dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 84
  1. #41

    Domyślnie

    super wyszła ta elewacja

  2. #42
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Magdala

    Zarejestrowany
    Nov 2004
    Posty
    456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    o jacie, jaka fajna metamorfoza elewacji
    niestety nie widac pierwszych zdjęc z wątku, a chetnie zbaczyłabym, jak walczycie z wnetrzem

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kaśka maciej
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    21.063
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    372

    Domyślnie

    Elewacja przepiękna, ja tez nei widzę pierwszych zdjęć. Szkoda
    Podążanie za cudzym gustem jest trudne, zwłaszcza jak tego gustu nie ma.

  4. #44

    Domyślnie

    Witam.

    Miło że się podoba.
    Stare fotki były na jakimś innym serwerze i zniknęły.
    W wolnej chwili wrzucę jeszcze raz.

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar ktosiek
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    lubelskie/Biłgoraj
    Posty
    675

    Domyślnie

    Naprawdę metamorfoza domu super, teraz jest nowoczesny domek, nic nie widać z przeszłości. Dobra robota.
    Dom w rododendronach 8
    Dziennik Budowy <<<---OGLĄDAJ
    Komentarze do dziennika <<<<----pisz tutaj


  6. #46

    Domyślnie

    stare zdjęcia wróciły na swoje miejsce...

  7. #47

    Dołączamy do grona fanów. Dom zupełnie nie przypomina tego horroru sprzed lat. Gratulujemy pomysłów i wytrwalości

  8. #48

    Domyślnie

    Gratulacje, niezla robota
    ps. uwielbiam ogladac zdjecia metamorfozy zwlaszcza starych domow.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał root Zobacz post
    Syzyfowe prace... czyli schody męczę bardzo powoli...
    Stopnie - deski merbau + lakier
    Podstopnice - klejonka bukowa malowana na biało
    13 stopni + 1 spocznik
    Może nie zrobię tego jak zawodowiec, ale jak na razie wychodzi całkiem nieźle a całkowity koszt schodów powinien się zamknąć w 1 500 zł, a nie jak to u fachowców 15 000 zł...


    Pozdrawiam
    Witam,
    Trafiłam na Twoją galerię poszukując inspiracji schodowych, ale najpierw muszę pochwalić Cię za to czego dokonałeś z tym domem. Gratulacje, szczególnie, że wiele rzeczy zrobiłeś sam.
    A wracając do schodów (które prawdopodobnie będziemy musieli wykonywać sami), to chciałam się zapytać o jakiś instruktaż montażu. Czy montowałeś stopnie-trepy przed lakierowaniem czy po? I czy do montażu używałeś kołków Fischera i pianki, czy może jakimś innym sposobem?
    Pozdrawiam serdecznie,
    velvet

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Warmia
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Poznań
    Posty
    296

    Domyślnie

    Powiem tak, jak zobaczyłam pierwsze zdjęcia to pomyślałam "szykuje się niezła przemiana, bo przecież tego tak nie zostawią"
    Potem, gdy zobaczyłam, że nie przerabiacie bryły to pomyślałam, że będzie kiszka, ale teraz chylę czoła i zwracam honor.
    (Najbardziej podoba mi się elewacja)A jeszcze tym bardziej, że tyle rzeczy robisz sam. Szacuneczek.
    Mój M. stwierdził "o taka drewutnia mogłaby być u nas" - też sam lubi dużo robić w domu.
    Czekam co jeszcze wymyślicie, dobrze wam idzie.

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał velvet Zobacz post
    Witam,
    Trafiłam na Twoją galerię poszukując inspiracji schodowych, ale najpierw muszę pochwalić Cię za to czego dokonałeś z tym domem. Gratulacje, szczególnie, że wiele rzeczy zrobiłeś sam.
    A wracając do schodów (które prawdopodobnie będziemy musieli wykonywać sami), to chciałam się zapytać o jakiś instruktaż montażu. Czy montowałeś stopnie-trepy przed lakierowaniem czy po? I czy do montażu używałeś kołków Fischera i pianki, czy może jakimś innym sposobem?
    Pozdrawiam serdecznie,
    velvet
    Witam.

    Jeśli chodzi o sposób montażu stopni to zależy on od podłoża. U mnie było trudne do klejenia, więc najpierw kołkami przmocowałem płytę osb i do płyty kleiłem deski. Z racji że schody mam z desek parkietowych (wprawdzie dużych ale i tak każdy stopień jest łączony wzdłuż z 2 elementów) każdy schodek musiałem po kolei kleić, cyklinować, szpachlować łączenia i na koniec lakierować. Do klejenia użyłem 2 składnikowego kleju poliuretanowego takiego jak do parkietów egzotycznych, natomiast lakier to też jakiś poliuretanowy ale nie pamiętam dokładnie jaki. Dechy na schody kupiłem bardzo okazyjnie na wyprz... końcówki w casto. W innym wypadku praca może być prostrza: Kupuje sie gotowe blaty np. w dlh, tnie się na wymiar, cyklinuje i lakieruje, no i praktycznie gotowe można kleić na swoje miejsce.

    Pozdrawiam
    ROOT

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar atija
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Żuławy
    Posty
    2.711
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    57

    Domyślnie

    Przepiękna metamorfoza
    I wielki szacun za wkład pracy własnej
    STOP PIJANYM KIEROWCOM
    Dziennik Ani
    Komentarze Ani

  13. #53

    Domyślnie

    Dzięki bardzo, miło że nie tylko nam się podoba.

    Schody też już zmęczyłem do końca, więc trochę fotek.




  14. #54

    Domyślnie

    domek b. ładny, z nową elewacją nie do poznania, schody, nawet lepsze niż zrobilby niejeden fachowiec.
    Bob Bubowniczy wszystkiemu zaradzi bob budowniczy nie jest sam

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nasz-dom-salsa

  15. #55

    Domyślnie

    Dzięki bardzo, a co do fachowców to faktycznie zdarzało mi się widzieć strasznie spapraną robotę i do tego za grube pieniądze... Pozdrawiam

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał root Zobacz post
    Witam.

    Jeśli chodzi o sposób montażu stopni to zależy on od podłoża. U mnie było trudne do klejenia, więc najpierw kołkami przmocowałem płytę osb i do płyty kleiłem deski. Z racji że schody mam z desek parkietowych (wprawdzie dużych ale i tak każdy stopień jest łączony wzdłuż z 2 elementów) każdy schodek musiałem po kolei kleić, cyklinować, szpachlować łączenia i na koniec lakierować. Do klejenia użyłem 2 składnikowego kleju poliuretanowego takiego jak do parkietów egzotycznych, natomiast lakier to też jakiś poliuretanowy ale nie pamiętam dokładnie jaki. Dechy na schody kupiłem bardzo okazyjnie na wyprz... końcówki w casto. W innym wypadku praca może być prostrza: Kupuje sie gotowe blaty np. w dlh, tnie się na wymiar, cyklinuje i lakieruje, no i praktycznie gotowe można kleić na swoje miejsce.

    Pozdrawiam
    ROOT
    Dziękuję za informację. U mnie podstopnice bedą z gresu (właśnie się kleją), a trepy chcę zamówić na wymiar drewniane. Tylko mam dylemat czy zamówić już polakierowane, czy jednak lakierować we własnym zakresie? I czy takie już polakierowane na gotowo nie zniszczą się przy montażu? Zobaczymy co mi z tego wyjdzie?
    A czy barierkę/balustradę też robiłeś sam?

    PS. Aktualne zdjęcia schodów super

  17. #57

    Domyślnie

    Witam.

    Kwetia lakierowania zależy od sposobu montazu. Jeśli podstopnice już będą zrobione i stopnie będziemy dostawiać do podstopnicy, to zdecydowanie łatwiej będzie kleić gotowe już polakierowane stopnie. Natomiast jeśli stopień ma wchodzić pod podstopnice, to wtedy faktycznie jest ryzyko uszkodzeń. Co do barierki to jeszcze nie robiłem, ale pewnie zrobię sam (są gotowce do kupienia np w castoramach itp).
    Pozdrawiam
    ROOT

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    dopiero teraz trafiłam do Twojego dziennika. Jestem pod ogromnym wrażeniem pomysłów i pracowitości!

  19. #59

    Domyślnie

    Ja też dopiero co tutaj trafiłam przeglądając wątek o elewacjach.
    Jestem pod wrażeniem.

  20. #60

    Domyślnie

    Witam ponownie.
    Na placu boju kolejne postępy... tym razem uczyniłem taras






















    Ostatnio edytowane przez root ; 23-06-2011 o 22:14

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony