dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 9
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 176
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tommycat Zobacz post
    W tym - w części C - znajduje się górny limit zawartości sodu (200 mg/l) jako wymóg bezwzględnie obowiązujący, co, przy wodach b. twardych, wyklucza stosowanie zmiękczaczy chemicznych do wody pitnej.
    Absolutnie nie wyklucza stosowania jonowymienników, ponieważ posiadają tzw. mieszacze, które dają możliwość regulacji (piszemy o wodzie z dopuszczalną przepisami maksymalną twardością).

    Cytat Napisał Tommycat Zobacz post
    Co do informowania, "działań zaradczych" i faktycznego przestrzegania norm przez wodociągi, to mam na ten temat swoje zdanie, oparte na praktyce, ale to nie jest ten wątek.
    Ja również znam te praktyki i dlatego nie uważam wodociągów za obiektywne źródła informacji, o czym informowałem w poprzednim poście.

  2. #62
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tommycat
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-029
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    HAHAHA


    Czekamy z niecierpliwością na ogłoszenie wyników tych prac badawczych... które w zasadzie już są przecież "sprzedawane w USA"...


    Więc szkoda strzępić język... poczekamy (kolejne) kilkadziesiąt lat i się doczekamy
    Widzę, że nie rozumie Pan tekstu pisanego. Prace badawcze w UK nie dotyczą zapobiegania powstawaniu kamieniania kotłowego, bo ta technologia jest dopracowana i obecna na rynku od roku 1973, bynajmniej nie "w zasadzie" - od wielu lat jest tam stosowana i rekomendowana m. in. przez GSA, czyli General Services Administration, tj. administrację zamówień i budynków publicznych (9600 obiektów) rządu federalnego USA (tu wszystkie informacje wraz z pełnym raportem z badań przeprowadzonych przez ORNL: https://www.gsa.gov/governmentwide-i...-water-systems ), lecz kompaktowych urządzeń do uzdatniania silnie zanieczyszczonej (w tym silnie zażelazionej i zamanganionej) wody, o wynikach nie omieszkam poinformować na stronie, gdyż, jeżeli rozwiązanie się sprawdzi i uzyska stosowne certyfikaty, będziemy je z pewnością oferować w Polsce, przede wszystkim dla prywatnych ujęć wody. Żałośny poziom Pańskiego wpisu świadczy wyłącznie o Panu i Pańskiej kulturze (a raczej jej braku) i Pańskim faktycznym poziomie merytorycznym oraz intelektualnym, dlatego na tym kończę rozmowę z Panem, bo szkoda mojego czasu.
    Tomasz Hubert Cioska

  3. #63
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tommycat
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-029
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał czystesrodowsko Zobacz post
    Absolutnie nie wyklucza stosowania jonowymienników, ponieważ posiadają tzw. mieszacze, które dają możliwość regulacji (piszemy o wodzie z dopuszczalną przepisami maksymalną twardością).

    Ja również znam te praktyki i dlatego nie uważam wodociągów za obiektywne źródła informacji, o czym informowałem w poprzednim poście.
    Zalecenie WRAS obchodzenia zmiękczaczy dla wody pitnej jest mz jednoznaczne.

    Co do praktyk wodociągów to cieszę się, że choć w tym jednym punkcie się zgadzamy. Niestety, obserwuję pogorszenie tej sytuacji w ostatnich latach.
    Tomasz Hubert Cioska

  4. #64
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cieszę się, że Pan zauważył iż dostosowałem się poziomem merytorycznej dyskusji do Pańskich rewelacji
    Chętnie porozmawiałbym konkretnie, ale nie będę powtarzał tego co już ktoś ładnie napisał - kilka postów wcześniej bardzo merytorycznie został Pan poproszony o argumenty i nie potrafił Pan się do tego odnieść...
    Cytat Napisał Tommycat Zobacz post
    ...na tym kończę rozmowę z Panem, ...
    Będę niezmiernie wdzięczny jak skończy Pan wypisywanie tych swoich proroctw o końcu świata od zmiękczaczy.
    Ostatnio edytowane przez qbek17 ; 11-11-2019 o 20:21

  5. #65
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tommycat
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-029
    Posty
    34

    Domyślnie

    Znów świadomie i z premedytacją wprowadza Pan odwiedzających Forum w błąd. Odniosłem się szczegółowo i wyczerpująco do pytań @czystesrodowisko wyżej, tu link: /https://forum.muratordom.pl/showthread.php?356368-Czy-twarda-woda-jest-szkodliwa&referrerid=217620, tekst jest dość długi, więc mógł Pan mieć kłopoty ze zrozumieniem. Nic na to nie poradzę.

    Czy moje "proroctwa" się spełnią, czy nie, to się okaże, na pewno rynek dla solanek już się poważnie kurczy, a ich ceny radykalnie spadają (np. ceny ofertowe dla budynków wielorodzinnych w rejonie Wrocławia spadły już o 2/3, a i tak nadal są one ponad dwukrotnie wyższe od całkowicie bezobsługowych urządzeń niechemicznych). Są oczywiście obszary, gdzie solanki będą nadal stosowane (np. ciepłownictwo), jednak, mam nadzieję, że już nie przy uzdatnianiu wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.
    Tomasz Hubert Cioska

  6. #66
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tommycat Zobacz post
    tekst jest dość długi, więc mógł Pan mieć kłopoty ze zrozumieniem.
    Owszem - mam poważne kłopoty ze zrozumieniem Pańskiej wypowiedzi (chyba nie tylko ja), ale obawiam się że problem jest w logice piszącego a nie czytającego...

    Czy moje "proroctwa" się spełnią, czy nie, to się okaże...
    I na tym zakończmy.

  7. #67
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tommycat
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-029
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Owszem - mam poważne kłopoty ze zrozumieniem Pańskiej wypowiedzi (chyba nie tylko ja), ale obawiam się że problem jest w logice piszącego a nie czytającego...

    I na tym zakończmy.
    W kwestii zrozumienia tekstu pisanego kłaniają się początkowe klasy podstawówki, a co do zakończenia naszego nic tu nikomu nie wnoszącego dialogu - dawno to proponowałem, tylko Pan wciąż mnie tu nukasz. Bez odbioru.
    Tomasz Hubert Cioska

  8. #68
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tommycat Zobacz post
    W kwestii zrozumienia tekstu pisanego kłaniają się początkowe klasy podstawówki,.
    No i tu się zgadzam!
    Z 10 razy się powtarza człowiekowi, że trzeba by wypić wiadro zmiekczonej wody, żeby przekroczyć dzienne zalecenia spożycia sodu.
    A i tak nie dociera

  9. #69
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tommycat
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-029
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    No i tu się zgadzam!
    Z 10 razy się powtarza człowiekowi, że trzeba by wypić wiadro zmiekczonej wody, żeby przekroczyć dzienne zalecenia spożycia sodu.
    A i tak nie dociera
    Widocznie WRAS też nic nie rozumie i dlatego zaleca montowanie ujęć wody pitnej tylko z obejściem solanek, ale co oni tam się znają.
    Tomasz Hubert Cioska

  10. #70
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tommycat Zobacz post
    Widocznie WRAS też nic nie rozumie i dlatego zaleca montowanie ujęć wody pitnej tylko z obejściem solanek, ale co oni tam się znają.
    Widać tak jak Pan mają tam problem z prostą arytmetyką (10 < 100) albo, kierują swoje zalecenia dla ludzi którzy mają awersje do prostej arytmetyki względnie logicznego myślenia. O rozsądku nie wspomnę.
    Tacy ludzie zresztą statystycznie nażrą się czipsów, popiją słodzoną colą i zalecenia zdrowotne pójdą w pi....u.
    Każdy kto skończył choć ze 3 klasy szkoły powszechnej potrafi se policzyć ile sodu z tej wody spożyje a jakie jest dzienne zapotrzebowanie na ten sód organizmu i jak należy to zalecenie w związku z tym traktować.

    To co Pan wypisujesz i z jakim uporem i bezwzględnością przedkładasz jakieś tam zalecenie nad zdrowy rozsądek i rzeczywiste liczby, jest zwyczajnie infantylne, głupie, zapewne powodowane nieudanym biznesem, jako ze wszelkiej maści magiczne odkamieniacze od 10lat wypierają acz wyprzeć nie mogą tych paskudnych zmiekczaczy jawnie drwiących sobie ze świętych zaleceń WRASu!!


    I jeszcze jedno. Błagam!
    Uwaga byńdzie słowo pisane:

    1. Za słownikiem języka polskiego PWN.
    solanka:
    - woda mórz, jezior, źródeł mineralnych o dużej zawartości soli
    - woda mineralna zawierająca duże ilości chlorku sodu
    - naturalny roztwór soli wyzyskiwany do produkcji soli kuchennej
    - wodny roztwór soli kuchennej używany do celów przemysłowych i spożywczych
    - gęsta zupa z mięsa lub ryb z dodatkiem m.in. ogórków kwaszonych, popularna w kuchni rosyjskiej


    Za wikipedia:
    solanka – rodzaj roślin z rodziny komosowatych,
    solanka – rodzaj wody mineralnej,
    solanka – wodny roztwór soli, przeważnie kamiennej,
    solanka – zupa, tradycyjne rosyjskie danie,

    Za google pictures:
    - na 10 stronach zdjęć same ruskie zupy, sole do kąpieli, baseny termale itp. Ani jednego filtra jonowymiennego.

  11. #71
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tommycat
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-029
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Widać tak jak Pan mają tam problem z prostą arytmetyką (10 < 100) albo, kierują swoje zalecenia dla ludzi którzy mają awersje do prostej arytmetyki względnie logicznego myślenia. O rozsądku nie wspomnę.
    Tacy ludzie zresztą statystycznie nażrą się czipsów, popiją słodzoną colą i zalecenia zdrowotne pójdą w pi....u.
    Każdy kto skończył choć ze 3 klasy szkoły powszechnej potrafi se policzyć ile sodu z tej wody spożyje a jakie jest dzienne zapotrzebowanie na ten sód organizmu i jak należy to zalecenie w związku z tym traktować.

    To co Pan wypisujesz i z jakim uporem i bezwzględnością przedkładasz jakieś tam zalecenie nad zdrowy rozsądek i rzeczywiste liczby, jest zwyczajnie infantylne, głupie, zapewne powodowane nieudanym biznesem, jako ze wszelkiej maści magiczne odkamieniacze od 10lat wypierają acz wyprzeć nie mogą tych paskudnych zmiekczaczy jawnie drwiących sobie ze świętych zaleceń WRASu!!


    I jeszcze jedno. Błagam!
    Uwaga byńdzie słowo pisane:

    1. Za słownikiem języka polskiego PWN.
    solanka:
    - woda mórz, jezior, źródeł mineralnych o dużej zawartości soli
    - woda mineralna zawierająca duże ilości chlorku sodu
    - naturalny roztwór soli wyzyskiwany do produkcji soli kuchennej
    - wodny roztwór soli kuchennej używany do celów przemysłowych i spożywczych
    - gęsta zupa z mięsa lub ryb z dodatkiem m.in. ogórków kwaszonych, popularna w kuchni rosyjskiej


    Za wikipedia:
    solanka – rodzaj roślin z rodziny komosowatych,
    solanka – rodzaj wody mineralnej,
    solanka – wodny roztwór soli, przeważnie kamiennej,
    solanka – zupa, tradycyjne rosyjskie danie,

    Za google pictures:
    - na 10 stronach zdjęć same ruskie zupy, sole do kąpieli, baseny termale itp. Ani jednego filtra jonowymiennego.
    Skoro Szanowni Państwo przedstawiciele branży zmiękczaczy chemicznych (jonowymiennych, zwanych popularnie solankami) z takim zapałem z anonimowych kont krytykują rozwiązania inne, niż oferowane przez siebie, to czuję się w obowiązku szerokiej publiczności bez skrywania się za anonimowym nickiem i awatarkiem, sprawy wytłumaczyć. A zatem od początku - tak lekceważone przez Szanownego Pana WRAS (Water Regulations Advisory Scheme wras.co.uk) to zrzeszenie brytyjskich wodociągów, a jednocześnie instytucja certyfikująca produkty mające kontakt z wodą (jak u nas PZH), a także instalatorów i hydraulików (w UK zawody związane z instalacjami wodnym są koncesjonowane, jak w Polsce elektrycy czy instalatorzy gazowi), publikuje też zalecenia i dobre praktyki, w ramach których zaleca omijanie szerokim łukiem zmiękczaczy chemicznych przez instalacje do wody pitnej. To są fakty, Całkowicie bezobsługowe, nie wymagające zasilania niechemiczne katalityczne urządzenia do uzdatniania wody, zwane przez przedstawicieli branży chemiczno-solankowej niesłusznie magnetyzerami (te są w Polsce oferowane co najmniej od 30 lat i nie mają z naszą technologią nic wspólnego, poza brakiem obsługi, zasilania i dodatków chemicznych), na polskim rynku są dopiero od 5 lat (a dokładnie od 1 lipca 2014) i są coraz szerzej stosowane w budynkach jednorodzinnych, wielorodzinnych (w tym na budynkach 16-kondygnacyjnych i nawet o 396 mieszkaniach), usługowych (m. in. pensjonaty, żłobki, restauracje, gabinety kosmetyczne i lekarskie) i przemysłowych (elektrociepłownie, zakłady farmaceutyczne), stąd ta agresja i całkowicie niemerytoryczne ataki. Cieszy, że stale rośnie liczba instalatorów i hydraulików, którzy są otwarci na nowe, proekologiczne rozwiązania, nie patrząc wyłącznie na swój krótkowzrocznie pojęty interes, związany ze stałym serwisowaniem urządzeń chemicznych (solanek).
    Tomasz Hubert Cioska

  12. #72
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Kupie Twoje urzadzenie.
    Serio.

    Jak mi dasz pisemna gwarancje na brak kamienia w czajniku z gwarancja bankowa na demontaz i calkowity zwrot kosztow jesli w czajniku zobacze kamien....
    Ba. Jak nie zobacze kamienua w czajniku po 1 miesiacu uzywania doplace drugie tyle....

    Wchodzisz?

  13. #73
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tommycat
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-029
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Kupie Twoje urzadzenie.
    Serio.

    Jak mi dasz pisemna gwarancje na brak kamienia w czajniku z gwarancja bankowa na demontaz i calkowity zwrot kosztow jesli w czajniku zobacze kamien....
    Ba. Jak nie zobacze kamienua w czajniku po 1 miesiacu uzywania doplace drugie tyle....

    Wchodzisz?
    Zasady są takie same dla wszystkich, także dla Pana - rok gwarancji satysfakcji na urządzenie domowe dla klientów indywidualnych lub zwrot ceny zakupu. Cena urządzenia obejmuje dostawę, ale nie obejmuje montażu. W ciągu roku od zakupu urządzenie można zwrócić, bez podawania powodów i bez żadnych kosztów.

    PS Nie przechodzę na "ty" z anonimami.
    Tomasz Hubert Cioska

  14. #74
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tommycat Zobacz post
    W ciągu roku od zakupu urządzenie można zwrócić, bez podawania powodów i bez żadnych kosztów.
    Po co podawać przyczynę... jeszcze by się okazało, że nie działa? Lepiej powiedzieć, że można zwrócić bez podawania przyczyny i nadal udawać głupiego...

  15. #75
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tommycat
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-029
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    A moze tak szklaneczka Calgon'u w sobotni wieczor zamiast whiskey
    Calgonu (ani żadnych innych środków zmiękczających, soli do zmywarek itp) w ogóle nie stosujemy po zainstalowaniu niechemicznego urządzenia odkamieniającego. Whisky (zwłaszcza szkocka) może być
    Tomasz Hubert Cioska

  16. #76
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tommycat
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-029
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Po co podawać przyczynę... jeszcze by się okazało, że nie działa? Lepiej powiedzieć, że można zwrócić bez podawania przyczyny i nadal udawać głupiego...
    Obiecał Pan już kilka razy, że nie będzie do mnie pisał, ale widać mam psychofana. Znów kłania się Pański brak umiejętności czytania ze zrozumieniem. "Bez podawania przyczyny" oznacza, że Klientowi np. po 11 miesiącach może przestać pasować kolor naszego urządzenia do wystroju wnętrza i ma prawo nam je zwrócić ze zwrotem 100% ceny zakupu. Jest to zatem rodzaj sprzedaży na próbę. Mogliśmy sobie pozwolić na wprowadzenie takiej możliwości, gdyż przez 5 lat od wprowadzenia urządzeń na rynek mieliśmy reklamacje zaledwie od paru Klientów, którym i tak, jeszcze przed wprowadzeniem tej opcji, zwróciliśmy pieniądze. Nadmieniam, że ci Klienci zwrócili nam urządzenia PRZED ich zamontowaniem, pod wpływem "fachowców" hydraulików, którzy też "nie wierzyli". Jeden z nich zresztą wrócił do nas po dwóch latach, ponownie zakupił urządzenie i od ponad roku je użytkuje, zaś hydraulik niedowiarek już sprzedaje i instaluje nasze urządzenia. Proszę spróbować gdzieś kupić sobie na próbę solankę czy jakiekolwiek inne urządzenie do uzdatniania wody. Powodzenia!
    Tomasz Hubert Cioska

  17. #77
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tommycat Zobacz post
    ... do mnie pisał...
    Nie pisałem do Pana ale widzę, że się Pan poczuwa

  18. #78
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Tommycat
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-029
    Posty
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Nie pisałem do Pana ale widzę, że się Pan poczuwa
    Przecież komentuje Pan moją wypowiedź w tym wątku. Widzę, że świetnie się Pan czuje w swojej strefie komfortu, trollując z anonimowego konta, ale nie do końca ogarnia, jak działa internet i to forum.
    Tomasz Hubert Cioska

  19. #79
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tommycat Zobacz post
    Zasady są takie same dla wszystkich, także dla Pana - rok gwarancji satysfakcji na urządzenie domowe dla klientów indywidualnych lub zwrot ceny zakupu..
    Rozumiem, że po roku jak nie będę usatysflkacjonowany dostane 100% zwrotu za urządzenie które było używane, nosi ślady tego używania oraz montażu mechanicznego? I to jest na piśmie w karcie gwarancyjnej?

  20. #80
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tommycat Zobacz post
    Przecież komentuje Pan moją wypowiedź w tym wątku.
    Forum jest nie tylko dla Pana i Pańskich teorii. Czytają to także inni użytkownicy, którzy mają prawo poznać też inne opinie.

Strona 4 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony