dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 109 z 1022
Pokaż wyniki od 2.161 do 2.180 z 20440
  1. #2161
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar K@mil_
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    283

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ja mam zwykły galmet sgws 300l cena bodajże 1600zł i jest ok.
    Do jakiej temp. go grzejesz tak normalnie użytkowo? Ile czasu zajmuje nagrzanie? Z tego co widzę, to pow. wymiany, to tylko 1m2.
    Dom Kaprys (Domowe Klimaty) - 121m2 całość OP + drabinka w łazience + wyłączony grzejnik w garażu na niskim parametrze. Ściany Porotherm 25P+W + 15cm biały styro, podłoga na gruncie 10cm EPS100, fundamenty 10cm EPS, lekki strop 20+10cm wełny. Okna Veka U=0.95 całe. WG. OZC 7kW by Asolt. PC PW Panasonic 3f 9kW. Mieszkamy od 05.2016.

    Zużycie kWh dzień po dniu: TUTAJ

  2. #2162
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasza Zobacz post
    zatem zapewniam Cię, że



    wystarczy być w regionie Energa lub innym co oferuje 12h taniego prądu, czyli aż o 20% więcej niż Ty masz w ciągu doby.
    jednocześnie jest to o 5% więcej tanich godzin niż Ty wchodzi w drogie.
    i tak oto nie gonisz króliczka z tanimi taryfami

    oczywiście to, żart ale i prawda u mnie Twoje 15% drogiej by poszło 100% w taniej z zapasem bez OFF na PC czy dużej obniżki temp. na termostacie w drogiej
    Ja mam tą taryfę w ofercie, to jest bodajże G12g, ale u mnie to się nie sprawdzi, bo ja zużywam około 6000kWh prądu bytowego i dla mnie ważne są tanie weekendy, a ta taryfa 12h tego nie oferuje. Żona jak robi pranie w sobotę, to minimum 5pralek i suszarek leci pod rząd, a to zużycie większe niż te prę godzin pracy pompy
    Żeby nie było całkiem Offtopic, to mam Galmet Maxi 300l i jestem bardzo zadowolony, pow. wymiany 3,8m2 w cenie 3000zł to na prawdę dobry deal.
    Asanak, poeksperymentuj trochę, lub poczytaj, bo zadajesz pytania z wiedzy podstawowej, która tu w tym temacie przewinęła się już kilkakrotnie...
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  3. #2163
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał K@mil_ Zobacz post
    Do jakiej temp. go grzejesz tak normalnie użytkowo? Ile czasu zajmuje nagrzanie? Z tego co widzę, to pow. wymiany, to tylko 1m2.
    Do 46st,typowy czas dogrzania czy to wieczorem czy po południu to jakaś 1h a jak pusty to z 1,5h.

  4. #2164
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcuso86

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    daleko
    Posty
    152

    Domyślnie

    Panowie możecie polecić jakąś firme z której obsługi jestescie zadowoleni (z kupna, montażu, serwisu itd) na terenie śląska - bytom, katowice, gliwice?

  5. #2165

    Domyślnie

    Pytanie do ekspertów w dziedzinie PC P-W: Czy jednostka wewnętrzna pompy ciepła powietrze-woda może znajdować się w niegrzanej piwnicy? Buduję dom z piwnicą i szkoda by było przenosić pompę, zbiornik i całą instalację do pomieszczeń na górze. Będzie to duży problem jak pompa będzie w piwnicy?

  6. #2166

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasza Zobacz post
    o, fajnie że ruszyło



    tu cię zmartwie, że tak to nie dziłą. Masz cały czas Heat np: 22h a 2x1h Heat+Tank. To tylko w te 2h PC sprawdzi tank i jak spadnie o ileś tam st. C to dogrzeje. W pozostałe 22h PC nie robi nic z Tank. Możesz dać opcję główną Heat+tank i wtedy PC cały czas będzie Ci sprawdzać zasobnik i dogrzewać o każde tam kilka st. C mniej, ale wtedy w okienkach na tania taryfę jej nie ustawisz.
    Kurcze to niedobrze myślałem, że to będzie działalo jak w poprzednim piecu gazowym
    niestety, ale np wieczorem jak ktoś kąpie się w wannie dłużej lub 2 osoby jedna po drugiej to brakuje ciepłej wody to co w takiej sytuacji przecież nie sposób jest latać za każdym razem do kotłowni i "na krótko" zmieniać na tank
    a co do ustawiania tego opcji głównej - to nie da się tak żeby grzało w wyznaczonych godzinach a dogrzewało trochę jak spadnie np o 10stopni temperatura ?
    kolejne pytanie czy dobrze rozumiem, że jeżeli mam ustawione heat + tank np 13 do 15 i pompa zagrzeje wodę o np 13-40 to wtedy automatycznie włącza grzanie CO czy źle rozumiem ?
    a jak u ciebie jest i ogólnie u użytkowników PC z wodą zawsze starcza ciepłej wody ja mam zbiornik Galmet300l i nastawione 52 stopnie

  7. #2167
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Pytanie do ekspertów w dziedzinie PC P-W: Czy jednostka wewnętrzna pompy ciepła powietrze-woda może znajdować się w niegrzanej piwnicy? Buduję dom z piwnicą i szkoda by było przenosić pompę, zbiornik i całą instalację do pomieszczeń na górze. Będzie to duży problem jak pompa będzie w piwnicy?
    Nie ma żadnego problemu.
    Dociepl odpowiednio rury i będzie smigala.

  8. #2168
    Gos**c
    Guest
    Gos**c

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Czyli reasumując w okolicach 7 rano kiedy komfort jest potrzebny bo wszyscy wstają niemal najbardziej go brakuje. Potem nikogo nie ma a piec pracuje aby uzupełnić straty z nocy. Domownicy wracają około 15 -16 i mają komfort tyle tylko że wtedy jest najwięcej zysków bytowych bo każdy się krząta, działają telewizory, komputery, kuchnia i.t.p. a piec dalej grzeje tylko po co skoro straty będą uzupełnione z tych zysków. Oczywiście mówimy tutaj o takiej jakby reprezentatywnej rodzinie bo inaczej ma się sprawa gdy inny jest rozkład dnia dla danej rodziny.
    I dlatego jesteś w błędzie. U mnie non stop ktoś jest w domu. A rano mam ok. 0,5st mniej niż w południe. Wieczorem dochodzi jeszcze 0,5st.
    Więc komfort mam jak wstaje, oglądam tv i jak idę spać. W nocy nie grzeję ale temp. spada nieznacznie. Za to rano jak zaczyna działać ogrzewanie komfort mam idealny, podłoga przyjemna.

  9. #2169
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Szklara

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    MałaPolska
    Posty
    566

    Domyślnie

    I o to chodzi. U mnie tez będzie ktoś cały dzionek, przynajmniej przez 2 lata jeszcze. Do tego dochodzi duża plasma (fajny 0,5 kW grzejnik, non stop włączony komp, piec elektryczny i... mamy nieźle uzupełnione straty. Do tego bardzo duże przeszklenia od południa i nie obawiam się o duże straty dzienne. każda chata i styl życia jest inny. Więźniem 2 taryfy się nie czuję, odpowiednio dolany betonem dom będzie wspaniałym buforem. Jeżeli wejdę w 80% w tania, będę zadowolony. kilkaset złotych rocznie za CO+CWU będzie pięknym wynikiem Będzie 9kW. trwa casting. Chciałbym zdążyć załapać się na starą 1 fazową 9kW. nowa przedłuży nieco czas równoważenia się kosztów w stosunku do innych sposobów grzania. Po co ja budowałem komin do kondensata.....

  10. #2170
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    [QUOTE=ASANAK;7098095]Kurcze to niedobrze my
    hej
    mogę zaproponować Ci prosty sposób na połączenie "tanich godzin" z komfortem dostępności CWU.
    Możesz dołożyć dodatkowy czujnik Tcwu w górnej części zasobnika (np. 20% wysokości od góry) , ten oryginalny umieść na samym dole (jak najniżej) w rurce w zasobniku CWU. Kup sobie przekaźnik programowalny i pod styki podłącz te dwa czujniki.
    Na przekaźniku ustawiasz czas prawdopodobnego włączenia się grzania CWU np. 4 do 5 rano oraz 13-14 : wtedy PC widzi temperaturę w środku zasobnika.
    W pozostałym czasie PC widzi temperaturę z czujnika w górnej części zasobnika.
    Chodzi o to ,że woda ciepła unosi się do góry w zasobniku jak tłok strzykawki-w miarę zużycia. Jeśli zacznie się kończyć ciepła woda , to PC zagrzeje w drogiej taryfie , ale tylko wtedy kiedy to konieczne , kiedy włącza się PC do grzania jest jeszcze woda na kąpiel jednego delikwenta- a kiedy łazienka się zwolni , ciepła woda już będzie.
    Od ponad pół roku mam ten system z tą różnicą ,że dołożyłem rezystory (ok2,2kOhm symulujące 53 st na Tcwu w PC) i wykorzystałem przełącznik termiczny (który już miałem).
    Jeśli masz cyrkulację , to na pewno powoduje wychłodzenie zasobnika-po prostu miesza wodę ( proponuję abyś zoptymalizował sterowanie cyrkulacją , możesz też zastosować mój układ tj czasówka przed pobudką na ok 40 min+ impuls na 5min wg potrzeb -wcześniej opisywałem ten system )

    cześć
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  11. #2171
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    witam Towarzystwo ,
    chciałbym podzielić się z Wami wnioskami z eksploatacji PC z buforem/sprzęgłem oraz wynikami ostatnich prób.
    Od tygodnia mam założony bypass na buforku , robiłem wielokrotnie próby w odcinkach pomiarowych co 0,01GJ /0,03GJ-zawsze miałem ten sam wynik :
    COP z buforem=COP bez bufora.
    Były różnice w tych samych warunkach dla w/w przypadków-chodzi o to ,że przy częstych defrostach COP był niższy ok 8-15% od katalogu (takie warunki w sposób ciągły występują rzadko, dlatego w ciągu pełnego dnia -różnice te rozmywały się.

    Co zauważyłem :

    -np. dla Vp=2 na buforze jest przepływ ok 1450 l/h , natomiast na bypasie 1000-1100
    -podczas defrostu na bypasie wzrasta mi ciśnienie o ok 0,5 bara w stosunku do bufora (max przepływ w buforze 2500 l/h ,bypass-1850 l/h)
    ...................
    Co na to
    -ryszard petru
    -map78
    -wihajster
    -vld
    - i cała reszta
    jak wytłumaczyć to zjawisko??? toż to na pewno oszustwo jak mogą dwie pompy obiegowe brać tyle samo energii co jedna? i związku z tym nie obniżać cop? w dodatku jeszcze znienawidzony bufor? przecież to nie ma prawa mieć takich samych cop.
    czy ktoś mi odpowie? mam nadzieję że nie rzepliński

    p.s. polecam zapoznać się z całością obserwacji kolegi użytkownika, a instalacja z stosunkowo niskimi oporami nie 100% podłogówki
    Ostatnio edytowane przez mkm silesia ; 09-03-2016 o 20:29
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  12. #2172
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajnel Zobacz post
    Nie boję się drugiej taryfy. Na razie obserwuję. Jeszcze nie mieszkam nie mam zysków bytowych.
    Ustawiam na sterowniku pokojowym temp 20 C i ogrzewanie włącza się przy 19,5 wyłącza 20,5 czyli histereza 1C...
    Osobne sterowniki mam na parter, piętro i duży gabinet.
    Najczęściej włącza się grzanie parteru. Pięto przy tej pogodzie prawie wcale.Fizyka.
    i prawidłowo pompa pracuje z mniejszym obciążeniem, mniejszą modulacją i większym cop wynikającym z mniejszej modulacji
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  13. #2173
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Jaka jest temperatura zasilania ?
    bobrow ma grzejniki ścienne i u niego temp.zasilania 29st.C do niczego się nie nada z buforem czy bez a u innego z podlogowka bez bufora taka temp.zasilania przegrzeje dom.
    Uważasz że COP-y wtedy nie będą wyższe ?

  14. #2174
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkm silesia Zobacz post
    i prawidłowo pompa pracuje z mniejszym obciążeniem, mniejszą modulacją i większym cop wynikającym z mniejszej modulacji
    Coś mi się wydaje że u hajnela Ty robiłeś instalację i to z buforem

    Jakoś ma inne odczucia i spostrzeżenia o pracy pompy niż inni użytkownicy. Przypadek być może.

    Widziałeś moją instalację. Prosta jak budowa cepa ,na jednej pompce bez bufora,no i się sprawdza do dzisiaj.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 09-03-2016 o 20:37

  15. #2175
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jaka jest temperatura zasilania ?
    bobrow ma grzejniki ścienne i u niego temp.zasilania 29st.C do niczego się nie nada z buforem czy bez a u innego z podlogowka bez bufora taka temp.zasilania przegrzeje dom.
    Uważasz że COP-y wtedy nie będą wyższe ?
    co do tego ma temp. zasilania?
    cop będzie wyższy ale dalej cop z buforem będzie równe cop bez tylko ogólnie cop wzrośnie
    przy podłogówce i niskim zasilaniu oraz za małym przepływie (bez bufora) odszranianie będzie trwało dłużej
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  16. #2176
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Coś mi się wydaje że u hajnela Ty robiłeś instalację i to z buforem

    Jakoś ma inne odczucia i spostrzeżenia o pracy pompy niż inni użytkownicy. Przypadek być może.
    odnieś się może do tematu częściowego obciążenia niskiej modulacji i w związku z tym wyższego cop
    co kto robił to mydlenie oczu a nie rozmowa o "problemie"
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  17. #2177
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    odnośnie moich doświadczeń z buforem ( a właściwie sprzęgłem) i bez ,
    tłumaczę sobie te wyniki tym ,że kompensuje mi się (tj w temp zewnętrznych od -5 do 7 st , taki zakres porównałem) lepsza sprawność na dużym przepływie w stosunku do dodatkowej mocy pompy wtórnej .Nadmienię ,że robiłem próby z różnymi prędkościami pompy wodnej PC przy mrozach (nawet poniżej 20) -wyraźnie mi wyszedł lepszy cop na wysokich biegach (dla max mocy szczególnie).Natomiast jeśli utrzymujemy nominał tj 1500 l/h , to w pełnym zakresie PC pracuje jak należy -jest to naprawdę najlepsza wartość
    Z tego co wyczytałem , to chyba nikt na forum nie zastosował takiego małego bufora (mam 35 ltr)-nawet chyba samego sprzęgła , zazwyczaj są to od 100 do 200 ltr bufory (dobre raczej do on/offów ), to może powodować większe straty na samym buforze.
    Grzeję średnio w dzień ok 39 - 42 st wg krzywki , jeśli są większe mrozy to rzadziej wyłącza się PC z termostatu pokojowego -mam wtedy np. 22,5 do 22,8 st i pełny komfort cieplny (żona nie marznie...) , grzejniki po prostu są dość ciepłe (ciepło odczuwalne) w najchłodniejszym miejscu domu (tj salonu) . Przy mega mrozach np. -22 st miałem nad ranem coś ok 21.5 st (i to bez grzałek-dopiero po kilku dniach je uruchomiłem, zresztą koledzy instalatorzy z forum mi pomogli). Ktoś mi zarzucił : 21.5 st to lodówka !
    Tylko tak :
    -nie mam reku , rano jest wietrzenie i przez chwilę musi spaść temp (nie murów , tylko powietrza)
    -mrozy poniżej 15 to tylko w nocy , więc ok godz 9-10 miałem już pełną moc PC (zresztą przy -22 st było coś ok 8kW)

    Bajek nie piszę , podaję dwa typy informacji :
    -co wiem i sprawdziłem pomiarem
    -co przypuszczam i na jakiej podstawie

    tyle
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  18. #2178
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    odnośnie moich doświadczeń z buforem ( a właściwie sprzęgłem) i bez ,
    tłumaczę sobie te wyniki tym ,że kompensuje mi się (tj w temp zewnętrznych od -5 do 7 st , taki zakres porównałem) lepsza sprawność na dużym przepływie w stosunku do dodatkowej mocy pompy wtórnej .Nadmienię ,że robiłem próby z różnymi prędkościami pompy wodnej PC przy mrozach (nawet poniżej 20) -wyraźnie mi wyszedł lepszy cop na wysokich biegach (dla max mocy szczególnie).Natomiast jeśli utrzymujemy nominał tj 1500 l/h , to w pełnym zakresie PC pracuje jak należy -jest to naprawdę najlepsza wartość
    Z tego co wyczytałem , to chyba nikt na forum nie zastosował takiego małego bufora (mam 35 ltr)-nawet chyba samego sprzęgła , zazwyczaj są to od 100 do 200 ltr bufory (dobre raczej do on/offów ), to może powodować większe straty na samym buforze.
    Grzeję średnio w dzień ok 39 - 42 st wg krzywki , jeśli są większe mrozy to rzadziej wyłącza się PC z termostatu pokojowego -mam wtedy np. 22,5 do 22,8 st i pełny komfort cieplny (żona nie marznie...) , grzejniki po prostu są dość ciepłe (ciepło odczuwalne) w najchłodniejszym miejscu domu (tj salonu) . Przy mega mrozach np. -22 st miałem nad ranem coś ok 21.5 st (i to bez grzałek-dopiero po kilku dniach je uruchomiłem, zresztą koledzy instalatorzy z forum mi pomogli). Ktoś mi zarzucił : 21.5 st to lodówka !
    Tylko tak :
    -nie mam reku , rano jest wietrzenie i przez chwilę musi spaść temp (nie murów , tylko powietrza)
    -mrozy poniżej 15 to tylko w nocy , więc ok godz 9-10 miałem już pełną moc PC (zresztą przy -22 st było coś ok 8kW)

    Bajek nie piszę , podaję dwa typy informacji :
    -co wiem i sprawdziłem pomiarem
    -co przypuszczam i na jakiej podstawie

    tyle
    bez sprzęgła musisz mieć pompę obiegowa na wyższym biegu tak? a przepływ i tak mniejszy?
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  19. #2179
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Dokładnie,
    z notatki :
    -Tco 40 -43 st
    Vp=6 /1500-1600 bez bufora/2000 z buforem
    Vp=5/1250-1370/1850
    Vp=4/1150-1350/1750
    Vp=3/1100-1120/1600
    Vp=2/1000-1090/1450

  20. #2180
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkm silesia Zobacz post
    i prawidłowo pompa pracuje z mniejszym obciążeniem, mniejszą modulacją i większym cop wynikającym z mniejszej modulacji
    heh a ja już chciałem dzwonić do mojego instalatora, że mam spapraną instalację bo inni 9kW pompą potrzebują dnia żeby podnieść temp. w domu o 1C, a u mnie w kilka godzin.... sory miałem to już wcześniej napisać...
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

Strona 109 z 1022

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony