dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 36 z 41
Pokaż wyniki od 701 do 720 z 804
  1. #701

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iwa_P
    Kazda z nas ma tzw. 'obiektywna' racje
    U mnie jak już wspomniałam to zboczenie

  2. #702

    Domyślnie

    dziękuje za wszystkie opinie- mam nadzieję, że jeszcze ich przybędzie
    obecnie w kuchni mam fronty drewniane...to stara kuchnia, używana, którą tata kiedyś z Niemiec przyciągnął wiele lat temu. Zanim się wybudowaliśmy 3-4 lata stała w nieogrzewanym, zawilgoconym garażu. Ja obecnie użytkuję ją 3lata i fronty nadal są idealne...( z zawiasami gorzej: tu drzwiczki od szafki się urwą, to szuflada oberwie itp). Do wyceny Panu od kuchni kazalam przygotować dwie wersje. Pierwszy kosztorys : 6100 mdf + 16.100 drewno...
    Pomyslalam w pierwszej chwili, że chyba wezmę mdf, bo nawet jeśli fronty mi się zniszczą lub zwyczajnie znudzą ( kobieta zmienną jest... ) to stać mnie będzie na całkowitą wymianę frontów...
    poczekam jeszcze na kosztorysy z innych firm, no i projekt specjalisty.

    Pozdrawiam, MW
    motylem byłam, ale utyłam

  3. #703

    Domyślnie

    Hej,
    wzielabym MDF, roznica w cenie ogromna!
    Z MDFem nie mam duzego kontaktu, ale moj Tato - stolarz twierdzi ze lepszy najtanszy MDF niz tanie drewno.
    Twoja drewniana kuchnia tania nie bylaby, ale drewniane fronty bez wielu wczesniejszych rekomendacji uzytkownikow mnie by przerazaly. Kosztuja kupe kasy, a wystarczy ze drewno nie bylo dostatecznie dosuszone, czy przetrzymywane w zlych warunkach (duze zmiany temperatury i wilgotnosci) i juz sie moze cos z nim dziac. Nie musi, ale...
    sama widzialam u Taty wypaczone drzwiczki, ktore sobie polezaly na mrozie pare dni...
    Pozdrawiam!
    Karolina

  4. #704

    Domyślnie

    największą skazą w mojej kuchni jest jeszcze fakt, że za namową męża wstawiliśmy lodówkę side by side i teraz to kuchnię musimy urządzać pod jej dyktando...jest duża, nowoczesna i srebrna - i nijak się ma do mojej wymarzonej kuchni w babcinym stylu (
    Pozatym mam okno wyżej niż blat i to też mnie wkurza...wrrr



    nowoczesne kuchnie mi się z kolei nie podobają, bo domek mamy mały, wiejski ( jak to na wsi,hihii) i zupełnie nie pasuje do koncepcji wielkich nowoczesnych, designerskich rozwiązań i trendów...
    a jak Wam się podoba zamieszczona fotka???
    motylem byłam, ale utyłam

  5. #705

    Domyślnie

    Minimo - fajna kuchnia, tylko ten stol/wyspa mi sie nie podoba. Super uchwyty (tez je bede miala w mojej kuchni).
    A nie mozesz tej nowej lodowki wstawic gdzies w spizarni, jesli jest obok kuchni, albo wmontowac ja w jakas zabudowe kartongipsowa zamykana drzwiczkami takimi jak fronty szafek? Inaczej tego nie widze...

  6. #706

    Domyślnie

    z podwójną lodowką z kostkarką jest jeszczze taki problem, że musi miec doprowadzenie wody i w związku z tym przetransportować jej nie mogę ( zwłaszcza do spiżarni której nie mam ). moja kuchnia jest wyjątkowo specyficzna - czyt. nieustawna. Wyspa - niewykonalna w moim przypadku. Zdjęcie to tylko koncepcja meblowa
    Mąż mysli o białych frontach z ciemnym blatem... ja jak widac na fotce- o odwrotnej koncepcji ( nie ma jak to partnerski związek,hihi) . Obawiam się białych frontów i mojej wkrótce chodzącej Ninki do kompletu np z kredką w ręce...
    Mi podobają się ( w ramach dopełnienia wizerunku wiejskich klimatów) murki między szafkami... kolejny punkt, który przyprawia mojego męża o zawrót głowy! on by chcial urzadzic kuchnie chyba gotową z jakiegos dyskontu meblowego i po sprawie...ja chce to zrobic porządnie i z głową skoro mam na to patrzeć tyle lat
    dobrze myślę,co??
    motylem byłam, ale utyłam

  7. #707

    Domyślnie

    No tak...
    sprzedaj te lodowke i bedziesz miala klopot z glowy
    Powodzenia w walce
    Ja tam sie ciesze z mojego Malza ktoremu generalnie jest wszystko jedno jesli chodzi o meble. Jesli bedzie mial gdzie spac i bedzie mial swoje biurko pod komputer, to bedzie dobrze

  8. #708

    Domyślnie

    Cytat Napisał minima2009
    największą skazą w mojej kuchni jest jeszcze fakt, że za namową męża wstawiliśmy lodówkę side by side i teraz to kuchnię musimy urządzać pod jej dyktando...jest duża, nowoczesna i srebrna - i nijak się ma do mojej wymarzonej kuchni w babcinym stylu
    Minima2009, ja również mam lodówkę side by side, a kuchnia jeszcze nie jest umeblowana. Kocham wiejsko-włoskie klimaty i nie zamierzam z nich rezygnować z powodu lodówki! Cóż, takie czasy, że musimy pogodzić nowoczesność z wiejskością Boki lodówki zamierzam "obudować" cegłami a front musi zostać jaki jest, nie spędza mi to snu z powiek, jak to się mówi - z tego się nie strzela
    Bardzo podoba mi się kuchnia ze zdjęcia które wkleiłaś! Stół jest bombowy!

  9. #709

    Domyślnie

    co do mdf na wysoki połysk - zwrócił mi na to uwagę architekt wnętrz

    one się mogą rysować, ciemne zwłaszcza

    dlatego trzeba kupić droższe (lepszej jakości) by tego uniknąć
    moja wymarzona kuchnia - biała na wysoki połysk (wiem, że wszyscy teraz taką mają, ale co mi tam)

  10. #710

    Domyślnie Meble kuchenne na wysoki połysk- użytkowanie

    Kochani,
    mam już wizualizację mojej kuchni od jednej z miejscowych firm. Fronty czerwone, blaty czarne z płytek na wysoki połysk. Lodówka czarna na wysoki połysk. reszta AGD w inox-ie.
    Ostatnio zaczęłam się zastanawiać nad frontami mebli na połysk (planowałam mat). Czy ktoś ma takie meble? Czy naprawdę tak się palcują i brudzą?
    Proszę o pomoc!

  11. #711
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marlena&Marcin
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Ciekawa kombinacja.. pewnie będzie wyglądać super.. ale ja w takiej kuchni to bym zdecydowała sie jedynie na gotowanie wody..
    Płytki na wysoki połysk bardzo łatwo się rysują.. fronty super.. jak nie dotykasz..więc albo kuchnia jest na pokaz albo więcej czasu będziesz ją sprzątała niż w niej gotowała

    Pozdrawiam, ..

  12. #712

    Domyślnie

    Marleno and Marcinie Macie taką kuchnię? Słyszałam, że kolor czerwony mebli nie jest aż tak uciążliwy stąd moje pytanie odnosi się do osób, które użytkują taką kuchnię.
    Co do płytek- miałam już takie w poprzednim mieszkanku i nie rysowały się

  13. #713

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o fronty czerwone w lakierze, to ma je moja koleżanka i sobie chwali. Mimo, iż nie ma na szfkach nuchwytów, tylko otwieranie za pomoca clicków czy jakoś tak ten ystem sie nazywa. Podobno czyści sie to jeszcze lepiej, bo zwykła wilgotną szmatka.

    A możesz mi napisać coć o uzytkowaniu blatu czarnego, bo ja tez mam zaprojektowana kuchnie ale białą z czarnym blatem a między szafkami i blatem tez coś czarne, myślę ze to szkło. Kuchnia mi sie podoba ale za nic nie moge sobie wyobrazić czystego, nie zakurzonego blatu czarnego.
    już niedługo..coraz bliżej

  14. #714

    Domyślnie

    Ja mam z lakierowanego MDF-u i jestem zadowolona. Teraz mam bordo, a w poprzedniej kuchni mialam cynamonowo-ecru. Sa bardzo latwe w utrzymaniu czystosci - wystarczy wilgotna sciereczka z mikrofibry. Oczywiscie, jesli w domu sa male dzieci, ktore beda wciaz dotykaly paluszkami meble, trzeba taka scierke miec w pogotowiu, ale tak naprawde wszystkie meble kuchenne sa nalazone na czestsze zabrudzenie.

  15. #715

    Domyślnie

    Ja mam fronty czerwone na wysoki połysk w słupku i górnych szafkach poziomych, dolne szafki w bardzo ciemno brązowym fornirze, a blat jasno szary. Co do czarnego blatu nie mogę się więc wypowiedzieć, ale z czerwonym lakierem nie ma żadnych problemów, nie palcuje się. M.in. lodówka jest w czerwonej obudowie, więc jest często "macana" i nic nie widać. Od czasu do czasu przetrzeć oczywiście trzeba, jak wszystkie inne meble

  16. #716
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marlena&Marcin
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Miałam drzwiczki czarne na wysoki połysk.. brudziły się, kafle ciemne bordo, rysy widać

  17. #717

    Domyślnie

    aneet, ja jestem z czarnego blatu bardzo zadowolona. Mąż położył blat z płytek, teraz w nowym domu chcę taki sam, ale będą to płytki dużo większe (aby było mniej fugi) i blat będzie miał 8 cm. Oczywiście okruchy, jak na każdym innym blacie widać.
    Rozlanej wody natomiast nie widać wcale co jest czasami WKURZAJĄCE. Rysy- jak na wszystkim na wysoki połysk będzie widać, ale na płytkach są jakoś mało widoczne. Miałam MDF na wysoki połysk na stancji (blat) i nigdy więcej! Przesunięcie po nim szklanki bądź talerza to nowa rysa i smuga.

    Kocham Was bardzo mocno, bo strasznie chciałam meble na wysoki połysk a obawiałam się strasznych śladów po palcach, ale skoro mówicie, że jest OK, to klamka zapadła.

  18. #718

    Domyślnie

    co bo blatów na wysoki połysk, mnie interesuje jedna rzecz (chcę mieć kuchnię białą na wysoki połysk): z jakiego materiału macie te blaty

    mój architekt twierdzi, że te trochę droższe są lepszej jakości i te właśnie się nie rysują (czyli chyba jest różnica z rodzaju płyty mdf do zabudowy)

    jestem ciekawa z jakich materiałów macie swoje szafki (mówię o użytkownikach), jak nie znacie producenta, to może podajcie chociaż studio kuchenne, gdzie zamawialiście

  19. #719
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marlena&Marcin
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nina81
    co bo blatów na wysoki połysk, mnie interesuje jedna rzecz (chcę mieć kuchnię białą na wysoki połysk): z jakiego materiału macie te blaty

    mój architekt twierdzi, że te trochę droższe są lepszej jakości i te właśnie się nie rysują (czyli chyba jest różnica z rodzaju płyty mdf do zabudowy)

    jestem ciekawa z jakich materiałów macie swoje szafki (mówię o użytkownikach), jak nie znacie producenta, to może podajcie chociaż studio kuchenne, gdzie zamawialiście
    ..zapytaj się swojego architekta o jakim blacie mowi.. bo jak MDF to każdy będzie się rysował, nawet ten najdroższy.. chyba, że będzie pokryty jakimś super lakierem czy innym cudem chociaż wątpie czy cos takiego dostaniesz (mój mąż siedzi w meblach i jakoś o super mdf-ach nie słyszał)

    Ja wybrałam kuchnie drewnianą, z powodu jej klasycznego wyglądu (kuchnia miała być klasyczna) i tez latwości utrzymania czystości..
    Pozdrawiam, M.

  20. #720

    Domyślnie

    dziękuję Marlena, zapytam, może myslał o czymś innym, ech..

Strona 36 z 41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony