dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 100 z 108
Pokaż wyniki od 1.981 do 2.000 z 2157
  1. #1981

    Domyślnie

    Niech Pan sobie wyobrazi,że świadectwa badania kotłów RBR nie widziałem i nie interesuje mnie ono

    Mam jednak wyobrażenie jak ono wygląda, bo widzę świadectwo na Sztokery
    Jak Pan pamięta sztokery były badane stopniowo i sam też wklejałem ich poszczególne wyniki. Z pamięci najpierw 25kW później typoszeregu 25-50kW, tam tez były podawane wyniki z mocy obniżonej... ostatecznie jednak świadectwo ma napis o kotłach 15-100kW i tylko zapis najsłabszego i najlepszego wyniku, co jest oczywiście niezgodne z normą.
    Proszę sobie pobrać świadectwo ze strony komizu, jest normalnie dostępne

    Jak powinno być, ano mając kotły 12,17,25, 35, 42,50,75,100kW i nie wiem jakie tam jeszcze moce
    badamy od dołu 12kW, 17kW, 35kW (25kW nie musimy, wchodzi w typoszereg w/g normy w/g zasady 2:1), 50kW (42kW wchodzi w typoszereg), 100kW (75kW wchodzi w typoszereg

    albo badamy 12kW, 24kW i wówczas 17kW w typoszereg bez badania, następnie 48kW i wszystko między 24 i 48kW wchodzi w typoszereg i 96kW i wszystko między 48 a 96kW wchodzi w typoszereg


    Krótko mówiąc muszą być wyniki najmniejszego, największego i między tym mocy nie większych niż dwukrotność. Czyli moc 11kW - kolejny max.22kW, moc 12kW- kolejny max.24kW, 13kW - kolejny 26kW i tylko wówczas jednostki między tymi mocami nie muszą być badane i wchodzą w typoszereg. Zapis odnoszący się do granicy błędu dotyczy rzeczywistego wyniku badania w odniesieniu do mocy deklarowanej np. zlecone zbadanie mocy 11kW a fizycznie na koniec badania wyszło nam np. 11,7kW, wówczas w typoszeregu zostaje 11kW....
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  2. #1982

    Domyślnie

    Co do odwracania kota ogonem

    Aktualnym pozostaje pytanie dlaczego świadectwo wydawane przez ICHPW może być nieakceptowalne w programach o zwrotach np. w programie Kawka.
    Sprawa dotyczy wszystkich kotłów z Waszymi atestami, nie tylko samego kotła Ogniwo, aby była jasność.

    Podpowiedź brzmiała,że wynika to z zapisu na tym papierze i akurat to wszystkie wymieniane dokumenty mają wspólne (ichpw,gig,mała energetyka).... i dlatego też wszystkie papiery przez te jednostki wystawiane są z automatu odrzucane
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  3. #1983

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Niech Pan sobie wyobrazi,że świadectwa badania kotłów RBR nie widziałem i nie interesuje mnie ono

    Mam jednak wyobrażenie jak ono wygląda, bo widzę świadectwo na Sztokery
    Jak Pan pamięta sztokery były badane stopniowo i sam też wklejałem ich poszczególne wyniki. Z pamięci najpierw 25kW później typoszeregu 25-50kW, tam tez były podawane wyniki z mocy obniżonej... ostatecznie jednak świadectwo ma napis o kotłach 15-100kW i tylko zapis najsłabszego i najlepszego wyniku, co jest oczywiście niezgodne z normą.
    Proszę sobie pobrać świadectwo ze strony komizu, jest normalnie dostępne

    Jak powinno być, ano mając kotły 12,17,25, 35, 42,50,75,100kW i nie wiem jakie tam jeszcze moce
    badamy od dołu 12kW, 17kW, 35kW (25kW nie musimy, wchodzi w typoszereg w/g normy w/g zasady 2:1), 50kW (42kW wchodzi w typoszereg), 100kW (75kW wchodzi w typoszereg

    albo badamy 12kW, 24kW i wówczas 17kW w typoszereg bez badania, następnie 48kW i wszystko między 24 i 48kW wchodzi w typoszereg i 96kW i wszystko między 48 a 96kW wchodzi w typoszereg


    Krótko mówiąc muszą być wyniki najmniejszego, największego i między tym mocy nie większych niż dwukrotność. Czyli moc 11kW - kolejny max.22kW, moc 12kW- kolejny max.24kW, 13kW - kolejny 26kW i tylko wówczas jednostki między tymi mocami nie muszą być badane i wchodzą w typoszereg. Zapis odnoszący się do granicy błędu dotyczy rzeczywistego wyniku badania w odniesieniu do mocy deklarowanej np. zlecone zbadanie mocy 11kW a fizycznie na koniec badania wyszło nam np. 11,7kW, wówczas w typoszeregu zostaje 11kW....
    No to jeszcze podsumuj.
    Czy to świadectwo wystawione przez duet Mała Energetyka + Proftech jest świadectwem z badań wykonanych przez jednostkę badawczą posiadającą akredytację na badania według normy EN 303-5:2012???
    Ukłony dla Redakcji

  4. #1984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Co do odwracania kota ogonem

    Aktualnym pozostaje pytanie dlaczego świadectwo wydawane przez ICHPW może być nieakceptowalne w programach o zwrotach np. w programie Kawka.
    Sprawa dotyczy wszystkich kotłów z Waszymi atestami, nie tylko samego kotła Ogniwo, aby była jasność.

    Podpowiedź brzmiała,że wynika to z zapisu na tym papierze i akurat to wszystkie wymieniane dokumenty mają wspólne (ichpw,gig,mała energetyka).... i dlatego też wszystkie papiery przez te jednostki wystawiane są z automatu odrzucane
    Po pierwsze...
    Nie "w programach o zwrotach np. w programie KAWKA" (bo nie wiesz nic o innych takich programach), tylko "w programie KAWKA" (wiem to tylko od Ciebie, ale nie mam powodu, aby Ci nie wierzyć).
    Po drugie...
    Nie znam regulaminu programu KAWKA, więc nie potrafię odpowiedzieć na pytanie - "dlaczego?". Na razie nie wiem.
    Po trzecie...
    Nie dyskutuję tu o dokumentach wystawianych przez IChPW, tylko o tym, czy kotły RBR-y posiadają wiarygodne weryfikacje swoich mocy i sprawności, wykonane przez jednostki mające akredytacje na badania według normy EN 303-5:2012, czy też takich weryfikacji nie mają.
    Po czwarte...
    Naucz się wreszcie odpowiadać na temat (na zadane pytania), a nie tak, jak Ci wygodnie.
    Ukłony dla Redakcji

  5. #1985
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Jurgonka
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wejherowo
    Kod pocztowy
    84-200
    Posty
    1.565

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan;6953913
    Po czwarte...
    Naucz się wreszcie odpowiadać na temat (na zadane pytania), a nie tak, [B
    jak Ci wygodnie[/B].
    Tak trzymać i samemu stosować.

  6. #1986

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Po pierwsze...
    Nie "w programach o zwrotach np. w programie KAWKA" (bo nie wiesz nic o innych takich programach), tylko "w programie KAWKA" (wiem to tylko od Ciebie, ale nie mam powodu, aby Ci nie wierzyć).
    Po drugie...
    Nie znam regulaminu programu KAWKA, więc nie potrafię odpowiedzieć na pytanie - "dlaczego?". Na razie nie wiem.
    Po trzecie...
    Nie dyskutuję tu o dokumentach wystawianych przez IChPW, tylko o tym, czy kotły RBR-y posiadają wiarygodne weryfikacje swoich mocy i sprawności, wykonane przez jednostki mające akredytacje na badania według normy EN 303-5:2012, czy też takich weryfikacji nie mają.
    Po czwarte...
    Naucz się wreszcie odpowiadać na temat (na zadane pytania), a nie tak, jak Ci wygodnie.
    Nie kręć - odpowiadaj, ja zadałem pytanie pierwszy.

    Cytując Ciebie, odpowiadam na to, na co mam ochotę. Powtarzac po X razy tej samej odpowiedzi nie mam zamiaru.

    Ponieważ to Ty wszędzie wytykasz i atakujesz inne wyroby oprócz niebieskiego

    Zadałem zatem bardzo poważne pytanie, dlaczego kotły z atestami wydanymi przez ICHPW nie są honorowane w tym programie
    podobno napisanym przez Niemców o nazwie KAWKA.


    Skoro jednak tak inteligentny facet niby nie wie a drugi schował głowę w piasek....

    to może napiszmy jasno, cytuję z pamięci
    "odrzucane mają byc wszystkie wnioski sugerujące, że nie wykonano badania w/g normy 303-5:2012 w całości a zrobiono tylko wycinek badania. Odrzucane mają byc wszystkie zawierające napisy,że przebadano od punktu do punktu z wykluczeniami..."

    Sam mówiłeś do czego prawa macie a do czego nie.
    Sam mówiłeś co jest badane więcej w Czechach a czego Wy nie robicie

    i raptem nie domyślasz się i nie wiesz o co chodzi....
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  7. #1987

  8. #1988
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Co do odwracania kota ogonem

    Aktualnym pozostaje pytanie dlaczego świadectwo wydawane przez ICHPW może być nieakceptowalne w programach o zwrotach np. w programie Kawka.
    Sprawa dotyczy wszystkich kotłów z Waszymi atestami, nie tylko samego kotła Ogniwo, aby była jasność.

    Podpowiedź brzmiała,że wynika to z zapisu na tym papierze i akurat to wszystkie wymieniane dokumenty mają wspólne (ichpw,gig,mała energetyka).... i dlatego też wszystkie papiery przez te jednostki wystawiane są z automatu odrzucane

    Szanowny Panie,

    Może by tak najpierw warto było się zapoznać z definicją Kawki, do czego służy itd. a dopiero później rzucać kalumnie.
    Wg poniższego, żaden mały kocioł na paliwa kopalne (nawet SKAM-P) nie może się załapać do programu KAWKA. I żadne papiery, choćby nawet z Vaticano pochodzily, też mu nie pomoga.

    DLACZEGO?

    ANO DLATEGO!!!

    DEFINICJA

    „KAWKA – Likwidacja niskiej emisji” to nazwa ogólnopolskiego programu, którego celem jest walka z zanieczyszczeniem powietrza w miastach, w których regularnie odnotowywane są przekroczenia dopuszczalnego stężenia pyłów. Domowe piece i lokalne kotłownie opalane węglem są – oprócz środków transportu – głównymi źródłami emisji pyłów.

    DROBNE INFORMACJE

    W 2014 roku Gmina ... przystąpiła do programu KAWKA, aby otrzymać środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu na dotację dla mieszkańców na likwidację pieców węglowych i zastąpienie ich rozwiązaniami proekologicznymi.

    CO TA KAWKA MA ROBIĆ?

    1) trwałą zmianę systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym (węgiel, koks), w lokalach mieszkalnych lub
    w budynkach mieszkalnych, na ekologiczne
    w postaci:
    a) podłączenia do sieci ciepłowniczej,
    b) ogrzewania gazowego,
    c) ogrzewania elektrycznego,
    2) podłączenie ciepłej wody użytkowej związane z trwałą zmianą systemu ogrzewania na ekologiczne,
    3) termomodernizację budynków mieszkalnych.
    2. Likwidacja pieca kaflowego może nastąpić poprzez trwałe usunięcie połączenia pieca z przewodem
    kominowym, poświadczone opinią kominiarską.

    RAZ JESZCZE O KAWCE

    5.1 Przedsięwzięcia mające na celu ograniczanie niskiej emisji związane z podnoszeniem
    efektywności energetycznej, w szczególności:
    a) likwidacja lokalnych źródeł ciepła tj.: indywidualnych kotłowni lub palenisk opalanych na
    paliwa stałe, kotłowni zasilających kilka budynków oraz kotłowni osiedlowyc
    h i podłączenie
    obiektów do miejskiej sieci ciepłowniczej lub ich zastąpienie przez źródło o wyższej niż
    dotychczas sprawności wytwarzania ciepła spełniające wymagania emisyjne określone przez
    właściwy organ. W przypadku likwidacji palenisk indywidualnych zakres przedsięwzięcia
    może m.in. obejmować wykonanie wewnętrznej instalacji c.o. i c.w.u. lub instalacji gazowej;
    b) rozbudowa sieci ciepłowniczej w celu podłączenia istniejących obiektów (ogrzewanych ze
    źródeł własnych przy wykorzystywaniu paliwa stałego) do centralnego źródła ciepła wraz
    z podłączeniem obiektu do sieci;
    c) zastosowanie kolektorów słonecznych celem obniżenia emisji w lokalnym źródle ciepła
    opalanym paliwem stałym;
    d) termomodernizacja budynków wielorodzinnych zgodnie z zakresem wynikającym
    z wykonanego audytu energetycznego, wyłącznie jako element towarzyszący przebudowie
    lub likwidacji źródła ciepła opalanego paliwem stałym.

    źródło: http://www.wfosgw.poznan.pl/pub/file...0KAWKAnowy.pdf

    Czy ma pan panie jarecki coś jeszcze innego równie "sensownego" do powiedzenia???

    p.s. Prośba do Pana Moderatora: jeśli uważa pan, że moje pisanie komuś lub czemuś zagraża, kogoś lub coś na coś naraża, to uprzejmie proszę o łagodny wymiar kary. Wiem, ze jestem na cenzurowanym, bo podaję rzetelne informacje, a to może narazić niektóre osoby na zaburzenia samopoczuciowe. A tak przy okazji: jeśli ja na szafot, to co z tymi innymi???
    Ostatnio edytowane przez boluslolusj23 ; 29-09-2015 o 13:44

  9. #1989

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Nie kręć - odpowiadaj, ja zadałem pytanie pierwszy.

    Cytując Ciebie, odpowiadam na to, na co mam ochotę. Powtarzac po X razy tej samej odpowiedzi nie mam zamiaru.

    Ponieważ to Ty wszędzie wytykasz i atakujesz inne wyroby oprócz niebieskiego

    Zadałem zatem bardzo poważne pytanie, dlaczego kotły z atestami wydanymi przez ICHPW nie są honorowane w tym programie
    podobno napisanym przez Niemców o nazwie KAWKA.


    Skoro jednak tak inteligentny facet niby nie wie a drugi schował głowę w piasek....

    to może napiszmy jasno, cytuję z pamięci
    "odrzucane mają byc wszystkie wnioski sugerujące, że nie wykonano badania w/g normy 303-5:2012 w całości a zrobiono tylko wycinek badania. Odrzucane mają byc wszystkie zawierające napisy,że przebadano od punktu do punktu z wykluczeniami..."

    Sam mówiłeś do czego prawa macie a do czego nie.
    Sam mówiłeś co jest badane więcej w Czechach a czego Wy nie robicie

    i raptem nie domyślasz się i nie wiesz o co chodzi....
    Dzięki za ten cytat. Trzeba było tak od razu, a nie wykrztuszać z siebie po kawałeczku.
    Jeśli taki jest regulamin KAWKI, to rzeczywiście świadectwa IChPW nie mogą być brane pod uwagę w programie KAWKA.
    Z tego co wiem - IChPW ma akredytację PCA na wykonywanie badań wg normy EN 303-5:2012 tylko w zakresie badań energetyczno-emisyjnych tzn. mocy, sprawności i emisji. Badania w tym zakresie są akredytowane, badań spoza tego zakresu IChPW nie wykonuje. Na świadectwach wydawanych przez IChPW jest to wyraźnie napisane.
    Jednak OGNIWO EKO PlusM ma również świadectwo wystawione przez czeski instytut z Brna, które spełnia wymagania programu KAWKA i może być brane pod uwagę, jak sam napisałeś.

    No, ale co wynika z tego, co napisałeś?

    Po udoskonaleniu palnika BURNER-SM, w IChPW zweryfikowano (w badaniach akredytowanych) moc, sprawności oraz emisje na mocy nominalnej i minimalnej. Z tych badań wyszło, że parametry energetyczno-emisyjne tego kotła wyszły w klasie 5 (w Brnie, na starym palniku wyszły w klasie 4). Nie wiem, czy OGNIWO chce startować z tym kotłem do programu KAWKA. Jeśli tak, to z pewnością spróbuje albo połączyć w jakiś sposób badania energetyczno-emisyjne z IChPW z badaniami pełnymi z Brna, albo wykonać nowe badania pełne w Brnie, czy w jakimś innym instytucie dopuszczonym przez program KAWKA.

    Nie rozumiem jednak, jaki to ma związek z dyskusją o tym, czy kotły RBR-y mają stosowne badania akredytowane, czy nie.
    Ukłony dla Redakcji

  10. #1990
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał boluslolusj23 Zobacz post
    Szanowny Panie,

    Może by tak najpierw warto było się zapoznać z definicją Kawki, do czego służy itd. a dopiero później rzucać kalumnie.
    Wg poniższego, żaden mały kocioł na paliwa kopalne (nawet SKAM-P) nie może się załapać do programu KAWKA. I żadne papiery, choćby nawet z Vaticano pochodzily, też mu nie pomoga.

    DLACZEGO?

    ANO DLATEGO!!!

    DEFINICJA

    „KAWKA – Likwidacja niskiej emisji” to nazwa ogólnopolskiego programu, którego celem jest walka z zanieczyszczeniem powietrza w miastach, w których regularnie odnotowywane są przekroczenia dopuszczalnego stężenia pyłów. Domowe piece i lokalne kotłownie opalane węglem są – oprócz środków transportu – głównymi źródłami emisji pyłów.

    DROBNE INFORMACJE

    W 2014 roku Gmina ... przystąpiła do programu KAWKA, aby otrzymać środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu na dotację dla mieszkańców na likwidację pieców węglowych i zastąpienie ich rozwiązaniami proekologicznymi.

    CO TA KAWKA MA ROBIĆ?

    1) trwałą zmianę systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym (węgiel, koks), w lokalach mieszkalnych lub
    w budynkach mieszkalnych, na ekologiczne
    w postaci:
    a) podłączenia do sieci ciepłowniczej,
    b) ogrzewania gazowego,
    c) ogrzewania elektrycznego,
    2) podłączenie ciepłej wody użytkowej związane z trwałą zmianą systemu ogrzewania na ekologiczne,
    3) termomodernizację budynków mieszkalnych.
    2. Likwidacja pieca kaflowego może nastąpić poprzez trwałe usunięcie połączenia pieca z przewodem
    kominowym, poświadczone opinią kominiarską.

    RAZ JESZCZE O KAWCE

    5.1 Przedsięwzięcia mające na celu ograniczanie niskiej emisji związane z podnoszeniem
    efektywności energetycznej, w szczególności:
    a) likwidacja lokalnych źródeł ciepła tj.: indywidualnych kotłowni lub palenisk opalanych na
    paliwa stałe, kotłowni zasilających kilka budynków oraz kotłowni osiedlowyc
    h i podłączenie
    obiektów do miejskiej sieci ciepłowniczej lub ich zastąpienie przez źródło o wyższej niż
    dotychczas sprawności wytwarzania ciepła spełniające wymagania emisyjne określone przez
    właściwy organ. W przypadku likwidacji palenisk indywidualnych zakres przedsięwzięcia
    może m.in. obejmować wykonanie wewnętrznej instalacji c.o. i c.w.u. lub instalacji gazowej;
    b) rozbudowa sieci ciepłowniczej w celu podłączenia istniejących obiektów (ogrzewanych ze
    źródeł własnych przy wykorzystywaniu paliwa stałego) do centralnego źródła ciepła wraz
    z podłączeniem obiektu do sieci;
    c) zastosowanie kolektorów słonecznych celem obniżenia emisji w lokalnym źródle ciepła
    opalanym paliwem stałym;
    d) termomodernizacja budynków wielorodzinnych zgodnie z zakresem wynikającym
    z wykonanego audytu energetycznego, wyłącznie jako element towarzyszący przebudowie
    lub likwidacji źródła ciepła opalanego paliwem stałym.

    źródło: http://www.wfosgw.poznan.pl/pub/file...0KAWKAnowy.pdf

    Czy ma pan panie jarecki coś jeszcze innego równie "sensownego" do powiedzenia???

    p.s. Prośba do Pana Moderatora: jeśli uważa pan, że moje pisanie komuś lub czemuś zagraża, kogoś lub coś na coś naraża, to uprzejmie proszę o łagodny wymiar kary. Wiem, ze jestem na cenzurowanym, bo podaję rzetelne informacje, a to może narazić niektóre osoby na zaburzenia samopoczuciowe. A tak przy okazji: jeśli ja na szafot, to co z tymi innymi???

    Jesteś śmieszny i zarazem żałosny

    Pewnie nie celowo przeoczyłeś że możliwa jest tez możliwość wymiany na kotły 5 klasy spełniające określone warunki

  11. #1991

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Co do odwracania kota ogonem...
    No i widzisz, Jarecki
    A takem się namęczył, aby ci ładnie i rzeczowo odpowiedzieć, a tu wydaje się, że twoja wiedza o programie KAWKA jest albo skąpa, albo niezrozumiała dla ciebie, albo celowa poprzękręcana, jak to często u ciebie się zdarzało.
    A tylem się namęczył... Psiakość! i po co???

    P.S.
    Jeśli rzeczywiście jest w programie KAWKA możliwość udziału kotłów 5 klasy spełniających określone warunki - to cofam te moje słowa powyżej.
    Ostatnio edytowane przez zawijan ; 29-09-2015 o 14:01
    Ukłony dla Redakcji

  12. #1992

    Domyślnie

    Cytat Napisał skresz Zobacz post
    Jesteś śmieszny i zarazem żałosny

    Pewnie nie celowo przeoczyłeś że możliwa jest tez możliwość wymiany na kotły 5 klasy spełniające określone warunki
    Jakie są te określone warunki???
    Jeśli możesz, to podaj je, proszę.
    Ukłony dla Redakcji

  13. #1993
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Jakie są te określone warunki???
    Jeśli możesz, to podaj je, proszę.
    Odpowiem ci tak jak wielokrotnie sam odpowiadałeś, a jesteś ponoś uczony (tak twierdzisz) i posiadacz masę wolnego czasu wiec powinnaś sobie poradzić.


    Poszukaj sobie ja się na tym nie znam.



    ps. pewnie wiesz czemu nie chce ci odpowiedzieć no ale trochę pokręcę tak jak ty a co
    Ostatnio edytowane przez skresz ; 29-09-2015 o 14:14

  14. #1994

    Domyślnie

    Cytat Napisał skresz Zobacz post
    Odpowiem ci tak jak wielokrotnie sam odpowiadałeś, a jesteś ponoś uczony (tak twierdzisz) i posiadacz masę wolnego czasu wiec powinnaś sobie poradzić.


    Poszukaj sobie ja się na tym nie znam.
    Widzisz...
    Ja, jak się na czymś nie znam, to o tym nie piszę...

    Nie interesują mnie programy... Kawki... itp. Nie jestem producentem kotłów. Nie mam kotłów na sprzedaż. Owszem, wymyślam od czasu do czasu jakieś kotły na zlecenie producenta i według jego wytycznych (oczekiwań), ale dalszy ciąg - to już jego sprawa. Myślę, że on wie, co i jak ma dalej robić, boć to przecie jego zysk.
    Ukłony dla Redakcji

  15. #1995
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Cytat Napisał skresz Zobacz post
    Jesteś śmieszny i zarazem żałosny

    Pewnie nie celowo przeoczyłeś że możliwa jest tez możliwość wymiany na kotły 5 klasy spełniające określone warunki
    Uprzejmie proszę wskazać z regulaminu Kawki, gdzie taka możliwość istnieje.
    Czekam na wskazanie źródła.

    Skoro
    "likwidacja lokalnych źródeł ciepła tj.: indywidualnych kotłowni lub palenisk opalanych na paliwa stałe,..." to nie ważne czy z klasą 5 czy nawet 17.

    LIKWIDACJA INDYWIDUALNYCH KOTŁOWNI LUB PALENISK NA PALIWA STAŁE

    Nie ja ten regulamin pisałem. A gdybyś popatrzył, to pochodzi on z miejsc bliskich p. Jareckiemu, bo dotyczy Wielkopolski.

    Wcale się nie dziwię, że skaczecie jak wancki na kraglu, bo mylicie programy. KAWKA to likwidacja i tylko w miejscowościach powyżej 10 tys. mieszkańców oraz miejscowościach mających status uzdrowiska.

    Są inne lokalne programy, gdzie urzędnicy ustalają warunki lokalne. Ale to nie KAWKA

    p.s. oczywiście przeprosin za oszczerstwa (Jesteś śmieszny i zarazem żałosny ) nie oczekuję.

  16. #1996
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Domyślnie

    Panom: skreszowi, jareckiemu i innym ...


    Akty prawne dotyczące KAWKI

    § 1
    Podstawy prawne
    Niniejszy Regulamin oparty jest w szczególności na poniższych przepisach prawnych:
    1. „Zasady udzielania i umarzania pożyczek oraz trybu i zasad udzielania i rozliczania dotacji ze
    środków WFOŚiGW w Poznaniu”, obowiązujące w dniu złożenia wniosku, zwane dalej Zasadami;
    2. „Kryteria wyboru przedsięwzięć finansowanych ze środków WFOŚiGW w Poznaniu”,
    obowiązujące w dniu złożenia wniosku, zwane dalej Kryteriami;
    3. „Lista przedsięwzięć priorytetowych Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
    i Gospodarki Wodnej w Poznaniu”, obowiązująca w dniu złożenia wniosku, zwana dalej Listą
    przedsięwzięć;
    4. Program priorytetowy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
    („NFOŚiGW”), pod nazwą „Poprawa jakości powietrza Część 2) KAWKA – Likwidacja niskiej
    emisji wspierająca wzrost efektywności energetycznej i rozwój rozproszonych odnawialnych
    źródeł energii” – zwanym dalej Programem KAWKA;
    5. Ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 r. – Prawo Ochrony Środowiska (tj. Dz. U. z 2013 r.,
    poz. 1232 ze zm.);
    6. Ustawa z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie,
    udziale społeczeństwa w Ochronie Środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko
    (Dz. U. z 2013 r., poz. 1235 ze zm.);
    7. Ustawa z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów (Dz. U. z 2008 r., nr
    223, poz. 1459 ze zm.);
    8. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 17 marca 2009 r. w sprawie szczegółowego zakresu
    i form audytu energetycznego oraz części audytu remontowego, wzorów kart audytów, a także
    algorytmu oceny opłacalności przedsięwzięcia termomodernizacyjnego (Dz. U. z 2009 r., nr 43,
    poz. 346);
    9. Rozporządzenie(UE) nr 1407/2013 z dnia 18 grudnia 2013 r. w sprawie stosowania art. 107 i 108
    Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej do pomocy de minimis (Dz. Urz. UE L 352 z
    dnia 18.12.2013, str. 1).
    10. Programy Ochrony Powietrza, tj. aktualnie obowiązujące programy ochrony powietrza
    opracowane zgodnie z art. 91 ustawy Prawo ochrony środowiska i Rozporządzeniem Ministra
    Środowiska w sprawie programów ochrony powietrza i planów działań krótkoterminowych,
    uchwalone przez Sejmik Województwa Wielkopolskiego.
    11. Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tj. Dz. U. z 2013 r., poz. 1409 ze zm.);
    12. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków
    technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2002 r., nr 75, poz.
    690 ze zm.).

    źródło: http://www.wfosgw.poznan.pl/pub/uplo...ka_2_nabor.pdf

    p.s. skresz, abyś przestał bełkotać, że coś pominąłem, to masz cały cytat i link do kompletnego materiału źródłowego.
    Ostatnio edytowane przez boluslolusj23 ; 29-09-2015 o 14:55 Powód: dopisek: ps

  17. #1997
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    boluslolusj23

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    III RP
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    950

    Red face

    Panu Jareckiemu do sztambucha

    Rzucając oszczerstwa w sprawie niedopuszczenia kotłów ... do programu KAWKA przy okazji strzeliłeś sobie pan sam w kolano.
    Za panem poszedł jak cień niejaki skresz podstawiający nóżkę do podkucia (wg pewnej bajki).

    Program KAWKA pokićkał się panu z lokalnymi programami typu PONE. W nich urzednicy sami ustalają warunki gry lokalnej, bo to z kasy gminnej idą dopłaty.

    Poniżej wklejam panu fragment z PONE z Węgierskiej Gorki. Proszę zwrócić uwagę, ze to na rok 2015.
    Tam nie tylko przejdzie panski produkt, ale wiele wiele innych, bo wymagania żałosne
    "§7 Warunki dopuszczenia kotłów na paliwa stałe jako Nowe źródło ciepła do Programu
    1. Urządzenie winno posiadać oznakowanie potwierdzające zgodność wyrobu z zasadniczymi wymaganiami, zgodnie z ustawą o systemie oceny zgodności (Dz. U. 2004, Nr 204, poz. 2087, ze zm).
    2. W przypadku kotłów na paliwa stałe, emisja zanieczyszczeń na poziomie: CO ≤ 3000 mg/m3, SO2 ≤ 1000 mg/m3, NO2 ≤ 600 mg/m3 , Pył ≤ 150 mg/m3 , zanieczyszczenia organiczne TOC ≤ 100 mg/m3 16WWA wg EPA ≤ 5 mg/m3, b(a)P ≤ 100 μg/m3, sprawność cieplna ≥78 % - potwierdzone dokumentem wydanym przez laboratorium badawcze posiadające akredytację Polskiego Centrum Akredytacji.
    3. Dopuszczenie kotła do obrotu handlowego.
    4. Konstrukcja kotła winna uniemożliwiać spalanie odpadów stałych.
    5. Nie dopuszcza się do udziału w Programie kotłów komorowych."



    Ma pan jeszcze coś do powiedzenia w tym temacie?

  18. #1998
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał boluslolusj23;6954021.....
    5.1 Przedsięwzięcia mające na celu ograniczanie niskiej emisji związane z podnoszeniem
    efektywności energetycznej, w szczególności:
    a) likwidacja lokalnych źródeł ciepła tj.: indywidualnych kotłowni lub palenisk opalanych na
    paliwa stałe, kotłowni zasilających kilka budynków oraz kotłowni osiedlowych i podłączenie
    obiektów do miejskiej sieci ciepłowniczej[B
    lub ich zastąpienie przez źródło o wyższej niż
    dotychczas sprawności wytwarzania ciepła spełniające wymagania emisyjne określone przez
    właściwy organ.
    [/B].......
    Hmmm...

  19. #1999

    Domyślnie

    boluslolus agencie J23

    program Kawka ma wyjątki
    a w nich jest zapis o dostępie do gazu oraz liczbie ludności.
    Tam zaś do programu dopuszczane sa kotły automatyczne spełniające wymogi PN-EN 303-5:2012 pod warunkiem, że przeszły pełne badania i nie mają wymienionych przez moją osobę zapisów. Do 31.12.2015 dopuszczalna jest klasa IV a po 01.01.2016 tylko V, ale badanie musi być pełne



    pozwolę sobie wkleić fragment cytatu:
    "samorząd od dawna podejmuje działania wprowadzając m.in. Plan Gospodarki Niskoemisyjnej, a także programy KAWKA i PROSUMENT. Pierwszy z nich zakłada wymianę starych pieców c.o. na nowoczesne na preferencyjnych warunkach: 45% dofinansowania wymiany ogrzewania oraz kolejne 45% niskooprocentowanej pożyczki. Wkład własny mieszkańca to jedynie 10% całości inwestycji. Chęć udziału w programie zgłosiło.."
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 29-09-2015 o 17:09
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  20. #2000
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wlodek_PID

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-902
    Posty
    1.327

    Domyślnie

    Czy jest też program gawron?
    Sterowanie bez nastaw.

Strona 100 z 108

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony