dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34
  1. #21

    Domyślnie

    Skretka jest glownie do LAN oraz do roznych sterownikow np. PC czy went. mech. albo do video/domo-fonu


    Pzdr.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daga&Adam
    Cytat Napisał robertsz
    [...]
    Ciągnięcie wszystkich obwodów do rozdzielni jest małym przegięciem, ale... do odważnych i bogatych świat należy.
    Ale to jest wlasnie gwiazda Ciagniecie z kazdego pokoju kabli do osobnej puszeczki i tam jakies laczenie to juz nie jest uklad typowej gwiazdy. U mnie poszlo jakies 700m kabla oswietleniowego - kupowany po 1 pln brutto = 700 pln. Naprawde myslisz, ze trzeba byc az tak bogatym zeby sobie na to pozwolic ? Ja mysle ze kazdego na "gwiazde" stac.

    Poszedl tez 1km skretki LAN.. Kosztowal cale 400 pln
    pozdr.
    Ja po trzech czy już czterech latach nie mam odwagi podsumować ilości kabla, który zainstalowałem... Kiedyś to zrobię.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daga&Adam
    ...Naprawde myslisz, ze trzeba byc az tak bogatym zeby sobie na to pozwolic ? Ja mysle ze kazdego na "gwiazde" stac....
    Jak pewnie wiesz to nie tylko koszt kabla, to również dodatkowy osprzęt, większa rozdzielnia no i robocizna za którą trzeba zapłacić lub samemu wykonać. To również problemy związane z upchaniem takiego "warkocza" kabelków w ścianach.
    Poza gniazdami dedykowanymi wysokoprądowymi nie widzę sensu takich instalacji, no ale każdy kroi wg swojej miary.

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bony2503

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    12
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam.Jestem stałym czytelnikiem, ale w tej sprawie muszę zabrać głos, bo jak zobaczyłem temat postu to aż się roześmiałem że ktoś we własnym domu chciałby robić instalację po jego otynkowaniu. Można to porównać z położeniem świeżego asfaltu na drodze, a pózniejszym jego zrywaniu pod wymianę np rur kanalizacyjnych czy wodociągowych. Zajmuję się instalacjami elektrycznymi i napewno byłoby to nowe doświadczenie zrobić kompleksowo instalację w domu już otynkowanym i jeszcze z wylewkami. Na pewno młot by nie stygł.-)-)-) Pozdrawiam

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał piwopijca
    Skretka jest glownie do LAN oraz do roznych sterownikow np. PC czy went. mech. albo do video/domo-fonu


    Pzdr.
    Aaaa to rozumiem. Czyli tak jak u mnie...

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vafel
    A ta skrętka lan też do oświetlenia? Po co się daje coś takiego?
    Tak, do kazdego wylacznika. Calosc leci do sterownika PLC ktory bedzie sterowal faktycznymi odbiornikami. Po co ? Zeby miec pelna kontrole nad kazda zaroweczka i troszke wieksze bezpieczenstwo (bo w wylaczniku jest bezpieczne 12 / 24V zamiast 220V) - ale to tak naprawde zaden powod, a tylko dodatkowa zaleta
    pozdr.

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daga&Adam
    Cytat Napisał Vafel
    A ta skrętka lan też do oświetlenia? Po co się daje coś takiego?
    Tak, do kazdego wylacznika. Calosc leci do sterownika PLC ktory bedzie sterowal faktycznymi odbiornikami. Po co ? Zeby miec pelna kontrole nad kazda zaroweczka i troszke wieksze bezpieczenstwo (bo w wylaczniku jest bezpieczne 12 / 24V zamiast 220V) - ale to tak naprawde zaden powod, a tylko dodatkowa zaleta
    pozdr.
    Aaaaa, czyli nie tak jak u mnie Dzięki za info.

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał bony2503
    Można to porównać z położeniem świeżego asfaltu na drodze, a pózniejszym jego zrywaniu pod wymianę np rur kanalizacyjnych czy wodociągowych.
    No, ale przecież to w Polsce normalna praktyka Chyba, że w Świętokrzyskiem w końcu nastała Europa, a reszta kraju się opóźnia...
    Skoro z drogami tak można, to i z domem też... Jedyne kryterium: cena. Tylko szkoda, że ktoś potem tych cen sobie nie posumuje...
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  9. #29

    Domyślnie instalacje - przed, czy po tynkach

    Jak powinno sie wykonywac instalacje CO i wodną - przed, czy po tynkach.
    Elektryczna wiadomo, że przed tynkami.

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar hazeleyes1982
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    3.340

    Domyślnie

    Cytat Napisał ekmir Zobacz post
    Jak powinno sie wykonywac instalacje CO i wodną - przed, czy po tynkach.
    Elektryczna wiadomo, że przed tynkami.
    było o tym tutaj:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...czy-po-tynkach
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...zed-Jak-lepiej

  11. #31

    Question

    Dziękuję za podane linki.
    Zdania są jednak podzielone

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar hazeleyes1982
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    3.340

    Domyślnie

    My też jeszcze przed tym etapem, ale to hydraulicy podjeli decyzje za nas, ze wchodza po tynkach.

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arwent

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-601
    Posty
    25

    Domyślnie

    Najlepiej wszystkie instalację przed tynkami o ile terminy pozwalają

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    rkowal79

    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Okolice Tucholi
    Posty
    489

    Domyślnie

    Odświeże temat - odnośnie PLC.
    Jesli siądzie PLC to nie ma swiatła w całym domu. Wg mnie całkiem przekomplikowane. Lepsze rozwiązanie to sterowanie autonomiczne do każdego pomieszczenia osobne na IR- czyli podczerwień bo nie przenosi się przez ściany. Sterownik PLC musi pracować całą dobę a jeśli ma dużo funkcji i obsługuje dużo we/wy to pobiera całkiem sporo energii. Jesli PLC to do alarmu, sterowania roletami, wentylacją mechaniczną i piecem. DO tego może być ale im większa autonomia tym większe bezpieczeństwo.
    Budowniczym, murarzem, kierownikiem, facetem od czarnej roboty jestem ja a razem z żoną jesteśmy inwestorami.

    Nasz dziennik budowy
    komentarze do dziennika budowy - krytyka i komentarze bardzo mile widziane

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony