dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 403 z 1521
Pokaż wyniki od 8.041 do 8.060 z 30404
  1. #8041
    ELITA FORUM (min. 1000)
    a&zb

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    1.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    55

    Domyślnie

    HenoK ludzie się irytują dlatego że jest to kolejna obowiązkowa opłata z całej serii liczonej w tysiącach złotych, które to wydatki nijka się nie przekładają na jakość i bezpieczeństwo inwestycji. Niech przynajmniej Inspektorat Nadzoru Budowlanego przemianują na Inspektorat Nadzoru Kompletności Dokumentacji Budowlanej, to chociaż będzie jakaś zgodność ze stanem faktycznym.

  2. #8042

    Domyślnie

    Jestem szcześciarzem bo zakończyłem budowę w grudniu i uciekłem od ŚE.
    Postów coraz więcej, a wiem coraz mniej!
    Kliknij TU, a zobaczysz zużycie energii mojej pompy ciepła

  3. #8043

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimaw
    Jestem szcześciarzem bo zakończyłem budowę w grudniu i uciekłem od ŚE.
    do czasu

  4. #8044

    Domyślnie

    Dlaczego do czasu?
    Postów coraz więcej, a wiem coraz mniej!
    Kliknij TU, a zobaczysz zużycie energii mojej pompy ciepła

  5. #8045

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimaw
    Dlaczego do czasu?
    Myslisz że SE bedzie tylko dla wybranych
    niedługo bedzie obowiazywac wszystkich i na jego podstawie bedzie haracz pobierany [/code]

  6. #8046

    Domyślnie

    Wątpię.
    Po pierwsze tego nie ma w ustawie, a po drugie haracz bedzie pobierany w inny sposób po wprowadzeniu podatku katastralnego-ale kiedy to będzie?
    To byłby dobry dowcip , by na podstawie ŚE pobierać zróżnicowane podatki.
    A może na podstawie powierzchni przeszkleń?
    Postów coraz więcej, a wiem coraz mniej!
    Kliknij TU, a zobaczysz zużycie energii mojej pompy ciepła

  7. #8047

    Domyślnie Re: Jeszcze dolne żródło. 2 studnie

    Cytat Napisał grzegorz961
    Z czego wynika powszechny lęk przed tym rozwiazaniem?
    Praktyka, praktyka, praktyka........Najczęstszym problemem jest kłopot ze zrzutem wody. Jest to system dobry jak się ma idealne warunki, ale takowe nie zdarzają się zbyt często.[/quote]

    Bardzo ci dziekuje za odpowiedz, Czy zrzut wody mozna jakos sprawdzic przed instalacja? tzn sprawdzic wiarygodnie~...?

  8. #8048

    Domyślnie

    Nie pakuj się w dwie studnie-nawet instalatorzy to odradzają ze względu na:
    1.Złą jakość wody
    2.Problemy ze zrzutem
    3.Niestabilność DZ
    Postów coraz więcej, a wiem coraz mniej!
    Kliknij TU, a zobaczysz zużycie energii mojej pompy ciepła

  9. #8049

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimaw
    Wątpię.
    Po pierwsze tego nie ma w ustawie, a po drugie haracz bedzie pobierany w inny sposób po wprowadzeniu podatku katastralnego-ale kiedy to będzie?
    To byłby dobry dowcip , by na podstawie ŚE pobierać zróżnicowane podatki.
    A może na podstawie powierzchni przeszkleń?
    Ustawy dziś nie ma, ale jutro może byc
    A skąd niby rząd wezmie kasę na płacenie kar za niedotrzymanie zobowiiązań?
    Po nic się tego nie robi i nie myśl, że za kilka lat ktoś będzie musiał odnawiac SE a Ty wogóle nie będziesz go miał . Myślę, że w przeciągu tych 10 lat każdy będzie taki dokument musiał miec

  10. #8050

    Domyślnie

    Za 10 lat będzie kosztował 200 zł i będę musiał go zrobić , bo tak każe ustawa.
    Postów coraz więcej, a wiem coraz mniej!
    Kliknij TU, a zobaczysz zużycie energii mojej pompy ciepła

  11. #8051
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimaw
    A może na podstawie powierzchni przeszkleń?
    Ja słyszałem o ustawie "kominowej" .

  12. #8052

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK
    Ja słyszałem o ustawie "kominowej" .
    ?????????
    Postów coraz więcej, a wiem coraz mniej!
    Kliknij TU, a zobaczysz zużycie energii mojej pompy ciepła

  13. #8053
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJDOCIEKLIWSZA KOBIETA NA TYM FORUM
    bonetka

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    1.529

    Domyślnie

    Grześ
    a czy "tu" jest jakaś bożenka?
    Fidox
    czy sądzisz , że się nie domyśliłam ??? ( ukłony dla Pana Szefa ) skoro masz taki świetny kontakt czy nie mógłbyś poprosić Pana Szefa o wyjaśnienie ( dokładne !!! ) z tymi solarami .....
    TomcioB
    i co mam Ci powiedzieć .......oprócz tego , ze to nowy dom i mam nadzieję , że w przyszłym roku będzie lepiej...
    Wiem , że masz M2-9 kW ...na 210mkw podłogówki ..licząc normalnie( 50 W x 210 =10,5 kW ) ..można było pójść w różną stronę albo w górę do 11 kW albo w dół do 10 KW albo jeszcze w dół do 9 kW .......
    Trzeba przyznać natomiast , ze właściwie oprócz Wita i historii z garażem nie było tu jakiś ewidentnych skarżących się na za małe PC i problemy czy to z dogrzaniem pomieszczeń czy niemożnością grzania w taniej taryfie .
    ( jeśli tacy są bardzo proszę o ujawnienie się )
    Pozdrawiam .
    Czasami coś dopisuję , za utrudnienia bardzo przepraszam

  14. #8054
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    terplace

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    530

    Domyślnie Re: Jeszcze dolne żródło. 2 studnie

    Cytat Napisał grzegorz961
    Cytat Napisał grzegorz961
    Z czego wynika powszechny lęk przed tym rozwiazaniem?
    Praktyka, praktyka, praktyka........Najczęstszym problemem jest kłopot ze zrzutem wody. Jest to system dobry jak się ma idealne warunki, ale takowe nie zdarzają się zbyt często.
    Bardzo ci dziekuje za odpowiedz, Czy zrzut wody mozna jakos sprawdzic przed instalacja? tzn sprawdzic wiarygodnie~...?[/quote]

    Zrobić 2 studnie, podłączyć pompę o odpowiednim wydatku i sprawdzić. Przez 2, 3 miesiące. Ale to i tak nie gwarantuje na przyszłość sukcesu, ale zmniejsza prawdopodobieństwo wtopy.

  15. #8055

    Domyślnie Re: Jeszcze dolne żródło. 2 studnie

    Cytat Napisał terplace

    Zrobić 2 studnie, podłączyć pompę o odpowiednim wydatku i sprawdzić. Przez 2, 3 miesiące. Ale to i tak nie gwarantuje na przyszłość sukcesu, ale zmniejsza prawdopodobieństwo wtopy.
    Co do zrzutu to zależy raczej nie miałbym obaw bo mogą to byc 2 studnie, gorzej z pozyskaniem. Wszysto zalezy od warunków geologicznych i zródełka

  16. #8056

    Domyślnie

    U mnie abisynka , daje woda 24/h.
    Dom obok rzeki , czyli ze zrzutem zero problemu , a wybrałem odwierty.
    Zbyt to niepewne.
    Postów coraz więcej, a wiem coraz mniej!
    Kliknij TU, a zobaczysz zużycie energii mojej pompy ciepła

  17. #8057

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimaw
    Za 10 lat będzie kosztował 200 zł i będę musiał go zrobić , bo tak każe ustawa.
    Już dziś możesz miec za 39 Euro czy ile to Henok bierzesz?
    Ja muszę trochę więcej, bo mnie to więcej kosztuje i na pewno nie będę sie bawił za 200 zł , chyba że to będzie 200 Euro bo za 10 lat zlotówki raczej nie będzie

  18. #8058
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    terplace

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    530

    Domyślnie Re: Jeszcze dolne żródło. 2 studnie

    Cytat Napisał sys35
    Cytat Napisał terplace

    Zrobić 2 studnie, podłączyć pompę o odpowiednim wydatku i sprawdzić. Przez 2, 3 miesiące. Ale to i tak nie gwarantuje na przyszłość sukcesu, ale zmniejsza prawdopodobieństwo wtopy.
    Co do zrzutu to zależy raczej nie miałbym obaw bo mogą to byc 2 studnie, gorzej z pozyskaniem. Wszysto zalezy od warunków geologicznych i zródełka
    Tak samo można zrobić i dwie studnie czerpalne, ale większe problemy są ze zrzutem, nawet przy dwóch zrzutowych.

  19. #8059

    Domyślnie dwie studnie

    grzegorz961 napisał:

    Zalety - wiadomo, temp wody jest wysoka i stabilna, stad COP tez duzo wyzszy niż przy gruntowych. Koszt wywiercenia 2 studni jest smieszny w porownaniu do odwiertow pionowych. Wiec to sa znaczace zalety!
    Zakładam małe pompy wiec zapotrzebowanie ok 1,5m3/godz nie wymaga zezwolen wodno-prawnych.
    Jeżeli chodzi o pozwolenie wodno-prawne to pobór wody w ilości powyżej 5m3/dobe obliguje do uzyskania takiego dokumentu.
    Najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o zrzut wody jest odprowadzanie wody ze studni do wód powierzcniowych. Na takie odprowadzanie też konieczny jest operat wodnoprawny alee odchodzi koszt studni zrzutowej i nie martwimy się o jej żywotność. Tak naprawde głebokość studni nie ma większego znaczenia (poza studniami z wód gruntowych). Temperatura oligocenu w Warszawie ma ok 12 C (głębokość ok 260m) a temperatura w studniach o głebokości 30-50m waha się w granicach 8-10 C. Czy ma to aż tak duże znaczenie. Tego ja już nie wiem.
    wiercenie studni - moje ogłoszenie http://forum.muratordom.pl/showthrea...ercenie+studni

  20. #8060
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    terplace

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    530

    Domyślnie Re: dwie studnie

    Cytat Napisał urgot
    Tak naprawde głebokość studni nie ma większego znaczenia (poza studniami z wód gruntowych). Temperatura oligocenu w Warszawie ma ok 12 C (głębokość ok 260m) a temperatura w studniach o głebokości 30-50m waha się w granicach 8-10 C. Czy ma to aż tak duże znaczenie. Tego ja już nie wiem.
    Jasne że głębokość nie maznaczenia jeśli chodzi o temp. porównując 30m i 250m, ale ma znaczenie czy jest to 15m, czy 6m, gdyż na 6m woda może mieć za niską temp.

Strona 403 z 1521