dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 500 z 625
Pokaż wyniki od 9.981 do 10.000 z 12494
  1. #9981

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bracianka Zobacz post
    No i jeśli chodzi o tą drewutnię 15 metrów od domu, to kotłowania w Sadze zdecydowanie jest NIE na tym miejscu, co trzeba. Właśnie lepiej, że kotłownia jest przy wejściu, teraz na podstawie rysunków musiałbyś lecieć z brudnym opałem przez pół domu. W ogóle w Sadze kombinowałabym coś z pokojami, bo po co w takim małym domu 4 klitki, jak można mieć 3 pokoje całkiem znośne.
    Oczywiście z kotłowni wyjscie oddzielne na zewnątrz-wczesniej wklejałem zdjęcia ze swoimi propozycjami rozmieszczenia pomieszczeń. Może wkleję zdjęcia swojej działki aby było łatwiej coś wymyśleć.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MAPKA FORUM MURATOR.JPG
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	43,5 KB
ID:	238654

  2. #9982

    Domyślnie

    Pierwsze pytanie: czy ten wątek i drugi o domu do 300 tys. przeczytałeś w całości? Zanim udało mi się podjąć decyzję o rysowaniu projektu indywid. kilka tygodni czytałem to i inne fora po kilka godzin dziennie. A startowałem z poziomu takiego, że ścianka kolankowa brzmiało dla mnie równie egzotycznie jak coś po chińsku

  3. #9983

    Domyślnie

    Ten czytałem, może nie w całości, ale czytałem za ten drugi już się biorę obiecuję

  4. #9984

    Domyślnie

    Czytam, czytam...
    A co Państwo myślą o projekcie róże w ogrodzie? Trochę go wcześniej oglądałem, ale nie pasuje mi wejście do domu...po prostu nie z tej strony. Czytałem też blogi innych uczestników forum i np Bitter miał podobnie usytuowany dom względem wjazdu, ale nie jestem przekonany jakby to u mnie wyglądało.
    Chciałbym go oczywiście lekko poszerzyć i najważniejsze zamienić pomieszczenia nr 5 z 9.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	róże w ogrodzie.jpg
Wyświetleń:	183
Rozmiar:	23,7 KB
ID:	238656
    Link do projektu http://projekty.muratordom.pl/projek...e,1951,0,0.htm

  5. #9985
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    gabione, ciekawe, dlaczego ignorujesz moje posty
    Ale niech tam,
    Więc najpierw ustal priorytety.
    Ja też nie miałam za wiele pieniędzy. Ale dopuszczałam w myśli kredyt, na szczęście się obyło. Lecz pozwoliło mi to na pewną elastyczność. Im ktoś ma mniej kasy, tym bardziej pryncypialny być musi.
    Więc ile masz pieniędzy na budowę - wartość nieprzekraczalna i to co byś chciał.
    Jak to sam ze sobą ustalisz, to wypisz sobie co jest najważniejsze z rzeczy podnoszących koszt. Pokazałeś dom z dachem łamanym. OK, niektórzy chcą płacić za urodę. Ale pamiętaj
    -najtaniej dach się buduje dwuspadowy
    każda kalenica to gąsiory, które są drogie oraz potencjalne miejsce pomyłek dekarza
    każda lukarna to zbytek
    Drugie pytanie - czy chcesz robić strych a jeżeli to co chcesz na nim mieć. Pokój? Graciarnie?
    Pokój wymaga oświetlenia i ocieplenia. Graciarnia tylko jakiegoś stropu. Jak nic, to strop niepotrzebny, podwiesza się sufit do belek dachu.
    Widzisz różnice w cenie?
    Teraz elewacja - czy nie szkoda drogiego dachu, który przykrywa taras? Taras można zacienić znacznie taniej.
    Kominy- najlepiej jak kotłownia z jednej a kominek za plecami. Taniej postawić jeden komin nić 2...
    itd itd.
    Co do pracowni, lipińscy nie są tani. W sensie, że nie produkują projektów ekonomiczno-ergonomicznych
    Patrz na projekty muratora czy Z500 (ci ostatni mieli fajne proste domy kiedyś, teraz się coś rozwineli, ale pogrzebać można )

    A i jeszcze jedno- pamiętaj, że każda zmiana projektu ciągnie nieprzewidywane błędy. poszerzysz, to nie będzie strop pasował, belki dachu się rozjadą itd. Jeżeli nie jesteś techniczny to tego nie dojrzysz a jak będziesz miał architekta, co to wszystko klepnie, to ci potem majstrowie uczynnie sp... resztę

    Więc spisz sobie, bez czego żyć nie możesz a co jest miłym zbytkiem i szukaj po tym pierwszym z opcją drugiego
    Ostatnio edytowane przez EZS ; 30-01-2014 o 16:48

  6. #9986
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Ławy fundamentowe żelbetowe szerokości 40-60 cm, wysokości 40 cm (61 mb)
    nie wiem czemu nie z kamieni polnych ...
    przecież dziś jakieś lanie klocków betonu w ziemi dziwne jest. nie pod taki dom.
    Kominy, też jakiś niczym siekiera z kamienia. To są prymitywne rozwiązania.
    Które pasowały jak węgiel był dotowany. A nie teraz kiedy można zrobić dom który zje bardzo mało.

  7. #9987
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    nie wiem czemu nie z kamieni polnych ...
    przecież dziś jakieś lanie klocków betonu w ziemi dziwne jest. nie pod taki dom.
    Kominy, też jakiś niczym siekiera z kamienia. To są prymitywne rozwiązania.
    Które pasowały jak węgiel był dotowany. A nie teraz kiedy można zrobić dom który zje bardzo mało.
    Merkava

    tu ludzie z biedy budują

    ich nie stać na kamienie polne, bo:
    1. trza zaiwaniać coby kasa na mały domek była
    2. trza zaiwaniać coby temi rencami mały domek postawić

    mało któren myśl,i ile to będzie się potem musiał nazaiwaniać, żeby kredyt spłacić i chałupkę utrzymać

  8. #9988

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    gabione, ciekawe, dlaczego ignorujesz moje posty
    Ale niech tam,
    Więc najpierw ustal priorytety.
    Ja też nie miałam za wiele pieniędzy. Ale dopuszczałam w myśli kredyt, na szczęście się obyło. Lecz pozwoliło mi to na pewną elastyczność. Im ktoś ma mniej kasy, tym bardziej pryncypialny być musi.
    Więc ile masz pieniędzy na budowę - wartość nieprzekraczalna i to co byś chciał.
    Jak to sam ze sobą ustalisz, to wypisz sobie co jest najważniejsze z rzeczy podnoszących koszt. Pokazałeś dom z dachem łamanym. OK, niektórzy chcą płacić za urodę. Ale pamiętaj
    -najtaniej dach się buduje dwuspadowy
    każda kalenica to gąsiory, które są drogie oraz potencjalne miejsce pomyłek dekarza
    każda lukarna to zbytek
    Drugie pytanie - czy chcesz robić strych a jeżeli to co chcesz na nim mieć. Pokój? Graciarnie?
    Pokój wymaga oświetlenia i ocieplenia. Graciarnia tylko jakiegoś stropu. Jak nic, to strop niepotrzebny, podwiesza się sufit do belek dachu.
    Widzisz różnice w cenie?
    Teraz elewacja - czy nie szkoda drogiego dachu, który przykrywa taras? Taras można zacienić znacznie taniej.
    Kominy- najlepiej jak kotłownia z jednej a kominek za plecami. Taniej postawić jeden komin nić 2...
    itd itd.
    Co do pracowni, lipińscy nie są tani. W sensie, że nie produkują projektów ekonomiczno-ergonomicznych
    Patrz na projekty muratora czy Z500 (ci ostatni mieli fajne proste domy kiedyś, teraz się coś rozwineli, ale pogrzebać można )

    A i jeszcze jedno- pamiętaj, że każda zmiana projektu ciągnie nieprzewidywane błędy. poszerzysz, to nie będzie strop pasował, belki dachu się rozjadą itd. Jeżeli nie jesteś techniczny to tego nie dojrzysz a jak będziesz miał architekta, co to wszystko klepnie, to ci potem majstrowie uczynnie sp... resztę

    Więc spisz sobie, bez czego żyć nie możesz a co jest miłym zbytkiem i szukaj po tym pierwszym z opcją drugiego
    Nie ignoruje, a już na pewno Twoich!
    Priorytety mamy ustalone, rodzinka 4 osobowa, więc sypialnia 12-13m2 dla zgredów i dwa pokoje dla dziewczynek- to chyba nie jest jakieś szaleństwo. Przydałaby się też jakaś mała spiżarka, oddzielny kibelek. salon który pomieści 3,4 razy do roku ok 15 osób(duża rodzina). Największy problem jest z kotłownią jak pisałem wcześniej.
    Strop chce miec lany albo terriva muszę się zorientować co wyjdzie taniej. Dlaczego? Bo chce miec tam graciarnie na duperelki, po drugie jest to jakieś zabezpieczenie w razie zerwania dachu nie śmiać się pogoda szaleje z roku na rok więc żeby ktoś się nie zdziwił, że za 5 lat tornada będą u nas normą.
    Co do kominów 100% się zgadzam, ale na razie nie planuje kominka w domu ponieważ wydaje mi się on zbędny i trochę kosztowny. Czy komin z wkładem ceramicznym obmurowany cegłą wychodzi najtaniej tego nie wiem, ale drąże temat.
    Co do kasy mam trochę odłożone 160tyś plus zakupiłem bk 24cm 1000 szt. Bariera cenowa to w moim przypadku na pewno coś w granicach 300koła.
    Może ktoś podsunie mi propozycje jakiś projektów, które pasowały by na moją działkę i moje wymagania, bo ja na prawde nie mogę nic sensownego znaleść, wszystko co mi się podoba to albo dach drogi albo kotłownia bez sensu itd. Np kiedyś myśłałem o z23 http://z500.pl/projekt/23/Z23,tani-i...ealizacje.html niestety za żadne skarby nie mogłem nic wymyśleć jak przerobić aby kotłownia była z tyły domu, bo tak wydaje mi się bedzie najrozsądniej.

  9. #9989
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ana.
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.032

    Domyślnie

    Cytat Napisał gabione Zobacz post
    Wiem, że dach będzie trochę droższy niż dwuspadowy ale niestety taki bardziej mi się podoba, chodź nie uważam aby dwuspadowy był brzydki.
    Okna oczywiście będą do zmiany ponieważ te w oryginalnym projekcie są zdecydowanie za duże.
    Co o tym wszystkim myślicie?
    Nie wiem jak szeroką masz działkę ,ale dobrym projektem wydaje się Dom przy bukowej 3 z pracowni Boducha .Dach 2-spadowy ,strop żelbetowy,taki jak chcesz i chyba dobrzeSą 4 sypialnie, ale jedną z nich można przerobić na kotłownie z wyjściem na zewnątrz Masz spiżarkę ,wc ,łazienkę i pom.gospodarcze do zagospodarowania dowolnie np.garderoba.Ważne że przy tych zmianach nie naruszasz żadnych konstrukcji,a więc adaptacja projektu droga nie będzie

  10. #9990
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    czyli rozumiem, że teriwa ale co dalej? ocieplenie do szczytów? okna? to już budujesz tak na prawdę rodzaj poddasza użytkowego ze wszystkimi konsekwencjami, może tylko bez pociągniętych przyłaczy. A co ze schodami?
    Bo różnica jest taka - poddasze nieużytkowe to wełnę kładziesz na stropie i co najwyżej na środku można trochę desek poukładać i coś tam postawić zbędnego w domu. Ale jeżeli chcesz miećpomieszczenia, to siętak nie da, bo zimno będzie. No to trzeba teriwę ocieplić z góry ale wylewkę już zrobić a jak jest okno, to muszisz ocieplenie dać w pionie i je zakryć.... Koszt tej graciarni oceniam na: strop 20 tyś plus wylewki i zabudowa następne 20. To już chyba lepiej garaż wybudować, będzie miejsce na kotłownię i graciarnię a styrych zostawić w spokoju.
    I to jest właśnie pytanie o priorytety. Czy MUSI być terriwa czy nie. A jeżeli musi, to co dlej ma być na tym strychu. Czy ma być do ewentualnej przyszłości czy nie.
    Czy MUSI być dach 4 spadowy?

    A potem, jak sobie na wszystko już odpowiesz, to zaczniesz przycinać oczekiwania do realiów albo szukać dodatkowej kasy
    Ostatnio edytowane przez EZS ; 31-01-2014 o 08:52

  11. #9991

    Domyślnie

    Z8, Z41, Z191 - te na pierwszy rzut oka by były OK. Kwestia dachu - czy musi byc czerospad?

  12. #9992
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    gabione - zajrzyj do mojego db - priorytety były dokładnie takie same, też mamy dwie córki, rodzina do zgromadzenia dwa razy do roku podobna..
    projekt indywidualny ale można się wzorować czy z projektantem pogadać.. co do projektu to zakup plus adaptacja często wychodzi tylko nieco taniej niż indywidualny..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  13. #9993
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar enedue
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-090
    Posty
    949

    Domyślnie

    A nie wyjdzie taniej tę rodzinę dwa razy do roku zaprosić do dobrej knajpy? Przynajmniej pani domu będzie też miała frajdę, zamiast trzaskać garami.

  14. #9994
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał artix1 Zobacz post
    Strugasz waść, strugasz. Zawirusowałeś całe FM swoją osobą. Uczepiłeś się zagadnień budowlanych jak Trojan i gorliwie się tu udzielasz, serwując rady i porady o zerowej wartości merytorycznej. Po co to robisz? Dla zabawy, złośliwie? Gotuj sobie zupy, piecz kotlety w swoim własnym wątku bo na tym się znasz (chyba). Psycholog się znalazł kufa
    Muszę wrócić do tego wpisu bo bardzo mnie zabolał i to z ust kogoś kto wybudował chałupkę za 200 tyś zł.Przepraszam ,że początek jest niezbyt merytoryczny ale chciałem się odnieść do tego w inny sposób.Najprościej w tym watku jest napisanie:

    1.mój całkowity wkład w budowę domu za 200 tyś,nie za 300 tyś tylko właśnie za 200.czyli na czym zaoszczędził ,jakie wykonał prace sam,kto pomagał mu bez firm,ekip budowlanych itp.
    2.jak wygląda za te 200 tyś chałupka (na potwierdzenie fotka),która powstała na kanwie jakiegoś wzoru lub zmianach w adaptacji.
    3.Co tak naprawdę posiada ten dom by spokojnie w nim można było mieszkać.Spokojnie ale i bezpiecznie.Przepraszam za słowo bezpiecznie.

    Nie czepiam się zagadnień stricte budowlanych ale tych z życia wziętych.

  15. #9995

    Domyślnie

    Choć ten wątek istnieje już kilka lat,fotek gotowych domów za 200tys. brak,część osób jest w trakcie budowy,część jeszcze nie zaczęła,ale najwięcej jest wpisów typu:''ja co prawda nie zbudowałem domu za 200tys.,ale gdybym nie zrobił tego czy tamtego to bym się zmieścił'',a przecież liczą się fakty a nie dobre chęci czy marzenia,bez marzeń ciężko żyć ale bez pieniędzy niewiele się zdziała

  16. #9996
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał namira Zobacz post
    Choć ten wątek istnieje już kilka lat,fotek gotowych domów za 200tys. brak,część osób jest w trakcie budowy,część jeszcze nie zaczęła,ale najwięcej jest wpisów typu:''ja co prawda nie zbudowałem domu za 200tys.,ale gdybym nie zrobił tego czy tamtego to bym się zmieścił'',a przecież liczą się fakty a nie dobre chęci czy marzenia,bez marzeń ciężko żyć ale bez pieniędzy niewiele się zdziała
    Jestem ciekaw jaką otrzymasz odpowiedź.tą z zakresu.Jak dla mnie w tym wątku (oprócz okniarzy z którymi nie radzi sobie nawet Elfir ),powinny się li tylko wypowiadać osoby ,które wybudowały dom za 200 tyś zł.Komentarze dla nich, ale te tylko merytoryczne powinny być chlubą tego bardzo poważnego topiku.

  17. #9997
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Jestem ciekaw jaką otrzymasz odpowiedź.tą z zakresu.Jak dla mnie w tym wątku (oprócz okniarzy z którymi nie radzi sobie nawet Elfir ),powinny się li tylko wypowiadać osoby ,które wybudowały dom za 200 tyś zł.Komentarze dla nich, ale te tylko merytoryczne powinny być chlubą tego bardzo poważnego topiku.
    Widzę że Ciebie też zasypało... mam dwa metry śniegu przed bramą, prąd co chwilę znika.... a w temacie....
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  18. #9998
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Cytat Napisał namira Zobacz post
    Choć ten wątek istnieje już kilka lat,fotek gotowych domów za 200tys. brak,część osób jest w trakcie budowy,część jeszcze nie zaczęła,ale najwięcej jest wpisów typu:''ja co prawda nie zbudowałem domu za 200tys.,ale gdybym nie zrobił tego czy tamtego to bym się zmieścił'',a przecież liczą się fakty a nie dobre chęci czy marzenia,bez marzeń ciężko żyć ale bez pieniędzy niewiele się zdziała
    Kilka stron wcześniej jest link do DB domu za mniej niż 200tys itd. Trzeba się trochę pomęczyć i poczytać wszystkie posty, a nie twierdzić, że niema bo ja nie czytałem (łam). Przykładów jest więcej. Dyskutujemy tu o tanich domach, czy za 180tys, czy za 230tys cały czas o niskobudżetowych. Kurczowe trzymanie się tej bariery u niektórych(wiewiór und friends ) przerodziły się w obsesję i nie przyjmują nic do wiadomości, poza tą sumą.
    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Jak dla mnie w tym wątku (oprócz okniarzy z którymi nie radzi sobie nawet Elfir ),powinny się li tylko wypowiadać osoby ,które wybudowały dom za 200 tyś zł.:
    Właśnie, racja to co tu jeszcze robisz z chatą za dużą bańkę?
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  19. #9999
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał an-bud Zobacz post
    Widzę że Ciebie też zasypało... mam dwa metry śniegu przed bramą, prąd co chwilę znika.... a w temacie....
    Jak w temacie.....................Odśnieżam ścieżki ale się chodzi.

  20. #10000
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    artix1

    Nie chcę Cię powielać ponieważ masz swoją mądrość na wybudowanie domu za 200 tyś zł. Mój jest dużo droższy, ale udzielając się w tym topiku chciałem wskazać ,by takie grizli jak Ty miały świadomość ,że wiedzą o czym piszą.Ty niestety nie wiesz.Nie czujesz czaczy budowlanej za 200 tyś zł.

    p.s nie ubliżaj bo bany są mi znane.................dzięki takim trollom jak np.Ty.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 31-01-2014 o 18:14

Strona 500 z 625

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony