dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39
  1. #1

    Domyślnie Ile za wrysowanie domu na mape?

    Witam,

    Zastanawiam sie ile kosztuje wryswoanie domy na mape dzialki,potrzeba uzgodnic wjazd z gmina bo dzialka lezy przy drodze gminnej - gadalem z kolesiem, ktory zaspiewal mi 1800 PLN. Wydaje mi sie ze jest to bardzo duzo, jesli za projekt domu zaplace prawie tyle samo to nie rozumiem za co te pieniadze. Gosc pewnie zrobi to w ciagu jednego wieczoru - dodam, iz bede u niego zamawial 3 takie projekty.

    Co o tym myslicie?

    Dzieki za pomoc.
    Everything is possible,
    education increases probability

  2. #2

    Domyślnie Re: Ile za wrysowanie domu na mape?

    Jestem na podobnym etapie, rzeczywiście cena nieco wysoka (mapę on też robi? 1:500?). Jutro rozmawiać będę z architektem i dam znać (wrysowanie domu typowego), chciałbym zlecić całość papierologi niezbędnej do uzyskania pozwolenia. Mam 300 km do miejsca gdzie mam działkę
    pozdrawiam
    w.

  3. #3

    Domyślnie

    Jeżeli Architekt chce 1800 to jest zbyt pazerny. Przygotowanie Planu Zagospodarowania Działki tzw. Pzt to rząd 800-1000 zł w okoliach Warszawy. Można sie zorientować w cenach pytając inwestorów którzy już budują na danym terenie, więc można wydać 1800 zł za PZT ale po co skoro można pieniądze w inny sposób zainwestować. A zlecenie przygotowania wszystkich papierów potrzebnych do pozwolenia na budowę zajmuje trochę czasu i trzeba sie liczyć z kosztem ok 1000 - 1300 zł.

  4. #4

    Domyślnie

    U nas- Serock za naniesienie domku na mapke 850 (tylko nie dopytlam netto czy brutto, mam nadzieje ze to drugie) i za projekt zjazdu z drogi gminnej 450zl. jutro sie umowilismy. Facet bardzo przyjemny, powiedzial ze odbierze nam mapki bo zna geodete, zna ludzi w urzędzie Miasta i tez bedzie szybciej-mam nadzieje, Jutro sie okaze dam znac.
    Zmiany przyjdą na pewno, lecz nie wtedy, kiedy się ich spodziewasz.

  5. #5

    Domyślnie

    W elblągu adaptacja projektu wraz z zagospodarowaniem działki i mediami oraz pozwoleniem na budowę średnio 3500zł. Są tacy co i 7000zł, ale można znaleźć za 3000zł.
    Dopuki nie zacząłem szukać i czytałem posty to wszystko wydawało się tanio!

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar patka
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    zalezy chyba od wilekosci dziali i od tego czyarchitekt wlicza cene mapy do celow projektowych co moze byc kosztowne czasami

  7. #7

    Domyślnie wrysowanie

    Wrocław-1500zł

  8. #8

    Domyślnie

    wawa 0 pln. samo wyrysowanie, bo mapka już była.

  9. #9

    Domyślnie

    Mapa do celów projektowych 350
    zagospodarowanie działki+szambo 700
    pozwolenie załatwialiśmy sami poszło bez problemu

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Syntia
    U nas- Serock za naniesienie domku na mapke 850 (tylko nie dopytlam netto czy brutto, mam nadzieje ze to drugie) i za projekt zjazdu z drogi gminnej 450zl. jutro sie umowilismy. Facet bardzo przyjemny, powiedzial ze odbierze nam mapki bo zna geodete, zna ludzi w urzędzie Miasta i tez bedzie szybciej-mam nadzieje, Jutro sie okaze dam znac.
    no i jak poszlo? skad byl ten przyjemny pan? ja wlasnie szukam kogos z serocka/okolic do przygotowania mapy.

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gx25

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    3

    Domyślnie Re: wrysowanie

    Cytat Napisał adam45
    Wrocław-1500zł
    witam
    czy moge dostac namiary na tego kogos za 1500?

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Claudii
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Świerklaniec
    Posty
    1.031
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    u mnie na śląsku jest tak : mapa do celów projektowych 600zł,adaptacja projektu 1200zł doprojektowanie piwnic i garażu 1700zł.-to ceny architekta,który ma oficjalnie biuro.Znam gościa,który ma uprawnienia ale już jest na emeryturze i wszystkie w/w czynności +kierownictwo budowy zrobi mi za 2500zł .Mam dylemat kogo wybrać Cena mnie kusi ale czy nie spaprze mi sprawy

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Jak czytam taki tekst to sorry, ale mi sie nóż otwiera - a nie jestem architektem.
    "Wrysowanie domu na mapę" to inaczej projekt zagospodarowania terenu. A to oznacza nie tylko narysowanie czterech kresek, ale również : umiejscowienie bramy, zjazdu, śmietnika, furtki, potem przebiegu mediów - przepraszam, ale do tego potrzebna jest jednak jakaś wiedza, bo te wszystkie "pierdoły" muszą być zgodnie z prawem. A jesli to takie w-dupę-proste to może najlepiej samemu sobie narysować ? Kredkami świecowymi ?

    P.S. do uzgodnienia zjazdu potrzebny jest projekt zjazdu - proponuję też "sobie narysować".
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  14. #14

    Domyślnie

    jaki projekt??? sama musialam powiedziec gdzie i w jakiej odleglosci chce miec brame, furtke, smietnik itp. narysowanie tego na mapie wzietej ze starostwa zajmuje max 15 min

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał kania_nowa
    jaki projekt??? sama musialam powiedziec gdzie i w jakiej odleglosci chce miec brame, furtke, smietnik itp. narysowanie tego na mapie wzietej ze starostwa zajmuje max 15 min
    Projekt zagospodarowania działki. Media też sobie sama wrysujesz i pieczątki postawisz ?
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek Dzit

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    145
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    w moim regionie za adaptacje projektu biorą 1500zl mapa do celów projektowych 700zł

  17. #17

    Domyślnie

    U nas czyli Konin mapka do celów projektowych kosztuje od 400-800 zł

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bombel79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    hm... ja mam ciekawa sytuacje. Potrzebowalem naniesienie domku na dzialkę, aby moc zlozyc dokumenty w energetyce. No i moja pani archotekt zrobila to za 100 zl (nazywajac dokument "projekt zagospodarowania dzialki") mowiac jednoczesnie ze za taki wlasciwy projekt zagospodarowania, to bedzie chciala jakies 1500 zl. Na mapke "za 100 zlotych" naniosla chyba wszystko co jest potrzebne aby nazwac mapke "projektem zagospodarowania dzialki", tj. szambo, smietnik itp.itd. Hm...z jej slow wynikalo ze obie mapki beda identyczne!!! tylko ta dotychczasowa byla opracowywana na wyrysie z mapy zasadniczej otrzymanej ze skladnicy map, natomiast "wlasciwy projekt zagospodarowania dialki" ma byc (chyba?) dokonany na mapie do celow projektowych...

    jedyne co mnie w tej calej sytuacji frapuje, ze, jak widac, cennik mojej pani architekt (zeby nie generalizowac) wcale nie zalezy od ilosci pracy (ta juz w zasadzie zostala wykonana) ale od cen dyktowanych przez rynek (rynek architektow) i wymogow formalnych (bo taki plan zagospodarowania trza miec)

    a, zeby nie bylo, z Pania Architekt wspolpracuje mi sie swietnie, co prawda chyba ponegocjujemy w kwestii ceny tego projektu zagospodarowania dzialki

  19. #19

    Domyślnie

    Różnica polega na tym ,że za 100 zł pani narysowała ci kilka kresek które ostatecznie mogłeś narysować sobie sam. Za 1500 zł dostaniesz projekt zagospodarowania działki z pieczątką i odpowiedzialnością projektanta. To taka subtelna różnica ale różnica.
    Pozdrawiam marcin714

    Regulamin forum

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Do WZ i paru innych sama sobie domek rysowałam
    Ale to nie była mapa zagospodarowania - jako załacznik do projektu i paru innych drobiazgów ( biosów, srosów etc...)
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony