dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 125
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    ....ilość wódeczki na osobotalerz jest nielimitowana
    ......
    potrawa nazywa się "parówki w porach" i powstała w czasach kryzysowych, kiedyć dostępu do lepsiejszego wyrobu nijakiego nie było
    ...a gwoździem potrawy są paróweczki które pod wpływem ciepła ( a po wcześniejszym nacięciu ) rozchylają się na końcach tworząc zabawny kształt

    ...nie proponujem dawania towaru po 3,99 pln/kg tylko zdecydowanie lepszy, a co do kiełbaski - proszę eksperymentować

    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  2. #42
    Guest

    Domyślnie

    ale fajny wątek

    juz mi slinka leci na klawiature

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oli_oli
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    504
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kurczak egzotyczny
    Piers kroimy w paseczki i smazymy na oleju jak się podsmazy dodajemy ananasa i brzoskwinie z puszki (pokrojone w kostkę).
    Zalewamy smietaną i troche dusimy. Przyprawiamy pieprzem i sola
    Podajemy z ryzem

    Parówki znakomite
    Parówki wieprzowe w sztucznym flaku obieramy i kroimy w plasterki. Podsmazamy troche cebuli i dozucamy parówki, nastepnie dorzucamy groszek z puszki i przecier pomidorowy troche wody żeby był sos. Przyprawiamy sola i pieprzem.
    Podajemy z makaronem (duze formy)

    SMACZNEGO

    Przepraszam, że nie podaje ilości ale nie znoszę przepisów i wszystko robie na oko.
    Wszytstko jest względne.
    gg 4593726

  4. #44
    Guest

    Domyślnie

    Ja tez sie zrobilam glodna ,chyba zrobie Kurczaka egzotycznego. Bardzo lubie takie dania.

  5. #45

    Domyślnie

    Pstraga wypatroszonego
    a. kupić
    b. posolić, popieprzyć, skropic cytryną, wsadzic mu do brzucha gałązki kopru (lub innego ziela) i łyżeczke masła
    c. zawinąć w folię aluminiową
    d. rzucić na grila na 10 do 20 minut z jednej strony i tyleż z drugiej

    zjeść ze smakiem - mozna tez z grzankami i z sałatką jaką.

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800)
    Renia

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.938
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    160

    Domyślnie

    Makaron z brokułami (danie dla wegetarian i nie tylko)


    1. Ugotować makaron (może być spagetti, muszelki, świderki...).

    2. Na osolony wrzątek wrzucić mrożone brokuły, pogotować chwilę (nie mogą być za miękkie).

    3. Na patelni rozgrzać oliwę, zrumienić rozgnieciony czosnek, na to wrzucić odcedzone brokuły, podsmażyć jeszcze chwilkę razem.

    4. Wymieszać makaron z brokułami, dodać pieprz.
    życie jest zdecydowanie za krótkie...
    i beznadziejne bez kota w domu !

    Dziennik
    Komentarze

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Renia
    Makaron z brokułami (danie dla wegetarian i nie tylko)


    1. Ugotować makaron (może być spagetti, muszelki, świderki...).

    2. Na osolony wrzątek wrzucić mrożone brokuły, pogotować chwilę (nie mogą być za miękkie).

    3. Na patelni rozgrzać oliwę, zrumienić rozgnieciony czosnek, na to wrzucić odcedzone brokuły, podsmażyć jeszcze chwilkę razem.

    4. Wymieszać makaron z brokułami, dodać pieprz.

    Reniu, jadłam to u koleżanki - to jest poezja!
    Mozna jeszcze parmezanem posypac, ale i bez jest rozpustnie dobre.

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Ja tez jadlam , super , tyle , ze ja jeszcze z miechem , niestety

  9. #49
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hanula

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    423
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Super temat ! - od dzisiaj to będzie mój ulubiony

  10. #50

    Domyślnie

    Hanulu, to wrzuć coś na ruszt ze swoich expresowych praktyk !

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Jadlam dzisiaj nalesnika z truskawkami i bananem(truskawki z zalewy z cukru ) , ojejku , jakie dobre

  12. #52

    Domyślnie

    Jak lubisz slodkie, to weź czarną gorzko-czekoladową polewę do ciast, rozpuść w grubej miseczce w mikrofali (kamionka, albo gruby fajans), i podaj w towarzystwie pokrojonych w kostke owocow - gruszki, cytrusy, jabłka (banany dla mnie juz za slodkie, ale niektorzy moga lubic). Kawalki owoca na widelec i lekko unurzac w czarnym i gorrrrącym. Smacznego

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    No maszcilos
    jak lubisz slodkie -to wez czarna gorzka
    a nie moze byc mleczna??

  14. #54

    Domyślnie

    Szczerze? Może, ale na krótko.

    Widziałaś kiedyś Gruszki pięknej Heleny z mleczną czekoladą? Wist jest w kontapunkcie. A przy tym gorzka czekolada wcale nie jest gorzka tylko troche mniej mdla niz mleczne, troche bardziej nasionami kakaowca smakuje. Natomiast polewy mają i tak sporo cukru. Moim zdaniem wiecej niz czekolady, ale wolniej tężeją, wiec do tego celu dobre.

    Zawsze możesz rozpuścić dwie i zobaczyć, która zniknie, a ktora wróci do kuchni.

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Zalosna jestem , nie wiem nawet co to sa gruszki pieknej Heleny
    Nadrobie

  16. #56

    Domyślnie

    Sorry! Ja znam, bo... strasznie kiepsko kucharzę (zwłaszcza słodkiego nie lubie robić) i co szukam jakiegoś prostego przepisu na wytworny deser to trafiam na "gruszki pięknej heleny". Po prostu połówki twardych gruszek obgotowane w krótkim syropie i polane rozpuszczoną gorzką czekoladą. Podawane już na zimno. To taki dyżurny hit kuchni francuskiej.

  17. #57
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hanula

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    423
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał bratki
    Hanulu, to wrzuć coś na ruszt ze swoich expresowych praktyk !
    No to znowu kurczak ale tym razem w towarzystwie mieszanki chińskiej (mrożonki). Zatem:
    dwie duże piersi kurczaka
    przyprawa do kurczaka (złocista KAMISA)
    torebka mrożonki - Mieszanka chińska
    dwie torebki ryżu
    nastawiamy ryż, w tym czasie kroimy na kęsy kurczaka i obtaczamy go sowicie w przyprawie, rzucamy na rozgrzany olej i jak zbieleje dodajemy wspomnianą mieszankę i dusimy do zmiękczenia tychże warzyw w mrożonce, w tym czasie dochodzi ryż
    no a potem jemy, ale tu pasuje piwo


    A dla wegetarian potrawa z sera twarogowego:
    rozgniatamy ser praską do ziemniaków dodajemy jajko mąkę szczyptę soli ( troszke mleka w razie potrzeby) zarabiamy ciasto, które następnie łyżką kładziemy na gotującą się wodę i mamy bazę czyli kluseczki z sera, na które mozna polać sos truskawkowy lub jak kto lubi grzybowy lub każdy inny - as you like


    Smacznego
    PS: A jutro będę jadła pyszne pierożki z mięskiem - mamusia mi zrobi, mniam mniam, (jak to dobrze mieszkać na prowincji)

    PS nr2: Wszystkie Wasze przepisy wykorzystam jak już sie wreszcie przeprowadzę i dopiero będę szaleć w nowej kuchni

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hanula
    PS: A jutro będę jadła pyszne pierożki z mięskiem - mamusia mi zrobi, mniam mniam, (jak to dobrze mieszkać na prowincji)
    zazdroszcze Ci tych pierogow z miesem .
    Nie wydaje mi sie zeby to byla potrawa z prowincji.
    Qrczak to jednak dobry wynalazek

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hanula
    A jutro będę jadła pyszne pierożki z mięskiem - mamusia mi zrobi, mniam mniam, (jak to dobrze mieszkać na prowincji)
    Tez zazdroszcze - pierożki różne to jedne z najlepszych smakołyków. A mamusine to ho, ho. Ja niestety mam do wyboru tylko wersje pospieszną czyli... z supermarketu.

    No, ale wtedy to jest naprawde najszybszy obiad: 30 do 60sek na Max w mikrofali i nawet juz nie wyciagam talerza, tylko wcinam z pojemniczka Kto to przebije?

  20. #60

    Domyślnie

    Tak mnie natchnęło właśnie: dla mnie "na szybko" to znaczy też np. zrobić raz więcej jakiejś bardziej pracochłonnej potrawy, poporcjować, a potem tylko rozmrażać i jest faktycznie bardzo szybko. Nie wszystko się do tego nadaje, ale niektórym nawet służy przemrożenie. Robie tak z bigosem, leczo (choć tu lubie dodać coś świeżego po rozmrożeniu), kapustą na nóżce, sosami/gulaszami... Mrożę też niektóre zupy.

    A Wy co mrozicie, żeby mieć potem gotowe danie?

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony