dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 126
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 2506
  1. #181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    16500 na CO i CWU dla domu 120m2? Jesli tak, to to jest 100KWh/m2 na CO. Nie nazwalbym tego domem o bardzo dobrej izolacji.

    marcin
    tą wartość zaokrągliłem z danych tabeli z internetu, tam podana jest na 11491kWh rocznie,
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4526747
    w mojej tabeli jest to zmienna, którą można dowolnie dopasować ale na jej podstawie są wyliczane koszty poszczególnych nośników energii, uważam że taka wiedza powinna być pomocna przy wyborze systemu ogrzewania, a z tej tabeli najważniejszy jest koszt 1kWh ponoszony przy wykorzystaniu wybranego (dostępnego) nośnika energii, oczywiście ceny jednostkowe można aktualizować

  2. #182

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    O co chodzi z tym kominkiem i sprawnością 0,7 (za mało, za dużo)?? To nie ja wymyśliłem tylko producent (niektórzy podają więcej)
    Chodzi o czepianie się szczegółów Ot taka mała pomyłka w tabelce: 0,7% to w liczbach 0,007.Gdyby tak było musiałbyś przetaszczyć 100 razy więcej tej dębiny, a ja zapłaciłbym roczne za prąd więcej niż za pompę ciepła

  3. #183

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    No to przecież to piszemy!!!
    O matko święta, jeszcze raz. Średnia za PC w moim przypadku za ostatnie dwa miesiące to 37gr! Ale latem za CWU średnia to 27gr bo tylko grzeje ją w taniej taryfie!!!
    Nigdy za 1kWh nie płaciłeś Pan 27gr (proszę sprawdzić obojętnie jaką fakturę) to dlaczego wg takiej ceny chcesz Pan rozliczać pobraną energię. Wszystkie taryfy są wybiegiem, "dopasowaniem" dostawcy do odbiorcy, ostateczna cena to ta zapłacona podzielona przez zużytą energię (NT+WT), szczęśliwy odbiorca to ten który zapłaci mniej niż 40gr,

  4. #184

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    Chodzi o czepianie się szczegółów Ot taka mała pomyłka w tabelce: 0,7% to w liczbach 0,007.Gdyby tak było musiałbyś przetaszczyć 100 razy więcej tej dębiny, a ja zapłaciłbym roczne za prąd więcej niż za pompę ciepła
    przepraszam, w nagłówku jest błąd, na tej kolumnie są dokonywane inne działanie dlatego sprawność jest wyrażana liczbą dziesiętną, przecież przy pc jest 3,5 a nie 350%, ostateczny wynik jest wyliczony prawidłowo, chyba że Pan widzi jakiś błąd, chętnie poprawię,
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 30-01-2011 o 13:21

  5. #185
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    A jam pytanie:

    Co powyższe gadanie ma wspólnego z pompami PPC Ecopower?

    Przecież jest wątek ogólny o PC (fakt, że nieźle już zaśmiecony), więc tam się przenieście aby liczyć wyższość jednych kilowatów nad drugimi
    Pozdrawiam
    miejski

    Praktyczny 1, 142m2 podłogówka + 2 drabinki w górnej łazience + 10 żeberek w garażu, izolacje - podłoga 10 cm styr. 0,039, ściana porotherm 25 + 15 cm styr. 0,039, poddasze 25-40 cm wełny 0,035, pow. okien 39m2 trzyszybowe + dachowe 2m2 dwuszybowe. Ogrzewanie PC 11kW (DZ poziome 4x150mb PE40), wentylacja grawitacyjna, w domu wszystko na prąd, od czasu do czasu kominek.
    miejskich Praktyczny 1 - dziennik
    miejskich Praktyczny 1 - komentarze

  6. #186
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    Nigdy za 1kWh nie płaciłeś Pan 27gr (proszę sprawdzić obojętnie jaką fakturę) to dlaczego wg takiej ceny chcesz Pan rozliczać pobraną energię. Wszystkie taryfy są wybiegiem, "dopasowaniem" dostawcy do odbiorcy, ostateczna cena to ta zapłacona podzielona przez zużytą energię (NT+WT), szczęśliwy odbiorca to ten który zapłaci mniej niż 40gr,
    Mówisz nie płaciłem? No jasne że nie płaciłem bo nie zapłaciłem nic.
    Odkopałem swój rachunek za dwa miesiące letnie gdzie miesięcznie PC zużywa mi na CWU 60kWh
    Zużycie 736kWh, kwota 336,67/kWh=0,46zł za 1kWh
    A teraz zakładając że nie mam PC i nie używam CWU ilość kWh zmniejszy się o 120. Używam G11 i płacę 55gr za kWh. Zużywam 616kWh za kwotę 338zł!
    Czyli wychodzi że tą CWU mam latem za darmo
    Widzisz jak wszystko można ładniej policzyć?
    Zrozum, mając podlicznik do danego źródła należy z niego korzystać i podawać jego wyliczenia jako właściwe. To jest mądre urządzenie i nie należy z nim dyskutować

  7. #187

    Domyślnie

    kbab. Chciałem Cię tylko rozluźnić. To miał być niewinny żarcik. Zauważ, że Ty chcesz za wszelką cenę sprowadzić koszty ogrzewania do średniej ceny prądu z faktur. Jest w tym jakaś metoda. Rozumiem, że boisz się większych obciążeń za prądki zużyte w droższej taryfie. Ale i na to jest sposób. Jak stwierdzę, że mi się to opłaci to poproszę o warunki techniczne rozdzielenia instalacji. Ja będę miał licznik dla PC i będę używał tylko II(niskiej) taryfy. Gwagantuję Ci, że wyjdzie poniżej 0,3 zł/kWh. A jak zagrzeję chałupkę kochanej małżonce, ona mając prąd w G11 zaprosi mnie na TV przy świecach.... ech, sama sielanka. Będę szczegółowy 12600*0,3zł/4=945zł (u mnie jest COP=4). Resztę opłaci małżonka tak jak Ty - za prąd i gaz. Czy to drożej niż u Ciebie?

    Pozdrawiam i przepraszam, że ośmieliłem się zażartować.

  8. #188

    Domyślnie

    re Liwko, za darmo to możesz mieć cwu ale z solarów i to tylko w przypadku systemu w obiegu grawitacyjnym, a za zużyty prąd w tym czasie powinieneś policzyć wg zapłaconej średniej, i nie inaczej. Wyjaśnij proszę jakie straty ponosisz z używania kominka, aż tak przepłacasz za brykiet?
    Re niedowiarek, jeśli w realu za prąd zejdziesz poniżej 0,3zł/kWh (tak mają tylko pracownicy koncernów energetycznych) to jesteś mistrz nad mistrze, ale tak samo jak ja dokładnie wiesz, że dostawca na to nie pozwoli i obojętnie jakby nie kombinować w teorii, praktyka to urealni i wyjdzie na to, że zamiast taniej zapłacimy więcej, tak samo teoretycznie dostawca może policzyć prąd dla "specjalnych" wybranych klientów po np 1gr/kWh, ale przy opłatach stałych odpowiednio podniesionych, czy wówczas wykorzystując taką taryfę będziemy co i cwu rozliczać wg tej stawki?
    Ostatnio edytowane przez kbab ; 30-01-2011 o 14:16

  9. #189

    Domyślnie

    Dzielę 12600 przez 4. Potrzebuję zamiast dębiny 3150 kWh.
    Z ciepłą wodą jest już gorzej: COP przy wyższej temp. gz wyjdzie nie więcej niż 3,5.
    Zatem zamiast gazu muszę zużyć jeszcze ze 2000 kWh na cwu.
    No to jazda:
    - robię drugi licznik, bo się uparłem. A co? Wolno mi!
    -Szukam u swojego dostawcy prądu na stronie https://ebok.pge-rzesa.pl/kalkulator.php?t=G
    -Wprowadzam zużycie 5150 kWh (wszystko w II taryfie)
    -Daję 12 m-cy do drugiej tabelki
    -Znaczę układ 3-fazowy
    -Klikam policz
    Wynik: 1541,66 zł
    -Dzielę przez 5150......
    Ups....
    Zwracam honor. Wyszło 0,30 zł/kWh, a powiedziałem, że będzie poniżej....
    Muszęsię chyba zacząć więcej chlapać w ciepłęj wodzie

  10. #190

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    Tak z czystej ciekawości przeliczyłem ile trzeba by zapłacić za prąd w Twoim budyku.

    Przyjąłem:

    - gaz 6051,79 kWh pokrywam energią przez PC z sprawnością COP 3,5 - zużywam 6051,79/3,5 kWh prądu
    - prąd 2298 kWh - zużywam tyle samo, bo to na inne cele niż grzewcze
    - dębina 12600kWh pokrywam energią przez PC - zużywam 12600/3,5 kWh

    Wychodzi mi 7627 kWh
    Po cenie średniej 0,40 zł (G12) zapłacę 3050 złociszy
    Po cenie 0,55 wyjdzie 4194

    Prawda, że nie ma tragedii?
    Oczywiście można dywagować, czy gaz poszedł na grzanie, czy inne cele itd...

    Dla porównania moi znajomi mają tylko PC i za cały prąd w domku 115 m2 zapłacili 2,3 tys. złotych (wg rachunków)
    I też by trzeba dywagować czy to się daje porównać z innym domkiem.
    Ja mam pomiar to wiem że COP mam ponad 4 i nic więcej....
    Ile zapłacę za rok mieszkania? Czas pokaże.
    trochę nie tak, wyszłoby sporo mniej, a to dlatego, że sprawność zastosowanych urządzeń w moim domu powoduje spore straty, zatem przy pc powinno się to uwzględnić i o te straty pomniejszyć zapotrzebowanie na energię, ale fakt jest taki, że pc to piec jak każdy inny tylko o wyjątkowej sprawności, ale wykorzystuje drogi nośnik energii, tu pomijam różnice inwestycyjne

  11. #191

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    trochę nie tak, wyszłoby sporo mniej, a to dlatego, że sprawność zastosowanych urządzeń w moim domu powoduje spore straty, zatem przy pc powinno się to uwzględnić i o te straty pomniejszyć zapotrzebowanie na energię, ale fakt jest taki, że pc to piec jak każdy inny tylko o wyjątkowej sprawności, ale wykorzystuje drogi nośnik energii, tu pomijam różnice inwestycyjne
    kbab. Zaczynam Cię lubić. Właśnie ze względu na koszty inwestycyjne zacząłem na etapie projektu, zrezygnowałem z różnych innych wydatków, nie budowałem kominów, przyłącza gazowego, wybrałem najtańszą pompę jaką znalazłem i wcale nie wyszło taniutko....
    No cóż, jest to wybór....
    Mam nadzieję, że po latach utwierdzę się w przekonaniu, tak jak ty, że był trafny.

  12. #192
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    Wyjaśnij proszę jakie straty ponosisz z używania kominka, aż tak przepłacasz za brykiet?
    Kominek jest bardzo dużym mostkiem ciepła i paląc w nim tak jak ja czyli tej zimy 3, słownie trzy razy po 3h powoduje tylko straty.

  13. #193
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Panowie (i ew. Panie),

    Postawcie się w roli kogoś kto szuka tu informacji o pompach PPC, a co znajduje?
    Wasze osobiste przepychanki i wyjaśnienia jak kto liczy kilowaty. I jedyna wspólna z tematem rzecz przez ostatnie 3 strony tego wątku to chyba to, że Liwko posiada PPC.

    A więc proszę po raz drugi: piszcie na temat, czyli zgodnie z tytułem wątku. ew. załóżcie nowy o liczeniu kWh przy PC.
    Pozdrawiam
    miejski

    Praktyczny 1, 142m2 podłogówka + 2 drabinki w górnej łazience + 10 żeberek w garażu, izolacje - podłoga 10 cm styr. 0,039, ściana porotherm 25 + 15 cm styr. 0,039, poddasze 25-40 cm wełny 0,035, pow. okien 39m2 trzyszybowe + dachowe 2m2 dwuszybowe. Ogrzewanie PC 11kW (DZ poziome 4x150mb PE40), wentylacja grawitacyjna, w domu wszystko na prąd, od czasu do czasu kominek.
    miejskich Praktyczny 1 - dziennik
    miejskich Praktyczny 1 - komentarze

  14. #194
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Słuszna uwaga.

  15. #195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Słuszna uwaga.
    już mnie tu nie ma, chciałem tylko odpowiedzieć na pytanie niedowiarka z 8 str

  16. #196

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Pewnie jest inna interpretacja parametrów, zdaje się że robią na tych samych sprężarkach więc zakładając że wymienniki porobnej wydajności jest to "wsjo rawno"
    W moim przypadku (Ecopower C9) w karcie katalogowej widnieje moc cieplna 8,8 kW. W praktyce przy wygrzewaniu budynku i ograniczeniu temp. gz wsterowniku na 25C pompa zachowuje się tak, że:
    - zatrzymuje się jak temp. zasilania wody grzewczej osiągnie 27,1C - nie wiem dlaczego, muszę poczytać w instrukji sterownika.
    - delta temp. po stronie gz utrzymuje się wokolicy 6-8 C zależnie od przepływu i temperatury zewnętrznej
    - COP przy tych parametrach gz i dz w okolicach 4/1 do 2,5/-1,5 pod koniec cyklu pracy nie spada poniżej 4 (katalogowo 3,9)
    Przy okazji, miejski, na temat pomp PPC faktyczne trudno naiskać coś w postach. Ty i tak masz już trochę łatwiej, co nie znaczy, że nie masz racji. Poniosło nas wszystkich.

  17. #197
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Forsa80
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    295
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Chciałem prosić bardziej doświadczonych kolegów w kwestii pomp ciepła o poradę - z góry przepraszam, że nie dotyczy to pompy Ecopower, ale również polskiej Ecopol.

    Od czwartku zeszłego tygodnia pompa zaczęła męczyć się u mnie w domku.
    Przepracowała do dziś 94 h na potrzeby CO (CWU wyłączona w sterowniku).

    W tej chwili temp. w domu wynosi 18,5C, przez chwilę było 20,5C, ale fachowcy twierdzili, że nie da się robić przy takiej temp.
    Po 3 dobach w zasadzie pracy pompy non stop temp. DZ wynosiła 1 C na wyjściu z pompy i 5-5,5 C na powrocie do niej, temperatura GZ to 32 na wyjściu z pompy i 25 na powrocie.

    Pytanie podstawowe to czy to normalne, że pompa pracuje non stop 3 doby i dopiero wówczas osiąga temp.? Temp. po pierwszym dniu wynosiła 16C i w sumie pozostałe 2 doby pompa pracowała nad pozostałymi 4C.
    Druga sprawa to podpowiedzcie coś, aby odświeżyć temat jak to cholerstwo optymalnie ustawić , czy macie tę samą temp. zadaną na noc i dzień i jakie parametry wody itd. wstawiacie w sterownik. Sorry wiem powinienem poszukać i powertować forum i pewnie bym to znalazł, ale może coś się zmieniło i dodacie coś nowego za co z góry dziękuję.

    Po tych pięciu dniach użytkowania tego brzęczącego cuda muszę przyznać - JEST NIEŹLE , muszę jedynie jedną ścianę wygłuszyć dodatkowo wełną bo nie da się w nim usnąć non stop coś brzęczy ... , ale po raz pierwszy od 2 miesięcy nie muszę jeździć i dokładać do kozy, wnosić i docinać ton drewna czy węgla

  18. #198

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    już mnie tu nie ma, chciałem tylko odpowiedzieć na pytanie niedowiarka z 8 str
    w rewanżu spłodziłem arkusz dla różnych nośników energii w dolnych rubrykach jest porównana PC do innych systemów grzewczych (odpowiedź na pytanie kiedy się PC zwróci) - prawidłowa odpowiedź, oczywiście nigdy, ale po jakimś czasie może się zwrócić różnica kosztów inwestycyjnych w różnicy kosztów eksploatacyjnych - kiedy - zapraszam na str
    https://spreadsheets.google.com/ccc?...CPfu-_8B#gid=0
    można dane wstawiać wg swoich możliwości i potrzeb

  19. #199
    Gosc***
    Guest
    Gosc***

    Domyślnie

    Fora80 - założyłem nowy wątek odnośnie PC Ecopol - nie będziemy zaśmiecać tego wątku
    A jest nas już chyba na tyle dużo, że wątek powinien mieć rację bytu
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...48#post4543748

  20. #200
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    I bardzo dobrze .

Strona 10 z 126

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony