dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 58
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał kraftz
    panda, Piotr_ok
    czy używacie domofonów z tych firm? Jesli tak - jak z trwałością tych urządzeń?
    cokolwiek bym nie napisal na temat bramofonów z www.extis.com.pl będzie nieobiektywne, ale od kliku lat sprzedaja się z duzym powodzeniem ; obudowa z anodyzowanego aluminium (urmet sinthesi), sterowanie dwoma przekaźnikami (np. furtka, bram wjazdowa), regulowane czasy otwarcia i kody otwarcia, możliwość otwarcia przekaźnika z przycisków domofonu (wymagane min. 2 przyciski) itd
    pozdr
    Piotr

  2. #22

    Domyślnie

    Spodobał mi się domofon wbudowany w skrzynkę pocztową, taką przelotową. Proszę o opinie

  3. #23

    Domyślnie

    Niedługo będę robił nowe ogrodzenie, klinkier itp i też zastanawiam się nad domofonem. Do tej pory od ciut ponad dwóch lat na Fermax'a Neox 2.
    Od nowości działał poprawnie i jakiś rok temu dostał chyba małe zwarcie od deszczu i buczał mi jeden dzień. Odłączyłem zasilanie na dzień i wszystko wróciło do normy. Teraz niestety okazuje się że nie ma kontaktu przy dzwonieniu do domu, raz dzwoni raz nie. Uprzejma Pani z Fermaxa wyraziła zdziwienie bo ponoć ogólnie Fermax'y są bardzo mało awaryjne. Ten mój model jest modelem natynkowym i zastanawiam się czy naprawiać czy kupić nowy.
    Jeśli chodzi o domofon podtynkowy w słupku ponoć bardzo udany jest model CITY 2
    Jakie wy macie zdanie o Fermax'ie ?

  4. #24

    Domyślnie Re: Domofon -poradźcie, jaki wybrać i dlaczego,bo chyba zwar

    Cytat Napisał mario_pab
    Witam!
    Chciałbym jeszcze w tym roku nabyć sobie domofon. Mam problem, bo nie wiem, jaki mam wybrać.
    Są w sprzedaży domofony 4,5,6-przewodowe. Czym one się różnią? Który z nich jest lepszy? Znalazłem na Allegro domofon 4-przewodowy i jednocześnie dwurodzinny - taki by mi wstępnie odpowiadał.
    Czy większa liczba przewodów ma jakąś przewagę nad mniejszą liczbą?
    Drugim problemem na jaki napotkałem, to odległość furtki od słuchawki (tej w domu). U mnie może to być nawet ponad 100m. Czytałem na internecie, że większość domofonów działa tylko gdy powyższa odległość jest poniżej 100m. Czy w związku z tym muszę zwiąkszyć średnicę przewodów? Ale przewody już położone Odkopywać, później zasypywać... brrr

    Wez Urmet,zaopatrzenie w czesci zapasowe jest zabezpieczone i za 10 lat

  5. #25

    Domyślnie

    Hej. Jestem właśnie na etapie wyboru domofonu. Na razie kupiłam elektrozaczep (z pamięcią i blokadą 12VAC) Tak sobie przeglądam różne zestawy i naszła mnie pewne wątpliwość.. Czy każdy unifon ma możliwość sterowania elektrozaczepem bez konieczności wcześniejszego wywołania z modułu zewnętrznego? Chodzi mi o sytuację, że np. chcę wyjść na chwilę do sąsiadki, nie biorę kluczy (bo ktoś inny jest w domu), naciskam przycisk przy unifonie i mogę sobie otworzyć furtkę. Jeśli nie każdy ma taką funkcję (o ile jakikolwiek taką ma - wybaczcie dopiero się wdrażam w tę tematykę ) na co zwracać uwagę wybierając unifon? (musi mieć kilka przycisków? ) Może polecicie jakieś konkretne modele?

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał zetka
    Hej. Jestem właśnie na etapie wyboru domofonu. Na razie kupiłam elektrozaczep (z pamięcią i blokadą 12VAC) Tak sobie przeglądam różne zestawy i naszła mnie pewne wątpliwość.. Czy każdy unifon ma możliwość sterowania elektrozaczepem bez konieczności wcześniejszego wywołania z modułu zewnętrznego? Chodzi mi o sytuację, że np. chcę wyjść na chwilę do sąsiadki, nie biorę kluczy (bo ktoś inny jest w domu), naciskam przycisk przy unifonie i mogę sobie otworzyć furtkę. Jeśli nie każdy ma taką funkcję (o ile jakikolwiek taką ma - wybaczcie dopiero się wdrażam w tę tematykę ) na co zwracać uwagę wybierając unifon? (musi mieć kilka przycisków? ) Może polecicie jakieś konkretne modele?
    Widzisz ja z kolei nie myślałem że może nie być takiej możliwości, mam jakiś zwykły domofon, który montowałem jakieś 10 lat temu, i zawsze jak córka idzie do koleżanki, to wyglądam prze okna i jak widzę że dochodzi do furtki to podnoszę słuchawkę i naciskam przycisk otwarcia furtki, i już
    pozdrawiam
    TINEK
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  7. #27

    Domyślnie

    TINEK a czy w momencie podniesienia słuchawki bez wywołania masz połączenie z modułem przy bramie? Ja naście lat mieszkałam w bloku i tam bez wywołania z dołu w słuchawce zawsze było głucho. Stąd te wątpliwości.. W sumie nigdy nie sprawdzałam czy mimo tego można otworzyć drzwi - sprawdzę przy najbliższej wizycie u rodziców

  8. #28

    Domyślnie

    Tak, jak podniosę słuchawkę to słyszę co się dzieje na ulicy
    pozdrawiam
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  9. #29
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał zetka
    TINEK a czy w momencie podniesienia słuchawki bez wywołania masz połączenie z modułem przy bramie? Ja naście lat mieszkałam w bloku i tam bez wywołania z dołu w słuchawce zawsze było głucho. Stąd te wątpliwości.. W sumie nigdy nie sprawdzałam czy mimo tego można otworzyć drzwi - sprawdzę przy najbliższej wizycie u rodziców
    Spoko
    Tylko domofony cyfrowe (montowane w blokach) nie mają połączenia po podniesieniu słuchawki. Każdy zwykły domofon do domu jednorodzinnego ma możliwość uruchamiania elektrozamka bez podnoszenia słuchawki unifonu.
    Zatem gratuluję jedynego słusznego wyboru - zakupu elektrozaczepu z pamięcią
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar martadela
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    A są może domofony "radiowe"

    Czyli jakaś puszka z dzwonkiem koło bramy z doprowadzonym zasilaniem, i w domu druga puszka - komunikacja między nimi radiowa


    Jest cuś takiego?

    Zapomniałam skrętkę do bramy puścić, a nie będę teraz 150mb kopać

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał martadela
    A są może domofony "radiowe"

    Czyli jakaś puszka z dzwonkiem koło bramy z doprowadzonym zasilaniem, i w domu druga puszka - komunikacja między nimi radiowa


    Jest cuś takiego?

    Zapomniałam skrętkę do bramy puścić, a nie będę teraz 150mb kopać
    Owszem, są takie Zestaw dla jednego abonenta kosztuje 1500 zł
    Szczegóły TU
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  12. #32

    Domyślnie

    1500
    w castoramie widzialem eury za 350zl z 2 letnia gwarancja...
    wiem ze to niska polka, ale pewnie swoja funkcje spelnia, jak nie to w casto oddasz bez pytania

  13. #33

    Domyślnie

    _ZBYCH_ wielkie dzięki za odpowiedź, przynajmniej jedna wątpliwość z głowy Jednak jak to w życiu bywa jedne znikają, pojawiają się następne Myślałam że wybór domofonu to taka prosta sprawa.. a tu czytam że trzeba domofon dopasować do elektrozaczepu, pojawiają się pojęcia prądu stałego i zmiennego, a ja nigdy fizyki nie lubiłam i dobra z niej nie byłam Nakupuje różnych gratów a potem się okaże że to ze sobą nie będzie działało Chyba jednak ten zakup zrzucę na chłopa

  14. #34

    Domyślnie

    Czy widzieliście domofon głośnomówiący( bezsłuchawkowy), widziałem takie wideodomofony ale zwykłego już nie

  15. #35

    Domyślnie

    Niestety producenci mają "falę" na wideodomofony bezsłuchawkowe, jako instalator tez często mam pytania co do domofonów bezsłuchawkowych, te które są na rynku ceną odstraszają.

    Jedynie co znalazłem to http://www.bomap.com.pl/sklep/produkt/1202

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar toomyem
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    okolice Wieliczki
    Posty
    248

    Domyślnie

    Witajcie. Pozwolę się podłączyć pod wątek. Wytłumaczcie mi proszę jak to jest z tymi domofonami. Cały czas mowa jest o trzech (ew. czterech) elementach zestawu: centralka, kaseta przy bramie, unifon w domu (i ew. zasilacz do centralki gdy ta nie ma wbudowanego). I taki układ by mi najbardziej pasował. Na razie nie mam docelowej bramy, i chciałbym wykonać częściową instalację domofonu. To znaczy przy bramie zainstalować sam przycisk (dzwonek) a w domu mieć centralkę i unifon. A dopiero kiedyś doinstalować pełnoprawną kasetę z głośnikiem i mikrofonem. Chodzi mi o względy bezpieczeństwa - nie chcę i nie mam jak na razie zabudować na stałe kasety rozmównej - boję się, że jak ją przymocuję prowizorycznie to może zniknąć szybko. A tak, na razie założę sam dzwonek, bez możliwości otwierania zdalnie bramy.

    Przeglądając oferty domofonów zauważyłem, że większość chyba ma zintegrowaną centralkę i kasetę rozmówną. Np. urmet (link). Są tam unifony, kasety, zasilacze, ale centralki nie widzę. Tak samo w Castoramach czy innych Praktikerach. Jedynie Laskomex ma wydzieloną ofertę na centralkę (link).

    Czy dobrze mi się wydaje z tą integracją? Jaki jeszcze inny producent oferuje dedykowane centralki? Kabelków mam wystarczająco chyba. Od bramy do kotłowni (tam ma być centralka) idzie 2x5 żył, z kotłowni do przedpokojów idzie po jednym kablu 5 żył. Zasilanie doprowadzone jest w kotłowni. Zależy mi, żeby teraz (jak i później) przy bramie było jak najmniej elektroniki.
    Budowa? To brzmi strasznie! Na szczęście już (no prawie) mam to za sobą ...

  17. #37

    Domyślnie

    Witaj!
    Ja akurat lubię domofony analogowe, dla mnie bardziej przewidywalne. W piwnicy montujesz sobie np coś takiego http://sklep.eltcrac.com.pl/ewd-10-z...dowa-euro.html to jest kompletny wzmacniacz z zasilaczem do całego systemu. W pokojach instalujesz już tylko słuchawki bez kombinacji z zasilaniem w postaci dodatkowych zasilaczy. Unifony mogą być wyposażone w dwa przyciski jeden do zwalniania rygla, drugi do wywołania połączenia interkomowego np taki http://sklep.eltcrac.com.pl/unifon-t...ta-bezowy.html. Jeżeli nie chcesz na razie montować panela zewnętrznego wystarczy zwykły przycisk dzwonkowy który będzie zamykał obwód pomiędzy wyjściem w EWD-10 o nazwie G (sygnał generatora) a zaciskiem nr 1 w słuchawce tego powyżej podanego unifonu. Do tego zasilacza jest dodana ładna instrukcja i schemat, jeżeli tylko masz trochę zacięcia elektrycznego dasz radę.

    Troszkę mało masz przewodów pomiędzy pokojami a piwnicą bo tylko 5, szkoda.

    1. wywołanie z panela
    2. masa
    3. mikrofon unifonu
    4. głośnik unifonu
    5. elektrozaczep sterowanie

    Mając poprowadzoną np skrętkę komputerowa masz do dyspozycji 8 żył do daje dodatkowe 3 możliwości:

    1. wywołanie z panela
    2. masa
    3. mikrofon unifonu
    4. głośnik unifonu
    5. elektrozaczep - sterowanie
    6. wywołanie interkom
    7. otwieranie bramy
    8. uruchomienie podświetlenia np podjazdu

    Oczywiście 3 ostatnie pozycje są tylko przykładem, dlatego jak zawsze powtarzam przewodów nigdy za dużo
    Panel zewnętrzny to żadne cuda, tam praktycznie nic nie ma oprócz przycisków, wzmacniacza mikrofonowego, mikrofonu i głośnika i diody podświetlającej wizytówkę. Całe serce systemu znajduje się w EWD-10, posiada ona fajną funkcje podtrzymania elektrozaczepu ok 3 sekund co ułatwia otwieranie furtki bez konieczności ciągłego trzymania przycisku otwierania. Dodatkowo jest ona wyposażona w potencjometry regulacji głośności i czułości mikrofonu czego brakuje w wielu tanich cyfrowych domofonach.
    Największą zaletą tych analogowych systemów dla mnie jest możliwość wymiany komponentów, praktycznie wszędzie dostaniesz słuchawki i to w szerokim wyborze wzorów i kolorów, to samo dotyczy się paneli zewnętrznych co potania ewentualny serwis lub wymianę.
    Oczywiście nie sugeruj się firmą która podałem. W Polsce jest kilku producentów porządnych domofonów o wysokiej jakości wykonania a ich systemy są prawie identyczne różnią się tylko oznaczeniami i opisami.

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar toomyem
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    okolice Wieliczki
    Posty
    248

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Dodatkowe bajery mnie nie interesują. Wystarczy tylko otwieranie rygla. Funkcji interkomu nie potrzebuję. Ten zasilacz który pokazałeś to jest to, o co mi chodzi a nawet lepiej - nie muszę dodatkowo montować transformatora (bo jak rozumiem to jest dwa w jednym - centrala i transformator).

    [EDIT]
    Sprawdziłem i okazuje się, że w jednym kablu mam 6 drutów a nie 5. Tak więc pozostaje jeden zapasowy na przyszłość
    Ostatnio edytowane przez toomyem ; 16-04-2010 o 13:17
    Budowa? To brzmi strasznie! Na szczęście już (no prawie) mam to za sobą ...

  19. #39

    Domyślnie

    Jeżeli przewidujesz automatyczną bramę ten 6 przewód możesz wykorzystać do jej otwierania. Wierz mi to bardzo wygodna funkcja, bo nie ma to jak poszukiwanie pilota który ma być na miejscu a akurat wala się w kieszeni w spodniach piętro wyżej
    Nie martw się tą ilością przewodów, wszechobecna "cyfracja" wszystkiego wokół nieuchronnie zmusi nas kiedyś do domofonów cyfrowych, a tam nie potrzebne jest tyle kabelków.

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Witam. Czy da jakoś radę tak zamontować przy furtce telefon komórkowy przerobiony na domofon ? Czyli ktoś naciska guzik domofonu i na telefonie dzwoni mi DOMOFON, odbieram telefon i rozmawiam z kimś kto jest przy furtce. Podczas mojej nieobecności mógłbym rozmawiać z kimś kto przyjechał, np. kurier. Czy da się tak przerobić głośnik telefonu aby działał stale w trybie głośnowmówiącym ? Ustawienie automatycznego odbierania w domofonie pozwoliłoby na zadzwonienie do domofonu i np. poproszenie kogoś aby odsunął się od bramy
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony