dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 81 do 98 z 98
  1. #81

    Domyślnie

    Test kulinarny mojej nowej kuchenki zaliczony na cztery i pół. Kurczak na którym przeprowadzono test niestety został odrobinę za długo pieczony. W wyniku tego skrzydełka były baaardzo mocno chrupiące. Przy następnym pieczeniu wezmę to pod uwagę.

  2. #82

    Domyślnie

    Luśko! Zakupiłem kuchenkę LG. Mam nadzieję, że ma szczelne drzwiczki Dałem za nią 900 PLN więc jak na kuchenkę z tyloma funkcjami to bardzo tanio.

  3. #83

    Domyślnie

    Mikrofala jest rewelacyjna!!! Może zgrzeszę lenistwem ale wszystkie obiadki "Gerbera" dla mojego dziecka odgrzewam w mikrofali. Poza tym jedzenie obiadu o różnych porach przez domowników bez tego urządzenia nie było by takie proste. Do swego domu chciałabym kupić kuchnię z mikrofalą w piekarniku (taką posiadają moi teściowie) - nie zabiera dodatkowego miejsca. Co prawda taka kuchnia jest okropnie droga no ale cóż - wygoda ponad wszystko.

  4. #84

    Domyślnie

    Czy wiecie ze odgrzewane tradycyjnie potrawy sa wielokrotnie bardziej niebezpieczne niz te z mikrofali? Chodzi o szkodliwe zwiazki wydzielane podczas procesu smazenia, ktore do niedawna uwazane byly za nieszkodliwe, ale okazalo sie ze sa rakotworcze. Zwiazki te o nazwie akrylamidy w bardzo duzych ilosciach wystepuja w chipsach. Producenci tychze maja ostatnio spore z tym klopoty.

  5. #85

    Domyślnie

    Alexie, to byl troche falszywy alarm z tym akrylamidem. Nie wszystkie formy sa szkodliwe, to raz; po drugie tego akrylamidu jest bardzo niewiele. Kazda obrobka termiczna jakiejkolwiek potrawy niesie za soba powstawanie roznych zwiazkow chemicznych. I mysle, ze niektore wytwarzane w ten sposob pochodne sa bardziej szkodliwe niz akrylamid. A surowizny jesc za bardzo nie chcemy, niestety. To jest samo zdrowie

  6. #86

    Domyślnie

    Luska, odswierzam temat, bo znalazlam troche najnowszej literatury na temat akrylamidow, ktora wyraznie krytycznie ocenia sytuacje. CYTUJE:

    The Commission, food safety authorities and food industries join forces on acrylamide

    Brussels, 28 March – More than 70 experts from the Commission, the national food safety authorities, the EFSA (European Food Safety Authority) and the food industry took part in the joint workshop «Research on Acrylamide», of which the CIAA was a co-organiser. Its objective was to assess the current state of research and to identify areas where research efforts should be intensified. The conclusions of this workshop will be compiled into a White Paper that will be transmitted to Geoffrey Podger, the Executive Director of the EFSA, through the Advisory Forum of the Authority.

    -------------------------

    Food Safety Newsflash 2002 (wewnętrzna gazetka Numico):

    Latest information on Acrylamide in food
    As described in the Food Safety Newsflash of July and October 2002, the latest food scare is on acrylamide in food. It is a substance formed during processing (result of Maillard reaction) and it already exists in food for decades. Risk assessment of acrylamide is not finalised yet but first estimations is that it may cause cancer. High levels of acrylamide cause cancer in rodents, but scientists do not know whether it can cause cancer in people. On global level (WHO) and on European level (SCF) the risk assessment is going on, without clear outcomes yet. Both on global level as on European level, governmental organisations plea not to change diet and that there should be no panic reaction of consumers/ governments on this issue. A lot of data are collected and it seems that the acrylamide levels vary between different brands of the same food, but also differ among the same products of the same brands. Also baby food is tested and especially in biscuits and some types of cereals acrylamide is found. Although the levels are not alarming, the media (especially in Germany) picks this up and make a huge issue out of it at this very moment. This issue cannot be dealt with on a company level but should be dealt with on an industry level. The whole industry is working hard on this issue to see whether it is possible to reduce acrylamide-formation in the processes where possible. IDACE (European branche organisation of baby food industry) have collected data on all relevant products and will make within 1-2 weeks an official IDACE statement on this issue. In this statement it will be noted that the levels found do not pose a health risk, taking into account present scientific knowledge, and that the industry is doing their utmost to lower levels where possible. If you want to receive a copy of this statement when it becomes available do let me know.


  7. #87

    Domyślnie

    To może warto zainwestować w dobrą mikrofalę z grillem, i samą płytę do zabudowy, a piekarnik sobie darować...

  8. #88

    Domyślnie

    Arsen,
    Ja tak zrobiłem. Mikrofala jest super. W życiu nie jadłem tak dobrej szarlotki jak ta, którą wypiekła moja żona właśnie w mikrofali.

  9. #89
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    andaluzja

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Powiem tak, chciałam poczytać o mikrofalach żeby robić sobie popcorn dla siebie i swojego Miśka - ot taki kaprys
    Przeczytałam wszystkie wasze posty i wiecie co - tracę wiarę w ludzi..
    Nie interesuje mnie szkodliwość mikrofal, nic z tych rzeczy nie prowadzę zbyt zdrowego trybu życia
    Ale jak czytam o podgrzewaniu Gerebe'ra w mikrofali, o pieczeniu ciast i robionych przez szanowne żony obiadów z mikrofali to czuję się jakbym była gatunkiem na wymarciu..

    Wasze lenistwo mnie załamuje
    Jakbym miała swojemu mężczyźnie robić regularnie obiad z mikrofali to czułabym sie conajmniej zażenowana.
    Romantyczna kolacja przy świcach z mikrofali..

    Może pierogi w mikrofali zróbcie, kulebiaka lub barszcz z uszkami. No i obowiązkowo makowiec i mazurki a co tam jak szaleć to szaleć, a zapomniałabym super, rewelacyjne pewnie jeszcze naleśniki wyjdą a placek po węgiersku to już palce lizać - mówię o prawdziwym gotowaniu a nie kupionych gotowcach w marketach - chociaż jak Was czytam to nie jestem pewna czy wy znacie takie potrawy
    Nie wspominając o podgrzewaniu jedzenia dla małego dziecka w taki właśnie sposób..

    Prowadzenie domu za pomocą pójścia na łatwiznę - w 15 minut
    Zero finezji i zaangażowania

    Strach pomyśleć co będzie za 10 lat..

    Życzę powodzenia i szczerze współczuję

    PS. Dla tych bez polotu napiszę, że nie jestem 70-cio letnia starą panną
    Mam 28 lat, wykształcenie pochodne prawnicze
    Mam rodzinę i wielu znajomych dla których uwielbiam gotować
    Pracuje mniej więcej 10-14h na dobę i mam czas i ochotę by trochę poszaleć w kuchni czyli samodzielnie gotować

  10. #90
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    1. Gdyby nie lenistwo ludzie nie wymyśliliby nawet koła.

    2. Wyciągnęłaś z szafy trupa, który już kurzem obrósł. A Feee.

    3. Zawsze myślałam, że wyższe wykształcenie skutkuje trochę szerszym spojrzeniem niż te, które Ty prezentujesz. (o kulturze i tolerancji nie wspomnę).

    Żeby było jasne też mam wyższe wykształcenie i lubię uprawiać tradycyjne gotowanie, co nie zmienia faktu, że mam takie poglądy jak powyżej.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  11. #91
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    Pamiętajmy, że moce kuchenek rosną, a do żarcia dodają nam coraz więcej chemii.
    Ja ostatnio przeczytalam jakies najnowsze badania francuskie (chociaz we Francji bardzo protestuje sie przeciwko modyfikowaniu genetycznemu zywnosci i ogolnie na temat jedzenia wiadomo - Francuzi maja bzika), z ktorych wynika, ze zywnosc z farm ekologicznych ma 8 razy wiecej bakterii i plesni rakotworczych niz zywnosc z normalnych, przemyslowych upraw. Z drugiej nie ma w niej innych szkodliwych substancji. Smiem twierdzic, ze zdrowiej jest cos przyrzadzic w mikrofalowce niz smazyc ze wzgledu na ilosc cholesterolu. A w powszechnej swiadomosci nie jest zakodowane, ze najbardziej rakotworcza na swiecie jest spalenizna - o zgrozo wszyscy milosnicy grila! Nie dajmy sie zwariowac - trzeba zachowac zdrowy rozsadek. Wszystko jest szkodliwe w nadmiarze.

  12. #92

    Domyślnie

    Cytat Napisał andaluzja
    chociaż jak Was czytam to nie jestem pewna czy wy znacie takie potrawy
    Niii tam jasna pani, tego, noo płolotu ni momy, no jedna durnota my wszystkie, my tylko popkorny na fajerkach i smalcu z psa najlepij wychodzo. Miśki to lubio.

  13. #93

    Domyślnie

    Cytat Napisał andaluzja
    ...
    Mam 28 lat, wykształcenie pochodne prawnicze...
    Fajne to
    A w papierach masz "pochodny prawnik" czy "prawnik z pochodnią"?

  14. #94
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał andaluzja
    Ale jak czytam o podgrzewaniu Gerebe'ra w mikrofali, o pieczeniu ciast i robionych przez szanowne żony obiadów z mikrofali to czuję się jakbym była gatunkiem na wymarciu.. Wasze lenistwo mnie załamuje
    A nie zalamuje Cie w ogole podawanie dzieciom jedzenia ze sloika? To cos jak karmienie kota karma z puszki.

    A swoja droga - tak zalozyc konto, zeby moc w takiej pasjonujacej dyskusji wziac udzial. Hmmmmm.... Ciekawe, w jakich innych watkach bedziesz sie udzielac.

  15. #95
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał andaluzja

    PS. Dla tych bez polotu napiszę, że nie jestem 70-cio letnia starą panną
    Mam 28 lat, wykształcenie pochodne prawnicze
    Mam rodzinę i wielu znajomych dla których uwielbiam gotować
    Pracuje mniej więcej 10-14h na dobę i mam czas i ochotę by trochę poszaleć w kuchni czyli samodzielnie gotować
    Tylko spokojnie, bo Ci się stygmaty otworzą

    Na szczęście każdy gotuje jak chce, lubi i jak mu wygodniej.
    P.S. mikrofali używam do rozmrożenia mięsa. Ale myślę,że używanie jej lub nie nie wpływa na mój są d o ludziach )
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  16. #96

    Domyślnie

    Przyszło, nawrzeszczało i poszło

  17. #97
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Ale za to jaki fajny wątek podniosło. Nie czytałem tego wcześniej, i ubaw mam po pachy

  18. #98

    Domyślnie

    ja tam podgrzewam czasem sloik dziecku a zazwyczaj gotuję zwyczajnie. Nie czuje sie przez to leniwą flądrą ale super mamą, ktora ma więcej czasu na zabawę z dzieckiem
    Andaluzja dzieci nie ma, bo by takich obłędnych rzeczy nie pisała. I generalnie nie wierze w jej kulebiaka-bo pewnie miska popkornem non stop raczy...skąd wiem? bo inaczej by specjalnie na forum sie nie logowała i nie czytała wątku z wypiekami na twarzy, gdyby chodzilo o popcorn raz na ruski rok
    Wykończeniówka wykańcza....
    .........................................Trójka Drombo

Strona 5 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony