PDA

Zobacz pełną wersję : Rbr Ekouniwersal



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 [99] 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114

lsd
08-09-2015, 21:22
Miał ktoś styczność z nowym palnikiem burner SM ? Na stronie producenta firmy ogniwo jest napisane ,że jest to sprawdzona konstrukcja przez tysiące użytkowników....hmm a ja myślałem że to nowość, bolus oświec mnie, jak to jest że nowość a juz tysiące użytkownikow sobie chwali. Takie jakieś chyba przełamanie ,masz na to jakiś paragraf ? A może wybierzesz się tam z kontrolą.

Delphion1
08-09-2015, 21:59
Warto sprawdzić czy nie nazbierało się popiołu w komorze powietrza. 4 sezony to dość sporo. Zaleca się czyścić co 2.
Przecież jest Grzes dostęp przez zaslepke wentylatora i wystarczał do tej pory odkurzacz:-)

Podobno dopalacze są zabronione? Jak widać ciągle można niezle zakupić,pozdrawiam.

karoka65
08-09-2015, 22:26
Przecież jest Grzes dostęp przez zaslepke wentylatora i wystarczał do tej pory odkurzacz:-)

Grześ ja koronę ściągałem po 1,5 roku palenia, nie z potrzeby a kombinowanie z nowymi "dziurami" :)
Jak pędzlem pozmiatałem kanał dookoła w jeden róg to było tego ze dwie szczypty.
Wygrzebaj to co zalega w palniku żeby pokazały się wszystkie otwory, włącz dmuchawkę w ręcznym ustawiając 100% i niech sobie podmucha trochę :)
Korona jak trzyma to to obsikaj, w razie czego to nie jest dużo roboty.

raf1.
08-09-2015, 22:57
Można założyć sprzęgło elastyczne. Coś takiego:
329966

pytanie gdzie to kupić i jak to założyć?

zawijan
09-09-2015, 09:40
Warto sprawdzić czy nie nazbierało się popiołu w komorze powietrza. 4 sezony to dość sporo. Zaleca się czyścić co 2.
Mam takie pytanie:
Kto to zaleca czyszczenie komory powietrza co 2 sezony?
tzn. Gdzie to tak pisze?
Jeśli można...

bobasxx
09-09-2015, 09:44
pytanie gdzie to kupić i jak to założyć?

Tu masz temat kolegi mark3k:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?223043-Wyciszenie-nap%C4%99du-podajnika-%C5%9Blimakowego-kot%C5%82a-%28RBR%29&highlight=wyciszenie

zawijan
09-09-2015, 09:47
Miał ktoś styczność z nowym palnikiem burner SM ? Na stronie producenta firmy ogniwo jest napisane ,że jest to sprawdzona konstrukcja przez tysiące użytkowników....hmm a ja myślałem że to nowość, bolus oświec mnie, jak to jest że nowość a juz tysiące użytkownikow sobie chwali. Takie jakieś chyba przełamanie ,masz na to jakiś paragraf ? A może wybierzesz się tam z kontrolą.
panie kolego
Coś pan dziwnie myślisz. Palnik Burner-S to konstrukcja sprzedawana od 2010r. Rzeczywiście ma on już kilka tysięcy użytkowników. Jakoś nie było słychać o awaryjności itp.tego palnika w okresie jego użytkowania przez te kilka tysięcy użytkowników. Palnik Burner-SM jest udoskonaleniem Burnera-S. Jego osiągi potwierdzone zostały badaniami dwóch instytutów akredytowanych - czeskiego i polskiego.
Skąd więc takie głupie pytanie?
Chyba, że pan uważasz, że konstruktorzy tego palnika to dwaj durnie, którzy wzięli i zepsuli Burner-S, przerabiając go na Burner-SM.

malina321
09-09-2015, 09:50
Witam Chciałem potwierdzic swoj wis dotyczący dofinansowania kotła RBR 17 kw Tak dostałem dofinansowanie w wysokosci 6 tyś zł do kotła rbr 17 kw Pisze to dla informacji bo wiem ze byli tu ludzie ktorzy o to pytali Panie Bollku ślędze to foru około 1.5 roku i długo zastanawiałem sie nad kupnem kotła wybrałem rbr 17kw na razie nim nia paliłem bo wodę mam z solarów jednym z podpunktów ktore sobie postawiłem bylo jaze wazne dofinansowanie które otrzymalem Powtarzam Pani z urzedu mojej Gminy nie przyznaje dofinansowanie wysyla dokumenty do Katowic wraz ze zdjeciami kotła do urzedu ochrony środowiska tam dokumenty sprawdzane Nigdy nie zaryzykowal bym kupna kotla bez dokumentow czyli badania przez akretytowana jednostke bo nie wiem jak da Pana ale dla mnie to bardzo duza suma kolejnym punktem kTórym sie kierowalem jest bliskosc Minertu na którego mam nadzeje ze bede mógł liczyc gdyz w kotlarstwie jestem czystym laikiem Kolega Minertu przyjechal i odpalil mi kociolek oraz podlaczyl do internetu czego sam bym nie zrobil a instalator jeszce ecola nie odpalal Jak Pan widzi nie chwale pieca bo jeszcze nm nie palilem mam nadziej ze nie bedzie klopotow prosze nie odpieradzc mojego wpisu jako zloscliwosci w kierunku do Pana Nie ide za nikim poprostu opisuje tak jak bylo Musze przyzanc ze nie zanm sie napaleniu i bede korzstal z tego forum Naprawde nie bede przekonywal Pana ze nie mam nic wspólego ze sprzedawcami kotłow chce tylko zeby zima nie chodzi 15raz do pieca a kociolek dobrze sie spisywal Kod Raciborz podałem bo mieszkam w tak małej miejscowosci ze praktycznie nikt jej nie zna ale jezeli jest Pan zainteresowany podam panu na priv prawdziwą miejscowosc cenie sobie prywatnosc odpowiem na kazde Pana pytanie jezeli bede mógl Pozdrawiam wszystkich forumowiczów

lsd
09-09-2015, 09:50
panie kolego
Coś pan dziwnie myślisz. Palnik Burner-S to konstrukcja sprzedawana od 2010r. Rzeczywiście ma on już kilka tysięcy użytkowników. Jakoś nie było słychać o awaryjności itp.tego palnika w okresie jego użytkowania przez te kilka tysięcy użytkowników. Palnik Burner-SM jest udoskonaleniem Burnera-S. Jego osiągi potwierdzone zostały badaniami dwóch instytutów akredytowanych - czeskiego i polskiego.
Skąd więc takie głupie pytanie?
Chyba, że pan uważasz, że konstruktorzy tego palnika to dwaj durnie, którzy wzięli i zepsuli Burner-S, przerabiając go na Burner-SM.

Nie ma głupich pytań , ale za to są głupie odpowiedzi jak widać....
Mowa o palniku burner-sm , to chyba inny palnik niż burner-s co nie ? Czy tylko tak dla picu dodano literkę m
ps. Jeszcze jedno od kiedy jest sprzedawany burner-sm ?hmm? od miesiąca>?

malina321
09-09-2015, 09:56
Jeszcze jedno dokumenty najpierw zostaly wyslane i sprawdzone pózniej kupiłem piec pieca nie moge ruszyc przez 5 lat w przypadku wymiany bede musial zwrócic kase jezeli jest pan zainteresowany podam Panu kod na stronie gminy bedzie regulamin znajdzie Pan wszystkie podpunkty Pozdrawiam

zawijan
09-09-2015, 10:08
Nie ma głupich pytań , ale za to są głupie odpowiedzi jak widać....
Mowa o palniku burner-sm , to chyba inny palnik niż burner-s co nie ? Czy tylko tak dla picu dodano literkę m
ps. Jeszcze jedno od kiedy jest sprzedawany burner-sm ?hmm? od miesiąca>?
Czyli... rozumiem, że pan myślisz, iż dwóch durniów konstruktorów wprowadziło do dobrego Burnera-S "poprawki", które go zepsuły, a wyniki badań akredytowanych instytutów są do .... Skoro tak, to rzeczywiście nie mamy o czym dyskutować.

bolek&lolek
09-09-2015, 10:15
Jeszcze jedno dokumenty najpierw zostaly wyslane i sprawdzone pózniej kupiłem piec pieca nie moge ruszyc przez 5 lat w przypadku wymiany bede musial zwrócic kase jezeli jest pan zainteresowany podam Panu kod na stronie gminy bedzie regulamin znajdzie Pan wszystkie podpunkty Pozdrawiam

Szanowny panie malina321

Jestem pełen szacunku dla pańskiej wypowiedzi. Dlatego pozwalam sobie prosić o jedno: niech będzie pan tak dobry i w posiadanych papierach startowych (tych do urzędu w Raciborzu) odszuka świadectwo z badań swojego typu kotła (RBR-17kW). Jeśli te badania wykonała jednostka akredytowana posiadająca akredytację na zgodność z normami obowiązującymi w tamtym okresie, to na świadectwie musi być symbol tej jednostki badawczej czyli AB i trzycyfrowy numer pod którym figuruje w rejestrach PCA. W rejestrach PCA pod tym numerem figuruje zakres badań i procedur dla których akredytacja została udzielona.

Gdyby badania były prowadzone przez jednostkę notyfikowaną (zarejestrowaną w Brukseli) to na świadectwie figurować musi numer tej jednostki. Resztę doszukuje się w rejestrach brukselskich.

Powiem wprost: nie chodzi mi o to, aby np. urząd zabrał panu dotację, czy jakieś inne czynności przykrościowe dla pana lub innych nabywców.
Chodzi jedynie o to, aby przerwać ten krąg szalbierstwa i dalszego wprowadzania w błąd nieświadomych kupujących.
Nawet nie chodzi o takie osoby jak pan karoka czy jemu podobni handlujący towarem bez znajomości przepisów tego handlu dotyczących. Niech producenci maja jednakowe szanse konkurowania na rynku. Jedni bowiem wywalają dużą kasę aby być w zgodzie z przepisami, a inni liczą na łut szczęścia. Tyle, że pośrednio waszym kosztem.

Czy normalnym jest, że sprzedawca przedstawi panu papiery homologacyjne albo jakieś inne dopiero po kupnie samochodu? Chcę kupić - mam pełne prawo do zapoznania się z pełną ofertą. A co gdyby okazało się, że kupiony samochód nie ma homologacji wydanej przez uprawnione jednostki tylko jakiś smieszny papierek od nie wiadomo kogo?

Jeszcze raz proszę: tylko ten numerek proszę podać jeśli można.

Pozdrawiam serdecznie

p.s. po raz kolejny oświadczam, że nie mam nic do jakości kotłów typ RBR czy jakichkolwiek innych. Jeśli są dobre, sprawne to mają dokumenty to potwierdzające przez jednostki badawcze zewnętrzne - posiadające stosowne do tego uprawnienia. Żaden z producentów, który takich badań swoim kociołkom nie oszczędził nie ukrywa wyników, bo sam się tym ośmiesza i wywołuje dziwną atmosferę. Mam ale nie pokażę. czy takie zachowanie jest normalne?

bolek&lolek
09-09-2015, 10:35
Szanowny panie malina 321

Jeśli ten papier wystawiony jest przez FME we współpracy z pewną firma śląską, która posiada AB z PCA, tyle, że na inne pomiary i nie ma akredytacji na badania kotłów zgodnie z normą ani PN-EN12809 ani PN-EN303-5:2012.
To tak jakby z bolącym zębem poszedł pan do ginekologa. To lekarz i to lekarz. Ten ma fotel ustawny i ten drugi też.
Nie mówię już o tej FME, która wśród tych lekarzy niczym salowa. Ani akredytowanego i okresowo wzorcowanego sprzętu, ani wielu innych rzeczy potwierdzających fachowość. To tak jakby np. pan J. producent kotłów kupił sobie prosty tester dla instalatorów i na podstawie jego wskazań wystawił sam sobie papier mówiący, że jego towar jest klasy Q. Do tego walnąłby mu stempel weterynarz powiatowy i na tej podstawie jego kotły szłyby w świat.
Nie tędy droga szanowni państwo.
Dlatego np. pan J. wywala dużą kasę na badania i publikuje ich wyniki. Bo zna przepisy i zasady dobrej praktyki kupieckiej. Tak robią rzesze innych. Ale są i tacy, którzy uważają, że ich przepisy nie dotyczą. I to jest najbardziej smutne. A przy tym pewna część forumowiczów choćby i tutaj popiera takie praktyki. To już nie jest smutne. To jest tragiczne!

bolek&lolek
09-09-2015, 10:42
panie kolego
Coś pan dziwnie myślisz. Palnik Burner-S to konstrukcja sprzedawana od 2010r. Rzeczywiście ma on już kilka tysięcy użytkowników. Jakoś nie było słychać o awaryjności itp.tego palnika w okresie jego użytkowania przez te kilka tysięcy użytkowników. Palnik Burner-SM jest udoskonaleniem Burnera-S. Jego osiągi potwierdzone zostały badaniami dwóch instytutów akredytowanych - czeskiego i polskiego.
Skąd więc takie głupie pytanie?
Chyba, że pan uważasz, że konstruktorzy tego palnika to dwaj durnie, którzy wzięli i zepsuli Burner-S, przerabiając go na Burner-SM.

:lol2::rotfl::lol2::spam::yes:

Tak spam. Chwal pan rabarbara, jego producentów i handlarzy to tu będziesz pan na rękach noszony. Rzeczowe informacje się nie liczą. Tłuszcza górą.

keteimj
09-09-2015, 10:49
Szanowny panie malina321

Jestem pełen szacunku .................

Powiem wprost: nie chodzi mi o to, aby np. urząd zabrał panu dotację, czy jakieś inne czynności przykrościowe dla pana lub innych nabywców.
Chodzi jedynie o to, aby przerwać ten krąg szalbierstwa i dalszego wprowadzania w błąd nieświadomych kupujących.
Nawet nie chodzi o takie osoby jak pan karoka czy jemu podobni handlujący towarem bez znajomości przepisów tego handlu dotyczących. Niech producenci maja jednakowe szanse konkurowania na rynku. Jedni bowiem wywalają dużą kasę aby być w zgodzie z przepisami, a inni liczą na łut szczęścia. Tyle, że pośrednio waszym kosztem.

Pozdrawiam serdecznie

p.s. po raz kolejny oświadczam, że nie mam nic do jakości kotłów typ RBR czy jakichkolwiek innych. Jeśli są dobre, sprawne to mają dokumenty to potwierdzające przez jednostki badawcze zewnętrzne - posiadające stosowne do tego uprawnienia. Żaden z producentów, który takich badań swoim kociołkom nie oszczędził nie ukrywa wyników, bo sam się tym ośmiesza i wywołuje dziwną atmosferę. Mam ale nie pokażę. czy takie zachowanie jest normalne?

I teraz sprawa jasna, i po co ta fałszywa troska o producentów:D chcecie haracz czesać ze wszystkich nie tylko z tych największych a przy okazji tych małych zajechać to dopiero jest sprawiedliwa konkurencja na rynku

p.s. może lepiej postarać się aby te badania współfinansowała Bruksela i Państwo i wtedy nikt nie będzie się migał jeżeli to będzie rozsądny koszt i wtedy wszyscy skorzystają i badacze dostaną większą kaskę i obywatele przebadany produkt i urzędy gmin nie będą wytwarzać i przesyłać tony makulatury bo tych bez badan nie będzie na rynku tylko same przebadane produkujące tlen kociołki:)

skresz
09-09-2015, 11:12
panie kolego
Coś pan dziwnie myślisz. Palnik Burner-S to konstrukcja sprzedawana od 2010r. Rzeczywiście ma on już kilka tysięcy użytkowników. Jakoś nie było słychać o awaryjności itp.tego palnika w okresie jego użytkowania przez te kilka tysięcy użytkowników. Palnik Burner-SM jest udoskonaleniem Burnera-S. Jego osiągi potwierdzone zostały badaniami dwóch instytutów akredytowanych - czeskiego i polskiego.
Skąd więc takie głupie pytanie?
Chyba, że pan uważasz, że konstruktorzy tego palnika to dwaj durnie, którzy wzięli i zepsuli Burner-S, przerabiając go na Burner-SM.

masakra panie masakra, to chyba ci sami konstruktorzy co najpierw pisali że OEP 16KW ma wysoką prawość na małych mocach a za kilka lat podali że sprawność ta wynosi 40-50%. He pamięta pan jak ujadali jak ktoś się z nimi nie zgadzał, co to panu przypomina.............

raf1.
09-09-2015, 11:48
Tu masz temat kolegi mark3k:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?223043-Wyciszenie-nap%C4%99du-podajnika-%C5%9Blimakowego-kot%C5%82a-%28RBR%29&highlight=wyciszenie
na ale brak info. gdzie można to kupić i jak to zamotować a widze że sposób mocowania też jest zmieniony

lsd
09-09-2015, 12:08
Czyli... rozumiem, że pan myślisz, iż dwóch durniów konstruktorów wprowadziło do dobrego Burnera-S "poprawki", które go zepsuły, a wyniki badań akredytowanych instytutów są do .... Skoro tak, to rzeczywiście nie mamy o czym dyskutować.

Czytaj pan ze zrozumieniem i nie matacz......
Cytat ze strony producenta firmy ogniwo :''Palnik retortowy II generacji BURNER SM – Sprawdzona przez tysiące użytkowników konstrukcja''
I ja się pytam ,gdzie jest tysiące użytkowników ? W przeciągu miesiąca sprzedało się tysiące kotłów a palnikiem burner-sm , no to tylko gratulować.

bolek&lolek
09-09-2015, 13:36
I teraz sprawa jasna, i po co ta fałszywa troska o producentów:D chcecie haracz czesać ze wszystkich nie tylko z tych największych a przy okazji tych małych zajechać to dopiero jest sprawiedliwa konkurencja na rynku

p.s. może lepiej postarać się aby te badania współfinansowała Bruksela i Państwo i wtedy nikt nie będzie się migał jeżeli to będzie rozsądny koszt i wtedy wszyscy skorzystają i badacze dostaną większą kaskę i obywatele przebadany produkt i urzędy gmin nie będą wytwarzać i przesyłać tony makulatury bo tych bez badan nie będzie na rynku tylko same przebadane produkujące tlen kociołki:)

Szanowny panie,
przepraszam że powiem wprost: jest pan hejterem w tym temacie, bo albo nie ma pan zielonego pojęcia w tej dziedzinie, albo co gorsze świadomie próbujesz pan zagmatwać temat.

Otóż szanowny panie, prawda jest taka, że każdy producent ma prawo wystąpić z wnioskiem o kasę na badania. Kasa pochodzi z Brukseli a dzielą ją polskie urzędy. To się szanowny panie bon nazywa.. Tyle, że zanim o to wystąpi, to przynajmniej powinien znać minimum przepisów z jego wyrobem związanych. Dotacja w 100% pokrywa wszystkie koszty związane z badaniami. Tyle, że taki kocioł musi spełniać te wymogi, które się we wniosku zadeklaruje. A badania będą wykonywane przez uznaną jednostkę, a nie fitulitengeszeft.

Zastanówmy się tutaj może wspólnie, dlaczego tytułowy (wątku) czegoś takiego nie uczynił.
Możliwości jest kilka:
1. brak podstawowej wiedzy producenta i jego otoczenia (szeroko rozumianego - z handlarzami włącznie)
2. pewność producenta, że jego wyrób nie osiągnie nawet minimum wymagań określonych przepisami, więc szkoda czasu i zachodu. lepiej załatwić namiastkę i wykorzystać niewiedzę kupujących oraz nachalną reklamę na forach
3. spalone podejścia z tym wyrobem w jednostkach uprawomocnionych do badań
....

Kto zna odpowiedź?

Mniemam, że wiele osób postronnych chciałoby ją znać.
Ja wiem dużo, ale że jestem kiep i wredny zwierz, to się swoją wiedzą nie podzielę. Bo nie muszę. To tutaj panowie sprzedawcy aktywni w tym wątku powinni waląc mi we wredne moje ślepia prawdziwymi papierami potwierdzić, że nie mam racji. A producent pociągnąć do odpowiedzialności.
Tylko jakoś tego dziwnym trafem nie robią.
To spokojnie mogę spać. Bo mam 100% racji i potrafię ją obronić oraz udowodnić.

P.S. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie

minertu
09-09-2015, 14:29
Mam takie pytanie:
Kto to zaleca czyszczenie komory powietrza co 2 sezony?
tzn. Gdzie to tak pisze?
Jeśli można...
Nie odpowiem ci na to pytanie bo znowu mi odpowiesz,że jesteś już stary i nie pamiętasz.

zawijan
09-09-2015, 14:49
masakra panie masakra, to chyba ci sami konstruktorzy co najpierw pisali że OEP 16KW ma wysoką prawość na małych mocach a za kilka lat podali że sprawność ta wynosi 40-50%. He pamięta pan jak ujadali jak ktoś się z nimi nie zgadzał, co to panu przypomina.............
Ci konstruktorzy, panie, jako jedyni opublikowali do publicznej wiadomości wyniki badań sprawności swoich kotłów w szerokim zakresie mocy, choć nikt i nic ich do tego nie obligowało. Do tej pory WSZYSCY, także chyba i pan, panie, sądzili, że kotły na różnych mocach mają sprawności takie same, jak na nominalnej.

zawijan
09-09-2015, 14:52
Czytaj pan ze zrozumieniem i nie matacz......
Cytat ze strony producenta firmy ogniwo :''Palnik retortowy II generacji BURNER SM – Sprawdzona przez tysiące użytkowników konstrukcja''
I ja się pytam ,gdzie jest tysiące użytkowników ? W przeciągu miesiąca sprzedało się tysiące kotłów a palnikiem burner-sm , no to tylko gratulować.
Po prostu porównaj se pan, panie, konstrukcje Burnera-S i Burnera-SM, a wtedy sam sobie bardzo łatwo odpowiesz na swoje pytanie. Chyba, że nie... ale to już nie moja wina będzie :rolleyes:

bolek&lolek
09-09-2015, 14:52
masakra panie masakra, to chyba ci sami konstruktorzy co najpierw pisali że OEP 16KW ma wysoką prawość na małych mocach a za kilka lat podali że sprawność ta wynosi 40-50%. He pamięta pan jak ujadali jak ktoś się z nimi nie zgadzał, co to panu przypomina.............

Szanowny panie skresz

wielka szkoda, że zawijan przerobił już nieco czasu temu swoje forum. A wie pan dlaczego szkoda? Bo by można było panu w oczęta śliczne wywalić wprost, ze nie dość, że pan hejtuje, to robi to pan jeszcze w bardzo nieelegancki (pozostańmy przy tym terminie, bo admin nie lubi wulgaryzmów) sposób. Pokazując, co gdzie i kiedy. Datami.
Z tego co mi się o uszy obiło, to na swoim blogu zawijan publikował wyniki długotrwałych badań eksploatacyjnych kotła bez czyszczenia i na bardzo małej mocy. Na dodatek nie był to kocioł o którym pan pisze i z palnikiem Brucer.

Dlatego szanowny panie skresz
Niniejszym nadaję panu dożywotni tytuł M CH i SZ. Niemożebnych.
Wraz z tytułem przyznaję panu dożywotnią rentę w postaci darmowych i w dowolnej ilości wdechów z czopucha JWP rabarbara złocistego, nadzwyczaj we wszystkich emisjach czystego. Ze sprawnością zawsze powyżej osiemdziesiąt sześć co najmniej % (jeśli nie więcej, bo się gdzieś publikacje handlowców zapodziały)

P.S. Dużo zdrowia życzę i "pozdrawiam" serdecznie - jak zwykle.

adkwapniewski
09-09-2015, 15:16
Ojojoj postaram sie zmienić temat.......Panowie u mnie żonka już marudzi i pomału zaczynam sezon grzewczy,a wy?



Odpaliłeś już ?


Jak słoneczko nie wyjdzie to chyba dzisiaj trzeba będzie włączyć -> 8*C teraz a wczoraj nad ranem 2-3*C ...

w84u
09-09-2015, 16:00
Szanowny panie skresz

wielka szkoda, że zawijan przerobił już nieco czasu temu swoje forum. A wie pan dlaczego szkoda? Bo by można było panu w oczęta śliczne wywalić wprost, ze nie dość, że pan hejtuje, to robi to pan jeszcze w bardzo nieelegancki (pozostańmy przy tym terminie, bo admin nie lubi wulgaryzmów) sposób. Pokazując, co gdzie i kiedy. Datami.
Z tego co mi się o uszy obiło, to na swoim blogu zawijan publikował wyniki długotrwałych badań eksploatacyjnych kotła bez czyszczenia i na bardzo małej mocy. Na dodatek nie był to kocioł o którym pan pisze i z palnikiem Brucer.

Dlatego szanowny panie skresz
Niniejszym nadaję panu dożywotni tytuł M CH i SZ. Niemożebnych.
Wraz z tytułem przyznaję panu dożywotnią rentę w postaci darmowych i w dowolnej ilości wdechów z czopucha JWP rabarbara złocistego, nadzwyczaj we wszystkich emisjach czystego. Ze sprawnością zawsze powyżej osiemdziesiąt sześć co najmniej % (jeśli nie więcej, bo się gdzieś publikacje handlowców zapodziały)

P.S. Dużo zdrowia życzę i "pozdrawiam" serdecznie - jak zwykle.
Można pogrzebać, najstarszy snapshot z 16 lipca 2009. ;) https://web.archive.org/web/20080515000000*/http://zawijan.wordpress.com

Andrzej_M_
09-09-2015, 16:49
Można pogrzebać, najstarszy snapshot z 16 lipca 2009. ;) https://web.archive.org/web/20080515000000*/http://zawijan.wordpress.com (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Fweb.archive.org%2 Fweb%2F20080515000000%2A%2Fhttp%3A%2F%2Fzawijan.wo rdpress.com)

W84u dzięki.
Nie wiedziałem, że istnieje coś takiego kopie baz danych.

ps.
Rok 2011, polecam "Z historii krótkiej badania pewnej Pumy" .

lsd
09-09-2015, 16:49
Po prostu porównaj se pan, panie, konstrukcje Burnera-S i Burnera-SM, a wtedy sam sobie bardzo łatwo odpowiesz na swoje pytanie. Chyba, że nie... ale to już nie moja wina będzie :rolleyes:

Co by PAN tu nie napisał ,fakt jest jeden. Taki zapis jest wprowadzeniem klienta w blad ponieważ nie ma wielu użytkowników burnera SM i na chwilę obecna nie wiemy czy będzie niezawodny ,dobry itd. Tak, został przebadany i na ta chwilę nic więcej. Pozyjemy zobaczymy. Widzisz PAN różnice czy dalej głową w mur byle sprzedac. Historia lubi się powtarzać nie sądzi PAN ? To już kiedyś było przecież przerabiane. Zresztą PAN uczony w tym temacie i nie widzisz PAN różnic między tymi palnikami?

mchomen
09-09-2015, 16:57
Odpaliłeś już ?


Jak słoneczko nie wyjdzie to chyba dzisiaj trzeba będzie włączyć -> 8*C teraz a wczoraj nad ranem 2-3*C ...

Powiedzmy ,że nie non stop ale z rańca i wieczorami trza załączać pomke co,bo podłoga chodzi mi już od kilku ładnych dni nonstop.

bolek&lolek
09-09-2015, 17:02
Można pogrzebać, najstarszy snapshot z 16 lipca 2009. ;) https://web.archive.org/web/20080515000000*/http://zawijan.wordpress.com

Szacun wielki za podpowiedź.

Teraz se tam pogrzebię i tutaj pogrzebię co niektórych. Dowodami.

Pozdrowienia nieustające

B&L

p.s. panowie: nie boicie się narazić "silnej grupie pod wezwaniem rabarbara"???
Jeśli tak, to SZACUN PRZEOGROMNY. Z tego widać, że na tym świecie są jeszcze uczciwi ludzie.

adkwapniewski
09-09-2015, 17:22
Powiedzmy ,że nie non stop ale z rańca i wieczorami trza załączać pomke co,bo podłoga chodzi mi już od kilku ładnych dni nonstop.


Rozpocząłem dzisiaj grzanko :) 24-25*C w podłogę ...

bolek&lolek
09-09-2015, 17:38
Rozpocząłem dzisiaj grzanko :) 24-25*C w podłogę ...

No to super. Zazdroszczę, bo u mnie znacznie chłodniej. :bye:

michalxxx6
09-09-2015, 18:00
Witam wszystkich.
Panowie zabieram się do podłączenia czujników temp.wewnętrznej i podłogówki.Jakich użyć do tego najlepiej przewodów i gdzie najlepiej umieścić czujniki.
Rbr 12kw, ecoal V3.5

Andrzej_M_
09-09-2015, 18:11
,,,, p.s. panowie: nie boicie się narazić "silnej grupie pod wezwaniem rabarbara"??? ,,,,

Zawsze istnieje ryzyko, że wiadrem pomyj zostaniesz oblany.

Przykład z brzegu wzięty, na dodatek tyczący kolegi @Malina321.
Ot porostu, zapytałem kiedyś w jakim programie dofinansowania uczestniczył i następnie podałem aktualną lista autoryzacji w ramach PONE Racibórz.

Po 43 minutach od mego posta, odezwał się w taki oto sposób autoryzowany przedstawiciel i sprzedawca zarazem, producenta kotłów grzewczych Firmy "INSTALCO".


Endriu nie poć się bo będziesz śmierdział potem przed snem, a skąd wiesz że to Racibórz ? bo Malina ma tak w podpisie ?
Nic nie da zaklinanie rzeczywistości, hehe
Papier jest papier co by tu niektórzy "zawistni" marketingowcy bajdurzyli o szemraniu bo oni są tylko The Best.
Marketing Ęndriu, a Ty nie możesz wyjść z hibernacji, bo Ci ktoś w tytułami zrobił wodę z mózgu.
Urzędnik ma rację i to on decyduję a nie jakiś forumowy klecha który chce wypromować za darmo swoje nowe dzieło opluwając wszystkich dookoła
Jak pisałem RBRy były, są i będą kwalifikowane do dopłat.


No cóż, każdy broni się jak potrafi.

adkwapniewski
09-09-2015, 18:37
Witam wszystkich.
Panowie zabieram się do podłączenia czujników temp.wewnętrznej i podłogówki.Jakich użyć do tego najlepiej przewodów i gdzie najlepiej umieścić czujniki.
Rbr 12kw, ecoal V3.5

1,5m nad podłogą

Cytat z instrukcji :
"W przypadku stosowania dłuższych niż 5m przewodów czujnikowychzalecane jest zastosowanie przewodów parowanych, ekranowanych.Ekran przewodu należy podłączyć do zacisku PE tylko od stronysterownika."

fenix2
09-09-2015, 18:42
Witam wszystkich.
Panowie zabieram się do podłączenia czujników temp.wewnętrznej i podłogówki.Jakich użyć do tego najlepiej przewodów i gdzie najlepiej umieścić czujniki.
Rbr 12kw, ecoal V3.5

Przewody mogą być takie jak do alarmu. 4x0.5mm albo 6x0.5mm.

Andrzej_M_
09-09-2015, 18:55
,,,, Teraz se tam pogrzebię i tutaj pogrzebię co niektórych. Dowodami. ,,,,

Archiwa są zawsze ciekawe a to z tego powodu, że nasza pamięć ludzka jest przeważnie zawodna.


Co ja tam ciekawego w tych archiwach ZawiJanów znalazłem.
Dnia 10 sierpień 2009 roku dokonano takiego oto wpisu:


Co dalej?
Kończą się wakacje. Na wrzesień/październik przygotowujemy serię badań eksploatacyjnych.
Planujemy wykonać badania kotłów z firmy INSTALCO Ryszard Bałka z Łaszczowa oraz z firmy KOTSTAL z Działdowa.

Planujemy także wykonanie – wspólnie z firmami LS Elektronik i Elektro-Miz – porównawczych badań eksploatacyjnych kotła prowadzonego przez tradycyjny sterownik dwupołożeniowy, sterownik z algorytmem PID oraz sterownik eCoal.pl, w celu określenia możliwości i ograniczeń poszczególnych typów sterowników. ,,,,


ps.
Formatowanie tekstu moje.

zawijan
09-09-2015, 19:22
Co by PAN tu nie napisał ,fakt jest jeden. Taki zapis jest wprowadzeniem klienta w blad ponieważ nie ma wielu użytkowników burnera SM i na chwilę obecna nie wiemy czy będzie niezawodny ,dobry itd. Tak, został przebadany i na ta chwilę nic więcej. Pozyjemy zobaczymy. Widzisz PAN różnice czy dalej głową w mur byle sprzedac. Historia lubi się powtarzać nie sądzi PAN ? To już kiedyś było przecież przerabiane. Zresztą PAN uczony w tym temacie i nie widzisz PAN różnic między tymi palnikami?
A pan nie widzisz podobieństw? Jest ich znacznie, ale to znacznie, więcej niż różnic. Sama konstrukcja jest taka sama (prawie taka sama), więc i walory eksploatacyjne tych palników nie różnią się, ale to te różnice decydują o osiąganych parametrach sprawnościowo-emisyjnych, zdecydowanie lepszych w przypadku Burnera-SM.

zawijan
09-09-2015, 19:26
Archiwa są zawsze ciekawe a to z tego powodu, że nasza pamięć ludzka jest przeważnie zawodna.


Co ja tam ciekawego w tych archiwach ZawiJanów znalazłem.
Dnia 10 sierpień 2009 roku dokonano takiego oto wpisu:


Co dalej?
Kończą się wakacje. Na wrzesień/październik przygotowujemy serię badań eksploatacyjnych.
Planujemy wykonać badania kotłów z firmy INSTALCO Ryszard Bałka z Łaszczowa oraz z firmy KOTSTAL z Działdowa.

Planujemy także wykonanie – wspólnie z firmami LS Elektronik i Elektro-Miz – porównawczych badań eksploatacyjnych kotła prowadzonego przez tradycyjny sterownik dwupołożeniowy, sterownik z algorytmem PID oraz sterownik eCoal.pl, w celu określenia możliwości i ograniczeń poszczególnych typów sterowników. ,,,,


ps.
Formatowanie tekstu moje.
Niestety, dobrymi chęciami wybrukowane są drogi do piekieł...

skresz
09-09-2015, 19:39
A pan nie widzisz podobieństw? Jest ich znacznie, ale to znacznie, więcej niż różnic. Sama konstrukcja jest taka sama (prawie taka sama), więc i walory eksploatacyjne tych palników nie różnią się, ale to te różnice decydują o osiąganych parametrach sprawnościowo-emisyjnych, zdecydowanie lepszych w przypadku Burnera-SM.

A pamięta pan kto pisał że Burner-S jest przystosowany do trudnych paliw a co wyszło wiadomo. Dlaczego pan jest taki uparty i zadufany w sobie, po co te puste słowa, zamiast skulić głowę i przyznać że producent nagioł fakty to idzie pan w zaparte. Jak będzie palnik czas pokaże na chwilę obecną wiadomo niewiele może będzie mega sprawny a może zostanie w tyle za innymi zobaczymy ale pan znów wie lepiej.

Andrzej_M_
09-09-2015, 19:45
Archiwa są zawsze ciekawe ,,,,


Zabawie się teraz w dziennikarza śledczego.




,,,,Co dalej?
Kończą się wakacje. Na wrzesień/październik przygotowujemy serię badań eksploatacyjnych.

Planujemy wykonać badania kotłów z firmy INSTALCO Ryszard Bałka z Łaszczowa ,,,,


ps.
Formatowanie tekstu moje.


ZawiJan onegdaj napisał coś w tym stylu.

"Dostałem do badań zwykłego śmieciucha, posadowionego na skrzyni popielcowej z automatycznym podajnikiem opalu."

Dnia 2009-09-01 zostaje wydany Certyfikat nr : 927 dla kotła RBR-EKOUNIWERSAL o mocy 25 kW.Zleceniodawcą jest Firma "INSTALCO" z Łaszczowa. Kocioł uzyskuje klasę B.



ZawiJan onegdaj napisał coś w tym stylu.

"Po badaniach i propozycjach zmian konstrukcyjnych kotła, powstał dopiero w miarę przyzwoity kocioł"


Jeden z autoryzowanych przedstawicieli Firmy "INSTALCO" onegdaj napisał w odpowiedzi do ZawiJana coś w tym stylu.

"Tak długo przetrzymywaliście kocioł RBR w instytucie na badaniach, by rozgryźć fenomen tego kotła"

Dnia 2010-03-08 zostaje wydany Certyfikat nr : 1015 dla kotła RBR-EKOUNIWERSAL o mocy 23 kW.
Zleceniodawcą jest Firma "INSTALCO" z Łaszczowa. Kocioł uzyskuje klasę A.

zawijan
09-09-2015, 19:57
A pamięta pan kto pisał że Burner-S jest przystosowany do trudnych paliw a co wyszło wiadomo. Dlaczego pan jest taki uparty i zadufany w sobie, po co te puste słowa, zamiast skulić głowę i przyznać że producent nagioł fakty to idzie pan w zaparte. Jak będzie palnik czas pokaże na chwilę obecną wiadomo niewiele może będzie mega sprawny a może zostanie w tyle za innymi zobaczymy ale pan znów wie lepiej.
Pamiętam, kto to pisał. I powtórzę to jeszcze raz, żebyś pan nie miał wątpliwości - BURNER-S jest przystosowany do trudnych paliw. I BURNER-SM - także jest przystosowany do trudnych paliw. Do takich, których nie da się sensownie spalić w konwencjonalnym palniku retortowym ( tzw. fajce).

skresz
09-09-2015, 20:11
Pamiętam, kto to pisał. I powtórzę to jeszcze raz, żebyś pan nie miał wątpliwości - BURNER-S jest przystosowany do trudnych paliw. I BURNER-SM - także jest przystosowany do trudnych paliw. Do takich, których nie da się sensownie spalić w konwencjonalnym palniku retortowym ( tzw. fajce).

Faktycznie zapomniałem paliczek genialnie sobie radził np. z ubiegłoroczną wesołą

doskonały i przystosowany do spalania zwłaszcza miału a producent już wycofał miał jako paliwo podstawowe http://www.ogniwobiecz.com.pl/eko-plus/

adkwapniewski
09-09-2015, 20:16
"Dziewczyny" możecie swoje "uprzejmości" , "wspominki" i inne wymieniać w tym wątku :

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?222750-Rbr_Ekouniwersal-bez-cenzury&highlight=cenzury

?

Andrzej_M_
09-09-2015, 20:36
"Dziewczyny" możecie swoje "uprzejmości" , "wspominki" i inne wymieniać w tym wątku :

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?222750-Rbr_Ekouniwersal-bez-cenzury&highlight=cenzury

?

To tylko Twoje posty z dnia dzisiejszego.
Nie wiem gdzie jest forum pogodowe, więc nie podaje adresu.



Odpaliłeś już ?

Jak słoneczko nie wyjdzie to chyba dzisiaj trzeba będzie włączyć -> 8*C teraz a wczoraj nad ranem 2-3*C ...



Rozpocząłem dzisiaj grzanko 24-25*C w podłogę ...

adkwapniewski
09-09-2015, 20:46
Pominąłeś jeden nie o pogodzie :)

Jak na detektywa przystało swój wątek powinieneś odnaleźć :)

Gdybyś jednak zapomniał , to pokoloruję Ci na czerwono :

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?222750-Rbr_Ekouniwersal-bez-cenzury&highlight=cenzury

Do woli możesz tam z kolegami o papierkach dyskutować :)

Andrzej_M_
09-09-2015, 21:04
Pominąłeś jeden nie o pogodzie :) ,,,,

Nie pominąłem, tylko nie zacytowałem, ponieważ był związany z tematem.



,,,, Jak na detektywa przystało swój wątek powinieneś odnaleźć :)

Gdybyś jednak zapomniał , to pokoloruję Ci na czerwono :

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?222750-Rbr_Ekouniwersal-bez-cenzury&highlight=cenzury,,,,

Jutro wykasuje moje dzisiejsze posty, ale tylko te nie związane z tematem.



,,,, Do woli możesz tam z kolegami o papierkach dyskutować :)

Uważam, że szczegóły historyczne powstania tak reklamowanego na tym forum kotła powinny byś znane każdemu użytkownikowi tego kotła.

minertu
09-09-2015, 21:09
I b.dobrze. Im więcej szczegółów tym lepiej.

bobasxx
09-09-2015, 22:08
na ale brak info. gdzie można to kupić i jak to zamotować a widze że sposób mocowania też jest zmieniony

Kupić można choćby na aukcji z allegro. A montaż jest pokazany na zdjęciach. Jeśli chodzi o mocowanie silnika to pewnie trzeba cztery śrubki odkręcić...

karoka65
09-09-2015, 22:25
Jutro wykasuje moje dzisiejsze posty, ale tylko te nie związane z tematem.

Ędriu ? a co Ty wiesz o tym kotle że niby coś napisałeś tu na temat, ha ?
Pamiętasz ? nie tak dawno byłeś bardzo zdziwiony że jest aż tak mały jak wstawiłem fotki, RBR 12kW, Sztokera 25kW i Skama 12kW.
Teraz już jesteś znawcą ? czy tylko przyszedłeś wtórować w sworze ?
Niestety następnej wojenki nie będzie, karoka ma za dużo roboty i za mało czasu a co najważniejsze już mu się chyba znudziło.
Z resztą następny superkocioł mam w ofercie to i obowiązków więcej a ludzie gdzieś takie ciekawe w tych czasach :)
Chyba zaczynam się starzeć :)
Może jak jak na emeryturę przejdę ale liczę za bardzo że do niej dożyję :)

PS.
Czy w któryś ze swoich ostatnich postów sugerujesz czytelnikom że Malina321 to ja ? bo się odezwałem po jego poście ileś tam minut ?
Zmartwię Cię bo do mnie też pisał pytając o zakup kotła a ja nigdy i nigdzie nie miałem na forach innego nicka, tylko karoka65.
Gównarzerskie lata dawno mi minęły żeby się bawić w ciu-ciu babkę ale widać że niektórym te lata powróciły.
Pozdrawiam starych i stałych "wojowników" :) Dobranoc.

bobasxx
09-09-2015, 22:52
Uważam, że szczegóły historyczne powstania tak reklamowanego na tym forum kotła powinny byś znane każdemu użytkownikowi tego kotła.

I to Ciebie Andrzeju, jako: (jak sam się reklamujesz) "detektywa..." powinno bardziej zainteresować...

Dlaczego sami: twórcy/współtwórcy/badacze/konstruktorzy*, tego "zielonego" produktu, teraz tak bardzo: interesują się/szkalują/imputują/inkryminują* produkt: z którym/którym* są słabiej lub bardziej: powiązani/zaznajomieni/podekscytowani*

Jakie jest Twoje, Andrzeju zdanie w tym temacie ? Twoje własne zdanie ?

* niepotrzebne skreślić.

micro-jr
10-09-2015, 08:17
Sprzęt odpalony.
Zaczynamy drugi sezon. (pierwszy po zamieszkaniu :) )

pytanka ogólne:
1) kiedy platforma e-sterownik odzyska pełną funkcjonalność? np statystyki?

2) chodzi mi po głowie umieszczenie na czopuchu przepustnicy, coby obciąć ciąg w kominie.
mam 8mb komina 18x18 i niski dolot świeżego powietrza w kotłowni i chciałbym przyciąć spaliny, żeby trochę dłużej pobyły w piecu.

3) macie koncepcję jak w 12kW włożyć zawirowywać spalin?
na dolną półkę włożyć trochę żelastwa? - może 3 wąskie elementy żeby można było wysuwać w miarę potrzeb?

Generalnie chciałbym ciut podnieść sprawność na małych obrotach.

bolek&lolek
10-09-2015, 08:25
I to Ciebie Andrzeju, jako: (jak sam się reklamujesz) "detektywa..." powinno bardziej zainteresować...

Dlaczego sami: twórcy/współtwórcy/badacze/konstruktorzy*, tego "zielonego" produktu, teraz tak bardzo: interesują się/szkalują/imputują/inkryminują* produkt: z którym/którym* są słabiej lub bardziej: powiązani/zaznajomieni/podekscytowani*

Jakie jest Twoje, Andrzeju zdanie w tym temacie ? Twoje własne zdanie ?

* niepotrzebne skreślić.

Panie bobasxx

Spytam grzecznie: czy wciskanie komuś czegoś, przeinaczanie faktów to dobra metoda na dyskusję?

Porównaj pan swój wpis (z cytatu) z wpisem #24540 w tym wątku i ...
wnioski wyciągnij sam!

A na koniec udziel pan publicznej odpowiedzi na pytanie:
Dlaczego kotły RBR w ostatniej tzw. wersji nie przeszły badań w jednostce akredytowanej (notyfikowanej) wymaganych obecnie normą PN-EN303-5:2012?
No dlaczego?

pozdrawiam jak zwykle

bobasxx
10-09-2015, 09:16
Panie bobasxx

Spytam grzecznie: czy wciskanie komuś czegoś, przeinaczanie faktów to dobra metoda na dyskusję?

Porównaj pan swój wpis (z cytatu) z wpisem #24540 w tym wątku i ...
wnioski wyciągnij sam!

A na koniec udziel pan publicznej odpowiedzi na pytanie:
Dlaczego kotły RBR w ostatniej tzw. wersji nie przeszły badań w jednostce akredytowanej (notyfikowanej) wymaganych obecnie normą PN-EN303-5:2012?
No dlaczego?

pozdrawiam jak zwykle

Odpowiem grzecznie:
ostatnimi czasy ten wątek to samo przeinaczanie, naciąganie i wciskanie komuś czegoś.
Skoro twierdzisz że kocioł nie ma stosownych i uwarunkowanych prawem badań, masz na to dowody, to zgłoś to do odpowiednich instytucji lub skoro działasz w jednej z nich, to podejmij odpowiednie kroki.

Wpis Andrzeja to nic nowego, ZawiJan niejednokrotnie pisał że miał swój wkład w tworzeniu RBR-a, a teraz robi wszystko co w jego mocy żeby ten kocioł zdyskredytować, zresztą podobnie jak Ty.

Dlaczego nie przeszły ? A nie przeszły ? Skąd mam to wiedzieć ? Ja mam starą wersję, badania do niczego nie były mi potrzebne, a wybierałem pomiędzy zielonym, a dwoma niebieskimi i na ostateczną decyzję miały wpływ moje własne kryteria.

Pozdrawiam.

adkwapniewski
10-09-2015, 09:17
Sprzęt odpalony.
Zaczynamy drugi sezon. (pierwszy po zamieszkaniu :) )

pytanka ogólne:
1) kiedy platforma e-sterownik odzyska pełną funkcjonalność? np statystyki?

2) chodzi mi po głowie umieszczenie na czopuchu przepustnicy, coby obciąć ciąg w kominie.
mam 8mb komina 18x18 i niski dolot świeżego powietrza w kotłowni i chciałbym przyciąć spaliny, żeby trochę dłużej pobyły w piecu.

3) macie koncepcję jak w 12kW włożyć zawirowywać spalin?
na dolną półkę włożyć trochę żelastwa? - może 3 wąskie elementy żeby można było wysuwać w miarę potrzeb?

Generalnie chciałbym ciut podnieść sprawność na małych obrotach.

1) Tego to nawet sami Twórcy nie wiedzą :)

Możesz sobie zrobić (jeśli Ci się chce) ręczne : czas pracy podajnika -> (minuty*60 + sekundy) * ((ilość kilogramów na minutę)/60) -> data + godzina i do excel`a/OO Calc`a

Albo https://esterownik.pl/forum/posty,1664/trk-czyli-moj-sposob-na-tryb-reczny (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Festerownik.pl%2Ff orum%2Fposty%2C1664%2Ftrk-czyli-moj-sposob-na-tryb-reczny) tam masz sterownik.py gdzie jest instrukcja która zwraca status z czasem pracy podajnika , temperaturami itd - możesz sobie "zautomatyzować" - usługa systemowa + jakiś sql :)

2) Lepiej zamontuj RCK na wyczystce - jeśli musisz i opał kominem wyfruwa ...

Najlepszą statystyką jest ręczna waga elektroniczna + kartka papieru i długopis :) Uskuteczniłem od czerwca -> ta metoda nie jest wrażliwa na np zawieszenie opału :)

bolek&lolek
10-09-2015, 09:32
Odpowiem grzecznie:
ostatnimi czasy ten wątek to samo przeinaczanie, naciąganie i wciskanie komuś czegoś.
Skoro twierdzisz że kocioł nie ma stosownych i uwarunkowanych prawem badań, masz na to dowody, to zgłoś to do odpowiednich instytucji lub skoro działasz w jednej z nich, to podejmij odpowiednie kroki.

Wpis Andrzeja to nic nowego, ZawiJan niejednokrotnie pisał że miał swój wkład w tworzeniu RBR-a, a teraz robi wszystko co w jego mocy żeby ten kocioł zdyskredytować, zresztą podobnie jak Ty.

Dlaczego nie przeszły ? A nie przeszły ? Skąd mam to wiedzieć ? Ja mam starą wersję, badania do niczego nie były mi potrzebne, a wybierałem pomiędzy zielonym, a dwoma niebieskimi i na ostateczną decyzję miały wpływ moje własne kryteria.

Pozdrawiam.

Twierdzi pan, że panu do niczego badania nie potrzebne. OK. To proszę nie zapominać, że ziemia, woda i powietrze są wspólną własnością wszystkich.
A czemu nie przeszły np. w Łodzi? Bo nie spełniały wszystkich wymagań wymaganych przepisami. Czyli nie są tak super jak się wam wszystkim wydaje.
Może inaczej zacznie pan patrzeć na te sprawy, jeśli nie daj Boże lekarze powiedzą: duże prawdopodobieństwo, że to od ...

bo te "papierki zbędne" jak to niektórzy z was nazywają są po to między innymi, aby potwierdzać, ze kocioł spełnia pewne wymagania. oczywiście, w przypadku waszej eksploatacji poziomy emisji będą wyższe. Ale I tak niższe w dobrze zbadanych od tych z szemranymi papierkami.

A zresztą rok 2018 już niedługo. Zobaczymy, jak wówczas będziecie nóżętami przebierać, a papierki zbierać.Bo nie będzie już zmiłuj się. Za dużo by Polska musiała za każdy dzień zwłoki do Unii płacić, aby przepisów nie wdrożyć.

Dużo zdrowia i szybkiego uzupełnienia archiwum domowego życzę. Bez urazy.

zawijan
10-09-2015, 09:35
I to Ciebie Andrzeju, jako: (jak sam się reklamujesz) "detektywa..." powinno bardziej zainteresować...

Dlaczego sami: twórcy/współtwórcy/badacze/konstruktorzy*, tego "zielonego" produktu, teraz tak bardzo: interesują się/szkalują/imputują/inkryminują* produkt: z którym/którym* są słabiej lub bardziej: powiązani/zaznajomieni/podekscytowani*

Jakie jest Twoje, Andrzeju zdanie w tym temacie ? Twoje własne zdanie ?

* niepotrzebne skreślić.
STOP - POPRAWKA !!!!
Nie "szkalują" produktu !!!
Pokazują tylko fałszywą propagandę robioną na rzecz tego kotła.

zawijan
10-09-2015, 09:37
Odpowiem grzecznie:
ostatnimi czasy ten wątek to samo przeinaczanie, naciąganie i wciskanie komuś czegoś.
Skoro twierdzisz że kocioł nie ma stosownych i uwarunkowanych prawem badań, masz na to dowody, to zgłoś to do odpowiednich instytucji lub skoro działasz w jednej z nich, to podejmij odpowiednie kroki.

Wpis Andrzeja to nic nowego, ZawiJan niejednokrotnie pisał że miał swój wkład w tworzeniu RBR-a, a teraz robi wszystko co w jego mocy żeby ten kocioł zdyskredytować, zresztą podobnie jak Ty.

Dlaczego nie przeszły ? A nie przeszły ? Skąd mam to wiedzieć ? Ja mam starą wersję, badania do niczego nie były mi potrzebne, a wybierałem pomiędzy zielonym, a dwoma niebieskimi i na ostateczną decyzję miały wpływ moje własne kryteria.

Pozdrawiam.

Ciekawe, jak można udowodnić coś, czego nie ma??? Znasz sposób na to?

bobasxx
10-09-2015, 09:55
A zresztą rok 2018 już niedługo. Zobaczymy, jak wówczas będziecie nóżętami przebierać, a papierki zbierać.Bo nie będzie już zmiłuj się. Za dużo by Polska musiała za każdy dzień zwłoki do Unii płacić, aby przepisów nie wdrożyć.

Dużo zdrowia i szybkiego uzupełnienia archiwum domowego życzę. Bez urazy.

A Ty ciągle swoje: informujesz, ostrzegasz, a na koniec straszysz...

W tym wszystkim najlepsze jest to, że nie boli Cię rzekomy brak badań RBR-a, jeśli by tak było "ostrzegłbyś" na wszystkich wątkach innych producentów ale to, że jest to jakby nie było duża konkurencja dla "Waszego" nowego produktu.

Nie tak dawno pisałeś, że zrobisz porządek ze wszystkimi to weź i zrób, a nie w kółko to samo. ;)

bobasxx
10-09-2015, 10:01
STOP - POPRAWKA !!!!
Nie "szkalują" produktu !!!
Pokazują tylko fałszywą propagandę robioną na rzecz tego kotła.



* niepotrzebne skreślić.

;)

bobasxx
10-09-2015, 10:04
Ciekawe, jak można udowodnić coś, czego nie ma??? Znasz sposób na to?

Udowodnić, że coś czegoś nie ma, można.

Udowodnić "coś czego nie ma" się nie da.

micro-jr
10-09-2015, 10:18
Możecie wypi....ać z tym OT?

od 4 lat ciągnie się jałowa dyskusja nad wyższością świąt wielkiej nocy nad bożym narodzeniem.

ch...j mnie obchodzi Wasza opinia czy coś ma badania czy nie.

miałem do wyboru OE 10 z koniecznością rozmontowania połowy pieca do czyszczenia oraz RBR 11kw i wybrałem RBR.
teraz muszę go używać... a jak chcę pogadać z innymi użytkownikami to muszę się użerać z bandą teoretyków/polityków...

te certyfikaty to sobie w ramke można oprawić.
Załóżcie sobie jakiś wątek "nie lubię RBR'a" czy coś i tam się boksujcie...


mógłby jakiś moderator usunąć Wszystkie OT tematy?

bolek&lolek
10-09-2015, 10:38
A Ty ciągle swoje: informujesz, ostrzegasz, a na koniec straszysz...

W tym wszystkim najlepsze jest to, że nie boli Cię rzekomy brak badań RBR-a, jeśli by tak było "ostrzegłbyś" na wszystkich wątkach innych producentów ale to, że jest to jakby nie było duża konkurencja dla "Waszego" nowego produktu.

Nie tak dawno pisałeś, że zrobisz porządek ze wszystkimi to weź i zrób, a nie w kółko to samo. ;)

Szanowny panie,
ja nikogo nie straszę. Jak przekazuję suchą wiedzę. Tej, której wam - użytkownikom brak. Brak jej niestety również znacznej części tzw. producentów w tym kraju. Proszę ich nie mylić z porządnymi producentami.

Doskonale wiem, że ten i nie tylko - wątek na tym forum jest śledzony nieustannie przez przedstawicieli innych producentów. Dlatego nie muszę się powtarzać wszędzie. Gdyby posiadał pan minimum wiedzy w tym temacie, to wiedziałby pan, że ostatnimi czasy miejsca badawcze są wręcz zapchane oczekującymi na porządne badania. Czekają po kilka miesięcy. Dotarło w końcu do nich, że nie warto dalej jechać na "papierkach", bo się to im może źle skończyć. Oczywiście - problem ogromny, gdy trzeba oddać kasę za bon, jeśli "cudo" nawet w pobliżu dolnych granic dopuszczalnych normy się nie mieści.
Gdyby nie tajemnica i poufność, to bym podał wyniki z badań niektórych ... i perkalikowych w kratkę też prowadzone w uprawnionych jednostkach badawczych w Polsce.
Ale widać, że części z was to i tak nie przekona. Bo wy "wiecie" swoje.
Dlatego tylko przypomnę: jeśli się wam znudzą wasze wyposażenia kotłowni, a papierki mają szemrane, to kasę bez problemu odzyskacie.

Pozdrawiam serdecznie - sługa uniżony

p.s. a nie zastanawia pana czasami gwałtowny brak czasu i zaniemówienie niektórych osób tak aktywnych tutaj i w pobliżu? czyżby w kolejce do proboszcza z datkiem na mszę stali, abym przestał podawać bardzo niewygodne dla nich fakty?

bobasxx
10-09-2015, 11:05
Szanowny panie,
ja nikogo nie straszę. Jak przekazuję suchą wiedzę.

I chwała Ci za to.



Tej, której wam - użytkownikom brak.



Gdyby posiadał pan minimum wiedzy w tym temacie


Nie musisz nam użytkownikom ciągle wytykać braku tej wiedzy. Nie każdy jest pracownikiem "instytutu" i nie zajmuje się zawodowo normami, badaniami itp.



p.s. a nie zastanawia pana czasami gwałtowny brak czasu i zaniemówienie niektórych osób tak aktywnych tutaj i w pobliżu? czyżby w kolejce do proboszcza z datkiem na mszę stali, abym przestał podawać bardzo niewygodne dla nich fakty?

Nie zastanawia, bo wiem, że nie wszyscy w godzinach swojej pracy "mogą się udzielać" po forach internetowych...

Delphion1
10-09-2015, 11:06
Możecie wypi....ać z tym OT?

od 4 lat ciągnie się jałowa dyskusja nad wyższością świąt wielkiej nocy nad bożym narodzeniem.

ch...j mnie obchodzi Wasza opinia czy coś ma badania czy nie.

miałem do wyboru OE 10 z koniecznością rozmontowania połowy pieca do czyszczenia oraz RBR 11kw i wybrałem RBR.
teraz muszę go używać... a jak chcę pogadać z innymi użytkownikami to muszę się użerać z bandą teoretyków/polityków...

te certyfikaty to sobie w ramke można oprawić.
Załóżcie sobie jakiś wątek "nie lubię RBR'a" czy coś i tam się boksujcie...


mógłby jakiś moderator usunąć Wszystkie OT tematy?
Mógłby jeśli tylko zaczniemy naciskać zgłoszenia postow,tylko czy będzie mu się chcieć wszystko czytać?
Chyba redakcji jest na rękę tak"popularny"wątek a i producent kotła zaciera ręce,bo im więcej się pisze, tym większe zainteresowanie.

Najwięcej mają zawsze do powiedzenia Ci co kotła nie posiadają i swoje chwalą lub w bloku mieszkają:-).Zapytam:Co mnie obchodzą papiery skoro już 4 sezon pale i jest tanio oraz wygodnie?A nowi kupujący idiotami nie są i jak potrzebują papierów to wiedzą co robic?Nie szkoda Wam czasu który można wykorzystać bardziej pozytecznie w domu i na dzialce?


Na marginesie powiem iż Dziadek pozbywa się niebieskiego po 2 sezonach za pół ceny na rzecz gazu.

zawijan
10-09-2015, 11:46
Mógłby jeśli tylko zaczniemy naciskać zgłoszenia postow,tylko czy będzie mu się chcieć wszystko czytać?
Chyba redakcji jest na rękę tak"popularny"wątek a i producent kotła zaciera ręce,bo im więcej się pisze, tym większe zainteresowanie.

Najwięcej mają zawsze do powiedzenia Ci co kotła nie posiadają i swoje chwalą lub w bloku mieszkają:-).Zapytam:Co mnie obchodzą papiery skoro już 4 sezon pale i jest tanio oraz wygodnie?A nowi kupujący idiotami nie są i jak potrzebują papierów to wiedzą co robic?Nie szkoda Wam czasu który można wykorzystać bardziej pozytecznie w domu i na dzialce?


Na marginesie powiem iż Dziadek pozbywa się niebieskiego po 2 sezonach za pół ceny na rzecz gazu.

Ooo! A czemu nie na rzecz RBR-a?

fotohobby
10-09-2015, 12:10
Widocznie niebieski był mu w stanie tak obrzydzić węgiel...

bolek&lolek
10-09-2015, 13:01
Widocznie niebieski był mu w stanie tak obrzydzić węgiel...

Że też nie trafił od razu na zielonego. Nie czekałby może nawet tych dwóch lat i nie oczekiwał choćby pół ceny. A przy okazji odzyskałby od sprzedawcy bezpośrednio całą sumę i miał na instalację gazu. Jeśli to by był TEN zielony.
Ale kto bogatemu zabroni?
:lol2:

p.s. z tego co mi się o uszy obiło, to kociołków malowanych na zielono, żółto, czerwono czy niebiesko na rynku multum. Różnych producentów i różnej proweniencji.

keteimj
10-09-2015, 13:04
A wie pan, że w odróżnieniu od pana są tacy, których to interesuje? Podobnie jak np. to czy siadając za kółko i wyjeżdżając na drogę publiczną ma pan prawo jazdy, ważne badania pojazdu i OC. O braku promili nie wspominam.
Skoro wybrał pan produkt, który pana zadowala, to po jakiego grzyba odwiedzasz pan tak zaśmiecony wątek? Nic pan nie odkręcasz, nic pan nie rozbierasz, samo się wszystko robi. Zwłaszcza przerąbana emisja pyłów i weglowodorów aromatycznych (rakotwórczych). Nie zostaje w kotle. Wali na zewnątrz. Do sąsiada. bez jego zgody. Bo do pana sypialni niech se wali. Przynajmniej ZUS na tym zyska.
I to tak pana denerwuje? No to dużo zdrowia życzę.

Powiem jednak wprost, pomimo wykształcenia i wiedzy jaką posiadasz w niektórych dziedzinach to nie rozumiesz prostych faktów i nie słuchasz ludzi
( ale prawda jest taka, że pilnujesz tu swojego dobrze pojętego interesu i nie potrzeba twojej fałszywej troski o ludzkość bo jeżeli jest tak wielka to weź się do roboty na stanowisku którym się chwalisz,a nie ludzi masz za durniów i straszysz po forach), po drugie swoje mądrości na temat badań już kilkakrotnie tu wyartykułowałeś i jeżeli ktoś będzie chciał to uwzględnić przy wyborze kotła to to uwzględni,
powiadasz, że ten z badaniami jest mniej uciążliwy dla otoczenia powiem ci tak to zależy od tego kto jak i czym w nim pali, a nie od twoich badań - bo jeżeli ja w swoim RbR-ku bez badań będę palił pelletem a sąsiad w super przebadanym niebieskim cudzie techniki jakimś syfem czarnym bliżej nieokreślonym okresowo na palnik dorzucając śmieci to kto jest bardziej ECO.
Każesz producentom ubiegać się o dofinansowanie do badań po co po to żeby znowu powstawały komisje od spraw wniosków i powstawały tony papierów i ważne stanowiska prościej rozwiązać to systemowo dać dopłatę do jednostki badawczej i powszechnie objąć badaniami każdy produkt wyplujwący do atmosfery skutki spalania

A prawda jest taka, że czy ognisko truje mniej czy więcej zależy od tego co i jak w nim spalamy i to czy jest obudowane na niebiesko czy zielono i czy ma pieczątkę z tego czy innego instytutu ma już dużo mniejszy wpływ, a użytkownicy i tak wybiorą taki kolor jaki im się podoba i który jest wygodniejszy w użytkowaniu( no chyba że jakiś mądrala wprowadzi takie normy, że babcia która pali w piecu kaflowym i zbiera przez cały rok ze swojej emerytury na dwie tony węgla i jej sąsiad co pali w tzw śmieciuchu będą musieli zdemontować swoje źródła ciepła) pewne jest gdyby tylko ogrzewanie gazem ,prądem czy słońcem byłoby tańsze od węgla i łatwiej dostępne to nikt by się czarnym złotem dla przyjemności nie bawił.
I nie strasz ludzi rokiem 2018 tylko pomyślcie jak problem rozwiązać systemowo, a nie śrubować normy które znikomy procent społeczeństwa jest w stanie spełnić

SUSPENSER
10-09-2015, 15:27
Ci konstruktorzy, panie, jako jedyni opublikowali do publicznej wiadomości wyniki badań sprawności swoich kotłów w szerokim zakresie mocy, choć nikt i nic ich do tego nie obligowało. Do tej pory WSZYSCY, także chyba i pan, panie, sądzili, że kotły na różnych mocach mają sprawności takie same, jak na nominalnej.

Na pewno nie wszyscy bo osobiście uważałem i uważam inaczej.

mar-go
11-09-2015, 17:08
Pierwsza zerwana zawleczka i problem z wybiciem z wałka.Proszę podpowidzcie jakie macie doświdczenia w temacie.

karoka65
11-09-2015, 17:19
Trzeba tylko założyć klucz na końcówkę ślimaka i dobrze ustawić dziurkę w dziurkę :)
Jak dobrze to ustawisz to nawet gwoździem popchasz i sama wyleci, czasami trzeba obrócić ślimak o 180 stopni czyli połowę obrotu i wtedy spasować żeby było w osi.

mar-go
11-09-2015, 17:32
Dzięki , moja była ,,uparta'' gwoździe się wyginały i pomógł dopiero obrót o 180 stopni i zastąpienie
gwoździ końcówką złamanego wiertła i wspomaganie większym ,,czyjnikiem''.

karoka65
11-09-2015, 17:41
No czasem tak bywa że trzeba zrobić te pół obrotu żeby spasować dziurki :)

zbigmaz01
11-09-2015, 18:29
Można jeszcze zdjąć obudowę wentylatora silnika i ręcznie obracając palcem wentylator dopasować aby dziurki pasowały do siebie, jedynie w tym przypadku to trzeba zwrócić uwagę aby obracać wentylator w tą stronę w którą kręci się silnik bo nie wszystkie przekładnie lubią obroty w przeciwną stronę. Mniej siły wtedy używasz niż kręcąc kluczem :P

karoka65
11-09-2015, 18:53
To Boluś mimo wszystko nie moja sprawka, jeśli o to Ci chodzi.

bolek&lolek
11-09-2015, 18:56
To Boluś mimo wszystko nie moja sprawka, jeśli o to Ci chodzi.

Nie śmiałbym pana o takie bezeceństwa podejrzewać. Ale dobrze, że się pan odezwał.

Następny proszę ... :p

karoka65
11-09-2015, 19:01
Myślę że dość wrogów Waść sobie nie tylko tutaj narobił a teoretycznie może Ci najwięksi nie są z natury mściwi, choć jak to starsi ludzie mawiają:
"jak za dużo to i świnia nie chce"

berdnard
11-09-2015, 19:35
witam
4 lata cza było czekać aby przeciwzwój ślimaka tak wyglądał -śmiechu warte widziś Bolek Lolek tyś to jednak jest szkoluny inż
ale muszę ci podpowiedzieć u mnie w burnerku już jest dawno nie aktualny taki przeciwzwój
a wiesz czemu-podpowiem tylko tobie-taki przeciwzwój ma tzw dziurkę- przerwę w wypychaniu węgla ii
szlak trafia cały wykres na tych waszych maszynerjach
-chodzi o emisję
to po przeczytaniu moich bazgrołków -weź sie za rabota aby nie było tzw dziury w burnerku
tego życzę ci z całego serducha
widzisz jestym po c chorobie ale zrozumiałeś co pisze baj

bartus825
11-09-2015, 19:59
Witam!No i kciołek -ZIELONY-po śnie letnim ruszył.
A ty bolek-lolek kojarzysz się z innym bolkiem.

bolek&lolek
12-09-2015, 09:44
witam
4 lata cza było czekać aby przeciwzwój ślimaka tak wyglądał -śmiechu warte widziś Bolek Lolek tyś to jednak jest szkoluny inż
ale muszę ci podpowiedzieć u mnie w burnerku już jest dawno nie aktualny taki przeciwzwój
a wiesz czemu-podpowiem tylko tobie-taki przeciwzwój ma tzw dziurkę- przerwę w wypychaniu węgla ii
szlak trafia cały wykres na tych waszych maszynerjach
-chodzi o emisję
to po przeczytaniu moich bazgrołków -weź sie za rabota aby nie było tzw dziury w burnerku
tego życzę ci z całego serducha
widzisz jestym po c chorobie ale zrozumiałeś co pisze baj



Witam!No i kciołek -ZIELONY-po śnie letnim ruszył.
A ty bolek-lolek kojarzysz się z innym bolkiem.

Drogi Rekonwalescencie - Szanowny Panie Bernardzie

z przykrością informuję pana, że mnie ani lewy, ani prawy ani żaden zwój oprócz mózgowych nie interesuje. A już na ślimaku podajnika dopiero. Podobnie jest z dziurkami. Są takie do których mnie ciągnie i takie, które mi tzw. kalafiorem zwisają. Do nich również zaliczam te, o których pan pisze.
Przy okazji serdecznie dziękuję, że nazywa mnie pan inżynierem, ale z przykrością stwierdzam: kolejny raz pudło. Gdybym nim był, to bym może miał więcej pod czapką i szybciej zrozumiał wasze wywody.

Ale wracając do tematu wątku: czy może pan wie, czy wykładzina ceramiczna na ściankach kotła - tego kotła to pomaga mu w skutecznym działaniu, czy może jest inaczej? A jeśli tak lub nie, to dlaczego?
Zadałbym to pytanie osobom, które tutaj zajmują się też handlem tymi kotłami, ale nie mam śmiałości.
Pan to tak fajnie z grubej rury, czasami bez sensu ale jednak. I za to pana lubię, choć pewnie nigdy na oczy nie widziałem ani na uszy nie słyszałem.

Dużo zdrowia życzę i pozdrawiam serdecznie

p.s. dopisek u samej góry

z premedytacją zamieściłem wpis onego, bo ten wcześniejszy też mnie z komuną kojarzył. Dla przejrzystości dla mniej kumatych wkleiłem tez wpis p. Bernarda. lepiej późno niż wcale.

bolek&lolek
12-09-2015, 09:48
Myślę że dość wrogów Waść sobie nie tylko tutaj narobił a teoretycznie może Ci najwięksi nie są z natury mściwi, choć jak to starsi ludzie mawiają:
"jak za dużo to i świnia nie chce"

Drogi panie karoka
Swoim twierdzeniem trafiłeś pan w 10!. Gratuluję.

A teraz za pana odpowiem na pytanie: DLACZEGO?

Bo wśród ślepców jednooki królem. A tamtej rzeszy życzę: trzymajcie się niczym owsiki: w kupie raźniej.

p.s. uprzejmie proszę nie twierdzić, że: "jak za dużo to i świnia nie chce", bo z kontekstu wynika, że ich pan odkrywasz. A to nieładnie.

berdnard
12-09-2015, 11:31
widzisz Bolek bawisz się w ciuciubabkę -koledzy wiedzą kto ty jesteś
z ceramiką -wg mojej nikłej wiedzy byłoby super-jak by była tylko w komorze spalania-jednak ta końcówka wymiennika musiała by mieć nie trzy rurki tylko o wiele więcej i z takimi blachami jak są teraz-nie tak jak jest w eko plusie te krynciołki są h warte a i te niby kształtki kwadratowe spawane dwa winkle to to razem wiesz
no ale cena wzrasta tak- bo wyszło by na pomiarach tak szczele euro 6
no to pyrsk

Wlodek_PID
12-09-2015, 11:32
Mam takie wrażenie :

dyskusje na forum nie mają sensu, bo prowadzą prędzej czy później do awantury
warto coś napisać, tylko żeby komuś pomóc
marketing i wymiana ciosów zniszczyły merytoryczną wymianę zdań

bolek&lolek
12-09-2015, 13:28
widzisz Bolek bawisz się w ciuciubabkę -koledzy wiedzą kto ty jesteś
z ceramiką -wg mojej nikłej wiedzy byłoby super-jak by była tylko w komorze spalania-jednak ta końcówka wymiennika musiała by mieć nie trzy rurki tylko o wiele więcej i z takimi blachami jak są teraz-nie tak jak jest w eko plusie te krynciołki są h warte a i te niby kształtki kwadratowe spawane dwa winkle to to razem wiesz
no ale cena wzrasta tak- bo wyszło by na pomiarach tak szczele euro 6
no to pyrsk

Drogi Panie Bernardzie,

z całym szacunkiem do pańskiej ogromnej wiedzy, ale coś mi się wydaje, ze się Panu kotły pomyliły. Pisze Pan w wątku kotła RBR o czymś, czego w nich nigdy nie było. Tak myślę, chyba, że się mylę, to proszę uprzejmie o sprostowanie.
Skoro tak, to masz Pan prawo brać mnie za kogoś innego. Ja się proszę szanownego Pana na przepisach znam, a nie na technice. Gdyby było inaczej, to zamiast mnie tu gnoić, to by mnie na rękach nosili.

Pozdrawiam i dużo zdrowia życzę, bo tego się nie kupi.

p.s. sorry, znam się na technice tyle, że jak się młotkiem w palec walnę przy wbijaniu gwoździa, to potrafię odkleić warstwę ochronną z plastra z opatrunkiem. i chwała mi za to. Moi twierdzą, że jestem bohaterem. Pewnie przez to, że przecieków w kroku z bólu nie widać. Ale niech się cieszą.

Tutaj jest wątek o kotle RBR. To taki zielony, jak mi się o uszy obiło.

bolek&lolek
12-09-2015, 13:30
Mam takie wrażenie :

dyskusje na forum nie mają sensu, bo prowadzą prędzej czy później do awantury
warto coś napisać, tylko żeby komuś pomóc
marketing i wymiana ciosów zniszczyły merytoryczną wymianę zdań



W 100% się z Panem zgadzam.

Pozdrawiam serdecznie

karoka65
12-09-2015, 18:40
p.s. uprzejmie proszę nie twierdzić, że: "jak za dużo to i świnia nie chce", bo z kontekstu wynika, że ich pan odkrywasz. A to nieładnie.
No źle Waść dedukujesz, bo jak żem karoka65 i jest jakem wcześniej napisał :)
Aha, i zerknij Waść na post 24851, bo mylisz Waść osoby, cytujesz Waść Bartusa a piszesz Waść do Rajmunda ( Bernarda ) :) to dwie różne osoby i mieszkają daleko od siebie.
Z Rajmundem ( Bernardem ) rozmawiałem wiele razy ( super gość ) ale nigdy osobiście, zaś z Bartusem miałem przyjemność też osobiście :)

bartus825
13-09-2015, 08:18
No źle Waść dedukujesz, bo jak żem karoka65 i jest jakem wcześniej napisał :)
Aha, i zerknij Waść na post 24851, bo mylisz Waść osoby, cytujesz Waść Bartusa a piszesz Waść do Rajmunda ( Bernarda ) :) to dwie różne osoby i mieszkają daleko od siebie.
Z Rajmundem ( Bernardem ) rozmawiałem wiele razy ( super gość ) ale nigdy osobiście, zaś z Bartusem miałem przyjemność też osobiście :)
No, ja spotkania nie żałuję,gdyż po spotkaniu z Wieśkiem (Karaoka65) kupiłem zielonego,wbrew podejrzeniom,nie u Karoki. Zaczyna się trzeci,jakby tu napisać,bardzo udany sezon jego, użytkowania .Więc dlatego jak tu widzę te opinie,wywody ludzi co kociołek im się aby śnił(bolek-lolek,ten pan o pomp ciepła i kilku innych) to lepiej to forum,które było stworzone aby służyło wymianie doświadczeń , z którego bardzo dużo się nauczyłem,i powinno służyć pomocą nowym nabywcą rbr-a, omijać z daleka.
Może ktoś zrobi tutaj jakiś "merytoryczny"porządek abym ja i inni mogli czytać rad ludzi dla których temat kotów to pasja .http://emotikona.pl/emotikony/pic/0shoot.gif (http://emotikona.pl/emotikony/)
Pozdrawiam

zawijan
13-09-2015, 08:34
No, ja spotkania nie żałuję,gdyż po spotkaniu z Wieśkiem (Karaoka65) kupiłem zielonego,wbrew podejrzeniom,nie u Karoki. Zaczyna się trzeci,jakby tu napisać,bardzo udany sezon jego, użytkowania .Więc dlatego jak tu widzę te opinie,wywody ludzi co kociołek im się aby śnił(bolek-lolek,ten pan o pomp ciepła i kilku innych) to lepiej to forum,które było stworzone aby służyło wymianie doświadczeń , z którego bardzo dużo się nauczyłem,i powinno służyć pomocą nowym nabywcą rbr-a, omijać z daleka.
Może ktoś zrobi tutaj jakiś "merytoryczny"porządek abym ja i inni mogli czytać rad ludzi dla których temat kotów to pasja .http://emotikona.pl/emotikony/pic/0shoot.gif (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Femotikona.pl%2Femo tikony%2F)
Pozdrawiam
No przestań żartować... :no: pasja :no::no::no: koń by się uśmiał...

bolek&lolek
13-09-2015, 09:14
No, ja spotkania nie żałuję,gdyż po spotkaniu z Wieśkiem (Karaoka65) kupiłem zielonego,wbrew podejrzeniom,nie u Karoki. Zaczyna się trzeci,jakby tu napisać,bardzo udany sezon jego, użytkowania .Więc dlatego jak tu widzę te opinie,wywody ludzi co kociołek im się aby śnił(bolek-lolek,ten pan o pomp ciepła i kilku innych) to lepiej to forum,które było stworzone aby służyło wymianie doświadczeń , z którego bardzo dużo się nauczyłem,i powinno służyć pomocą nowym nabywcą rbr-a, omijać z daleka.
Może ktoś zrobi tutaj jakiś "merytoryczny"porządek abym ja i inni mogli czytać rad ludzi dla których temat kotów to pasja .http://emotikona.pl/emotikony/pic/0shoot.gif (http://emotikona.pl/emotikony/)
Pozdrawiam

Szanowny Panie,
w 100% sie z panem zgadzam. pańskie zadowolenie jest wręcz bezcenne, bo inne być nie może.
Ma pan rację: Ja kocioł to widziałem tylko na obrazku, do czego się tutaj publicznie przyznaję. Dlatego nie dyskutuję o wyższości jednych świat nad drugimi. Zabieram głos jedynie w tej materii na której się jako tako znam.
Marzy mi się coś takiego, aby na przykład porównać kilka jednostek grzewczych o podobnej deklarowanej mocy.
Jako punkty porównawcze proponowałbym to, co wymagane przepisami, czyli:
- sprawności na mocy nominalnej i obniżonej do 30%,
- emisja CO na tych dwóch mocach,
- emisja OGC na tych dwóch mocach,
- emisja pyłu na tych dwóch mocach,
- spełnienie wymagań badań bezpieczeństwa wg wymagań normy,
- średni poziom tlenu na mocy obniżonej.

Można jeszcze - gdyby się upierać - dołożyć jakieś inne kryteria, wspólnie ustalone.

Z tego co mi się o uszy obiło, to była taka propozycja, tylko zawodników na starcie zabrakło, bo zgłosił się tylko jeden.
Jak to traktować? Wygrał walkowerem? A może ci inni olali biedaka uznając, że się z byle czym mierzyć nie będą, bo to urąga ich poziomowi?

Pozdrawiam serdecznie

p.s. macie prawo mieć swoje pasje, mam to prawo i ja.

bartus825
13-09-2015, 10:17
No przestań żartować... :no: pasja :no::no::no: koń by się uśmiał...
Z twoich wypowiedzi wnioskowałem,że ty też nie wszystko robiłeś do pieniędzy.Widzisz prawie sześć dych mam na karku,a ciągle głupi.
Pozdrawiam.
Po kupnie pierwszego kotła z podajnikiem w mojej małej miejscowości,temat ten stał się moją pasją.To forum bardzo mi w tym pomagało,ale kiedyś.
Teraz tohttp://emotikona.pl/emotikony/pic/49rotfl.gif (http://emotikona.pl/emotikony/)

zawijan
13-09-2015, 10:26
Z twoich wypowiedzi wnioskowałem,że ty też nie wszystko robiłeś do pieniędzy.Widzisz prawie sześć dych mam na karku,a ciągle głupi.
Pozdrawiam.
Po kupnie pierwszego kotła z podajnikiem w mojej małej miejscowości,temat ten stał się moją pasją.To forum bardzo mi w tym pomagało,ale kiedyś.
Teraz tohttp://emotikona.pl/emotikony/pic/49rotfl.gif (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Femotikona.pl%2Femo tikony%2F)
Teraz to... jest zwyczajny jarmark... i to raczej dość podły. Masz rację...

michalxxx6
13-09-2015, 20:21
Witam wszystkich
Panowie potrzebuję wsparcia.Próbuje dodać swój sterownik na stronie esterownik.Zarejestrowałem się,zalogowałem i dostałem nast dane:identyfikator.......................
adres ip.......................
port serwera..................
Winstrukcji napisano że powinienem wpisać te dane do sterownika w meni INTERNET.Wchodzę w ster.w INERNET a tam nie ma takiej opcji jak ID? czy port serwera?jest tylko nazwa" , no name , adres IP ,brama ,DNS Tak/Nie. czytałem juz instrukcję na esterownik ale nic nie pomaga.Mam ster.ver.3.5. Jakieś sugestie?

karoka65
13-09-2015, 20:35
Czytasz o starym sterowniku :)
Teraz robi się to o wiele prościej.
Znajdź w sterowniku IP, wklep z wyszukiwarkę, tutaj masz resztę: https://esterownik.pl/forum/posty,2195/nowy-sterownik,6
Ściągnij sobie nowszą instrukcję, znajdziesz na eSterownik albo na mojej stronie.

malina321
14-09-2015, 08:38
Witam jestem użytkownikiem RBR 17 kw Rozpoczol sie owy sezon grzewczy chcialbym zasiegnac porady posiadaczy kociołkow z podajnikiem otóz zostaly mi bardzo duze ilosci drzewa suchego kilka lat schowanego w suchej piwnicy lisciastego prosze mi powiedziec jak móglbym je spalic w trakcie normalnej pracy kociołka wiem Czy mozna kłasc bezposrednio na palnik z tego co wiem to bedzie burzył sie kopczyk zrobiony z węgla czy nie bedzie to przeszkadzalo w pracy sterownika ktory jednak nie wie ze cos zostalo dołożone (czy nie bedzie głupiał)bo jednak wszystko powinno przejsc przez podajnik z tego co próbowałem palenie na ruszczie awaryjnym mija sie z celem Pozddrawiam za kazda rade bede wdzieczny

cichy777
14-09-2015, 09:56
Ja też mam 17-tkę i w zeszłym roku spaliłem dużą ilość drewna po budowie - paliłem nim cały październik, więc mogę się podzielić uwagami: Zapomnij o dorzucaniu drewna na palnik podczas pracy automatycznej -sterownik zgłupieje i efekty są opłakane. Musisz niestety po prostu postawić sobie fotel w kotłowni , zimne piwko i ręcznie hajcować ;-)
Więc ja paliłem tak : przestawiłem sterownik w tryb ręczny, wmontowałem czujnik spalin i zapewniłem sobie duży odbiór ciepła - 160m2 zimnej podłogówki i zimny bojler. Założyłem ruszt ,rozpaliłem i przy uchylonych drzwiczkach paleniska ,bez dmuchawy dokładałem paliwa. Drewno musi być suche , a ty musisz utrzymywać wysoką temperaturę spalania , aby uniknąć smołowania- piec po prostu powinien "huczeć" następnie śledząc temperaturę wody tak sterować odbiorem ciepła - załączając pompy co i cwu regulując ich wydajnośc , a także w moim przypadku kręceniem zaworem 4D, aby nie pozwolić do nadmiernego nagrzewania(jeżeli czujesz że nie można już ochłodzić pieca to wstrzymujesz dokładanie drewna). Ja się poświęciłem i codzienne południowe takie hajcowanie przez ok dwie godziny wystarczyło do napompowania całego zbiornika i nieco podłogówki. Oczywiście jest to upierdliwe i gdyby nie konieczność pozbycia się ogromnej ilości pobudowlanego drewna nigdy bym się w to nie bawił. W sumie po miesiącu takiego palenia miałem świetnie "wypucowany" piec i komin , i tu też ostrzeżenie: jeżeli masz zasyfiony komin to lepiej go wcześniej wyczyść - temperatura spalin jest tak wysoka, że na bank zapali ci sadzę w kominie , a wtedy koniec żartów. Ja miałem komin po jednym sezonie - niewiele tam było sadzy.

prz3kus
15-09-2015, 12:05
cichy, a jak paliłes to tą blache na górze koło wyczystki miałeś uchylona caly czas czy po rozpaleniu zamykałeś? Dzisiaj wysyłam sterownik do naprawy i jestem ciekawy czy bez wentylatora da sie drzewem rozgrzać bojlerek, jak na starym pospolitym smieciuchu? :)

malina321
15-09-2015, 12:36
Ja mam zostawioną grawitację nagrzenie chyba mija się z celem co ?

cichy777
15-09-2015, 20:15
cichy, a jak paliłes to tą blache na górze koło wyczystki miałeś uchylona caly czas czy po rozpaleniu zamykałeś? Dzisiaj wysyłam sterownik do naprawy i jestem ciekawy czy bez wentylatora da sie drzewem rozgrzać bojlerek, jak na starym pospolitym smieciuchu? :)
Nic nie przestawiałem nawet przy rozpalaniu - na początku jak by się dymiło to zamknij drzwiczki i załącz dmuchawę na chwilę , potem to tylko "gwiżdze"
Malina - Grawitacja rzeczywiście może nie wystarczyć - jeżeli ostro palisz ( a tak trzeba ze względu na smołę) to piec generuje ogromne ilości ciepła.

malina321
16-09-2015, 05:43
Cichy chodzi mi o to ze mam bojler 200l i rury 2 cale to znaczy ze w układzie będę miał około 500l wody wiec chyba ciężko będzie rozgonić taki układ drzewem chyba caly dzień przy piecu co myślisz Pozdrawiam

prz3kus
16-09-2015, 08:48
Cichy chodzi mi o to ze mam bojler 200l i rury 2 cale to znaczy ze w układzie będę miał około 500l wody wiec chyba ciężko będzie rozgonić taki układ drzewem chyba caly dzień przy piecu co myślisz Pozdrawiam

Moim zdaniem pesymistyczne podejście :) Na pewno trzeba poświęcić trochę czasu, ale jak dobre drzewo to rozgrzejesz raz dwa. Tylko trzba przeliczyć czy powiedzmy warto iść z 6 razy do pieca czy poświęcić za 10zł ekogroszku (przykladowe porównanie)

malina321
16-09-2015, 10:30
Chciałbym na jesien przepalić w cieplejsze dni wiem ze kiedyś Karaoka 65 pisał gdzies tam jest funkcja typ kotla i i praca ręczna dmuchawa pilnuje żeby nie przegrzać czujnika spalin nie szukałem jeszcze u siebie tego mysle ze można spórbowac

adkwapniewski
16-09-2015, 10:39
Chciałbym na jesien przepalić w cieplejsze dni wiem ze kiedyś Karaoka 65 pisał gdzies tam jest funkcja typ kotla i i praca ręczna dmuchawa pilnuje żeby nie przegrzać czujnika spalin nie szukałem jeszcze u siebie tego mysle ze można spórbowac

Myślę że szybko Ci przejdzie ... moim zdaniem szkoda czasu :)

Nie zapomnij o otwarciu kierownicy spalin jak będziesz rozpalał - inaczej będzie czad :)

wojtas77
16-09-2015, 12:03
Witam kolegów.

Przytrafiła mi się chyba awaria sterownika. Od dziś rana nie mam dostępu do sterownika przez internet jak również przez sieć lokalną. Router nie widzi ecoal-a. Próbowałem połączyć się przez RS232 ale bez rezultatu. Być może problem z RS-em był spowodowany tym ze sterownik mam w wersji 0.3.1.8 a aplikację pobrałem ze strony Elektro-System w wersji 0.3.1.6. Dodatkowo czujniki temperatur też fiksują i zewnętrzny wskazuje +32*C a podłogowy -2*C. Będę wdzięczny z szybką pomoc.

cichy777
16-09-2015, 13:07
Witam kolegów.

Przytrafiła mi się chyba awaria sterownika. Od dziś rana nie mam dostępu do sterownika przez internet jak również przez sieć lokalną. Router nie widzi ecoal-a. Próbowałem połączyć się przez RS232 ale bez rezultatu. Być może problem z RS-em był spowodowany tym ze sterownik mam w wersji 0.3.1.8 a aplikację pobrałem ze strony Elektro-System w wersji 0.3.1.6. Dodatkowo czujniki temperatur też fiksują i zewnętrzny wskazuje +32*C a podłogowy -2*C. Będę wdzięczny z szybką pomoc.
Wersja aplikacji nie ma znaczenia - ja też mam soft 0.3.1.8 i komunikuję się za pomocą starej aplikacji - brak tylko obsługi nowych archiwów. Spokojnie sprawdź wszystkie ustawienia transmisji ( nr portu COM itd.). Podłącz się bezpośrednio do sterownika przez RS i ewentualnie spróbuj ponownie wgrać soft. Jeżeli aktualizacja przebiegnie pomyślnie, to powinno już nie być problemów z komunikacją przez RS . Jeżeli nie - to jedynie ster do serwisu. Ale większość problemów wynika z problemami z przejściówką ( jeżeli używasz) bądź ustawieniami portu.
do maliny:
Oczywiście przy takiej jak twoja instalacja możesz spokojnie zagrzać wodę drewnem, ale chyba nie unikniesz efektu smołowania - najlepiej spróbuj - po jednym paleniu nic się nie stanie z piecykiem , a ty zobaczysz jak to jest. Jeżeli po paleniu będziesz miał tłuste osady w komorze spalania to niestety nic z tego.
Z tą funkcją zasypowego w oprogramowaniu to tak jak pisał adwapniewski przy drewnie szkoda zachodu - za szybko wypala się opał, a z kolei przy dużym załadunku zatrzymanie dmuchawy powoduje silnie smołowanie. Próbowałem tego - wierz mi nie warto. Jedynie sposób który podałem na początku daje zadawalajace rezultaty. Ale coś za coś - trzeba tego pilnować.

wojtas77
16-09-2015, 13:39
330853

cichy777

Nie wiem co jest grane. Aplikacja sugeruje nie obsługiwany sterownik :(

karoka65
16-09-2015, 14:34
Chciałbym na jesien przepalić w cieplejsze dni wiem ze kiedyś Karaoka 65 pisał gdzies tam jest funkcja typ kotla i i praca ręczna dmuchawa pilnuje żeby nie przegrzać czujnika spalin nie szukałem jeszcze u siebie tego mysle ze można spórbowac
Ustawienia zaawansowane wybrać typ podajnika - zasypowy, wtedy nie zjarasz czujnika, sterownik będzie tak "kombinował" wentylatorem żeby temp. spalin nie przekroczyła 300 stopni. Kocioł zamknięty jakbyś palił na retorcie.
Nie otwierasz drzwiczek popielnika bo wtedy możesz ujarać czujkę, wentyl dostarcza powietrza.

karoka65
16-09-2015, 14:47
Witam kolegów.

Przytrafiła mi się chyba awaria sterownika. Od dziś rana nie mam dostępu do sterownika przez internet jak również przez sieć lokalną. Router nie widzi ecoal-a. Próbowałem połączyć się przez RS232 ale bez rezultatu. Być może problem z RS-em był spowodowany tym ze sterownik mam w wersji 0.3.1.8 a aplikację pobrałem ze strony Elektro-System w wersji 0.3.1.6. Dodatkowo czujniki temperatur też fiksują i zewnętrzny wskazuje +32*C a podłogowy -2*C. Będę wdzięczny z szybką pomoc.
Spróbuj wyłączyć ster, odkręć pokrywę, wyciągnij kartę SD i spróbuj wtedy włączyć.
Spróbuj też bezpośrednio wklepać IP sterownika do wyszukiwarki czy się połączy.

cichy777
16-09-2015, 15:28
330853

cichy777

Nie wiem co jest grane. Aplikacja sugeruje nie obsługiwany sterownik :(

Ja nie używam serwera proxy -więc nie wiem co to znaczy. Miałem na myśli jeszcze starszą aplikację eCoal - jedyny program umożliwiający bezpośredni odczyt danych archiwalnych. Teraz widzę że nie jest już dostępna do pobrania. Na razie zrób tak jak pisał karoka i ew. wgraj ponownie soft.

karoka65
16-09-2015, 15:58
Ja nie używam serwera proxy -więc nie wiem co to znaczy. Miałem na myśli jeszcze starszą aplikację eCoal - jedyny program umożliwiający bezpośredni odczyt danych archiwalnych. Teraz widzę że nie jest już dostępna do pobrania. Na razie zrób tak jak pisał karoka i ew. wgraj ponownie soft.
Problem w tym że jak nie łączy się po RS nie wgrasz nowego softu :)
Sprawa w toku :)

bobasxx
16-09-2015, 20:35
Myślę że szybko Ci przejdzie ... moim zdaniem szkoda czasu :)

Nie zapomnij o otwarciu kierownicy spalin jak będziesz rozpalał - inaczej będzie czad :)

Potwierdzam, raz włożyłem ruszt awaryjny, spaliłem trochę drewna, wyjąłem i nie mam zamiaru więcej używać :lol2:

henry-x
16-09-2015, 21:25
Sprzedam RBR 23 kW z 2012 roku

http://olx.pl/oferta/rbr-ekouniwersa...8-ID8pwzf.html
POZDRAWIAM

rustin
16-09-2015, 21:37
Na jaki zmieniasz?

minertu
17-09-2015, 07:11
Na jaki zmieniasz?

Na mniejszy.

prz3kus
17-09-2015, 07:18
Wojtas,
jeżeli nie możesz podłączyć sie po sieci sprawdz czy przy module internetowym palą CI sie diody(tam gdzie wkładasz kabelek) to jest spory wyznacznik tego czy moduł jeszcze działa :)

henry-x
17-09-2015, 09:21
Na jaki zmieniasz?

Kupię 17kW w wersji z ceramiką









Sprzedam RBR 23 kW z 2012 roku

http://olx.pl/oferta/rbr-ekouniwersa...8-ID8pwzf.html
POZDRAWIAM

CooleR`ek
17-09-2015, 09:42
henry-x możesz napisać co jest myślą przewodnią dla zmiany kotła o 6kW? bo o przewymiarowanie chyba nie chodzi?
jak przegląda się twoje wykresy z okresu zimowego to spaliny wędrują dość wysoko pod 300 stC, to jak zmienisz kocioł o 25% to chyba oszczędności z tego tytułu nie będzie, a dla samej ceramiki chyba nie warto

bolek&lolek
17-09-2015, 13:30
henry-x możesz napisać co jest myślą przewodnią dla zmiany kotła o 6kW? bo o przewymiarowanie chyba nie chodzi?
jak przegląda się twoje wykresy z okresu zimowego to spaliny wędrują dość wysoko pod 300 stC, to jak zmienisz kocioł o 25% to chyba oszczędności z tego tytułu nie będzie, a dla samej ceramiki chyba nie warto


Co nie warto? Jak nie warto?
Przecież prawie 300 st.C w kominie to pewność, że się obrazki na ścianie nie pokażą. A jaka doopna sprawność. No niech kto mi udowodni, że nie mam racji. Najlepiej przedstawiając wyniki z rzetelnych badań.

minertu
17-09-2015, 14:12
Henry to Ty palisz tym marcelowskim groszkiem?

minertu
17-09-2015, 14:13
Co nie warto? Jak nie warto?
Przecież prawie 300 st.C w kominie to pewność, że się obrazki na ścianie nie pokażą. A jaka doopna sprawność. No niech kto mi udowodni, że nie mam racji. Najlepiej przedstawiając wyniki z rzetelnych badań.

Akurat on ma kocioł badany w ICHPW.

bolek&lolek
17-09-2015, 14:36
Akurat on ma kocioł badany w ICHPW.

Ten on z ceramiką? To pokaż papiery. Na tą ceramikę. Tyle chyba możesz zanim mnie znowu nie naubliżasz?
Bo jak na razie to mogę ci powiedzieć z pełną odpowiedzialnością: rabarbar 17 kW z ceramiką w Zabrzu? A takiego wa.a jak ta wasza akcja cała.

p.s. żeby nie było: mój wpis czytaj w połączeniu z tym co henry napisał.

adkwapniewski
17-09-2015, 14:44
Ten on z ceramiką? To pokaż papiery. Na tą ceramikę. Tyle chyba możesz zanim mnie znowu nie naubliżasz?
Bo jak na razie to mogę ci powiedzieć z pełną odpowiedzialnością: rabarbar 17 kW z ceramiką w Zabrzu? A takiego wa.a jak ta wasza akcja cała.

p.s. żeby nie było: mój wpis czytaj w połączeniu z tym co henry napisał.

Ten który aktualnie użytkuje.

minertu
17-09-2015, 14:57
Bolek czytaj co henry pisze. Chce sprzedać kocioł RBR 23kW bez ceramiki a kupić 17kW z ceramiką.

bolek&lolek
17-09-2015, 15:02
Bolek czytaj co henry pisze. Chce sprzedać kocioł RBR 23kW bez ceramiki a kupić 17kW z ceramiką.

No przecież ja o tym piszę. Z ceramiką. 17. To uprzejmie proszę o zareklamowanie tego produktu i pokazanie rzetelnych wyników badań onego.

A tak na marginesie Panie minertu.

Położyliście swoją żywicielkę (wy górnicy z JSW), to i dla utrzymania poziomu bytu będziesz Pan pewnie musiał zwiększyć aktywność w handlu kociołkowym.
Czyżbym miał dożyć czasów, że w swojej ofercie będziesz Pan miał i to barachło niebieskie z Podkarpacia?

Qrczę. Dziwny ten świat!

p.s. jak mu większy walił spalinami na 300, to toto z ceramiką mniej dużo mu walić będzie?
No ile?

bolek&lolek
17-09-2015, 15:14
Szanowny Panie Minertu,

skoro na pańskiej stronie widnieje cosik takiego:

"Kotły posiadają Świadectwo potwierdzające zgodności deklarowanej efektywności energetycznej w klasie IV-ej." Mam oczywiście na myśli ofertę z tej grupy, o której traktuje ten wątek.

to uznając, że liczba mnoga nie jest błędem pisarskim jedynie, uprzejmie proszę o wskazanie, gdzie mógłbym świadectwo takie zobaczyć.

pozdrawiam - Sługa uniżony

minertu
17-09-2015, 15:32
Pisz do producenta.
A niebieskim handlowałem zawsze i handluje.

bolek&lolek
17-09-2015, 15:48
Pisz do producenta.
A niebieskim handlowałem zawsze i handluje.

Ma pan na myśli tego niebieskiego co i ja?

No to mi na partyzantkę wygląda, skoro go u Pana w ofercie oficjalnej nie ma. Wstydzisz się Pan, czy co?

zawijan
17-09-2015, 18:07
Akurat on ma kocioł badany w ICHPW.
Pod warunkiem jednak, że producent nie wprowadził w nim w międzyczasie swoich "udoskonaleń autorskich" :)

minertu
17-09-2015, 19:11
Pod warunkiem jednak, że producent nie wprowadził w nim w międzyczasie swoich "udoskonaleń autorskich" :)

Nie wprowadził.

zawijan
17-09-2015, 19:14
Nie wprowadził.
Czy mówisz to z takim samym stopniem prawdomówności, jak to, że zrobił jak należy badania swoich kotłów???

minertu
17-09-2015, 19:18
Pisz do producenta.
A niebieskim handlowałem zawsze i handluje.

Ja się mam wstydzić? A niby dlaczego? Z powodu oferty? A może i masz rację bo rynek jest tak skopany , że nie opłaca się handlować z hurtownią. Innej możliwości nie miałem ,teraz ma się to zmienić. Fakt jest taki , że jestem na urlopie i nie mam możliwości technicznych aby go do oferty dodać. Zmieni się ona po 27.09.

minertu
17-09-2015, 19:19
Czy mówisz to z takim samym stopniem prawdomówności, jak to, że zrobił jak należy badania swoich kotłów???

Tak bo opieram się tym co mam w posiadaniu.

minertu
17-09-2015, 19:20
Czy mówisz to z takim samym stopniem prawdomówności, jak to, że zrobił jak należy badania swoich kotłów???

Tak bo opieram się tym co mam w posiadaniu.

zawijan
17-09-2015, 19:34
Tak bo opieram się tym co mam w posiadaniu.
Czyli... na niczym???

berdnard
17-09-2015, 19:43
witam
to ja tak z grubej rury jak to napisał Bolek Lolek dziwi mie fakt dlaczego Bolki Lolki nie kłócą się nawzajem tutaj -troche to dziwne mi sie wydaje
każdy user by chętnie poczytał jak to się ma przyjaźń na starość:hug:

skresz
17-09-2015, 19:48
Pod warunkiem jednak, że producent nie wprowadził w nim w międzyczasie swoich "udoskonaleń autorskich" :)


Hyy czy aby Nowy M nie ma juz zmienionego softu czy lada dzień mieć nie będzie, czy już posiada pan badania kotła z nowym algorytmem??????


poco to i na co piszecie wszędzie o tych chorych badania skoro można je od kant rozbić, pamięta pan pierwszą serię OEP z firmowym softem, też miał badania.

minertu
17-09-2015, 19:58
Hyy czy aby Nowy M nie ma juz zmienionego softu czy lada dzień mieć nie będzie, czy już posiada pan badania kotła z nowym algorytmem??????


poco to i na co piszecie wszędzie o tych chorych badania skoro można je od kant rozbić, pamięta pan pierwszą serię OEP z firmowym softem, też miał badania.

Nie kop w mrowisku bo to nic nie da.
Wystarczy zmiana dmuchawy.

lestek27
17-09-2015, 19:59
Żygać się chce jak się na każdym kroku czyta o tych badaniach. Zdaje się że jest wątek o odpowiednim temacie do tego typu dyskusji. Gadka taka jak z pompiarzami. Jak do sciany.

rübezahl
17-09-2015, 20:11
Żygać się chce jak się na każdym kroku czyta o tych badaniach. Zdaje się że jest wątek o odpowiednim temacie do tego typu dyskusji. Gadka taka jak z pompiarzami. Jak do sciany.

W zasadzie ma to samo odczucie, nawet mi się już odzywac nie chce w niektórych tematach. Faktyczne, gdzie się człowiek nie ruszy, to za każdym rogiem czai się albo pompiarz, albo znawca normatywów, tudzież badacz natury martwej ogrzanej. Ehhhhhh.......

cichy777
17-09-2015, 20:29
Żygać się chce jak się na każdym kroku czyta o tych badaniach. Zdaje się że jest wątek o odpowiednim temacie do tego typu dyskusji. Gadka taka jak z pompiarzami. Jak do sciany.
Mam te same odruchy - nie wiem w jakim celu te bolki tu trolują i nie obchodzi mnie to, ale do k...y jak długo można . Zdaje się że jest to forum UŻYTKOWNIKÓW kotła RBR a nie zadymiarzy . Co na to moderator? Jest taki ktoś?

lestek27
17-09-2015, 20:36
Chyba już nie raz przekonaliśmy się że moderator się zbytnio nie wykazuje jeślichodzi o jego funkcję.
Dziecinada trwa i niektórym pewnie właśnie o to chodzi.

zawijan
18-09-2015, 07:53
Ja tylko informuję Was i innych, że są na naszym rynku kotły, które nie mają wykonanych odpowiednich badań niezbędnych, aby mogły się na tym rynku znaleźć. I próbuję, może nieudolnie, wyjaśnić, jakie są wymagania, aby kocioł mógł wejść na rynek.
Wasze "żygania" nie spowodują, że te kotły nagle zmienią swoją podstawę wejścia na rynek Ale to tylko Wasza sprawa.

raf1.
18-09-2015, 08:11
a ja popieram temat badań który powraca jak bumerang. Niech każdy wie jak jest aby miał możliwość wyboru :wiggle:

lestek27
18-09-2015, 08:24
Ja tylko informuję Was i innych, że są na naszym rynku kotły, które nie mają wykonanych odpowiednich badań niezbędnych, aby mogły się na tym rynku znaleźć. I próbuję, może nieudolnie, wyjaśnić, jakie są wymagania, aby kocioł mógł wejść na rynek.
Wasze "żygania" nie spowodują, że te kotły nagle zmienią swoją podstawę wejścia na rynek Ale to tylko Wasza sprawa.

O tym że są na wspomnianym rynku kotły nie posiadające odpowiednich badań niezbędnych do bycia na tym rynku przeczytałem w Pańskich postach już co najmniej kilka razy. Po pierwszym razie zapamiętałem i to mi wystarczy. Pisanie o tym w kółko na wątku przeznaczonym dla użytkowników konkretnego kotła, którego o ile się orientuję Pan nie posiada jest grubą przesadą. Wyraźnie widać że chodzi o agresywny atak mający na celu obniżenie zainteresowania tym kotłem przez potencjalnych nabywców. Ja jako użytkownik takiego kotła chciałbym zaglądnąć tu czasem i przeczytać coś przydatnego lub ewentualnie o coś spytać a nie przebijać się przez setki postów nie w temacie.
Wydaje mi się że tak inteligentny człowiek jak Pan powinien to zrozumieć bez trudu.

rübezahl
18-09-2015, 08:29
Jeżeli ktoś posiada wiedzę, że dany artykuł nie powinien znajdowac się w obrocie handlowym z powodu ........., i nie ma przez to odpowieniego dopuszczenie do handlu powinien to zgłosic na policję, chyba że jest jakiś urząd zajmujacy się takimi sprawami. Uważam, że takie forum jak to nie powinno zabawiac się z rozprawy prawne i wieczne przepychanki słowne i wywody merytoryczne na tamat tego czy można czy nie można. Ciągnące się całymi stronami dysputy moralno-prawniczo-naukowe, przynajmniej mnie, skutecznie zniechęciły do czytania tego wątku. Jeżeli mam pytanie to zadaję je na PW i nie muszę szukac poźniej odpowiedzi na mój problem, przebijając się przez trzy strony bełkotu.

Jedyne co u mnie wprowadziły takie posty to niechęc do watku nic innego, a jestem bardzo odporny na czytanie aktów prawnych różnego rodzaju. Moja praca to często pisanie poematów do urzędników, z podstawami prawnymi, wykładniami prawa i orzeczeniami sądów, ale taki wątki już po prostu są nie do czytania.

Nadal w naszym kraju toczy się batalia o klienta/wyborcę, na zasadzie "kto kogo bardziej obesra, ten jest górą":(

Ja chętnie poczytałby o problemach użytkowników, czy o relacjach klient - producent, o aktualizacjach oprogramowania, zmianach w kotłach, a nie wiecznych starciach zawiniętych bolków i lolków i innych reksiów, wałkujących w kółko jeden i tam sam temat.
Panowie/byc może panie, jeżeli wicie, to weźcie się do kupy, za przeproszeniem, i idzie z tym tam gdzie należy. Zgłoście to z imienia i nazwiska, podpiszcie się pod tym co macie do powiedzenia czy zgłoszenia, i opowiedzcie na forum o końcowych efektach swoich działań. Chętnie o tym poczytam, bo na razie to jesteście na poziom sześciolatków - "mam księżycowy kamień, ale go nie pokaże"

zawijan
18-09-2015, 09:13
O tym że są na wspomnianym rynku kotły nie posiadające odpowiednich badań niezbędnych do bycia na tym rynku przeczytałem w Pańskich postach już co najmniej kilka razy. Po pierwszym razie zapamiętałem i to mi wystarczy. Pisanie o tym w kółko na wątku przeznaczonym dla użytkowników konkretnego kotła, którego o ile się orientuję Pan nie posiada jest grubą przesadą. Wyraźnie widać że chodzi o agresywny atak mający na celu obniżenie zainteresowania tym kotłem przez potencjalnych nabywców. Ja jako użytkownik takiego kotła chciałbym zaglądnąć tu czasem i przeczytać coś przydatnego lub ewentualnie o coś spytać a nie przebijać się przez setki postów nie w temacie.
Wydaje mi się że tak inteligentny człowiek jak Pan powinien to zrozumieć bez trudu.
Na początek proponuję, aby moją inteligencję zostawić na boku. O niej ten wątek nie jest z całą pewnością.
Oczywiście, nie posiadam kotła, o którym jest ten wątek. Nie posiadam także żadnego innego kotła. Posiadam natomiast sporą wiedzę o kotłach (także o warunkach dopuszczenia kotłów na rynek) i tą wiedzą się tu dzielę z czytelnikami. Jednym to odpowiada, innym nie. Niech więc jedni czytają, a drudzy mogą moje wpisy zwyczajnie pomijać. To nie takie skomplikowane.

zawijan
18-09-2015, 09:20
Jeżeli ktoś posiada wiedzę, że dany artykuł nie powinien znajdowac się w obrocie handlowym z powodu ........., i nie ma przez to odpowieniego dopuszczenie do handlu powinien to zgłosic na policję, chyba że jest jakiś urząd zajmujacy się takimi sprawami. Uważam, że takie forum jak to nie powinno zabawiac się z rozprawy prawne i wieczne przepychanki słowne i wywody merytoryczne na tamat tego czy można czy nie można. Ciągnące się całymi stronami dysputy moralno-prawniczo-naukowe, przynajmniej mnie, skutecznie zniechęciły do czytania tego wątku. Jeżeli mam pytanie to zadaję je na PW i nie muszę szukac poźniej odpowiedzi na mój problem, przebijając się przez trzy strony bełkotu.

Jedyne co u mnie wprowadziły takie posty to niechęc do watku nic innego, a jestem bardzo odporny na czytanie aktów prawnych różnego rodzaju. Moja praca to często pisanie poematów do urzędników, z podstawami prawnymi, wykładniami prawa i orzeczeniami sądów, ale taki wątki już po prostu są nie do czytania.

Nadal w naszym kraju toczy się batalia o klienta/wyborcę, na zasadzie "kto kogo bardziej obesra, ten jest górą":(

Ja chętnie poczytałby o problemach użytkowników, czy o relacjach klient - producent, o aktualizacjach oprogramowania, zmianach w kotłach, a nie wiecznych starciach zawiniętych bolków i lolków i innych reksiów, wałkujących w kółko jeden i tam sam temat.
Panowie/byc może panie, jeżeli wicie, to weźcie się do kupy, za przeproszeniem, i idzie z tym tam gdzie należy. Zgłoście to z imienia i nazwiska, podpiszcie się pod tym co macie do powiedzenia czy zgłoszenia, i opowiedzcie na forum o końcowych efektach swoich działań. Chętnie o tym poczytam, bo na razie to jesteście na poziom sześciolatków - "mam księżycowy kamień, ale go nie pokaże"
Proszę pana
Ja nie jestem policjantem, dziennikarzem śledczym, ani innym śledczym. Nie jest moją rolą ganianie za ludźmi naruszającymi prawo, takie czy inne. Ja tu tylko podaję potencjalnym klientom do wiadomości, jakie warunki powinien spełnić kocioł, aby mógł znaleźć się na rynku oraz czego potencjalni klienci mają prawo żądać od producenta, czy sprzedawcy kotła przed jego zakupem. Kto zechce, to mnie posłucha i zażąda. Kto nie zechce, to jego sprawa.
Natomiast opieprzanie mnie za to, że taką wiedzę klientom podaję, jest nie na miejscu, nawet tutaj. Zaś żądanie ode mnie, abym ścigał producentów naruszających prawo - jest zwyczajnie śmieszne.

lestek27
18-09-2015, 09:28
Z całą pewnością wątek ten nie jest także o badaniach dopuszczających kocioł do sprzedaży czy użytku.
Proponuję zatem idąc Pańskim tokiem myślenia odstawić na bok także temat badań który już został dość mocno wyczerpany (od dłuższego czasu niczego nowego się nie dowiedziałem a powtarza Pan wciąż to samo). Myślę że podzielił się Pan już wystarczająco dużą wiedzą na temat dopuszczenia kotłów na rynek i było by z pożytkiem dla wszystkich gdyby zechciał się Pan teraz podzielić swoją wiedzą na temat użytkowania i zasady działania kotła RBR-Ekouniwersal o którym jest ten wątek.

rübezahl
18-09-2015, 09:53
Proszę pana
Ja nie jestem policjantem, dziennikarzem śledczym, ani innym śledczym.

W wszystkich Waszych odpowiedziach w temacie wyłania się wniosek o przestępstwie, oszustwie i mataczeniu. Każdy ma społeczny obowiązek zgłosic taki fakt, jeżeli posiada taką wiedzę, chyba że są to jego przypuszczenia i domysły wyssane z dużego palca.

"Zgodnie z treścią przepisu art. 304 § 1 Kodeksu postępowania karnego, każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub policję"

Jeżeli wiedzę tę posiadanie Panowie/Panie jako osoby prywatne to nie grodzi wam nic, za wyjątkiem nieczystego sumienia, jeżeli natomiast posiadacie taką wiedzę jako osoby pracujące w instytucjach państwowych i samorządowych, to takie zgłoszenie należy do waszych obowiązków.

zawijan
18-09-2015, 10:06
W wszystkich Waszych odpowiedziach w temacie wyłania się wniosek o przestępstwie, oszustwie i mataczeniu. Każdy ma społeczny obowiązek zgłosic taki fakt, jeżeli posiada taką wiedzę, chyba że są to jego przypuszczenia i domysły wyssane z dużego palca.

"Zgodnie z treścią przepisu art. 304 § 1 Kodeksu postępowania karnego, każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub policję"

Jeżeli wiedzę tę posiadanie Panowie/Panie jako osoby prywatne to nie grodzi wam nic, za wyjątkiem nieczystego sumienia, jeżeli natomiast posiadacie taką wiedzę jako osoby pracujące w instytucjach państwowych i samorządowych, to takie zgłoszenie należy do waszych obowiązków.
Nie jestem osobą pracującą w instytucjach państwowych i samorządowych.
Jako osoba fizyczna wiem tyle, że niektóre firmy nie pokazują wyników obowiązkowych badań dla sprzedawanych kotłów. Nie wiem, dlaczego ich nie pokazują, ale to nie moja sprawa, ponieważ nie mam w planach zakupu kotła. Jeśli miałbym takie plany, wtedy byłaby to moja sprawa i z pewnością zażądałbym od sprzedawcy bądź producenta takich dokumentów.
I jestem tylko jedną osobą... nie rozumiem, dlaczego zwraca się pan do mnie w liczbie mnogiej.

rübezahl
18-09-2015, 10:44
Dlatego że na tym wątku odzywa/odzywają się osoby o różnych nickach. W moim światopoglądzie oznacza to różne osoby. Ale może się mylę, proszę mnie uświadomic. W tym temacie (badań dopuszczeń i certyfikatów) wypowiada się Pan, do tego jeszcze bolek z lolkiem i był jeszcze jeden taki co nie przebierał w słowach i groźbach, nie pamietam jego nicka, a nie mam czasu szukac. Stąd liczba mnoga i takie jest moje założenie.

Nie mam zastrzeżeń co do tego, że Panowie/Panie zwracacie uwagę na takie rzeczy jak wymaganie okazanie badań, czy certyfikatów przy zakupie np kotłów - jest to jak najbardziej właściwe podejście do tematu. Raczej zniesmacza mnie forma tego przekazu, nachalności i częstotliwośc. Ciekaw jestem jaki odsetek tego wątku stanowią wywody naukowe i prawne, a jaki praktyczne porady użytkowników - do czego jak sądzę został on założony.

Moim zdaniem poruszanie Panowie/Panie takie tematy właśnie tutaj, z powodu dużego zainteresowanie kotłem RBR i jakoby przy okazji macie dużą czytelnośc i publicznośc. Do wątku o przepisach, normach i certyfikatach zagląda niewielu czytelników - co daje też Panom/Paniom obraz tego, jakim zainteresowaniem cieszą się takie informacje.

Dla mnie działacie jak reklamodawcy, puszczający swoje reklamy w czasie największej oglądalności. Częśc wyjdzie coś w tym czasie zrobic (często ja, ale nie zawsze) lub pozostanie w fotelach i mimochodem coś tam w głownie zostanianie z przekazu. Odnoszę wrażenie, że właśnie o to chodzi.

lestek27
18-09-2015, 10:53
Tu chodzi o zdyskredytowanie konkretnego kotła i wypromowanie innego wiadomo jakiego koloru.
Pojawiło się nowe "cudo" i żeby mu ułatwić start trzeba stworzyć trochę zamieszania wokół konkurencji.
Dziecinada jak juz wspomniałem. Tylko kto się w to bawi.
Potrzebny jest konkretny moderator który zrobi z tym porzadek.

keteimj
18-09-2015, 11:13
Dajcie spokój tym pseudonaukowcom i prawnikom po prostu ich chora ambicja nie może ścierpieć, że tyle lat główkowali i tyle kasy ktoś wybulił i wyprodukowali klamota którego teraz ktoś śmie nie doceniać ich wyrobu a jeszcze ma czelność zachwalać kocioł który po prostu za mniejszą kasę powstał i jest lepszy ( oczywiście to moje zdanie i ja decyduję tak jak i reszta użytkowników czy wolę ten z badaniami i testami czy ten bez badań). A na dodatek sponsor ich w du..ę szczypie dlaczego tak jest,że kasa poszła a efektów specjalnych brak, także pełna frustracja.
Tylko nie pitolcie o ekologi i ochronie środowiska i waszej trosce o ludzkość, bo już tu raz pisałem i taka jest prawda, że to czy ognisko truje czy nie to zależy od tego co i jak w nim spalamy. a tak swoją drogą mam inne pytanie, jakie badania przeszły i jakie normy spełniają te na niebiesko obudowane ogniska zasypowe S... coś tam ogrzewacze i inne cuda, jak to możliwe że są w sprzedaży oficjalnej na rynku??:) to może te przebadajcie i przestańcie ludziom mydlić oczy

bolek&lolek
18-09-2015, 11:18
Hyy czy aby Nowy M nie ma juz zmienionego softu czy lada dzień mieć nie będzie, czy już posiada pan badania kotła z nowym algorytmem??????


poco to i na co piszecie wszędzie o tych chorych badania skoro można je od kant rozbić, pamięta pan pierwszą serię OEP z firmowym softem, też miał badania.

Szacowny Panie SKRESZ

trudno się rozmawia z kimś, kto nie ma pojęcia o temacie dyskusji.
Przepisy wymagają - jeśli w kotle po badaniach w późniejszym czasie coś tzw. znaczącego zostało zmienione, aby powtórnie przeprowadzić badania co najmniej uzupełniające w tym zakresie, który mógł wpłynąć znacząco na parametry kotła.

Co? Cieszy się Pan?
No to muszę Pana bardzo zmartwić. Otóż z tego, co mi się o moje wielkie uszy obiło, to niejaki OEPM po wprowadzeniu w nim drobnych zmian w palniku, konstrukcji oraz w sofcie POZYTYWNIE przeszedł badania kontrolne w niezależnej jednostce uprawnionej do badania kotłów.

Pewnie mógłbym się już do skrzynki kłaść, wieko za sobą zamknąć i światło zgasić, gdybym zobaczył na moje własne ślipka kaprawe te papierki z kolejnych badań (bo np. ceramika na ścianach itp.) choćby tak przez Was hołubionego rabarbara.

Czy już do Szanownego Gremium dociera, co i jak, czy może w ramach rewanżu walniecie mi bana. Bo Wam spokój i dobre samopoczucie zaburzam?

Uklony b&l

bolek&lolek
18-09-2015, 11:21
Dajcie spokój tym pseudonaukowcom i prawnikom po prostu ich chora ambicja nie może ścierpieć, że tyle lat główkowali i tyle kasy ktoś wybulił i wyprodukowali klamota którego teraz ktoś śmie nie doceniać ich wyrobu a jeszcze ma czelność zachwalać kocioł który po prostu za mniejszą kasę powstał i jest lepszy ( oczywiście to moje zdanie i ja decyduję tak jak i reszta użytkowników czy wolę ten z badaniami i testami czy ten bez badań). A na dodatek sponsor ich w du..ę szczypie dlaczego tak jest,że kasa poszła a efektów specjalnych brak, także pełna frustracja.
Tylko nie pitolcie o ekologi i ochronie środowiska i waszej trosce o ludzkość, bo już tu raz pisałem i taka jest prawda, że to czy ognisko truje czy nie to zależy od tego co i jak w nim spalamy. a tak swoją drogą mam inne pytanie, jakie badania przeszły i jakie normy spełniają te na niebiesko obudowane ogniska zasypowe S... coś tam ogrzewacze i inne cuda, jak to możliwe że są w sprzedaży oficjalnej na rynku??:) to może te przebadajcie i przestańcie ludziom mydlić oczy

Oj drogi Panie,
z tego co mi się o uszy moje wielgachne obiło to te wszystkie S niebieskie jak pan piszesz - produkowane od wielu lat, zanim jeszcze obowiązywać zaczęła norma 303-5/12 mają badania wg wówczas obowiązującej normy 12809. Nie ma w nich znaczących zmian - mogą dalej legalnie funkcjonować na rynku.

Zatem szanowny Panie proponuję zetrzeć sobie pianę mydlana z ocząt oraz inną z innego miejsca i sprawdzić, co i jak zanim się chce do czegoś przyczepić.

Miłego dnia

sSiwy12
18-09-2015, 12:12
Dla potencjalnego inwestora, w zasadzie, istotna jest tylko jedna informacja - kocioł musi posiadać znaczek http://www.oznaczenie-ce.pl/pix/logo-ce-top.gif

zawijan
18-09-2015, 12:32
Dla mnie działacie jak reklamodawcy, puszczający swoje reklamy w czasie największej oglądalności. Częśc wyjdzie coś w tym czasie zrobic (często ja, ale nie zawsze) lub pozostanie w fotelach i mimochodem coś tam w głownie zostanianie z przekazu. Odnoszę wrażenie, że właśnie o to chodzi.
To powiedz mi pan, proszę, kogo mianowicie reklamuję pisząc, że wyników akredytowanych badań typoszeregu kotłów RBR nikt nie widział.

zawijan
18-09-2015, 12:41
Dla potencjalnego inwestora, w zasadzie, istotna jest tylko jedna informacja - kocioł musi posiadać znaczek http://www.oznaczenie-ce.pl/pix/logo-ce-top.gif
Ale... aby taki znaczek można było postawić, należy mieć - między innymi - wykonane badania akredytowane, energetyczno-emisyjne i bezpieczeństwa pracy. W przeciwnym razie taki znaczek jest tylko obrazkiem bez pokrycia.

rübezahl
18-09-2015, 12:46
To powiedz mi pan, proszę, kogo mianowicie reklamuję pisząc, że wyników akredytowanych badań typoszeregu kotłów RBR nikt nie widział.

Nie powiedziałem że reklamujecie, tylko że działacie jak reklamodawcy korzystający w czasu antenowego w najlepszej oglądalności. Pisanie w nieczytanych wątkach (o normach przepisach itp) nie daje tyle co pisanie w wątkach popularnych, na nieciekawy już po setkach wypowiedziach, temat.

Każda osoba z tego wątku zna już ten temat i ma swoje zdanie, więc po co go ciągną dalej w nieskończonośc. Nie po to on został założony.

Na razie znikam.

sSiwy12
18-09-2015, 13:00
Ale... aby taki znaczek można było postawić, należy mieć - między innymi - wykonane badania akredytowane, energetyczno-emisyjne i bezpieczeństwa pracy. W przeciwnym razie taki znaczek jest tylko obrazkiem bez pokrycia.

Inwestora to nie obchodzi. Wyrób ma mieć CE.

Za bezprawne oznaczenie produktu/wyrobu znaczkiem CE grozi dotkliwa kara (coś mi tam świta że do 100.000zł) - tak wiec jak macie wiedzę o takich wyrobach - podkablujcie konkurencję i finito.

bolek&lolek
18-09-2015, 13:03
Dla potencjalnego inwestora, w zasadzie, istotna jest tylko jedna informacja - kocioł musi posiadać znaczek http://www.oznaczenie-ce.pl/pix/logo-ce-top.gif

Drogi Panie 100% racji

Ale jak już ktoś napisał w przypadku kotłów to nie jest tak proste, że sobie producent naklejkę zrobi i szafa gra.
Tu akurat obowiązują określone procedury dojścia do tego miejsca, gdzie ten znak można nadać.

A co w przypadku, gdy ktoś pójdzie na skróty?

Ano sprawa prosta i mało skomplikowana:

Dz. U z 2010 r., Nr 138, poz. 935
rozdz. 7 odpowiedzialność karna art. 45 do 47b


a ile to może kosztować? W RP do 100 tys. PLN

Wszystko i na temat.

Pozdrawiam wszystkich, chociaż wątpię, czy to do większości dotarło. Ale to już nie moja wina.

NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

zawijan
18-09-2015, 13:11
Nie powiedziałem że reklamujecie, tylko że działacie jak reklamodawcy korzystający w czasu antenowego w najlepszej oglądalności. Pisanie w nieczytanych wątkach (o normach przepisach itp) nie daje tyle co pisanie w wątkach popularnych, na nieciekawy już po setkach wypowiedziach, temat.

Każda osoba z tego wątku zna już ten temat i ma swoje zdanie, więc po co go ciągną dalej w nieskończonośc. Nie po to on został założony.

Na razie znikam.
Na ten wątek trafiają także nowe osoby, potencjalni klienci, przed którymi tutejsi "bywalcy" skrzętnie próbują ukryć taki fakt. To dla tych "nowych" piszę ja.

zawijan
18-09-2015, 13:15
Inwestora to nie obchodzi. Wyrób ma mieć CE.

Za bezprawne oznaczenie produktu/wyrobu znaczkiem CE grozi dotkliwa kara (coś mi tam świta że do 100.000zł) - tak wiec jak macie wiedzę o takich wyrobach - podkablujcie konkurencję i finito.
Panie Najlepszy...
a czyim ja jestem konkurentem??? NICZYIM !
Nic nie produkuję. Nic materialnego nie sprzedaję. Ot, trochę se popiszę... i tyle.

bolek&lolek
18-09-2015, 13:21
Ale... aby taki znaczek można było postawić, należy mieć - między innymi - wykonane badania akredytowane, energetyczno-emisyjne i bezpieczeństwa pracy. W przeciwnym razie taki znaczek jest tylko obrazkiem bez pokrycia.

Ponieważ znacząca część aktywnych na tym forum nie cierpi informacji o przepisach niczym diabeł święconej wody, to może chociaż strawią to:

Załącznik ZA do normy PN-EN303-5:2012

tamże są tylko 43 tzw. zalecenia, które w czasie badań kotła muszą być spełnione.
Jeśli tak jest, to już jeden krok do CE mają za sobą. Jeszcze tylko 6 kroków i już CE może być nadane. Uczciwie.

:( :yes: :D

p.s. pewnie to przeraża część tzw. producentów, to jadą na skróty. Niech jadą. Papier cierpliwy, a już za kilkadziesiąt dni może w tym kraju zacznie się ściganie różno - różnistych

asolt
18-09-2015, 13:26
Panie Najlepszy...
a czyim ja jestem konkurentem??? NICZYIM !
Nic nie produkuję. Nic materialnego nie sprzedaję. Ot, trochę se popiszę... i tyle.

Taa, zapewne w ramach walki z nudą.

sSiwy12
18-09-2015, 13:30
Panie Najlepszy...
a czyim ja jestem konkurentem??? NICZYIM !
Nic nie produkuję. Nic materialnego nie sprzedaję. Ot, trochę se popiszę... i tyle.

Przepraszam, ale zostałem źle zrozumiany - nie do Ciebie było to skierowane.
Przeca dość realnie stąpam po tej (naszej) pięknej ziemi.
I z doświadczenia wiem, że gdyby konkurencja wyłapała taki kociołek (zresztą każdy inny produkt/wyrób) z "lewym" znaczkiem CE, to delikwent, czyli producent takiego "bubla", już sprzedawałby skarpetki.

Mając to na uwadze - raczej znaczek CE jest z wysokim "ryzykiem" zaufania społecznego - w coś trzeba wierzyć.:wave:

Zatem kupujcie tylko kotły z oznaczeniem CE. :yes:


Ps. No chyba, że majac na uwadze teorię spiskową - są w zmowie i nie kablują na siebie.:stirthepot:

sSiwy12
18-09-2015, 13:39
Panie sSIWY12
Ciekawe, co zrobią, jeśli np. kocioł z wszystkimi papierami zrobi im ziazia?
A co zrobią, gdy takie albo i większe ziazia zrobi im kocioł bez papierów?

Czy nie uważa pan, że wówczas zaczną szukać pomocy prawnej, kopać do dna, łapać się każdej drobnostki, ślimtac na forum: kto wie, kto pomoże? HELP!

Jak miał ten ktoś, szczęście w nieszczęściu i był ubezpieczony - to ubezpieczyciel już zadba o to aby taki producent mocno, ale to mocno ucierpiał na duchu i finansowo.

I uważam - takich producentów/wykonawców należy tak tępić, aby nie mieli sił na podniesienie się z upadku - wszelkimi sposobami.

Ps. A poradę prawnika uważam za naturalny pierwszy krok (dla takiej sytuacji)

zawijan
18-09-2015, 13:43
Taa, zapewne w ramach walki z nudą.
Tak... to też :yes:

zawijan
18-09-2015, 13:49
Przepraszam, ale zostałem źle zrozumiany - nie do Ciebie było to skierowane.
Przeca dość realnie stąpam po tej (naszej) pięknej ziemi.
I z doświadczenia wiem, że gdyby konkurencja wyłapała taki kociołek (zresztą każdy inny produkt/wyrób) z "lewym" znaczkiem CE, to delikwent, czyli producent takiego "bubla", już sprzedawałby skarpetki...
Bo... konkurencja RBR-a, ta PRAWDZIWA konkurencja, jest prawdopodobnie w podobnej sytuacji.
A ci, którzy mają papiery w porządku, nie widzą w RBR-ach żadnej konkurencji. Dla nich to tylko taki maleńki, nieuciążliwy pryszczyk.

asolt
18-09-2015, 13:55
..
A ci, którzy mają papiery w porządku, nie widzą w RBR-ach żadnej konkurencji. Dla nich to tylko taki maleńki, nieuciążliwy pryszczyk.

Mozna prosic o statystyki sprzedazy kotłów (o podział na moce nie smiem pytac) poszczegolnych producentów, zapewne stwierdzenia o pryszczyku nie wzieło sie z powietrza

sSiwy12
18-09-2015, 14:04
Bo... konkurencja, ta PRAWDZIWA konkurencja, RBR-a jest prawdopodobnie w podobnej sytuacji.
A ci, którzy mają papiery w porządku, nie widzą w RBR-ach żadnej konkurencji. Dla nich to tylko taki maleńki, nieuciążliwy pryszczyk.

Czyli jednak spisek.
Czyli najlepiej aby taki kociołek pierdyknął z dużym rozmachem, zginęło kilkoro ludzi (najlepiej dzieci), a wtedy PRAWDZIWI zaczną uprawiać PR, a ten (przecież nieuciążliwy pryszczyk) znajdzie się w niebycie.

Tak się zastanawiam - ktoś kto posiadł wiedzę o niegodnych i niebezpiecznych praktykach, dla tego przypadku producentów kotłów, powinien zakablować (mając na uwadze te dzieci), czy też czekać na rozwój wypadków i powiedzieć "a nie mówiłem" :(

bolek&lolek
18-09-2015, 14:07
Jak miał ten ktoś, szczęście w nieszczęściu i był ubezpieczony - to ubezpieczyciel już zadba o to aby taki producent mocno, ale to mocno ucierpiał na duchu i finansowo.

I uważam - takich producentów/wykonawców należy tak tępić, aby nie mieli sił na podniesienie się z upadku - wszelkimi sposobami.

Ps. A poradę prawnika uważam za naturalny pierwszy krok (dla takiej sytuacji)

Gorzej z bidokami, co nie wiedzieli a uwierzyli.
Na karku kredyt frankowy, w główkach pomroczność jasna, z chałupy komin jeno ostał, a ubezpieczenie be, bo i po co. Anarchia górą (przecież przepisy są be). Albo wówczas bardziej do góry nogami. Czego nikomu nie życzę, choć wredny jestem tak, że mnie MOderator co chwilę na dołek wsadza.

bolek&lolek
18-09-2015, 14:15
Czyli jednak spisek.
Czyli najlepiej aby taki kociołek pierdyknął z dużym rozmachem, zginęło kilkoro ludzi (najlepiej dzieci), a wtedy PRAWDZIWI zaczną uprawiać PR, a ten (przecież nieuciążliwy pryszczyk) znajdzie się w niebycie.

Tak się zastanawiam - ktoś kto posiadł wiedzę o niegodnych i niebezpiecznych praktykach, dla tego przypadku producentów kotłów, powinien zakablować (mając na uwadze te dzieci), czy też czekać na rozwój wypadków i powiedzieć "a nie mówiłem" :(

Proszę Szanownego Pana,
Nie jest tak bardzo źle. Corocznie co najwyżej wg danych PSP tylko kilka chałup z dymem idzie, a zatrucie CO też nie takie narodowo niszczące.
Przecież np. transport lotniczy jest najbezpieczniejszą transportu.
Nie potwierdzają tego tylko ci, co wystartowali, a nie wylądowali. W całości.

Problem polskiego rynku producentów/handlarzy kotłami jest nieco bardziej skomplikowany.
Napisałbym prawdę, ale na 100% moderator upoopiłby mnie już nie na kolejne kilka dni, ale na znacznie dlużej. Bo jemu wolno, bez wskazania konkretnego, co, kto, gdzie, jak i dlaczego.

Przez to znikam. Ale i tak nie mam pewności, że mnie np. za miesiąc znienacka za ten wpis nie uwali. Bo fachowiec ci on w tej materyi. Nie to co ja - żuczek w przepisach ledwo biegły.

p.s. No dobrze. Powiem

90% producentów kotłów to firmy malutkie. Zrobią 300 - 500 kociołków na rok i ok. Na każdym mają ok. 2000 na czysto i jakoś im to na życie starcza. Tym bardziej, że zus i us to dla nich często fantasmagoria.
Duży producent, zatrudniający ludzi zgodnie z przepisami, płacący wszystko w terminie na kociołku ma co najwyżej 500. Ponosi koszty badań, ubezpieczeń, serwisu krajowego. A zysk musi podzielić na udziałowców.
I tak się to kręci. Bo urzędnictwo marne i kontrolnie z wielu powodów ...
Polska jest ewenementem na tym rynku.
Dlatego jest jak jest.

Gdybyś pan spytał niejednego w superbryce co to ZKP to by się mocno nagłówkował i tak by nie odpowiedział. A o tym, ze jeśli jej nie ma, to choćby się zes.ł, to mu nie wolno CE wystawić, to byś pan co najwyżej mógł w mazak zarobić, za niestosowne pytanie do pana "kotlarza" skierowane.
Amen

zawijan
18-09-2015, 14:47
Mozna prosic o statystyki sprzedazy kotłów (o podział na moce nie smiem pytac) poszczegolnych producentów, zapewne stwierdzenia o pryszczyku nie wzieło sie z powietrza
Takie informacje można bez problemu kupić sobie, jeśli kto potrzebuje.
I nie tylko takie. Dziś można kupić prawie wszystko.

asolt
18-09-2015, 16:29
Mój wpis o kupnie danych nie był ofertą, tylko informacją. Nie jestem wywiadownią gospodarczą.

Zapytałem z ciekawosci o wolumnen sprzedazy kotłow róznych producentów, uznałem ze jezeli ktos twierdzi ze sprzedaz rbr jest "pryszczykiem" to ma na ten temat odpowiednie dane, wyszło ze moze i ma moze i nie ma. Dostałem wielce odkrywcza rade ze wszystko mozna kupic, pewnie i mozna. Jezeli jednak nie mozna potwierdzic swoich tez to po o nich wspominac. To tylko forum i mozna pisac co sie chce bez uzasadnien.

asolt
18-09-2015, 18:09
Co wiem - to wiem. A powiem - to co zechcę. A tobie nie powiem nic, boś mi ni brat ni swat.
Zresztą bliżej ci do sprzedawców RBR-ów, niż do mnie - ich pytaj. Ciekawe, dlaczego moderator wykasował ten bardzo interesujący wpis bolka&lolka dotyczący twojej współpracy z minertu. Może wiesz, dlaczego? Może powiesz?

Nie wiem dlaczego wykasował, malo tego pierwsze słysze o takim wpisie. Osobiscie nie znam minertu i on zadnych zlecen bezsposrednio mi nie przekazywał. A nawet jakby to co jest złego w dokładnych i rzetelnych obliczeniach ozc. Jestes doktorem nauk technicznych, wiesz ze dokładne obliczenia i pomiary to podstawa. Zarzucasz mi ze staram sie dokładnie liczyć?. Dziwne, kolejny przeciwnik ozc. A pro po współpracy ze sprzedawcą rbr to nikt ze sprzedawców ogniwa nie zwrócił sie z propozycją współpracy. Ja nikogo nie wyrózniam, mi naprawdę nie zalezy komu liczę czy projektuję. Dla mnie naprawde to bez znaczenia kto czym bedzie ogrzewał, weglem, gazem czy prądem. Jezeli juz to staram sie kazdego przekonywac do jak najlepszego ocieplenia i tak własnie doradzam. Jak widac takie działania nie wszysktim sie podobają. Kto jak kto ale fachowiec w dziedznie szeroko pojetego ogrzewnictwa powinien miec tego swiadomosc, ale moze wlasnie to ta swiadomosc ze konczy sie era wegla w ogrzewaniu gospodarstw domowych to powoduje.

zawijan
18-09-2015, 18:38
Nie wiem dlaczego wykasował, malo tego pierwsze słysze o takim wpisie. Osobiscie nie znam minertu i on zadnych zlecen bezsposrednio mi nie przekazywał. A nawet jakby to co jest złego w dokładnych i rzetelnych obliczeniach ozc. Jestes doktorem nauk technicznych, wiesz ze dokładne obliczenia i pomiarych to podstawa. Zarzucasz mi ze staram sie dokładnie liczyć. Dziwne, kolejny przeciwnik ozc. A pro po współpracy ze sprzedawcą rbr to nikt ze sprzedawców ogniwa nie zwrócił sie z propozycją współpracy. Ja nikogo nie wyrózniam, mi naprawdę nie zalezy komu liczę czy projektuję. Dla mnie naprawde to bez znaczenia kto czym bedzie ogrzewał, weglem, gazem czy prądem. Jezeli juz to staram sie kazdego przekonywac do jak najlepszego ocieplenia i tak własnie doradzam. Jak widac takie działania nie wszysktim sie podobają. Kto jak kto ale fachowiec w dziedznie szeroko pojetego ogrzewnictwa powinien mic swiadomosc, ale moze ta swiadomosc ze konczy sie era wegla w ogrzewaniu gospodarstw domowych to powoduje.
Osobiście ani mnie to ziębi ani grzeje... Kilka wpisów wcześniej był taki wpis bolka&lolka, przez kilkadziesiat chyba minut i zniknął. Gdyby nie to, że zniknął, nawet nie zastanawiałbym się nad nim. Ale skoro zniknął... to wzbudza zainteresowanie. Co nie?
A ja, drogi panie, skończyłem niedawno 71 lat i za mojego życia era węgla w ogrzewaniu gospodarstw domowych z pewnością jeszcze się nie skończy. Nie imputuj mi więc pobudek, które z mojego punktu widzenia nie mają żadnego znaczenia.
Poza tym, niczego ci nie zarzucam. Tak mi się przynajmniej wydaje. Po prostu odpowiadam na twoją korespondencję, kierowaną do mnie.

dębowy
18-09-2015, 18:40
Nie masz potwierdzenia co do sprzedaży ilościowej poszczególnych kotłów bo nikt takich statystyk nie prowadzi!!!!

Ps. Doczytałem ile masz lat więc już cię nie męczę

asolt
18-09-2015, 18:47
Osobiście ani mnie to ziębi ani grzeje... Kilka wpisów wcześniej był taki wpis bolka&lolka, przez kilkadziesiat chyba minut i zniknął. Gdyby nie to, że zniknął, nawet nie zastanawiałbym się nad nim. Ale skoro zniknął... to wzbudza zainteresowanie. Co nie?
A ja, drogi panie, skończyłem niedawno 71 lat i za mojego życia era węgla w ogrzewaniu gospodarstw domowych z pewnością jeszcze się nie skończy. Nie imputuj mi więc pobudek, które z mojego punktu widzenia nie mają żadnego znaczenia.
Poza tym, niczego ci nie zarzucam. Tak mi się przynajmniej wydaje. Po prostu odpowiadam na twoją korespondencję, kierowaną do mnie.

Co do ery wegla w nowo budowanych domach moze sie skonczyc i skonczy sie szybciej niz myslisz, stare i owszem dłuzej będą ogrzewane weglem ale głownie z powodów politycznych. A Twoje odpowiedzi są jakie są, kazdy moze ocenic. Wiem jedno szczegołowe pytania lub próba uzyskania od dyskutantów dowodów potwierdzających ich tezy konczy sie tak jak w naszej dyskusji.

zawijan
18-09-2015, 18:56
Nie masz potwierdzenia co do sprzedaży ilościowej poszczególnych kotłów bo nikt takich statystyk nie prowadzi!!!!

Ps. Doczytałem ile masz lat więc już cię nie męczę

No to teraz potwierdzam, że dla pewnej grupy krajowych producentów kotłów sprzedaż kotłów RBR to maleńki pryszczyk, absolutnie niedokuczliwy dla nich, powiedziałbym, że nawet niezauważalny, który z biegiem czasu sam zniknie, jak to z pryszczykami bywa. Dla równowagi potwierdzę także, że dla pewnej grupy krajowych producentów kotłów sprzedaż kotłów RBR jest prawdziwą konkurencją, czyli takim czyrakiem na ... który doskwiera wyjątkowo bardzo. Ja akurat nie należę do żadnej z tych grup, więc mnie osobiście to zwisa...
A mój wiekiem się nie przejmuj, mam się dobrze, trudno byłoby ci mnie zamęczyć... Ręczę.

zawijan
18-09-2015, 19:02
Co do ery wegla w nowo budowanych domach moze sie skonczyc i skonczy sie szybciej niz myslisz, stare i owszem dłuzej będą ogrzewane weglem ale głownie z powodów politycznych. A Twoje odpowiedzi są jakie są, kazdy moze ocenic. Wiem jedno szczegołowe pytania lub próba uzyskania od dyskutantów dowodów potwierdzających ich tezy konczy sie tak jak w naszej dyskusji.
Ja nie stawiam tez. Ja udzielam informacji w oparciu o wiedzę, którą posiadam.
Czy muszę je udowadniać? A może to ci, którzy zarzucają mi, że nie mówię prawdy, powinni mi to udowodnić?
Wszak jesteśmy wszyscy równi wobec czasu i płomienia...

asolt
18-09-2015, 19:16
Ja nie stawiam tez. Ja udzielam informacji w oparciu o wiedzę, którą posiadam.
Czy muszę je udowadniać? A może to ci, którzy zarzucają mi, że nie mówię prawdy, powinni mi to udowodnić?
Wszak jesteśmy wszyscy równi wobec czasu i płomienia...

Nie nie musisz nic udowadniac, nie chcesz sie podzielic wiedzą która akurat nie jest mi do niczego potrzebna, nie musisz. Ja szukał statystyk sprzedazy kotów szukał nie będę, akurat z tej wiedzy nie korzystam. Ciekawiło mnie to, bo chyba zadne inne kotły nie mają takiego przełozenia na forum jak rbr i ogniwo, ale jak to mówią ciekawosc to pierwszy stopien do piekła.Z drugiej strony taki swiatły technicznie konstruktor, a jednoczesnie przeciwnik ozc.

zawijan
18-09-2015, 19:24
Nie nie musisz nic udowadniac, nie chcesz sie podzielic wiedzą która akurat nie jest mi do niczego potrzebna, nie musisz. Ja szukał statystyk sprzedazy kotów szukał nie będę, akurat z tej wiedzy nie korzystam. Ciekawiło mnie to, bo chyba zadne inne kotły nie mają takiego przełozenia na forum jak rbr i ogniwo, ale jak to mówią ciekawosc to pierwszy stopien do piekła.Z drugiej strony taki swiatły technicznie konstruktor, a jednoczesnie przeciwnik ozc.
No i widzisz? Nie potrzebujesz tej wiedzy a chcesz, żebym ci podawał szczegółowe dane. Odbieram to jako lekceważenie mojej osoby, bo zakładam, że wiesz kim jestem.

Jesteś chyba od niedawna na forum, skoro nie wiesz, skąd wzięło się to "takie przełożenie RBR i OGNIWA na forum".

A z czego wnosisz, że jestem przeciwnikiem OZC ?

asolt
18-09-2015, 19:36
No i widzisz? Nie potrzebujesz tej wiedzy a chcesz, żebym ci podawał szczegółowe dane. Odbieram to jako lekceważenie mojej osoby, bo zakładam, że wiesz kim jestem.

Jesteś chyba od niedawna na forum, skoro nie wiesz, skąd wzięło się to "takie przełożenie RBR i OGNIWA na forum".

A z czego wnosisz, że jestem przeciwnikiem OZC ?

Wnosze to z zarzutu wspólpracy ze sprzedawcą kotłow (w tym i rbr). Otóz wyjasniam wspólpraca polega na wykonywaniu ozc i projektow podłogówki. Chyba to proste do wyjasnienia. Byc moze sądzisz ze namawiam moich klientów na zakup kotła, nie, nikomu nie polecałem zadnego kotła (rbr i ogniwa również) na paliwo stałe.
Od kiedy jestem na forum? to proste, przy opisie uzytkownika jest data rejestracji, jest ona co prawda pózniejsza niz Twoja ale czy az tak bardzo? Całe 11 miesiecy.
Co do lekcewazenia Twojej osoby, rozumiem ze nie wolno mi zadawac Tobie zadnego pytania, bo kazde pytanie jest obrazaniem Ciebie. Postaram sie zastosowac do tak specyficznej prosby.

zawijan
18-09-2015, 19:47
Wnosze to z zarzutu wspólpracy ze sprzedawcą kotłow (w tym i rbr). Otóz wyjasniam wspólpraca polega na wykonywaniu ozc i projektow podłogówki. Chyba to proste do wyjasnienia. Byc moze sądzisz ze namawiam moich klientów na zakup kotła, nie, nikomu nie polecałem zadnego kotła (rbr i ogniwa również) na paliwo stałe.
Od kiedy jestem na forum? to proste, przy opisie uzytkownika jest data rejestracji, jest ona co prawda pózniejsza niz Twoja ale czy az tak bardzo? Całe 11 miesiecy.
Co do lekcewazenia Twojej osoby, rozumiem ze nie wolno mi zadawac Tobie zadnego pytania, bo kazde pytanie jest obrazaniem Ciebie. Postaram sie zastosowac do tak specyficznej prosby.
Nie postawiłem ci przecież takiego zarzutu.
A stawianie mi pytań o rzeczy, które są tobie niepotrzebne, które cię nie interesują... tak, uważam to za lekceważenie mojej osoby. Nic na to nie poradzę. Tak uważam.

dębowy
18-09-2015, 19:49
Dziadzia nie pitol tylko wyniki sprzedaży pokaż albo przeproś :D

asolt
18-09-2015, 19:55
Nie postawiłem ci przecież takiego zarzutu.
A stawianie mi pytań o rzeczy, które są tobie niepotrzebne, które cię nie interesują... tak, uważam to za lekceważenie mojej osoby. Nic na to nie poradzę. Tak uważam.

Czyzby, czy to ja wspomniałem o wpisach bolka które znikneły? A niewygodne pytania to lekcewazenie?, Twoja to opinia nie moja. Widocznie mam taką nature ze jestem dociekliwy pomimo ze nie mam w tym zadnego interesu. Nic na to nie poradzę, chociaz w dyskusjach na forum dorobiłem sie miana szkodnika, nieuka, sprzedajnej dzi..ki, oszusta i tym podobnych.

Andrzej_M_
19-09-2015, 08:24
Mam prośbę do użytkowników kotła RBR-Ekouniwersal o mocy 17 kW, czy ktoś mógłby mi podać wymiar zewnętrzny głębokości kotła.

Niestety na stronie producenta kotła, ani na stronach jego autoryzowanych sprzedawców takich informacji nigdzie nie potrafię znaleźć.

cichy777
19-09-2015, 08:54
Mam prośbę do użytkowników kotła RBR-Ekouniwersal o mocy 17 kW, czy ktoś mógłby mi podać wymiar zewnętrzny głębokości kotła.

Niestety na stronie producenta kotła, ani na stronach jego autoryzowanych sprzedawców takich informacji nigdzie nie potrafię znaleźć.

Ja mam 17 z 2012 roku z tylnym wylotem spalin - wymiary następujące- głębokość 60cm (bez króćców i występów drzwiczek) Drzwiczki wystają na 9cm(bez klamek) a z tyłu trzeba zostawić min 20cm do ściany (ja mam 22cm) . Sumując od ściany do powierzchni drzwiczek jest 91 cm + wystające klamki -ok 9cm. Czyli trzeba liczyć min. 1m przestrzeni od ściany (jeżeli kociołek stoi tyłem ). Oczywiście nie można zapomnieć o miejscu na otwarcie drzwiczek.

zbigmaz01
19-09-2015, 09:11
Też mam taki kocioł tylko zakupiony w 2011 w grudniu a tu wstawiłem tabelkę
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK&p=5524149#post5524149

mar-go
19-09-2015, 17:00
17kw+ ceramika z czerwca 2015 model z targów we wrocku, górny wylot spalin, sam piec 61,5cm
Z zamknietymi dzwiczkami 68cm, z otwartymi 112 cm, u mnie od ściany 85 cm sam piec a licząc z drzwiczkami 92 cm.

joorg1
21-09-2015, 19:20
Witam wszystkich zwolennikow i antagonistow kotla rbr . :) Jestem nowym użytkownikiem kotla rbr 17kw kupilem go pare miesiecy temu ale sezon grzewczy za pasem wiec trzeba trzeba szukac pomocnych rad na przyszlosc , a i mam nadzieje ze w razie klopotow znadzie sie pomocna dlon ktora z klopotow wyciagnie.Poprzednio mialem smieciucha wiec to moj pierwszy kontakt z powaznym paleniem CO. :p

lestek27
21-09-2015, 19:39
Witam wszystkich zwolennikow i antagonistow kotla rbr . :) Jestem nowym użytkownikiem kotla rbr 17kw kupilem go pare miesiecy temu ale sezon grzewczy za pasem wiec trzeba trzeba szukac pomocnych rad na przyszlosc , a i mam nadzieje ze w razie klopotow znadzie sie pomocna dlon ktora z klopotow wyciagnie.Poprzednio mialem smieciucha wiec to moj pierwszy kontakt z powaznym paleniem CO. :p

Witam. Myślę że znajdziesz tu pomoc jak zajdzie taka potrzeba. Tyle że jak się nic nie zmieni to będziesz musiał się przedrzeć przez masę postow nie w temacie lub pytać kogo trzeba na priv.

zbigmaz01
21-09-2015, 20:29
Parę miesięcy temu czyli ze starym sterem?

joorg1
21-09-2015, 21:03
Tak stary sterownik kocioł kupiłem w maju .

lestek27
21-09-2015, 21:13
A Ty Zbyszku pewnie myślisz już o nowym?
Dużo nowych funkcji? Wiem że jest sterowanie zaworem n-drożnym a tego mi trochę brakuje

zbigmaz01
21-09-2015, 21:14
Już podłączyłeś pod neta?

zbigmaz01
21-09-2015, 21:17
A Ty Zbyszku pewnie myślisz już o nowym?
Dużo nowych funkcji? Wiem że jest sterowanie zaworem n-drożnym a tego mi trochę brakujeMyślę, cały czas myślę. Tylko jeszcze się zastanawiam nad zmianą na mniejszy. Ostatnio (w ostatnim tygodniu) wlazł mi jeszcze zamysł na ogrzewanie dodatkowych pomieszczeń w budynku oddalonym od domu o 12m i tak jeszcze dumam :)

karoka65
21-09-2015, 21:24
Jak nie zrobisz strat na przesyle to też to pociągnie, masz dobry "akumulator" :)

joorg1
21-09-2015, 21:24
Podłączyłem i odłączyłem :) bo mam plan na początku sezonu dogrzewać drewnem wiem wiem większość mówi ze to słaby pomysł ale troche tego mam więc trzeba spalić.

lestek27
21-09-2015, 21:26
To jak dodatkowe pomieszczenia chcesz dogrzewać i jeszcze zmieniać na mniejszy? Idziesz na rekord?:-)

karoka65
21-09-2015, 21:28
A co to za różnica 320 czy 330 ? :)
Mały chodzi na 340-tu o ile dobrze pamiętam, tyle że "akumulator" ma dwa razy większy.

zbigmaz01
21-09-2015, 21:33
Akumulator mam duży a dodatkowe to ty Wiesiek chyba pamiętasz, obok domu :)
Doszło by jeszcze jakieś lekko ponad 100m2 ale jak na razie to kasa mnie trzyma i mało czasu. Doba powinna mieć tak ze 36h

karoka65
21-09-2015, 21:41
No teraz to te 36 godzin czasem mogłoby być mało :)
To też się decyduj czy 12 czy 100 :) bo tam obok to za ciepłe te pomieszczenia to raczej chyba nie są.

zbigmaz01
21-09-2015, 22:05
W zimie przy -20°C na zewnątrz w środku miałem -7°C tak ze źle nie jest :P

Ps
Kwestia kosztów wykończenia bo kocioł powinien pociągnąć. Co do stera do kotła to sprawa otwarta Ale nie ma gdzie porządnie popatrzeć bo jeszcze wszystkiego nie ma na schemacie ani w opisie. Kiedy to wszystko ruszy na dobre?

karoka65
21-09-2015, 22:47
Ze sterem jest tak że nie wszyscy korzystają z tego co oferuje a na schemacie pojawiają się te rzeczy dopiero wtedy jak z nich korzystamy.
Jeśli ktoś ma jeden obwód CO to drugi jest niewidoczny, jeśli ktoś nie korzysta ze sterowania zaworem też go nie widać.
Przyzwyczailiśmy się do "starego" schematu gdzie było wszystko, to co było podłączone i co nie, to z czego nie korzystaliśmy było tylko nieaktywne ale widoczne.
Nie wiem czy tak zostanie czy coś się zmieni w tej kwestii.

Delphion1
22-09-2015, 08:23
@zbigmaz01 - nowy kociołek ?


Zima idzie - 0,7*C za zew...

Grzejecie ?
Jeszcze nie.

lestek27
22-09-2015, 12:43
@zbigmaz01 - nowy kociołek ?


Zima idzie - 0,7*C za zew...

Grzejecie ?

Ja też jeszcze nie grzeję.
Dziś rano 4 stopnie na plusie więc jeszcze ok. A tu zapowiadają jeszcze po 27 na plusie.
Chyba jeszcze trochę czasu do grzania jest.

bobasxx
22-09-2015, 14:23
Zima idzie - 0,7*C za zew...

Grzejecie ?

Ja od jakichś dwóch tygodni górną łazienkę dogrzewam, żeby maluchy nie zmarzły po kąpieli.

minertu
22-09-2015, 16:00
U mnie już coś tam grzeje.

mchomen
22-09-2015, 18:20
@zbigmaz01 - nowy kociołek ?


Zima idzie - 0,7*C za zew...

Grzejecie ?

Ja tam codziennie wieczorem odpalam Co, bo u mnie 21 w domu to zimno wszystkim sie robi.A nie będe marzł i żałował pare kilo węgla.:P

A podłoga w łazienkach to smiagu już dłuższy czas i non top

SUSPENSER
23-09-2015, 13:55
Nie powiedziałem że reklamujecie, tylko że działacie jak reklamodawcy korzystający w czasu antenowego w najlepszej oglądalności. Pisanie w nieczytanych wątkach (o normach przepisach itp) nie daje tyle co pisanie w wątkach popularnych, na nieciekawy już po setkach wypowiedziach, temat.

Każda osoba z tego wątku zna już ten temat i ma swoje zdanie, więc po co go ciągną dalej w nieskończonośc. Nie po to on został założony.

Porównałbym to do lokowania produktu, tyle, że za darmo ...

SUSPENSER
23-09-2015, 13:57
Panie Najlepszy...
a czyim ja jestem konkurentem??? NICZYIM !
Nic nie produkuję. Nic materialnego nie sprzedaję. Ot, trochę se popiszę... i tyle.

Tylko % od sprzedaży tego i owego masz a to na jedno wychodzi.

zawijan
23-09-2015, 15:05
Porównałbym to do lokowania produktu, tyle, że za darmo ...
Zapytam uprzejmie - jaki produkt lokuje informacja o tym, że kotły powinny mieć badania; i o tym, jakie badania; i o tym, że nie wszystkie kotły takie badania posiadają; i o tym, że są sprzedawcy kotłów, którzy dezinformują czytelników (potencjalnych klientów) w tej materii ???

zawijan
23-09-2015, 15:06
Tylko % od sprzedaży tego i owego masz a to na jedno wychodzi.
To pewna informacja? To, co piszesz?
Napisz, proszę, ile mam tych % .

wojtas77
23-09-2015, 18:40
Witam kolegów.

Przytrafiła mi się chyba awaria sterownika. Od dziś rana nie mam dostępu do sterownika przez internet jak również przez sieć lokalną. Router nie widzi ecoal-a. Próbowałem połączyć się przez RS232 ale bez rezultatu. Być może problem z RS-em był spowodowany tym ze sterownik mam w wersji 0.3.1.8 a aplikację pobrałem ze strony Elektro-System w wersji 0.3.1.6. Dodatkowo czujniki temperatur też fiksują i zewnętrzny wskazuje +32*C a podłogowy -2*C. Będę wdzięczny z szybką pomoc.

Problem rozwiązany :)

Po konsultacji ze sprzedawcą kociołka, sterownik wysłałem do producenta na naprawę w ramach gwarancji.
Dziś już do mnie powrócił w 99% sprawny.
Ten 1% to uszkodzony czujnik temperatury, ale już go sobie ogarniam sam.
Nie będę pisał od kogo kupowałem bo co niektórzy tylko czekają na taką okazję :P

bolek_bolecki
23-09-2015, 21:23
Nie będę pisał od kogo kupowałem bo co niektórzy tylko czekają na taką okazję :P

Niech zgadnę, od NIEGO!

czepciu
24-09-2015, 12:32
witam serdecznie, użytkuje ktoś Rbr-a w Częstochowie lub w pobliżu? Chcę go zobaczyć w akcji.!

mchomen
24-09-2015, 13:08
Statystyki wróciły na es :)

EDIT:
Znowu wyłączone ... :)

No niby tak ale działają tylko do momentu kiedy zaczeła sie konserwacja

mchomen
24-09-2015, 14:42
Zgłoś do ES. U mnie brak kilku dni - ale to akurat moja zasługa :)

A coś nagrzebałeś? Ja raczej nic nie ruszałem , a statystyki mi działją tylko do 16 lipca

karoka65
24-09-2015, 14:56
witam serdecznie, użytkuje ktoś Rbr-a w Częstochowie lub w pobliżu? Chcę go zobaczyć w akcji.!
Mam w okolicy kilka pracujących u klientów, jak coś pisz na PW.

lestek27
24-09-2015, 17:18
U mnie też od 17 lipca całkowity brak statystyk.
Jak to zgłosić i do kogo. Nie wygaszam praktycznie od dwóch lat więc coś tam jest nie halo.
Nie grzebałem też nic przy sterowniku.

cichy777
24-09-2015, 17:31
U mnie też od 17 lipca całkowity brak statystyk.
Jak to zgłosić i do kogo. Nie wygaszam praktycznie od dwóch lat więc coś tam jest nie halo.
Nie grzebałem też nic przy sterowniku.
Wszystko działa, tylko trzeba zmodyfikować każdy zasyp w okresie wyłączenia statystyk ustawiając rodzaj paliwa. Zdarzają się też duplikaty wpisów za ten okres - ale tu jeszcze ES działa. Ja po prostu usunąłem zdublowane wpisy.

mchomen
24-09-2015, 17:38
Wszystko działa, tylko trzeba zmodyfikować każdy zasyp w okresie wyłączenia statystyk ustawiając rodzaj paliwa. Zdarzają się też duplikaty wpisów za ten okres - ale tu jeszcze ES działa. Ja po prostu usunąłem zdublowane wpisy.

Ja też usunołem ale nic nie pomogło

Ps u mnie to jak mam od zeszłego roku kocioł od czerwca to zgineły wszystkie zasypy.Zostały tylko zakupy węgla

cichy777
24-09-2015, 18:45
Ja też usunołem ale nic nie pomogło

Ps u mnie to jak mam od zeszłego roku kocioł od czerwca to zgineły wszystkie zasypy.Zostały tylko zakupy węgla
Sprawdź czy te zaginione zasypy są zapisane na karcie w sterowniku( przez dostęp przez sieć lokalną), jeżeli tak to poczekaj- na pewno się zsynchronizują , jeżeli ich nie ma to masz uszkodzoną kartę.

mchomen
24-09-2015, 19:01
Sprawdź czy te zaginione zasypy są zapisane na karcie w sterowniku( przez dostęp przez sieć lokalną), jeżeli tak to poczekaj- na pewno się zsynchronizują , jeżeli ich nie ma to masz uszkodzoną kartę.

Coś tam zaczyna sie pojawiać pomału , tak jak pisałeś trzeba troche poczekać

SUSPENSER
24-09-2015, 21:13
To pewna informacja? To, co piszesz?
Napisz, proszę, ile mam tych % .

Nie interesuje mnie ile, ale sam nieraz pisałeś, że masz, więc to chyba pewna informacja ?

minertu
24-09-2015, 21:18
witam serdecznie, użytkuje ktoś Rbr-a w Częstochowie lub w pobliżu? Chcę go zobaczyć w akcji.!

Też Ci mogę namiary podesłać i to już na nowe modele. Pisz na PW.

zawijan
25-09-2015, 06:35
Też Ci mogę namiary podesłać i to już na nowe modele. Pisz na PW.
A te nowe modele RBR-a to mają stosowne badania, czy też tylko takie z sufitu?

kloczkowski84
25-09-2015, 06:36
Witam, jakiej średnicy jest wylot spalin, czyli rura wychodząca z pieca i dochodząca do komina?

pawko_
25-09-2015, 06:47
U mnie nie ma statystyk od 7 września do dzisiaj. Co jest? Jakieś pomysły?

Edit. Wszystko działa trzeba było wprowadzić kaloryczność ostatniego zasypu.

minertu
25-09-2015, 07:18
A te nowe modele RBR-a to mają stosowne badania, czy też tylko takie z sufitu?

Z sufitu.

zawijan
25-09-2015, 07:23
Z sufitu.
fajnie :lol2:
A jaką mają moc i sprawność oraz odpowiadającą im temperaturę spalin wylotowych?

minertu
25-09-2015, 07:34
Nie pytałem sufitu.

Slawko123
25-09-2015, 08:09
Panowie, nie odpowiadajcie na spam. Widać , że gość za wszelką cenę chce zrobić śmietnik w tym temacie.

zawijan
25-09-2015, 08:31
Nie pytałem sufitu.
A wiesz, jaką mają moc i sprawność oraz odpowiadającą im temperaturę spalin wylotowych?

zawijan
25-09-2015, 08:32
Panowie, nie odpowiadajcie na spam. Widać , że gość za wszelką cenę chce zrobić śmietnik w tym temacie.
Uważasz, że parametry pracy sprzedawanych kotłów to wiedza śmieciowa? No, no...

karoka65
25-09-2015, 08:46
Witam, jakiej średnicy jest wylot spalin, czyli rura wychodząca z pieca i dochodząca do komina?
12 i 17kW mają 130-tkę

pawko_
25-09-2015, 09:12
Czy u Was też nie można włączyć powiadomienia sms o wysokiej temperaturze podajnika? Niby zaznaczam ptaszki i zapisz. Ale jak wchodzę kolejny raz do modyfikacji to jest ta opcja odznaczona. Też tak macie?
Jeszcze jedno gdzie wpisać moc nominalną kotła bo nie widzę nigdzie takiej rubryki?

kloczkowski84
25-09-2015, 09:55
Dzięki za info z rurą :)

Jaki ekogroszek polecacie? Retopal, Pieklorz (piast, wesoła), czy coś innego?

Slawko123
25-09-2015, 11:31
Uważasz, że parametry pracy sprzedawanych kotłów to wiedza śmieciowa? No, no...masz od tego inne tematy/wątki.

zawijan
25-09-2015, 12:46
masz od tego inne tematy/wątki.
Miałem na myśli parametry pracy kotłów RBR... jeśli tego nie zrozumiałeś.:no:

malina321
25-09-2015, 13:25
Witam Chciałem zapytac czego pilnuje dmuchawa w trybie zasypowym czy tylko temp spalin czy temperatury CO również Na jakiej zasadzie dzaila tryp zasypowy czy mogę w ten sposób zagotowac wode jesli nie bede pilnowal Na co musze uważac w trybie zasypowym Pozdrawiam

micro-jr
25-09-2015, 13:44
Witam Chciałem zapytac czego pilnuje dmuchawa w trybie zasypowym czy tylko temp spalin czy temperatury CO również Na jakiej zasadzie dzaila tryp zasypowy czy mogę w ten sposób zagotowac wode jesli nie bede pilnowal Na co musze uważac w trybie zasypowym Pozdrawiam

Co to za tryb?

SUSPENSER
25-09-2015, 13:53
Dzięki za info z rurą :)

Jaki ekogroszek polecacie? Retopal, Pieklorz (piast, wesoła), czy coś innego?

Wesołą raczej nie, a więcej informacji jest w wątku pod linkiem:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164725-Ranking-paliwa-typu-ekogroszek/page447

karoka65
25-09-2015, 15:07
Witam Chciałem zapytac czego pilnuje dmuchawa w trybie zasypowym czy tylko temp spalin czy temperatury CO również Na jakiej zasadzie dzaila tryp zasypowy czy mogę w ten sposób zagotowac wode jesli nie bede pilnowal Na co musze uważac w trybie zasypowym Pozdrawiam
Sterownik w tym trybie pilnuje dosłownie wszystkiego, różnica jest taka że dorzucasz fizycznie łapkami a reszta działa jak w auto.
Nic nie zagotujesz, tyle że jak pisałem już kilka razy, nie otwierasz drzwiczek popielnika, palisz jak na palniku przy zamkniętym kotle.
Ludzie czytajta co sie do Was pisze :)

karoka65
25-09-2015, 15:33
Miałem na myśli parametry pracy kotłów RBR... jeśli tego nie zrozumiałeś.:no:
Niech "moc będzie z Tobą" jak i Twoje myśli.
Znajdź sobie inne miejsce, na swoje przemyślenia bo widzę że przeszkadzasz piszącym i nie jestem tym piszącym ja, któremu przeszkadzasz, ja już się na Ciebie uodporniłem :)
Co na blogu za mało naiwniaków ?
Odpowiem Ci króciutko i nie mam zamiaru więcej, ma to wszystko wystarczające jak z resztą wszystko w RBRach.
Jest malutki, przez co mieści się nawet w maleńkich kotłowniach nawet w takich gdzie w projekcie jest zaprojektowany gaz, bardzo prosto się go czyści, spala dobrze i ekonomicznie.
Nikt nie musi pisać doktoratów ze spalania węgla i nic kombinować żeby go w sposób prosty i bezproblemowy użytkować.
Amen.
Zacząłem zaglądać jak mam czas na Twój blog i też jak kolega Andrzej proponował robię sobie screeny z tego co tam ludziom piszesz żeby z czasem nie znikło :)
Szkoda że nie zacząłem utrwalać tego wcześniej.
Naprawdę Cię podziwiam jak potrafisz swoimi wpisami podkręcać atmosferę i manipulować ludźmi.
Może napisz jaka jest prawda z tym stosowaniem "nowego w starym", co ?
Wiesz ja może jestem chłop z ciemnej wsi ale wiele rzeczy szybko kojarzę i wiem.
Jedna "krówka" nie da się doić za dwa cielęta ale znalazła się druga "krówka" którą można doić za stare cielę.
Jesteś bardzo inteligentnym gościem :)
Pozdrawiam.

karoka65
25-09-2015, 15:37
Co to za tryb?
Oprogramowanie do palenia na ruszcie awaryjnym, dodam że bardzo fajnie moduluje dmuchawką przy dochodzeniu do zadanej.

malina321
25-09-2015, 15:43
Tak znalazlem tryb zasypowy w opcjach zawansowanych ale dmuchawa nie pracuje mimo spadku temp nizszej niz zadana nie rozumiem co mam zle ustawione dmuchawa wogóle nie pracuje ?

grzeh2000
25-09-2015, 18:52
U mnie jest wpis np z 09.09 o zasypaniu ale brak jakichkolwiek statystyk.Jak wejde w powiadomienia i wszystkie zaznacze to wyjde i jak z powrotem wroce to juz od nowa niepozaznaczane,

boluslolusj23
26-09-2015, 10:44
Jaśnie wielmożny Panie KAROKA

byłbym bardzo kontent, gdyby mógł pan na publicznym forum wyjaśnić jedno, jedyne swoje zdanie z większego pisania.
Oto ono:
"Jest malutki, przez co mieści się nawet w maleńkich kotłowniach nawet w takich gdzie w projekcie jest zaprojektowany gaz, bardzo prosto się go czyści, spala dobrze i ekonomicznie."

Co znaczy malutki?
Co znaczy spala dobrze?
Co znaczy spala ekonomicznie?

Bo widzi pan, ja to jestem taki cham, że szukam dziury w całym.
Czy ma pan jakieś dane mierzalne, czy tylko tak se pan gaworzysz?

Gdybym powiedział, że pan mataczy, to zaraz mnie jakiś totumfacki walnie zza winkla i bez podania konkretów bana na amen i znowu będę się musiał na nowo logować.

Pytam: da pan radę odpowiedzieć na moje pytania, czy metoda karpik przedwigilijny przeważy?