dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 8137

Temat: Zwrot VAT

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekwa Zobacz post
    Z możliwości odliczenia tak ale nie potrafię znaleźć jednoznacznych informacji na temat:
    1.Czy również od zakupów poniesionych w kolejnych latach czy tylko do 31.12.2013?
    2.Co z oknami? Czy w przypadku zakupu okien z montażem cały czas będzie 8%?
    ad1. co do punktu 1 to odliczać możesz przez 5 lat w sensie, że masz prawo do składania wniosku o zwrot VAT ale UWAGA tylko na faktury wystawione do końca 31.12.2013!. Co oznacz, że zakupy tylko w roku 2013 będą objęte zwrotem. Z logiki oznacza to, że Minister Finansów tylko za ten rok nam kasę zwróci a nie za zakupy w następnych latach - bo ta kasa pójdzie na nowy i tańszy dla Ministerstwa projekt mieszkania dla młodych. Minister nie zamierza po 2014 roku finansować obu projektów. Także logika jasna - zwrot VAT pożyje do końca br.

    ad 2. nie sprawdzałem, ale wydaje mi się, że 8% na okna czyli na usługi budowlane zostaje! Do sprawdzenia czy teraz tego nie zmienili. Sprawdzałem zapis prawny. ale to ominąłem bo takie zakupu już mam zrealizowane. Na logikę zostaje 8% na usługi - ale logika w polskim prawie to nie zawsze jest pewna więc lepiej sprawdź sam.
    Ostatnio edytowane przez lukasza ; 20-05-2013 o 10:00

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony