dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie Brak miejscowego planu zagospodarowania terenu - co teraz ?

    Zastanawiam się jak to wpłynie na cały proces pozyskiwania pozwolenia na budowę.
    Mapy i plany przyłączy mają swoje terminy ważności. Do tego to ja musze udowodnić, że dom, który planuję postawić będzie "pasował" do terenu. Muszę latać z aparatem i wszystko obfotografować. Ciekawe co na to Wysoka Komisja w Gminie ?
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Kolega miał inny problem - chciał kupić dom na działeczce.Poszedł do gminy "działka budowlana",w starostwie "pół rolna ,pół budowlana" w wydz.ksiąg wieczystych "rolna". Dodatkowo plan zagospodarowania wygasł rok temu...
    Po miesiącu przepychanek kupił...
    Co do braku planu mogą nie wyrazić zgody na budowę.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  3. #3

    Domyślnie

    Witam,

    Jeśli pytasz o czas to od 3 miesięcy w górę i niestety wchodzi w rachubę zawieszenie postępowania na 12 miesięcy. O Twoich zamiarach budowlanych będą decydowały kolejno gmina, powiat i wojewoda, ale jeśli Twoja budowa nie koliduje z inwestycjami powiatowymi lub wojweódzkimi to najważniejsza jest gmina.
    Z pozdr, Filo.

  4. #4

    Domyślnie

    jeżeli sąsiednia działka do twojej jest zabudowana, to raczej nie masz problemu gmina powinna się zgodzić na zabudowę i wydać pozwolenie, ( byłem w takiej sytuacji) natomiast jak nie masz sąsiada to już gorzej,
    "widzimisie" urzędnika będzie miało duże znaczenie

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    sąsiedna musi być zabudowana , musi być jakies odniesienie do tego co chcesz i możesz zbudować, bo warunki zabudowy wydają na podstawie charakterystyki okolicznych zabudowań, musi też byc dostę działki do grogi publicznej, itp. zapytaj w gminie czy dla terenu Twojej działki wydaja takie warunki, ja też tak miałem , złozyłem wniosek, odczekałem 3 miesiące i dostałem warunki, czyli wytyczne do projektu , podali wysokość, długość, szerokość, rodzaj dachu itp itd. dosyć precyzyjnie , ale to zależy od gminy i od właśnie "widzimisię" niestety....ogólnie ciężko powiedziec, trzeba pytać lokalnie.

  6. #6

    Domyślnie

    Witam
    sąsiedna musi być zabudowana , musi być jakies odniesienie do tego co chcesz i możesz zbudować, bo warunki zabudowy wydają na podstawie charakterystyki okolicznych zabudowań
    Z tą sąsiednią to nie dokońca tak, okazuje sie że sąsiednia to taka co leży w obrębie obszaru wyznaczonego przez 3 krotną wielkość twojej działki, tzn. jeżeli jakiś budynek mieszkalny jest w odległości mniejszej niż 3 krotna długość twojej działki to może on służyć jako odniesienie do wydania warunków zabudowy

  7. #7

    Domyślnie

    co do w/w wymówcy to bym sie nie zgdoził tak do końca. Działka sąsiadująca z Tobą musi byc zabudowana min. stan surowy oraz dostep do tej samej drogi gminnej.
    jeśli twoja działka spełnia te podstawowe wymagania to z wydaniem WZiZT nie powinno byc problemu. Złóz wniosek o warunki i zobacz co ci odpiszą czas jaki bedziesz oczekiwał zalezy od gminy u mnie wyn. 2 miesiace.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc. Działka moja jest otoczona z 3 storn przez domy jednorodzinne i z czwartej przylega do drogi, więc chyba nie będzie problemu.
    Mój dom będzie parterowy z poddaszem użytkowym - po obu stronach ( z lewej i prawej) mam domu 2 i 3 piętrowy (+ poddasza) - więc mój będzie raczej mniejszy. Z tyłu mam parterowy z poddaszem tak jaki będzie mój ( położony na sztucznej górce)
    Chyba to nie wygląda źle. Pani w gminie powiedziała : proszę się nie martwić - na wiosnę rusza pani z budową. CO ZA OPTYMIZM !! I TO W GMINIE!!
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony