dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 552 z 1144
Pokaż wyniki od 11.021 do 11.040 z 22870
  1. #11021

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    ja również miałem kłopot z modulacją przy małych mocach...
    Bardzo trafne i cenne uwagi zawarłeś w tym komentarzu.
    Ukłony dla Redakcji

  2. #11022

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    ...Zawijanowie przy okazji promocji osiągnięć pracy swojej i całego zespołu, starają się wyprostować trochę zakłamaną rzeczywistość dotyczącą szeroko rozumianego kotlarstwa.
    Natomiast, ta dyskusja oferowana w tej chwili przez Zawijana to nic innego jak szeroko pojęta edukacja na tematy związane z zagadnieniami spalania węgla.
    Absolutnie tak.
    Ukłony dla Redakcji

  3. #11023

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    ...sterownik z podglądem i archiwizacją przez neta może pokazać WSZYSTKIE błędy kotła,(np procesu spalania) czy wad sterownika..
    Właśnie. Dlatego niektórzy producenci tak głośno krzyczą, że to nic takiego, że jest niepotrzebne, że bardziej są potrzebne np. fototapety na ekranie sterownika itp.
    Ukłony dla Redakcji

  4. #11024

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Tych amerykanów, którzy byli pewni swego, dumni i dalej jak za czubek swego nosa nie patrzyli dogoniła europa oraz japonia.
    Kurde! Rzeczywiście wiesz więcej od innych.
    Ukłony dla Redakcji

  5. #11025

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wlodek_PID Zobacz post
    Palnik Zawijana kopcił na małej mocy.
    Ale tylko wtedy, jak pracował z Pumą.
    Tak. Widzieliśmy to obaj.
    Ukłony dla Redakcji

  6. #11026

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wlodek_PID Zobacz post
    A ta trumna na kotle (moduł wykonawczy) wygląda lepiej? Jest niewiele mniejsza od kotła...
    Racja. Bo nasz kocioł jest zdecydowanie mniejszy od innych kotłów o podobnych mocach.
    A jednak coś zauważasz. To już coś.
    Ukłony dla Redakcji

  7. #11027

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wlodek_PID Zobacz post
    Pytanie, czy praca z modulacją jest lepsza czy gorsza od 2-stanowej, to kwestia dla nauki. Ja daję użytkownikowi wybór.
    Zgadzam się absolutnie.
    Dajesz użytkownikowi wybór - bo nie wiesz, czy praca z modulacją jest lepsza, czy gorsza od 2-stanowej.
    Nie martw sie jednak. Ja tez tego nie wiem. Jeszcze.
    Ukłony dla Redakcji

  8. #11028

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wlodek_PID Zobacz post
    Nauka - czyli m. in. instytuty - powinny prowadzić badania naukowe. Ich wyniki powinny pomóc nam - inżynierom pracującym w przemyśle - w podejmowaniu właściwych decyzji.
    To najprawdziwsza prawda.
    Tylko taka jakaś niekompletna.
    Zapomniałeś dodać, że chodzi Ci o to, żebyś Ty - inżynier z przemysłu - dostawał je za darmo. I wykorzystał - jako prywatny biznesmen - do trzepania na nich prywatnej kasiory. Wszak państwo jest nasze, czyli także Twoje.

    Cytat Napisał Wlodek_PID Zobacz post
    Część prac powinna być publikowana, inne mogą być komercyjne. To przecież oczywiste!
    Rozumiem, że publikowane (oczywiście za darmo) powinny byś te, których Ty potrzebujesz. Inne mogą być komercyjne.

    Czy się mylę?
    Ukłony dla Redakcji

  9. #11029

    Domyślnie

    Ludzie! Zejdźcie na Ziemię!
    To nie do wszystkich. Niektórzy z Was stoją na Ziemi pewnie i mocno. Niektórzy jednak skakają sobie po Księżycu... Tam przecież łatwiej.
    A niektórzy próbują zaklinać deszcz...

    Państwowe instytuty badawcze pracują na potrzeby Państwa oraz na potrzeby odbiorców komercyjnych. Odbiorca komercyjny musi jednak - to chyba oczywiste - za potrzebne mu badania zapłacić. To przecież takie proste.
    Ja z zawijanem_2 nie rozdajemy wyników badań naszego instytutu ot tak sobie po uważaniu. Nasi partnerzy (w tym przypadku Spółdzielnia Metalowo-Odlewnicza OGNIWO w Bieczu oraz Spółka Cywilna ELEKTRO-SYSTEM w Kutnie) są z nami (z naszym instytutem) związani dwustronnymi umowami o współpracy i umowami licencyjnymi. Te umowy nakładają na nich także określone obowiązki finansowe wobec instytutu - ponoszenie określonych kosztów badań oraz opłat licencyjnych od sprzedawanych produktów licencyjnych. To przecież takie proste.
    Nie ma najmniejszych przeszkód, aby taką współpracę z nami podejmowały inne przedsiębiorstwa. Bez wyjątków. Niestety - nie wszystkie chcą.

    Właścicielami wyników badań, uzyskanych tą drogą, są licencjobiorcy. To oni także decydują o ostatecznym kształcie wytwarzanych i sprzedawanych przez nich wyrobów. To nie my (ja z zawijanem_2) podejmujemy decyzje. Podejmują je Zarząd, Rada Nadzorcza i Walne Zgromadzenie w przypadku OGNIWA oraz Wspólnicy w przypadku ELEKTRO-SYSTEMU. My jesteśmy tylko Najemnikami, pracującymi dla Nich. To przecież takie proste.

    Cytat Napisał Wlodek_PID Zobacz post
    Pierwsza próba zdominowania rynku, poprzedzona latami badań, nie została przez ten rynek zauważona.
    Nie było żadnej próby zdominowania rynku. To bzdura.
    eCoal nie miał zdominować rynku. Miał dać niewprawnym użytkownikom możliwość zbliżenia się do efektów uzyskiwanych przez wprawnych operatorów kotłów. 4-letni okres prac nad tym rozwiązaniem zakończył się sukcesem. Najlepszym dowodem jest właśnie to, co wypisują o eCoalu jego przeciwnicy, (w tym przede wszystkim Ty Włodku_PID). Gdyby to nie był sukces - byłoby o nim cicho. Absolutnie.
    Spore grono użytkowników eCoala jest zadowolone z jego pracy. Co nie znaczy, ze my też jesteśmy zadowoleni w pełni. Prace nad eCoalem będą kontynuowane. Cztery lata to niewiele w przypadku rozwiązań tak nowatorskich, jak ten sterownik. Sterownik prawdziwie automatyczny, jakim jest eCoal, będzie nadal na rynku. Wiem, że takie są decyzje jego producentów.

    Powiem Ci jednak Włodku_PID, że swoimi wystąpieniami bardzo dotknąłeś chłopaków z Elektro-Systemu. Tak bardzo, że postanowili Ci dać nauczkę. Choć wcześniej nie mieli takiego zamiaru. To Oni dołożą Ci na rynku. Sterownikiem bruli. Nie eCoal. Nie ja. Nie zawijan_2. Choć będziemy Im pomagać. Komercyjnie. Zawarliśmy właśnie stosowną umowę.
    I powiem Ci jeszcze Włodku_PID, że zrobię to z ogromną ochotą. Zrobię wszystko, aby Im się to udało. Tak Cię lubię.
    Ostatnio edytowane przez zawijan ; 20-04-2012 o 09:08
    Ukłony dla Redakcji

  10. #11030

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    ,,,, Poza tym - zgodzę się z Tobą absolutnie, że „prawidłowy proces spalania nie powinien być zatrzymywany”.
    Ha! Co to jednak znaczy „prawidłowy”?
    Zawijan mam problem (brak wolnego czasu) z udzieleniem szybkiej i poprawnej odpowiedzi.

    Domyślam się, że raczej nie będziesz usatysfakcjonowany jak skopiuje definicje spalania całkowitego lub napisze, że „prawidłowy” jest wtenczas gdy spalimy najmniejszą ilość opału.

    Postaram się nieco później odnieś do tego zagadnienia swoimi słowami.
    Będzie to jakieś podsumowanie tego co się nauczyłem, jak to interpretuje no i zapewne jakieś drobne wdrożenia przekażę.


    A może w między czasie, ktoś się jeszcze wypowie na poruszony temat.


    Andrzej

  11. #11031

    Domyślnie wojna sterowników

    ZawiJan napisał: "Powiem Ci jednak Włodku_PID, że swoimi wystąpieniami bardzo dotknąłeś chłopaków z Elektro-Systemu. Tak bardzo, że postanowili Ci dać nauczkę. Choć wcześniej nie mieli takiego zamiaru. To Oni dołożą Ci na rynku. Sterownikiem bruli. Nie eCoal. Nie ja. Nie zawijan_2. Choć będziemy Im pomagać. Komercyjnie. Zawarliśmy właśnie stosowną umowę.
    I powiem Ci jeszcze Włodku_PID, że zrobię to z ogromną ochotą. Zrobię wszystko, aby Im się to udało. Tak Cię lubię.


    No cóż. W ten sposób ZawiJan potwierdził, że Włodek_PID jest istotną konkurencją dla ES.
    A dlaczego ES będzie trudno zrealizować to co zapowiada ZawiJan? A to już osobna sprawa, ale wizyta na forum esterownik i przeczytanie komentarzy po pojawieniu się nowych wersji oprogramowania dają pojęcie, że droga wybrana przez ES jest wyboista.
    MArSTER

  12. #11032

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    ...zauważyłem, że czepiają się nawet "przecinka" gdy chodzi o ścisłości w omawianym temacie.
    Nie czepiamy się ani przecinków, ani ortografii, ani gramatyki, ani składni - jeśli pisze gościu, który dzieli się z nami swoimi doświadczeniami praktycznymi i pomysłami. Nawet, jeśli zgadzamy się nie ze wszystkim, co pisze.

    Jeśli jednak pisze do nas gościu, który chce nam udowodnić, że jest lepszy od nas - to wymagamy od niego, aby był rzeczywiście lepszy. We wszystkim. Także w pisaniu.

    A jeśli pisze do nas gościu, który za pomocą manipulacji składnią zdania usiłuje czytelnikom rozmiękczyć mózgi - to go po prostu opieprzamy. Czy to jest kulturalne? Może nie. Ale co z tego?
    Ukłony dla Redakcji

  13. #11033

    Domyślnie

    A co to znaczy najlepszy sterownik?

    Dla jednego - to taki, który daje najmniejsze zużycie paliwa.
    Dla drugiego - to taki, który nie wymaga żadnych ingerencji użytkownika w jego pracę.
    Dla trzeciego - to taki, który pracuje z ciągłą modulacją mocy.
    Dla czwartego - to taki, który pracuje krótko a stoi długo.
    A dla piątego - to taki, który ma palnik z małą dziurą.

    I jak tu wszystkim dogodzić?
    Ukłony dla Redakcji

  14. #11034

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek_mazury Zobacz post
    No cóż. W ten sposób ZawiJan potwierdził, że Włodek_PID jest istotną konkurencją dla ES.
    Nie.
    To E-S jest (będzie) istotną konkurencją dla Włodka_PID.
    Wszak Włodek_PID jest na rynku kilkakrotnie dłużej. Znaczy - jego sterowniki.

    A czy będzie to droga wyboista? Czas pokaże.

    A Ty Wojtku, nie wiesz jeszcze co to będzie sterownik bruli. No bo skąd?
    Ukłony dla Redakcji

  15. #11035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    Zawijan mam problem (brak wolnego czasu) z udzieleniem szybkiej i poprawnej odpowiedzi.

    Domyślam się, że raczej nie będziesz usatysfakcjonowany jak skopiuje definicje spalania całkowitego lub napisze, że „prawidłowy” jest wtenczas gdy spalimy najmniejszą ilość opału.
    Czasu mamy dużo...

    Jeśli mnie przekonasz (jak to ładnie ujął SUSPENSER) - to będę usatysfakcjonowany. Jeśli nie przekonasz - to nie będę.
    Ukłony dla Redakcji

  16. #11036

    Domyślnie

    ZawiJan napisał: "A Ty Wojtku, nie wiesz jeszcze co to będzie sterownik bruli. No bo skąd?"

    Oczywiście, że nie wiem, bo mi się ES nie zwierza. Ale zakładam, że jeśli : "To E-S jest (będzie) istotną konkurencją dla Włodka_PID."
    to tylko wtedy tak będzie, jeśli Bruli będzie miał funkcje sterowników Włodka_PID, będzie tańszy i bardziej niezawodny. Sprawę reklamy pomijam.

    A zatrudnienie ZawiJana do tego aby pracował nad tym celem odbieram jako próbę umniejszenia znaczenia regulacji PID, która jak rozumiem jest obca ES.
    MArSTER

  17. #11037

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Czasu mamy dużo...

    ,,,,Jeśli nie przekonasz - to nie będę.
    Stawiasz mnie w dosyć niekomfortowej sytuacji. Postaram się.

    Ale nie o tym chciałem napisać.
    Tak się złożyło, że dzisiaj radio WNET gościło na Śląsku.
    http://www.radiownet.pl/sluchaj/#/publikacje/poranek-20-kwietnia-2012
    Polecam dwie pierwsze części, jest także o węglu.

    Andrzej

  18. #11038

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek_mazury Zobacz post
    A zatrudnienie ZawiJana do tego aby pracował nad tym celem odbieram jako próbę umniejszenia znaczenia regulacji PID, która jak rozumiem jest obca ES.
    Regulacja PID jest znana od ponad 100 lat. Zapewniam Cię, że E-S zna ją doskonale.
    Ukłony dla Redakcji

  19. #11039

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    Stawiasz mnie w dosyć niekomfortowej sytuacji. Postaram się.
    Życie już takie jest...
    Ukłony dla Redakcji

  20. #11040

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    A co to znaczy najlepszy sterownik?

    Dla jednego - to taki, który daje najmniejsze zużycie paliwa.
    Dla drugiego - to taki, który nie wymaga żadnych ingerencji użytkownika w jego pracę.
    Dla trzeciego - to taki, który pracuje z ciągłą modulacją mocy.
    Dla czwartego - to taki, który pracuje krótko a stoi długo.
    A dla piątego - to taki, który ma palnik z małą dziurą.

    I jak tu wszystkim dogodzić?
    Najlepszy sterownik -sprawa prosta.

    Najlepszy jest ten, który najbardziej komuś odpowiada, bo spełnia jego indywidualne wymagania.
    Dla Suspensera jest to Bruli
    Dla Bernarda, który pracował także na eCoalu jest to RT09pid
    Dla innych osób Cobra, dla innych eCoal.

    Po co ten język nienawiści?, zniszczę Cię , dokopię itd. dziecinada.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

Strona 552 z 1144