PDA

Zobacz pełną wersję : Rbr Ekouniwersal



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 [114]

Jarecki79
25-10-2019, 13:15
Nie atakuj gmaj, bo to nie on mi powiedział, jak chcesz jakies skróty robić. Pisz konkretnie i atakuj konkretne osoby dając im szanse na odpowiedź.

Odpisuje tu, bo taki jesteś. Zapisałes się tam do grupy a tyłki zrąbałeś wszystkim na esterownik, nie mam i nigdy nie miałem tam konta podobnie jak pewnie żadna z osób atakowanych z grupy.

Jak chcesz rzucać na kogoś błotem, to miej tyle odwagi i przyzwoitości, aby kierować to bezpośrednio do danej osoby w miejscu, gdzie ma szansę się obronić i coś odpowiedzieć czy też wytłumaczyć jak się odezwiesz normalnie.

Kamil tu chyba tez konta nie ma, więc powiem tak, on te testy węgli robi pare lat, a samym węglem może dwa miesiące handluje, co zreszta można sprawdzić. Wybrał sobie takie, które uważa za dobre czy godne polecenia. Ma tego więcej, więc Ty jako stary handlarz węglem dobrze wiesz,że jakość opału nie jest taka sama i się zmienia. Tak było kiedyś z wesołą, ekoretem, jaret plusem itd. Więc prędzej czy póxniej oberwie mu się od kogoś w kwestii paliw, które oferuje. Nie można mu jednak odmówić tego,że wszystkie te paliwa wcześniej sprawdza i testuje.

karoka65
25-10-2019, 13:25
A czy coś nie tak napisałem? że kolejną hurtownię otwarliście na fejsbuku tym razem?
Chłopie gościu który sprzedaje węgiel z wysyłką na cały kraj tworzy grupe na fejsbuku, robi testy, sresty itp dla Ciebie jest wiarygodny? co chwila link do strony itp, do niego przykeja się kilku producentów kotłów, to jeden słuszny palnik i sterownik. Wziąłem od Ciebie choć jeden kocioł na tej rurce? nie. przecież Ci powiedziałem że nigdy tego palnika nikomu nie zaproponuję to o czym piszesz że nie w oczy Ci powiedziałem? n może nie w oczy a przez telefon. Czy to ja robię filmik jak się rozniera tą rurkę na części i wymienia uszczelki a podczas tego filmiku kilka razy szkaluje palniki żeliwne ile to niby roboty jest z uszczelnieniem dyszy w żeliwniaku? ja?
W nosie mam już że sobie to tu piszesz ale jak chcesz to ja mogę też sobie łazić za Tobą wszędzie i sobie smędzić?
A dlaczego o gmaju piszesz, gdzie go atakuję? jak już to on wczoraj do mnie miał bo chyba czegoś nie doczytał, a z resztą...........

Jarecki79
25-10-2019, 14:05
Gooowno to był ten palnik marki zeliwny, większego bubla z modeli żeliwnych nie znajdziesz.

Ten palnik sv on rozebrał kręcąc sobie filmik aby pokazać, że nie trzeba go nigdzie zaklejać,bo fabrycznie zastosowano gotowe uszczelnienia.

Ten palnik pod względem emisji oraz aktualnych wymogów bije wszystkie retorty, w tym także ten dobry żeliwny na głowę. Jakby doszło do tego, że w domu z analizatorem sprawdzą kiedyś emisje, to wszystkie palniki retortowe tj fajki, żeliwne które lubisz, ale też ardeo które sam stosuje nie przejdą tego badania. Ten palnik jako jedyny zmieści się z emisjami w widełkach przewidzianych normą.

Ekoenergia czy Batory do wyczyszczenia wymaga odklejenia paleniska i ponownego wklejenia co jest dość proste i po ostudzeniu paleniska nie trwa długo.
Równie szybko albo szybciej czyści się komorę powietrzną SVki i można to zrobić podczas pracy palnika co możesz zobaczyć na moim filmie i stronie firmowej, tyle, że aby nie było tak różowo trzeba to zrobić częściej, ja uważam, że co spalenie 1,5 do 2ton a producent sugeruje oczyszczenie co 3miesiace. To jest najsłabszy punkt tego palnika.

Co do jego zmian, pierwszy model to się nawet zgodzę, że może przyjąć krytykę, to w świetle 5ej klasy taki pierwszy, niedoskonały brucery.

Aktualny model to taka już dobra wersja ekoenergii a mam nadzieję, że po drobnej korekcji mocowania dmuchawy będę mógł porównać do Batorego.

Soft Sppv2 Boleckiego nad którym pracowałem pod ten palnik został przeniesiony na nowy model sterownika Argos PID Plus kolorowy, który zaprojektował Bolecki, więc to nie jest tak jak zarzucasz, że inny sterownik. To co Kamil pokazuje na filmach o starszym Argos PID 2x16 znaków to soft Włodka z cobra czy ognik więc też żadne odkrywanie Ameryki poza dopasowaniem pracy pod zestaw.

Nie ma ani jednego idealnego palnika, każdy ma jakieś zalety i wady.

Uważam, że nie musiałeś nikogo szkalować i oskarżać i na bank nie w miejscu, gdzie nikt z atakowanych normalnie nie zagląda.

karoka65
25-10-2019, 20:42
A kogo to tutaj obchodzi co dzisiaj tu napisałeś?
Ja wiem że tylko winni się tłumaczą.
Cała ta grupa to jedna ściema, reklama i handel, ciekawe czym ludzi będziecie za rok chcieli bałamucić.
Widzę ze dalej chcesz to ciągnąć?

jasiek11
26-10-2019, 08:11
Karoka, jest mi obojetne czy Termotech to klon Ekoenergii. Podobne rozwiązanie i podobne usterki. To pol biedy ale Termotech nie ma już części zamiennych do tego i trzeba bawić się w łatanine lub wywalic 2 tysiące na nowy palnik. I to się nadaje do prasy.

karoka65
26-10-2019, 09:00
Ekoenergie mógłbym złożyć w tej chwili do kupy, Burnery pewnie ze dwa leżą w kawałkach na półce, do Pancerpola muszę na sezon domówić ślimaki i rurę bo chyba tylko kolano żeliwne zostało. Przekładnie na każdą kieszeń, pewnie ze 3 może 4 kompletne leżą, od BHFa, Transtecno po Norda.
Wniosek z tego wyciągam taki że nie warto pakować się w internetowe hity jednego sezonu, za długo siedzę na forach żeby nie widzieć jak i przez kogo te jednosezonowe hity są tworzone.

jasiek11
26-10-2019, 12:08
I tak być powinno, a nie, ze producent Termotech proponuje mi wymiane całości, czyli palnika, rury ślimaka( bo to jedna całość) i samego ślimaka. Moze tylko napęd dałoby się wykorzystać. Zupełnie inny palnik, pewnie z podobnymi niedoróbkami, ale mocowania inne, pod kosz pewnie tez trzeba by robić przejście.

szczudlo
28-10-2019, 06:27
Cześć
Panowie ja trochę z innej beczki, takiego problema mam małego ;). Czujnik temperatury CWU od kilku dni wskazuje -14stopni, zakres kalibracji programowo to max o 30stopni. Wystarczy kupić nowy czujnik, czy to problem sterownika? Problem ten pojawił się przy zmianie trybu z LATO na ZIMA.
Pozdrawiam

micro-jr
28-10-2019, 07:28
Cześć
Panowie ja trochę z innej beczki, takiego problema mam małego ;). Czujnik temperatury CWU od kilku dni wskazuje -14stopni, zakres kalibracji programowo to max o 30stopni. Wystarczy kupić nowy czujnik, czy to problem sterownika? Problem ten pojawił się przy zmianie trybu z LATO na ZIMA.
Pozdrawiam

a przewody masz dobrze wpięte w sterownik i w czujnik, nie upalił się któryś?

karoka65
28-10-2019, 07:58
Czy lato czy zima to nie ma wpływu na wskazania czujnika, prosto możesz sprawdzić czy wina stera czy ślak trafił czujnik :) Odepnij w sterowniku czujnik CWU i podłącz pod te śrubki inny czujnik, obojętnie który byle nie spalin ( ten jest inny PT100 ), możesz podpiąć nawet zewnętrzny czy wewnętrzny jeśli masz luzem, zobaczysz co pokaże i będziesz wiedział gdzie jest problem.

pawko_
30-10-2019, 13:07
https://drive.google.com/file/d/143WcF2n1kWJCA7VdxatNU6xiSs5bKGbS/view?usp=drivesdk

https://drive.google.com/file/d/13x-w5iRFCGo-D1N3tEIV7uatGKu6VZNK/view?usp=drivesdk

Panowie mam się martwić? Substancja przypomina olej. Kocioł rbr chyba z 2012 roku.

mtdeusz
30-10-2019, 13:19
Bo to jest olej.
Wymień symering.

pawko_
30-10-2019, 14:44
Jak go wymienić? Czy jest jakiś dedykowany do mojego kotła?

mtdeusz
30-10-2019, 15:13
Rozebrać wymienić, zmierzyć suwmiarką jak jest i kupić o takich samych wymiarach.

klaudiusz_x
30-10-2019, 18:27
Właśnie rozciekł się rbr-k 12kW.
Kocioł ma 3 lata z małym hakiem.
Woda leje się z tyłu za palnikiem z góry.

Jak wygląda sprawa z gwarancją?
Jest? Czy nie?

Właśnie rozpoczął się sezon.

karoka65
30-10-2019, 19:24
Dzwoniłem rano do producenta w tej sprawie, ma kogoś wysłać żeby to obejrzał.

minertu
30-10-2019, 19:51
Właśnie rozciekł się rbr-k 12kW.
Kocioł ma 3 lata z małym hakiem.
Woda leje się z tyłu za palnikiem z góry.

Jak wygląda sprawa z gwarancją?
Jest? Czy nie?

Właśnie rozpoczął się sezon.
Mogę zapytać czy wody w układzie ubyło? Może musi się tylko wygrzać i wypocić? Kiedyś miałem taki przypadek kotła od Grenia.Kocioł zasyfiony,popiół nie wybrany,wilgotna kotłownia i panika bo kocioł dziurawy.Na miejscu okazało się , że w popielniku było ok 5l wody.Wygrzałem kocioł i śmiga już 3 rok od tego czasu więc nie jest powiedziane , że się rozciekł.

karoka65
30-10-2019, 19:59
Niecałe dwa tygodnie temu dzwoniła też jedna pani z dolnośląskiego z taką samą wiadomością to samo co u Ciebie, popalił się dwa dni, wysechł i jest git, pani odwołała wyciek, jutro przedzwonię do właściciela jak to wygląda.

klaudiusz_x
30-10-2019, 20:01
Mogę zapytać czy wody w układzie ubyło? Może musi się tylko wygrzać i wypocić? Kiedyś miałem taki przypadek kotła od Grenia.Kocioł zasyfiony,popiół nie wybrany,wilgotna kotłownia i panika bo kocioł dziurawy.Na miejscu okazało się , że w popielniku było ok 5l wody.Wygrzałem kocioł i śmiga już 3 rok od tego czasu więc nie jest powiedziane , że się rozciekł.

Kocioł spala 5,5 tony węgla w roku.
Popiół wybierany jest regularnie.

Kociołek nie jest u mnie.
Ale sam go poleciłem ze względu na brak negatywnych opinii o producencie w tamtym czasie.

karoka65
30-10-2019, 20:07
Pawko to nie koniecznie musi być olej chociaż kocioł już wiekowy. Wystarczy wilgotny węgiel, różnice temperatury i w tej obudowie aluminiowej może nazbierać się takiej mazi, wody zmieszana z pyłem i smarem. Odkręć motoreduktor i sprawdź to tylko 4 śrubki. Jeśli byłby jednak olej to trzeba uzupełnić i wymienić symering.

minertu
30-10-2019, 20:09
Kocioł spala 5,5 tony węgla w roku.
Popiół wybierany jest regularnie.

Kociołek nie jest u mnie.
Ale sam go poleciłem ze względu na brak negatywnych opinii o producencie w tamtym czasie.
Czyli kocioł pracuje cały rok tak?

pawko_
31-10-2019, 09:46
Pawko to nie koniecznie musi być olej chociaż kocioł już wiekowy. Wystarczy wilgotny węgiel, różnice temperatury i w tej obudowie aluminiowej może nazbierać się takiej mazi, wody zmieszana z pyłem i smarem. Odkręć motoreduktor i sprawdź to tylko 4 śrubki. Jeśli byłby jednak olej to trzeba uzupełnić i wymienić symering.

Czy po odkręceniu tych śrub laik zorientuje się, że została uszkodzona uszczelka? Są jakieś widoczne objawy uszkodzenia? Czy potrzebuje jakiś konkretnych narzędzi do wyjęcia tego simeringu? Jak uzupełnić i jaki wlać olej?

Czy jak poczekam z naprawą kilka dni do opróżnienia zasobnika to coś poważnego może się stać ?

Jarecki79
05-11-2019, 23:34
TermoTech ma nowe odlewy, rozbieralne. Tak,jak miałeś stary w pierwszym wydaniu to zostanie Ci silnik i motoreduktor, reszta to ok 1000-1300zl.

Nie słuchaj jednak kolegi,że kolorowo jest przy ekoenergii,bo jest tak samo cioooolowo. W porównaniu z pierwszym zmienili wszystko. Jedyny plus taki, że oprócz paru pierwszych sztuk cała reszta rozbieralna w połowie. Więc jak dziura w części z koszem to wymieniasz odlew zewnętrzny i albo nowy kosz albo ramka przejściowa kosza bo stary kosz na nowsze ekoenergie nie pasuje.

Jak Ci wyleci dziura wewnątrz to podobnie cały odlew wewnętrzny ale też mimo że będzie dobre musisz zmienić palenisko bo stare odlewy były kwadratowe a nowsze z zaokrągleniem. Ślimaki względem pierwszych też się zmieniły

To tylko kwestia tego jak mocno się cofamy.
Jakbyś miał świeższy termotechu, to też wymiana tylko danego członu...
Serwisowi jest to dupowate dla wszystkich starych żeliwnych,bo każdy producent zmieniał z biegiem lat odlewy.

minertu
06-11-2019, 21:12
Jest do sprzedania 8 letni ekouniwersal 17kW za przyzwoite pieniądze. Kocioł w stanie dobrym jak na ten wiek. Nawiasem mówiąc to jest to ten, w którym pierwszy wierciłem otwory w dyszy palnika.

karoka65
06-11-2019, 22:03
Jarek coś Ci się chyba w złym miejscu zaś wkleiło? Jeden o wycieku z pieca drugi o wycieku z przekładni a Ty o jakimś termotechu?
Nie bardzo kuman do czego zaś ten wykład?

jasiek11
07-11-2019, 06:49
To pewnie do mnie Karoka.Wczesniej pisalem o swoim Termotechu.

Alina&Mariusz
07-11-2019, 16:58
Gdzie można kupić części zamienne do RBR Ekouniwersal 17kW?

minertu
07-11-2019, 18:10
A o które części chodzi?

Alina&Mariusz
07-11-2019, 18:25
W palniku ekoenergia wypaliło mi dziurę pod koroną i w koronie, ślimak wytarł się na końcówce gdzie się obraca, no i zasobnik węgla się zutylizował a chciałbym do 17 powiększony.

minertu
07-11-2019, 18:42
Był kontakt z producentem i sprzedawcą?

Alina&Mariusz
07-11-2019, 18:57
Był... na zasobnik od producenta czekam już 2 miesiące, po wysłaniu maila z zamówieniem przestali odbierać ode mnie telefon :D

karoka65
07-11-2019, 19:18
A nie kupiłeś czasami kotła u mnie? bo jak tak to się nie kontaktowałeś raczej? Do palnika mam wszystko na półce, komorę, ślimak, dyszę spalającą, koryto podajnika i całe kompletne przekładnie chyba 3 rodzaje. Zasobnik dałem ( nie sprzedałem, dałem ) komuś latem taki z ramką pod Ekoenergię. Nie mam więcej, trzeba faktycznie zamówić u producenta. Robią teraz dwa przetargi i czasami też mam problem się dodzwonić ale próbuj z rana, rano zawsze jest w firmie.

karoka65
07-11-2019, 19:20
To pewnie do mnie Karoka.Wczesniej pisalem o swoim Termotechu.
A to przepraszam :), tylko że RBRów z tymi palnikami to ja nie pamiętam :)

pawko_
08-11-2019, 07:08
Panie Wieśku, zadam jeszcze raz pytanko bo może umknęło.

Czy po odkręceniu tych śrub laik zorientuje się, że została uszkodzona uszczelka? Są jakieś widoczne gołym okiem uszkodzenia? Czy potrzebuje jakiś konkretnych narzędzi do wyjęcia tego simeringu? Jak uzupełnić i jaki wlać olej?

Czy jak poczekam z naprawą kilka dni do opróżnienia zasobnika to coś poważnego może się stać ?

Alina&Mariusz
08-11-2019, 09:55
A nie kupiłeś czasami kotła u mnie? bo jak tak to się nie kontaktowałeś raczej? Do palnika mam wszystko na półce, komorę, ślimak, dyszę spalającą, koryto podajnika

Tak, kupiłem. Dzwoniłem właśnie kiedyś w sprawie tego zasobnika, a teraz temat zrobił się większy.
Mogę prosić cenę tych części - może być PW.
No i muszę znaleźć zasobnik, bo do producenta ciężko się dodzwonić, a skoro mail też olali to już nie wiem.

klaudiusz_x
11-11-2019, 15:33
No i instalator, a było ich dwóch, stwierdzili, że wina tego, iż kocioł się rozciekł leży po stronie inwestora.
Kocioł na 8% VAT, montaż przez instalatora sprzedawcy.
Teraz przy wymontowywaniu kotła, okazało się że brak ochrony powrotu.
Ponadto, jak sami stwierdzili, woda z komina.
A kocioł pracuje non stop.
Nie wiadomo od kiedy miał wyciek, bo mógł mieć mały nawet rok temu.
A wtedy, to taki ogromny czajnik, który puszcza ogromne ilości pary w komin, która może się wykraplać.
Dwa, to woda mogła wylewać się przez to, że sam kocioł dostał nieszczelności, stąd woda.
Zapłacić ma oczywiście inwestor...
Przy montażu nie było żadnych zastrzeżeń.

A teraz, inwestor ma płacić za wszystko.
Kocioł wymontowany w czwartek, czeka na kuriera.

Kocioł ma 3 lata. RBR-K 12 kW.
Instalatorzy którzy wymontowywali kocioł, jeden z tych panów go montował.
Wtedy było ok, teraz winny zaistniałej sytuacji jest nieświadomy inwestor.
10 tys złotych poszło z wyciekiem.

Wina po stronie inwestora, według słów obecnych instalatorów wymontowywujących kocioł.
Na razie brak odpowiedzi producenta, bo kocioł jeszcze nie został odebrany.

adkwapniewski
11-11-2019, 15:51
@klaudiusz_x

... ale jak to ?

Przecież RBR miał się nie bać zimnego powrotu i bez niczego mógł być montowany z podłogówką przez zawór 3D termo ...

klaudiusz_x
11-11-2019, 15:55
@klaudiusz_x

... ale jak to ?

Przecież RBR miał się nie bać zimnego powrotu i bez niczego mógł być montowany z podłogówką przez zawór 3D termo ...

Kaloryfery.
500 litrów wody w układzie.
Kocioł pracował z z czasowym wyłączeniem obiegu CO.

minertu
11-11-2019, 16:20
Kilka lat temu klientowi wymieniłem wymiennik 2letni. Zjadło go od dołu. Kocioł grzany tylko zimą. Poza sezonem w kotłowni było ponad 80% wilgotności a jej żaden kocioł się nie oprze.
Po wymianie zrobiono drenaż w koło domu oraz w piwnicach. Problem z wilgocią znikł a kocioł ma się dobrze.

klaudiusz_x
11-11-2019, 16:38
Kilka lat temu klientowi wymieniłem wymiennik 2letni. Zjadło go od dołu. Kocioł grzany tylko zimą. Poza sezonem w kotłowni było ponad 80% wilgotności a jej żaden kocioł się nie oprze.
Po wymianie zrobiono drenaż w koło domu oraz w piwnicach. Problem z wilgocią znikł a kocioł ma się dobrze.

Kocioł pracował przez cały rok/
Brak odpowiedzi producenta, bo jeszcze nie ma kotła.
Jednak sama odpowiedź instalatorów, to absurd.
Szczególnie, że jeden z nich montował ten kocioł.
A dwa.
Co obchodzi inwestora sposób montażu?
Zapłacił z montażem, więc?
Jeśli zawalił montażysta, co inwestora obchodzi sprartolona robota?
Skąd miał wiedzieć, że coś nie tak?

Tob
11-11-2019, 18:31
Kilka lat temu klientowi wymieniłem wymiennik 2letni. Zjadło go od dołu. Kocioł grzany tylko zimą. Poza sezonem w kotłowni było ponad 80% wilgotności a jej żaden kocioł się nie oprze.
Po wymianie zrobiono drenaż w koło domu oraz w piwnicach. Problem z wilgocią znikł a kocioł ma się dobrze.

Mieszkam w domu o bardzo wysokiej wilgotności w piwnicach a mam w nieodległej perspektywie, bytuję na Śląsku, wymienić kocioł z zasypowego na inny, spełniający dzisiejsze wymagania. Przyznaję, że Twój opis niepokoi, jeżeli takie materiały są dzisiaj stosowane do produkcji tych nowoczesnych kotłów to pole wyboru się zawęża.
Być może nie powinienem się martwić, bo w kotłowni równolegle do 14 letniego węglowego jest włączony 32 letni kocioł gazowy, od dawna nie używany, a poprzedni zasypowy kocioł pracował, lekko licząc, ze 25 lat, lecz powielane przez wielu informacje, że producenci stosują różne oszczędne technologie w celu skracania długości życia swoich produktów nie napawają optymizmem.
Lata temu, zaraz po wielkiej powodzi 97r., pod wpływem impulsu zamierzałem jakoś temu zaradzić, przedstawiciel firmy który przybył na oględziny, zmierzył, jakimś swoim przyrządem, wilgotność ścian i coś bąkał o wartości ok. 70%, ale ostatecznie odpuściłem.
Może to był tylko jednostkowy przypadek ukrytej wady materiałowej :).

minertu
11-11-2019, 19:05
Podobny przypadek był z kotłem innej firmy tyle że obstał. Wydawało się, że jest dziurawy a nie był. Po rozpaleniu i wygraniu przestał się pocić.
Druga sprawa to jakoś walcowanej stali ale do tego producenci kotłów nie wejdą.

Tob
11-11-2019, 19:33
Czyli nie pozostaje nic innego jak poza sezonem intensywnie wietrzyć , stosuję póki co z dobrym skutkiem, ale też daremno szukać w Twojej wypowiedzi nuty optymizmu, podstawowy materiał wątpliwej jakości, a potem dywagacje czy powrót nie był zbyt chłodny :).

minertu
12-11-2019, 06:13
Dlaczego?
Przez ponad 8 lat dwa takie przypadki na setki zamontowanych kotłów nie wspomnę o sprzedanych to kropla w morzu.

karoka65
12-11-2019, 14:11
No i instalator, a było ich dwóch, stwierdzili, że wina tego, iż kocioł się rozciekł leży po stronie inwestora.
Kocioł na 8% VAT, montaż przez instalatora sprzedawcy.
Teraz przy wymontowywaniu kotła, okazało się że brak ochrony powrotu.
Ponadto, jak sami stwierdzili, woda z komina.
A kocioł pracuje non stop.
Nie wiadomo od kiedy miał wyciek, bo mógł mieć mały nawet rok temu.
A wtedy, to taki ogromny czajnik, który puszcza ogromne ilości pary w komin, która może się wykraplać.
Dwa, to woda mogła wylewać się przez to, że sam kocioł dostał nieszczelności, stąd woda.
Zapłacić ma oczywiście inwestor...
Przy montażu nie było żadnych zastrzeżeń.

A teraz, inwestor ma płacić za wszystko.
Kocioł wymontowany w czwartek, czeka na kuriera.


Wina po stronie inwestora, według słów obecnych instalatorów wymontowywujących kocioł.
Na razie brak odpowiedzi producenta, bo kocioł jeszcze nie został odebrany.
O ile pamiętam to problem nie dotyczy bezpośrednio Ciebie bo kocioł miał być bodajże dla kogoś z Twoich znajomych.
Skąd ta cała dyskusja o czyichś winach?
Na transport kotła ja robiłem zlecenie na transport w porozumieniu z instalatorami na kiedy przygotują kocioł do transportu. Prawdopodobnie przez długi weekend kocioł jeszcze nie dotarł do producenta. Z tego co udało i się ustalić to nie było mowy o czyichś winach a zasugerowanie przez instalatora o podniesieniu temp. zadanej na kotle i doregulowania wtedy niższej temp. na instalację na zaworze 4D, czyli ochrona powrotu na kotle jest, nie rozumiem zatem jakiegoś pisania o czyichś winach czy innych żalach?
Czy ja coś napisałem czy powiedziałem czy powiedział coś takiego producent że za coś ma siostra płacić?
Chłopie jeszcze kocioł leży gdzieś na terminalu w drodze a tu już jakieś dziwne dyskusje.
Nie ładnie to wygląda.

Tob
12-11-2019, 14:43
Dlaczego?
Przez ponad 8 lat dwa takie przypadki na setki zamontowanych kotłów nie wspomnę o sprzedanych to kropla w morzu.

No to masz pod opieką spore "stadko", ale moje oczekiwania długości życia stalowego kotła to minimum 25 lat, a z tej perspektywy Twoi podopieczni to zaledwie młodzież :).
Jasne, że opisane przez Ciebie dwa zdarzenia nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek negatywnych uogólnień, podobnie moje wizje, zbudowane na mikroskopijnym zbiorze doświadczeń z eksploatacji zaledwie 3 kotłów, nie dają prawa do zakreślania takiej czy innej granicy czasu ich użytkowania, ale u mnie 2 z 3 ją przekroczyły a trzeci na półmetku, jedno jest pewne, niewielu tak dobrze jak Ty pozna prawdę o jakości tych urządzeń, nie wiemy tylko za jak długo:).

klaudiusz_x
12-11-2019, 14:44
Skąd ta cała dyskusja o czyichś winach?
.
Ci co wymontowywali kocioł jasno określili, że brak ochrony powrotu i woda w kominie.
Ustosunkowałem się do stwierdzenia winy po stronie inwestora, które jasno orzekli instalatorzy.

Dwa.
Kocioł nie został jeszcze odebrany, co jasno zaznaczyłem.
Napisałem także, że na razie brak opinii producenta, kocioł nadal stoi nieodebrany.
Nie zarzuciłem nikomu, że kurier jeszcze go nie odebrał.
Nie podałem także, kto był sprzedawcą, kto instalatorem.

karoka65
12-11-2019, 15:51
Ci co wymontowywali kocioł jasno określili, że brak ochrony powrotu i woda w kominie.
Ustosunkowałem się do stwierdzenia winy po stronie inwestora, które jasno orzekli instalatorzy.

Dla mnie jedyną osobą która może się tu do czegoś ustosunkować jest producent kotła, on udziela gwarancji na kocioł i podejmuje decyzje co uznać a czego nie.
Dla mnie wygląda to tylko na próbie wymuszenia czegoś przez pisanie po forum i tworzeniu plotek i przypuszczeń. Mam nadzieję że właśnie producent nie przeczyta tego wszystkiego ale wiem że dawno nie czyta forów bo po takich orzekaniach, ustosunkowaniach sam bym się wkurzył.
Zaczekałbym aż ten kocioł tam chociaż dojedzie a osobę zainteresowaną powiadomię o decyzji producenta.
Powtórzę jeszcze raz że zawór 4D który jest zamontowany i spełnia wymagania ochrony powrotu.

karoka65
12-11-2019, 15:59
@klaudiusz_x

... ale jak to ?

Przecież RBR miał się nie bać zimnego powrotu i bez niczego mógł być montowany z podłogówką przez zawór 3D termo ...
Dodam że to o czym piszesz dotyczyło starszego modelu kotła RBR-Ekouniwersal który już dawno nie jest produkowany.

klaudiusz_x
12-11-2019, 16:41
Dla mnie jedyną osobą która może się tu do czegoś ustosunkować jest producent kotła, on udziela gwarancji na kocioł i podejmuje decyzje co uznać a czego nie.
Dla mnie wygląda to tylko na próbie wymuszenia czegoś przez pisanie po forum i tworzeniu plotek i przypuszczeń. Mam nadzieję że właśnie producent nie przeczyta tego wszystkiego ale wiem że dawno nie czyta forów bo po takich orzekaniach, ustosunkowaniach sam bym się wkurzył.
Zaczekałbym aż ten kocioł tam chociaż dojedzie a osobę zainteresowaną powiadomię o decyzji producenta.
Powtórzę jeszcze raz że zawór 4D który jest zamontowany i spełnia wymagania ochrony powrotu.

Nie będę tego komentował.
Powtarzam, że odniosłem się do słów instalatorów.
EDIT.


Kocioł został naprawiony w ramach gwarancji. Po zamontowaniu kotła, dosyć mocno lała się woda. Po wygrzaniu kotła, przestała.
Czas od wymontowania kotła do jego ponownej instalacji, to 16 dni kalendarzowych.
W instalacji nie zostało nic zmienione.
Temperatury powrotu nadal w okolicach 35*C.
Dom w czasie naprawy, był ogrzewany viadrusem u22, który ma ponad 20 lat.

mchomen
12-11-2019, 21:20
Panowie potrzebuje szybkiej pomocy , elektryk tak mi przekładał licznik w domu że uwalił mi sterownik . Potrzebuje na szbko kupić . Mam ecoala v3.5 chyba poprawnie napisałem. Tek do mnie 883408266

minertu
13-11-2019, 04:56
Może z nim nie jest tak źle. Sprawdź bezpieczniki rurkowe i warystor. Jak jest walnięty to go wyłam. Jak coś to dzwoń.

decybel
15-11-2019, 09:56
Hej,

ktoś z forumowiczów zna kogoś kto szuka używanego kotła ? Przywędrował do mnie gaz w ulicy i prawdopodobnie w przyszlym tygodniu będe odłączał swojego RBR'a. A więc RBR 17kW z 2012 roku z eCoalem i ekoenergią - raczej w stanie dobrym opalany przez większość czasu Wesołą. Raz sterownik był w naprawie prawdopodobnie przepięcie w czasie burzy (podczas wakacji) i naprawiony przez producenta, raz zawleczka się zerwała ;) Chciałbym go puścić dalej w całości i pewnie wystawie go na OLX ale zastanawiam się nad jego wartością. Czy w samym kotle jest cos co nie jest "żelastwem" ? - kocioł waży 480 kilo to na samym "złomie" sie troche ustuka wartości.

Alina&Mariusz
15-11-2019, 10:13
Jaka cena i lokalizacja?

decybel
15-11-2019, 15:04
Jaka cena i lokalizacja?

Obecne modele to koszt 9-10k w zależności od wersji, celowałbym może w połowę tej kwoty - na alledrogo widze jeden uzywany za 5.9k. Woj śląskie - zasobnik po prawej.

Maher
15-11-2019, 19:51
Obecne modele to koszt 9-10k w zależności od wersji, celowałbym może w połowę tej kwoty - na alledrogo widze jeden uzywany za 5.9k. Woj śląskie - zasobnik po prawej.

Trochę dużo jak za kocioł 7 letni, nigdy nie wiadomo czy kolejny sezon przetrzyma tak jak powyższe posty z RBR który po 3 latach padł a, zwłaszcza jak nowy z gwarancją Sztoker+ można kupić za 5kzł.

keteimj
17-11-2019, 00:25
Trochę dużo jak za kocioł 7 letni, nigdy nie wiadomo czy kolejny sezon przetrzyma tak jak powyższe posty z RBR który po 3 latach padł a, zwłaszcza jak nowy z gwarancją Sztoker+ można kupić za 5kzł.

No właśnie sam się niedawno zastanawiałem ile wołać za taki kocioł, bo w przyszłym roku po sezonie chyba będę się żegnał ze swoim RBR-em ekouniwersal 17kw z produkcją CWU i pojdę w ślady Karoki , mój praktycznie od października 2011r cały czas w ruchu czy lato czy zima temperatura rzadko kiedy poniżej 55*C . co roku przepala ok 2,5 do 3T paliwa róznie raz Eko polski raz ruski raz pelet czasami mieszanka.
Z jednej strony kolega powyżej ma rację, ale z drugiej strony patrząc to jak widzimy dalej największym zagrożeniem jest rozszczelnienie i tu nie wiadomo którego szybciej trafi czy tego starego dobrze prowadzonego czy tego świerzaka, a pozostałe elementy jak sterownik, napęd motoreduktor, zasobnik, ślimak -wyjmowałem w tym roku wygląda jakby go wczoraj zamontowali itd wszystko odpowienio kosztuje i działa bez zarzutu.

A tak przy okazji jak już tu jestem pytanie do fachowców Sterownik wyłącza zasilanie pompek przez jakieś przekaźniki czy elektronicznie przez jakieś tyrystory czy coś koło tego bo wymieniłem niedawno pompkę od podłogówki starego grundfosa na elektronikę IBO MAGI 25-40/180 i wszystko fajnie tylko po wyłączeniu przez sterownik pompki na jej wyswietlaczu robi się mała dyskoteka migają elementy wyświetlacza ,i tak myślę że może trzeba jakiegoś filtra bo jeżli rozłącza tylko przewód fazowy to po pozostałych coś sieje jakaś harmoniczna,

micro-jr
18-11-2019, 06:23
u mnie były przekaźniki jak wymieniałem włącznik sterownika.

decybel
18-11-2019, 08:41
Trochę dużo jak za kocioł 7 letni, nigdy nie wiadomo czy kolejny sezon przetrzyma tak jak powyższe posty z RBR który po 3 latach padł a, zwłaszcza jak nowy z gwarancją Sztoker+ można kupić za 5kzł.

No jak ktoś byłby zainteresowany to go puszcze znacznie taniej bo inaczej pewnie pójdzie na żyletki. Wg mnie troche szkoda go złomować bo dobry piec i nadal działa bez zarzutów. Jak go odepnę i postoi dłużej to się będzie nadawał do niczego. Paliłem raczej suchym węglem - w większości Wesołą przez te lata, do tego większość czasu albo zawór trójdrogowy albo pompa CWU z funkcją mieszającej na ochronę powrotu (chociaż ten model chyba nie wymagał). Ile jeszcze pochodzi to nie wiem ale powinien kilka lat pociągnąć.

berdnard
05-12-2019, 20:03
Macher to zapewne nie była wina oryginalnego erbeera wytwórcy z papierkami że po 3 latkach padł a może też są to podróbki co do obi lecą - ale kto to wie

minertu
05-12-2019, 23:02
Ale Benek popłynąłeś :)

berdnard
06-12-2019, 07:44
ja już nie pływający wolę zasiadać czasem w kółeczku z bąbelkami a ratownik może mieć kłopoty jak mnie nie przypilnuje
ja mam piecyk oryginał może mnie przeżyje ale kto wie
z życia wzięte kupiłem dawno z salonu autko akumulator wytrzymał ponad 9 lat
nabyłem takiej samej firmy bateria a raczej już w ciągu kolejnych 7 lat dwie wygląd autka jest w idealnym stanie tak sobie myślę mój rbr konkuruje z nim cóż czas pokaże

minertu
06-12-2019, 07:52
Benek nie ma podróbek RBR-K

berdnard
06-12-2019, 08:28
aż mi się lepiej oddycha w końcu jesteś oświecona góra nad górami tu taj
co do akumulatorów jest może w inną stronę zmieniają się tylko naklejki ale
Waga wskaże prawdę nie tylko o akumulatorach a także ....

berdnard
07-12-2019, 21:20
Minertu oświecona górko mam prośbę potrzebuję pomocy od ciebie czy jesteś ją w stanie uczynić tutaj

minertu
08-12-2019, 06:33
Ty odemnie potrzebujesz pomocy?

berdnard
08-12-2019, 06:39
tak ja nie wszechmogący -jutro prześlę ci fajne obrazki i ich tu nakleisz zgadzasz się

minertu
08-12-2019, 06:52
Ok tylko nie wiem czy sprosta tak trudne u zadaniu.

berdnard
08-12-2019, 06:58
dzięki wiedziałem że można liczyć na ciebie w końcu się kiedyś poznali uściskiem dłoni

jasiek11
08-12-2019, 10:01
Polska język, trudna język.

berdnard
10-12-2019, 07:45
dzięki Minertu nie skorzystam z twojej dobroci.... boś fajny ziomek jest a i obrót ci wzrośnie po - myślę do czasu wstawienia choinki sam się nauczę obrazki krajobrazowe tu wstawić a i dzisiaj mi się śniło -przymrozków już ma nie być i skorzystam z daru słońca tylko czy tak będzie naprawdę czas pokaże .

obiecana premiera obrazków dokładnie za 4 dni

438466

Zdrowych i radosnych Ś B N oraz lepszego nowego roku

bynio2
16-01-2020, 19:53
Mam pytanko? Czy ktoś z użytkowników rbr-ka, palił peletem?
Mam kocioł od 8 lat. Do tej pory żadnych problemów...jedynie z paliwem.
Mieszkam w Małopolsce i ciężko to z dobrym węglem...dużo popiołu i jeszcze więcej sadzy.
Ogólnie nie jest źle ale brudno:(

Tak że byłbym wdzięczny za podzielenie sie wiedzą co do możliwości palenia peletem, czy to bezpieczne i opłacalne?
Z góry dzięki.

minertu
17-01-2020, 08:24
Mam klienta w Krakowie. Latem pali groszkiem a zimą pelletem. Ale musisz dla bezpieczeństwa zamontować system strażak. U niego zadziałał.... Latem

bynio2
17-01-2020, 13:47
Mam klienta w Krakowie. Latem pali groszkiem a zimą pelletem. Ale musisz dla bezpieczeństwa zamontować system strażak. U niego zadziałał.... Latem

Możesz ciut bliżej o tym systemie strażak. Gdzie to się montuje i gdzie kupić taki system.
Dzięki:)

bynio2
17-01-2020, 14:00
Dobra:) już wiem ile to kosztuje i gdzie kupić. Ciekawi mnie natomiast czy montaż tego ustrojstwa
trzeba zlecić fachowcowi?
Dzięki:)

jasiek11
18-01-2020, 00:08
Możesz ciut bliżej o tym systemie strażak. Gdzie to się montuje i gdzie kupić taki system.
Dzięki:)

U siebie mam na dole zasobnika wspawany pod kątem króciec, bodajźe 1/2 "(w zależności od zaworu może być inaczej), wkręcany jest tam ten " strażak" . Czujnik temperatury wsuwany jest do przyspawanej tuleji, która jest przyspawana do rury podajnika, ok. 10-15cm od kotła. Miałem bezpośrednio to podłączone do instalacji wodociągowej. Raz zadziałało, na szczęście byłem w domu, bo iglica w tym zaworze zardzewiała, otworzyła się ale już po zalaniu żaru nie zamknęła zaworu i woda lała się strumieniem z kotła, wentylatora. Teraz mam podłączone do 5 l baniaczka.

bynio2
18-01-2020, 10:46
Bardzo dziękuję za odpowiedź...pozdrawiam:)

raf1.
21-01-2020, 11:17
Mam pytanko? Czy ktoś z użytkowników rbr-ka, palił peletem?
Mam kocioł od 8 lat. Do tej pory żadnych problemów...jedynie z paliwem.
Mieszkam w Małopolsce i ciężko to z dobrym węglem...dużo popiołu i jeszcze więcej sadzy.
Ogólnie nie jest źle ale brudno:(

Tak że byłbym wdzięczny za podzielenie sie wiedzą co do możliwości palenia peletem, czy to bezpieczne i opłacalne?
Z góry dzięki.

Ja próbowałem i dałem sobie spokój. Wiecznie walczyłem z przegrzanym podajnikiem nawet było w okolicach 90 st.

berdnard
25-01-2020, 20:13
....

tsyrek
26-01-2020, 19:31
Cześć, mam RBR 17 kW z wężownicą (już jej nie używam), rok produkcji 2011, pracuje od 2012, palnik Ekoenergia, motoreduktor Centroterm+BHF i potrzebuję wymienić cały układ nawęglania, razem z koszem zasypowym
Może ktoś dzisiaj przeczyta i doradzi, jutro rano wypada już zamawiać.

Zastanawiam się, czy pozostać przy Ekoenergii 25, czy skorzystać z okazji i założyć mniejszy palnik (Ekoenergia/Batory). Wg statystyk piec nigdy nie pracował z mocą większą niż 11 kW a z reguły na kilka kW, dom 180 m2 średnio ocieplony, w palniku z reguły było sporo spieków, ale dawno przestałem się przejmować. Najważniejsze, żeby wszystko załatwić szybko i bezproblemowo w maks. 2 dni i nie bać się potem zostawić pieca bez nadzoru. Co wybrać?

1. Zestaw z Ekoenergią 15-25, powinno wszystko pasować, wystarczy przełożyć?

2. Zestaw z Ekoenergią 10-15, otwory montażowe powinny pasować, palnik będzie przesunięty kilka cm względem osi środkowej w stronę kosza, to bardzo źle?

3. Batory 10, otwory montażowe chyba będą pasować, palnik przesunięty kilka cm w stronę kosza będzie przeszkadzał?

Póki co, palę na ruszcie awaryjnym
Tomek

minertu
27-01-2020, 06:52
Jak najbardziej możesz wymienić na Batory 10 , obecny zbiornik niestety nie będzie pasował.Możesz też zakupić ekoenergię 15-25 samą część wewnętrzną,nawiercaną dyszę oraz ślimak wtedy zbiornik zostaje taki jaki masz.Palenisko będzie nieco przesunięte w stronę kosza ale to w niczym nie przeszkadza.

tsyrek
27-01-2020, 07:53
Zbiornik też jest do wymiany. Gdzie znaleźć taki 120 - 150 kg, pasujący do Batorego, najlepiej z dosuszaniem?

karoka65
27-01-2020, 08:12
Najlepiej od producenta, są z grubej blachy i teraz malowane proszkowo, można zamówić z Domera ale to straszna lipa.

karoka65
27-01-2020, 08:19
Bardzo dziękuję za odpowiedź...pozdrawiam:)
Nie polecam spalania pelletu na retortach, można palić w mieszance z groszkiem gdy trafi się kupić jakiś syf a nie groszek żeby go jakoś zutylizować. Spalanie pelletu na retorcie jest bardzo nie ekonomiczne, producenci żeby zachęcić klienta do sprzedaży obiecują cuda z resztą zawsze o tym pisałem, to tylko pół prawdy o jakiej chce słyszeć klient, można oczywiście to jest ta połowa prawdy, o drugiej tej gorszej połowie nikt nie wspomina w ulotkach reklamowych.

tsyrek
27-01-2020, 09:45
Panowie, dziękuję za pomoc, jestem już po wstępnym słowie z producentem Batorego, powinno się udać jutro przechwycić transport palnika od razu ze zbiornikiem.

tsyrek
27-01-2020, 14:40
Czy ja mam jakąś inną wersję palnika Ekoenergia, czy czegoś tu brakuje?
439998
439999
440000

karoka65
27-01-2020, 16:10
Czy ja mam jakąś inną wersję palnika Ekoenergia, czy czegoś tu brakuje?
439998
439999
440000

To jest jeszcze pierwsza wersja ( starsza ) Ekoenergii, takie były końcówki ślimaków, jak dla mnie ( pod warunkiem że to tylko zdjęcie ) to wygląda bardzo dobrze jak na tyle lat.

tsyrek
27-01-2020, 16:24
A w palniku?

440003

karoka65
27-01-2020, 18:19
A w palniku?

440003
Tu juz niestety takie coś to ja wyrzucam na złom, jest wypalony ten rant o którym Ci mówiłem.
Po prostu nie lubię druciarstwa :) jak coś pracowało 8 lat to chyba wystarczy i można kupić to nowe. Czytałem że ktoś to dawał do napawania i szlifował na równo. Nikt tego też za darmo nie zrobi i jak będzie to trwałe?, taka naprawa to wielki znak zapytania.

bynio2
03-02-2020, 13:52
Nie polecam spalania pelletu na retortach, można palić w mieszance z groszkiem gdy trafi się kupić jakiś syf a nie groszek żeby go jakoś zutylizować. Spalanie pelletu na retorcie jest bardzo nie ekonomiczne, producenci żeby zachęcić klienta do sprzedaży obiecują cuda z resztą zawsze o tym pisałem, to tylko pół prawdy o jakiej chce słyszeć klient, można oczywiście to jest ta połowa prawdy, o drugiej tej gorszej połowie nikt nie wspomina w ulotkach reklamowych.

Dzięki Panie Wieśku za podpowiedź...raczej nie zacznę palić peletem.
Mój rabarbar ma już 8lat...jak ten czas leci. Jak na razie odpukać żadnej awarii, i co roku startuje z tą samą werwą. Ciekawe czy nowe piece są tak samo niezawodne? Tu w Małopolsce ciężko o dobry węgiel. Z drugiej ile to jeszcze będzie można na węglem palić?
Pozdrawiam:)

karoka65
03-02-2020, 14:52
Nie ma za co dziękować bo pewnie zaraz wyskoczy jakiś filip z konopi i napisze że karoka pierdoły pisze że on pali i jest zadowolony :)
Palić oczywiście można ale ile się tego spali to już inna bajka, Varmem też palili ale kilku zasobniki też spaliło :)
Jarać panie Zbyszku ile "sił" mu wystarczy :) a jak się rabarbar skończy to myśleć o jakimś bardziej cywilizowanym sposobie ogrzewania tym bardziej jak pamiętam to chyba nowy dom pan budował?

bynio2
10-02-2020, 17:07
Nie ma za co dziękować bo pewnie zaraz wyskoczy jakiś filip z konopi i napisze że karoka pierdoły pisze że on pali i jest zadowolony :)
Palić oczywiście można ale ile się tego spali to już inna bajka, Varmem też palili ale kilku zasobniki też spaliło :)
Jarać panie Zbyszku ile "sił" mu wystarczy :) a jak się rabarbar skończy to myśleć o jakimś bardziej cywilizowanym sposobie ogrzewania tym bardziej jak pamiętam to chyba nowy dom pan budował?

Zgadza się Panie Wieśku. Trzeba dążyć do bardziej cywilizowanych metod ogrzewania. Staramy się o gaz w naszej małej wiosce. To już będzie jakiś postęp:)
tym bardziej że człowiek nie młodnieje i niedługo te 25 kg to mnie w ziemie wgniecie:)
Solary już mam teraz fotowoltaika i może jak gazu nie będzie to coś na energię się zapoda:)
To prawda nowy dom zbudowałem i w pięknych okolicach Beskidu niskiego sobię szczęśliwie 8lat pomieszkuję:)
Pozdrawiam.

Delphion1
21-05-2020, 08:02
Zgadza się Panie Wieśku. Trzeba dążyć do bardziej cywilizowanych metod ogrzewania. Staramy się o gaz w naszej małej wiosce. To już będzie jakiś postęp:)
tym bardziej że człowiek nie młodnieje i niedługo te 25 kg to mnie w ziemie wgniecie:)
Solary już mam teraz fotowoltaika i może jak gazu nie będzie to coś na energię się zapoda:)
To prawda nowy dom zbudowałem i w pięknych okolicach Beskidu niskiego sobię szczęśliwie 8lat pomieszkuję:)
Pozdrawiam.

Pewnie w elektrykę pójdę ale stary rbr jeszcze ma się dobrze (•‿•)

rutino78
01-06-2020, 10:43
mój RBR Ekouniwersal 17KW został wypędzony z kotłowi przez pompę ciepła. Zostało mi trochę gratów do niego, może komuś się przydadzą?
Zasobnik, dmuchawa, reduktor, silnik, ślimak. Sterownik już się sprzedał. Leży i się marnuje a wyrzucić szkoda.
Palnik raczej nie nadaje się do sprzedaży, jest nadpalony z jednej strony.
https://www.olx.pl/oferta/palnik-ekoenergia-reduktor-silnik-dmuchawa-z-kotla-rbr-ekouniwersal-CID628-IDEMHCw.html
https://www.olx.pl/oferta/zasobnik-na-wegiel-kociol-rbr-ekouniwersal-17kw-CID628-IDEMIyW.html

miuzziker
23-06-2020, 11:46
Czy ktoś palił w kotle rbr pelletem? Jak się sprawuje. Nie cofa żaru? Jakie macie zużycie pelletu na sezon?

minertu
23-06-2020, 14:02
Bez systemu strażak odradzam. Mam klienta w Krakowie, który pali ale tylko w sezonie zimowym.

miuzziker
23-06-2020, 14:17
Nie miał żadnych problemów przez zimę? Też myślę na paleniem zimą

minertu
23-06-2020, 14:25
Ogólnie nie. Osobiście nie polecam. Jemu zrobiła się kiedyś cofka i zapaliło w zbiorniku ale był to okres ciepły i wietrzny. Od tego czasu pali tylko zimą.

micro-jr
17-08-2020, 19:39
2 sprawy z RBR 12kW z 2014 roku,
1' jak sprawdzić czujnik spalin? pokazywał ujemne, a teraz Błąd pokazuje (piec wyłączony). Od strony sterownika (W puszce) przewody zarobione miedzią, brak śladów korozji. Jeśli wymienić to na jaki?
EDIT: już sobie znalazłem: https://sklep.esterownik.pl/produkt/40
2' na wyświetlaczu mam same jasne kwadraty, co się mogło wydarzyć?447253
czeka mnie wymiana? Da się to dokupić?

minertu
17-08-2020, 23:20
Na początek wyjmij kartę SD i włącz, jak nie pomoże to moduł Ethernet. Jak nie pomoże to płyta do wymiany. Pewnie po burzy dostała strzała skoro czujnik spalin do wymiany.

micro-jr
18-08-2020, 05:59
moduł etherentowy działa, mam dostęp i z telefonu i z internetu.
Archiwalne wykresy mam tylko z 2 miesięcy, potem historia znikła. także kartę SD sprawdzę dziś.

EDIT:
bez karty na wyświetalczu to samo.
Włożyłem kartę spowrotem.
pompy, podajnik i dmuchawa chodzą,
reszta czujników też śmiga, więc chyba padł ten panel.

macie takie panele na zbyciu?
a czujnik T100 do saplin macie? czy nie zawracać Wam głowy i lepiej zamawiać na ecoal?
dojdzie jeszcze wysyłka na Mazowsze.

karoka65
30-08-2020, 07:45
Mam wszystkie "bebechy" do starych i nowych wersji eCoala, rzadko zaglądam teraz na fora także lepiej dzwonić, numer się nie zmienił :)

Scorpionek2211
19-10-2020, 18:42
Witam serdecznie.
Wiem że trochę późno...ale właśnie stałem się posiadaczem używanego rbr 12kw z 2016r.
A tym samym dołączyłem do szczęśliwych użytkowników tego kotła.
Czytałem trochę forum...ale niestety nie jestem w stanie przeczytać prawie 1500 stron.
Jeśli mogę prosić o poradę. Czeka mnie instalacja, której muszę dokonać samemu.
Mam na górze 4 mufy: 2 x bodajże 5/4, 1 x 3/4 i 1 x 1/2. Do czego one służą.
Mam instrukcję...ale niestety producent chyba się troszeczkę pomylił...bo jest tam kocioł ale tylko z 1 zasilaniem.
Może ktoś by podesłał jakąś aktualniejszą instrukcję...albo zdjęcia instalacji, żeby było wiadome co do czego.
Poza tym widziałem post jak ktoś udostępnił zdjęcie rusztu awaryjnego. Niestety ja nie widzę tego zdjęcia...stąd kolejna prośba...gdyby jakiś łaskawy forumowicz zamieścił jeszcze raz taką fotkę.
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam.

Maher
22-10-2020, 22:51
Kocioł u producenta można było sobie zamówić w dowolnej konfiguracji i z dowolną ilością wyjść, możliwe że 2 najgrubsze wyjścia to 2 obiegi CO, trochę cieńsze to CWU, a najcieńsze to zawór DBV do zabezpieczenia pracy w układzie zamkniętym.

raf1.
14-11-2020, 16:57
Witam po dłuższej przerwie
Zakupiłem ekogroszek ale o małej ziarnostości. Jak sądzicie będzie go ubywało więcej noż o normalnej grubości??

zby-net
02-12-2020, 19:13
Kocioł RBR 17kW niedawno został wpięty w bufor ciepła, zależy mi na tym aby załadować ten bufor do max 80 st, jak ustawić piec, aby go "szybko" załadował i sie odstawił, obecnie mam wrażenie, że sobie powoli grzeje.

https://esterownik.pl/device/2991

P_79
21-12-2020, 16:20
Witam wszystkich

Mam prośbę czy ktoś mi może podać linka do sklepu z komorą powietrzną do mojego pieca palnik ekoenergia???
jak widać poniżej wyleciała dziura...:(

451284

ralfA4
23-12-2020, 21:47
Ile lat ma palnik ,u mnie to samo, podeslij link jak zamówisz , ja na okres świąt dorazna naprawa ale pasuje to wymienić .Dodatkowo pojawił śie problem ze spalanim nie dopala węgla tylko przerzuca . Nie wiem co mu się stało było ok a teraz w pracy auto wydaję mi sie że zbyt czesto podaje a za słabo dmucha.

fenix2
01-01-2021, 14:38
Witam,

mam problem żeby podłączyć eCoal do domowej sieci.
Na sterowniku ustawiłem adres IP, maskę. bramę .

Jak chce połączyć się z komputera sieci lokalnej w domu to prosi o login i hasło a następnie wyskakuje błąd:


451571

Pigmey
30-05-2021, 12:40
Witam Szanowne Towarzystwo,
Wiem, ze to nie do końca ten wątek ale...
Mam na zbyciu sprawny palnik Batory z kotła RBR Ekouniwersal 12kW, kompletny (z dmuchawą, motoreduktorem i zasobnikiem na 150-160kg ekogroszku), stan bardzo dobry.
Pierwsze uruchomienie listopad 2015, wtedy wygrzewał posadzkę. Później postał pół roku i w sezonie 2016 ruszył już pełna parą, nie był wygaszany ani razu do teraz.
Palnik wyposażony w elektroniczną zawleczkę, u mnie chyba ani razu nie musiała zadziałać, w każdym razie nic mi o tym nie wiadomo.
Do tego mam jeszcze zawór DBV.
Jeśli ktoś zainteresowany to zapraszam na priv.

raf1.
11-09-2021, 10:47
Witam,
Mam problem otóż nie działa mi podajnik nawet z strony zniknął zasobnik i brak w opcjach. Co jest grane?

zbigmaz01
11-09-2021, 11:18
A nie przestawiłeś na zasypowy?

mpepe
16-09-2021, 16:46
Witam, jaka jest średnica przyłączy/króćcy zasilania i powrotu rbr-K 15KW?

mpepe
21-09-2021, 16:45
Dla potomnych ma 1 cal

raf1.
25-09-2021, 08:52
A nie przestawiłeś na zasypowy?

Faktycznie dzięki

klaudiusz_x
11-11-2021, 20:06
Kocioł ponownie się rozciekł
RBR-k 12kW.
Zakupiony 5 lat temu w lipcu lub sierpniu.
Gwarancja minęła, bo 5 lat.
Kocioł nie nadaje się do użytkowania.
Złom po 5 latach od zakupu.

samsu
11-11-2021, 20:35
Złom po 5 latach od zakupu.Co też opowiadasz i jak to możliwe – widziałem w necie, że są sposoby by takie łatać i się okazuje, że po naprawie długo szczelność trzymają.

klaudiusz_x
12-11-2021, 16:23
Co też opowiadasz i jak to możliwe – widziałem w necie, że są sposoby by takie łatać i się okazuje, że po naprawie długo szczelność trzymają.

Rozciekl się 2 lata po montażu przez instalatora
Teraz drugi raz.

zbigmaz01
12-11-2021, 17:56
To ja swojego oddałem dwa miesiące temu na złom i od razu jeden człowiek zabrał do domu na montaż bo po oczyszczeniu wyglądał jak by pracował ze 2 lata. Po 10 latach palenia bez przerwy (lato/zima) w oryginalnych częściach, nic nie wymieniane.
Ślimak po przepaleniu około 60 T grochu tak wyglądał.

458179

458177
458178

klaudiusz_x
13-11-2021, 19:28
Co też opowiadasz i jak to możliwe – widziałem w necie, że są sposoby by takie łatać i się okazuje, że po naprawie długo szczelność trzymają.

Kocioł po 2 latach się rozciekl.
Teraz ponownie.
Jakość produktu/kotła, tak bez komentarza dodatkowego.

twboss
15-11-2021, 08:11
Mnie kocioł się rozciekł od środka po 8 latach użytkowania, pozostały wszystkie bebechy sprawne wraz ze sterownikiem.

sakus
25-11-2021, 13:38
Cześć. Czy jest gdzieś manual jak ściagnąć koronę z palnika ekoenergia i go uszczelnić? RBR Ekouniwersal 17 kw z 2012 roku.

berdnard
23-12-2021, 20:54
rbr k w moim przypadku-papier toaletowy

grzeh2000
01-03-2022, 12:58
Witam,nie mogę się od tygodnia doprosić informacji od sprzedającego kocioł.Kupilem rbr 12 kw jakies 10-11 lat temu.Pozniej zmienił kocioł nazwę na 11 kw.Z gminy przyszło mi jakiej klasy jest kocioł.I tu sprzedawca zapytany unika odpowiedzi.Czy ten kocioł wogóle ma świadectwo jakiejś klasy ?

pawko_
21-03-2022, 11:36
Temat był wałkowany kilka lat wstecz dość żywo. Z tego co pamiętam, nie było to chyba do końca wyjaśnione. Raczej certyfikatu (klasa kotła) nie dostaniesz. Wszystko jest w tym wątku dość głęboko zakopane.

contario
24-03-2022, 07:56
Witam i pozdrawiam.

Mnie też czeka zmiana starego kotła na V klasę i wybór padł na kociołek RBR K 15 kw . Na razie zapoznaję się z informacjami na jego temat no i mam nadzieję, że do 5 lat mi nie przerdzewieje, ani się nie rozcieknie :( .

Na początek poproszę o małą pomoc booo jakoś nie mogę znaleźć strony internetowej producenta tego kotła ( no wiem handlowcy są i kocioł sprzedają) ale chciałbym poczytać u źródła. Proszę o podanie jakiegoś aktualnego linku do producenta :)


No firma to Instalco - ale na stronie https://instalco.pl/ jest zupełnie coś innego, znalazłem stronę http://www.instalco.polish.ru/pl.html ale to nie wiadomo dokładnie co to jest bo jakoś całkiem okrojona strona.

Może jest jakaś oficjalna strona producenta ?

Alessandro
25-03-2022, 04:38
No firma to Instalco - ale na stronie ....

https://esterownik.pl/partnerzy

contario
25-03-2022, 06:06
No mówiłem, że sprzedawcy są i ok, ale gdzie jest jakaś strona internetowa producenta tych fajnych kociołków ???

Myjk
25-03-2022, 06:41
No mówiłem, że sprzedawcy są i ok, ale gdzie jest jakaś strona internetowa producenta tych fajnych kociołków ???
Nie no, nie wierzę własnym oczom. Serio ktoś w obecnych czasach chce jeszcze zmieniać wungiel na wungiel? Boooorze.

lolson28
25-03-2022, 08:42
No nie tak szybko piękny kawalerze. Transformacja potrwa jeszcze jakiś czas a tym czasie masa ludzi będzie korzystać jeszcze z węgla i drewna.

contario
25-03-2022, 09:52
Nie no, nie wierzę własnym oczom. Serio ktoś w obecnych czasach chce jeszcze zmieniać wungiel na wungiel? Boooorze.

Nie pisałem swojego pytania do jakichś tam malkontentów czy innych fanatyków Twojego samouwielbienia. Jak nic nie wiesz na temat to nie pisz !!!

klaudiusz_x
26-03-2022, 20:57
Nie pisałem swojego pytania do jakichś tam malkontentów czy innych fanatyków Twojego samouwielbienia. Jak nic nie wiesz na temat to nie pisz !!!
Napisałem wcześniej, że kocioł rozciekł się po 2 latach. Napisałem na forum, to połatali w ramach gwarancji, tylko po tym, że napisałem w tym wątku. Generalnie, to nie chcieli nawet dyskutować. W zeszłym roku ponownie się rozciekł, a minęło 5 lat i po gwarancji.
Skoro uważasz, że wydatek ponad 10tys na taki kocioł jest ok, Twoja sprawa.

contario
27-03-2022, 08:18
Ja tylko zapytałem o poprawny (faktyczny) adres strony internetowej producenta tego kotła, a tu wszyscy na tak proste pytanie zamilkli i piszą nie na temat. !

Przedzwonię jutro do tej firmy Instalco i się dowiem jaki mają adres strony internetowej i czy dalej działają czy też zakończyli już produkcję kotła i robią co innego - uff :(

samsu
27-03-2022, 16:20
Mnie też czeka zmiana starego kotła na V klasę i wybór padł na kociołek RBR K 15 kw . Na razie zapoznaję się z informacjami na jego temat no i mam nadzieję, że do 5 lat mi nie przerdzewieje, ani się nie rozcieknie.Z retortą powiadasz a dla czego nie z palnikiem SV200 TECHNIX.

contario
27-03-2022, 18:21
Z retortą powiadasz a dla czego nie z palnikiem SV200 TECHNIX.

Przyzwyczaiłem się do zwykłej retorty i dobrze mi się groszki na niej palą - tak, że tu zmian nie będę robił. Dalej będzie to palnik typu retorta.

samsu
27-03-2022, 19:10
Dalej będzie to palnik typu retorta. No a dlaczego akurat RBR K - patrzyłem go kiedyś i w przedbiegach odpadł - są też retorty w których korona palnika się w prawo/lewo obraca - takie coś jest chyba zdecydowanie lepsze od korony na stałe osadzonej.

zbigmaz01
27-03-2022, 19:19
Skoro od patrzenia u ciebie odpadł to co robisz na wątku który jest dla tego kotła? Patrzenie to nie opinia, posty użytkowników dają właściwy osąd tak że nie widzę abyś coś wiedział o tym kotle. Najlepiej od razu sypać reklamą tego co tam w sobie dusisz a nie owijać w bawełnę.
Nie zapominaj o tym że to wątek o RBR Ekouniwersal czyli o kotle w którym paliłem 10 lat spalając po 6 - 6,5 T grochu.

zbigmaz01
27-03-2022, 19:22
Witam,nie mogę się od tygodnia doprosić informacji od sprzedającego kocioł.Kupilem rbr 12 kw jakies 10-11 lat temu.Pozniej zmienił kocioł nazwę na 11 kw.Z gminy przyszło mi jakiej klasy jest kocioł.I tu sprzedawca zapytany unika odpowiedzi.Czy ten kocioł wogóle ma świadectwo jakiejś klasy ?
Na takie pytania odpowiadałem że pozaklasowy i to wystarczyło.

ferdek77
25-06-2022, 12:42
Dzień dobry, muszę przeprowadzić mały serwis w moim Rbr 17 kw ponieważ dymi się w miejscu połączenia podajnika z piecem, a nie wiem jak to w środku wygląda, potrzebny będzie sznur uszczelniający, czy wystarczy tylko uszczelniacz do kominków? A może jest gdzieś w sieci jakaś instrukcja, której ja nie mogę znaleźć :)

zbigmaz01
25-06-2022, 13:27
Wystarczy uszczelniacz kominkowy

ferdek77
25-06-2022, 14:17
Dziękuje :)

flush
24-09-2022, 06:38
Od 2016 roku użytkuję kocioł wyprodukowany przez Instalco Łaszczów.
Pod koniec ubiegłego sezonu w dość krótkich odstępach czasu kilka razy zerwało mi zawleczkę (pierwszy raz w historii).
Wczoraj odpaliłem kocioł i po kilku godzinach powtórka sytuacji.
Gdyby nie pozostałość opału z roku 2021 byłbym bardzo niespokojny czy to nie coś z silnikiem czy motoreduktorem. Na szczęście tego samego groszku już więcej nie mam (zasypałem ostatnie 100 kg), ale podpowiedzcie proszę na co zwrócić uwagę zanim zaczną się mrozy. Oryginalną zawleczkę zastępowałem śrubami z reguły klasy 5.8, z pełnym gwintem, bo takie miałem pod ręką. Teraz spróbuję się zaopatrzyć w 8.8. Tchę się boję czy to nie problem z czymś innym niż z samym opałem, ale po wyjęciu ślimaka nic tam raczej niepokojącego nie widać.

zbigmaz01
24-09-2022, 09:57
Śruba 8.8 i tyle. Możesz zdemontować ślimak i sprawdzić czy nie ma tam jakiegoś drewienka które może blokować. Może tam być jakaś zgorzel przyklejona do palnika która trochę blokuje wysuwanie węgla. Swoją drogą ja zawsze robiłem przegląd palnika przed sezonem czyli całkowite czyszczenie.
Lekko ponad rok już nie palę i nie mam węgla, weszła pompa.

adkwapniewski
24-09-2022, 10:41
@flush sprawdź gniazdo ślimaka - jak jest jajo to będzie zrywać zawleczki

prz3kus
03-10-2022, 12:28
Dawno tu nie zaglądałem. U mnie RBR 11/12KW od 9 sezonów(pracuje ciągle bez wygaszania) i na sam piec złego słowa nie powiem. W sterowniku jednak 3 razy padła mi karta sieciowa. Raz przyjechała ekipa wymienić, potem już sam sobie kupowałem i wymieniałem.
Ślimak praktycznie jak nowy jak go wyciągałem rok temu z ciekawości. Nic nie smaruje, koronę i dmuchawę raz zdjąłem jednak za wiele tam nic nie było. Już miałem zakładać pompę ciepła, jednak udało się kupić 5ton ekogroszku po 830zł na PGG to się jeszcze dwa sezony opędzi jak piec da rade.

Taka moja mała opina. Pozdrawiam.

Drake
04-12-2022, 14:40
Dzień dobry,

Po tylu latach, wreszcie doczekałem się cen węgla sprawiających, że palenie przestało być opłacalne.
Pozostaje mi już tylko pozbyć się złomu z kotłowni.
Czy orientujecie się czy byliby jeszcze chętni na podzespoły typu palnik, motoreduktor lub zasobnik, czy to już lepiej zapakować na pakę i wywieźć całość na złom lub zostawić w kotłowni na ryzyko kolejnych zapomóg?

kowal1978
14-12-2022, 07:13
Witam, mam problem z moim kotłem RBR. Ostatnio bardzo często zrywa mi zawleczkę. Problem zaczął się od momentu kiedy zacząłem palić ekogroszkiem z PGG a konkretnie Karlikiem. Praktycznie codziennie muszę zakładać nową zawleczkę. Co może być problemem? Może to być wina miału który osadza się w kanale podawczym i blokuje ślimak? Może problemem być granulacja? Sam już nie wiem czego się łapać. Może ktoś miał podobny problem. Dziękuję wszystkim za pomoc.

fenix2
23-12-2022, 20:39
Dzień dobry,

Po tylu latach, wreszcie doczekałem się cen węgla sprawiających, że palenie przestało być opłacalne.
Pozostaje mi już tylko pozbyć się złomu z kotłowni.
Czy orientujecie się czy byliby jeszcze chętni na podzespoły typu palnik, motoreduktor lub zasobnik, czy to już lepiej zapakować na pakę i wywieźć całość na złom lub zostawić w kotłowni na ryzyko kolejnych zapomóg?

Witam,
jestem zainteresowany palnikiem i podajnikiem!

Mam pytanie chciałem ściągnąć koronę i uszczelnić ponownie ale tak wklejona że nie da rady. Od spodu przez drewienko nawalam młotkiem i nic.
Podważać też próbowałem od strony podajnika ale nie ma podejścia dobrego!
Cały czas dobrze się paliło a teraz tylko od strony podajnika jest żar a od drugiej czarno i niedopały.

Czy ktoś ma RBR 5 klasy i może zrobić zdjęcie tabliczki znamionowej??

fenix2
24-12-2022, 13:48
Napisałem wcześniej, że kocioł rozciekł się po 2 latach. Napisałem na forum, to połatali w ramach gwarancji, tylko po tym, że napisałem w tym wątku. Generalnie, to nie chcieli nawet dyskutować. W zeszłym roku ponownie się rozciekł, a minęło 5 lat i po gwarancji.
Skoro uważasz, że wydatek ponad 10tys na taki kocioł jest ok, Twoja sprawa.

Gdzie ma słaby punk, gdzie nastąpił wyciek?

klaudiusz_x
05-01-2023, 00:26
Gdzie ma słaby punk, gdzie nastąpił wyciek?

Rozciekl się.
Nie będę się rozpisywać.
Wystarczy tylko to, że po 2 latach od zakupu wrócił do naprawy, po tym, jak tu napisałem, że winą przecieku kotla instalator zrzucił na inwestora, Bo nie dał daszku nad kominem i lała się woda przez przewód kominowy.
5,5t węgla na rok łącznie z grzaniem CWU latem.
A.za.drugim razem, nie wiem.
Poszedł na złom.
Palnik i sterownik za grosze na olx.
Kocioł nie pracował u mnie.

Delphion1
03-04-2023, 14:54
Hej ,dawno mnie nie było i ja ktoś potrzebuje ecoal sprawny to zapraszam na priv info.

flush
29-12-2023, 12:00
Moi Mili padł mi siłownik podnoszenia klapy.
Ktoś go wymieniał?
Da się gdzieś kupić identyczny żeby nie przekręcać końcówek?
Producenta na swoim nie widzę. Mam natomiast czytelny symbol 1408ASD.

zbigmaz01
30-12-2023, 06:16
Czemu w internecie nie szukasz?
sprezyna-gazowa-alfa-romeo-156-98-1408asd-14242523444 (https://allegro.pl/oferta/sprezyna-gazowa-alfa-romeo-156-98-1408asd-14242523444)

1408ASD (https://www.google.com/search?client=safari&rls=en&q=1408ASD&ie=UTF-8&oe=UTF-8)

Tommyle
02-01-2024, 17:28
Potwierdzam. Kupowałem ten siłownik i pasuje idealnie