dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 647 z 652
Pokaż wyniki od 12.921 do 12.940 z 13036
  1. #12921

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Doczytałeś już na temat PM10 "od czasów Neandertalczyków do teraz" ??
    Gdzież tam! Jakieś inne plemiona weszły mi w drogę...
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  2. #12922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Od wielu, wielu lat piekłem pizzę w piekarniku. Maks 275*C - do pięt nie dorasta pizzy pieczonej w 350*+. Akurat ostatnio przerabiam wg wymogów WVPN (to na fotce). Ani na raz, ani na dwa razy pieczona nie umywa się do tej z kominka. Smakuje jak w dobrej pizzerii (Otto Pompieri dla przykładu polecam).
    AVPN ?
    Do piekarnika polecam płytę żeliwną - czas wypieku < 5min (często się uda nawet w 2-3min), klasyczną da się upiec na raz.

    https://www.klubmilosnikowpizzy.pl (wszystko podane na talerzu)
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  3. #12923
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.392
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    AVPN ?
    [...]
    https://www.klubmilosnikowpizzy.pl (wszystko podane na talerzu)
    Dziwne, że polecając tę stronę pytasz, co to AVPN.



    A co do płyty żeliwnej - nie pozwala na odprowadzenie wilgoci. Czas to nie wszystko (choć w kominku 3 minuty to maks grożący przypaleniem).

  4. #12924

    Domyślnie

    Budować kominek, żeby zjeść kawałek pizzy... Ale ludzie mają hobby.
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  5. #12925

    Domyślnie

    @Kaizen

    Napisałeś "WVPN" więc grzecznie zapytałem czy przypadkiem nie AVPN, "WVPN" nie znam i mnie zaciekawiłeś.

    Płyta żeliwna wbrew pozorom w zwykłym elektrycznym piekarniku do 300*C robi robotę - spód jest wypieczony i wygląda jak z biscotto przy 400*C a smakuje jeszcze lepiej . Płyta nagrzewa się do 310*C gdzie piekarnik teoretycznie ma 275*C. W kominku się nie nada - spód się zjara.

    Zresztą bardziej mnie ciekawi jak w kominku dopieka się góra - w sensie jak radzisz sobie z obiegiem ciepła.
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  6. #12926
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Pamietam smak ziemniaków pieczonych w popiele...
    Chyba sobie coś takiego zrobię, bo mnie podkusiliscie!

    Adam M.
    Zlot można zrobić jesienią: PIECZENIE ZIEMNIAKÓW.... Przy okazji przyjarać jakiegoś mUndralę od b(a)p.....

  7. #12927
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    @Kaizen

    Napisałeś "WVPN" więc grzecznie zapytałem czy przypadkiem nie AVPN, "WVPN" nie znam i mnie zaciekawiłeś.

    Płyta żeliwna wbrew pozorom w zwykłym elektrycznym piekarniku do 300*C robi robotę - spód jest wypieczony i wygląda jak z biscotto przy 400*C a smakuje jeszcze lepiej . Płyta nagrzewa się do 310*C gdzie piekarnik teoretycznie ma 275*C. W kominku się nie nada - spód się zjara.

    Zresztą bardziej mnie ciekawi jak w kominku dopieka się góra - w sensie jak radzisz sobie z obiegiem ciepła.
    Nie ma czegoś takiego, że tu się uda, a tam nie. Ignorantów z gazowymi i elektrycznymi grillami zostawiłbym w spokoju, bo o czym z nimi gadać?! Ludzie przygotowujący potrawy na drewnie, na całym świecie osiągają podobny efekt, robiąc to na setki sposobów. Jak pizzojolo do d*py, najlepszy piec nie pomoże. A jak wie o co chodzi, na kolanie upiecze....

  8. #12928
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Nie ma czegoś takiego, że tu się uda, a tam nie.
    Ale serio, przestań kopać swojego klakiera Kaizena, bo się chłopak zamknie w sobie. To on przecież twierdzi że tu się uda a tam nie. Zaś oczywistym jest, że w kominku do ogrzewania inaczej się kontroluje temperaturę niż w piecu skonstruowanym i przystosowanym specjalnie do pieczenia. I jak widać na załączonym obrazku będzie kibel w takim kominku, bo głównie grzeje od dołu, zupełnie inaczej niż w piekarniku czy piecu do pizzy/chleba gdzie grzeje głównie z góry i z boku (plus kamień na spodzie aby wypiec ciasto od dołu).

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Ignorantów z gazowymi i elektrycznymi grillami zostawiłbym w spokoju, bo o czym z nimi gadać?!
    Ignorantów bo nie podzielają zdania że "najlepsze" jest jak jest uwędzone smrodem dymu z substancjami smolistymi i innymi rakotwórczymi gównami? Kiedyś się grzano kominkami i pieczono tak a nie inaczej, bo nie było innych, bardziej cywilizowanych, możliwości -- a nie dlatego że było to przyjemne i wyjątkowo smaczne.

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Ludzie przygotowujący potrawy na drewnie, na całym świecie osiągają podobny efekt, robiąc to na setki sposobów. Jak pizzojolo do d*py, najlepszy piec nie pomoże. A jak wie o co chodzi, na kolanie upiecze....
    I znowu przytyk do Kaizena. Jesteś taki bezkompromisowy, oh!
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 21-11-2021 o 10:39
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  9. #12929
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Zlot można zrobić jesienią: PIECZENIE ZIEMNIAKÓW.... Przy okazji przyjarać jakiegoś mUndralę od b(a)p.....
    Dawaj wcześniej termin to czas sobie zarezerwuję a i śliwki jeszcze są to coś zostawię na okoliczność
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  10. #12930
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Dawaj wcześniej termin to czas sobie zarezerwuję a i śliwki jeszcze są to coś zostawię na okoliczność
    Najpierw muszę Cię odwiedzić....I nie mów, że nie wierzysz! Syn (zdun!) gra w lidze dolnośląskiej, więc już nie tylko śliwowica jest pretekstem....

  11. #12931
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Najpierw muszę Cię odwiedzić....I nie mów, że nie wierzysz! Syn (zdun!) gra w lidze dolnośląskiej, więc już nie tylko śliwowica jest pretekstem....
    Odwiedzaj odwiedzaj tel. masz zaproszenie aktualne
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  12. #12932

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Dawaj wcześniej termin to czas sobie zarezerwuję a i śliwki jeszcze są to coś zostawię na okoliczność
    Wiem gdzie we wrześniu urządza się Powidlaki. Jeszcze odpust jest wtedy.
    navigare necesse est, vivere non est necesse

  13. #12933

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Czekasz na blackout
    yhym..... widać nie tylko ja


    "Blackout w Polsce? Polacy kupują agregaty prądotwórcze" (25.11.2021)

    https://gadzetomania.pl/blackout-w-p...8597877459456a
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  14. #12934
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.925

    Domyślnie

    Te agregaty będą napędzane Słońcem czy czymś innym?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #12935

    Domyślnie

    Cytat Napisał wykrot Zobacz post
    Budować kominek, żeby zjeść kawałek pizzy... Ale ludzie mają hobby.
    pewnie żeby napić się piwa budują lub kupują browar
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  16. #12936

    Domyślnie

    Mam znajomego, wprowadził sie rok temu latem.
    Postawił dla klimatu kominek.
    Do tej pory 5x w nim rozpalił.
    Tak trochę śmiesznie to zabrzmi, bo się śmiałem z niego, że stawia mebel w domu.
    No i?
    Wiosną przyznał mi rację, że kasa w błoto.
    25 tys za kominek. Obłożony jakimś kamieniem. Do tego koszt komina.

    U mnie zimą w okresie grzewczym, nigdy nie zabrakło prądu.
    Dla klimatu, to sobie rozpalam ognisko obok domu, bo mam miejsce i trochę drewna. Jednak nie zawsze jest ochota.
    A kiełbaski głównie w elektrycznym grilu. Bo szybciej i taniej niż w standardowym na węgiel drzewny.
    A smakuje także dobrze.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  17. #12937

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Mam znajomego, wprowadził sie rok temu latem.
    Postawił dla klimatu kominek.
    Do tej pory 5x w nim rozpalił.
    Tak trochę śmiesznie to zabrzmi, bo się śmiałem z niego, że stawia mebel w domu.
    No i?
    Wiosną przyznał mi rację, że kasa w błoto.
    25 tys za kominek. Obłożony jakimś kamieniem. Do tego koszt komina.

    U mnie zimą w okresie grzewczym, nigdy nie zabrakło prądu.
    Dla klimatu, to sobie rozpalam ognisko obok domu, bo mam miejsce i trochę drewna. Jednak nie zawsze jest ochota.
    A kiełbaski głównie w elektrycznym grilu. Bo szybciej i taniej niż w standardowym na węgiel drzewny.
    A smakuje także dobrze.
    Z całym szacunkiem - 25k? To chyba mu złotem obłożyli. U mnie wkład typu wieża - 4k. Materiał na wnękę i rury - 1.5k. Robota własna, ale za robotę chcieli 1.5k. Wychodzi całe 7k, gdybym to zrobił systemem zleconym.

  18. #12938
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.925

    Domyślnie

    Nie doczytałeś - "obłożony jakimś kamieniem".
    Ty nie masz kamienia tyko materiał "jakąś wnękę".
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  19. #12939

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Mam znajomego, wprowadził sie rok temu latem.
    Postawił dla klimatu kominek.
    Do tej pory 5x w nim rozpalił.......

    ......Wiosną przyznał mi rację, że kasa w błoto.
    25 tys za kominek. Obłożony jakimś kamieniem. Do tego koszt komina.....
    Ja przez dziesięć lat, rozpaliłem może z dziesięć razy w kominku.
    Z tego dziewięć razy w pierwszą zimę i raz w kolejną
    I też głupio mi przyznać, ale budowa kominka to był błąd i to duży. Raz, że poszła kasa, dwa, że zajmuje miejsce teraz, trzy, że komin robi mi teraz za mostek termiczny.

    Ps A teza, że kominek daje klimat i przyjemność jest tak prawdziwa, jak ta o przyjemności z jazdy furmanką...
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  20. #12940
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Ja przez dziesięć lat, rozpaliłem może z dziesięć razy w kominku.
    Z tego dziewięć razy w pierwszą zimę i raz w kolejną
    I też głupio mi przyznać, ale budowa kominka to był błąd i to duży. Raz, że poszła kasa, dwa, że zajmuje miejsce teraz, trzy, że komin robi mi teraz za mostek termiczny.

    Ps A teza, że kominek daje klimat i przyjemność jest tak prawdziwa, jak ta o przyjemności z jazdy furmanką...
    Uważasz że możesz być wyrocznią i sugerować innym co wolą? Już takich mamy i to wielu, teoretycznie nie z Twojego sortu ale dzielnie się wpisujesz w ten klimat.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

Strona 647 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony