dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 416 z 1521
Pokaż wyniki od 8.301 do 8.320 z 30404
  1. #8301

    Domyślnie

    Cytat Napisał a&zb

    Widziałem. Rozumiem że tam są jeszcze rózne sterowane zaworki nie pokazane na schemacie. W słoneczny dzień nadmiar energii z solara po zagrzaniu cwu w zasobniku ma być przekazany do co.

    Ale tej drugiej animacji nie rozumiem - o co chodzi z tym przekazywaniem w nocy energii z solara do dolnego źródła?
    W nocy włancza sie wyntylatorek , ktory tłoczy powietrze przez specjalny kolektor ogrzewając w jakiś sposób medium w nim krążące. To ciepło plynie do zbiornka lodowego, ktory jest buforem utajonego ciepła parowania. Według nich 320l tego bufora odpowiada 2500 l bufora wody .
    Teraz ciepełko z odparowywania lodu pobiera PCi no i wiadomo co dalej
    Już jasne??

  2. #8302
    ELITA FORUM (min. 1000)
    a&zb

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    1.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał kkdarch
    Regeneracja dolnego źródła.
    A to nie jest taki trochę pic na wodę? Energia przesyłana z solara, w dodatku podczas nocy lub zachmurzenia jest chyba znikoma w stosunku do, nie wiem czy się dobrze wyrażam, "pojemności cieplnej" dolnego źródła?

  3. #8303
    ELITA FORUM (min. 1000)
    a&zb

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    1.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    55

    Domyślnie

    sys35

    Ein moment

    Wyjaśnijmy może najpierw co jest czym na schemacie i jak jest z grubsza zbudowane.

    Co to są „Hybridkollektor mit Luftwarmetauscher” i „Latent-speicher”?

  4. #8304

    Domyślnie

    Cytat Napisał a&zb
    sys35

    Ein moment

    Wyjaśnijmy może najpierw co jest czym na schemacie i jak jest z grubsza zbudowane.

    Co to są „Hybridkollektor mit Luftwarmetauscher” i „Latent-speicher”?
    a po co Ci to ?

  5. #8305

    Domyślnie

    no dobra

    kolektor hybrydowy tzn. kolektor i dodatki ( wentylator i powietrzny wymiennik ciepła) czyli to pozwala nam odebrac ciepło bez słońca.
    Ten Latentspeicher to bufor wody lodowej tak jakby, a dosłownie bufor ciepła utajonego odparowywania.
    Jest to niestety opatentowane

  6. #8306
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał sys35
    Ten Latentspeicher to bufor wody lodowej tak jakby, a dosłownie bufor ciepła utajonego odparowywania.
    Jest to niestety opatentowane
    Chyba niekoniecznie odparowania, raczej krzepnięcia lub topnienia : http://forum.dep.pl/viewpost.42249.html .
    Ciekawe kiedy to opatentowali ?
    Takie rozwiązanie, tylko z zastosowaniem parafiny, czy wosku opisywał adam_mk w wątku http://forum.muratordom.pl/akumulato...tem,t58746.htm .

    A tu dzieło Adama : http://forum.muratordom.pl/post2730207.htm#2730207

  7. #8307

  8. #8308
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał a&zb
    Ile to kosztuje i jaki ma COP?
    Zapytaj Adama .

  9. #8309

    Domyślnie

    Z tego co tam piszą jest to system opatentowany, chyba że tylko tak piszą.
    Nie ma tu mowy o żadnej parafinie, tylko o lodzie.
    Pisałem do nich ale nie odpowiadają. Może patentują dopiero

  10. #8310

    Domyślnie

    więc jestem po rozmowie, ale pani nie umiała mi za bardzo odpowiedziec na wszystkie pytania. Max. moc systemu monowalentnego to 8kW.
    Doladne dane techniczne mam dostac niebawem.
    Cena bagatela 25 tyś euro netto!!!

  11. #8311
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Na bardzo podobnej zasadzie działa PCi "Sopel Lodu" tyle, ze "żre" wilgoć z powietrza - zdecydowanie tańszy
    http://www.octopusenergi.pl/pl/oferta1.htm
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  12. #8312

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12
    Na bardzo podobnej zasadzie działa PCi "Sopel Lodu" tyle, ze "żre" wilgoć z powietrza - zdecydowanie tańszy
    http://www.octopusenergi.pl/pl/oferta1.htm
    no tak są tańsze jednorazowo . Jednak nie jest to to samo
    To jest testowane i od kwietnia zaczynają produkcje Zobaczymy co z testów wyniknie. Jeszcze można sie załapac na instalacje testową z 10% rabatem

  13. #8313
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał sys35
    Nie ma tu mowy o żadnej parafinie, tylko o lodzie.
    Domyślałem się, że to lód chodzi. To zresztą także nie nowość - adam_mk odgraża się, że swój dom będzie ogrzewał ... lodem : http://www.drewnozamiastbenzyny.pl/f...htm?highlight=
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic110203-150.html

  14. #8314
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał sys35
    kolektor hybrydowy tzn. kolektor i dodatki ( wentylator i powietrzny wymiennik ciepła) czyli to pozwala nam odebrac ciepło bez słońca.
    Ten Latentspeicher to bufor wody lodowej tak jakby, a dosłownie bufor ciepła utajonego odparowywania.
    Jest to niestety opatentowane
    Z zasady działania tego urządzenia wynika, że będzie ono działało ze sporym COP, o ile przynajmniej przez część dnia będzie temperatura dodatnia (konieczne jest roztopienie lodu, żeby zgromadzić zapas energii). Gdy przez cała dobę nie ma słońca i temperatura jest poniżej zera, po wyczerpaniu ciepła utajonego w akumulatorze lodowym, temperatura dolnego źródła znacznie spada i na pysk leci COP i moc grzewcza urządzenia .

  15. #8315

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK
    Z zasady działania tego urządzenia wynika, że będzie ono działało ze sporym COP, o ile przynajmniej przez część dnia będzie temperatura dodatnia (konieczne jest roztopienie lodu, żeby zgromadzić zapas energii). Gdy przez cała dobę nie ma słońca i temperatura jest poniżej zera, po wyczerpaniu ciepła utajonego w akumulatorze lodowym, temperatura dolnego źródła znacznie spada i na pysk leci COP i moc grzewcza urządzenia .
    Może dostanę wyniki testu to wszystko zobaczymy. Nie ma co gdybac
    Tylko cena nie ta

  16. #8316
    ELITA FORUM (min. 1000)
    a&zb

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    1.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał sys35
    Tylko cena nie ta
    Cena jest ok tylko prund, gaz i pozostałe jeszcze za tanie

  17. #8317

    Domyślnie

    Pogoniłem żonę z praniami i wiekszymi gotowaniami na sobotę lub po 21.00.
    O łamanie praw człowieka cię nie oskarżyła ? Wolne to wolne
    PC ma maxa w 2T od poniedziałku do piątku ,a sobota i niedziela to raj z 2T
    Jak to się ma w praktyce. Na czym polega u ciebie ten max. Co jest wartością zadaną czas pracy ,temperatura? Czy wtedy czasami pompa nie chodzi dłużej niż powinna ? Jak z komfortem w nocy - pierzyny sprzedałeś ?
    Pozdrawiam

  18. #8318
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    phoenix*

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    202
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    40

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK
    Brak tego zaworu może spowodować, że gdy pompka nie działa część wody płynie przez przewód cyrkulacyjny. W takiej sytuacji lepiej zamknąć ten obwód (nie zapomnij wyłączyć pompki, bo możesz ją spalić) i sprawdzić, czy sytuacja się poprawiła.
    troche czasu minelo ... necik dopiero na wiosne bedzie w domu bo sie panom od kablowki kopac w zime nie chce

    w kazdym razie zamkniecie zaworu pomoglo i ciepla woda szybciej dociera

  19. #8319

    Domyślnie

    Cisza zapadła, to wrzucę dla rozrywki kolorową "zagadkę"
    Kto zgadnie gdzie mam zakopane DZ?





    ... to tak z doświaczeń p.t. wpływ DZ poziomego w pośrednim parowaniu na grunt nad nim, ciekawe jak wygląda w bezpośrednim ? Może ktoś ma fotkę?

    Zdjęcie wykonane już po roztopach ponad 20cm warstwy "zimowego" śniegu, zrobione dzień po tym jak spadł w nocy śnieżek (tak 5cm) i w ciągu 1go dnia w zasadzie wszędzie stopniał, oprócz... no właśnie chyba jednak ten grunt trochę ciepełka oddał, dodam też że wierzchnia warstwa 5cm gruntu nad kolektorem już rozmarzła, ale pod nią jest nadal około 20cm "zmarźliny", na innych częściach działki sadziłem dziś drzewka i wszystko do 60cm wgłąb rozmarznięte.
    Fakt, że jak na początku pierwszych roztopów grzebałem w ziemi to w tym roku zamarzła właśnie tak mniej więcej do 30cm w głąb, i jak widać mając kolektor na 1,4-1,5m pod spodem ziemia się lekko schładza i słońca więcej potrzeba do jej rozmrożenia niż zazwyczaj. Drugi fakt to świeżutki kolektor i już widzę, że cały roczek pewnie potrwa zanim to wszystko się ułoży i będę mógł w końcu równać i siać trawkę, sąsiad się pospieszył wychodował przed pierwszą zimą na kolektorze trawniczek równy jak stół i właśnie drugi weekend lata z łopatą i plantuje ziemię, też mu dopiero teraz zaczęło osiadać i musi tę trawkę zasypywać/równać bo się góry i doliny porobiły.
    "drugi dom dla przyjaciela..."

  20. #8320

    Domyślnie

    Witam serdecznie Wszystkich użytkowników pomp ciepła
    Od niedawna jestem użytkownikiem PCi Danfoss DHP-C 8KW z modułem chłodzenia. DZ pionowe 4x50m, podłogówka na 150 m+dwie drabinki w łaźienkach i grzejnik w garażu, rekuperator. Jestem na etapie poznawania instalacji i urządzenia Zrobiłem dzisiaj parę fotek ze sterownika pompy. Proszę Was drodzy Forumowicze o zerknięcie na te parametry i o porady, co jest źle lub dobrze, co sugerowalibyście jeszcze poprawić w tych ustawieniach?
    Za wszystkie porady bardzo dziękuję

    Temperatury:





    Krzywa grzania:





    Ustawienia grzania pompy:



    Ustawienia CWU:



    Ustawienia grzałek:



    Czekam na opinie i sugestie. Pozdrowienia dla Wszystkich!!!

Strona 416 z 1521