PDA

Zobacz pełną wersję : Rbr Ekouniwersal



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114

Maher
19-12-2012, 07:48
Hehe:D jak bym wiedział to moze bym się głebiej zastanowił ale Wszyscy mówili tak jak Ty ze jest super to kupiłem... a Ja teraz Pisze innym jak jest u mnie a nie będe mówił ze jest super bo może mogłem trafić gorzej a może i lepiej ? Kto to wie? Bo ja nie

Ja też tak myślałem i czekałem kiedy będzie potrzebny aby go zamówić, a teraz po temacie z buczeniem, z wagą mniejszą niż zadeklarowana (pewnie wiąże się to z cieńszą blachą) i małym popielnikiem (po co mi zasobnik na tydzień jak do kotłowni będę musiał chodzić co chwilę aby opróżnić popielnik) wybieram się pooglądać piece na żywo (już umówiłem się na oglądanie Skam-P bo będzie montowany w mojej okolicy).

Alina&Mariusz
19-12-2012, 07:56
Tak się zastanawiałem o jakim wy buczeniu piszecie i aż wczoraj sprawdziłem co u mnie siedzi. Przekładnia Transteno, silnik Besel i można powiedzieć, że nic poza przesuwanym groszkiem nie słychać.

cichy777
19-12-2012, 08:27
Tak się zastanawiałem o jakim wy buczeniu piszecie i aż wczoraj sprawdziłem co u mnie siedzi. Przekładnia Transteno, silnik Besel i można powiedzieć, że nic poza przesuwanym groszkiem nie słychać.

Ot szczęśliwy człowiek - też bym chciał się zastanawiać o jakim buczeniu inni piszą :-). Mam ten sam kocioł, przekładnię i silnik - chodzi jak spawara na zwarciu. Na razie czekam jak się sprawa potoczy.
Marzę o tym , aby usłyszeć odgłos przesuwanego groszku :-) . Poza tym piecyk jest OK . Szkoda.

minertu
19-12-2012, 10:07
Jestem po rozmowie z konstruktorem silnika BESEL
Proszę o podanie o ile to możliwe parametrów Waszych kondensatorów.
Standardowo silniki te wychodzą z kondensatorem UF 8 jednak producenci palników zamawiają je z większymi ze względu na moment rozruchowy w celu zerwania zawleczki w wypadku zablokowania ślimaka.Być może przyczyna tkwi w samym doborze kondensatora.

Gerwaz
19-12-2012, 10:28
Panowie,
od paru tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem 17tki RBRa nabytej u naszego aktywnego kolegi z tego postu. Ponieważ krępuje mnie ciągłe wydzwanienie do niego z pierdołami (a mam chyba trochę odmienną sytuację od pozostałych) poproszę o Wasze sugestie. Z drugiej strony w ten sposób może ktoś inny też skorzysta.
Piec podłączony w układzie otwartym do 500 L bufora ciepła. Bufor ma wbudowaną wężownicę do CWU. Dom z kompletną podłogówką o własnych termostatach i sterowaniu (i tak zostanie).
Sterownik (https://esterownik.pl/remote/2142)
Wyjaśnienia:
- ciepło w domu (22C na dole 70m2 i 20 na górze 70m2) i hałas akceptowalny
- wrzucam Pieklorza z Bytomia
- temperatura wewnętrzna to pomiar z góry bufora ciepła, która idzie do kranów i na mieszacze podłogówki
- piec pracuje w trybie CWU (letnim), ponieważ jego zadaniem jest TYLKO zasilanie bufora. Parę dni temu przeszedłem na krzywą ciepła.

Poanalizowałem ustawienia sterowników kolegów z tematu i zmieniłem ustawienia na piec 15 (wcześniej było 25) oraz dałem korektę dmuchawy (miałem mocne spieki). Dopiero kalibruję zasyp, więc nie sugerujcie się zbytnio logami zasypów/alarmami. Ogólnie zdziwiło mnie, że w okresie tych ostatnich mrozów zżerał mi tylko 1-1,5 worka więcej groszku niż teraz. Zasyp z 13.12 wystarczył mi prawie do dziś rana. Druga rzecz to temperatura spalin.
Ogólnie proszę o wszelkie sugestie, za które z góry dziękuję!

Pozdrawiam
Gerwazy

Czerny
19-12-2012, 12:59
No więc tak Panowie:
nie odzywałem się przez ostatnie dwa dni, bo po wszystkich komentarzach dot. mojej instalacji byłem już tak wk.....y, że pierwszą myślą było wywalenie hydraulika. Naszczęście jednak doszedłem wkrótce do wniosku, że należy najpierw sprawdzić istniejące u mnie rozwiązanie instalacji przez inną osobę znającą się na rzeczy i dopiero później podjąć dalsze kroki. Więc te dwa dni poświęciłem zatem na te działania i takie są wnioski:

1. Instalacja jest zrobiona WŁAŚCIWIE i bardzo poprawnie, z małymi uwagami, o których zaraz.
2. Jeżeli chodzi o rozdzielacz, to jest to inny/nowszy typ, tylko na zdjęciu poprzednim nie był jeszcze w pełni wyposażony. W tej chwili wygląda on następująco:

155393

Generalnie zasadą jest, że gorąca woda z kotła (ok. 60 st. C) dopływa do rozdzielacza i trafia na termostat, który mierząc temperaturę na dolnej listwie dopuszcza jej tylko tyle, by w podłogówce temperatura nie była wyższa niż ustawiona nim, czyli np, 35 st. Jeżeli temperatura jest wyższa, to termostat przymyka przepływ i pompa mieszająca w podłogówce powoduje ruch wody tylko w rurach podłogówki, gdy woda się ochłodzi, dopuszczana jest gorąca, by znów temperatura wróciła do ustawionej. Nie ma więc możliwości, że będzie coś nie tak.
Dodatkowo, na zdjęciu jeszcze tego nie widać, zamontowany jest jeszcze drugi termostat z ustawionym progiem niskiej temperatury, przy której odłączona zostaje pompa mieszająca podłogówki, by ograniczało to zużycie prądu.
Te białe przewody, które są widoczne stanowią zasilanie do elektrycznych zaworów, które zostana zamontowane na dolnej listwie a sterować nimi będzie panel, zbierający informację od termostatów elektronicznych zamontowanych w pokojach. W ten sposób temperatura w poszczególnych pętlach będzie być regulowana niezależnie.
Jedyną rzeczą, która jest "błędnie" wykonana, to kolory nakładek założonych na rury podłogówki, odwrotnie powinny być niebieskie i czerwone, a wynikło to stąd, że jak montował rozdzielacz, to też w pierwszej chwili myślał, że jest to taki, w którym jak w większości zasilanie idzie na górną listwę. Później jak doczytał o tym konkretnym rozdzielaczu, to podłączył wszystko właściwie poza zmianą tych kolorowych nakładek, o których zapomniał. Obiecał, że dla celów wizualnych zamieni je miejscami :-)

Powiem szczerze, że opinia drugiego hydraulika przywróciła do normalności moje ciśnienie krwi :yes:

2. Co do sposobu wyprowadzenia instalacji z kotła - nie wzbudził żadnych zastrzeżeń. Hydraulik stwierdził, że przy zachowaniu właściwych różnic w przekrojach rur, jest to rozwiązanie autorskie i poprawne. Jedyną rzeczą, którą mi podpowiedział, to wstawienie zaworu różnicowego kulowego na obejściu pompy widocznej na zdjęciu, który zabezpieczy instalację przed awarią pompy, gdy będzie wysoka temperatura. W sumie nawet nie tyle zabezpieczy (bo od zabezpieczenia jest cyrkulacja w naczyniu wyrównawczym widoczna na zdjęciu) ile umożliwi grawitacyjne wykorzystanie gorącej wody w grzejnikach.

3. Zbyszek dopatrzył się na zdjęciu załamanego pex-a odprowadzającego wodę z podłogówki i miał rację :( Ja to widziałem również w momencie robienia zdjęcia i hydraulik za chwilę przerobił to właściwie. Nie sądziłem, że to dojrzycie więc nawet nie pisałem, że już zostało to poprawione. W każdym bądź razie hydraulik przeprosił mnie, bo dociął za krótko pex-a i nie chcąc w nocy pozbawić mnie ogrzewania (a pracował z tym do późna) dogiął tą rurę, żeby tylko ją podłączyć, ale raniutko następnego dnia już przyjechał ze złączkami i zostało to właściwie już zrobione. Ale zjobki mu się należały za to i je dostał mimo wszystko :lol2:

4. Zawór czterodrogowy na początku wydawał się niepotrzebny, ale później gdy zaczęliśmy z drugim hydraulikiem rozmawiać o instalacji zbiornika CWU, doszedł do wniosku, że lepiej go zostawić, gdyż w sposób mechaniczny będę mógł wymusić priorytet grzania CWU w razie potrzeby (pobór oczywiście będzie przed zaworem).

Wogóle to muszę Wam powiedzieć, że był pełen uznania dla kociołka RBR i powiedział, że jest naprawdę bardzo dobrze wykonany. A dodatkowe zapewnienie producenta, że kocioł tem może pracować w systemie zamkniętym, jak również, że gwarancja nie jest uzależniona od zaworu czterodrogowego stawia ten kocioł wśród naprawdę bardzo dobrych produktów. Tak jak pisałem wcześniej ja nie mam żadnych problemów z głośną pracą jakiegokolwiek elementu ani z żadnymi wibracjami. Nie wyciszałem kotła, nie stosowałem żadnych filców i mam nadzieję, że tak już zostanie:yes:

Natomiast nie mogę sobie poradzić ze spiekami. Palę już od kilku dni i popiół w 80% jest jak z papierosa, ale ok. 20 % stanowią takie spieki:
155401

A na palniku robi mi się taka korona:
155402

Jak zmienić ustawienia w sterowniku, by pozbyć się tych "kwiatków"?

raf1
19-12-2012, 13:14
Rafał, pamiętasz co ci mówiłem z godzinę temu ?

Tak oczywiście pamietam, pożyjemy zobaczymy. Zaczne mieszkać i będzie to ewidetnie mi przeszkadzać to oczywiście zgłosze producentowi. Na razie budynek nie ma potrzebnych "gratów" :) więc trudno określić czy jest za głośny, niemniej jednak w porównaniu z Hef-em od rodziców, podajnik od RBR-a jest troche głośny .

jazzy77
19-12-2012, 14:02
Jestem po rozmowie z konstruktorem silnika BESEL
Proszę o podanie o ile to możliwe parametrów Waszych kondensatorów.
Standardowo silniki te wychodzą z kondensatorem UF 8 jednak producenci palników zamawiają je z większymi ze względu na moment rozruchowy w celu zerwania zawleczki w wypadku zablokowania ślimaka.Być może przyczyna tkwi w samym doborze kondensatora.
Jeśli taki parametr jest gdzieś na wierzchu to ok, ale jakoś nie bardzo mam ochotę cokolwiek rozkręcać, bo później się może okazać, że ze złożeniem jest problem.

Delphion1
19-12-2012, 14:23
Jeśli taki parametr jest gdzieś na wierzchu to ok, ale jakoś nie bardzo mam ochotę cokolwiek rozkręcać, bo później się może okazać, że ze złożeniem jest problem.
Na silniku masz pokrywkę na 4 śrubki i pod spodem owinięty otulinka jest kondensator.Już wcześniej go ogladałem ale nie pamietam jakie miał parametry :/
Może na próbę wyśla komus "buczącemu"kondensator do wymiany?
Dziwi trochę fakt,że serwis jeździ do głośnych kotłów i nie wymienia ich?
Może sie faktycznie okazać ,że taka pierdoła jest powodem naszego buczenia :)
Mam nadzieję,że szybko sprawa zostanie wyjasniona aby potencjalni kupujacy nie wybrali konkurencji ;)

Wyszedł nowy soft 3.1.4
http://esterownik.pl/forum/posty,33/-oprogramowanie-wersje-testowe-?m=10230#10230

Czerny
19-12-2012, 16:12
No właśnie też się nad tym zastanawiałem do czasu gdy okazało się, że w jednej rurze doprowadzającej wodę do podłogówki był element blokujący w postaci gruzu :-( Na szczęście udało się go pozbyć i później wszystko szybko wróciło już do normy :-)
A o tych o przewodach nie pisałem bo zajmowałem się już analizą montażu podłogówki.

Teraz muszę powalczyć trochę z ustawieniami by zmniejszyć spieki...

karoka65
19-12-2012, 17:16
Ja też tak myślałem i czekałem kiedy będzie potrzebny aby go zamówić, a teraz po temacie z buczeniem, z wagą mniejszą niż zadeklarowana (pewnie wiąże się to z cieńszą blachą) i małym popielnikiem (po co mi zasobnik na tydzień jak do kotłowni będę musiał chodzić co chwilę aby opróżnić popielnik) wybieram się pooglądać piece na żywo (już umówiłem się na oglądanie Skam-P bo będzie montowany w mojej okolicy).
To niestety tylko twoje domysły a jak jest napiszę ci na priva.

karoka65
19-12-2012, 17:22
Jestem po rozmowie z konstruktorem silnika BESEL
Proszę o podanie o ile to możliwe parametrów Waszych kondensatorów.
Standardowo silniki te wychodzą z kondensatorem UF 8 jednak producenci palników zamawiają je z większymi ze względu na moment rozruchowy w celu zerwania zawleczki w wypadku zablokowania ślimaka.Być może przyczyna tkwi w samym doborze kondensatora.
Nie chlap znowu nie chlap.
Do Besela to ja mam dwadzieścia parę kilometrów a serwisanta Besela kilka.

karoka65
19-12-2012, 17:28
Tak się zastanawiałem o jakim wy buczeniu piszecie i aż wczoraj sprawdziłem co u mnie siedzi. Przekładnia Transteno, silnik Besel i można powiedzieć, że nic poza przesuwanym groszkiem nie słychać.
Tak to normalnie pracuje :)
Trafiło się kilka przypadków że coś jest nie tak i teraz już chyba wszystkim którzy tu zaglądają będą buczeć.

keteimj
19-12-2012, 17:38
Tak to normalnie pracuje :)
Trafiło się kilka przypadków że coś jest nie tak i teraz już chyba wszystkim którzy tu zaglądają będą buczeć.

Zbliża się Wigilia to może i mój zagada, a jak nie to mu zmienie kondensator:D

karoka65
19-12-2012, 17:42
Po wczesniejszym zachwycie i optymizmie teraz przychodzi refleksja, jesli silniki sa be to producent kotla dzwoni do ekoenergii ta do besela i besel przyjezdza albo ekoenergia skoro zazyczyla sobie taki a nie inny kondensator i wymieniaja mi silnik na gwarancji na ich koszt, na pewno tak tego nie zostawie.
I właśnie tak to działa a Ty myślisz że co producent na Majorce Twoją kasę wydaje ?
Tak że pstryk i już to tylko w Erze było, widać że w innym kraju żyjesz :)
Znowu czepiliście się kondensatora bo minertu coś chlapnął.
Gdyby był to kondensator to już dawno byłoby po problemie.
Nie chodzi o pomoc doraźną ale taką żeby problem wyeliminować na wieki, wieków ........

Piotrek42
19-12-2012, 17:54
ottt...mają ludzie problemy... wy chyba nie słyszeliście zębca czy defro w czasie pracy :)swoj kociołek zakupiłem w marcu,posiadam równiez kocioł na eko innej firmy z retortą I generacji tz fajkową, teoretycznie powinno być cicho bo są mniejsze opory w podawaniu ekogroszku,ale tam dopiero jest hałas, rbr w porównaniu z drugim kotłem to oaza ciszy...generalnie kocioł na na eko bedzie hałasował i już ! jedyne jakie znam bezgłośne zródło ciepła to prąd :) przyjrzyjcie się waszym ustułowaniem kotłów, czy są równe, czy nie ma jakiegos przechyłu, czy gdzieś nie dotyka sciany, dobrze jak wczesniej pod kociołek i stopkę podłożone jest kawałek gumy,nastepna sprawa to kotłownie- nowoczesne kotłownie to kafelki,czyli odbijają i potegują hałas.. wszystko to nakłada sie na na generownie hałasu, ja przestałem walczyć z kotłem- wyciszyłem kotłownię:) porzadne drzwi i uszczelki na oscieżnicy załatwiły sprawę.

minertu
19-12-2012, 18:26
Nie chlap znowu nie chlap.
Do Besela to ja mam dwadzieścia parę kilometrów a serwisanta Besela kilka.A kto co chlapie? Jak masz ich tak blisko to porozmawiaj z nimi.Ja zadzwoniłem i to mi odpowiedział konstruktor tych silników.

karoka65
19-12-2012, 18:41
A kto co chlapie? Jak masz ich tak blisko to porozmawiaj z nimi.Ja zadzwoniłem i to mi odpowiedział konstruktor tych silników.
Otrzymałeś wersję oficjalną.
Myślisz że leżę do góry palikiem i patrzę w niebo.
Do serwisanta ma bezpośredni numer na komórkę, z konstruktorem to ja sobie mogę pogadać ale dupie maryni.

karoka65
19-12-2012, 18:43
Piotrek też ma RBRa, wiem bo brał u mnie, także nie jest to złośliwość w Twoją stronę.

Delphion1
19-12-2012, 18:55
Piotrek42- problemu by nie było gdyby wszystkie pracowały podobnie.
U kolegi Szczudło ,kociołek pracował cichutko a u mnie już z nie a niby te same.
Dlaczego jeden może mieć cichy a drugi nie?
Dodam ,że zapewne większość i gumy i filce podkładała pod piece i podajniki.
W pracy mam do czynienia z głośnością elementów mechanicznych i może jestem przewrażliwiony ale uważam ,że człowiek płaci ,więc wymaga .Skoro może być cicho ,to tak właśnie być powinno a anomalie należy reklamować i producent ma obowiązek je usunąć.
Na pewno jest w miarę proste rozwiązanie problemu tylko jakie?

karoka65
19-12-2012, 18:57
Pozwolę sobie odpowiedzieć za Piotra. On ma kociołek ze zwykłą fajką innego producenta ( widzę że nie wymienił nazwy to i ja to uszanuję) i o tym pisał. RBRka wziął wczesną wiosną dla ojca i go dogląda.
Jest kilka buczących egzemplarzy jak to nazywacie z lata.

karoka65
19-12-2012, 19:03
Na pewno jest w miarę proste rozwiązanie problemu tylko jakie?
Myślę że plotek wystarczy, ja wolę konkrety niż to pierwsze z gdybaniem.
Kotły grzeją bądź co bądź i nikt nie marznie :)
Da Bóg to i hałas zniknie, kiedyś mówili że partia :)

Delphion1
19-12-2012, 19:05
Myślę że plotek wystarczy, ja wolę konkrety niż to pierwsze z gdybaniem.
To liczymy ,że konkretnie wkrótce temat zamkniemy i zajmiemy się przyjemnościami;)
Boga bym do tego nie mieszał Panie Wieśku.
Poza tym czym my się przejmujemy i tak w piątek koniec świata.

Nie, ale na poważnie to trzeba nam te buczenia załatwić.
Oczywiście ponadto kociołek jest gitaśny i polecam całym serduchem kolejnym niezdecydowanym!
Drugi raz bym kupił dokładnie to samo.

gm71
19-12-2012, 19:23
ottt...mają ludzie problemy... wy chyba nie słyszeliście zębca czy defro w czasie pracy :)swoj kociołek zakupiłem w marcu,posiadam równiez kocioł na eko innej firmy z retortą I generacji tz fajkową, teoretycznie powinno być cicho bo są mniejsze opory w podawaniu ekogroszku,ale tam dopiero jest hałas, rbr w porównaniu z drugim kotłem to oaza ciszy...generalnie kocioł na na eko bedzie hałasował i już ! jedyne jakie znam bezgłośne zródło ciepła to prąd :) przyjrzyjcie się waszym ustułowaniem kotłów, czy są równe, czy nie ma jakiegos przechyłu, czy gdzieś nie dotyka sciany, dobrze jak wczesniej pod kociołek i stopkę podłożone jest kawałek gumy,nastepna sprawa to kotłownie- nowoczesne kotłownie to kafelki,czyli odbijają i potegują hałas.. wszystko to nakłada sie na na generownie hałasu, ja przestałem walczyć z kotłem- wyciszyłem kotłownię:) porzadne drzwi i uszczelki na oscieżnicy załatwiły sprawę.
Ta wycieczka w stronę defro czy zębca to w jakim celu ? Podreperować reputację RBR- ka ? Czytam to forum od dawna bo żywo jestem zainteresowany zakupem tego kociołka. Opinia o produkcie powinna być rzetelna i tego się trzymajmy. Dziwi mnie tylko jedno, dlaczego firma Instalco nie wypowie się na ten temat !!! To właśnie oni sprzedają gotowy produkt i w całości za niego odpowiadają.
A co do Zębca to kolega może się bardzo zdziwić jak pracuje cały zespół podający bez żadnych podkładek , filców i innych wynalazków. A o tym co to jest spiek i jak wygląda dowiedziałem się właśnie tutaj. Aby nie było niedomówień - kocioł użytkuję od ośmiu lat . Dlatego z opiniami o produkcie którego nie użytkujesz, radzę abyś się wstrzymał może.

chris__
19-12-2012, 19:32
Jestem po rozmowie z konstruktorem silnika BESEL
Proszę o podanie o ile to możliwe parametrów Waszych kondensatorów.
Standardowo silniki te wychodzą z kondensatorem UF 8 jednak producenci palników zamawiają je z większymi ze względu na moment rozruchowy w celu zerwania zawleczki w wypadku zablokowania ślimaka.Być może przyczyna tkwi w samym doborze kondensatora.
Sprawdziłem mam 10UF
Gdzie można kupić takie kondensatory??
Wstawię 8 i zobaczę.

cichy777
19-12-2012, 20:01
Sprawdziłem mam 10UF
Gdzie można kupić takie kondensatory??
Wstawię 8 i zobaczę.
Moim zdaniem nie warto - ja mam taki jak na tabliczce znamionowej- czyli 8UF i niestety buuczy. Myślę że nie tu jest problem.

Piotrek42
19-12-2012, 20:12
Ta wycieczka w stronę defro czy zębca to w jakim celu ? Podreperować reputację RBR- ka ? Czytam to forum od dawna bo żywo jestem zainteresowany zakupem tego kociołka. Opinia o produkcie powinna być rzetelna i tego się trzymajmy. Dziwi mnie tylko jedno, dlaczego firma Instalco nie wypowie się na ten temat !!! To właśnie oni sprzedają gotowy produkt i w całości za niego odpowiadają.
A co do Zębca to kolega może się bardzo zdziwić jak pracuje cały zespół podający bez żadnych podkładek , filców i innych wynalazków. A o tym co to jest spiek i jak wygląda dowiedziałem się właśnie tutaj. Aby nie było niedomówień - kocioł użytkuję od ośmiu lat . Dlatego z opiniami o produkcie którego nie użytkujesz, radzę abyś się wstrzymał może.

ATy co? sprzedawca Zebca??? kuzyn ma zebca,znajomy ma zebca, sam chciałem taki kupic -wiec wiem jak pracują, zreszta byłem na niejednych targach i je widziałem w akcji, zębiec to jest najgłosniejszy kocioł jaki widziałem w Życiu !! ( oczywiście poza wadliwymi kotłami rbr-bo ich nie widziałem) i dlatego ciężko jest mi to sobie wyobrazić:) bo moj rbr naprawde cichutko chodzi....

karoka65
19-12-2012, 20:24
Sprawdziłem mam 10UF
Gdzie można kupić takie kondensatory??
Wstawię 8 i zobaczę.
Nic nie kupuj.
Gdyby była taka potrzeba to dostaniesz.

karoka65
19-12-2012, 20:29
ATy co? sprzedawca Zebca??? kuzyn ma zebca,znajomy ma zebca, sam chciałem taki kupic -wiec wiem jak pracują, zreszta byłem na niejednych targach i je widziałem w akcji, zębiec to jest najgłosniejszy kocioł jaki widziałem w Życiu !! ( oczywiście poza wadliwymi kotłami rbr-bo ich nie widziałem) i dlatego ciężko jest mi to sobie wyobrazić:)
Eeee, chyba raczej ktoś z Defro :)
Co kilometr baner zaj...ty przy drodze jak jedziesz przez polskę a ty ich tu obsrywasz.
Ech piotrek, szanuj choć za to, chociaż powiem że urodziwe kotły, u Arturo będą na samej górze rankingu.

gm71
19-12-2012, 20:31
Żaden sprzedawca, tylko zadowolony użytkownik. Kocioł KWKP 25, zakupiony w 2004 roku. Do dziś nigdy nie zerwał żadnej zawleczki, na tym samym ślimaku od nowości. Pękł tylko ceramiczny płytowy deflektor który zamieniłem na cegły. Spalam Ekoret z Katowickiego Holdingu Węglowego od początku ten sam sprzedawca. Wymieniłem trzy kondensatory . Taki to kiepski wyrób widzisz.
A ile ty w życiu widziałeś i co, tego nie wie nikt:D

Piotrek42
19-12-2012, 20:42
Żaden sprzedawca, tylko zadowolony użytkownik. Kocioł KWKP 25, zakupiony w 2004 roku. Do dziś nigdy nie zerwał żadnej zawleczki, na tym samym ślimaku od nowości. Pękł tylko ceramiczny płytowy deflektor który zamieniłem na cegły. Spalam Ekoret z Katowickiego Holdingu Węglowego od początku ten sam sprzedawca. Wymieniłem trzy kondensatory . Taki to kiepski wyrób widzisz.
A ile ty w życiu widziałeś i co, tego nie wie nikt:D

Moze i masz racje... bo co, to że byłem w ipchw w zabrzu,byłem na kilkunastu targach ( na których poznałem osobiscie kilku użytkowników forum) byłem w .. w sumie sam nie wiem, ilu zakładach kotlarskich. byłem również u producentów sterowników (kilku).co to że mam w sumie 2 kotły na ekogroszek.. masz całkowitą rację moj kociołek nie chodzi od 2004r nie wymieniałem kondensatora...wiec pewnie i sie nie znam, ale swoje zdanie mam ,zebca stawiam bardzo nisko w rankingu...w ostaniej dziesiatce wg mnie jest to badziew i cześć

gm71
19-12-2012, 21:27
No tak teraz wiem z kim mam do czynienia. Nie ma to jak wskazać miejsce w szeregu i od razu......przyjemniej.
Ale to nie ja zrobiłem sobie wycieczkę.
W IPCHW w Zabrzu nie byłem i nie będę, bo to nie moja branża. Co do dalszej Twojej wypowiedzi to nawet szkoda się odnosić.
Przepraszam że ośmieliłem się zabrać głos. Więcej już tego nie zrobię, wybaczcie proszę !

Tak dla wyjaśnienia to pracuję PSP od 25 lat. NIE MAM ŻADNEGO ZWIĄZKU Z WASZĄ BRANŻĄ. Ironię którą dzielisz na lewo i prawo zostaw dla siebie. Nie chce abyś odnosił sie do moich wypowiedzi na tym ani na żadnym innym forum.

Piotrek42
19-12-2012, 21:37
Tak dla wyjaśnienia to pracuję PSP od 25 lat. NIE MAM ŻADNEGO ZWIĄZKU Z WASZĄ BRANŻĄ. Ironię którą dzielisz na lewo i prawo zostaw dla siebie. Nie chce abyś odnosił sie do moich wypowiedzi na tym ani na żadnym innym forum.

Hehe gwoli wyjasnienia... 25 lat pracuję w zupełnie innej branży całkowicie nie związanej z szeroko pojmowaną budowlanką czy branża kotlarską, wybudowałem dom, kupiłem sobie kocioł, a że lubię wiedzieć dlaczego, jak i za ile, wychodzi mi $$ przez komin, to zainteresowałm się kotłami i mam takie niegrozne hobby:) lubię testować sterowniki ,i patrzeć co dzisiaj można zrobić z kotłami... w końcu to moja kasa ucieka mi przez komin, nie??zresztą takich nawiedzonych jest więcej , myslisz że np SUSPENSER -pracuje w inspekcji handlowej i zawodowo sprawdza ekogroszki??,albo czp01-ma płacone od tego ile kg zdejmie ze swojego żeliwnika?? itd..itd

sipus31
19-12-2012, 21:41
To chyba forum o Rbr :mad:

karoka65
19-12-2012, 21:49
To chyba forum o Rbr :mad:
Ufff, jak groźnie zabrzmiało :)

Piotrek42
19-12-2012, 21:53
To chyba forum o Rbr :mad:

NO co pyskujesz;) mam rbr-a to i wolno mi pomazać ;) jeżeli kotły chodza głośno ( po postach na forum już wiemy że chodza -mało tego: już nawet chyba wiemy która partia bo jak ja kupowałem w marcu i było OK tz że pozniejsze) to wg mnie producent kotła powinien sie porozumieć z producentem palnika i zestawu podającego- i zrobić akcję serwisową i wymienić wadliwe (silniki? przekładnie? czy co nie wiadomo co tam jeszcze?) pewnie producent wychodzi z założenia że to nie jest wada krytyczna ( pozwala normalnie uzytkować kocioł) więc prawdopodobnie chce to załatwic w formie relkamacji ( a wiadomo ile to trwa i jeden zwala winę na drugiego- bo ktoś koszty musi ponieść) i po załatwieniu każdy będzie szczęśliwy......chyba :D

cichy777
19-12-2012, 21:57
To chyba forum o Rbr :mad:

Masz rację to forum o RBR, ale zaczynam mieć wrażenie że wszelkie krytyczne uwagi do skondinąd całkiem dobrego pieca spotykają sie z ironią"starych wyjadaczy". Ja sam jak kilka miesięcy temu wspomniałem o głosnym podajniku zostałem wręcz zlinczowany -że mi się wydaje, co to za bzdury wypisuję itd.. w ten sposób chyba nkt nie ośmieli się czegoś niepochlebnego napisać. Chyba nie o to tu chodzi ?. Więc trochę rzeczowej krytyki chyba się niektórym należy.
Ale bez przesady.

Piotrek42
19-12-2012, 22:04
Masz rację to forum o RBR, ale zaczynam mieć wrażenie że wszelkie krytyczne uwagi do skondinąd całkiem dobrego pieca spotykają sie z ironią"starych wyjadaczy". Ja sam jak kilka miesięcy temu wspomniałem o głosnym podajniku zostałem wręcz zlinczowany -że mi się wydaje, co to za bzdury wypisuję itd.. w ten sposób chyba nkt nie ośmieli się czegoś niepochlebnego napisać. Chyba nie o to tu chodzi ?. Więc trochę rzeczowej krytyki chyba się niektórym należy.
Ale bez przesady.

NO bo to było dziwne...kocioł ma masę ludzi z forum, producent nic nie zmieniał, nie modyfikował (wiedzielibyśmy po dtr- kotła) ktoś coś pisze o głośnej pracy.. więc najpierw szuka sie przyczyn obiektywnych....

sipus31
19-12-2012, 22:04
Jasne piszmy o dobrych stronach ,piszmy i o problemach ale piszmy o kociolku Rbr a nie xyz ...
Nie komentowalem pracy podajnika,choc na biezaco czytam forum ,bo ja swoj tez slysze jak jest cisza w domu ale nie traktuje tego jako wade,nawet wole go slyszec bo przynajmniej wiem ze wszysko dziala, byc moze nie jest to taki sam odglos jak w tych "naprawde glosnych" ale uwazam ze wypowiadanie sie osob o glosnej pracy gdy nie ma w domu drzwi itd. to raczej nie rzetelna opinia.

keteimj
19-12-2012, 22:07
Żaden sprzedawca, tylko zadowolony użytkownik. Kocioł KWKP 25, zakupiony w 2004 roku. Do dziś nigdy nie zerwał żadnej zawleczki, na tym samym ślimaku od nowości. Pękł tylko ceramiczny płytowy deflektor który zamieniłem na cegły. Spalam Ekoret z Katowickiego Holdingu Węglowego od początku ten sam sprzedawca. Wymieniłem trzy kondensatory . Taki to kiepski wyrób widzisz.
A ile ty w życiu widziałeś i co, tego nie wie nikt:D

Jak taki zadowolony jesteś to po co szukasz innego i zamiast się błakać po temacie o RBR wejdź na temat o swoim ulubionym kociołku bardzo się rozwineło, chyba z sześć postów :lol2:tam masz szansę troche to podciagnąć

A ostatnio słyszałem taki dowcip;
Idzie trzch facetow w płaszczach, jak poznać ktory ma Zębca?
........... Ten co ma Zębca ma płaszcz wpuszczony w spodnie:rotfl:

Panowie trzeba trochę poluźnić gumkę w majtkach w koncu idą święta piece grzeją a myślę że nikt tu na lodzie nie zostanie i ten problem niebawem się rozwiąże

sipus31
19-12-2012, 22:07
A ze Piotrek jest fanatykiem kotlow i sterownikow to juz chyba wszyscy wiedza hehe, :D
pozdrawiam

sipus31
19-12-2012, 22:12
To ja podciagne post zartow:
Na pustyni spotyka sie dwoch Arabow,jeden pyta drugiego:
-kolego jak daleko do Kairu?
na co drugi odpowiada
-kolego idz caly czas prosto a w czwartek w prawo :D:p

Piotrek42
19-12-2012, 22:15
To ja podciagne post zartow:
Na pustyni spotyka sie dwoch Arabow,jeden pyta drugiego:
-kolego jak daleko do Kairu?
na co drugi odpowiada
-kolego idz caly czas prosto a w czwartek w prawo :D:p

Nie w czwartek a przy czwartej fatamorganie w prawo:lol2:

karoka65
19-12-2012, 22:18
Ja myślę że chyba wiem jak to wyszło, kolega cichy tez ma rację bo to pamiętam. On to zauważył i napisał, pewnie jeden z pierwszych szybciej zamontował i odpalił kociołek, bywał może częściej na budowie i to zaobserwował. Chłopaki brali kotły, stały bo coś jeszcze dosychało a to instalator w konia leciał, a to robota cały czas i nie było na to czasu i umykało to w gąszczu spraw. Teraz więcej czasu, ludzie zaglądają częściej do domów, niektórzy zaczynają mieszkać i to zaczęło wychodzić stopniowo.

gm71
19-12-2012, 22:26
Masz rację to forum o RBR, ale zaczynam mieć wrażenie że wszelkie krytyczne uwagi do skondinąd całkiem dobrego pieca spotykają sie z ironią"starych wyjadaczy". Ja sam jak kilka miesięcy temu wspomniałem o głosnym podajniku zostałem wręcz zlinczowany -że mi się wydaje, co to za bzdury wypisuję itd.. w ten sposób chyba nkt nie ośmieli się czegoś niepochlebnego napisać. Chyba nie o to tu chodzi ?. Więc trochę rzeczowej krytyki chyba się niektórym należy.
Ale bez przesady.
Dokładnie. Do dzisiejszego dnia śledziłem to forum i byłem na 99% zdecydowany na RBR. Zastanawiałem się tylko nad mocą. Zabrałem w końcu głos bo uważałem że można normalnie podyskutować. Niestety ulubieńcy Instalco rzucili sie z pazurami nie przebierając w słowach. Odebrano mi apetyt na kocioł w mgnieniu oka.
A co do uwag to faktycznie masz rację. Każdy wpis mówiący o problemach lub niedociągnięciach otrzymuje ostrą ripostę. I chyba o to tu chodzi.

chris__
19-12-2012, 22:26
@chris__ Możesz napisać co tam jeszcze jest nabazgrane na kondziorze oprócz pojemności (uF) intereuje mnie napięcie (V) i nazwa producenta kondesatora ...
...

MIFLEX
MKSP-5
10UF *-5
450 -C
500 - D
25/070/21
Tyle zapisałem

Piotrek42
19-12-2012, 22:29
Dokładnie. Do dzisiejszego dnia śledziłem to forum i byłem na 99% zdecydowany na RBR. Zastanawiałem się tylko nad mocą. Zabrałem w końcu głos bo uważałem że można normalnie podyskutować. Niestety ulubieńcy Instalco rzucili sie z pazurami nie przebierając w słowach. Odebrano mi apetyt na kocioł w mgnieniu oka.
A co do uwag to faktycznie masz rację. Każdy wpis mówiący o problemach lub niedociągnięciach otrzymuje ostrą ripostę. I chyba o to tu chodzi.

kup sobie zebca i nie zawracaj d...

chris__
19-12-2012, 22:30
Dokładnie. Do dzisiejszego dnia śledziłem to forum i byłem na 99% zdecydowany na RBR. Zastanawiałem się tylko nad mocą. Zabrałem w końcu głos bo uważałem że można normalnie podyskutować. Niestety ulubieńcy Instalco rzucili sie z pazurami nie przebierając w słowach. Odebrano mi apetyt na kocioł w mgnieniu oka.
A co do uwag to faktycznie masz rację. Każdy wpis mówiący o problemach lub niedociągnięciach otrzymuje ostrą ripostę. I chyba o to tu chodzi.
Pewnie będą gadać --------- a co tam
Kup obojętnie co aby miało ecoal - ważny jest ster ---------- a nie kocioł

sipus31
19-12-2012, 22:30
Ja myślę że chyba wiem jak to wyszło, kolega cichy tez ma rację bo to pamiętam. On to zauważył i napisał, pewnie jeden z pierwszych szybciej zamontował i odpalił kociołek, bywał może częściej na budowie i to zaobserwował. Chłopaki brali kotły, stały bo coś jeszcze dosychało a to instalator w konia leciał, a to robota cały czas i nie było na to czasu i umykało to w gąszczu spraw. Teraz więcej czasu, ludzie zaglądają częściej do domów, niektórzy zaczynają mieszkać i to zaczęło wychodzić stopniowo.

A ja inna rzecz zaobserwowalem ze jak kosz wegla pelny to podajnik ciszej idzie :yes:
a tak na serio temat poruszony to pewnie i rozpatrywany,
Panie Danielu wiem ze czyta pan forum,niech pan uspokoi wszystkie te osoby i sie wypowie ze usterki beda dopracowane i poprawione a na pewno wszyscy ze spokojem beda czekac na serwisantow a tak ludzie na swieta niepotrzebnie sie denerwuja ;)

Piotrek42
19-12-2012, 22:32
A ja inna rzecz zaobserwowalem ze jak kosz wegla pelny to podajnik ciszej idzie :yes:


Toś Amerykę odkrył :)) a jak ładnie wygląda taki pełny zasobnik.... i jeszcze jakby tak był pełny ze 2 tyg:stirthepot:

sipus31
19-12-2012, 22:34
kup sobie zebca i nie zawracaj d...

hehe ,nie no spokojnie
forum jest dla wszystkich,trzymajmy sie tylko tematow Rbr, jak sobie tak sledze i czytam i nawet nikt nie zauwazyl ze juz ponad 2000 sterownikow zarejestrowanych ecoala :yes:

gm71
19-12-2012, 22:35
Jak taki zadowolony jesteś to po co szukasz innego i zamiast się błakać po temacie o RBR wejdź na temat o swoim ulubionym kociołku bardzo się rozwineło, chyba z sześć postów :lol2:tam masz szansę troche to podciagnąć

A ostatnio słyszałem taki dowcip;
Idzie trzch facetow w płaszczach, jak poznać ktory ma Zębca?
........... Ten co ma Zębca ma płaszcz wpuszczony w spodnie:rotfl:

Panowie trzeba trochę poluźnić gumkę w majtkach w koncu idą święta piece grzeją a myślę że nikt tu na lodzie nie zostanie i ten problem niebawem się rozwiąże
Bo wybudowałem nowy dom i chce go ogrzać. To proste. Szukam kotła i wcale nie musi to być Zebiec.
Odpisałem tylko dla Piotrka42 na temat w/w kotła i to wszystko.
Przepraszam że zabłądziłem. Zdarza się najlepszym.

sipus31
19-12-2012, 22:35
Toś Amerykę odkrył :)) a jak ładnie wygląda taki pełny zasobnik.... i jeszcze jakby tak był pełny ze 2 tyg:stirthepot:

ja tam nie narzekam,mam zasobnik na tydzien :yes:

karoka65
19-12-2012, 22:36
Kup obojętnie co aby miało ecoal - ważny jest ster ---------- a nie kocioł
TAK NIE
Nie kupisz byle kotła z eCoalem, nie ma takiej możliwości :)

Piotrek42
19-12-2012, 22:37
ja tam nie narzekam,mam zasobnik na tydzien :yes:

hehe looknij sobie na moj :)

sipus31
19-12-2012, 22:40
ale kurcze jak tak sie czyta to forum to czasami naprawde idzie sie usmiac,dziwie sie ze niektorzy gazem po prostu nie grzeja,
wtedy dostana i cisze i czystosc i jeszcze mniejszy kociolek i zero obslugi,nie zapomne postu jak pani jedna pisala ze maz tonie za bardzo widzi sie mu czyszczenie pieca raz na tydzien hehe

keteimj
19-12-2012, 22:41
Dokładnie. Do dzisiejszego dnia śledziłem to forum i byłem na 99% zdecydowany na RBR. Zastanawiałem się tylko nad mocą. Zabrałem w końcu głos bo uważałem że można normalnie podyskutować. Niestety ulubieńcy Instalco rzucili sie z pazurami nie przebierając w słowach. Odebrano mi apetyt na kocioł w mgnieniu oka.
A co do uwag to faktycznie masz rację. Każdy wpis mówiący o problemach lub niedociągnięciach otrzymuje ostrą ripostę. I chyba o to tu chodzi.

Chłopie przeczytaj sam siebie wstecz,swoje wypowiedzi i powiedz o co ci chodzi, jak masz jakieś pytania to pytaj a nie raz przedstawiasz się jako doświadczony użytkownik kotła X z którego jesteś bardzo zadowolony a drugim razem udajesz zielonego w tym temacie i nie wiesz jaka moc jest ci potrzebna. Wyrzuć z siebie co cie gryzie będzie ci lżej

karoka65
19-12-2012, 22:43
A ja inna rzecz zaobserwowalem ze jak kosz wegla pelny to podajnik ciszej idzie :yes:
a tak na serio temat poruszony to pewnie i rozpatrywany,

To też prawda.
Pan Daniel z ekipą os poniedziałku w Nowym Sączu zapierdziela uruchamiając dużą kotłownię i nie ma czasu się w dupę podrapać :)
Rozmawiałem z nim rano bo zasieg mu się przytrafił na trochę na komórce.
To że on nie pisze, nie znaczy że nie wie co tu się pisze i że w tym kierunku nic się nie robi.

karoka65
19-12-2012, 22:48
Dobra, sio spać, bo się jeszcze dzisiaj pobijecie na odległość hehe.
Atmosfera napięta jak baranie jaja :)
Dobrej i cichej :) nocki życzę.

szczudlo
19-12-2012, 23:01
A ja chciałbym żeby w zasobnikach montowali wagę, tak żebym wiedział ile kilogramów jest w zasobniku, taki mały tuning :) rbrka :> nie w temacie ale co tam :D

Maher
19-12-2012, 23:21
TAK NIE
Nie kupisz byle kotła z eCoalem, nie ma takiej możliwości :)

Zawsze można kupić z brulim i sobie przefleszować na eCoala (chociaż eCoal jest jeszcze nie dopracowany i podobno jak dobrze ustawi bruli to uzyska się lepsze wyniki.

pawko_
19-12-2012, 23:37
Karoka czy to jest ta seria kotłów z początku wakacji ? Mój chodzi jak stara pralka frania :-) jeżeli chodzi o głośność. Pamiętam, że jak przyjechał do mnie i go uruchomiłem to mówiłem Tobie przez telefon czemu taki głośny. Ale nie wiem bo może tak powinien pracować ? Nigdy nie miałem kotła i nie mam porównania. Nie chce mi się poki co jechać do znajomych i słuchać ich Defro. Ale czy da się być obiektywnym jeśli jest pusto w domu ? Chyba nie, mam nadzieję że mi gwarancja nie minie zanim się urządzę :-)

minertu
20-12-2012, 07:24
Dokładnie. Do dzisiejszego dnia śledziłem to forum i byłem na 99% zdecydowany na RBR. Zastanawiałem się tylko nad mocą. Zabrałem w końcu głos bo uważałem że można normalnie podyskutować. Niestety ulubieńcy Instalco rzucili sie z pazurami nie przebierając w słowach. Odebrano mi apetyt na kocioł w mgnieniu oka.
A co do uwag to faktycznie masz rację. Każdy wpis mówiący o problemach lub niedociągnięciach otrzymuje ostrą ripostę. I chyba o to tu chodzi.
Nie wiem kto na Ciebie się rzucił z pazurami.Nawet w najlepszych samochodach zdarzają się niedociągnięcia.Panowie nie róbcie z tego sensacji.Sprawa na pewno się rozwiąże skoro jest coś na rzeczy.
Tak od siebie dodam,że na wiosnę wymieniam mój 24kW kocioł na kocioł RBR 17kW , fakt wymieniam sam wymiennik bo układ podawania i cała reszta zostanie. Po prostu widzę jak ten kocioł pracuje czy to na starej czy na nowej instalacji i opinia klientów jest naprawdę zadowalająca.Szybko się zbiera,nie pali dużo,zimny powrót mu nie groźny.

keteimj
20-12-2012, 07:57
Pewnie będą gadać --------- a co tam
Kup obojętnie co aby miało ecoal - ważny jest ster ---------- a nie kocioł

Nic nie bedą gadać każdy może wybrać co mu pasuje jeden lubi leżeć na podłodze i odkręcać i czyścić jakieś wyczystki lub szlifować szczotą jakieś kanały wyciągać i omiatać lub obskrobywać zawirowywacze a drugi lubi przegarnąć półkę i przejżeć się w lusterku drzwiczek czy nosek nie pobrudzony i grzywkę poprawić, ale fakt jest faktem że jeden ma cipło i drugi i nie ma co przesadzać

sakus
20-12-2012, 11:13
flutebox
Mój kocioł był kupiony w drugiej połowie kwietnia 2012 (z pewnych powodów zamontowany w ostatnim tygodniu czerwca) i też ma przypadłość bardzo głośnej pracy.
Nie jest zamontowany w nowym, pustym domu. Mieszkamy od 2005 roku i zmienialiśmy kocioł z olejowego na groszek. Ja pierwsze swoje uwagi do głośnej pracy zgłaszałem już na początku lipca kilka dni po rozruchu. Na razie czekam spokojnie, bo widząc podejście Instalco i obecnych na forum dystrybutorów jestem przekonany, iż rozwiążą ten problem.
Napisze tylko tyle, że gdy zgłosiłem się do Daniela z problemem głośnej pracy kotła od razu zaproponował przysłanie nowego kompletu silnik / motoreduktor bez zgłaszania jakiejkolwiek oficjalnej reklamacji - wszystko załatwione przez telefon z podaniem na maila adresu przesyłki. Po jakimś czasie dotarł nowy komplet - jednak jak już wcześniej pisałem jego wymiana nie przyniosła zmiany w natężeniu hałasu. (swoją drogą jeszcze go nie odesłałem, ale obiecuję, że to zrobię - albo oddam dopiero jak przyjadą w ramach akcji serwisowej wyciszyć mój kocioł :) ) Na razie czekam ze spokojem na rozwój wydarzeń.

Czerny
20-12-2012, 12:03
Tak zaczytując się w ostatnie posty, zacząłem sam nasłuchiwać (prawo tłumu :p ) swojego RBR 17kW, czy też ma mi coś do powiedzenia. I w sumie to nie wiem, budowa jeszcze nie ukończona, kocioł z listopada tego roku w kotłowni na zewnątrz... hmmm ale jak tam wchodzę i podajnik zaczyna podawać węgiel, to nie słyszę jakichś dodatkowych odgłosów.

Może rzeczywiście warto byłoby puścić do sieci jakiś film z tymi odgłosami by móc samemu ocenić czy nie mamy takich samych problemów, tylko nie jesteśmy tego świadomi:cool:

Gerwaz
20-12-2012, 14:41
Oj, coś widzę, że tu tylko jeden wielki hałas o hałas... Gdyby on się jednak wyciszał np. z racji świąt, to może ktoś zerknąłby do mojego postu 3136 (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181350-Rbr-Ekouniwersal&p=5690022&viewfull=1#post5690022)?

karoka65
20-12-2012, 15:49
Zawsze można kupić z brulim i sobie przefleszować na eCoala (chociaż eCoal jest jeszcze nie dopracowany i podobno jak dobrze ustawi bruli to uzyska się lepsze wyniki.
Widzę że kolega nie bardzo w temacie. Obecnie to samo co ma Bruli ma także eCoal.

S76
20-12-2012, 16:01
Oj, coś widzę, że tu tylko jeden wielki hałas o hałas... Gdyby on się jednak wyciszał np. z racji świąt, to może ktoś zerknąłby do mojego postu 3136 (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181350-Rbr-Ekouniwersal&p=5690022&viewfull=1#post5690022)?

Kolego Gerwaz, przeczytałem Twojego poprzedniego posta i zerknąłem na ustawienia sterownika oraz wykresy. W zasadzie mam podobną instalację tzn. RBR 17 kW + bufor 400 L + podłogówka w całym domu (wszystko w układzie otwartym). U mnie wszystkim steruje eCoal, ale mniejsza o to. Odnosząc się do Twoich wątpliwości:
a) spieki - przy spiekach koksowych (niedopalony węgiel) dmuchawę korygujemy w górę, przy spiekach popiołowych w dół. Napisz coś więcej o tych spiekach - jaki mają wygląd, kolor po przełamaniu.
Spieki mogły być także efektem pracy na ustawieniu 25 kW albo nieszczelności na koronie palnika. Trochę zaszalałeś korygując od razu dmuchawę na +4

b) temperatura spalin jak dla mnie OK

Mam natomiast inne pytania:
1. Jak masz podłączoną pompę pomiędzy kotłem a buforem - chodzi jako cwu podpięta do eCoala czy jest po prostu na stałe podłączona do gniazdka 230 V.
2. Jeśli temp. wewnętrzna jest temperaturą górnej części bufora, to co wskazuje czujnik temp. cwu?

Pozdrawiam

zbigmaz01
20-12-2012, 17:11
Masz rację to forum o RBR, ale zaczynam mieć wrażenie że wszelkie krytyczne uwagi do skondinąd całkiem dobrego pieca spotykają sie z ironią"starych wyjadaczy". Ja sam jak kilka miesięcy temu wspomniałem o głosnym podajniku zostałem wręcz zlinczowany -że mi się wydaje, co to za bzdury wypisuję itd.. w ten sposób chyba nkt nie ośmieli się czegoś niepochlebnego napisać. Chyba nie o to tu chodzi ?. Więc trochę rzeczowej krytyki chyba się niektórym należy.
Ale bez przesady.
To co wytłuszczone to mi się nie podoba.
Możesz mi puścić jakiegoś linka do tego linczu, jakoś mi umknął a chciałbym poznać kto cię tak potraktował.
Jeszcze nie spotkałem się z tym aby ktoś był uciszany jak się źle wypowiada o kotle.
Kocioł to kocioł a podajnik to podajnik. Chyba już wszyscy wiedzą że to oddzielne firmy. Jeżeli jedna z nich zrobiła bubla to dajmy tej drugiej czas ........... zresztą już o tym pisałem.
Piszemy o wszystkim co dotyczy tego kotła a czy to jest dobrze czy źle to tylko zależy od tego czy się już poznało ten kocioł czy jeszcze się uczymy go obsługiwać. To jest tak jak z nowym autem, trzeba nim pojeździć aby go poznać i wyczuć co on potrafi. Sam jestem uczniem i cały czas czytam i się uczę tym bardziej że sterownik cały czas jest rozwijany.
Jeżeli chodzi o głośność podajnika to ja nie wiem jak głośno powinien on pracować, nigdy nie oglądałem takiego kotła z podajnikiem a tym bardziej nie słyszałem podczas pracy, dlatego się nie wypowiadam a jedynie piszę co ja ze swoim robiłem.
Faktycznie przydałby się jakiś filmik co można by taki podajnik posłuchać w akcji. Sam jestem ciekawy a jeszcze lepiej jak by były dwa takie filmiki jeden o głośnym a drugi o cichym podajniku. Mamy wtedy porównanie z tym co my mamy.
Cichy777 Nie wszystko jest to bezpośrednio adresowane do ciebie, jedynie ten lincz i ironia mnie ruszyła.


Dokładnie. Do dzisiejszego dnia śledziłem to forum i byłem na 99% zdecydowany na RBR. Zastanawiałem się tylko nad mocą. Zabrałem w końcu głos bo uważałem że można normalnie podyskutować. Niestety ulubieńcy Instalco rzucili sie z pazurami nie przebierając w słowach. Odebrano mi apetyt na kocioł w mgnieniu oka.
A co do uwag to faktycznie masz rację. Każdy wpis mówiący o problemach lub niedociągnięciach otrzymuje ostrą ripostę. I chyba o to tu chodzi.Tak jak wyżej, możesz wskazać bo nie rozumiem? Szczególnie tych ulubieńców :)
Też chciał bym ich poznać :)

Więcej nie mam co pisać o pewnie się załapię do którejś grupy :yes:

Gerwaz
20-12-2012, 18:08
@S76: Dzięki Dobry Człowieku!

Napisz coś więcej o tych spiekach - jaki mają wygląd, kolor po przełamaniu.
Spieki mogły być także efektem pracy na ustawieniu 25 kW albo nieszczelności na koronie palnika. Trochę zaszalałeś korygując od razu dmuchawę na +4

Niestety śmieciarka była szybsza... O ile pamiętam, wyglądało to jak takie 4-5 cm koralowce. Po łatwym przełamaniu ciemniejsze i kryształowe w środku.
Te "4" wziąłem jako najczęstszą wartość w podglądanych ustawieniach kolegów z forum. Wczoraj wyczyściłem i podejrzę jutro, co się dzieje.


Mam natomiast inne pytania:
1. Jak masz podłączoną pompę pomiędzy kotłem a buforem - chodzi jako cwu podpięta do eCoala czy jest po prostu na stałe podłączona do gniazdka 230 V.
2. Jeśli temp. wewnętrzna jest temperaturą górnej części bufora, to co wskazuje czujnik temp. cwu?


Ad1. Podpięta do eCoala i dodatkowo zaprogramowałem CWU ze spadkiem 5 stopni (widoczne w programowaniu CWU). Cieszy mnie tu w miarę stabilna temperatura u góry bufora.
Ad 2. Wskazuje temperaturę na 1/3 wysokości bufora (od dołu).
Bufor od góry zasilany jest kominkiem a następny jest piec. Podobnie (symetrycznie) od dołu powroty. Stąd też niższa temperatura powrotu z bufora, ponieważ jest to poniżej poziomu powrotu podłogówki.

Pozdrawiam

pawell_1610
20-12-2012, 18:15
Panowie, jak "wymusić" na kotle, żeby w spalaniu grupowym pracował z minimalna mocą (dostępną z przedziału 8-12 kW)? Temperatura wewnętrzna zostaje osiągnięta, następnie spada poniżej histerezy (0,3*C, to chyba nie jest dużo, nie?) i od razu zaczyna pracować z mocą 12 kW.

Jeśli dobrze rozumiem, to nie ma aż takiego dużego zapotrzebowania na ciepło, więc dlaczego nie pracuje z mocą 8kW?:)

czp01
20-12-2012, 18:22
Pracuje z mocą 12 kw ale przed osiągnięciem temp. zadanej CO przechodzi Ci na moc 8 kw i tam przeciąga o 1 st. ponad zadaną CO ( aż skończy cykl) i się odstawia.

Zapewne startuje z mocą 12 kw ( czyli zadaną maksymalną) dlatego aby szybciej dogrzać kocioł i tyle. :)

Piotrek42
20-12-2012, 18:57
Panowie, jak "wymusić" na kotle, żeby w spalaniu grupowym pracował z minimalna mocą (dostępną z przedziału 8-12 kW)? Temperatura wewnętrzna zostaje osiągnięta, następnie spada poniżej histerezy (0,3*C, to chyba nie jest dużo, nie?) i od razu zaczyna pracować z mocą 12 kW.

Jeśli dobrze rozumiem, to nie ma aż takiego dużego zapotrzebowania na ciepło, więc dlaczego nie pracuje z mocą 8kW?:)

to ustaw moc min 8kw i moc max 8kw :) jak kocioł da rade w domu bedzie cieplusio to możesz sobie tak jechać...

Maher
20-12-2012, 19:11
Widzę że kolega nie bardzo w temacie. Obecnie to samo co ma Bruli ma także eCoal.

Wcześniej pisałeś że eCoala nie każdy może sobie kupić, podobno jest sprzedawany do sprawdzonych Elektro-system pieców.
Bruli podobno można kupić osobno, więc jak jest różnica co się kupi? Ja czytałem że można sobie wymienić oprogramowanie w Ecoalu i będzie pracował jak Bruli i na odwrót. Można ewentualnie prosić o sprostowanie jak jest z tym Bruli/Ecoal.

czp01
20-12-2012, 19:18
eCoal - jest aktualnie sprzedawany tylko z niektórymi kotłami i nie można go kupić oddzielnie.

Bruli możesz sobie kupić i zainstalować do czego tylko chcesz.

Jak masz kocioł z eCoalem a nie jesteś zadowolony to firma ES oferowała zamianę eCoala na bruliego ale na odwrót już nie.

Aktualnie eCoal ma też dosłownie te same wszystkie funkcje co bruli więc zamiana jest bezprzedmiotowa - no chyba, że kolor bo wiadomo, że zielony jest ładniejszy :)

S76
20-12-2012, 19:55
@S76: Dzięki Dobry Człowieku!

Niestety śmieciarka była szybsza... O ile pamiętam, wyglądało to jak takie 4-5 cm koralowce. Po łatwym przełamaniu ciemniejsze i kryształowe w środku.
Te "4" wziąłem jako najczęstszą wartość w podglądanych ustawieniach kolegów z forum. Wczoraj wyczyściłem i podejrzę jutro, co się dzieje.

Ad1. Podpięta do eCoala i dodatkowo zaprogramowałem CWU ze spadkiem 5 stopni (widoczne w programowaniu CWU). Cieszy mnie tu w miarę stabilna temperatura u góry bufora.
Ad 2. Wskazuje temperaturę na 1/3 wysokości bufora (od dołu).
Bufor od góry zasilany jest kominkiem a następny jest piec. Podobnie (symetrycznie) od dołu powroty. Stąd też niższa temperatura powrotu z bufora, ponieważ jest to poniżej poziomu powrotu podłogówki.

Pozdrawiam

Witaj!
Z podanego przez Ciebie opisu spieków wynika dla mnie, że prawdopodobnie były to spieki popiołowe. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale w mniej więcej tym samym czasie zmieniłeś typ kotła z 25 na 15 kW oraz wprowadziłeś korektę dmuchawy na +4? Jeśli tak faktycznie było, proponuję wyzerować tą korektę i popracować na standardowych ustawieniach przez kilka - kilkanaście godzin. Jeśli będą się tworzyły spieki popiołowe (kruche, szkliste, po przełamaniu rudo-brązowe), dajesz korektę -1 lub -2 natomiast jeśli w popielniku będzie niedopalony węgiel lub spieki koksowe (twardsze, po przełamaniu wyraźnie czarne) - próbujesz +1 lub +2.
Akurat korekta nadmuchu jest takim bardzo indywidualnym parametrem (jej optymalna wartość zależy m. in. od ciągu kominowego) i nie zawsze wskazane jest sugerowanie się nastawami innych użytkowników.

Pozdrawiam

minertu
20-12-2012, 19:56
bruli.pl nigdy nie będzie miał pracy ciągłej tak jak w eCoal.pl ale eCoal.pl bedzie zawsze mial to co bruli.pl poza typem podajnika dla kotłów tłokowych.

minertu
20-12-2012, 21:25
Akurat korekta nadmuchu jest takim bardzo indywidualnym parametrem (jej optymalna wartość zależy m. in. od ciągu kominowego) i nie zawsze wskazane jest sugerowanie się nastawami innych użytkowników.

PozdrawiamW końcu ktoś zauważył zachowanie pracy eCoala i jaki wpływ ma na nią ciąg kominowy.

karoka65
20-12-2012, 21:44
Wcześniej pisałeś że eCoala nie każdy może sobie kupić, podobno jest sprzedawany do sprawdzonych Elektro-system pieców.
Bruli podobno można kupić osobno, więc jak jest różnica co się kupi? Ja czytałem że można sobie wymienić oprogramowanie w Ecoalu i będzie pracował jak Bruli i na odwrót. Można ewentualnie prosić o sprostowanie jak jest z tym Bruli/Ecoal.
To wszystko prawda co ci pisałem ale nie wszystko zrozumiałeś do końca. Minertu po części ci odpowiedział ( dzięki )
Zamiana eCoala na Bruli nie polegała na zmianie oprogramowania tylko na wymianie płyty głównej.
Chyba miałem dwa takie przypadki i to zrobiłem klientom po sygnale z E-S że wyrażają taką chęć.
Obecnie dla mnie jest to bezcelowe bo eCoal ma wszystko co Bruli a ja wolałbym mieć to samo i jeszcze coś bo dlaczego mam z tego rezygnować skoro dostaję więcej, korzystać przecież nie muszę jak mi się nie podoba, ale mam :)

Gerwaz
21-12-2012, 08:44
Jeśli będą się tworzyły spieki popiołowe (kruche, szkliste, po przełamaniu rudo-brązowe), dajesz korektę -1 lub -2 natomiast jeśli w popielniku będzie niedopalony węgiel lub spieki koksowe (twardsze, po przełamaniu wyraźnie czarne) - próbujesz +1 lub +2.
Akurat korekta nadmuchu jest takim bardzo indywidualnym parametrem (jej optymalna wartość zależy m. in. od ciągu kominowego) i nie zawsze wskazane jest sugerowanie się nastawami innych użytkowników.


Podejrzałem z rana i wygląda (chyba) znacząco lepiej! Wprawdzie półmrok i częściowy daltonizm nie ułatwia mi oceny, ale w popielniku jest wreszcie przewaga popiołu nad koralowcami i są one znacząco mniejsze. Wydaje mi się, że podniosła się za to temperatura popielnika (?) Tym razem musiałem posiłkować się hakiem, ale jest to mój 3 raz, więc staram się nie wyciągać za daleko idących wniosków. Noc byłą chłodniejsza a rano przywitało mnie stabilne ciepełko, więc świątecznie skupiam się na pozytywach ;)

arur
21-12-2012, 09:29
Wczoraj mialem telefon z ekenergii (dzownil ktos inny nie tez super slowny serwisant...) Ma przyjechac okolo 7 stycznia z paroma roznymi zestawami przekladnia + silnik i zobaczymy co to da. No wiec znowu czekamy dwa tygodnie na wyjasnienie sie sprawy. Z tego co ja sie orientuje to chyba jestem pierwszym przypadkiem u ktorego glosno pracuje przekladnia i wymiana na nowy silnik nie zalatwia sprawy i nie wiadomo co dalej. Tylu ludzi sie skarzy ze glosno im pracuje wiec komu oni to zglaszaja?!

Ja nie zamierzam czego kolwiek silikonowac, robic specjalne sprzegla itp. Podajnik ma pracowac cicho. (oprocz churupania wegla)

Czekam jak sie wywiarze z tego serwis.


Z kociołka jestem bardzo zadowolony(poza tym buczeniem podajnika) i chyba troche zaluje ze wzialem 23kW a trzeba bylo wziasc 17kW no ale zobaczymy jak sie pojawia prawdziwe mrozy >20 stopni. Jak bym mial teraz kupowac kociol to tez bym wzial rbr ale od razu bym zglosil problem z podajnikiem.



Pozdrawiam Wszystkich i życze zdrowych wesolych świąt arur

Delphion1
21-12-2012, 15:23
Mam głupie pytanie:
Czy jest mozliwośc otworzenia wykresów z zapisanych danych na kompie bez połaczenia ze sterownikiem?
Zrobiłem sobie kopie danych ze sterownika i teraz chciałbym w domciu na spokojnie sobie poogladać i czy musze zapierdzielać na budowe aby te dane zobaczyć?
Próbuje na wszelkie sposoby i nic :/
Połaczenia internetowego z piecem nie mam nadmienię.
A i jeszcze jedno zadałem temp .16 i dzień i noc a mam w domciu 20 i grzeje samą podłogą.Dlaczego mi aż tak szaleje?
Dzieki za info

cichy777
21-12-2012, 16:31
Mam głupie pytanie:
Czy jest mozliwośc otworzenia wykresów z zapisanych danych na kompie bez połaczenia ze sterownikiem?
Zrobiłem sobie kopie danych ze sterownika i teraz chciałbym w domciu na spokojnie sobie poogladać i czy musze zapierdzielać na budowe aby te dane zobaczyć?
Próbuje na wszelkie sposoby i nic :/
Połaczenia internetowego z piecem nie mam nadmienię.
A i jeszcze jedno zadałem temp .16 i dzień i noc a mam w domciu 20 i grzeje samą podłogą.Dlaczego mi aż tak szaleje?
Dzieki za info

Jest możliwość podglądu offline , ale tylko za pomocą programu na PC -sam tak robię - niestety aplikacja na PC została zarzucona przez ES i obecnie nie współpracuje podobno z najnowszym softem . To właśnie z tego powodu nie śpieszę się z aktualizacją oprogramowania. Jeżeli chodzi o temp w domu to również mam ustawioną na 16 stopni - a jest znacznie cieplej- ale wynika to chyba z tego, że sterownik w pierwszym rzędzie utrzymuje zadaną temp CO ( minimalną ) i jeżeli ta temperatura jest już za duża na potrzeby twojego domu, to tez temperatura w domu jest większa."Po prostu piec nie może mniej"Tak myślę - ale może się mylę.U mnie wchodzi na krótko w podtrzymanie - tak co godzinę.Też mam tylko podłogówkę.
Jeżeli spalanie pozostaje na niskim poziomie to chyba nie ma powodów do zmartwień- zawsze możesz przykręcić nieco zawór n-drożny (jeżeli go masz)

Delphion1
21-12-2012, 18:08
Jest możliwość podglądu offline , ale tylko za pomocą programu na PC -sam tak robię - niestety aplikacja na PC została zarzucona przez ES i obecnie nie współpracuje podobno z najnowszym softem . To właśnie z tego powodu nie śpieszę się z aktualizacją oprogramowania. Jeżeli chodzi o temp w domu to również mam ustawioną na 16 stopni - a jest znacznie cieplej- ale wynika to chyba z tego, że sterownik w pierwszym rzędzie utrzymuje zadaną temp CO ( minimalną ) i jeżeli ta temperatura jest już za duża na potrzeby twojego domu, to tez temperatura w domu jest większa."Po prostu piec nie może mniej"Tak myślę - ale może się mylę.U mnie wchodzi na krótko w podtrzymanie - tak co godzinę.Też mam tylko podłogówkę.
Jeżeli spalanie pozostaje na niskim poziomie to chyba nie ma powodów do zmartwień- zawsze możesz przykręcić nieco zawór n-drożny (jeżeli go masz)
Chyba masz rację i faktycznie przykręcę zawór aby zmniejszyć temp.podłogi.Wtedy zawór powinien mniejsza temp.puszczac na podłogę a cieplejszy bedzie powrót i co za tym idzie powinien szybciej dogrzewać i mniej bedzie potrzebował paliwa na dogrzanie wody z powrotu do ponownego wykorzystania a temp w pomieszczeniach spadnie.Dobrze rozumuję czy gdzies sie zapętliłem?
Mam dane z wersji wczesniejszej sterownika jak je otworzyć i jakim programem?Tym do połaczenia z piecem próbowałem i nie wiem jak.Chyba że cos naknociłem przy ściąganiu danych :)?

minertu
21-12-2012, 18:12
Zgłąszają producentowi pieca bo to od niego kupili produkt i od niego mają fakturę, ja przynajmiej tak zrobiłem.Reklamację składa się sprzedawcy lub bezpośrednio producentowi.

cichy777
21-12-2012, 18:36
Chyba masz rację i faktycznie przykręcę zawór aby zmniejszyć temp.podłogi.Wtedy zawór powinien mniejsza temp.puszczac na podłogę a cieplejszy bedzie powrót i co za tym idzie powinien szybciej dogrzewać i mniej bedzie potrzebował paliwa na dogrzanie wody z powrotu do ponownego wykorzystania a temp w pomieszczeniach spadnie.Dobrze rozumuję czy gdzies sie zapętliłem?
Mam dane z wersji wczesniejszej sterownika jak je otworzyć i jakim programem?Tym do połaczenia z piecem próbowałem i nie wiem jak.Chyba że cos naknociłem przy ściąganiu danych :)?
Bardzo dobrze rozumujesz.
Ja przeglądam dane tym programem: http://ecoal.pl/download/NightlyBuilds/Software_eCoal.pl_2.0.0.11.exe
klikasz Archiwum, archiwum wykresy, następnie wybierasz na górze źródło danych - wskazujesz plik który zapisałeś , a następnie poruszasz się po danych za pomocą kalendarza. To wszystko.
Powodzenia

Delphion1
21-12-2012, 18:50
Bardzo dobrze rozumujesz.
Ja przeglądam dane tym programem: http://ecoal.pl/download/NightlyBuilds/Software_eCoal.pl_2.0.0.11.exe
klikasz Archiwum, archiwum wykresy, następnie wybierasz na górze źródło danych - wskazujesz plik który zapisałeś , a następnie poruszasz się po danych za pomocą kalendarza. To wszystko.
Powodzenia
Dzięki za info.Chyba źle tzn niewłaściwie skopiowałem dane i jutro muszę pobawić się.
Czy Wam tez na spalniu grupowym wiecej bierze węgla niz na ecoal?

minertu
21-12-2012, 18:59
Otwierasz program na PC zakładka wykresy i odczyt danych zapisanych na dysku
155958

minertu
21-12-2012, 19:00
Dzięki za info.Chyba źle tzn niewłaściwie skopiowałem dane i jutro muszę pobawić się.
Czy Wam tez na spalniu grupowym wiecej bierze węgla niz na ecoal?A ile więcej ci bierze?

Delphion1
21-12-2012, 19:18
Tak robiłem Minertu i chyba źle skopiowałem dane.
Jakieś do 5kg wiecej na dobę
A powinien brac chyba mniej czy się mylę?Może mam źle dobrane nadmuch na mocy 8/12

minertu
21-12-2012, 19:30
Tak robiłem Minertu i chyba źle skopiowałem dane.
Jakieś do 5kg wiecej na dobę
A powinien brac chyba mniej czy się mylę?Może mam źle dobrane nadmuch na mocy 8/12Nie mam podglądu więc ciężko powiedzieć.

cichy777
21-12-2012, 19:39
Tak robiłem Minertu i chyba źle skopiowałem dane.
Jakieś do 5kg wiecej na dobę
A powinien brac chyba mniej czy się mylę?Może mam źle dobrane nadmuch na mocy 8/12

Co do podglądu danych:
Czy po wskazaniu pliku wybrałeś odpowiednią datę do podglądu? ( w zakresie jaki obejmował plik przy kopiowaniu) , bo inaczej nic ci się nie pokaże na ekranie.
Jeżeli kopiowałeś dane również za pomocą tego programu to musi to działać.

kaczmimo
21-12-2012, 20:08
Jest możliwość podglądu offline , ale tylko za pomocą programu na PC -sam tak robię - niestety aplikacja na PC została zarzucona przez ES i obecnie nie współpracuje podobno z najnowszym softem . To właśnie z tego powodu nie śpieszę się z aktualizacją oprogramowania.
U mnie częściowo działa soft na PC wersja 2.0.0.11 z najnowszą wersją eCoal'a. Oczywiście nie ma dostępu do wszystkich funkcji np. SPALANIE ale wykresy są oraz okno główne.

Maher
21-12-2012, 20:09
To wszystko prawda co ci pisałem ale nie wszystko zrozumiałeś do końca. Minertu po części ci odpowiedział ( dzięki )
Zamiana eCoala na Bruli nie polegała na zmianie oprogramowania tylko na wymianie płyty głównej.
Chyba miałem dwa takie przypadki i to zrobiłem klientom po sygnale z E-S że wyrażają taką chęć.
Obecnie dla mnie jest to bezcelowe bo eCoal ma wszystko co Bruli a ja wolałbym mieć to samo i jeszcze coś bo dlaczego mam z tego rezygnować skoro dostaję więcej, korzystać przecież nie muszę jak mi się nie podoba, ale mam :)

Ostatnio za bardzo nie wgłębiałem się w różnice i szczegóły pomiędzy sterownikami, bo wybór pieca przełożyłem na przyszły rok. Po drugie może doczekam się nowej płyty głównej bruliego i wtedy będę się zastanawiał co jest lepsze.

cichy777
22-12-2012, 07:32
U mnie częściowo działa soft na PC wersja 2.0.0.11 z najnowszą wersją eCoal'a. Oczywiście nie ma dostępu do wszystkich funkcji np. SPALANIE ale wykresy są oraz okno główne.

Czyli jednak można zapisywać i przeglądać wykresy z najnowszym softem?
Właśnie nigdzie nie mogłem znaleźć informacji na ten temat, jeżeli tak to zaktualizuję wreszcie oprogramowanie w sterowniku.
Proszę potwierdź jeszcze że możesz zapisywać i oglądać wykresy offline.
Dzięki za informację.

zbigmaz01
22-12-2012, 12:55
Zaczynam testy ze spalaniem grupowym.
Jestem otwarty na każde sugestie i podpowiedzi. Dla wyjaśnienia dlaczego mam tak wysoko dmuchawę to w automacie robi mi za duży kopiec którego nie mogłem obniżyć. Rozpalone kawałki spadały mi do popielnika. Wcześniej próbowałem na tych ustawieniach i wyglądało to prawie dobrze, dlatego od nich zaczynam.
Prosiłbym o komentarz histogramów bo nie za bardzo je jeszcze łapię :)

PS
Nie siedzę przed kompem cały czas ale będę się starał czytać i wprowadzać zalecenia na bieżąco :)

Delphion1
22-12-2012, 16:52
156181
Dziś o 6 rano przykręciłem zawór 3d za radą Cichy777i właczyłem spalanie grupowe.Temperatura spadła do 19 i chyba mniej wcina "papu":)
Może ktoś mądrzejszy luknać na wykresik.Ustawiłem moce 8/12 na 8kw podniosłem po południu dmuchawę do 35 a na 12kw do 47 bo wydawało mi się ,że za leniwie pracuje :)
Sorki za fotkę ale i tak kombinowałem jak wkleić :/

keteimj
22-12-2012, 16:58
Zaczynam testy ze spalaniem grupowym.
Jestem otwarty na każde sugestie i podpowiedzi. Dla wyjaśnienia dlaczego mam tak wysoko dmuchawę to w automacie robi mi za duży kopiec którego nie mogłem obniżyć. Rozpalone kawałki spadały mi do popielnika. Wcześniej próbowałem na tych ustawieniach i wyglądało to prawie dobrze, dlatego od nich zaczynam.
Prosiłbym o komentarz histogramów bo nie za bardzo je jeszcze łapię :)

PS
Nie siedzę przed kompem cały czas ale będę się starał czytać i wprowadzać zalecenia na bieżąco :)

Tych histogramów to nikt nie złapie, mówię w tym sensie że w ten sposób jak są przedstawione niewiele wnoszą dla użytkownika(tzn fajnie jest mieć kolorowy wykresik:rolleyes:) napewno na ich podstawie nie dobierze mocy dmuchawy dla określonych mocy ponieważ na jednej niezmienionej nastawie histogram zmienia się za każdym razem a sądze że to dlatego że warunki pracy dla pieca się zmieniają co jakiś czas ( ciąg kominowy, zapotrzebowanie na ciepło, temperatura zewnętrzna itd) może łatwiej by było gdyby te prążki były opisane dla jakiego czasu postoju występują i histogram był przywiązany do określonego przedziału czasu na wykresie, ale to i tak ktoś musiał by reagować na histogram zmianą nastawy dmuchawy a tego się raczej nikomu nie chce gdyż tak jak pisałem zmieniają się warunki i histogram się zmienia tak to przynajmniej wygląda z mojego punktu widzenia, niemniej jednak ja jak przełączyłem na spalanie grupowe praktycznie nie odczułem żadnej różnicy było dobrze na ecoal-u jest dobrze na grupowym, najlepszy histogram to komora spalania i popielnik jak tam jest sucho, biało i brak spieków to nreszta się musi zgadzać:). Pozatym opisanie poszczególnych poziomów nastaw dmuchawy konkretna mocą dla pieca jest też nieuzasadnione bo już takiewypowiedzi gdzieś czytałem że jest temp minus ileś tam a on ma pyka na 8kW i ogrzewa np niewiem niepamiętam 500m2 (a dmuchawa dla 8kW - 68), wydaje mi sie że lepiej by było określić np poziom I, poziom II lub stopien I, stopień II. Teraz spróbuję go rozstawić tzn moc max i minimalną na pieć poziomów ze skokiem co 2% dla dmuchawy może wtedy będzie pokazywał lepiej te histogramy. Niewiem sam też nie do końca to rozumiem to są takie moje przemyślenia jak się mylę niech mnie ktoś poprawizawsze co 5 głów to niejedna, a wogóle to zauważyłem że wszyscy do tych histogramów podchodzą jak pies do jeża:rolleyes:
Może ktoś mądry by machnął w tym temacie jakiś mądry krótki wykładzik

Zapraszamy Panów z ES będzie nam miło.

Delphion1
22-12-2012, 17:14
Dzięki Cichy777! Udało mi się z wykresami i wcześniej źle skopiowałem:(
wczesniej miałem tak częściowo grupowe częściowo ecoal
156185

Dziś od rana wygląda to tak:
156188
wiem,że potrzeba czasu aby się dostroił ale może coś poradzicie?
Od 16 podniosłem mu dmuchawę na obu poziomach i jutro zobacze co nabroiłem w popielniku.Porady mile widziane dzięki jeszcze raz Cichy777 i nowy soft współparacuje z wykresami więc możesz smiało aktualizować :)

minertu
22-12-2012, 17:31
Histogram naprowadza nas jak regulować dmuchawą.
Może najprościej.Głównie chodzi o powtarzalność czasu dopalania podanej dawki paliwa.
Im większa powtarzalność tym większy słupek nam rośnie.Jednak nigdy nie jest idealnie
z racji nawet samego ułożenia paliwa i wspomnianego przez ciebie ciągu kominowego.
156189
Jeżeli patrząc na histogram krótkich słupków mamy więcej po lewej wtedy mamy nadmiar powietrza jeżeli po prawej to mamy za mało.
Co do mocy min i max to to musimy zdefiniować dwie moce , mogą one być te same ale nie jest to tak,że ustawiając moc min 8kW i max 25kW sterownik będzie nam pracował pomiędzy nimi lecz tylko w zależności od temp CO albo na min albo na max.W tym przypadku moce 12kW 16kW i 20kW nie biorą udziału w spalaniu.

keteimj
22-12-2012, 18:09
Histogram naprowadza nas jak regulować dmuchawą.
Może najprościej.Głównie chodzi o powtarzalność czasu dopalania podanej dawki paliwa.
Im większa powtarzalność tym większy słupek nam rośnie.Jednak nigdy nie jest idealnie
z racji nawet samego ułożenia paliwa i wspomnianego przez ciebie ciągu kominowego.
156189
Jeżeli patrząc na histogram krótkich słupków mamy więcej po lewej wtedy mamy nadmiar powietrza jeżeli po prawej to mamy za mało.
Co do mocy min i max to to musimy zdefiniować dwie moce , mogą one być te same ale nie jest to tak,że ustawiając moc min 8kW i max 25kW sterownik będzie nam pracował pomiędzy nimi lecz tylko w zależności od temp CO albo na min albo na max.W tym przypadku moce 12kW 16kW i 20kW nie biorą udziału w spalaniu.

To że im częściej występuje określony czas dopalania tym wyższy prążek to sprawa chyba jasna dla wszystkich tylko jak by był opis prążka dla określonego czasu i ilość powtórzeń było by to o wiele czytelniejsze a jeszcze jak by było te ileś tam cykli określone wz jakiego przedziału czasowego są wyświetlane to już w ogóle mistrzostwo świata :rolleyes: ja wiem że pewnie nie tak prosto to zrobić programowo chociaż nie wypowiadam się bo się na tym nie znam, ale jaki jest sens operowania dmuchawą skoro te warunki co jakiś nieprzewidywalny czas się zmieniają z moich obserwacji wynika że w ogóle nie zmieniając nastaw dmuchawy histogram zmienia się bardzo różnie raz jest bliski ideału a raz wygląda to na tragedię niemniej jednak jak zajrzę do pieca jest ok.
Chyba żeby sterownik sam podążał za histogramem ale to już chyba by było coś koło ecoala.
Odnośnie mocy to mi wyjaśniłeś bo jakoś wcześniej myślałem że w zależności od potrzeb będzie skakał po tych 5-ciu nastawach, ale zgodzisz się że jak masz ustawione min 8KW - 60% a max 25 kW - 80% to nieoznacza to że kocioł fizycznie daje raz 8kW a raz 25kW

keteimj
22-12-2012, 19:05
A no to teraz po zastanowieniu mam pytanie po co jest 5 poziomów nastaw mocy (dmuchawy) skoro sterownik i tak przeskakuje pomiędzy dwoma min i max?, chyba, że znowu coś źle zrozumiałem.

minertu
22-12-2012, 20:09
A no to teraz po zastanowieniu mam pytanie po co jest 5 poziomów nastaw mocy (dmuchawy) skoro sterownik i tak przeskakuje pomiędzy dwoma min i max?, chyba, że znowu coś źle zrozumiałem.Po to że moce różnią się czasem podawania
Wygląda to następująco
Czas podawania:
8kW - 5s
12kW - 7s
16kW - 9s
20kW - 11s
25kW - 12s

Czas krótkiego postoju:
8kW..25kW - 20s

Ilość powtórzeń:
8kW - 5x
12kW - 5x
16kW - 5x
20kW - 5x
25kW - 8x

karoka65
22-12-2012, 20:19
Prościej mówiąc masz więcej możliwości doboru do pór roku ( zapotrzebowania ). W okresach przejściowych możesz sobie dobrać np. 8/12 czy nawet 8/8 jak tyle wystarcza. Zrobi się chłodniej 12/16 albo 12 czy 16/20 w zależności od mocy kotła.
Po co ma gazować na pełnej mocy jak w sterowniku dwustanowym.

Krzysiek23
22-12-2012, 20:23
Witajcie. Dzisiaj podczas uszczelniania korony nagrałem filmik z tym buczeniem...Niestety słaba jakość ale lepszym sprzętem nie dysponuję.

http://w640.wrzuta.pl/film/3tPkcRNwLAF/img_0950

zbigmaz01
22-12-2012, 21:04
Witajcie. Dzisiaj podczas uszczelniania korony nagrałem filmik z tym buczeniem...Niestety słaba jakość ale lepszym sprzętem nie dysponuję.

http://w640.wrzuta.pl/film/3tPkcRNwLAF/img_0950

Nie wiem jak z tą jakością jest ale z tego co słyszę to nie jest tak źle. Myślę że mój chodzi podobnie

Piotrek42
22-12-2012, 21:42
Witajcie. Dzisiaj podczas uszczelniania korony nagrałem filmik z tym buczeniem...Niestety słaba jakość ale lepszym sprzętem nie dysponuję.

http://w640.wrzuta.pl/film/3tPkcRNwLAF/img_0950

o kurcze buczy... buuuuczy jak cholera:)
u mnie słychac tylko lekko dmuchawę i jak mieli eko a tu faktycznie nieprzyjemne buczenie

cichy777
22-12-2012, 21:54
Dzięki Cichy777! Udało mi się z wykresami i wcześniej źle skopiowałem:(
wczesniej miałem tak częściowo grupowe częściowo ecoal
156185

Dziś od rana wygląda to tak:
156188
wiem,że potrzeba czasu aby się dostroił ale może coś poradzicie?
Od 16 podniosłem mu dmuchawę na obu poziomach i jutro zobacze co nabroiłem w popielniku.Porady mile widziane dzięki jeszcze raz Cichy777 i nowy soft współparacuje z wykresami więc możesz smiało aktualizować :)
Dzięki za info,a co do twoich wykresów, to nie używałem jeszcze trybu grupowego, ale po temp. spalin już widać że powinien sporo mniej konsumować. Tak jak piszesz poczekaj , a potem zobaczysz co tam widać w popielniku. Ja cały czas jadę na automacie - nigdy nie zmieniałem ustawień(ustawienia fabryczne), i po wyłączeniu pompy co (teraz chodzi na grawitacji) i przykręceniu zaworu czterodrożnego spalanie poprawiło się diametralnie- brak spieków, zasobnik starcza na 10 dni - prawie pusty popielnik,wysoka temp powrotu - rewelacja. A temperatura w domu prawie ta sama jak wtedy gdy spalał dwa razy tyle :-)

keteimj
22-12-2012, 22:05
Dzięki minertu i karoka za wyjaśnienia i teraz jasna sprawa pewnie gdzieś to było napisane ale jak zwykle lenistwo zwyciężyło, ale pewnie przyda się to nie tylko dla mnie.
No to teraz już i inaczej patrzę na te histogramy, a mój biedny kociołek z tego wynika że zaszaleje max na 12kW:rolleyes:

Delphion1
22-12-2012, 23:28
Po to że moce różnią się czasem podawania
Wygląda to następująco
Czas podawania:
8kW - 5s
12kW - 7s
16kW - 9s
20kW - 11s
25kW - 12s

Czas krótkiego postoju:
8kW..25kW - 20s

Ilość powtórzeń:
8kW - 5x
12kW - 5x
16kW - 5x
20kW - 5x
25kW - 8x
Dzięki za to info.wreszcie troszkę konkretów!
Szukałem konkret info a tu mi na tacy podano,dzieki Minertu

Cichy777 dzięki jeszcze raz za porady zobaczymy jutro co tam się urodziło:)?

szczudlo
23-12-2012, 00:11
Witajcie. Dzisiaj podczas uszczelniania korony nagrałem filmik z tym buczeniem...Niestety słaba jakość ale lepszym sprzętem nie dysponuję.

http://w640.wrzuta.pl/film/3tPkcRNwLAF/img_0950

Faktycznie buczy, u mnie nie ma czegoś takiego. Dodam, że piecyk kupiłem we wrześniu tego roku.

szczudlo
23-12-2012, 00:29
@szczudło

jakim węglem palisz (MJ) i ile Ci zjada na dobę ?

Ekogroszek z kopalni piast, trudno powiedzieć ile na dobę, zależy jaka temperatura na zewnątrz. Ostatni zasobnik starczył na tydzień, wyszło jakieś 18.76kg/dobę według statystyk esterownika. Teraz zapowiada się trochę gorzej.

szczudlo
23-12-2012, 09:31
możesz napisać jakie masz ocieplenie , okna i jakie grzejniki/podłogówka,wentylację ?

Jak na razie kociołek pracuje z mocą ~3.5-4.5kW zakładając 25MJ i 70-80% sprawności

Powierzchnię masz większą i chciałbym zobaczyć co mnie czeka :) Już nie mogę się doczekać odpalenia kociołka :)

Tutaj masz wywód na temat mojego budynku, dodam że kaloryfery w sypialniach są firmy kermi, reszta to perfekt. Wentylacji jako tako specjalnej nie posiadam, zwykła kratka w kominie wentylacyjnym i tyle w tym temacie.
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181350-Rbr-Ekouniwersal&p=5511958#post5511958

sipus31
23-12-2012, 11:32
Witajcie. Dzisiaj podczas uszczelniania korony nagrałem filmik z tym buczeniem...Niestety słaba jakość ale lepszym sprzętem nie dysponuję.

http://w640.wrzuta.pl/film/3tPkcRNwLAF/img_0950

Hmm porownujac to z glosnoscia dmuchawy na tym filnikiu nie wydaje mi sie ze jest za glosno,wkoncu to silnik i bezszelestny nie bedzie ,mysle ze odglos mam bardzo podobny inie uwazam ze mam za glosno.Coraz bardziej mam wrazenie ze problem jest wyolbrzymiony, nikogo bron Boze nie bronie dlatego juz glosu nie zabiore w tym temacie.Tu chyba faktycznie trzeba by miec na zywo porownanie dwoch kociolkow.

arur
23-12-2012, 11:57
Tutaj nie rozchodzi sie tylko o sama prace przy silniku tylko ze nieprawidlowa praca silnika powoduje drgania i one sie przenosza na instalacje a to juz slychac w kazdym pomieszczeniu w domu.

karoka65
23-12-2012, 12:19
Hmm porownujac to z glosnoscia dmuchawy na tym filnikiu nie wydaje mi sie ze jest za glosno,wkoncu to silnik i bezszelestny nie bedzie ,mysle ze odglos mam bardzo podobny inie uwazam ze mam za glosno.Coraz bardziej mam wrazenie ze problem jest wyolbrzymiony, nikogo bron Boze nie bronie dlatego juz glosu nie zabiore w tym temacie.Tu chyba faktycznie trzeba by miec na zywo porownanie dwoch kociolkow.
Dmuchawa pewnie w trybie ręcznym była z mocą 100% i robiła więcej rabanu niż silnik motoreduktora. Oczywiście ten filmik i odgłosy mogą mylić.
Mówiłem to już któremuś koledze z forum który do mnie dzwonił że teraz wszyscy którzy zaglądają na muratora będą mieli buczące silniki.
Nie mówię że problemu nie ma, rozmawiałem tez z klientem z Jantara i jego wersja wydawała się wiarygodna.
Trzeba by to słyszeć na żywo żeby stwierdzić fakt.
W większości przypadków to wasze pierwsze takie kotły i w większości przypadków nie wiecie jak to wygląda czy jest dobrze czy źle czy tak po prostu to pracuje.
Podkreślam, w większości, nie we wszystkich.
Tak jak pisałem sprawa jest na tapecie co dnia, i ja i minertu codziennie kontaktujemy się z producentem a on popycha sprawę dalej, rozmowy trwają o wynikach bedzie podana informacja.

karoka65
23-12-2012, 12:23
Z drugiej strony to chyba nie jest tak źle jak klient który ma problem z "buczącym silnikiem" zamawia drugi taki sam kocioł dla swoich rodziców którym stary śmieciuszek rozciekł się przed samymi świętami a nie chcą już innego kotła tylko ten :)

Krzysiek23
23-12-2012, 12:32
Zdania są więc podzielone. Tak jak mówiłem słaba jakość dzwięku jak ja słyszę to buuu które przechodzi przez 5 ścian to chyba nie jest idelanie,(do domu idzie pexa więc po instalacji mi się raczej nie roznosi) ale chciałem zapoczątkować dalszy rozwój .Może Piotrek, Beata&Slawek i Szczudło i inni maja możliwość nagrania czegoś podobnego i bedziemy porównywać przynajmniej tak by się w święta nie nudzić i nie zjeść za dużo :)

P.S. Beata&Slawek tam mam 1cm twardej gumy pod piecem i pod podajnikiem. zastanawim się czy nie dać jakiejść miękkiej podkładki aby lepiej amortyzowało te ewentualne drgania .

P.S.2. A co do głośnośći to rozumiem ze może i to nie jest istotna wada dla producenta bo to Kociołek a nie grzejnik który ma być cichy(wodny) ale wszyscy płacimy takie same ciężko zarobione pieniądze a jedni mają ciszej a drudzy głośniej...i to w przewadze takiej że tym co wsio ryba bo mają daleko piece od domu to mają cicho a Ci co mają blisko to mają te głośniejsze( to taki zarcik)

P.S.3. U mniej najlepiej słychać jak mam głoś w lapku na ponad 90% i w odtwarzaczu też ponad 90%

Delphion1
23-12-2012, 12:46
Krzysiek23 masz rację i nie ma co tutaj dyskutować wcześniej o tym pisalismy i tak jak Pan Wiesiek pisze poczekajmy cierpliwie na efekty.
Postaram się nagrać mojego małego "pupila" dzisiaj :)
Wydaje mi się,że podobnie chodzi do Twojego czyli NOK ;)
Spalanie i temperatura mi spadły i jakby jeszcze chciał sam na to paliwo zarabiać byłby idealny he he he...

Krzysiek23
23-12-2012, 12:53
Z drugiej strony to chyba nie jest tak źle jak klient który ma problem z "buczącym silnikiem" zamawia drugi taki sam kocioł dla swoich rodziców którym stary śmieciuszek rozciekł się przed samymi świętami a nie chcą już innego kotła tylko ten :)

Nie mówię ze to zły zestaw. Ale są niedociągnięcia i im więcej i tym mówimy tym bardziej sprawa chce być zakończona:) i to mi się podoba:) A co do tego wyboru co Mówisz to co jak co ale RBR z ecoalą jest jedną z lepszych ofert na rynku ze względu na eCoale właśnie i że RBR ma 5 lat gwarancji a nie 3jak np Skam P premium. a Co do tego że zachwalamy bo jak mówisz to perwszy (w większości przypadków ) nasz taki kociołek i po przesiadce z zaypowca gdzie trzeba było dygać co kilka godzin to jest luksus a nie drogi jak gaz czy olej opałowy więc to jest dla nas fajne ale jednak w takim zasypowcu była cisza a Tu się troszke spodziewałem mruczenia ale nie aż tak

szczudlo
23-12-2012, 12:55
.Może Piotrek, Beata&Slawek i Szczudło i inni maja możliwość nagrania czegoś podobnego i bedziemy porównywać przynajmniej tak by się w święta nie nudzić i nie zjeść za dużo :)

P.S. Beata&Slawek tam mam 1cm twardej gumy pod piecem i pod podajnikiem. zastanawim się czy nie dać jakiejść miękkiej podkładki aby lepiej amortyzowało te ewentualne drgania .


Ja nie mam możliwości nagrania filmu, nie ma mnie w kraju a najbliższa wizyta w kotłowni dopiero w marcu :/. Mój piec stoi bezpośrednio na posadzce, nic nie mam podłożone.

Krzysiek23
23-12-2012, 12:56
Krzysiek23 masz rację i nie ma co tutaj dyskutować wcześniej o tym pisalismy i tak jak Pan Wiesiek pisze poczekajmy cierpliwie na efekty.
Postaram się nagrać mojego małego "pupila" dzisiaj :)
Wydaje mi się,że podobnie chodzi do Twojego czyli NOK ;)
Spalanie i temperatura mi spadły i jakby jeszcze chciał sam na to paliwo zarabiać byłby idealny he he he...
tak tak:D Niech Pan Daniel pomyśli o prądnicy :D coś jak w elektrowniach i sami sobie będziemy prąd robili:D jak zabraknie prądu to sią prądnica sama włączy i zacznie produkować prąd dla sterownika albo i dla całego domu :D hehehe i bez UPS-ów wtedy :D a co tam.. uciółamy jeszcze kilka tysi na prądnice w piecu co nie Panowie i Panie?:D hahaha

Czerny
23-12-2012, 12:58
Help bo inaczej pójdę z torbami. Co mam nie tak w ustawieniach, że kocioł żłopie mi prawie 60 kg na dobę?
Dwa dni temu wygasł mi i znalazłem taki koralowiec na palniku:
156356

W szufladzie prezentował się następująco:
156357

Nie wiem, czy to o czymś świadczy, ale kolor sadzy na drzwiczkach jest jak kawa z mlekiem:
156358

A dmuchawa non stop mi daje prawie taki ogień:

http://youtu.be/gIPaidQjGF8

Zmniejszyłem o 2% moc dmuchawy ale chyba nie za dużo to pomogło. Spaliny mam prawie 200 st., może moc kotła ustawić na większą?

karoka65
23-12-2012, 13:04
Krzyśku, tak jak napisałem, to co słychać z nagrania może mylić z tym co jest w rzeczywistości ale dla mnie to normalna praca ( nagranie ) więcej hałasu robiła dmuchawa.

Krzysiek23
23-12-2012, 13:10
Krzyśku, tak jak napisałem, to co słychać z nagrania może mylić z tym co jest w rzeczywistości ale dla mnie to normalna praca ( nagranie ) więcej hałasu robiła dmuchawa.
Wszystko rozumiem :) Tylko że dmuchawy nie słysze w pokoju :) nigdy :D a podajnik zawsze...może to jakieś dzwięki które się lepiej przenoszą..nie znam się... jest tu jakiś muzyk ?:D moze nam powie coś o rozchodzeniu się fali dzwiękowej:) Przed świetami już luzujemy napiecie ale rozmawiać rozmawiamy :)

szczudlo
23-12-2012, 13:12
Help bo inaczej pójdę z torbami. Co mam nie tak w ustawieniach, że kocioł żłopie mi prawie 60 kg na dobę?
Dwa dni temu wygasł mi i znalazłem taki koralowiec na palniku:
156340

W szufladzie prezentował się następująco:
156342

Nie wiem, czy to o czymś świadczy, ale kolor sadzy na drzwiczkach jest jak kawa z mlekiem:
156343



Załączniki chyba coś nie działają, przynajmniej u mnie nic się nie wyświetla. Filmik działa.

karoka65
23-12-2012, 13:13
Czerny luknąłem na twój kociołek, obecnie interesuje go tylko utrzymanie temp. zadanej na kotle.
Będzie ciepło, cieplej i jeszcze cieplej = duże spalanie i przegrzewanie pomieszczeń.

Krzysiek23
23-12-2012, 13:15
Help bo inaczej pójdę z torbami. Co mam nie tak w ustawieniach, że kocioł żłopie mi prawie 60 kg na dobę?
Dwa dni temu wygasł mi i znalazłem taki koralowiec na palniku:
156340

W szufladzie prezentował się następująco:
156342

Nie wiem, czy to o czymś świadczy, ale kolor sadzy na drzwiczkach jest jak kawa z mlekiem:
156343

A dmuchawa non stop mi daje prawie taki ogień:

http://youtu.be/gIPaidQjGF8

Zmniejszyłem o 2% moc dmuchawy ale chyba nie za dużo to pomogło. Spaliny mam prawie 200 st., może moc kotła ustawić na większą?

A moze spróbuj dać mniejszą temp. CO np 50 albo 45stC? i zobacz wtedy? moze paliwo lipne i temu tak idzie? a Fotki nie działają...

Piotrek42
23-12-2012, 13:25
Zdania są więc podzielone.

Żadne zdania nie sa podzielone !!!! to jest bubel i cześć na to jest gwarancja i to powinno się wymienić lub poprawić- teraz jest okres świateczno -noworoczny,wiec trochę paskudny czas, karoka65 napisał ze myślą jak to mają poprawic (czytać KTO MA ZA TO ZAPŁACIĆ :) pożyjemy zobaczymy...jak sprawa się rozwiąże, wg waszych słów otrzymaliście narazie zapewnienie że usterka będzie poprawiona i tego sie trzymajcie,a o wynikach poinformujcie na forum !

Krzysiek23
23-12-2012, 13:42
Żadne zdania nie sa podzielone !!!! to jest bubel i cześć na to jest gwarancja i to powinno się wymienić lub poprawić- teraz jest okres świateczno -noworoczny,wiec trochę paskudny czas, karoka65 napisał ze myślą jak to mają poprawic (czytać KTO MA ZA TO ZAPŁACIĆ :) pożyjemy zobaczymy...jak sprawa się rozwiąże, wg waszych słów otrzymaliście narazie zapewnienie że usterka będzie poprawiona i tego sie trzymajcie,a o wynikach poinformujcie na forum !

Piotrek a dasz radę filmik zrobić? Co do tego co mówisz to chyba wiesz ża ja im tam nie slodzę tylko pisze jak to widzę , ale przyznać muszę ze przed zakupem rozmawiałem z P. Danielem i moim zdaniem to słowny człowiek i raczej o kasę się nie obawiam bo na bank nie by za to zapłacimy bo P. Daniel mimo wszystko dba o swoich dystrubutorów i jak chłopaki pisali ze jak coś to nie było ze po co że dla czego tylko serwis i wymienili tu komuś palnik ale i tak ma głośno ale nie było ze nic się nie da z tym zrobić więc sprawa będzie załatwiona ale moim zdaniem problem jest innej natury... nikt nie zna przyczyny tego hałasu i to jes problem nie do przeskoczenia...

Czerny
23-12-2012, 13:46
Fotki poprawiłem, już działają.
Martwi mnie to, że ten kocioł non stop dmucha. Zasobnik starcza mi tylko na dwa dni. Czy podczas wygrzewania też tak mieliście?

A co do pracy podajnika, to u mnie wygląda to tak:

http://youtu.be/JPh26Um_-g4
Od 30 sekudy filmu włączałem i wyłączałem kilka razy podajnik, żeby było słychać różnicę. Te suche trzaski to oczywiście przesuw węgla. Wydaje mi się, że nic innego podejrzanego nie było słychać.

Piotrek42
23-12-2012, 13:47
NIe dam rady zrobić bo przyjechałem tylko na świeta , po świętach z samego rana wyjeżdzam 1200km od domu... wróce dopiero po 10-15 stycznia..

pawell_1610
23-12-2012, 13:49
@czp01
@Piotrek

Dzięki Wam za odpowiedzi. N razie nie ustawiam 8 min i max. Testuję ustawienia 8-12. A Czp01 oczywiście ma rację, zaczyna pracę od 12 i po czasie przeskakuje na 8:)

Piotrek42
23-12-2012, 13:52
u kol Czerny wg mnie podajnik chodzi OK, słychać podawanie, swoją droga gdzie kupiłes takie dobre eko??? to nie jest eko dla początkujących palaczy !!! ostro dmuchasz i dlatego robi ci się taka jedna zbrylona masa... mniej powietrza, mniej eko, i powinno być ok, a swoją drogą -ostro paisz...

Czerny
23-12-2012, 13:55
u kol Czerny wg mnie podajnik chodzi OK, słychać podawanie, swoją droga gdzie kupiłes takie dobre eko??? to nie jest eko dla początkujących palaczy !!! ostro dmuchasz i dlatego robi ci się taka jedna zbrylona masa... mniej powietrza, mniej eko, i powinno być ok, a swoją drogą -ostro paisz...
Sory ale nie kumam. Eko jest z kopalni Piast, nie wiem czy dobre, kosztuje mnie 20 zł za worek 25 kg na lokalnym składzie. Ma ponoć 2600 kaloryczności.
Jak więc mam ustawić to wszystko by było mniej...???

Edit: zmniejszyłem CO z 60st. na 50 st.

chris__
23-12-2012, 14:02
Z drugiej strony to chyba nie jest tak źle jak klient który ma problem z "buczącym silnikiem" zamawia drugi taki sam kocioł dla swoich rodziców którym stary śmieciuszek rozciekł się przed samymi świętami a nie chcą już innego kotła tylko ten :)

Porównam sobie głośność jednego i drugiego.
Nagrywanie nie pokarze głośności.
W kotłowni nie jest tak głośno ale za to w kibelku po drugiej stronie ściany uszy przytyka.

szczudlo
23-12-2012, 14:13
A może kolega Czerny ma otwartą kierownicę spalin?

Czerny
23-12-2012, 14:22
A może kolega Czerny ma otwartą kierownicę spalin?
Jest zamknięta. Zastanawiam się, czy może komin ma za duży przekrój - 24x28 cm?

Edit: No i fajnie, właśnie mi wygasł a dwa dni temu zasypałem :mad:. Jadę na budowę...

karoka65
23-12-2012, 14:33
Porównam sobie głośność jednego i drugiego.
Nagrywanie nie pokarze głośności.
W kotłowni nie jest tak głośno ale za to w kibelku po drugiej stronie ściany uszy przytyka.
Chris a to TY jesteś z Jantara ? teraz skojarzyłem dopiero hehe

szczudlo
23-12-2012, 14:34
Jest zamknięta. Zastanawiam się, czy może komin ma za duży przekrój - 24x28 cm?

Ja w swoim kominie otworzyłem wyczystkę tak na 2cm, też miałem problem z wysokimi temperaturami spalin, chyba trochę to pomogło. A w jaki sposób regulujesz temperaturę w pokojach?

Piotrek42
23-12-2012, 15:02
Beata&Slawek Jak już gdzies wcześniej napisałem... poprostu nie zdwałem sobie z tego sprawy, dopóki nie zobaczyłem filmiku i nie usłyszałem dzwieków, jak kocioł który jest produkowany jakiś czas, gdzie nic nie jest przy nim robione (nie zmienił się dtr kotła) może chodzić inaczej...kotły na eko generalnie nie są ciche ,generują jednak jakiś hałas...myslałem poprostu że przesadzacie ;).....aż do obejrzenia filmiku ;)

Czerny
23-12-2012, 15:04
Ja w swoim kominie otworzyłem wyczystkę tak na 2cm, też miałem problem z wysokimi temperaturami spalin, chyba trochę to pomogło. A w jaki sposób regulujesz temperaturę w pokojach?
Jeszcze nie reguluję. Dom jest w budowie, mam podłogówkę przykręconą na 36 stopni (120 m2 na parterze) a drugie 120 m2 na poddaszu to 6 grzejników. + siódmy dodatkowy w pokoju na parterze.
Jeszcze czujniki temperatury nie są podłączone.
Szlak mnie już trafia... Pocieszcie chociaż, że każdy tak miał na początku;)

Piotrek42
23-12-2012, 15:05
Jeszcze nie reguluję. Dom jest w budowie, mam podłogówkę przykręconą na 36 stopni (120 m2 na parterze) a drugie 120 m2 na poddaszu to 6 grzejników. + siódmy dodatkowy w pokoju na parterze.
Jeszcze czujniki temperatury nie są podłączone.
Szlak mnie już trafia... Pocieszcie chociaż, że każdy tak miał na początku;)

Masz to chociaż ocieplone????

Czerny
23-12-2012, 15:14
To stary poniemiecki dom, pisałem kiedyś o nim. W tej chwili wykonany generalny remont, wszystko od podstaw. Na podłodze 12 cm styropian, 10 cm wylewka, na dachu 25 cm wełna. Ściany z cegły czerwonej, na razie jeszcze nie ocieplone, zrobię to na wiosnę, ale mają po 44 cm grubości z pustką między cegłami. Okna trzyszybowe 0,7 współczynnik.

karoka65
23-12-2012, 15:16
Montuj czujniki bo tak jak napisałem dla kotła teraz nie będzie nic ważne jak tylko utrzymanie temp. zadanej nie zważając na to ile się spali.

johny34
23-12-2012, 15:17
Pozwoliłem sobie załączyć nagranie pracy mojego podajnika :

http://www.youtube.com/watch?v=DGgTMWsxiKs&feature=youtu.be

Nie zwracajcie uwagi na ciemności :) Posłuchajcie.
Musze przyznać, że przez ścianę i strop ten dźwięk jest bardziej dokuczliwy - ktoś już o tym wspominał.
Piec i zasobnik stoją na grubej gumie, ale ten dźwięk to nie wibracje pieca, tylko napędu.

johny34
23-12-2012, 15:24
Dodam tylko, że z pieca jestem bardzo zadowolony i szczerze polecam każdemu jego zakup - ten hałas, to po prostu wypadek przy pracy, wadliwy napęd ot tyle. Trzeba to poprawić i będzie po sprawie.

Czerny
23-12-2012, 15:49
Mi się generalnie nie podoba Twoja instalacja jest to tak zawiłe plątanina rurek, że mi to ciężko ogarnąć zasilanie podłogówki masz rurką 16", kto wie co jest dalej, całości oczywiście nie widzę ale nie podoba mi się jakość wykonania i troche mi to mówi o Twoim instalatorze.

A gdzie ja napisałem że zasilanie to 16 mm??? Podłogówka to 16mm pex, zasilanie jej idzie pex-em 20mm, zaś z kotła idzie miedź 22mm. Teraz ok?

Piotrek42
23-12-2012, 16:01
Panowie mała sugestia, jak krecicie filmiki to stancie 1 m od kotła i wtedy nagrywajcie, bo jak bedziecie trzymać tel nad silnikiem to każdy będzie buczeć:) kol Czerny Widzę że czujnik założyłes to i dobrze, teraz kociołek bedzie pilnował temp wewnetrznej a nie wody w kotle, ale nie ma się co czarowac na początek to eko ci pojdzie...

karoka65
23-12-2012, 16:39
Jeśli podłogówka jest sterowana zaworem termostatycznym to ile nie ustawisz to zawór nie puści więcej jak te zakładane 35 stopni to nie zawór N-drożny.
Możesz sobie trzymać te 45 a jeśli chcesz CWU mieć tak wysoko wystarczy ustawić 55 w priorytecie.

karoka65
23-12-2012, 16:40
Aaaa, czujniki są takie same także obojętne który gdzie dasz.
Na kominiarstwie i przepisach z tym związanych się nie znam.

Michał30
23-12-2012, 16:59
Czujnik zewnętrzy jest taki sam jak wewnętrzny (KTY81-210) ?

Jak jest lepiej prowadzić kocioł przy 100% podłogówki i zaworach 3D term. ? Stała temp na kotle np 45*C czy wg czujnika zewn + krzywa grzania ?
W bojlerze docelowo chciałbym mieć ~55*C więc opłaca się kocioł prowadzić na 45*C i okresowo (6:00-8:00 i np 18:00-22:00) zwiększać na 55*C , czy cały czas 55*C na kotle trzymać ?

W podłogę i tak nie wpuszczę więcej jak 35*C


Jakiej średnicy musi być zetka w kotłowni do odbioru kominiarskiego ?

Akurat wiem bo ostatnio przerabiałem ten temat. Wentylacja nawiewna powinna się odbywać za pomocą niezamykalnego otworu o przekroju minimum 200 cm2 umieszczonego do 1 m nad poziomem podłogi, a wywiewna być realizowana kanałem wywiewnym z materiału niepalnego o przekroju minimalnym 14 x 14 cm, z otworem wlotowym pod stropem pomieszczenia kotłowni.

Czerny
23-12-2012, 17:19
Właśnie czyszczę piec i nie mogę teraz zamknąć kierownicy. Ciągle wraca do pionu gdy ją popchnę do przodu. Musiałem ją zablokować kawałkiem cegły by była zamknięta, miał już ktoś taki problem??? Wszystko wyczyszczone, nawet nie ma grama sadzy pod nią.

minertu
23-12-2012, 17:30
Piotrek ma racje jeżeli chodzi o odległość urządzenia nagrywającego w stosunku do kotła.
Panowie każdy z was ma inna kotłownię mało tego każdy nagrywa filmik innym urządzeniem więc nie będzie efekt jednakowy.
Przysłuchajcie się filmikom przecież chrupanie węgla jest głośniejsze od pracy silnika a nawet wentylatora.Praktycznie każdy kto zakupił kocioł na ten sezon ma ten sam zestaw w swoim kotle a jednak u każdego słychać inaczej.Akustyka inaczej się nosi u każdego z was.Przecież nie żyjecie po 5 lat i wiecie,że im puściej i większa powierzchnia tym głośniej.Wstrzymajcie sie ze zbędnymi komentarzami na temat głośności ich pracy.Do jednego z kolegów pojedzie o ile się nie mylę 5 zestawów i będą wszystkie sprawdzane na jego kotle.Moi klienci poza dwoma min cichy777 nie zgłaszali mi żadnych uwag co do głośnej pracy zestawu.Poczekajmy na opinię serwisu po sprawdzeniu 5 zestawów u naszego kolegi.Nie ma co siać zamętu.
Mój BESEL ma kondensator z uF 6 ale nie mnie to oceniać.

minertu
23-12-2012, 17:39
Nie wiem o jakiej kierownicy piszesz ale jeśli masz na myśli to co sie nazywa kierownicą spalin to właśnie ona powinna być na maksa wysunieta a nie na odwrót.Kolego zrób no zdjęcie osadzenia tej kierownicy.

zbigmaz01
23-12-2012, 17:44
Nie wiem o jakiej kierownicy piszesz ale jeśli masz na myśli to co sie nazywa kierownicą spalin to właśnie ona powinna być na maksa wysunieta a nie na odwrót.
Tu są rysunki o kierownicy jak powinna być umocowana http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181350-Rbr-Ekouniwersal&p=5617899&viewfull=1#post5617899

chris__
23-12-2012, 18:14
Wczoraj trąciłem kierownice zobaczyłem dopiero dzisiaj popołudniu ze otwarta.
Grzeje troszkę resztę chałupy żeby nie zamarzło (dzisaj rano -15) i zdmuchnęło mi 85kg.
Jestem ciekaw jakie straty były.

karoka65
23-12-2012, 18:17
No 260 prawie non-stop :(

Piotrek42
23-12-2012, 18:35
chris_ nad morzem jest - 11???

chris__
23-12-2012, 18:43
chris_ nad morzem jest - 11???
- 11
Wieje 6 to odczuwalna -20

minertu
23-12-2012, 18:56
- 11
Wieje 6 to odczuwalna -20Masz odpowiedź na pracę Twojego kociołka.

zet66
23-12-2012, 19:03
Wczoraj trąciłem kierownice zobaczyłem dopiero dzisiaj popołudniu ze otwarta.
Grzeje troszkę resztę chałupy żeby nie zamarzło (dzisaj rano -15) i zdmuchnęło mi 85kg.
Jestem ciekaw jakie straty były.

Niedawno przeżyłem wgaszenie kotła z powodu zerwanej zawleczki(kamień).Po powrocie z pracy i założeniu nowej oczywiście wyczyściłem kocioł łacznie z rura wylotową i odpaliłem ponownie.Temp.spalin ponad 200 ,myślałem że dogrzeje i się uspokoi ,ale nic z tego.Dopiero na drugi dzień spostrzegłem ze kierownica spalin jest lekko niedomknięta(a byłem pewien ze ja zamykałem!) Próbowalem zamknąć ,ale zawsze wracała i zostawiała szczelinę .Wyczyściłem odkurzaczem sadze i nic.Ale od czego najbardziej uniwersanle narzędzie każdego majsterkowicza-dwa razy potraktowałem czujnikiem (czyt.młotkiem) i wszystko wróciło do nor:rolleyes:;)my

https://esterownik.pl/remote/1673

Krzysiek23
23-12-2012, 19:20
To stary poniemiecki dom, pisałem kiedyś o nim. W tej chwili wykonany generalny remont, wszystko od podstaw. Na podłodze 12 cm styropian, 10 cm wylewka, na dachu 25 cm wełna. Ściany z cegły czerwonej, na razie jeszcze nie ocieplone, zrobię to na wiosnę, ale mają po 44 cm grubości z pustką między cegłami. Okna trzyszybowe 0,7 współczynnik.

podnieś temp powrotu CO. Zrobisz to zmieniająć Funkcję pompy CWU z CWU na CWU+ Miesz.... łądnie Ci dogrzał do 52stC potem ochłodziło Ci piec do 42st przy zadanej 50... Podnieś tą temperaturę Powrotu i zobaczymy co dalej ...Ile Cie pali tego węgla na Dobę? 60KG?

Krzysiek23
23-12-2012, 19:26
Ale Ty masz chyba kolego osobno powrót z CO i osobno z CWU? bo bojler chodzi a powrót dalej 28stC. Czyli nie masz tego na kolektorku i czujnik masz na powrocie z CO.Tak?

szczudlo
23-12-2012, 19:32
Wydaję mi się, że czujnik temperatury wewnętrznej mi się zawiesił, od godziny 16 nie drgnęła temperatura ani w górę ani w dół. Czy jest jakaś możliwość by zresetować sterownik online?

Krzysiek23
23-12-2012, 19:34
u
Wydaję mi się, że czujnik temperatury wewnętrznej mi się zawiesił, od godziny 16 nie drgnęła temperatura ani w górę ani w dół. Czy jest jakaś możliwość by zresetować sterownik online?

u mnie Twój czujnik pokazuje 18.7

szczudlo
23-12-2012, 19:36
u

u mnie Twój czujnik pokazuje 18.7

Tak już wisi od godziny 16, puściłem na jakiś czas pompę CO temperatura nie drgnęła ani trochę.

Krzysiek23
23-12-2012, 19:40
a faktycznie od 16 godziny:D ja bym zadzwonił do elektrowni i powiedział ze mają bombę i jak nie wyłączą prądu to ona wybuchnie:D ale mnie ostatnio na żarty wzieło :P Wybacznie Panowie ale to z lenistwa:)co do resetu sterownika to nie mam pomysło ale moze podnieś temp albo zmniejsz żeby wychłodzić domek lekko i zobaczysz czy spadnie bo u Ciebie faktycznie tak długo jednej temp nie trzymało nigdy

karoka65
23-12-2012, 19:41
Tomek 18,7 masz pokojową i tyle jest.
Na podłodze zadane 18 a waha się między 18 a 18,1

szczudlo
23-12-2012, 19:44
Tomek 18,7 masz pokojową i tyle jest.
Na podłodze zadane 18 a waha się między 18 a 18,1

Wiesiek, ale jak zmienię na 19 to pompa ruszy a temperatura nie drgnie ani trochę. Mogę sprawdzić raz jeszcze, poczekam parę godzin i nadal będzie 18.7. Zmienię na 19*C zadaną zobaczymy co czujnik na to. Może mi się coś wydaje a może mam rację.

szczudlo
23-12-2012, 19:49
No i tak, zmieniłem zadaną temp. na 19*C to o 0.3*C więcej niż jest teraz a pompa się nie załączyła, przy histerezie 0.1*C chyba już powinna pompa ruszyć? Ok ruszyła, z jakimś opóźnieniem...

Krzysiek23
23-12-2012, 19:53
Tomek 18,7 masz pokojową i tyle jest.
Na podłodze zadane 18 a waha się między 18 a 18,1

Na początku też o tym myślałem ...ale Koledze chodzi o to ze dzisiaj od godziny 16:00 do teraz ta temperatura bez zmian jest na poziomie 18.7stC...

minertu
23-12-2012, 19:57
No i tak, zmieniłem zadaną temp. na 19*C to o 0.3*C więcej niż jest teraz a pompa się nie załączyła, przy histerezie 0.1*C chyba już powinna pompa ruszyć? Ok ruszyła, z jakimś opóźnieniem...Rusza z opóźnieniem bo czeka aż się ustabilizuje gdyby włączała się od razy to przechodząc obok niego musiał byś nie oddychać.
Tak na przyszłość , wieszajcie czujnik wew na ściany działowe bo są cieplejsze od nośnych szczególnie w nowych domkach.

szczudlo
23-12-2012, 20:06
Rusza z opóźnieniem bo czeka aż się ustabilizuje gdyby włączała się od razy to przechodząc obok niego musiał byś nie oddychać.
Tak na przyszłość , wieszajcie czujnik wew na ściany działowe bo są cieplejsze od nośnych szczególnie w nowych domkach.

Aaaa no fakt, o tym nie pomyślałem, faktycznie to ustabilizowanie się ma sens. Co do czujnika na ścianie działowej to u mnie od podłogówki jest na nośnej a wewnętrzny na działowej.

chris__
23-12-2012, 20:11
Masz odpowiedź na pracę Twojego kociołka.
Wiem dlaczego spalił mi 85kg czarnego złota.
Jestem ciekaw ile by spalił mniej przy zamkniętej kierownicy spalin

zbigmaz01
23-12-2012, 20:14
Wiem dlaczego spalił mi 85kg czarnego złota.
Jestem ciekaw ile by spalił mniej przy zamkniętej kierownicy spalinOkoło 1/4 mniej :)

zbigmaz01
23-12-2012, 20:17
Do wszystkich razem i pojedynczo do każdego z osobna :)
Dla kolegów i koleżanek :)



Aby ten wigilijny dzień był zaśnieżony,
kiedy w kościele zabiją dzwony,
a pierwsza gwiazdka błyska na niebie,
moje życzenia płyną do Ciebie.
Hmmm... a jakie mam Ci złożyć życzenia,
by warte były Twego westchnienia?
Sukcesów w życiu, ciepła w miłości,
dużo uśmiechu, wiele radości.
Spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń,
samych przyjaznych w Twym życiu zdarzeń.
Niech ten wyjątkowy w roku dzień,
odsunie na zawsze Twe troski w cień.
I niech się śmieje do Ciebie świat,
blaskiem szczęśliwych i długich lat.

156403

minertu
23-12-2012, 20:17
Wiem dlaczego spalił mi 85kg czarnego złota.
Jestem ciekaw ile by spalił mniej przy zamkniętej kierownicy spalinZamknij i sprawdź,nie grzej komina tylko dom :)

Czerny
23-12-2012, 20:43
OK, dopiero wróciłem z budowy. Z tą kierownicą to były takie jaja, bo czyszcząc dokładnie kocioł wyciągnąłem ją i przekręciłem odwrotnie (tak to jest jak się to robi pierwszy raz) - nauczka na przyszłość. Na szczęście w kotłowni mam drukowaną instrukcję i w końcu poprawiłem. Ale jak się do niej dobrałem, to tak wydaje mi się, że producent mógłby ją troszkę inaczej zaprojektować, bo rzeczywiście jest tak, że odrobina sadzy pod nią i już dobrze nie zamyka górnej półki.

Wywaliłem w sumie dwie szuflady sadzy. Powiem szczerze, że po zmniejszeniu dmuchawy o 2% jak podpowiedział mi Delphion1 w popielniku miałem prawie sam popiołek, zero spieków - czyli chyba ok. Dzięki zatem za podpowiedź.

Co do czujnika CWU, to na razie mierzy on temperaturę na wyjściu kotła, za zaworem czterodrogowym, gdyż nie mam jeszcze podłączonego boilera a nie chciało mi się wypinać tego czujnika z centralki. Notabene, szkoda że nie można czujnika wyłączyć z poziomu sterownika.

Poza ty, po wyczyszczeniu i zasypaniu kotła, skręciłem na 3/4 zawór czterodrogowy i ciekaw jestem, czy dzięki temu spalanie się zmniejszy, choć oczywiście temperaturka też będzie pewnie niższa w domku. Teraz mam 17 st., zobaczymy jak będzie jutro.

Co się stanie, gdy w sterowniku podniósłbym moc pieca z 15 kW na 25 kW?

szczudlo
23-12-2012, 20:50
Temperatura stoi cały czas na 18.7*C mimo, że godzinę temu zwiększyłem temperaturę zadaną na 19*C. Zapytam jeszcze raz, czy jest jakiś sposób by sterownik zresetować online? Wydaje mi się, że coś się zwiesiło, albo czujnik temp. wewnętrznej padł.

zbigmaz01
23-12-2012, 20:59
OK, dopiero wróciłem z budowy. Z tą kierownicą to były takie jaja, bo czyszcząc dokładnie kocioł wyciągnąłem ją i przekręciłem odwrotnie (tak to jest jak się to robi pierwszy raz) - nauczka na przyszłość. Na szczęście w kotłowni mam drukowaną instrukcję i w końcu poprawiłem. Ale jak się do niej dobrałem, to tak wydaje mi się, że producent mógłby ją troszkę inaczej zaprojektować, bo rzeczywiście jest tak, że odrobina sadzy pod nią i już dobrze nie zamyka górnej półki.

Wywaliłem w sumie dwie szuflady sadzy. Powiem szczerze, że po zmniejszeniu dmuchawy o 2% jak podpowiedział mi Delphion1 w popielniku miałem prawie sam popiołek, zero spieków - czyli chyba ok. Dzięki zatem za podpowiedź.

Co do czujnika CWU, to na razie mierzy on temperaturę na wyjściu kotła, za zaworem czterodrogowym, gdyż nie mam jeszcze podłączonego boilera a nie chciało mi się wypinać tego czujnika z centralki. Notabene, szkoda że nie można czujnika wyłączyć z poziomu sterownika.

Poza ty, po wyczyszczeniu i zasypaniu kotła, skręciłem na 3/4 zawór czterodrogowy i ciekaw jestem, czy dzięki temu spalanie się zmniejszy, choć oczywiście temperaturka też będzie pewnie niższa w domku. Teraz mam 17 st., zobaczymy jak będzie jutro.

Co się stanie, gdy w sterowniku podniósłbym moc pieca z 15 kW na 25 kW?Będzie więcej palił.

zbigmaz01
23-12-2012, 21:01
Temperatura stoi cały czas na 18.7*C mimo, że godzinę temu zwiększyłem temperaturę zadaną na 19*C. Zapytam jeszcze raz, czy jest jakiś sposób by sterownik zresetować online? Wydaje mi się, że coś się zwiesiło, albo czujnik temp. wewnętrznej padł.Spróbuj mu zmniejszyć lub zwiększyć korektę (wcześniej zapisz jaka była) może wtedy ruszy?

szczudlo
23-12-2012, 21:12
No w końcu się zmieniła, nic nie zmieniałem, tak sama od siebie, dziwne.

Krzysiek23
23-12-2012, 21:16
No w końcu się zmieniła, nic nie zmieniałem, tak sama od siebie, dziwne.

Cierpliwość to chyba jedyne co nam pozostaje:D

Czerny
23-12-2012, 21:19
Gdzie najlepiej podłączyć czujnik temperatury wewnętrznej, na parterze gdzie jest podłogówka i poza jednym pokojem w którym mieszka teść, to jest tylko strefa dzienna, czy też na piętrze, gdzie są wszędzie grzejniki, dzieciaki w pokojach i nasza sypialnia, więc strefa typowo nocna?

Piotrek42
23-12-2012, 21:25
Gdzie najlepiej podłączyć czujnik temperatury wewnętrznej, na parterze gdzie jest podłogówka i poza jednym pokojem w którym mieszka teść, to jest tylko strefa dzienna, czy też na piętrze, gdzie są wszędzie grzejniki, dzieciaki w pokojach i nasza sypialnia, więc strefa typowo nocna?
Masz juz tynki??? jak nie masz to wyciagnij sobie 2 kable jeden tam gdzie podłogówka a drugi na góre do NAJCHŁODNIEJSZEGO pokoju

karoka65
23-12-2012, 21:29
No to zależy jak ma zrobioną instalację. Bo co z czujnika jak nie będzie miał czym sterować.

zbigmaz01
23-12-2012, 21:29
Masz juz tynki??? jak nie masz to wyciagnij sobie 2 kable jeden tam gdzie podłogówka a drugi na góre do NAJCHŁODNIEJSZEGO pokojuTak jak Piotrek napisał, masz możliwość podzielić na dwie strefy temperaturowe sterowane poprzez sterownik.

zbigmaz01
23-12-2012, 21:30
No to zależy jak ma zrobioną instalację. Bo co z czujnika jak nie będzie miał czym sterować.
Jak przewiduję to mając grzejniki i podłogówkę to ma dwie pompy.:)

Czerny
23-12-2012, 21:31
Mam tynki, wszystko już jest gotowe. Projektując dom, nie myślałem o piecu z takim sterownikiem, więc dodatkowej instalacji na czujniki od pieca nie prowadziłem. Na szczęście dom jest jeszcze nie ocieplony styro, więc mogę pociągnąć przewody po zewnętrznych ścianach i przez nie w docelowym miejscu wwiercić się do środka, gdzie zamontuję czujnik, którego obudowa tą dziurkę zakryje:p

Piotrek42
23-12-2012, 21:43
No w końcu się zmieniła, nic nie zmieniałem, tak sama od siebie, dziwne.

A to normalne... u pewnego ojca dyrektora to się nazywa CUD !!! dosc częste zjawisko :D

zbigmaz01
23-12-2012, 22:19
A to normalne... u pewnego ojca dyrektora to się nazywa CUD !!! dosc częste zjawisko :DPiotrek cuda to będą jak pod swoją chałupą złoża termalne znajdę :) Bo ociec dyrektor szuka :)

Krzysiek23
23-12-2012, 22:38
Piotrek cuda to będą jak pod swoją chałupą złoża termalne znajdę :) Bo ociec dyrektor szuka :)

Swoją drogą ma Głowę na karku :D i nie nosi jej dla ozdoby:P

Piotrek42
23-12-2012, 22:40
Swoją drogą ma Głowę na karku :D i nie nosi jej dla ozdoby:P

Co fakt to fakt.... widziałem nawet jego brykę :)

zbigmaz01
23-12-2012, 22:48
Co fakt to fakt.... widziałem nawet jego brykę :)Maybacha? Wart tych pieniędzy?

Piotrek42
23-12-2012, 22:50
Maybacha? Wart tych pieniędzy?

Maybacha... nie wiem czy wart bo aż tak blisko nie dało się podejść...

karoka65
23-12-2012, 23:00
Maybacha... nie wiem czy wart bo aż tak blisko nie dało się podejść...
Noo, mogli cię goryle ostrzelać hehe

zbigmaz01
23-12-2012, 23:01
Maybacha... nie wiem czy wart bo aż tak blisko nie dało się podejść...Pewnie bym nie chciał takiego bo do niego potrzebny jest kierowca a ja nie lubię jak ktoś inny prowadzi :)

karoka65
23-12-2012, 23:03
Zbyszek zostanie ci coś po świętach :)
Obiecane mam wolne :)

karoka65
23-12-2012, 23:06
Pewnie bym nie chciał takiego bo do niego potrzebny jest kierowca a ja nie lubię jak ktoś inny prowadzi :)
No średnia przyjemność, mieć taką furę i siedzieć na tylnej kanapie.
No chyba że ze dwie młode dupy obok hehe

zbigmaz01
23-12-2012, 23:08
No średnia przyjemność, mieć taką furę i siedzieć na tylnej kanapie.
No chyba że ze dwie młode dupy obok heheTą tylną kanapę z tą dokładką to ja bym sobie wziął :p

zbigmaz01
23-12-2012, 23:09
Zbyszek zostanie ci coś po świętach :)
Obiecane mam wolne :)Jetem na urlopie :P

szczudlo
24-12-2012, 00:44
Jak ktoś chce mieć ecoala na ekranie tv to jest do kupinie usb stick z androidem na pokładzie wymagany port usb w telewizorze no i łacze hdmi. Stick się nazywa mk802 o prócz alikacji pod ecoala można min wgrać dostępne już dla androida xbmc (pierwsze kroki), centrum multimedialne.

Jest już od groma takich androidowych urządzeń, śledzę od jakiegoś czasu temat o mk808 ale jak dla mnie zbyt dużo do poprawiania ( http://hdtvpolska.com/topic/29462-mk808-mini-recenzja-wersja-2/ ), bardziej przemawia do mnie minix neo x5 oczywiście wszystko zależy od tego ile ma się kasy na takie gadżety.

miksar
24-12-2012, 03:17
:hug:ZDROWYCH I RODZINNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ORAZ SZCZĘŚLIWGO NOWEGO 2013 ROKU WSZYSTKIM FORUMOWICZOM ŻYCZY MIKSAR Z RODZINKĄ

minertu
24-12-2012, 08:45
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia

Pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia

Sukcesów o które warto walczyć
Radości którymi warto się dzielić
Satysfakcji którą warto mieć

Dobrego Zdrowia bez którego ciężko żyć.

Czerny
24-12-2012, 09:36
Zdrowych, radosnych i CIEPŁYCH :p Świąt Bożego Narodzenia, wspaniałej rodzinnej atmosfery, moc prezentów i dużo dużo spokoju i wyciszenia.

cichy777
24-12-2012, 10:53
Niech Święta Bożego Narodzenia i Wigilijny wieczór, upłyną Wam w szczęściu i radości przy staropolskich kolędach i zapachu świerkowej gałązki.

minertu
24-12-2012, 11:49
Co rozmowy z dostawcami nie idą po myśli? Przestań w końcu robić z nas z wariatów, że ktoś coś źle nagrywa i że coś mu się wydaje ekoenergia wypuścila bubel i umywa teraz ręce, co chcesz mi wmówić, że nie wiem co słyszę. Od jakiegoś czasu to tak właśnie idzie w tym kierunku. Miałem tego nie pisać ale napiszę, zadzwonilem do instalco ktoś dam odebrał i grał wariata, że nie wie o co chodzi dopieor jak się powołałem na forum to Pana oświeciło, że wie o problemie widzę, że libia obrony obrana wmówić za wszelką cene klientom ,że im się wydaje. Co mnie intresuje, że Ty wyślesz jakieś 5 zestawów do znajomego na próbę, to ma być miarodajna ocena problemu i na tej podstawie wydana opinia?Kpisz? Mój buczy i tyle już Ci ktoś napisał, że węgla i dmuchawy nie słychać a buczy na całą chatę.

Kol krzysiek ja nie mam możliwości ale może nagraj koledze minertu nie z metra ale z 10 z najdalszego pomieszczenia zwłaszcza moment załączenia podajnika, jestem pewien, że sie nagra.Masz całkowitą rację.Nic nie idzie,nic nie robimy i pierdzimy w stołki.Za to Ty "złośliwy człowieku" nie czekając na rozwiązanie problemu zachowujesz się jak typowy ......... i robisz najwięcej.
Pokaż mi ,w którym miejscu robię z was wariatów?Zostaliście sami z problemem?Jest problem , który potrzebuje trochę czasu na jego rozwiązanie.Jeżeli tego nie potrafisz zrozumieć to Twoja sprawa.Jesteś jaki jesteś i tego nikt nie zmieni.
Życzę spokojnych , zdrowych i wesołych świąt.

Piotrek42
24-12-2012, 12:13
Święta sa.....

karoka65
24-12-2012, 12:14
Panowie wyluzujcie, święta się nam zaczynają.
Dołączę się się także życząc Zdrowych, Spokojnych o Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym 2013 roku.
Trzymajcie się cieplutko.
Pozdrawia, Wiesiek z rodziną.
FHU Karoka-Eko

minertu
24-12-2012, 12:38
A co mam zrobić mieszkając w UK aby rozwiązać problem, złośliwy to Ty jesteś bo Ci ludzie piszą, że mają problem a Ty się czepiasz, że źle nagrywają i nie mając takiego pieca piszesz, że głośniej słychać węgiel i dmuchawę, kiedy relacje nasz wszystkich mających ten problem mówią inaczej. Nie jestem złośliwy tylko zły jak czytam takie wywody, jestem jaki jestem bo jestem klientem który zaplacił i ktoremu się wmawia, że ma paranoje.

Problem wy wyolbrzymiacie bo wystarczy, że pojeziesz do swojego klienta Cichego posłuchasz jak to działa, wymienisz silnik na nord i znowu posłuchasz i już bedziesz wiedział, czy to akustyka kotłowni, urojenia klienta czy jednak wadliwa partia silników

Przecież mamy rózne kotłownie jeden ma pex drugi miedź a każdy tak samo to słyszy jako buczenie. I odemnie się odwal bo sobie nowego wroga szukasz który to śmie coś krytykowac w kotle, poczytaj do końca co o nim pisze i przemyśl zanim mi znowu coś w tym stylu odpiszesz.

Kto ci wmawia,że masz paranoje?Opisać a wmawiać to chyba różnica.Po to powstał wątek aby każdy na nim pisał co mu odpowiada a co nie.Czy ja ci cokolwiek zabroniłem pisać.Masz prawo być wkurzony bo sam bym był ale nie chcesz nikomu dać czasu na rozwiązanie problemu.A z kolegą cichy777 się umówię ale po świętach.Póki co ciesz się nimi i nerwy schowaj bo nie czas i pora na nie.

Michał30
24-12-2012, 12:54
Również wszystkim życzę Spokojnych,zdrowych i ciepłych świąt Bożego Narodzenia i przy okazji oświećcie mnie jak to jest z tym czujnikiem tem.podłogówki: czy ten czujnik powinien znajdować się w posadzce(mierząc tem.podłogi) czy raczej powinien znajdować się na ścianie 1,5m od podłogi w pomieszczeniu gdzie jest ogrzewanie podłogowe. Pytam bo różnie jest to opisywane.Całe szczęście przed tynkami i wylewkami umieściłem sobie odpowiednie kable a więc mam kilka możliwości kombinowania. Wstawię nawet zdjęcia w których miejscach znajdują się kable.Czerwonymi liniami zaznaczone jest wodne ogrzewanie podłogowe,zielonymi X zaznaczone są mniejsca gdzie wyprowadzone są przewody.

karoka65
24-12-2012, 12:57
Czujnik ma mierzyć temp. powietrza gdzie jest podłogówka a nie temp. podłogi :)

minertu
24-12-2012, 13:00
Również wszystkim życzę Spokojnych,zdrowych i ciepłych świąt Bożego Narodzenia i przy okazji oświećcie mnie jak to jest z tym czujnikiem tem.podłogówki: czy ten czujnik powinien znajdować się w posadzce(mierząc tem.podłogi) czy raczej powinien znajdować się na ścianie 1,5m od podłogi w pomieszczeniu gdzie jest ogrzewanie podłogowe. Pytam bo różnie jest to opisywane.Całe szczęście przed tynkami i wylewkami umieściłem sobie odpowiednie kable a więc mam kilka możliwości kombinowania. Wstawię nawet zdjęcia w których miejscach znajdują się kable.Czerwonymi liniami zaznaczone jest wodne ogrzewanie podłogowe,zielonymi X zaznaczone są mniejsca gdzie wyprowadzone są przewody.To zależy czy chcesz mierzyć temp podłogi czy temp wewn gdzie jest ogrzewanie podłogowe.Ja jestem za temp wew i umieścił bym go wg zdjęcia nr 1 x z prawej

sipus31
24-12-2012, 13:01
Dolaczam sie do zyczen
Zdrowych i spokojnych, spokojnych, spokojnych Swiat wszystkim zycze.

szczudlo
24-12-2012, 13:04
To i ja przyłączę się do życzeń. Wszystkim życzę ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT oraz SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2013 ROKU !!

Michał30
24-12-2012, 13:11
Czujnik ma mierzyć temp. powietrza gdzie jest podłogówka a nie temp. podłogi :)
I wszystko w temacie,dzięki Wiesiek,rozumiem że czujnik do tem.podłogówki dokładnie taki sam jak czujnik wewnętrzny bądź zewnętrzny?? Nie dość że święta na obczyźnie to jeszcze net ucieka Świetnie!!! Jak w piosence pojawiam się i znikam!!!;)

zet66
24-12-2012, 13:14
Wielu radosnych chwil z okazji
Świąt Bożego Narodzenia
Wszystkiego co najlepsze
w nadchodzącym
Nowym Roku
2013

karoka65
24-12-2012, 13:22
I wszystko w temacie,dzięki Wiesiek,rozumiem że czujnik do tem.podłogówki dokładnie taki sam jak czujnik wewnętrzny bądź zewnętrzny?? Nie dość że święta na obczyźnie to jeszcze net ucieka Świetnie!!! Jak w piosence pojawiam się i znikam!!!;)
Tak, to identyczne czujniki.

zbigmaz01
24-12-2012, 13:22
... jak to jest z tym czujnikiem tem.podłogówki: czy ten czujnik powinien znajdować się w posadzce(mierząc tem.podłogi) czy raczej powinien znajdować się na ścianie 1,5m od podłogi w pomieszczeniu gdzie jest ogrzewanie podłogowe. ...Czerwonymi liniami zaznaczone jest wodne ogrzewanie podłogowe,zielonymi X zaznaczone są mniejsca gdzie wyprowadzone są przewody.Lepiej (ja tak sądzę) jak mierzy temp. powietrza niż podłogi. To mnie ma być ciepło a nie podłoga ciepła a o za tym idzie na ile podnieść temp. podłogi abym miał ciepło. Żadnych przeliczeń a ciepło ma być. Jeżeli chodzi o miejsce umieszczenia czujnika to wyszukaj takie miejsce aby nie było przeciągów, zawirowań powietrza a jeszcze aby żadne dodatkowe źródło ciepła typu od TV, lampki czy innych tego typu wydzielających nie zakłóciło pracy takiego czujnika. Im spokojniej przy czujniku tym stabilniejsza praca całego układu.

karoka65
24-12-2012, 13:25
Dokładnie tak :)

Michał30
24-12-2012, 13:33
To zależy czy chcesz mierzyć temp podłogi czy temp wewn gdzie jest ogrzewanie podłogowe.Ja jestem za temp wew i umieścił bym go wg zdjęcia nr 1 x z prawej
No to teraz już wiem wszystko na ten temat,jednak będę mierzył tem.wew.w pomieszczeniu gdzie jest podłogówka,kilka przewodów jest a wiec coś wybiorę.

zbigmaz01
24-12-2012, 13:34
Dokładnie tak :)Zamordowałeś już karpia:confused: http://emotikona.pl/emotikony/pic/0Laie_53.gif (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Femotikona.pl%2Femo tikony%2F)

minertu
24-12-2012, 13:36
No to teraz już wiem wszystko na ten temat,jednak będę mierzył tem.wew.w pomieszczeniu gdzie jest podłogówka,kilka przewodów jest a wiec coś wybiorę.Jak widzisz większość jest zgodna co do tego co masz mierzyć.Da się i tak i tak ale prościej jest mierzyć temp komfortową dla ciebie.

Michał30
24-12-2012, 13:44
Wielkie dzięki Panowie za odpowiedzi.Teraz już wiem co mam nim mierzyć i gdzie zamontować.I Święta już mam spokojne a tak ten czujnik chodził mi po głowie:p

karoka65
24-12-2012, 13:52
Zamordowałeś już karpia:confused: http://emotikona.pl/emotikony/pic/0Laie_53.gif (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Femotikona.pl%2Femo tikony%2F)
Ja nie lubię przemocy hehe.
Mam ludzi od tego ( żona ) :)
Leżał sztywny od lata w zamrażarce ( własnym kijem złowiony )

Michał30
24-12-2012, 13:56
Ja nie lubię przemocy hehe.
Mam ludzi od tego ( żona ) :)
Leżał sztywny od lata w zamrażarce ( własnym kijem złowiony )
Własnym kijem to jeszcze spoko,(oby tylko nie na własnego robaka:lol2:

zbigmaz01
24-12-2012, 13:57
Ja nie lubię przemocy hehe.
Mam ludzi od tego ( żona ) :)
Leżał sztywny od lata w zamrażarce ( własnym kijem złowiony )Zawsze taki zapracowany a na to miałeś czas:confused:

karoka65
24-12-2012, 14:01
No chyba raz byłem w tym roku :(

Delphion1
24-12-2012, 14:07
To i ja się przyłącze do życzeń
http://lecimyzzyczeniami.pl/pl/zyczenia/b51e7c3b23c2e60abfb1de99bc5bdba2

karoka65
24-12-2012, 14:19
Jak ktoś chce mieć ecoala na ekranie tv to jest do kupinie usb stick z androidem na pokładzie wymagany port usb w telewizorze no i łacze hdmi. Stick się nazywa mk802 o prócz alikacji pod ecoala można min wgrać dostępne już dla androida xbmc (pierwsze kroki), centrum multimedialne.
Wystarcza mi Wifi w telewizorze, wchodzę na eSterownik i mam 42 calową wizualizację :)

karoka65
24-12-2012, 14:23
No trzeba to wyłączać chyba i do kolacji się szykować powoli bo mnie żona z tym pudełkiem wyrzuci z chałupy :)
Jeszcze raz wszystkiego dobrego, smacznego karpia w gronie rodzinnym.

Delphion1
24-12-2012, 14:35
http://w168.wrzuta.pl/film/8KlRhHaf2Lh/mov00021

Nagrane tel.wiec szału nie ma. Koniec filmu kilka razy sam podajnik włączony.
Postaram się o lepsza jakość wkrótce :)

zbigmaz01
24-12-2012, 14:41
http://w168.wrzuta.pl/film/8KlRhHaf2Lh/mov00021

Nagrane tel.wiec szału nie ma. Koniec filmu kilka razy sam podajnik włączony.
Postaram się o lepsza jakość wkrótce :)Czy mi się wydawało czy podajnik jest pusty?

raf1
24-12-2012, 14:58
Też dołączam się do życzeń - Zdrowych i spokojnych Świąt oraz cichszych RBR -ów :) zyczę:rolleyes:

dino49
24-12-2012, 20:19
Radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Mocy serdeczności, bogatego Mikołaja i obfitości na stole Wigilijnym. Dobrego wypoczynku, wiele uśmiechu i pogody ducha. Pozdrawiam. :)

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/188729_4113511158977_1178694103_n.jpg

Delphion1
24-12-2012, 20:38
Czy mi się wydawało czy podajnik jest pusty?
niestety wydawało Ci się w 3/4 pełny

Krzysiek23
25-12-2012, 13:39
Wesołych Świąt

pawko_
25-12-2012, 14:58
Witajcie. Dzisiaj podczas uszczelniania korony nagrałem filmik z tym buczeniem...Niestety słaba jakość ale lepszym sprzętem nie dysponuję.

http://w640.wrzuta.pl/film/3tPkcRNwLAF/img_0950

U mnie słychać identycznie ! : /

P.S Wesołych, spokojnych Świąt :)

Krzysiek23
25-12-2012, 15:58
U mnie słychać identycznie ! : /

P.S Wesołych, spokojnych Świąt :)

na czas świąt zawieszamy rozmowy o buczeniu aby się nie denerwować:)

Krzysiek23
25-12-2012, 16:00
Jak robicie jak dosypujecie groszku do zbiornika w momencie kiedy zbiornik nie jest jeszcze pusty? wpisujecie ile kg wsypaliście? czy ile od zasypania znajduje się kg koszu na węgiel ?bo 24 Grudnia dosypałem ok 60kg do pelna ale wbiłem że wsypałem 150kg czyli że jest do pełna... to mi pokazało spalanie z 2-3 dni na poziomie 50kg a tak nie było....dzisiaj zmieniłem na 60kg ale spalanie dalej tam pokazuje 50kg...jak Wy to robicie ?

zbigmaz01
25-12-2012, 21:46
Jak robicie jak dosypujecie groszku do zbiornika w momencie kiedy zbiornik nie jest jeszcze pusty? wpisujecie ile kg wsypaliście? czy ile od zasypania znajduje się kg koszu na węgiel ?bo 24 Grudnia dosypałem ok 60kg do pelna ale wbiłem że wsypałem 150kg czyli że jest do pełna... to mi pokazało spalanie z 2-3 dni na poziomie 50kg a tak nie było....dzisiaj zmieniłem na 60kg ale spalanie dalej tam pokazuje 50kg...jak Wy to robicie ?

Wpisuję tyle ile zasypałem, żadnych kombinacji. Różnica jaka wychodzi między tym co pokazuje na stronie esterownik a tym co zasypałem jest w granicach 3-4kg/24h Teraz faktycznie mi wyszło 33.36kg/24h a statystyki na esterownik pokazują 37,78kg/24h Taki błąd to pryszcz zależny od instalacji i warunków spalania :)

Krzysiek23
25-12-2012, 22:02
Wpisuję tyle ile zasypałem, żadnych kombinacji. Różnica jaka wychodzi między tym co pokazuje na stronie esterownik a tym co zasypałem jest w granicach 3-4kg/24h Teraz faktycznie mi wyszło 33.36kg/24h a statystyki na esterownik pokazują 37,78kg/24h Taki błąd to pryszcz zależny od instalacji i warunków spalania :)
czyli jak dajmy na to jest w koszu trochę...dosypałeś 30kg (ale nie do pełna) to wpisujesz 30kg i nic więcej ? tak?

zbigmaz01
25-12-2012, 22:07
czyli jak dajmy na to jest w koszu trochę...dosypałeś 30kg (ale nie do pełna) to wpisujesz 30kg i nic więcej ? tak?No tak mało to nie dosypuje, ale tak właśnie robię :)
Zobacz ile dzisiaj zasypałem, pełen zasyp to wiesz ile :)

Krzysiek23
25-12-2012, 22:26
No tak mało to nie dosypuje, ale tak właśnie robię :)
Zobacz ile dzisiaj zasypałem, pełen zasyp to wiesz ile :)
Zerknij do mnie... moze ja w źle to odczytuje? mi pokazuje ponad 50kg a powinno być w okolicach 25kg

zbigmaz01
25-12-2012, 22:52
Zerknij do mnie... moze ja w źle to odczytuje? mi pokazuje ponad 50kg a powinno być w okolicach 25kg
Jeżeli zasypywałeś do pełna to wychodzi około 28kg/24h Nie wiem jak poprzednie zasypy robiłeś i jaki masz przelicznik na min. pracy ślimaka. W wersji najnowszej jest chyba to troszkę lepiej liczone.
A swoją drogą twoja lista zdarzeń jest cholernie długa, nie możesz się uspokoić i go nie przełączać aby ten kocioł się ustabilizował?
Daj mu w spokoju pracować. Porównaj moją listę ze swoją, ile u ciebie jest wpisów a ile u mnie. Mniej wpisów lepiej spala i pracuje.

Krzysiek23
25-12-2012, 23:22
Jeżeli zasypywałeś do pełna to wychodzi około 28kg/24h Nie wiem jak poprzednie zasypy robiłeś i jaki masz przelicznik na min. pracy ślimaka. W wersji najnowszej jest chyba to troszkę lepiej liczone.
A swoją drogą twoja lista zdarzeń jest cholernie długa, nie możesz się uspokoić i go nie przełączać aby ten kocioł się ustabilizował?
Daj mu w spokoju pracować. Porównaj moją listę ze swoją, ile u ciebie jest wpisów a ile u mnie. Mniej wpisów lepiej spala i pracuje.

Staram Się

minertu
26-12-2012, 11:06
Jeżeli dosypujesz to musisz odliczyć to co zostało nie spalone.Po nowym roku się to zmieni ,na razie trzeba edytować zasyp.

Krzysiek23
26-12-2012, 13:20
Jeżeli dosypujesz to musisz odliczyć to co zostało nie spalone.Po nowym roku się to zmieni ,na razie trzeba edytować zasyp.

odliczyć od ? od tego co dosypałem ? czy od pełnego zasobnika czyli 150kg w moim wypadku?