dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 44
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilg123

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Cięcina
    Kod pocztowy
    34-350
    Posty
    53

    Domyślnie Problem z zimnym powietrzem w domu

    Witam wszystkich,

    Przychodzę z takim dziwnym problemem w domu, mianowicie przeprowadziłem teraz generalny remont w którym między innymi usunąłem z domu kominek który był w salonie. Jak był kominek to przez niego nawiewało mi trochę zimnego powietrza ale nie dziwiło mnie to bo było zasilanie z zewnątrz do komory spalania tak że mogło wiać... Ale teraz po remoncie pomimo że kominka już nie ma to niestety w domu cały czas czuć zimne powietrze nad podłogą jest to na tyle uciążliwe że jak się siedzi przy stole to normalnie stopy marzną... Nie wiem co może być przyczyną , zastanawiam się czy to może być że za mało powietrza w domu i po prostu wpycha się wszędzie gdzie może i dlatego jest takie odczucie ? Generalnie jest wentylacja w łazience ale z tą folią zwrotną żeby nie nawiewało... Nie mam rekuperacji jest tylko wentylacja grawitacyjna w łazience na dole i na górze oraz w jednym miejscu na górze w sypialni mam podłączony nawiew powietrza z zewnątrz. Walczę z tym już od jakiegoś czasu ale nie mogę sobie poradzić. Może ktoś z was miał podobny problem i sobie z tym poradził? Będę bardzo wdzięczny za jakieś rady co z tym zrobić.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.342

    Domyślnie

    Likwidowałeś kominek to nie było widoczne jak głęboko jest posadowiona rura doprowadzająca powietrze do kominka potrzebne do spalania.
    Możliwe że stopy marzną właśnie od tego.
    Jeśli na zewnątrz jest kratka i dostęp do owej rury lub kanału to kilkadziesiąt cm wełny tam upchane może choć częściowo uporać się z problemem.
    Druga sprawa to komin i kanał wentylacyjny.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilg123

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Cięcina
    Kod pocztowy
    34-350
    Posty
    53

    Domyślnie

    Rura została w podłodze ale z jednej i drugiej strony została zabetonowana, podłoga w miejscu wcześniejszego kominka jest chłodniejsza ale jest ułożona podłoga drewniana i dywan tak że chłodniejsze jest ale nie wieje nic. Możesz rozwinąć temat "komin i kanał wentylacyjny czy coś z tym jest nie tak ? mogę coś sprawdzić, coś wymusić albo jakoś sobie z tym poradzić. Bardzo dziękuję za zainteresowanie się tematem i prosiłbym o bardziej zrozumiałe dla laika instrukcję

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nawiewa ci przez nawiewniki okien? Zimne powietrze jest cięższe od cieplejszego.

    Nie masz wentylacji w kuchni?

    BTW. możesz nawiercić otwór w ścianie i wpuścić piankę rozprężną aby ocieplić przewód nadmuchu powietrza do kominka.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilg123

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Cięcina
    Kod pocztowy
    34-350
    Posty
    53

    Domyślnie

    Nie mam wentylacji w kuchni mam połączoną kuchnię z salonem . Dzisiaj tak właśnie siedzę na kanapie i wydaje mi się że to zimne powietrze ciągnie z góry domu takie przynajmniej mam wrażenie ������ Nie mam już rury do zasilania kominka w ścianie zlikwidowałem, Jeżeli chodzi o okna to również nie mam zamontowanych nawiewników żadnych, tak jak pisałem jestem po remoncie całego domu są nowe okna 3 szybowe i myślałem że będzie wszystko super że jak zlikwiduje kominek którym mi nawiewało to będzie super a teraz okazuje się że jest masakra. Cały czas jest odczucie że zimne powietrze wpada jakoś do domu . W łazience sprawdzałem prowizoryczne przykładając kartkę papieru do wentylatora i jest ciąg tak że na prawdę nie mam pojęcia skąd to zimne powietrze się bierze ������ W domu mam 23 stopnie sprawdzałem kamera termowizyjna i oczywiście na oknach jest chłodniej około 18 stopni ale w domu cały czas czuć ruch powietrza zimnego . Wiem że zimne idzie w dół ale nie wiem skąd ono się bierze ������ Jestem już mocno zmęczony tą sytuacją bo wydałem mnóstwo pieniędzy na remont a teraz taka przypadłość i nie wiem co z tym zrobić żeby się pozybyc tego nawiewania.

  6. #6

    Domyślnie

    A jest jakaś izolacja pod podłogami? Być może powietrze przy podłodze wychładza się od gruntu.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilg123

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Cięcina
    Kod pocztowy
    34-350
    Posty
    53

    Domyślnie

    Tak cały dół jest z ogrzewaniem podłogowym jedynie około 1m2 jest nieogrzewany bo tam był kominek a teraz na tym właśnie nieogrzewanym kawałku jest dywan i stroi rogówka tak że ja osobiście nie upatrywałbym w tym problemu .

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ty, to masz jakąkolwiek sprawną wentylację w domu? Nie masz nawiewników, nie masz wentylacji w kuchni.
    To skąd ma nalatywać powietrze aby wywiewać w łazience?
    Jeśli jednym miejscem jest nawiew w sypialni to tam powinna być wichura zimnego powietrza.
    Nie masz problemów zdrowotnych? Zaparowanych okien? Wilgoci?

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilg123

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Cięcina
    Kod pocztowy
    34-350
    Posty
    53

    Domyślnie

    Właśnie w tym jest generalnie rzecz ujmując że nie mam pojęcia skąd nawiewa . Co do wentylacji to sam się zastanawiam czy ona jakoś funkcjonuje bo chyba po wyburzeniu kominka wszystko się zachwiało jest tylko ta wentylacja w łazienkach z czego dolna łazienka jest podpięta do kanału wentylacyjnego w kominie a górna łazienka do kominka który jest na dachu. Właśnie nie mam problemów z wilgocią pokazuje mi na higrometrze że jest około 40% czyli wydaje mi się że w miarę ok . Jeżeli chodzi o problemy zdrowotne też nie ma nikt w domu a jest nas czworo . Co gorsza ten nawiew w sypialni to też tak działa bo działa wcale nie wieje z niego nic mocno a on jest podłączony również do kominka który jest na dachu, podłączyłem go jakiś czas temu z myślą że właśnie tak jak piszesz że będzie z niego wiało dość mocno bo jak brakuje powietrza w domu to piwo chcieć napływać o nic . A na parterze cały czas czuć że przelatuje zimne powietrze . Już od 2 miesięcy się zastanawiam co z tym zrobić i nie mam pojęcia jak się za to zabrać jak zdiagnozować skąd wieje żeby to jakoś wyeliminować ������

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dom z Porothermu? Wieje z gniazdek?

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.342

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilg123 Zobacz post
    .......na parterze cały czas czuć że przelatuje zimne powietrze .
    Jeśli istnieje poddasze użytkowe lub piętro a schody są na otwartej przestrzeni np. w holu przy salonie itp. a u góry jest sprawna wentylacja to na takiej klatce schodowej może tworzyć się ciąg powietrza które wędruje do góry.

    Poza tym jeśli dolna łazienka jest podłączona do jednego kanału a górna do drugiego innego, natomiast w domu nie ma innej wentylacji to gdy na jednym kanale tworzy się sofka i nawiewa powietrze do domu a góra odbiera je. W ten sposób może tworzyć przeciąg
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilg123

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Cięcina
    Kod pocztowy
    34-350
    Posty
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Dom z Porothermu? Wieje z gniazdek?
    Dom jest w konstrukcji szkieletowej połowa a połowa z yto9ngu. Z gniazdek nie wieje ...

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilg123

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Cięcina
    Kod pocztowy
    34-350
    Posty
    53

    Domyślnie

    Oczywiście zgadzam się z Tobą nie myślałem o tym w ten sposób. Dokładnie jest tak jak piszesz najbardziej odczuwalne to jest na klatce schodowej . A jest jakaś możliwość żeby jakoś pozbyć się tego ? Bo tak jak pisałem na początku na parterze jak siedzi się to normalnie czuć jak zimne powietrze wieje... Nie znam się ogólnie na temacie wentylacji i nie wiem jak mogę sobie z tym poradzić żeby nie wiało ale żeby w domu było też świeże powietrze ? Będę bardzo wdzięczny za pomoc co z tym zrobić

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilg123

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Cięcina
    Kod pocztowy
    34-350
    Posty
    53

    Domyślnie

    Powiem szczerze że już próbowałem wszystkiego co przyszło mi do głowy ale z racji że nie jesyt6 to moja branża to pomysły się szybko wyczerpały, mam nadzieje że jakoś będziecie w stanie mi pomóc co mam z tym zrobić bo to zimne powietrze powoduje duży dyskomfort w użytkowaniu domu

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.342

    Domyślnie

    Prześlij rzuty domu, parteru i poddasza z zaznaczeniem kanałów wentylacyjnych.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.208

    Domyślnie

    ZRÓB OOBRZĘD GROMNICZNY!!!
    https://forum.muratordom.pl/showthre...-quot-wykonany

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mikomir

    Zarejestrowany
    Feb 2022
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilg123 Zobacz post
    Powiem szczerze że już próbowałem wszystkiego co przyszło mi do głowy ale z racji że nie jesyt6 to moja branża to pomysły się szybko wyczerpały, mam nadzieje że jakoś będziecie w stanie mi pomóc co mam z tym zrobić bo to zimne powietrze powoduje duży dyskomfort w użytkowaniu domu

    Próbowałbym dym z zadymiarki lub wytwornicy (można kupić w popularnym serwisie) puszczać przy podłodze i w ten sposób znaleźć źródło i kierunek napływu powietrze. Dym jest bezpieczny, nieszkodliwy.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilg123

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Cięcina
    Kod pocztowy
    34-350
    Posty
    53

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilg123

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Cięcina
    Kod pocztowy
    34-350
    Posty
    53

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kamilg123

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Cięcina
    Kod pocztowy
    34-350
    Posty
    53

    Domyślnie

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/b016e0a90b12ab69

    zdjęcie dobudowanej części

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony