dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 427 z 1144
Pokaż wyniki od 8.521 do 8.540 z 22870
  1. #8521

    Domyślnie

    Opatentuj pisz do VIADRUS-a i żyj z % za patent

  2. #8522
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Opatentuj pisz do VIADRUS-a i żyj z % za patent
    To nie takie proste
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  3. #8523
    Rostko13
    Guest
    Rostko13

    Domyślnie

    Witam
    Czy przy kotłach na ekogroszek powinien być w kominie wkład z kwasiaka? Słyszałem różne opinie. Teoretycznie dym ma wysoką temperaturę, więc nie powinno się nic skraplać... Jakie są Wasze doświadczenia?

  4. #8524

    Domyślnie

    Chyba coś się koledze pomyliło, wysoka tem. spalin to wysoka strata kominowa, piece na ekogroszek mają być eko...logiczne
    W zwykłych węglowcach tem. spalin jest wysoka. Swój komin zrobiłem z dwóch wentylacyjnych, od środka dałem zaprawę szamotową. Według mnie wkład jest niepotrzebny. Trzeba jedynie palić suchym eko.

  5. #8525
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    No a jak ktoś dopiero buduje to godne uwagi jest postawienie jednak komina systemowego np. schiedel , leier albo inny tego typu i wtedy jest spokój niezależnie od tego czym palimy i czy mamy wysoką czy niska temperaturę spalin. no pomijając stratę kominową

  6. #8526
    Rostko13
    Guest
    Rostko13

    Domyślnie

    Cytat Napisał darase Zobacz post
    Chyba coś się koledze pomyliło, wysoka tem. spalin to wysoka strata kominowa, piece na ekogroszek mają być eko...logiczne
    W zwykłych węglowcach tem. spalin jest wysoka. Swój komin zrobiłem z dwóch wentylacyjnych, od środka dałem zaprawę szamotową. Według mnie wkład jest niepotrzebny. Trzeba jedynie palić suchym eko.
    Łatwo powiedzieć "suchym eko". Na oko wydaje się bardzo suchy, a wystarczy zajrzeć na drugi dzień do zasobnika i ścianki ocieka rosa...

  7. #8527

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rostko13 Zobacz post
    Witam
    Czy przy kotłach na ekogroszek powinien być w kominie wkład z kwasiaka? Słyszałem różne opinie. Teoretycznie dym ma wysoką temperaturę, więc nie powinno się nic skraplać... Jakie są Wasze doświadczenia?
    Długotrwałe i niskie temp. spalin (<70st.C) mogą wywoływać pocenie i być powodem kłopotów z kominem.

    Obserwuj czy nie ma kropelek wody w kominie. Ja mam jeszcze antyka zasypowego 15letniego i non stop palę na 41-43st.C, komin ceglany i nic nie wychodzi.
    Jeden user Skam-Pa 12-ki napisał mi jednak,że jadąc na ruskim groszku zasyp małego kosza na ok.110-120kg starcza mu na 11dni. Sterownik głównie na 3%mocy, ma w 100% ogrzewanie podłogowege. Wszystko pięknie, tylko poniżej palnika zaczyna odkładać się rodzaj smoły... i komin na szczycie na zewnątrz zaczyna zmieniac barwy. Na szybko rada taka, aby podnieść nastawę na 60st.C (nie wiem ile to pomoże) i przysłonić 2przeloty grilla spalinowego, aby trochę podnieść t.spalin.

    Trzeba obserwować i jak sa jakies negatywne skutki palenia - starać się to zmienić...
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  8. #8528

    Domyślnie

    Rostko eko kupuje się na wiosnę lub latem i opał na jesień suchy jak pieprz.

  9. #8529

    Domyślnie

    Do palenia eko wkład z kwasiaka????Pierwszo słysze.... jakby był gaz to ok, ale do spalnia wegla..eeee , kol czp01 dobrze mowi do palenia w kotłach na paliwo stałe najlepsze ( i najdroższe) są kominy systemowe , ale jak wymurujesz z cegły to też nic się nie stanie

  10. #8530
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    minertu no faktycznie jak się producent viadrusa dowie co Ty tam pakujesz do tego kotła to na pewno w Herculesie nie będzie już takich zwykłych retort ha ha
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	HerculesDUO-4.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	32,4 KB
ID:	86760  

  11. #8531
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Jak są warunki to musi być suchy ekogroszek jak pieprz i wtedy jest ok:

    Najpierw trzeba przesuszyć na zewnątrz a następnie w worki polipropylenowe i do kotłowni - no jak jest miejsce
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100_2794.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	85,0 KB
ID:	86761   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obraz_081.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	70,1 KB
ID:	86762  

  12. #8532

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Jak są warunki to musi być suchy ekogroszek jak pieprz i wtedy jest ok:

    Najpierw trzeba przesuszyć na zewnątrz a następnie w worki polipropylenowe i do kotłowni - no jak jest miejsce
    A nie lepiej kupic eko juz zapakowane???

  13. #8533
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    A nie lepiej kupic eko juz zapakowane???
    Tak jak masz pewne.

  14. #8534
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    A nie lepiej kupic eko juz zapakowane???
    Noo ale ja wolę wprost na kopalni swojego bobrka kupić bo jest pewny - a troszkę pracy przy workowaniu dobrze wpływa na kręgosłup ha ha

  15. #8535
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Fakt. Zaworkowałem u siebie 4 tony na zimę to spałem jak dziecko

  16. #8536
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    No ja to rozłożyłem na parę dni.

  17. #8537
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    można też kupić i trzymac luzem jeśli jest miejsce. Ja kupiłem na początku lipca, suchy był przynajmniej biorąc na wygląd bo przecież nie mierzyłem wilgotności i zwaliłem do kotłowni i tam czekał do teraz i już na pewno jest suchy bo nawet maseczka nie pomaga na twarz i po załadunku mam nos jak górnik zapylony, ale po tygodniu w zasobniku ścianki są suche jak pieprz a w zeszłym roku różnie bywało i potrafiła woda po nich spływać
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  18. #8538

    Domyślnie

    Timon jak tak się kurzy strasznie to pewnie sporo tam miału, tak samo miałem z tańszym eko, przy tym droższym tak źle to nie wygląda.
    U nas workują po 20 zł za tonę ale trzeba mieć swoje worki kolejne 20zł a 12km dalej do workowania doliczają 100zł.

    Może komuś się to przyda bo ja zawaliłem sprawę, jeśli stosujecie kołki do ocieplenia styropianem domu to stosujcie termo dyble lub wycinajcie 5cm styro żeby potem zakryć tym kołek. Dziś patrzę szron i co widać kółka od kołków.

  19. #8539
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    no właśnie nie ma dużo jest tylko pył jak zwykle przy sypaniu węgla, w zeszłą zimę jak kupiłem mokry to mogłem spokojnie drzwi na korytarz zostawić otwarte tyle ze potem w podajniku woda a teraz jest inaczej a eko gruby jest i miału nie ma więcej niz w innych tak myslę
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  20. #8540
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    minertu no faktycznie jak się producent viadrusa dowie co Ty tam pakujesz do tego kotła to na pewno w Herculesie nie będzie już takich zwykłych retort ha ha
    Cicho
    Dodam,że nie tylko w VIADRUSIE .
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

Strona 427 z 1144