dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 16
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 309
  1. #221

    Domyślnie bramy

    Rzeczywiście w Hormannie mają promocję od 21 kwietnia
    BRAMA 2500 X 2125, ocieplana złoty dąb z montażem i vatem

    Hormann; przed promocją - 2916,00 po promocji 2578,00
    Wiśniowski - 2900,00
    Normstahl - 3000,00

  2. #222

    Domyślnie Brama Normstahl

    Witam
    Wstępnie zdecydowałem się na bramę Normstahl:
    Euroflair Złoty dąb, 3000x2250 (wymiar bramy) z automatem Ultra Excellent, prowadzona po połaci nachylonego dachu .
    cena 7500.

    Trochę droga, nie uważacie?
    Pozdrawiam
    Darp
    Jezioro Śniardwy - najnowsza mapa batymetryczna
    Budowanie to szkoła kompromisów

  3. #223
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Brama segmentowa Hormann LPU 40 4250 x 2370 Kolor mahoń rosewood
    (czyli na zamówienie specjalne )
    Sprężyny skrętne, przetłoczenia M - 5400.-
    Napęd Hormann SupraMatic z szyną M i pilotem - 1229.-

    montaż gratis, drugi pilot gratis.

    Z montażem + 7 % VAT
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  4. #224

    Domyślnie

    Hey

    A czy spotkał się ktoś z Was z bramą segmentową Interflex??
    Dosyć dobra cena,ale jakoś tak nie słyszałem o tym,nie chca
    dopłaty za niskie nadproże,bo to podobno żaden problem w ich
    bramach.

    pozdrawiam

  5. #225

    Domyślnie

    Co to znaczy niskie ??
    Ja mam "blendę" 12.5cm pod nadprożem (w garażu są podciągi równo z nadprożem) - weszła typówka Hormana 300/2125
    Sprężyny pionowe
    Tyle ,że bez napędu narazie

    Pozdrawiam

  6. #226

    Domyślnie

    Przepraszam , że nie dodałem - wszyscy chcieli (a było ich sześciu czy siedmiu?)najmniej 25cm. do tego dopłata za sprężyny śrubowe -czy skrętne różnie to zwali
    Pozdrawiam

  7. #227

    Domyślnie

    co sądzicie o firmie DK PROF:
    http://www.dk-prof.eu/pl,12,11,19,bramy_garazowe.html

    nie znalazłem zadnych opinii, otrzymalem ofertę od sprzedawcy na tego własnie producenta

    pozdro

  8. #228

    Domyślnie

    Szukam dobrze wykonanej i niedrogiej bramy garażowej segmentowej z przetloczeniami w kolorze złoty dąb, 2500x2120, izolacja 40/45mm, bez napędu ale z mozliwością późniejszego dokupienia.

    Z przeczytanych opinii stawiam na :
    1. Normstahl
    2. Hormann
    3. Novoterm
    4. Wiśnowski

    Niesklasyfikowane (mało opinii) to:
    Krispol, Dk Prof, Interflex, Beditom

    Proszę o opinie na temat w.w. producentów.
    Pozdrawiam

  9. #229

    Domyślnie

    lubuskie:
    brama segmentowa w kolorze ciemny orzech, ciemny dąb,wym. 3000/2125, przetłoczenia M (brama + napęd + montaż + awaryjne wysprzęglenie)

    1. Hoermann 4650zl brutto (w tym napęd 850zł)
    2. Krispol 4730zl
    3. Wisniowski 4750zl

    Dodatkowo firma Hoermann jako jedyna obiecała rabat
    Awaryjne wysprzęglenie cena około -150zł

    ..u nas wybór prosty

  10. #230

    Domyślnie

    U mnie na śląsku horman ma chyba jeszcze promocje na bramy do 2500cm szer. włącznie.
    Jest taka opcja z tym napędem na pewno bo pytałem.
    Są tez wersje (w złotym dębie też) z cieńszym panelem - "zimniejsza"
    jak ktoś nieogrzewa garażu - są dużo tańsze.
    O cenę zapytaj http://www.hormann.pl/pl/pl/kontakt/

    Pozdrawiam

  11. #231
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał mako5
    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Tak, to jedna z opcji, ale nie najlepsza! Jeśli chodzi o garaż, to najlepsza opcja jest taka: wszystkie czujki w garażu działają bezzwłocznie (wywołują alarm bez opóźnienia). Dopiero użycie pilota włącza opóźnienie (nie rozbraja alarmu, a włącza opóźnienie!), możemy wjechać do garażu i rozbroić cały alarm kodem z klawiatury w garażu lub w domu.
    Myślałem o takim rozwiązaniu, zwłaszcza że mam drugi kanał odbiornika póki co niewykorzystany, ale pewnym problemem jawi mi się sygnalizacja tego że włączyłem opóźnienie. Tzn. musiała by być jakaś lampka na zewnątrz abym wiedział że pilot zadziałał, włączył opóźnienie i mogę podnieść bramę. Bo jak by nie zadziałał to wywołam alarm podnosząc bramę. A może by to spiąć jednak na jednym kanale? W momencie odebrania sygnału podnoszącego bramę alarm wprowadza opóźnienie na wybranych czujnikach garażowych. W każdej innej sytuacji alarm byłby natychmiastowy. Co o tym sądzisz?
    To zależy, jaką masz centralę alarmową. W centralach Satel CA 64 lub Satel Integra można bez problemu zaprogramować np. włączenie na określony czas migania lampy w sygnalizatorze zewnętrznym, lub włączenie dowolnej innej, zewnętrznej kontrolki sygnalizującej zadziałanie blokady garażu.
    Nie proponuję podłączania blokady czujek do tego samego kanału, co otwieranie bramy garażowej, bo blokada będzie się włączała i przy otwieraniu i przy zamykaniu bramy. Może mieć to negatywne skutki w działaniu systemu. Np. jeśli masz zaprogramowane automatyczne blokowanie linii nocnych (np. czujek ruchu w sypialniach) przy braku wyjścia z domu, to przy podłączeniu na jednym kanale otwierania bramy garażowej i blokowania czujek w garażu, system nie wykryje wyjścia z domu przez garaż i nie włączy czujek ruchu.

    Cytat Napisał mako5
    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Prawdą jest, że w większości fabrycznych zdalnych sterowań napędów (zmiennokodowych), nawet chwilowe wejście w posiadanie pilota, umożliwia wprogramowanie nowego pilota!!! To za sprawą głupiej funkcji wprowadzonej przez producentów napędów, dla ułatwienia życia instalatorom.
    Wprogramowanie pilota czy sklonowanie?
    To zależy od producenta sterowania. Np. Nice i Came umożliwiają wprogramowanie nowych pilotów. Hormann ma taki durny system, że umożliwia klonowanie pilota od pilota,czyli nawet nie trzeba być w zasięgu odbiornika
    PILNUJCIE PILOTÓW!!! I zamykajcie na klucz drzwi między garażem, a domem!!!

    Cytat Napisał mako5
    Cytat Napisał _ZBYCH_
    Zasięg pilotów badzo ok. system kodowania bardzo ok. pod warunkiem wyłączenia funkcji szybkiego programowania pilotów (bez konieczności dostawania się do odbiornika)!!!
    Czyli mając w ręku dobrego pilota i będąc po prostu w zasięgu odbiornika można doprogramować kolejnego pilota?
    j.w.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  12. #232
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar _ZBYCH_
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    4.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    I jeszcze jedna ważna sprawa, część producentów napędów do bram garażowych (Normstal, Horman) nie posiada w ofercie sterowników zasilanych napięciem 12V, a jedynie zasilane napięciem 24V lub 230V więc jest problem z podłączeniem ich do centrali alarmowej.
    Systemy alarmowe, to moja pasja... i praca.

    Piszcie na adres: [email protected]

  13. #233
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jamaju
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    504
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    154

    Domyślnie

    Czy ktoś miał styczność z bramami firmy WISTER BRAM?

  14. #234
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar andy_n
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    672
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał _ZBYCH_
    I jeszcze jedna ważna sprawa, część producentów napędów do bram garażowych (Normstal, Horman) nie posiada w ofercie sterowników zasilanych napięciem 12V, a jedynie zasilane napięciem 24V lub 230V więc jest problem z podłączeniem ich do centrali alarmowej.
    A co na celu ma podłączanie bramy do systemu alarmowego?
    Jak taki problem można obejść?

    Mam bramę Normstahl, alarm Integra 64

  15. #235
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lobo0
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    221

    Domyślnie

    Czy ktoś z was miał już do czynienia w praktyce z io-homecontrol (system sterowania bezprzewodowego stosowany m.in. przez hormanna) Jak to się sprawuje?

  16. #236

    Domyślnie

    My mamy Normstahl euro 5000x2250 z napędem - cena z montażem 6300 zł - dlaczego nie inna? Z prostej przyczyny - kolor nam odpowiadał Nazywa się super- "szary sygnalizacyjny"

  17. #237

    Domyślnie

    A to cena brutto, czy netto? Bo u nas najtaniej 7600 brutto i jestem ciekaw gdzie tak tanio można dostać?

  18. #238

    Domyślnie

    brutto a tak tanio było w Legionowie pod Warszawą bo załapaliśmy się na super promocję

  19. #239

    Domyślnie

    Pozwolę sobie odświeżyć temat

    Brama segmentowa 4500 x2250, ceny z montażem, kolor biały

    HORMANN
    - LPU 40 przetłoczenie M - 5550zł
    - LPU 40 przetłoczenie L - 6000zł
    w obu przypadkach napęd SUPRAMATIC ,powłoka Woodgrain, do powłoki Silgrain dopłata około 200zł
    Gwarancja 10 lat na bramę ale co rok trzeba zapłacić 80zł za przegląd,
    5 lat na napęd

    NORMSTAHL
    - Eurotrend ISO - 6300zł
    - Euroflair,Eurostyle,Euroklassic - ISO - 6800zł
    napęd ULTRA EXCELLENT
    gwarancja 10lat na bramę , ale przegląd już 150zł co rok

    KRISPOL
    - przetłoczenie wąskie - 3800zł
    - przetłoczenie szerokie - 4320zł
    - bez przetłoczeń - 4200zł
    napęd NICE
    gwarancja 3 lata na brame , z tym że po roku jedyny przegląd za jedyne 300zł,
    2 lata na napęd

    Jak widać ceny bram Krispol bardzo atrakcyjne, osobiście wybieram między Hormannem a Krispolem (nie jestem przekonany coś do ich bram , no i dlaczego ta cena taka zanizona????)

  20. #240

    Domyślnie

    Witam
    Poszukuję bramy o wymiarach 5000x2240. Mam pytanie do użytkowników bram o takich gabarytach, czy po latach użytkowania segmenty nie odkształcają się pod wpływem ciężaru (chodzi o sytuacje kiedy brama jest otwarta) przez co z czasem mogłaby trafiać środkiem w próg. Bramy Wiśniowskiego zdaje się nie mają żadnych wzmocnień ale np. Beditom przy takich gabarytach dodaje profil wzmacniający na każdym segmencie jak i inne okucia rolek. Wszystko jednak kosztuje i cena z Beditomu (i to po sporych rabatach) jest o ok. 1000 wyższa niż porównywalna od Wiśniowskiego. Pytanie czy warto? Dokładając 500 do tego tysiąca moge mieć naped.

Strona 12 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony