dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie Gdzie szukać takiego dachu?

    Witam serdecznie,

    mojej małżonce spodobał się dach domu, który jest w tym projekcie: http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...6a575f819,2209

    Niestety poza tym że wiem, że jest z blachy nie bardzo wiem gdzie go szukać, czy ktoś może mi pomóc, a przy okazji ocenić trafność instalacji takiego rozwiązania?

    Pozdrawiam
    K.
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    wyposaza*

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    151

    Domyślnie

    Rzeczywiście wygląda interesująco. A może zapytaj po prostu w Archonie czy to jest dach jakiegoś konkretnego producenta, czy tylko ich wizualizacja ?

    Pozdrawiam.

  3. #3

    Domyślnie

    Jak dach może być "jakiegoś producenta" ??? A są jakieś fabryki dachów?? Nie rozumiem pytania DrKubusa ?? Co szukasz? Gotowego dachu, żeby go kupić?? Jest to zwykły dwuspadowy dach kryty blachą w systemie rąbka. Po prostu ten projekt przewiduje pokrycie dachu blachą. Materiał prawdopodobnie blacha tytanowo-cynkowa. Dokladniej moża dowiedzieć się w projekcie albo w Archonie.
    Jak bedziecie chcieli swoj wybrany projekt pokryć taką blachą, to przy adapatacji projektu na konkretną działkę architekt wam to zaprojektuje.

    PS. Dośc droga inwestycja.
    Ostatnio edytowane przez Aleksandryta ; 15-07-2010 o 18:02

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Oczywiście chodziło mi o pokrycie dachu, Aleksandryta dziękuję za podpowiedź.

    Przyznam szczerze, że trochę zdziwiła mnie informacja, że blacha to droga inwestycja. Jak ona może plasować się w rywalizacji np z dachówką ceramiczną?
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    wyposaza*

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aleksandryta Zobacz post
    Jak dach może być "jakiegoś producenta" ??? A są jakieś fabryki dachów??
    Chodziło mi o producenta blachy dachowej, myślałem że to się samo przez się rozumie, ale jak widać nie zawsze

  6. #6

    Domyślnie

    Producentów blach dachowych jest mnóstwo. Pojeździć, pooglądać i wybrać. A samo pokrycie; chcąc zrobić jak na tej wizualizacji trzeba kupić blachę w rolkach. Do tego ekipę mającą pojęcie o felcowaniu i masz. Najlepiej i najładniej wygląda krycie i felcowanie takiej blachy za pomocą takiej maszynki która zjeżdża od kalenicy w dół i robi ładną równą zakładkę na dwóch równoległych arkuszach blachy. Wcześniej jeden z tych arkuszy mocuje się do łat specjalnymi spinkami. To tak łopatologicznie wytłumaczone. Generalnie samo krycie jest bardzo proste i szybkie. W porównaniu do dachówki to pikuś.
    ===DARPIOT===
    [email protected]

  7. #7

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Miszewko560..jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	84,0 KB
ID:	16714

    Ciekawa architektura Z tym, że tylko obróbka jest z blachy tytanowo- cynkowej.

    Jedna z najlepszych firm produkujących blachę.
    http://www.lindab.pl/entrance.asp?langref=29
    oraz
    http://www.rheinzink.pl/
    Ostatnio edytowane przez Aleksandryta ; 15-07-2010 o 19:05

  8. #8

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	560_Niebrzydowo_0&#.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	67,1 KB
ID:	16715

    Uwielbiam dachy z blachy na wrąbek, ale biorąc pod uwagę cenę - zrezygnowałam i będę miała
    ceramikę.
    Ostatnio edytowane przez Aleksandryta ; 15-07-2010 o 19:13

  9. #9

    Domyślnie

    A to dach domu barranki2. Niestety nie mogę wstawić fotki.

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...!!!!!!!/page10

  10. #10

    Domyślnie

    Tańszym rozwiązaniem może być gotowy panel np. Pruszyńskiego i Finco Stal ( te są tańsze) lub Plannji czy Ruuki ( te z lepszego surowca)
    Nie trzeba od razu blachy w tytanie która faktycznie kosztuje dużo więcej

    pozdrawiam

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar myszonik
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    4.137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    93

    Domyślnie

    Też od razu pomyślałam o barrankach jak zobaczyłam, że chodzi o blachę na rąbek...
    Wydaje mi się, że w zalinkowanym wątku z dachami pojawił się jeszcze jakiś...
    To przecież tradycyjna, dawna technika krycia - spójrzcie na domy wiejskie tak powiedzmy z czasów powojennych - takie właśnie miały dachy - oczywiście kryte blachą o ówczesnej jakości..
    Obawiam się tylko, że teraz niewielu już ostało specjalistów, którzy potrafią to naprawdę dobrze wykonać...
    Osoby w tym wątku mają jakiś wykonawców, może warto podpytać kto to robi
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...cena-robocizny.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jarett
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1.005
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Bardzo droga, ale bardzo ładna i trwała inwestycja. Jeśli dobrze zrobiona.
    Sądząc po kolorze projektant widział tam tytan-cynk.
    Ekipę do kładzenia blachy płaskiej na rąbek bardzo ciężko znaleźć, a jak już znajdziesz to są drodzy i zarobieni. Tanich nie ma co brać bo tylko zepsują drogi materiał.
    Najlepiej brać ekipę od producenta razem z materiałem (Rheinzink np. ma dość dobrze rozwinięte te usługi).

    Sam interesowałem się takim dachem bo mam taki w pierwotnym projekcie.
    Cena takiego (prostego,małego,dwuspadowego) dachu byłaby dwukrotnie wyższa niż cena dachu w płaskiej dachówce ceramicznej Meyer-Holsen (która i tak do tanich nie należy). Stanęło więc na dachówce.

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DrKubus
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Łódź, teraz Nekla
    Kod pocztowy
    62-330
    Posty
    968

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi, trochę są zaskakujące biorąc pod uwagę, że "to tylko kawałek blachy". Chyba jednak zostaniemy przy dachówce.
    Dom na bagnach... własnoręcznie budowany (dziennik i komentarze)
    P.u. 160 m2, kub. 440 m3, płyta fund. (10cm XPS, 25 cm Żelbet, 10 cm EPS), ściany zew. 24 cm YTONG Energo + 20cm grafit, strop SMART 15 cm, WM+Reku, podł. 100%, OZC (by asolt) EAH = 47 kWh/m²rok, Projektowane obciążenie cieplne ΦHL = 4335W, Zapotrzebowanie na ciepło 7595 kWh/rok
    Planowany start: 05/2014, Oficjalne rozpoczęcie budowy: 6.06.14, Stan "0": 10.09.14, I bloczek: 9.04.15, SSO: 4.12.15, SSZ: 11.03.16

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jarett
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    1.005
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Tytan-cynk to nie jest ot taki kawałek blachy - to naprawdę ładna i trwała rzecz a układanie blachy "z rolki" na rąbek stojący to pracochłonna sztuka.
    Mniej pracochłonna jeśli dekarz ma odpowiedni park maszynowy, który z kolei kosztuje grube dziesiątki euro.
    Wychodzi na jedno - jest drogo.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Ładne, nowoczesne pokrycie dla wyrafinowanego odbiorcy. Drogie bo drogi jest system czyli pełne deskowanie lub OSB, specjalna folia dylatacyjna, hawtry mocujące wkręty. Maszyna do zaciskania rąbka tzw. "piesek" niekonieczna a czasami wręcz bezużyteczna. Maszyna do felcowania i duże doświadczenie wykonawcy konieczne! Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    qula

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Mielec
    Dzielnica
    Smoczka
    Posty
    10
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    maszyny do blachy na rabek produkuje RSM Mielec ul.Wojska Polskiego . takie blachy na miejscu może wyprodukowac Regamet Mielec,który ma takiemaszyny. Blache montuje sie na felc na wcisk no..i kilka gwoxdzi dachowych

  18. #18

    Domyślnie

    Skontaktuj sie z Rheinzink'em, oni powiedzią, gdzie szukac takich domów najbliżej twojej okolicy

  19. #19

    Domyślnie

    Witam! Moja znajoma z innego forum buduje Dom w amarylisach i najprawdopodobniej użyje na pokrycie swego dachu płaskiej blachy na rąbek - tutaj link do jej blogu: http://www.baczki.mojabudowa.pl/
    W Irlandii, gdzie mieszkam obecnie, specjalnie dla niej zrobiłam zdjęcia tej blachy, którą stosuje się już nie tylko na dachach, ale nawet na elewacjach : http://www.kasiaros.mojabudowa.pl/?m...28492&#i_28492
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony