanie 7sek przerwa 40 nadmuch 37% . Na tych nastawach spalanie od 13-15kg w temperaturze ok 0stopni dom ok 130m2 ocieplony 6 osób . W mrozy w okolicach -20-25 spalał mi ok 20-24kg/24h. Wydaje mi się że to trochę dużo ale może to tylko mi sie tak wydaje.
    Ostatnio edytowane przez faral1977 ; 08-12-2018 o 10:28

  3. #63
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał faral1977 Zobacz post
    Witam wszystkich . Przeoczyłem to forum założone dla kotłów 5 generacji firmy komiz. Wcześniej pisałem na forum o sztokerach 25kw. Od roku użytkuję sztokera + o mocy 12kw. Jest to mój pierwszy kocioł na ekogroszek wcześniej był śmieciuch . Moje doświadczenia z ww kotłem były kiepskie na tą chwilę sytuacja w miare opanowana. Po zamontowaniu kupiłem ekogroszek na allegro o nazwie pieklorz w workach foliowych . W kotle paliło się w miarę poprawnie . po spaleniu w lokalnym składzie kupiłem tone ekogroszku skarbek w foliowych workach wysokokaloryczny . i tu zaczęła się jazda. Kocioł po rozpaleniu pracował przez ok 8h po czym gasł ni stąd ni zowąd. Wszelakie próby zmiany ustawień nic nie dawały. Po dwóch tygodniach wymieniono mi węgiel na inny byle jaki. i ten palił się dobrze tylko produkował ogromne ilości popiołu. po sezonie grzewczym zakupiłem kilka worków znowu skarbka od innego dostawcy. efekt ten sam . kocioł gaśnie w podtrzymaniu. Następnie kupiłem ekogroszek wesoła efekt ten sam . Po kilku telefonach do producenta ten oświadczył mi że w tym kotle nie pali się groszkiem wysokokalorycznym .Zakupiłem więc zwykły retopal workowany i ten pali się rzeczywiście dobrze. Dziwne tylko że nie da się palić w nim tym niby najlepszym . Ale to nieważne grunt że teraz jest ok. Największą wadą tego kotła jest to że nie można płynnie sterować nadmuchem bo ma taką przypadłość że na 37% dmucha lepiej jak na 50%.
    A jaki ty masz typ palnika ? nie przypadkiem pps 15 ? czyli pancerpol.

  4. #64

    Domyślnie

    Sztoker ma palnik sztokera...
    Gasnąć mogą;
    WESOŁA i ona dodatkowo syfi na czarno
    SKARBEK z bobrka ten mocniejszy, on jest dobry do badania i stalego obciazenia, ale kiepsko trzyma żar i potrafi zrobić spieki koksowe.

    Z mocniejszych paliw przy pracy kotła można brać:
    SKARBEK ale konkretnie z Piekar w papierowych workach 26MJ
    KARLIK z PGG, tym aktualnie palę w podobnym konstrukcyjnie palniku demontowalnym SV200, jasno w kotle, popiół ok 5-6%

    Średnia półka: 24MJ to zawsze idzie
    Retopal z PGG
    Zwykły Anmag
    I bodajże Stabek się to nazywało też 24MJ

  5. #65

    Domyślnie

    Ps. Pieklorz z Chwałowic ostatnio też paliłem i było poprawnie, ale nie tak czysto jak z Karlika i ciut więcej popiołu. Nie miałem jednak w oryginalnych workach, tylko ze składnicy i trzeba było wierzyć na słowo....

  6. #66
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    W starszych softach sterownika rzeczywiście był problem z podtrzymaniem, szczególnie odczuwalny dla mocniejszych węgli. To zostało poprawione jakoś na początku tego roku bodajże i raczej się już nie zdarzają wygaszenia. Kiedy załączysz sterownik, przez pierwsze kilka sekund wyświetla numer softu. Przeczytaj jaki tam masz, jeżeli z literką M to możesz mieć problem z wygaszaniem w podtrzymaniu w trybie PID. Softy z literką P na końcu już są poprawione w tym zakresie.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  7. #67

    Domyślnie

    A czy łatwo jest zrobić update sterownika ?

  8. #68

    Domyślnie

    Tak z tymi węglami jest kłopot i potwierdzam że problem jest na tych wysokokalorycznych , reszta idzie dobrze ale zależy ile ma popiołu tyle wyciągniesz .

  9. #69
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał faral1977 Zobacz post
    A czy łatwo jest zrobić update sterownika ?
    Trzeba mieć kabel z bardzo starą wersją USB - tą taką wielką, coś takiego do drukarek długo było - nie pamiętam nazwy. Odkręcasz panel ( 4 wkręciki ), podpinasz do kompa ( zobaczy ster jako dysk zewnętrzny ), stary soft przenosisz do wybranego folderu ( tak w razie W ), nowy przeciągasz do stera - i koniec.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  10. #70
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Od wczorajszego przedpołudnia na moim zakładowym Sztokerku test spalania pelletu z łusek słonecznika. na razie idzie OK. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sztoker palnik pellet z łusek słonecznika.jpg
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	31,2 KB
ID:	425776
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sztoker palnik 2 pellet z łusek słonecznika.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	30,9 KB
ID:	425777 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sztoker 1-sza półka pellet z łusek słonecznika.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	33,9 KB
ID:	425778 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sztoker wymiennik pellet z łusek słonecznika.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	32,0 KB
ID:	425779 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sztoker komin pellet z łusek słonecznika.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	29,6 KB
ID:	425780
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  11. #71
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zejman7

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Brzeg Dolny
    Kod pocztowy
    56-120
    Posty
    37

    Domyślnie

    A jak wygląda sprawa ze smołowaniem?.Użytkuje jednego z pierwszych sztokerów 15kw siódmy sezon i ten problem występuje.

  12. #72

  13. #73

    Domyślnie

    Kobra ma taki u siebie, pisał wyżej

    Link pierwszy jest do mnie
    Link drugi do kogoś, kto ukradł/pożyczył moje zdjęcia, nr 3, 4, 5, 6. Zdjęcia 3,4,5 przedstawiają Sztoker+12kW
    Ukradzione zdjęcie nr 6 jest o tyle głupie,że ten kocioł nie ma takiego sterownika. To foto starej Cobry a na kotle siedzi Cobra2

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Cobra2 sztoker+.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	48,0 KB
ID:	426049

    8kW jest od niego nieco węższy
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 03-02-2019 o 17:23
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  14. #74
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar edwars
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    Warszawa-Basinów
    Posty
    83

    Domyślnie

    Mam taki układ kotłowni jak na rysunku, jak to podłączyć do komina.
    Kocioł Sztoker 8 kw



    Może kolega Jarecki79 coś podpowie?.
    Ostatnio edytowane przez edwars ; 04-02-2019 o 08:35

  15. #75
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Ta odległość o którą pytasz wynosi około 65 centymetrów. Za kosz z tyłu wystaje jeszcze końcówka ślimaka i silnika - to jest około 5 centymetrów dodatkowo. No i potrzebujesz miejsce na ewentualny demontaż ślimaka - ale to starczy jakieś 5 - 10 centymetrów za końcówkę ślimaka, jeżeli pogodzisz się z tym że do demontażu ślimaka trzeba będzie każdorazowo zdejmować kosz i cały podajnik razem z rurą. Będziesz musiał zastosować 2 kolana nastawne do komina i tak ustalić wysokość rury do podłączenia kotła do komina, żeby klapa kosza się pod nią zmieściła. W sumie prosty montaż.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  16. #76
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał edwars Zobacz post
    Mam taki układ kotłowni jak na rysunku, jak to podłączyć do komina.
    Kocioł Sztoker 8 kw



    .
    Mówiłem Ci że jak będzie musiał puścić spaliny nad zasobnikiem to trzeba spalinami wyjechać w górę żeby minąć się przy otwartej pokrywie zasobnika co pisał też Kobra, najlepiej wyjechać na odpowiednią wysokość rurą i dalej kolano.
    Kolana nastawne mają klapki rewizyjne do czyszczenia także nie będzie problemu.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  17. #77
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Może się udać jednym czteroelementowym kolanem, tyle że na wejściu w ścianę w takim wypadku skos wyjdzie dość spory tak że o jakiejś gotowej rozecie na ścianę raczej nie będzie mowy.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  18. #78
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar edwars
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    Warszawa-Basinów
    Posty
    83

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi, dzisiaj zmierzyłem wszystkie pomieszczenia w domu, okazuje się że powierzchnia to 105 m2.
    Czy Sztoker 8kw nie będzie za mały?, czy lepiej wybrać 12kw?.

  19. #79
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Jak będziesz miał okna i drzwi otwarte to może nie dać rady. A tak na poważnie w wersji 12KW to brał bym RBR-K

  20. #80
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Spokojnie 8kw powinno dać rade.
    Przecieć moc nominalana to nie jest max moc kotła co może wygenerować,więc jak się mocno da w palnik to mocy będzie więcej.

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony