dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Styromur/Termomur

    Czy ktos budowal przy wykorzystaniu tych technologii? Podobno gwarantuje duzo ciepla i nie trzeba ocieplac dodatkowo.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja budowałam i mieszkam już 6 lat w takim domu. Budowa szła szybko i sprawnie, nie było żadnych kłopotów. Natomiast mieszka się super. Naprawdę jest to metoda energooszczędna. Dom o pow. 150 m2 parter i poddasze użytkowe sezon grzewczy trwa u nas ok 3 - 4 miesięcy ( w tym roku od 10 grudnia do końca marca). Ogrzewanie podłogowe w całym domu na gaz. W tym roku za sam okres grzewczy zapłaciłam 950 zł za gaz z tym że w tej cenie jest jeszcze ogrzewanie ciepłej wody i gotowanie na gazie, czyli na m-c ok 250 zł. Pozostały czas gdy jest chłodno palimy w kominku drewnem rozpalając po południu ok godz. 18 i kończąc ok 22 i to wystarczy aby ogrzać cały dom. W domu temp. ok. 20 - 21 stopni C.
    Gdy wcześniej pisałam o tym na forum to niektórzy śmiali się że dom to pewnie malutki (50m2) bo to niemożliwe aby ogrzewanie było takie tanie, a jednak tak jest nie wierzą Ci którzy nie spróbowali i nie znaja tej technologii. Ci co mieszkają w takim domu mogą to potwierdzić.
    A jeszcze dodam że przeciwnicy tej technologi wymyślają jakieś grzyby, wilgoć itp ale wierz mi to jest nieprawda - jestem tego przykładem choć nie mam żadnej specjalnej wentylacji tylko taką jak w każdym innym domu. I jeszcze jedno budując w tej technologi nie trzeba już budynku ocieplać. Pozdrawiam gorąco i jeżeli się zastanawiasz nad metodą w której zbudujesz swój wymarzony dom to ja ze swej strony polecam, a decyzja jest Twoja.

  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź, już myslałam, że nikt nie buduje, a czy potrzebna jest ekipa, która zna się na tej technologii? (zakładam ze tak) czy Ty z takiej korzystałaś? I jeszcze - czy takie budowanie jest droższe? Mogłabyś powiedziec jak to wypadło cenowo? Ewentualnie proszę napisz na priv. Dzięki z góry.

  4. #4

    Domyślnie

    Margo przed wyborem tej technologii sporo dowiedzieliśmy się o niej od producenta tych elementów styropianowych firmy Thermodom z Żor. Firma ta przesyłała sporo materiałów opisowych oraz kasetę video na której była pokazana budowa od wykopów po dach i wykończenie budynku. Dodatkowo firma która nam to budowała była na szkoleniu które prowadzi producent tego systemu, no i oczywiście mój małżonek również w tym szkoleniu uczestniczył a że jest z wykształcenia budowlaniec to nad wszystkim później czuwał. Jeżeli chodzi o koszty to budowa była prowadzona w latach 03.97 - 11.99 więc są to ceny trochę inne niż obecne, ale na ten czas gdy zaczynaliśmy to metoda ta była jakieś 30% tańsza od innych (np. pustak, cegła + ocieplenie) nie licząc robocizny (bo wykonuje się jednorazowo i ścianę i ocieplenie).
    Proponuję poszperaj w internecie pod hasłem "thermomur" napewno mają swoją stronę inernetową więc pewnie wszystkiego się dowiesz u źródła. A gdzie będziecie budować? Pozdrawiam.

  5. #5

    Domyślnie Dziękuję

    Tak, już szperałam, wciąż się zastanawiamy, a budowac się będziemy koło Poznania

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie Styromur/Termomur/Isomax ?

    Zastanawiam się nad tym systemem jako alternatywę do innego szalunku traconego - Isomax.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    a jak mają się odczucia w chwili obecnej??

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    a jak mają się odczucia w chwili obecnej??
    Zaglądałeś do mojego dziennika?
    http://forum.muratordom.pl/post2133764.htm#2133764
    http://forum.muratordom.pl/post3600672.htm#3600672

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    hej - dzięki - zapisałem i w wolny wieczór poczytam do snu.

  10. #10

    Domyślnie witam

    witam,
    Znalazłęm Pańskąwypowiedz na stronie poświęconej termomurowi, czy wybudowaliście Państwo dom w tym systemie? Będę wdzięczny za odpowiedz bo sam stoje przed tym dylematem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony