dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czym ogrzewać ?

Głosujących
620. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kocioł na EkoGroszek

    121 19,52%
  • Kocioł Zgazowujący Drewno

    45 7,26%
  • Pompa Ciepła

    221 35,65%
  • Kocioł na miał

    8 1,29%
  • Kocioł gazowy

    138 22,26%
  • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)

    87 14,03%
Strona 9 z 249
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 4962
  1. #161
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    Nie interesuje mnie to czy je sprzedajesz czy nie.
    Mój dom potrzebuje 11,7kW mocy grzewczej. Jaki COP ma urządzenie, którym mam go ogrzać wedle Twojej koncepcji przy -20st C?
    To nie kotłownia, w ogrzewaniu bezpośrednim zapotrzebowania się nie liczy! - czy dom jest izolowany ? Jakie jest przewidywane zużycie?

  2. #162

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    To nie kotłownia, w ogrzewaniu bezpośrednim zapotrzebowania się nie liczy! - czy dom jest izolowany ? Jakie jest przewidywane zużycie?
    dom podałem w linku na wątku w którym podałeś 10...20% sprawność ogrzewania węglem: cieplowlasciwie.pl/wynik/71g zużycie czego? Prądu, wody czy środków piorących?

  3. #163
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    andrzej9923

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bialystok
    Posty
    191

    Domyślnie

    Panie Brzeczkowski Pan chyba oderwany jest od rzeczywistosci.Pan pisze ze pompa pobiera 350 w to mam rozumiec ze takie cos ogrzeje moja chate.Zaloze takie "pierdolko" i w zime bede plakal.Pompa zeby sie sprawdzala to musi pracowac w odpowiednim srodowisku,tzn chata musi byc dobrze ocieplona,koniec ,kropka.Takie to wlasnie wspaniale zrodlo ciepla.Jest wygodne ,tanie ale tylko w "termosach"
    Co to jest jakies "prepetu mobile" ze 350 w ogrzeje chate co ma zapotrzebowanie np 8kw?Bez jaj

  4. #164
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej9923 Zobacz post
    chata musi byc dobrze ocieplona,koniec ,kropka.
    W innym temacie rozwiałem podobne idiotyzmy.

  5. #165
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej9923 Zobacz post
    Panie Brzeczkowski Pan chyba oderwany jest od rzeczywistosci.Pan pisze ze pompa pobiera 350 w to mam rozumiec ze takie cos ogrzeje moja chate.Zaloze takie "pierdolko" i w zime bede plakal.Pompa zeby sie sprawdzala to musi pracowac w odpowiednim srodowisku,tzn chata musi byc dobrze ocieplona,koniec ,kropka.Takie to wlasnie wspaniale zrodlo ciepla.Jest wygodne ,tanie ale tylko w "termosach"
    Co to jest jakies "prepetu mobile" ze 350 w ogrzeje chate co ma zapotrzebowanie np 8kw?Bez jaj
    Nie napisałem, że pobiera, tylko taki ma maksymalny pobór. Przy - 23 na zewnątrz - chwilowy pobór był 230-280W.
    Jak już pisałem - dwudziestojedno letni dom 280m2 - ogrzewany był tej zimy pompą LG która maksymalnie pobiera 2kW!

    A rzeczywistość... Jak w 1989 zrobiłem WM z odzyskiem ciepła - też pisali, ze się oderwałem, a nawet urwałem. Ćwierć wieku siedzę na Bartyckiej i wykonuję instalacje - ogrzewanie i wentylację - I tylko dwa razy na początku, założyłem komuś centralne ( pośrednie) ogrzewanie z pompą ciepła Leonard.
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Brzęczkowski ; 18-04-2014 o 07:52

  6. #166
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Co to jest jakies "prepetu mobile" ze 350 w ogrzeje chate co ma zapotrzebowanie np 8kw?Bez jaj
    Co to znaczy ma 8 kW? Ktoś kto się nie zna na temacie może liczyć zapotrzebowanie - to parodia wiedzy!
    Jeżeli dom nie jest izolowany i ma zużycie np 10 000 kWh - to pompa ciepła (np. mitsubishi ) dająca prawie 3kW bezpośredniego ogrzewanie - spokojnie się wyrobi. - Pompa taka ma maksymalny pobór 0.8 kW - To ile może nabić rachunek w domu "durszlaku" 1500zł? Więcej nie może!

  7. #167
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.525
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Co to znaczy ma 8 kW? Ktoś kto się nie zna na temacie może liczyć zapotrzebowanie - to parodia wiedzy!
    Jeżeli dom nie jest izolowany i ma zużycie np 10 000 kWh - to pompa ciepła (np. mitsubishi ) dająca prawie 3kW bezpośredniego ogrzewanie - spokojnie się wyrobi. - Pompa taka ma maksymalny pobór 0.8 kW - To ile może nabić rachunek w domu "durszlaku" 1500zł? Więcej nie może!
    Jezeli dom by miał zapotrzebowanie ok 10000 kWh to na pewno jego projektowe obciązenie cieplne bedzie grubo powyzej 3 kW, szacuje ze conajmniej 5-6 kW.
    Znowu przekłamania i manipulacje.

  8. #168
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Jezeli dom by miał zapotrzebowanie ok 10000 kWh to na pewno jego projektowe obciązenie cieplne bedzie grubo powyzej 3 kW, szacuje ze conajmniej 5-6 kW.
    Znowu przekłamania i manipulacje.
    Przecież Pan się w tym nie bardzo orientuje! Pan jest jeszcze z epoki ogrzewania hydraulicznego i obliczania zapotrzebowania!! Mylę się?
    A co do "szacuje się", ja wykonuję, nie szacuję. To za poważna sprawa, by szacować, przyjmować założenia, polegać na normach podanych przez sprzedawcę nośników.
    Podstawą jest wiedza. A ta wyklucza ogrzewania pośrednie - jako drogie i energochłonne.
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Brzęczkowski ; 18-04-2014 o 08:34

  9. #169
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.525
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Przecież Pan się w tym nie bardzo orientuje! Pan jest jeszcze z epoki ogrzewania hydraulicznego i obliczania zapotrzebowania!! Mylę się?
    A co do "szacuje się", ja wykonuję, nie szacuję. To za poważna sprawa, by szacować, przyjmować założenia, polegać na normach podanych przez sprzedawcę nośników.
    Podstawą jest wiedza. A ta wyklucza ogrzewania pośrednie - jako drogie i energochłonne.
    Napisałem ze szacuję ponieważ nie podał Pan wiecej szczegółów niz tylko zapotrzebowanie tego przykładowego budynku.
    Jak mozna twierdzić ze w budynku o zapotrzebowaniu 10000 kWh projektowe obciązenie cieplne budynku to 3 kW, to tylko Pana fantazje, nie ma Pan zadnego pojecia o takich budynkach (nie są izolowane) a wypowiada jako znawca.
    Nie podał Pan róznic miedzy ogrzewaniem wodnym elektrycznym a kablowym z tymi samymi termostatami, na jakiej podstawie Pan twierdzi ze wodne jest energochłonne, czy jest w budynku czarna dziura energetyczna która wysysa energie przekazana przez podłgówke wodną a która nie pobiera energii z kabli?
    A propo norm to które z norm są podane przez sprzedawce energii elektrycznej dla wodnej podłogówki elektrycznej, a które dla kabli, prosze o wyszczegolnienie. Ot taka zagadka.

  10. #170

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    2 założenie pompy ciepła LG Załącznik 255215
    Proszę o wyjaśnienie - ta pc jest zainstalowana na poddaszu, czy na zewnątrz?
    dom z poddaszem użytk, pow podłóg 130m², prosty w bryle "stodoły" z małym gankiem, w technologii TH300 (thermomur), kominek z pw, gaz GZ50, podłogówka na całości, pod płytą 10cm styro, solary płaszczyznowe, okna pcv 1,1, bez piwnic. Dodatkowo (dachowe kształtki styro) ocieplone wełną (20cm) skosy i sufit poddasza. Garaż TH250 nie ogrzewany z os wejściem.

  11. #171
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab Zobacz post
    Proszę o wyjaśnienie - ta pc jest zainstalowana na poddaszu, czy na zewnątrz?
    Na zewnątrz.

  12. #172

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Jeżeli dom nie jest izolowany i ma zużycie np 10 000 kWh - to pompa ciepła (np. mitsubishi ) dająca prawie 3kW bezpośredniego ogrzewanie - spokojnie się wyrobi. - Pompa taka ma maksymalny pobór 0.8 kW - To ile może nabić rachunek w domu "durszlaku" 1500zł? Więcej nie może!
    Ja za 12tys kWh płacę obecnie 1800zł paląc węglem. Gdzie ta oszczędność?

  13. #173
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    To ile Pan płaci palaczowi?

  14. #174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    To ile Pan płaci palaczowi?
    0zł

  15. #175
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Z tym, że rozumiem, zdrowie i czas pozwalają na własną pracę? Zapytałem , bo 1800 z palaczem, to jakoś przytanio, bez palacza to znowu za drogo, lub bardzo duży dom.

  16. #176

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Z tym, że rozumiem, zdrowie i czas pozwalają na własną pracę?
    A jaki to ma związek z kosztami ogrzewania? Żaden.
    Twoje 10tys kwh kosztuje 1500, moje 12tys - 1800. Czyje kWh droższe? Z tym, że moje realne, a Twoje póki co wirtualne.

  17. #177
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    A jaki to ma związek z kosztami ogrzewania? Żaden.
    Twoje 10tys kwh kosztuje 1500, moje 12tys - 1800. Czyje kWh droższe? Z tym, że moje realne, a Twoje póki co wirtualne.
    A jaki związek z tematem ma, koszt przeróbki ogrzewania w istniejącym domu?
    - Najtańszym systemem ogrzewania zarówno w inwestycji i eksploatacji jest od dawna ogrzewanie bezpośrednie ( niecentralne ) . Pompy ciepłą do ogrzewanie bezpośredniego, są tańsze od kotłowni . Poza tym ceną i kosztami użytkowania, niewątpliwą ich zaletą jest - chłodzenie latem i brak obsługi.
    Ja też jestem wirtualny?

  18. #178

    Domyślnie

    mnie przecież nie interesuje koszt przeróbki tylko koszt ogrzewania wyrażony ceną 1kWh . Twoje - "najtańsze" kosztuje tyle samo za kWh, co moje o "sprawności 10-20%" - jak napisałeś. Znaczy to tyle, że mam najtańsze ogrzewanie domu.

  19. #179
    Banned
    Tomasz Brzęczkowski

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-716
    Posty
    12.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał QIM Zobacz post
    mnie przecież nie interesuje koszt przeróbki tylko koszt ogrzewania wyrażony ceną 1kWh . Twoje - "najtańsze" kosztuje tyle samo za kWh, co moje o "sprawności 10-20%" - jak napisałeś. Znaczy to tyle, że mam najtańsze ogrzewanie domu.
    Najtańszy model pompy np. mitsubishi - daje z 1.5kW 6 kW grzania przy -15 st. na zewnątrz a przy -25st.C 3.7.
    Jeżeli dom 150m2 nieizolowany ( zużycie ponad 30 kWh/m2) potrzebuje 10000kWh na grzanie - to przy dzisiejszych cenach prądu ( ostatnia FV 0.53zł) i mrozach -10... -15st.C wyjdzie (uwzględniając zyski ze sprzętów i światła - 1000zł !!!
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Brzęczkowski ; 19-04-2014 o 08:07

  20. #180

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    A jaki związek z tematem ma, koszt przeróbki ogrzewania w istniejącym domu?
    - Najtańszym systemem ogrzewania zarówno w inwestycji i eksploatacji jest od dawna ogrzewanie bezpośrednie ( niecentralne ) . Pompy ciepłą do ogrzewanie bezpośredniego, są tańsze od kotłowni . Poza tym ceną i kosztami użytkowania, niewątpliwą ich zaletą jest - chłodzenie latem i brak obsługi.
    Ja też jestem wirtualny?
    Oj tak, jest Pan wirtualny po całości!

    Dyskusja z Panem to dyskusja kopiuj-wklej,od lat zmienia się tylko częściowo formułka.
    Z jakies 3lata temu upierał się Pan,że nie da się budowac domu gorzej jak 70kWh/m2
    Teraz w formułce zmieniło sie to na 30 od tych ok.3lat, ale nie zmieniła się dalsza częśc formułki,że Pan takie robi od lat 90-ych hehe

    Kiedyś upierał się Pan,że te wszystkie solary, pompy ciepła sa za drogie, że tylko ogrzewanie na podczerwien na sufit, ta religia była aktualna u Pana jeszcze jakies 4m-ce temu
    Nie wspomnę o wiarygodnych testach w namiocie....

    Podawanie Panu źródeł niczego nie zmienia, bo Pan dalej swoje wymyślanie wypisuje.
    Baaa jeszcze jakiś czas temu FM było dla Pana samym złem, tutaj tylko ... pisali

    Ja cały czas nie rozumiem dlaczego nie zajmuje się Pan tym, na czym się zna np. rekuperacją.

    Widzę,że pompiarze ściągnęli tutaj same wybitne postaci....

    Nie pozostaje nic innego jak życzyć Wesołych Świąt
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

Strona 9 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony