dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1687 z 2199
Pokaż wyniki od 33.721 do 33.740 z 43973
  1. #33721
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    no co Ty???? one kulturalne, na gości nie sikaja

  2. #33722
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar braza
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    40.664
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Nie ma recepty na wszystko. Moja Katunia nie była sterylizowana za młodu, zastrzyków żadnych nie dostawała a ropomacicze sie wdało, gdy miała 8 lat. Operacja na szybko, bo było źle, wyszła z tego .... Trzy lata była jeszcze z nami. Nie! Nie ma recepty. Ten nasz powaleniec odjajczony, palma mu nadal odbija, ale zwalam to na karb młodego wieku!

    Po podwórku nie boję się chodzić, bo na nim nie kopie. Za to przypominajkę mam w telefonie .... na wiosnę będzie wrzeszczeć, żeby uważać przy nawożeniu roślin
    Uwielbiam to uczucie, kiedy wstaję rano i wiem, że przez cały dzień mogę się opier...ć
    Droga do Uroczyska
    Brazowe komenty
    Wnętrza

  3. #33723
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Wszystko już dziewczyny napisały, też bym sterylizowała.

    U mnie jedna po sterylce, druga czeka aż dojdzie w pełni do siebie po operacji, ma być cięta wiosną

  4. #33724
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Moją Inkę sterylizowałam po pierwszej cieczce... można i bez cieczki sterylizować.. szkoły są dwie.. i nie wiem która lepsza.. mu ją wzięliśmy właśnie po cieczce... i była ciachnięta zaraz...

  5. #33725
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar AgaJeżyk
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    3.871
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    U nas sterylizację robią w jednej klinice, która ma podpisaną umowę z Urzędem Miejskim.
    UM dofinansuje połowę wartości zabiegu ... ale tylko mieszkańcom miasta....
    W ubiegłym roku wywinęliśmy taki myk, że wszystkie trzy koty pokroiliśmy ... podając znajomych za właścicieli
    Jeden poszedł z rodzicami, drugi z siostrą Jeża ... trzeci z moją koleżanką.
    Co by nie było nadużycia - spauzowaliśmy. W przyszłym roku zabieramy się za psice - też podstępnie
    Koty były ważniejsze bo one rozmnażają się na potęgę i łażą po całej okolicy... nad psami panujemy ( siedzą w ogrodzeniu )

    Trza se jakoś radzić nie ?
    "Zbudować dom z nadziei chcę..."

    Jeżykowa chatka
    Jeżykowa chatka - komentarze

  6. #33726
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    No to dobrze, że koty ciachnięte...
    A ile u Was kosztuje sterylka? u nas 300 albo i ponad 300zł... już nie pamiętam... ale dla trójki czy czwórki sierściuchów to spory wydatek...

  7. #33727
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Arctica
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1357

    Domyślnie

    Od nas za psice chcieli po 400, za koty po 300... przy naszych ilościach sporo...

    a ani UM ani U wsi nie przewiduje dofinansowania bo dzwoniłam

  8. #33728
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar AgaJeżyk
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    3.871
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Ha ! To ja sporo zaoszczędziłam. U nas tak to wyglądało w 2013 roku

    Ceny zabiegów: (które ponosi właściciel psa lub kota)
    - sterylizacja kotki - 50 zł
    - kastracja kocura - 25 zł
    - sterylizacja suczki ważącej do 10 kg - 80 zł
    - sterylizacja suczki ważącej powyżej 10 kg - 90 zł
    - sterylizacja suczki ważącej powyżej 25 kg – 105 zł
    - kastracja psa ważącego do 10 kg - 40 zł
    - kastracja psa ważącego powyżej 10 kg - 60 zł.
    "Zbudować dom z nadziei chcę..."

    Jeżykowa chatka
    Jeżykowa chatka - komentarze

  9. #33729
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar AgaJeżyk
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    3.871
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    I to jest połowa wartości zabiegu. To i tak u nas taniej ...
    "Zbudować dom z nadziei chcę..."

    Jeżykowa chatka
    Jeżykowa chatka - komentarze

  10. #33730
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    u nas miasto poszło na całego najpierw darmowe czipowanie psów zafundowali mieszkańcom miasta a teraz dla zaczipowanych suk za darmo sterylizacja, ale moja ruda oczywiście nie raczyła zaczekać tylko sobie wywinęła początki ropomacicza i 350 zł poszłooooooooooo

  11. #33731
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    u nas tez darmowe czipowanie psów. kastracja 300 zł.

  12. #33732
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Ja już nie pamiętam, ile nas to kosztowało. Z psicą się udało, bo była wiosną akcja sterylizacji za ryczałt w wybranych lecznicach. Jako że Emi duża i koszty samego znieczulenia byłyby wysokie, to wyszło nam pół normalnej ceny.

    A z innej beczki zadanie zakupowe (jak znalazł przed kupowaniem prezentów):
    Znajdujesz w sklepie wspaniały prezent za 97 zł. Niestety, budżet przed świętami zdechł, więc idziesz do sąsiadów. U nich też kicha, ale jeden pożycza ci 50 zł, drugi też 50 zł. Masz więc 100 zł. Kupujesz prezent za 97 zł i dostajesz 3 zł reszty. Złotówkę od razu oddajesz jednemu sąsiadowi, drugą drugiemu, a trzecia ci zostaje na tacę. Jednemu sąsiadowi wisisz więc 49 zł, drugiemu 49 zł czyli masz 98 zł długu i złotówkę na tacę. W sumie 99 zł. Gdzie się podziała złotówka?
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  13. #33733
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Moose
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    10.559

    Domyślnie

    Cytat Napisał AgaJeżyk Zobacz post
    Przeczytałam ... obszczają

    U nas za darmo to można po pysku dostać...
    Reszta płatna i to słono... a jak jeszcze słyszą przez telefon, że dog albo widzą w przychodni to stawka razy X
    Od roku chadzam do jednej wetki, która nie śrubuje stawek ale ona chyba naprawdę kocha psy... sama ma hodowlę i fajne podejście do zwierzów, Grucha to się cieszy zawsze na jej widok mimo pewnych nieprzyjemnych zabiegów

  14. #33734
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Odnośnie kopania dołów - zakopaliśmy nieco goowna suni po ogrodzie i tam faktycznie nie kopie. Zresztą w ogóle ostatnio nie kopie, zobaczymy na wiosnę..
    A że goowno w ziemi - jaki problem? - tam zaś jego miejsce. Nawóz itp.. a po jakimś czasie już go tam ( w pierwotnej postaci..) nie ma.
    My zresztą zakopywaliśmy dość głęboko (też działa..)

    A jeszcze przy Bazylku to mieliśmy na działce (we Wrocku) kupkę piachu po remoncie i ostatecznie zostawiliśmy to dla niego bo pokochał to miejsce - latem dokopywał się tam zimnego piasku i chłodził w tym, a przez cały rok tam sobie właśnie kopał, jak miał taka potrzebę. Nazywaliśmy to PIESKOWNICA .
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  15. #33735
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    To jakaś paranoja, żeby nie było dotacji na sterylkę na wsi... tam ma być więcej bezpańskich zwierzaków?

  16. #33736
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Są dotacje, przynajmniej u nas - płaci się zdaje się 50% (może i mniej) - ale w określonych terminach, są takie AKCJE.
    Z miasta na wieś czyli Dziennik Gagaty
    Komentarze U GAGATY


    Każdy ma własny model szczęścia. I niech tak zostanie.

  17. #33737
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar AgaJeżyk
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    3.871
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Ja z tym gooownem to popróbuje
    No może nie w kwiatkach bo się na wiosnę umazgam jak zacznę sama kopać

    Pieskownicę mam ogromną. Jest sterta żwiru po budowie służąca jak punkt obserwacyjny dla stróżującej Kamili. Cały dzień na tej kupie siedzi ... drapie tam też ... ale to chyba nie tooo. W kwiatkach lepiej

    Agduś - głupia jakaś ta zagadka. Masz 98 zł długu i już. To co poszło na tacę - przepadło ... i to haracz ... nie dług
    (albo się mylę ...)
    "Zbudować dom z nadziei chcę..."

    Jeżykowa chatka
    Jeżykowa chatka - komentarze

  18. #33738
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agduś Zobacz post

    A z innej beczki zadanie zakupowe (jak znalazł przed kupowaniem prezentów):
    Znajdujesz w sklepie wspaniały prezent za 97 zł. Niestety, budżet przed świętami zdechł, więc idziesz do sąsiadów. U nich też kicha, ale jeden pożycza ci 50 zł, drugi też 50 zł. Masz więc 100 zł. Kupujesz prezent za 97 zł i dostajesz 3 zł reszty. Złotówkę od razu oddajesz jednemu sąsiadowi, drugą drugiemu, a trzecia ci zostaje na tacę. Jednemu sąsiadowi wisisz więc 49 zł, drugiemu 49 zł czyli masz 98 zł długu i złotówkę na tacę. W sumie 99 zł. Gdzie się podziała złotówka?
    Agduś, to się nazywa kreatywna księgowość
    Siedzię i myśle, chodzi o liczby nieparzytse, ale za diabła nie wiem, gdzie haczyk. Ktoś wie???

  19. #33739
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Nasza Abra miała zastrzyki hormonalne - skończyło się nowotworem.
    Nie mieliśmy takiej wiedzy, kiedy ją szczepiliśmy, gdybyśmy wiedzieli, poszłaby na sterylkę.
    Teraz suni zastrzyki - w życiu!
    Sterylka od razu.

    Co do zadania Agduś - złotówka nigdzie się nie podziała i do niczego nie jest potrzebna.
    Pożyczone zostało 100 zł, oddane 2 zł, mamy 98 zł długu, wszystko się zgadza.
    Dodatkowa złotówka na tacę to dla ubogiej parafii sie przyda.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  20. #33740
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    DPSia, ale ta złotówka faktycznie przy nieparzystych znika, mój mąż policzył taki ciąg zdarzeń, że można mieć, przy odpowiednim układzie pożyczania i zakupów 100 na plusie

Strona 1687 z 2199

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony