dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 143
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewoja
    ja mam i psa i dziecko czasami wszystkie razem wychodzimy na spacer i strasznie mnie wkurz gdy na jednej z posesji na której zamieszkują cztery psy różnego kalibru jest wciąż otwarta bramka i psy obskakują i obszczekują nas. Też miałam ochotę kilkakrotnie zadzwonić na policję bo nie mam ochoty ciągle obawiać się o to czy któremuś z nich nie przyjdzie do głowy zaatakować którejś z nas każdy właściciel ponosi odpowiedzialność za swojego psa
    Ja też tak mialem. Co zrobiłem. Odpiołem mojemu psu (owczarek niemiecki) smycz. Po dwóch ujadających na drodze psach nie było śladu. Tzn. nie zostały zjedzone tylko szybko uciekły.

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewoja
    Też miałam ochotę kilkakrotnie zadzwonić na policję bo nie mam ochoty ciągle obawiać się o to czy któremuś z nich nie przyjdzie do głowy zaatakować którejś z nas każdy właściciel ponosi odpowiedzialność za swojego psa
    To czemu tego nie zrobilas?

    Czy ciagle pokutyje w nas popeerelowskie przekonanie, ze powiadomienie policji o łamaniu to jest donos i ubectwo i ogolnie swinstwo w stosunku do porzadnego Polaka, ktory lamaniem prawa przeciwstawia sie istniejacym porzadkom?

    Ja sie takiego myslenia wyzbylam, a Wy ?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek30022
    Ja też tak mialem. Co zrobiłem. Odpiołem mojemu psu (owczarek niemiecki) smycz. Po dwóch ujadających na drodze psach nie było śladu. Tzn. nie zostały zjedzone tylko szybko uciekły.
    A co ma zrobic ktos, kto nie ma owczarka ? Tupnac noga i dac sobie spokoj...
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWY KRÓL ZWIERZĄT
    tyberian

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.002

    Domyślnie

    Wieś to bardzo specyficzne miejsce, małe miasta też, ale już nie tak. Mieliśmy sami taką sytuację: na naszym własnym ogrodzonym terenie, bez możliwości wyjścia poza obręb działki biegały nasze psy. Poniważ sąsiedzi byli wobec nich agresywni (sąsiad kopał w siatkę, rzucał czym popadło w tym pustymi butelkami itd,itp) psy ich nie znosiły i skakały na siatkę gdy ich widziały, szczekając przy tym donośnie. Na ogół ktoś wtedy wychodził z domu i uciszał psy ale poza skakaniem i wrzaskiem nic nie robiły. Natomiast psy tych ludzi (dwa brytany + jeden średniak) łaziły luzem gdzie tylko chciały, obszczekiwały ludzi a nawet szarpały za ubranie. Nie mąciło to spokoju tych ludzi, byli zdania, że to normalne, psy łażą i pilnują a nasze są uciążliwe, choć zamknięte bo szczekają jak ktoś podchodzi do ogrodzenia.
    Takie podejście do nowych na danym terenie ma większość na wsiach. Psy starych mieszkańców mogą robić co chcą , nowi są krytykowani za wszystko. Od nas zażądano aby psy trzymać na łańcuchach na naszym terenie choć nie mają żadnej możliwości wyjścia. Przeszkadza sam fakt, że są.
    Wiara w zwycięstwo jest połową zwycięstwa.

  5. #45

    Domyślnie

    Na wsi , ktora ja znam, jest/bylo troche inaczej. Kundelki rzeczywiscie biegaja luzem ale ich uciazliwosc dla ludzi ogranicza sie najwyzej do obszczekiwania. Psy bardziej agresywne badz takie , ktore lubia "wycieczki" po kurnikach (lubiace jajka) sa pilnowane. Fakt , najczesciej oznacza to , ze spedzaja zycie na lancuchu i to jest smutne .
    Jednak nie przypominam sobie , zeby jakis pies kogos dotkliwie pogryzl w okolicy i to smutne nie jest . A wiecie dlaczego te "uciazliwe dla sasiedztwa" psy sa tak skutecznie pilnowane?
    Poniewaz jesli taki pies na wsi sie pojawia i staje sie dla sasiadow uciazliwy , to po jakims czasie po prostu znika bezpowrotnie. Takie jest zycie i ja to rozumiem.

    Zycze wszystkim i sobie aby nasze psy przebywaly zawsze po wlasciwej stronie siatki.

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Goni_Mnie_Peleton
    A wiecie dlaczego te "uciazliwe dla sasiedztwa" psy sa tak skutecznie pilnowane?
    Poniewaz jesli taki pies na wsi sie pojawia i staje sie dla sasiadow uciazliwy , to po jakims czasie po prostu znika bezpowrotnie. Takie jest zycie i ja to rozumiem.
    A ja tego nie rozumiem. Bo za glupote wlasciciela placi pies. to jest obrzydliwe. Osobiscie wole bardziej cywilizowane metody zalatwiania sprawy.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  7. #47

    Domyślnie

    JoShi dwa powody najczęściej jak idę z psem to nie mam przy sobie telefonu a później emocje ze mnie opadają a dwa trochę się obawiam tych ludzi bo lubią sobie wypić i oby kiedyś nie było nieszczęścia ale skłaniam się coraz bardziej do wykonania tego telefonu
    Marek30022 ja mam młodziutką goldenkę która wszystkich kocha i dodatkowo obawiam się że mogłaby wpaść po samochód goniąc te psy

  8. #48

    Domyślnie

    [quote="ewoja"]JoShi dwa powody najczęściej jak idę z psem to nie mam przy sobie telefonu a później emocje ze mnie opadają a dwa trochę się obawiam tych ludzi bo lubią sobie wypić i oby kiedyś nie było nieszczęścia ale skłaniam się coraz bardziej do wykonania tego telefonu
    Marek30022 ja mam młodziutką goldenkę która wszystkich kocha i dodatkowo obawiam się że mogłaby wpaść po samochód goniąc te psy[/quot
    Moja ich nie goniła, wystarczyło jak bez smyczy zrobila parę kroków w ich stonę.

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Ja tam jestem przeciwna szczuciu psow. Stad juz tylko krok do walk zwierzat...
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek30022
    Odpiołem mojemu psu (owczarek niemiecki) smycz. Po dwóch ujadających na drodze psach nie było śladu. Tzn. nie zostały zjedzone tylko szybko uciekły.
    bardzo głupio zrobiłeś

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Drogi pepi,

    Nie wpadnij na pomysł uwiązania psa na łańcuchu/sznurze zbyt blisko ogrodzenia. On nie kuma czaczy i nie wie, że jak przeskoczy to się powiesi. A ja już raz takiego pieska sąsiadów zdejmowałam z ogrodzenia - nie polecam.

    Nie ma wyjścia - trzeba pilnować swoich zwierzaków, swoich dzieci i swojego męża ( jakby chciał prowadzić po pijanemu) - to jest odpowiedzialność chyba...
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zochna
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    3miasto
    Posty
    5.879

    Domyślnie

    wazne czy nie..
    Wegetarianie nie jedzą wprawdzie zwierząt, ale zjadają im pożywienie ...

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    nie wazne...
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  14. #54

    Domyślnie

    a ja tam bym suczki wykastrowała... Chyba najprościej...
    sama mam 3 pieski, z tymże jeden jest w domu, 3 razy dziennie wypuszcza się go, wychodzi sobie na razie sam na siusiu i kupkę poza posesję i zaraz wraca. Korny
    Pozostała dwójka - suczka będzie niedługo kastrowana (szczeniak i jeszcze nie miała cieczki), - siedzi chwilowo w kojczyku - 2 albo 3 razy dziennie wychodza na spacer. Bardzo cierpią, ja też, ale niestety jeszcze troszkę musi się tak dziać, ponieważ jest zima i nie możemy ogrodzenia jeszcze robić (choć już zamówione )

    ale właściwie piszę w innym celu: z boków nasza działka ogrodzona jest jedynie siatką, pod którą pieski podkopują się (dlatego zostały zamknięte). Nie planujemy tego betonować, bo koszt byłby oghromny!! Mam prośbę - doradźcie co by wzdłuż tego zasadzić niedrogiego, małego i odstraszającego pieski? Np. kłującego i żeby się przez to nie przedarły??

  15. #55

    Domyślnie

    [quote="andromedea15"]
    sama mam 3 pieski, z tymże jeden jest w domu, 3 razy dziennie wypuszcza się go, wychodzi sobie na razie sam na siusiu i kupkę poza posesję i zaraz wraca.

    nic mnie tak nie wkurza jak właśnie to wypuszczanie na kupke poza teren samopas
    przychodzi do mnie jamnik sąsiadów - i robi na trawniku - oni nie widzą w tym nic złego
    ludzie macie psy to wychodźcie z nimi na kupke do lasu albo na odludne miejsce a nie wypuszczajcie na ulice !!!

  16. #56

    Domyślnie

    Fotograf , uwazaj , wkraczasz na grzaski grunt.
    Jedno slowo za duzo i wyleje sie na Ciebie potok inwektyw.
    Milosnicy pieskow i kotkow nie przebieraja w argumentach.

    Masz ochote na walke z wiatrakami i dyskusje na takim poziomie :


    "Dlatego mamy w kraju zasrane chodniki i trawniki. Bo pieski dla niektóych powinny miec większe przywileje niż ludzie."


    "Naprwdę aż tak Cię dotyka fakt, że nie możesz wysrac się na trawniku czy chodniku ? Pieskom tej przyjemności zazdrościsz ? "




    Pozdrawiam

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Właśnie dzisiaj w słowach dość niewybrednych sąsiadkę .....
    Wyprowadza pieska. Fajnie. Na smyczy. W porządku.
    Ale dlaczego z uporem maniaka wysadza go na s... przed moją furtką?

  18. #58
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał andromedea15
    sama mam 3 pieski, z tymże jeden jest w domu, 3 razy dziennie wypuszcza się go, wychodzi sobie na razie sam na siusiu i kupkę poza posesję i zaraz wraca. Korny
    Zastanawiałaś się, któremu sąsiadowi pod bramą zostawia prezenty, których Tobie na Twoim podwórku nie chce się sprzątać?

    A zastanawiałaś się, że jak Twój pies lata samopas poza posesją to ktoś się go może bać?

    Powiem wprost. Twoje zachowanie w tej kwestii uważam za dalece odbiegające od jakichkolwiek norm.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Goni_Mnie_Peleton
    Fotograf , uwazaj , wkraczasz na grzaski grunt.
    Jedno slowo za duzo i wyleje sie na Ciebie potok inwektyw.
    Milosnicy pieskow i kotkow nie przebieraja w argumentach.
    sam jestem miłośnikiem zwierząt - ale jestem też przeciwnikiem głupoty ich właścicieli - sam mam ogromnego psa i pierwsze co robi po spacerze to leci w miejsce na działce, gdzie jest nauczony sie załatwiać

  20. #60

    Domyślnie

    JosHi, niestety, jestem na to troszkę za ciężko myśląca...

    ale dzięki twojej radzie wspaniałej się rozejrzałam mocno, ruszyłam ciężką głową i... o kurczę, moja durna głowa nie WIDZI sąsiadów... czyżby ich nie było...? Acha, bać się maluśkiego łaszącwego się psa wziętego z ulicy gdzie wszystkie dzieci go całowały i którego teraz też wszyscy łapią na ręce i piszczą z zachwytu...

    cóż za przenikliwość...dziei niej jak juz będę miała sąsiadów w najbliższej okolicy łąk to na pewno pieski sprzątnę.

    A czy na temat można? (patrz mój wcześniejszy post)

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony