PDA

Zobacz pełną wersję : Rbr Ekouniwersal



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114

Novy!
17-08-2013, 21:42
Takich ludzi najbardziej szlak trafia jak nie mają z kim wojować, także pana też proszę jak już było napisane o ignorowanie zaczepek i nie reagowanie na prowokacje.

Szanuję Pana,zrobię tak jak Pan prosi.

zbigmaz01
17-08-2013, 21:47
...
Takich ludzi najbardziej szlak trafia jak nie mają z kim wojować, także pana też proszę jak już było napisane o ignorowanie zaczepek i nie reagowanie na prowokacje.Skoro na swojej stronie nie ma tyle wejść co powinien, nie ma wpisów to trzeba uiszczać opłaty, za darmo tego nie ma. Zgnoić to forum, na esterownik a link podawać do swojego :P

karoka65
17-08-2013, 21:49
Nie wiem w sumie dlaczego admini z tego forum nie reagują na to że ktoś wyciąga im swoich userów linkując do innych for.

marek43
17-08-2013, 21:52
Panowie, nie dajcie się prowokować, piszmy na temat kociołka, a ignorujmy bezsensowne tendencyjne wpisy osób siejących zamęt.
NIE ODPISUJCIE NA PROWOKACJE I SAMI SIĘ STĄD ZADYMIARZE WYNIOSĄ.
Miłego grilowania i odpoczywania. Piękna pogoda za oknem.
Pozdrawiam.

Jestem tego samego zdania

zbigmaz01
17-08-2013, 21:52
Nie wiem w sumie dlaczego admini z tego forum nie reagują na to że ktoś wyciąga im swoich userów linkując do innych for.
I to jeszcze bez płatnego profilu bo tantiemy przecież wpływają :)

lestek27
17-08-2013, 21:55
Pełna zgoda,tylko p.Wiesiek zniżył się do ich poziomu i został pokonany.


I jak kociołek śmiga?Potwierdza się teza że lepiej trzymać go nieco wyżej na CO?

Teza o trzymaniu kociołka trochę wyżej myślę że jak najbardziej się sprawdza. Miałem co prawda trochę przygód ostatnio ale jakoś powoli ogarniam sytuację:)
Co do zniżenia się do określonego poziomu przez Pana Wieśka to faktycznie tak było ale w porę wrócił spokój i opanowanie a to cecha inteligentnych ludzi. Dać się nieść emocjom i nerwom to każdy potrafi. Sztuka się pohamować.

Novy!
17-08-2013, 21:58
Teza o trzymaniu kociołka trochę wyżej myślę że jak najbardziej się sprawdza. Miałem co prawda trochę przygód ostatnio ale jakoś powoli ogarniam sytuację:)


lestek zauważyłeś że górna "furtka" się grzeje w czasie trybu grzania,i to dość znacznie?Myślę o wklejeniu takiego szamotu jaka ma "furta" paleniska.Zauważyłeś może u siebie to samo?

BBE
17-08-2013, 21:59
Nie wiem w sumie dlaczego admini z tego forum nie reagują na to że ktoś wyciąga im swoich userów linkując do innych for.

Szanowny kolego, tu modom pieca nie sprzedałeś, to Ci nie pomoga zataić wypowiedzi.
Userzy doczekali się cenzury na innym forum, o którym była tu mowa, i co? I powoli zamiera.
To samo ma być tutaj?

karoka65
17-08-2013, 22:00
Lestek spokój to będzie max do rana niestety.

karoka65
17-08-2013, 22:04
Szanowny kolego, tu modom pieca nie sprzedałeś, to Ci nie pomoga zataić wypowiedzi.
Userzy doczekali się cenzury na innym forum, o którym była tu mowa, i co? I powoli zamiera.
To samo ma być tutaj?
Jakoś w dziwnym czasie się tu pojawiłeś, podobno chciałeś się czegoś dowiedzieć.
Nie doczekałem się tych pytań do tej pory i tylko Twoje stwierdzenie że ja ci nie pomogę.
Jakoś dobrze zorientowany jesteś we wszystkim, co, kto, gdzie i kiedy.
Dziwne.
A kto zrobił rozpierduchę na tym innym forum ?
Ja ?

karoka65
17-08-2013, 22:06
Zwrot "szanowny kolego" też jakoś brzmi znajomo.

BBE
17-08-2013, 22:07
Jakoś w dziwnym czasie się tu pojawiłeś, podobno chciałeś się czegoś dowiedzieć.
Nie doczekałem się tych pytań do tej pory i tylko Twoje stwierdzenie że ja ci nie pomogę.
Jakoś dobrze zorientowany jesteś we wszystkim, co, kto, gdzie i kiedy.
Dziwne.
A kto zrobił rozpierduchę na tym innym forum ?
Ja ?

W dużej mierze tak, SPRZEDAJĄC piec modowi.

zbigmaz01
17-08-2013, 22:08
Jakoś w dziwnym czasie się tu pojawiłeś, podobno chciałeś się czegoś dowiedzieć.
Nie doczekałem się tych pytań do tej pory i tylko Twoje stwierdzenie że ja ci nie pomogę.
Jakoś dobrze zorientowany jesteś we wszystkim, co, kto, gdzie i kiedy.
Dziwne.
A kto zrobił rozpierduchę na tym innym forum ?
Ja ?Po wypowiedziach można stwierdzić że szkoda klawiatury, daj spokój Wiesiek, czas na spoczynek :)

lestek27
17-08-2013, 22:13
lestek zauważyłeś że górna "furtka" się grzeje w czasie trybu grzania,i to dość znacznie?Myślę o wklejeniu takiego szamotu jaka ma "furta" paleniska.Zauważyłeś może u siebie to samo?

Nie zwróciłem na to uwagi. Może to było by jakieś rozwiązanie ale czy wtedy nie przebijałby temp. zadanej jeszcze bardziej?
Może takie ujście ciepła jest potrzebne latem?
Zerknę jutro czy tak jest.

lestek27
17-08-2013, 22:16
Lestek spokój to będzie max do rana niestety.

Myślę że gdyby tak zignorować całkowicie wpisy tych co to szukają zadymy to nie zagościli by tu zbyt długo.
Ktoś w tym wszystkim musi okazać się mądrzejszy.

zbigmaz01
17-08-2013, 22:17
Nie zwróciłem na to uwagi. Może to było by jakieś rozwiązanie ale czy wtedy nie przebijałby temp. zadanej jeszcze bardziej?
Może takie ujście ciepła jest potrzebne latem?
Zerknę jutro czy tak jest.Nie ma tego dużo ale ciepłe są.
Zimą się przydaje, nie trzeba ogrzewać dodatkowo kotłowni, zawsze to złamie temp. w pomieszczeniu.

Novy!
17-08-2013, 22:18
Nie zwróciłem na to uwagi. Może to było by jakieś rozwiązanie ale czy wtedy nie przebijałby temp. zadanej jeszcze bardziej?
Może takie ujście ciepła jest potrzebne latem?
Zerknę jutro czy tak jest.

lestek nie ogrzewamy kotłowni tylko układ CO i CWU,takie zjawisko świadczy jedynie o złej izolacji "furtki" a tego nie chcemy.BTW w moim Ogniwie grzały furtki,i cały gabaryt kotła.Jak sprzedawałem to rozkręciliśmy je do golasa.Na korpusie kotła była wata,tylko że była to izolacja 5 cm rozdarta na szczępy .Mam gdzieś chyba filmik jaki kręcił kupiec.Koleś był przerażony.Kotłownie miałem ogrzaną bez grzejnika ;)

zbigmaz01
17-08-2013, 22:19
Myślę że gdyby tak zignorować całkowicie wpisy tych co to szukają zadymy to nie zagościli by tu zbyt długo.
Ktoś w tym wszystkim musi okazać się mądrzejszy.Jednak czasami nerwy puszczają :(

lestek27
17-08-2013, 22:20
Dokładnie. Zimą złami powietrze w kotłowni a latem troszkę ujścia jest żeby nie przegrzewać zbyt mocno:)
Jak na razie daleki jestem od ulepszania tego co chyba złe nie jest. Może po pierwszym sezonie dojdę do jakiś wniosków i wpadnie mi coś do głowy ale z pewnością skontaktuję się w tej sprawie z kim trzeba zanim zrobię cokolwiek. Za malutki jestem w tych sprawach żeby brać się za ulepszanie:)

Novy!
17-08-2013, 22:20
Nie ma tego dużo ale ciepłe są.
Zimą się przydaje, nie trzeba ogrzewać dodatkowo kotłowni, zawsze to złamie temp. w pomieszczeniu.

zbig,lepiej zamontować grzejnik w kotłowni a niżeli grzać kotłownię ciepłem promieniującym z powodu braku właściwej izolacji kotła czy rurek układu CO.Uwierz.

karoka65
17-08-2013, 22:21
W dużej mierze tak, SPRZEDAJĄC piec modowi.
No widzę że próbujesz już oszczerstw.
Ja bynajmniej nic nie wiem że jakiś mod z któregoś forum zakupił u mnie kocioł.
Jak tak to proszę podać któremu i z jakiego forum ?
Bywam tutaj, na eSterownik i rzadko zaglądam na budowlane.
Komu ?

Novy!
17-08-2013, 22:22
No widzę że próbujesz już oszczerstw.
Ja bynajmniej nic nie wiem że jakiś mod z któregoś forum zakupił u mnie kocioł.
Jak tak to proszę podać któremu i z jakiego forum ?
Bywam tutaj, na eSterownik i rzadko zaglądam na budowlane.
Komu ?
Wiesiek,rozmawiamy o kotle RBR 11kW,nie przeszkadzaj.

lestek27
17-08-2013, 22:23
Jednak czasami nerwy puszczają :(

Nie wiem czy bardziej nie podniesie ciśnienia olewka z góry na dół niż kłótnia na forum.
Dla mnie małym jest ten co na siłę próbuje szukać konfliktu i zaczepki.

zbigmaz01
17-08-2013, 22:23
zbig,lepiej zamontować grzejnik w kotłowni a niżeli grzać kotłownię ciepłem promieniującym z powodu braku właściwej izolacji kotła czy rurek układu CO.Uwierz.Jedno i drugie jest dobre. W zimie nawet bardziej bo lepsze jest cieplejsze powietrze do spalania.

lestek27
17-08-2013, 22:27
lestek nie ogrzewamy kotłowni tylko układ CO i CWU,takie zjawisko świadczy jedynie o złej izolacji "furtki" a tego nie chcemy.BTW w moim Ogniwie grzały furtki,i cały gabaryt kotła.Jak sprzedawałem to rozkręciliśmy je do golasa.Na korpusie kotła była wata,tylko że była to izolacja 5 cm rozdarta na szczępy .Mam gdzieś chyba filmik jaki kręcił kupiec.Koleś był przerażony.Kotłownie miałem ogrzaną bez grzejnika ;)

No to próbuj coś z\ tym robić jeśli tak uważasz.
Ja jak na razie się powstrzymam. Jak ci wyjdzie coś fajnego to może zrobię podobnie:)
Tak jak mówiłem. Jestem zielony jak trawa w sprawie kotłów i ogrzewania i nie powinienem się zabierać za przeróbki czegoś zrobionego przez na pewno bardziej kumatych ludzi niż ja.

karoka65
17-08-2013, 22:28
Wiesiek,rozmawiamy o kotle RBR 11kW,nie przeszkadzaj.
Przepraszam ( znowu ) ale padło oszczerstwo w moim kierunku, że kogoś przekupiłem czy coś w tym stylu.
Tych których tam ocenzurowano sami na to zapracowali z resztą jak i tutaj.

Novy!
17-08-2013, 22:28
Jedno i drugie jest dobre. W zimie nawet bardziej bo lepsze jest cieplejsze powietrze do spalania.

zbig,cieplejsze powietrze w kotłowni jest dużo lepsze niż chłodne.Ewentualna wilgoć tego pomieszczenia też ma znaczenie.Nie uwierzę że lepiej zdjąć izolację z kotła a niżeli zamontować grzejnik w kotłowni.Jeśli podłączenie do komina ma długość większą niż 30cm ,to też powinno być zaizolowane.Nie grzejemy kotłowni ciepłem które jest wynikiem braku izolacji kotła i instalacji CO,CWU.Od tego są grzejniki.

karaoka -mylę się?

BBE
17-08-2013, 22:30
No widzę że próbujesz już oszczerstw.
Ja bynajmniej nic nie wiem że jakiś mod z któregoś forum zakupił u mnie kocioł.
Jak tak to proszę podać któremu i z jakiego forum ?
Bywam tutaj, na eSterownik i rzadko zaglądam na budowlane.
Komu ?
Sorry stary, ta stopki niektórych modów mnie zmyliły.


Przepraszam ( znowu ) ale padło oszczerstwo w moim kierunku, że kogoś przekupiłem czy coś w tym stylu.
Tych których tam ocenzurowano sami na to zapracowali z resztą jak i tutaj.
BTW - ocenzurowano tylko niektórych? A skąd zwykły użytkownik o tym wie?

karoka65
17-08-2013, 22:38
Zdecydowanie wg. mnie powinno iść to w grzejniki.
Wiem że kolega czp1 kombinował coś z odzyskiem ciepła z rury spalinowej przy swoim Kielarze ale już nie bardzo pamiętam o co chodziło.
Wszystkie, mniej czy więcej się nagrzewają.
Nawet podczas wizyty w Zabrzu Suspenser mierzył temp. drzwiczek w badanym kotle i też mocno grzały, nie chcę strzelać ale chyba coś około 150 stopni, zależy to od mocy z jaką pracuje palnik ale to chyba normalne :)

Novy!
17-08-2013, 22:43
Zdecydowanie wg. mnie powinno iść to w grzejniki.
Wiem że kolega czp1 kombinował coś z odzyskiem ciepła z rury spalinowej przy swoim Kielarze ale już nie bardzo pamiętam o co chodziło.
Wszystkie, mniej czy więcej się nagrzewają.
Nawet podczas wizyty w Zabrzu Suspenser mierzył temp. drzwiczek w badanym kotle i też mocno grzały, nie chcę strzelać ale chyba coś około 150 stopni, zależy to od mocy z jaką pracuje palnik ale to chyba normalne :)

Tak jak Panu mówiłem,wygaszę kocioł i wkleję 2 cm szamocik,nie zaszkodzi a w komorze będzie cieplej.Nie chcę grzać kotłowni ;)Pewnie nie wiele to zmieni ,ale w tym samym celu zaizolowałem rurki układu CO i CWU.

BTW to jedyna słabość jaką na ten czas zaobserwowałem w kotle marki RBR 11kW.

lestek27
17-08-2013, 22:46
Nie bardzo wiem jak można odzyskiwać ciepło z rury prowadzącej do komina?
Chyba tylko po to żeby w kominie było cieplej.
No ale ja się nie znam. Może są jakieś nie znane mi rozwiązania.

karoka65
17-08-2013, 22:47
Włos ci z głowy za to nie spadnie :)
Chcesz wklej sobie, ja nic nie daję, widziałeś gdzie stoi mój kocioł, jest tam bojler, rury wszystkie, kiedy nie było tam kotła panowała temperatura prawie jak na dworze także mi się to przydaje :)

Novy!
17-08-2013, 22:51
Włos ci z głowy za to nie spadnie :)
Chcesz wklej sobie, ja nic nie daję, widziałeś gdzie stoi mój kocioł, jest tam bojler, rury wszystkie, kiedy nie było tam kotła panowała temperatura prawie jak na dworze także mi się to przydaje :)

To pierdoły są ,wiem.Może tylko i za wyjątkiem faktu że kotłownie ogrzewam grzejnikiem bo tak chcę więc po kiego mi grzanie z obudowy kotła?

karoka65
17-08-2013, 22:53
Z drzwiczek, drzwiczek :)
Bo zaraz podłapią że w RBRach niema izolacji i w kotłowni sauna się robi :)

lestek27
17-08-2013, 22:55
Dla mnie minusem jest zbyt wysoki pogrzebacz do czyszczenia kotła. Nie ma możliwości wyczyścić nim półek w górnej części bo się po prostu nie mieści.
Trzeba sobie coś samemu zorganizować na wzór tego tylko niższy i będzie ok.

lestek27
17-08-2013, 22:56
Z drzwiczek, drzwiczek :)
Bo zaraz podłapią że w RBRach niema izolacji i w kotłowni sauna się robi :)

Biorąc pod uwagę jacy ludzie się tu ostatnio pojawiają to całkiem możliwe.

Novy!
17-08-2013, 22:56
Z drzwiczek, drzwiczek :)
Bo zaraz podłapią że w RBRach niema izolacji i w kotłowni sauna się robi :)

Tak,z top furtki ;)Musi coś być nie tak w tym kotle,wciąż szukam.Jak znajdę i VERB powie że mam rację,suchej nitki nie zostawię.Może coś mi zawijan odpali ;)

Novy!
17-08-2013, 22:59
Dla mnie minusem jest zbyt wysoki pogrzebacz do czyszczenia kotła. Nie ma możliwości wyczyścić nim półek w górnej części bo się po prostu nie mieści.
Trzeba sobie coś samemu zorganizować na wzór tego tylko niższy i będzie ok.

Brat użył szlifierki kątowej,ja nie czyszczę do 3 zasypów,więc jeszcze 2.Przygotowałem sobie do odkurzacza do popiołu zgiętą alu końcówkę.
Odessam wsio ;)
Po co mi pogrzebacz ;)

karoka65
17-08-2013, 23:00
Trzeba będzie przyjąć i to na klatę :)

lestek27
17-08-2013, 23:01
Też się zastanawiałem właśnie nad odkurzaczem do popiołu. Kupiłem taki do kominka. Tylko faktycznie trzeba by zagiącćkońcówkę aluminiową tak żeby się mieściła albo zorganizować taką płaską i długą najlepiej.

karoka65
17-08-2013, 23:01
Dla mnie minusem jest zbyt wysoki pogrzebacz do czyszczenia kotła. Nie ma możliwości wyczyścić nim półek w górnej części bo się po prostu nie mieści.
Trzeba sobie coś samemu zorganizować na wzór tego tylko niższy i będzie ok.
Tak jak Novy ci napisał, przytnij ździebko szlifierką albo wyślę ci węższy, leży chyba ze trzy :)

SUSPENSER
17-08-2013, 23:02
Wystarczy porównać DTR-ki :)

Przeczytałem jaka tu ostatnio była zadyma i zwróciłem uwagę na DTR-ki.

Wg tej z RBR 11 kW zużycie paliwa to 0,6 - 2,8 kg/h co przy podanej kaloryczności węgla 26 MJ/kg i sprawności kotła >88% daje ponad 17 kW mocy - tymczasem "zakres pracy" to 3-14 kW.

Albo to jakiś błąd, albo z tych danych wynika, że przy 14 kW sprawność spada do około 70%.

Czy faktycznie tak jest czy jest błąd w DTR-ce ?

lestek27
17-08-2013, 23:03
Pewnie przytnę. Wystarczająco dużo mi się nawysyłałeś:)

karoka65
17-08-2013, 23:04
No już też zaglądałem na alledrogo ale coś sprzedawca za dużo negatywów miał a u innych nie widziałem.
Rajmund na eSterownik wklejał kiedyś link do czegoś takiego, trzeba by odgrzebać.
Nie było to drogie, coś chyba ponad stówkę a odessać z góry pył i cześć.

Novy!
17-08-2013, 23:07
Też się zastanawiałem właśnie nad odkurzaczem do popiołu. Kupiłem taki do kominka. Tylko faktycznie trzeba by zagiącćkońcówkę aluminiową tak żeby się mieściła albo zorganizować taką płaską i długą najlepiej.

Jak kupujesz odkurzacz to ma mieć filtr HEPA,i worki niepalne zapinane u dołu na zamek-nie na plastikowe zaczepy.I min moc 2000-2500 kW. Kupujesz szczotkę kominiarską do czyszczenia wkładów z blachy czyli z szczotkę z tworzywa-zakładasz na przedłużkę i po oglądnięciu Idealnej Pani Domu -uskuteczniasz te same ruchy.;)
Potem odkurzacz.I tyle.

karoka65
17-08-2013, 23:08
Czy faktycznie tak jest czy jest błąd w DTR-ce ?
Tak, błąd.
Już nawet z jarkiem o tym rozmawialiśmy.
Nowa DTR jest w przygotowaniu ale na razie czasu brak z tego co mówi producent i czekamy na wyniki badań, trzeba zaktualizować fotki bo też jeszcze stare wiszą już też miałem w tej sprawie monity.

karoka65
17-08-2013, 23:10
Możesz jakiś link podrzucić do takiego cuda ?

lestek27
17-08-2013, 23:12
Mam odkurzacz ale bez worka. Z separatorem żaru. Cały baniak stalowy i tyle. Dużo huku robi ale jak filtr hepa jest w miarę czysty to ciągnie jak szalony:)

Novy!
17-08-2013, 23:13
Możesz jakiś link podrzucić do takiego cuda ?

To do mnie?

karoka65
17-08-2013, 23:14
tak

karoka65
17-08-2013, 23:14
Nie musi być dzisiaj, ale jutro już przypomnę, hehe

Novy!
17-08-2013, 23:17
Nie musi być dzisiaj, ale jutro już przypomnę, hehe

Ja jestem już za stary na przypominki. Kilkanaście lat poza Polską staje się zdrowotnym koszmarem.
Podam adres do firmy bo z aukcji widzę że już tylko archiwum:
SELLNET S.C. Alicja Konieczna, Tomasz Krajewski
ul. Słowackiego 84
69-110 Rzepin

Poszukajcie sobie telefonu,może mają aukcję na al..jeszcze.Po roku wysyłali mi worki jeszcze,jak miałem Ogniwo uratowali mi życie.
Pamiętajcie,obudowa ma być metalowa!!!!I worki na zamek!!

karoka65
17-08-2013, 23:19
A może jak to się zwie ?

Novy!
17-08-2013, 23:21
A może jak to się zwie ?

Nazwa aukcji była taka:
ODKURZACZ DO POPIOŁU KOMINKA 25L SEPARATOR 4

Sporo tego w sieci,napisałem adres tego sprzedawcy od jakiego kupiłem,sprawdzony.

SUSPENSER
17-08-2013, 23:28
Tak, błąd.
Już nawet z jarkiem o tym rozmawialiśmy.
Nowa DTR jest w przygotowaniu ale na razie czasu brak z tego co mówi producent i czekamy na wyniki badań, trzeba zaktualizować fotki bo też jeszcze stare wiszą już też miałem w tej sprawie monity.

Ok dzięki za info :)

Novy!
17-08-2013, 23:31
Ok dzięki za info :)

Przy okazji chciałem podziękować za info o Wesołej z Bykowa. Nadaje się :) I za twój ranking.Pozdrawiam

karoka65
17-08-2013, 23:44
No wystarczy chyba na dzisiaj.
Dobrej Nocki życzę wszystkim wytrwałym do tej pory :)

lestek27
17-08-2013, 23:49
Dobranoc.
Chyba trzeba już iść w kimono:)

Novy!
17-08-2013, 23:54
spam

berdnard
18-08-2013, 07:39
Witam
zauważyłem coś wam nie pasuje w rbr-czyszczenie tego wymarzonego kociołka-pisałem w zimie na ten temat-:lol2:
może sie ktoś znajdzie odważny i nakręci filmik-całą procedurę usuwania popiołu
ja też udokumentuje jak to się odbywa w mojej stajni-bez używania żadnej kapliczki nad palnikiem-pod warunkiem jak zobacze filmik o rbr
pozdr :D

minertu
18-08-2013, 07:42
karaoka -mylę się?
Mylisz się bo ta rura za piecem nie grzeje już wody w kotle.

minertu
18-08-2013, 07:58
Witam
zauważyłem coś wam nie pasuje w rbr-czyszczenie tego wymarzonego kociołka-pisałem w zimie na ten temat-:lol2:
może sie ktoś znajdzie odważny i nakręci filmik-całą procedurę usuwania popiołu
ja też udokumentuje jak to się odbywa w mojej stajni-bez używania żadnej kapliczki nad palnikiem-pod warunkiem jak zobacze filmik o rbr
pozdr :D
Witaj.
Przecież dobrze wiesz ,że chodzi o jeszcze większą wygodę.Po to są robione odkurzacze czyż nie?Pomyślcie o taki.
http://allegro.pl/odkurzacz-kominkowy-lavor-ashley-800-drugi-filtr-i3299753838.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Fodkur zacz-kominkowy-lavor-ashley-800-drugi-filtr-i3299753838.html)

minertu
18-08-2013, 08:08
Ja myślę o zakupie tego
:yes: (http://lavor.pro-sales.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=13&category_id=2&option=com_virtuemart&Itemid=90)

zbigmaz01
18-08-2013, 08:16
Dla mnie jest obojętne czy mam mieć dodatkowy grzejnik (koszty) czy kawałek rury niezaizolowanej w kotłowni. W jednym i drugim przypadku woda musi być zagrzana i czy przejdzie przez rurę do zbiornika czy ze zbiornika do grzejnika, ma tam być ciepło. Jedyna różnica dla mnie to taka że na grzejniku masz możliwość regulacji (zawór termostatyczny np.) a przy rurze długość niezaizolowanego odcinka dobierana doświadczalnie.

berdnard
18-08-2013, 08:47
odkurzacz SAM to ja mam-filtr hepa -2 szt+ zbiornik z wodą -mam go do pieca kopciucha żeliwioka- czyżby rbr zaliczał sie do niego ?

a ja sie pytam po co wam odkurzacz do tego SUPER WYMIENNIKA który ma tylko 2 poziome kanały czyżby taki kłopot wam sprawiały w rbr:lol2:

ja swój tym co grzeje z kanałami pionowymi czyszczę 5-10 SEKUND W ANCUGU BIAŁYJ KOSZULI Z BINDRYM I CZARNYCH LAKIERKACH- OCZYWISCIE BEZ WYBIERANIA POPIOŁU::) :)

Arturo72
18-08-2013, 09:09
jak arturo zamontuje ciepłomierz to ja wrzucę filmik :)


Już niedługo,wrzesień,październik powinien być.
Oczywiście zużycie na c.o jako zdjęcie z licznika też będę podawał,narazie cwu to 2,6kWh na dobę przy zasobniku 300l :)

berdnard
18-08-2013, 09:10
Bernard chłopie O czym ty piszesz ? Odkurzacz jest przy okazji do kociołka , trzeba teraz cały syf ze szlifowania ścian zaciągnąć i to nie raz ...

O Q-PRZECA ZAPUMNIOŁEM O DRAPANIU I ZGARNIANIU TEGO SYFU CO ZASYFIO H PALNIK-e co mi tam -prowda pisza:yes:

minertu
18-08-2013, 09:17
Bernard chłopie O czym ty piszesz ? Odkurzacz jest przy okazji do kociołka , trzeba teraz cały syf ze szlifowania ścian zaciągnąć i to nie raz ...

O Q-PRZECA ZAPUMNIOŁEM O DRAPANIU I ZGARNIANIU TEGO SYFU CO ZASYFIO H PALNIK-e co mi tam -prowda pisza:yes: Obracosz kota ogunym :P
Ciynżko ci to kapnyć,że to je do wiynkszej wygody?
Już kiedyś żech to pisoł "racja jest jak dupa,każdy mo swoja"

Po co go zgarniać jak można se go wyssać odkurzaczym.Odkurzacz nima przymusym!!!:bash:

Piotrek42
18-08-2013, 09:22
Już niedługo,wrzesień,październik powinien być.
Oczywiście zużycie na c.o jako zdjęcie z licznika też będę podawał,narazie cwu to 2,6kWh na dobę przy zasobniku 300l :)

TY !! Arturo !!! podawac to Ty se możesz ,jesteś tak wiarygodny niczym nasz rząd :) Ty to MUSISZ dawać dokumentację fotograficzną !!! której notabene nigdzie nie widac :)

grzeh2000
18-08-2013, 09:28
Witam,mam pytanie.Czy cały zasobnik groszku w miesiac na cwu przy 4 osobach i bojlerze 140 litrow to duzo?,rbr-11 ustawiny na lato i f.auto.W tym czasie wygasł mi 2 razy przez moje gapistwo(zapomniałem przestawic reczego na auto)

minertu
18-08-2013, 09:32
U kolegi NOVY właśnie ta komora ceramiczna podnosi temp spalin co skutkuje wyższą temp na drzwiczkach.
Jak myślisz co jest lepsze dla kotła ciepło czy zimno?
Co ten kocioł może za to ,że jest sprawniejszy? Ma to ciepło w komin wypuścić ?

Jak jesteś hobbystom to kup sobie RBR-a a wtedy więcej się o nim dowiesz ;)

berdnard
18-08-2013, 09:32
Po co go zgarniać jak można se go wyssać odkurzaczym.Odkurzacz nima przymusym!!!

a jo sie pytam kto ten popiól na te poziome kanały tam posłoł i se leżą i czekają na właścilela aż odkurzacz ich wyssie albo zostaną wyssane przez ciąg kominowy podczas drapania- zgarniania szufelką - AHA NIY JESTYM TU MILE WIDZIANY-NIE MAM TAKIEGO TYPU WYMIENNIKA
:bye:

zbigmaz01
18-08-2013, 09:34
Witam,mam pytanie.Czy cały zasobnik groszku w miesiac na cwu przy 4 osobach i bojlerze 140 litrow to duzo?,rbr-11 ustawiny na lato i f.auto.W tym czasie wygasł mi 2 razy przez moje gapistwo(zapomniałem przestawic reczego na auto)Nie jest dużo ale jak się postarasz to dasz radę dłużej :P

Piotrek42
18-08-2013, 09:38
Po co go zgarniać jak można se go wyssać odkurzaczym.Odkurzacz nima przymusym!!!

a jo sie pytam kto ten popiól na te poziome kanały tam posłoł i se leżą i czekają na właścilela aż odkurzacz ich wyssie albo zostaną wyssane przez ciąg kominowy podczas drapania- zgarniania szufelką - AHA NIY JESTYM TU MILE WIDZIANY-NIE MAM TAKIEGO TYPU WYMIENNIKA
:bye:


A czemu nie??? u siebie mam co prawda inny kociołek ale czasami również używam odkurzacza (zwykłego budowlanego) nie każdy lubi ta pracę a że od czasu do czasu trzeba kociołek wyczyścić to metody są różne przy okazji od razu odkurzę pod kotłem i za nim- wolny kraj wolni ludzie :)

minertu
18-08-2013, 09:39
Po co go zgarniać jak można se go wyssać odkurzaczym.Odkurzacz nima przymusym!!!

a jo sie pytam kto ten popiól na te poziome kanały tam posłoł i se leżą i czekają na właścilela aż odkurzacz ich wyssie albo zostaną wyssane przez ciąg kominowy podczas drapania- zgarniania szufelką - AHA NIY JESTYM TU MILE WIDZIANY-NIE MAM TAKIEGO TYPU WYMIENNIKA
:bye:Właśnie to jest różnica wymiennika Ty masz pionowy a ten jest półkowy.
Nie masz kurzu na meblach ? Nie przeciera go Twoja małżonka?
Jesteś mile widziany ale zaczynasz być jak inni co tego kotła nie mają i głupoty wypisują.
a i dobrze napisałeś pył a nie sadza a to też różnica.Przyjedź i zobacz.

minertu
18-08-2013, 09:40
A czemu nie??? u siebie mam co prawda inny kociołek ale czasami również używam odkurzacza (zwykłego budowlanego) nie każdy lubi ta pracę a że od czasu do czasu trzeba kociołek wyczyścić to metody są różne przy okazji od razu odkurzę pod kotłem i za nim- wolny kraj wolni ludzie :):wiggle:

berdnard
18-08-2013, 10:00
a i dobrze napisałeś pył a nie sadza a to też różnica.Przyjedź i zobacz.
HM
PYŁ TAM ZNAJDUJĄCY SIĘ-ODPOCZYWAJĄCY -TO JEST NORMALNE-MA DO TEGO BARDZO DOBRE WARUNKI JAK KURZ NA MEBLACH
A SADZA TAM ZNAJDUJĄCA TO WINA PALNIKA I WŁAŚCICIELA NIE ZNAJĄCEGO SIĘ NA RZECZY- SPALANIU CZARNEGO ZŁOTKA
jednak mam około półroczną praktyke u brata-raz w tygodniu jechałem czyścić piec od SPYRY TŁOKOWY -kanały poziome-JA DZIĘKUJE -NIE INERESUJĄ MNIE TAKIE TYPY

SUSPENSER
18-08-2013, 10:12
Przy okazji chciałem podziękować za info o Wesołej z Bykowa. Nadaje się :) I za twój ranking.Pozdrawiam

Nie ma sprawy - cieszę się, że skorzystałeś :)

Pozdrawiam

SUSPENSER
18-08-2013, 10:13
Dla mnie jest obojętne czy mam mieć dodatkowy grzejnik (koszty) czy kawałek rury niezaizolowanej w kotłowni. W jednym i drugim przypadku woda musi być zagrzana i czy przejdzie przez rurę do zbiornika czy ze zbiornika do grzejnika, ma tam być ciepło. Jedyna różnica dla mnie to taka że na grzejniku masz możliwość regulacji (zawór termostatyczny np.) a przy rurze długość niezaizolowanego odcinka dobierana doświadczalnie.

Latem przy grzaniu samej CWU też Ci to obojętne :confused:

SUSPENSER
18-08-2013, 10:14
TY !! Arturo !!! podawac to Ty se możesz ,jesteś tak wiarygodny niczym nasz rząd :) :rotfl:

SUSPENSER
18-08-2013, 10:16
Witam,mam pytanie.Czy cały zasobnik groszku w miesiac na cwu przy 4 osobach i bojlerze 140 litrow to duzo?,rbr-11 ustawiny na lato i f.auto.W tym czasie wygasł mi 2 razy przez moje gapistwo(zapomniałem przestawic reczego na auto)

To zależy jakiego "groszku" i ile energii poszło na podgrzanie CWU.

zawijan
18-08-2013, 10:38
No, już dość... Cicho, cśśś...
Wystarczy już dyskusji n/t mocy RBR-ów. Kotły poszły/pójdą do badań. Będą wyniki. Kogo interesują - ten przeczyta. Kogo nie interesują - ten nie przeczyta.
"łódź" (jak to ładnie określa Piotrek Bobek) to instytut o wysokiej renomie i wieloletniej praktyce w badaniach kociołków (dłuższej niż "zabrze"). Tylko ostatni idiota mógłby poważyć się na kwestionowanie jego wyników badań. Nie rozumiem, czego się obawia karoka.

P.S.
Ciekawi mnie, które kotły poszły/pójdą do badań - te z ceramiką, czy te bez ceramiki. A może jedne i drugie?

zbigmaz01
18-08-2013, 10:45
Latem przy grzaniu samej CWU też Ci to obojętne :confused:Latem jest inaczej bo rury pomiędzy kotłem a zbiornikiem są ocieplone i odległość pomiędzy kotłem a zbiornikiem jest niewielka, a rury które są do grzania zasilają grzejniki i podłogę. Teraz w lecie nic przez nie nie przepływa.

Piotrek42
18-08-2013, 10:47
Zawijan?? a co Ty tak nagle zaczełeś się interesować rbr-ami?? Przyjedz do mnie, to ci pokaże :) u ojca stoi 17Kw.. dorobić chcesz na emeryturze czy jak? a może w ogniwie zmienił się zarząd i podziękowano Ci za wspólprace?? (brucer-leży,burner -kicha) ludzie klną na sposób czyszczenia ogniwa....przyszło nowe?

zawijan
18-08-2013, 11:00
Zawijan?? a co Ty tak nagle zaczełeś się interesować rbr-ami?? Przyjedz do mnie, to ci pokaże...
Kula w płot.
Rbr-a widziałem znacznie wcześniej, niz Ty. Widziałem go już wtedy, kiedy go jeszcze nie było. I wiele razy potem.

Nie wymądrzaj się, bo wyjdziesz na ...

Piotrek42
18-08-2013, 11:04
Kula w płot.
Rbr-a widziałem znacznie wcześniej, niz Ty. Widziałem go już wtedy, kiedy go jeszcze nie było. I wiele razy potem.

Nie wymądrzaj się, bo wyjdziesz na ...

NO i popatrz produkt zmodernizowali sami.... baa nawet nie dali do testów do ipchw... nie dali ci zarobić... a to niedobrzy producenci rbr-a :D

kopa1
18-08-2013, 11:08
Witam wszystkich posiadaczy rbr.Lektura przeczytana decyzja podjęta i zbliża się czas na realizację.Kocioł będzie montowany w istniejącej już instalacji.Chciałbym ją sensownie zmodernizować(kotłownię) i liczę na waszą pomoc.pozdrawiam

Jarecki79
18-08-2013, 11:09
Nawet podczas wizyty w Zabrzu Suspenser mierzył temp. drzwiczek w badanym kotle i też mocno grzały, nie chcę strzelać ale chyba coś około 150 stopni, zależy to od mocy z jaką pracuje palnik ale to chyba normalne :)

Nie, to nie jest normalne, bo zgodnie z PN-EN 303:5
pkt 5.12 temperatura powierzchni przy pracy kotła z moca nominalną (przyrost w K do temp. otoczenia)
temp. drzwiczek i pokryw wyczystnych muszą być <=100K
a jeżeli chodzi o klamki z tworzyw sztucznych <=60K

Piotrek42
18-08-2013, 11:16
Nie, to nie jest normalne, bo zgodnie z PN-EN 303:5
pkt 5.12 temperatura powierzchni przy pracy kotła z moca nominalną (przyrost w K do temp. otoczenia)
temp. drzwiczek i pokryw wyczystnych muszą być <=100K
a jeżeli chodzi o klamki z tworzyw sztucznych <=60K

Baa.... a to było OGNIWO :P

zbigmaz01
18-08-2013, 11:20
Witam wszystkich posiadaczy rbr.Lektura przeczytana decyzja podjęta i zbliża się czas na realizację.Kocioł będzie montowany w istniejącej już instalacji.Chciałbym ją sensownie zmodernizować(kotłownię) i liczę na waszą pomoc.pozdrawiamJeżeli podasz dane dotyczące budynku, instalacji ewentualnie jakiś szkic, zużycie jakie miałeś do tej pory to na pewno poradę dostaniesz.
Jeżeli tak jak piszesz lektura przeczytana to na pewno wiesz że będziesz musiał wybierać między postami bo ostatni namnożyło się tu trochę zawistnych pisarzy.
W każdym razie witamy :)

berdnard
18-08-2013, 11:33
Tego to ja nie wiem.
Ale każdy kto ma u siebie zainstalowane kolektory słoneczne, może przeprowadzić doświadczenie, polegające na zasłonięciu kolektorów trwałą przesłoną.

Kol ANDRZEJU _M_
brawo- dobrze napisałeś - masz u mnie kope PLUSIKÓW:)

karoka65
18-08-2013, 11:38
Witam wszystkich posiadaczy rbr.Lektura przeczytana decyzja podjęta i zbliża się czas na realizację.Kocioł będzie montowany w istniejącej już instalacji.Chciałbym ją sensownie zmodernizować(kotłownię) i liczę na waszą pomoc.pozdrawiam
Jeśli jest ci potrzebna taka pomoc to ją otrzymasz.

karoka65
18-08-2013, 11:40
Nie, to nie jest normalne, bo zgodnie z PN-EN 303:5
pkt 5.12 temperatura powierzchni przy pracy kotła z moca nominalną (przyrost w K do temp. otoczenia)
temp. drzwiczek i pokryw wyczystnych muszą być <=100K
a jeżeli chodzi o klamki z tworzyw sztucznych <=60K
Jarek ja się nie znam na tym bo nie muszę i mogę się mylić w tym co podałem.
Suspenser ostatnio tu zagląda a on się tym bawił i może pamięta.

zbigmaz01
18-08-2013, 11:55
Jak można porównywać przysłonę na kolektorach z szamotem ? Nie rozumiem, możecie mi wytłumaczyć?

karoka65
18-08-2013, 12:00
Koppa1 w Starych Jaroszowicach masz taki kociołek. Było ostatnio małżeństwo stamtąd, nie wiem czy już odpalony.
Doradziłem trochę w sprawie instalacji a jest trochę rozbudowana, kocioł z trzema króćcami zasilającymi a nie dwoma jak w standardzie.

zbigmaz01
18-08-2013, 12:43
Nie ma sprawy.
Znaczna część ciepła jest przekazywana w komorze spalania kotła na drodze promieniowania cieplnego. Ta forma przekazu ciepła jest bardzo efektywna bo może rozprzestrzeniać się nawet w próżni.A jeżeli kolektor zasłonię i to nawet szamotem to jakie to jest porównanie z ty co się dzieje w komorze spalania? Jak porównać to co daje mi słońce z tym co promieniuje z palnika?

karoka65
18-08-2013, 12:51
c

Proponuję poczekać na wyniki badań. Takie gdybanie prowadzi prosto do lodówki z piffkiem, tym razem perła na próbę :)
Jest to tylko takie pieprzenie jak zawijan słusznie nazywa :)
Ja tam sobie chyba Desperadosa zaserwuję, dzieci dały mi popróbować i dość dobrze posmakowało :)
Na co dzień Tyskie :)

zbigmaz01
18-08-2013, 12:56
Jest to tylko takie pieprzenie jak zawijan słusznie nazywa :)
Ja tam sobie chyba Desperadosa zaserwuję, dzieci dały mi popróbować i dość dobrze posmakowało :)
Na co dzień Tyskie :)I tego się trzymaj bo i ja tak robię :)

bobasxx
18-08-2013, 13:08
Ja gustuję w:

http://images.tinypic.pl/i/00432/8dz0mxgvztff_t.jpg (http://www.tinypic.pl/8dz0mxgvztff)

zbigmaz01
18-08-2013, 13:15
Ja gustuję w:

http://images.tinypic.pl/i/00432/8dz0mxgvztff_t.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.tinypic.pl%2F8 dz0mxgvztff)Jak idę do brata to tam mam coś podobnego tylko % jest więcej :yes:

kopa1
18-08-2013, 13:16
To prawda ostatnio było tutaj bardzo gorąco ale mam nadzieję,że to przejściowe zawirowanie.Do ogrzania jest 120m po podłogach,kaloryfery+termostaty i podłogówka na 30m.podłogówka żle wykonana jest to jedna pętla,ale tego już nie zmienię.

zbigmaz01
18-08-2013, 13:20
To prawda ostatnio było tutaj bardzo gorąco ale mam nadzieję,że to przejściowe zawirowanie.Do ogrzania jest 120m po podłogach,kaloryfery+termostaty i podłogówka na 30m.podłogówka żle wykonana jest to jedna pętla,ale tego już nie zmienię.Okna, ściany, docieplenie, dach, stare czy nowe budownictwo, itd. itp.
Mało danych :(

Novy!
18-08-2013, 13:23
Nasz błyskotliwy kolega Novy! ... Ja mam tylko jedną prośbę.Nie jestem Twoim kolegą więc nie używaj takiego określenia. I aby utrzymać swój czarny wizerunek napisze Ci to co VERB na forum ES:Masz jednak coś w sobie z rycerza.

karoka65
18-08-2013, 13:25
Novy, miało być grzecznie, bez prowokacji i odpowiedzi na nie.

karoka65
18-08-2013, 13:28
Okna, ściany, docieplenie, dach, stare czy nowe budownictwo, itd. itp.
Mało danych :(
W sumie nic to nie zmieni :)
Najmniejszy z RBRów jaki może być, jeśli ma to być RBR.

zbigmaz01
18-08-2013, 13:38
W sumie nic to nie zmieni :)
Najmniejszy z RBRów jaki może być, jeśli ma to być RBR.
W sumie to i racja jak ma być kocioł :)

bobasxx
18-08-2013, 13:40
Jak idę do brata to tam mam coś podobnego tylko % jest więcej :yes:

Hehe,pewnie to:

http://files.tinypic.pl/i/00432/c7677dotcdaj_t.jpg (http://www.tinypic.pl/c7677dotcdaj)

karoka65
18-08-2013, 13:49
A co Ty tak wszystko na "Dębowo" :)

zbigmaz01
18-08-2013, 13:53
Hehe,pewnie to:

http://files.tinypic.pl/i/00432/c7677dotcdaj_t.jpg (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.tinypic.pl%2Fc 7677dotcdaj)

Jak ostatnio byłem u niego to była cała w drewnie a nie tylko korek:)
I jakaś taka większa wyglądała a i zawartość wtedy jakoś wolniej spada :)

zbigmaz01
18-08-2013, 13:54
A co Ty tak wszystko na "Dębowo" :)Pewnie blisko do tartaku :rotfl::wave:

kopa1
18-08-2013, 13:59
Jeśli jest ci potrzebna taka pomoc to ją otrzymasz.

Dzięki.

Delphion1
18-08-2013, 14:00
Ja gustuję w:

http://images.tinypic.pl/i/00432/8dz0mxgvztff_t.jpg (http://www.tinypic.pl/8dz0mxgvztff)
Skoro zaszło na temat piwa i jestem właściwie ze stolicy piwowarstwa :)
Najlepsze piwo i jedyne dobre jakie w zyciu wypiłem było na wycieczce po Browarach Tyskich (szkoda,że tylko 2:()
Reszta to siuśki niestety i z braku laku najlepiej mi smakuje ŻYWIEC ALE BUTELKOWY!
Będziecie mieli kiedyś okazję wybrac się na wycieczkę to polecam po browarach jest za free i jeszcze piwko serwują :D I TO JAKIE!?

kopa1
18-08-2013, 14:14
Okna, ściany, docieplenie, dach, stare czy nowe budownictwo, itd. itp.
Mało danych :(

Zabudowa szeregowa stare budownictwo, cegła,okna pvc dwie szyby,dach-20cm wełna,ściany 10cm styro,komin25cm na25 cm, 9m dł -cegła

zbigmaz01
18-08-2013, 14:20
Ło matko jeszcze dwie ściany odpadają :)
Najmniejszy jaki jest tak jak wcześniej było pisane a i tak będzie za dużo :)

lestek27
18-08-2013, 14:32
Skoro zaszło na temat piwa i jestem właściwie ze stolicy piwowarstwa :)
Najlepsze piwo i jedyne dobre jakie w zyciu wypiłem było na wycieczce po Browarach Tyskich (szkoda,że tylko 2:()
Reszta to siuśki niestety i z braku laku najlepiej mi smakuje ŻYWIEC ALE BUTELKOWY!
Będziecie mieli kiedyś okazję wybrac się na wycieczkę to polecam po browarach jest za free i jeszcze piwko serwują :D I TO JAKIE!?

Skoro tak już o piwkach mówicie to powiem Wam że za czasów szkoły średniej miałem wielką przyjemność być odbywać praktykę w browarze:)
Dawno temu ale nie zapomnę nigdy. Tam właśnie pierwszy i chyba ostatni raz skosztowałem piwa które leżakowało w tankach w piwnicach tegoż browaru. Takiego piwa chyba już nigdy nie wypiję ale to było coś niesamowitego. Było tam tego pod dostatkiem ale trzeba było dobrze żyć z panami mechanikami żeby skosztować tego złotego napoju:)
Mieli nawet skonstruowaną instalację alarmującą tych co to są w trakcie spuszczania piwka z tanków o wejściu niepożądanej osoby.:)
Szkoda że tego browaru już nie ma. Niby miesiąc praktyki ale ile przeżyć. Hehe:)

Piotrek42
18-08-2013, 14:35
Skoro zaszło na temat piwa i jestem właściwie ze stolicy piwowarstwa :)
Najlepsze piwo i jedyne dobre jakie w zyciu wypiłem było na wycieczce po Browarach Tyskich (szkoda,że tylko 2:()
Reszta to siuśki niestety i z braku laku najlepiej mi smakuje ŻYWIEC ALE BUTELKOWY!
Będziecie mieli kiedyś okazję wybrac się na wycieczkę to polecam po browarach jest za free i jeszcze piwko serwują :D I TO JAKIE!?

haha może byliśmy na jednej wyciecze :) dawno temu ,chyba przed maturą (byliśmy więc pełnoletni) wymusiliśmy na naszej wychowawczyni wycieczkę do browaru, własnie do browaru Tyskiego ,pamietam do dziś wielki budynek z czerwonej cegły,i tak było jak piszesz nigdy wcześniej nie piłem tak dobrego piwa i nigdy pozniej już takiego piwa nie posmakowałem , inna sprawa ze wychowawczyni musiała nas pozniej szukać :) bo każdy sie rozlazł po browarze (mielismy oficjalną zgodę tylko na 1 browara- ale kto by tam słuchał wychowawcy ;) teraz lubie się napić tureckiego piwa EFES ale cieżko go w Polsce dostać, generalnie w jakiś knajpkach z kebabem prowadzonymi przez turków. Polecam

andrew01
18-08-2013, 15:48
... (jak to ładnie określa Piotrek Bobek) ...

Kruca fuks, toż to sam Piotrek42 założył wewontek "kocioł SKAM-P i sterownik Puma"

:bye:

zbigmaz01
18-08-2013, 16:57
Kruca fuks, toż to sam Piotrek42 założył wewontek "kocioł SKAM-P i sterownik Puma"

:bye:
Nie ważne kto założył ważne jest to co teraz. Ja też kiedyś byłem piękny(?) i młody.

bobasxx
18-08-2013, 19:53
Pewnie blisko do tartaku :rotfl::wave:

Jakbyś zgadł, w prostej linii z 300 metrów :)

bobasxx
18-08-2013, 20:12
re: adkwapniewski i zbigmaz01







Masz racje, ale tam zapewne nie będzie porównania dwóch modeli kotła (płyta ceramiczna i bez płyty), a mnie interesuje dlaczego producent zastosował takie rozwiązanie.

Częściową odpowiedź pewnie znajdziesz na forum eSterownik w temacie Schemat instalcji - kocioł ECO PLUS 16KW strona druga, post forumowicza bobas.
Miłej lektury... :)

grzeh2000
18-08-2013, 20:26
Gasnie wam piec na cwu?,nie wiem czy moje gapiostwo?,czy jak gasnie przechodzi w tryb reczny?

karoka65
18-08-2013, 20:29
Gasnie wam piec na cwu?,nie wiem czy moje gapiostwo?,czy jak gasnie przechodzi w tryb reczny?
Tak, po alarmie wygaszenie kotła automatycznie przechodzi w tryb ręczny.
Masz ster podłączony do neta ?

grzeh2000
18-08-2013, 20:40
Nie bo neta jeszcze w domu nie mam,uzywam aero2 ktore dzisiaj bardzo robi problemy z z odpisywaniem na forum.

grzeh2000
18-08-2013, 20:42
To pewnie wczesniej juz przynajmniej raz tez wygasł tylko myslalem ze to ja przeszedłem w tryb reczny.Kocioł chodzi w trybie auto bez zadnych zmian,czego moze gasnac?Temp. co i cwu 45stopni

zbigmaz01
18-08-2013, 20:57
To pewnie wczesniej juz przynajmniej raz tez wygasł tylko myslalem ze to ja przeszedłem w tryb reczny.Kocioł chodzi w trybie auto bez zadnych zmian,czego moze gasnac?Temp. co i cwu 45stopniSprawdź jakie masz nastawy w podtrzymaniu to tu szukaj błędu. Napisz w jakim stanie jest palnik w chwili kiedy jest alarm. Wypala czy zostaje niespalone? Ile razy jest podawanie w podtrzymaniu i jak wysoko ustawiony wentylator?

karoka65
18-08-2013, 20:58
Trzeba podregulować parametry podtrzymania.
Jak dasz radę to wpisz swoje ustawienia w podtrzymaniu i napisz jakiego paliwa
przerwa podajnika w podrymaniu
czas pracy w podtrzymaniu
czas krótkiej przerwy podajnika
ilość powtórzeń podajnika i moc dmuchawy w podtrzymaniu

karoka65
18-08-2013, 20:59
Zbyszek jesteś szybki jak błyskawica :)

zbigmaz01
18-08-2013, 21:20
Zbyszek jesteś szybki jak błyskawica :)Tak się trafiło :)

grzeh2000
18-08-2013, 21:22
Pale groszkiem.Moc dmuchawy w podtrzymaniu 80%,ilosc powtorzen podajnika 1,krotka przerwa pod.20 sekund,czas pracy podajnika 10sek,korekta dmuchawy w grzaniu 0%,czas postoju w podtrzymaniu 40 min

karoka65
18-08-2013, 21:30
Daj podawanie na 4s, krótką przerwę z 50s, ze 3 do 4 powtórzenia, dmuchawę zmniejsz na 50%, czas postoju może na początek zwiększyć do 70min
aktywny algorytm wygaszania kotła
Wiesz jaką kaloryczność paliwa deklarował sprzedawca ?

zbigmaz01
18-08-2013, 21:32
Już miałem napisane ale ty byłeś szybszy :)

grzeh2000
18-08-2013, 21:38
Kalorycznosc ani pochodzenie nieznane

grzeh2000
18-08-2013, 21:39
Gdzie znajde algorytm wygaszania kotła?

karoka65
18-08-2013, 21:42
Już miałem napisane ale ty byłeś szybszy :)
:)
To na pewno pomorze ale żeby to zrobić bardziej precyzyjnie trzeba by zobaczyć wykresy.
Jeśli paliwo jest wysokokaloryczne jeszcze może zgasnąć.
Grzech często ci gasł ?
Ostarnio miałem takiego diabła że dopiero przy 30 minitach przerwy podajnika utrzymywał się przy życiu.
Podawanie dałem tam na 5 i 5 powtórzeń co 75s
Z wykresami jest dużo łatwiej :)

grzeh2000
18-08-2013, 21:43
ilosc potorzen zostawic jedno?,krotka przerwa tez 20 sek?

karoka65
18-08-2013, 21:44
Ustawienia zaawansowane, nie wiem jaką masz wersję oprogramowania

grzeh2000
18-08-2013, 21:44
Podobno dobry groszek maja bo polecił mi znajomy hydraulik co tez groszkiem palił.Przez 0k 15-16 dni pale zgasł 3 razy w tym 2 razy z alarmem a raz chyba ja nie przestawiłem z recznego

karoka65
18-08-2013, 21:45
Daj podawanie na 4s, krótką przerwę z 50s, ze 3 do 4 powtórzenia, dmuchawę zmniejsz na 50%, czas postoju może na początek zwiększyć do 70min
aktywny algorytm wygaszania kotła

Taj daj jak napisałem

grzeh2000
18-08-2013, 21:49
Czas postoju wydłuzyc?,pisales ze u kogos do 30 min zjechałes a u mnie było 40 min.Czas pracy podajnika na 4 sekundy?

zbigmaz01
18-08-2013, 21:55
Czas postoju wydłuzyc?,pisales ze u kogos do 30 min zjechałes a u mnie było 40 min.Czas pracy podajnika na 4 sekundy?Tak właśnie zrób,dajesz więcej podań po mniejszej dawce z czasem pomiędzy podaniami dłuższym to powinno się rozpalić i dłużej trzymać.

grzeh2000
18-08-2013, 22:06
W alarmach nie mam opcji z algorytmem,mam zatrzymanie z opoznieniem,awersja wyjscia i cos tam,mogłem zle napisac bo nie zapisałem tylko z zawodnej pamieci

karoka65
18-08-2013, 22:07
Tak właśnie zrób,dajesz więcej podań po mniejszej dawce z czasem pomiędzy podaniami dłuższym to powinno się rozpalić i dłużej trzymać.
Dokładnie.
U mnie czas przerwy jest chyba coś około 100min, niektórzy mają po 120 i nie gaśnie kiedyś na starszej wersji opr. Bruli przy czechu miałem 150min i nie gasł.
Zależy to od paliwa !!!

karoka65
18-08-2013, 22:10
Nie w alarmach tylko "Ustawienia zaawansowane"
Zostaw na razie ten algorytm, będzie dmuchał ze stałą mocą bez podbić co powtórzenie.

zbigmaz01
18-08-2013, 22:16
Dokładnie.
U mnie czas przerwy jest chyba coś około 100min, niektórzy mają po 120 i nie gaśnie kiedyś na starszej wersji opr. Bruli przy czechu miałem 150min i nie gasł.
Zależy to od paliwa !!!

Mój miał być taki fajny a dużo w nim kamienia i łupka, jak zwiększał czas to gaśnie. Na poprzednim grochu też miałem na 120min i przydało by się więcej. Kamień gorszy od popiołu i nie trzyma żaru :(

karoka65
18-08-2013, 22:19
No niestety kamorów nie spalisz.

zbigmaz01
18-08-2013, 22:23
No niestety kamorów nie spalisz.
Ale tyle z tego dobrego że było 500 za T

karoka65
18-08-2013, 22:31
Coś za coś :)

SUSPENSER
18-08-2013, 23:34
Jarek ja się nie znam na tym bo nie muszę i mogę się mylić w tym co podałem.
Suspenser ostatnio tu zagląda a on się tym bawił i może pamięta.

Niestety nie pamiętam bo to dawno było.

Za to w moim Enka na pewno to nie było spełnione bo nie dali żadnej izolacji drzwiczek, ale się upomniałem i mi ją dorobili :)

grzeh2000
19-08-2013, 06:17
Rano znowu wygaszony,ustawienia jakby w druga strone bo wc zesniej gasł raz na tydzien teraz nocy chyba nie przetrwał

Alina&Mariusz
19-08-2013, 08:08
To co się stało z tym wątkiem to szczyt....
Chcę poczytać co nowego z moim kotłem a muszę brnąć przez milion postów osobistych wycieczek sprzedawców którym chyba sprzedaż spadła i rzucają się na konkurencję.
Może jest tu jakiś admin żeby zrobić porządek? Może jakieś bany?

karoka65
19-08-2013, 08:44
Rano znowu wygaszony,ustawienia jakby w druga strone bo wc zesniej gasł raz na tydzien teraz nocy chyba nie przetrwał
Napisz jeszcze raz co masz ustawione.
Po kolei spisz ze sterownika ( parametry podtrzymania )

keteimj
19-08-2013, 08:54
Mój miał być taki fajny a dużo w nim kamienia i łupka, jak zwiększał czas to gaśnie. Na poprzednim grochu też miałem na 120min i przydało by się więcej. Kamień gorszy od popiołu i nie trzyma żaru :(

A ja tym razem kupiłem eko z Rosji po 650zł/T i trzyma spokojnie 9h popiołu też niezawiele i wypala się ładnie, kamyków nie ma deklarują że ma 26MJ, aż mi się niechce wierzyć że rosyjski gdybym miał miejsce to chyba zajechałbym zapas na 2 lata, ale zobaczymy jak zimą będzie. sprzedawca to PRSW Sp. Z o.o.

kolego Alina&Mariusz mam prośbę daj spokój:rolleyes:

SUSPENSER
19-08-2013, 11:36
A ja tym razem kupiłem eko z Rosji po 650zł/T i trzyma spokojnie 9h popiołu też niezawiele i wypala się ładnie, kamyków nie ma deklarują że ma 26MJ, aż mi się niechce wierzyć że rosyjski

Może to ten sam rosyjski, który testowałem z Bykowa - i był faktycznie bardzo dobry - wyniki w wątku w stopce.

Novy!
19-08-2013, 11:59
Może to ten sam rosyjski, który testowałem z Bykowa - i był faktycznie bardzo dobry - wyniki w wątku w stopce. Paliłem kilka dni tym ruskiem z Bykowa ubiegłej zimy ale zachciało mi się Wesołej z Resovera.Na samą myśl o tej firmie mam ciarki.W tym roku obok Wesołej z Bykowa na okres przejściowy zastanawiam się nad tym ruskiem .Jak dobrze pamiętam popiołu z niego było mniej niż z Chwałowic.

grzeh2000
19-08-2013, 12:53
krotka przerwa 50 sek,moc dmuchawy 50%,ilosc postoju powtorzen 3,czas pracy podajnika w podtrzymaniu3 sek,czas postoju w podtrzymaniu 70minut.Po odpaleniu ok 8 rano kolo 12 znowu wygasl i alarm.Palnik zasypany czystym groszkiem.

grzeh2000
19-08-2013, 12:55
Odpalilem go na nowo dałem czas postoju 60 min,ilosc ilosc powtorzen 2

karoka65
19-08-2013, 13:02
Być może za bardzo zaszarżowaliśmy z tymi 70-ma minutami, paliwo może to powodować.
Zjedziemy zatem z powrotem na razie do tych 40min postoju podajnika.
Napisz może jeszcze czy jak palnik ci się rozpalał to gdzieś w którejś części na palniku nie zauważyłeś że wychodzi taki "żywy" groszek.
Można korona jest nieszczelna i wymaga przeklejenia.
Proponuję żebyśmy pisali na priva bo zaśmiecimy cały wątek tymi nastawami, ok ?

karoka65
19-08-2013, 13:03
Odpalilem go na nowo dałem czas postoju 60 min,ilosc ilosc powtorzen 2
Powtórzeń nie ruszaj.

zbigmaz01
19-08-2013, 13:04
Odpalilem go na nowo dałem czas postoju 60 min,ilosc ilosc powtorzen 2

Daj wentylator na 55

grzeh2000
19-08-2013, 13:24
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c2cac018fc0572ae.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/855d59adc25775ee.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f4d5a90550496929.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/92bdb0fdb0eabe18.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/45b376d14963b60c.html

grzeh2000
19-08-2013, 13:26
Tak wygladalo to rano,wczoraj troche go wyczyscilem i ta gracką z zestawu kierownice spalin wetknalem na koniec pieca,dobrze ja zalozylem?,jest na jednym ze zdjec

karoka65
19-08-2013, 13:32
Dobrze założyłeś a reszta wygląda bardzo kiepsko.
Odpiszę już na priva z nastawami

5iatka
19-08-2013, 13:43
a żeliwna płytka - deflektor (?) ma być żebrowaniem w dół, czy płaską stroną w dół ?

Ps. Po powyższym widzę, że chyba będzie 'jazda' z ustawieniem spalania zważywszy, że mam kilka rodzajów węgla :(
( Komorany, Jaret, Kazek Juliusz, Retopal )

grzeh2000
19-08-2013, 13:55
Nie wybiera sie nikt do Sandomierza?,ojciec Mateusz zaprasza a i ja chetnie pokazałbym do analizy moj kociolek

karoka65
19-08-2013, 14:11
a żeliwna płytka - deflektor (?) ma być żebrowaniem w dół, czy płaską stroną w dół ?

Ps. Po powyższym widzę, że chyba będzie 'jazda' z ustawieniem spalania zważywszy, że mam kilka rodzajów węgla :(
( Komorany, Jaret, Kazek Juliusz, Retopal )
Żebrami na dół.
Z żadnym z nich nie będzie problemu bo wszystkie są "cienkawe" ale się nie pieką i dobrze "przechowują" żar

karoka65
19-08-2013, 14:20
Bez deflektora palisz ?

karoka65
19-08-2013, 14:38
hehe, to faktycznie jaja

keteimj
19-08-2013, 17:14
Nie wybiera sie nikt do Sandomierza?,ojciec Mateusz zaprasza a i ja chetnie pokazałbym do analizy moj kociolek

Szkoda że nie 3 tygodnie wcześniej bo byłem w Stalowej Woli i w Sandomierzu szukałem gdzie to się ojciec MateUsz błąka, ale spoko na priv za rączkę napewno karoka pomoże :rolleyes:

POCZĄTKI ZAWSZE SĄ CIĘŻKIE JAK POWIEDZIAŁ ZŁODZIEJ KTÓRY UKRADŁ KOWADŁO

grzeh2000
19-08-2013, 18:34
I kolejne wygaszenie trzecie juz dzisiaj,wrocilem na ustawienia fabryczne.Fotka na fabrycznych ustawieniach zaraz po wylaczeniu dmuchawy http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2fc4297a4d0bddab.html

grzeh2000
19-08-2013, 19:17
systemowy leiera

grzeh2000
19-08-2013, 19:21
Przekroj mi nie znany,nie bylo mnie przy budowie.Wysokosc przez 2 kondygnacje,strych+moze metr nad dachem

5iatka
19-08-2013, 19:22
nawiązując do komina właśnie.
W starym kociołkusie była na wyjściu możliwość regulacji ciągu, w RBR nie ma i pytanie czy podłączając do komina szukać takiego rozwiązania ?
Komin w górnej części ( niedawno murowany ) z cegły o wymiarach wew 250x120 co poniżej to nie wiem, ale pewnie podobnie.

grzeh2000
19-08-2013, 19:55
Połaczenie standard 13-14cm http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/61a692169203d73c.html 11kw

grzeh2000
19-08-2013, 20:07
Na tych nastawach gasnie mi 3 razy dziennie

grzeh2000
19-08-2013, 20:39
Uchylilem wyczystke nastawy czas podtrzymania 4s,postoj 50min krotka przerwa 70s,ilosc powtorzen 3,dmuchawa na 60%,zobaczymy rano

karoka65
19-08-2013, 20:43
grzech odebrałeś priva.
Nie rozciągaj na razie przerwy podajnika, bo jesli gaśnie przy 40min to wiadomo że zgaśnie przy 50min.
U Ciebie jest starsze oprogramowanie i nie idzie dać więcej jak 3 powtórzenia jak piszesz, nie idzie podkręcić palnika jak startuje w podtrzymaniu.
Trzeba w takim razie skracać czas przerwy podajnika, żeby częściej pyknął.

keteimj
19-08-2013, 21:04
Uchylilem wyczystke nastawy czas podtrzymania 4s,postoj 50min krotka przerwa 70s,ilosc powtorzen 3,dmuchawa na 60%,zobaczymy rano

A jak tam temperatura spalin idzie w górę, może czujnik temp spalin mocno zasyfiony albo nie podłączony jak należy

75max
19-08-2013, 21:05
i znowu problem z ups wymienili mi na nowy dziś przyszedł podłączyłem kolo 16.30 wieczorem zaglądam a tam alarm piec wygaszony temperatura na piecu 56C skasowałem alarm przełączyłem w automat i piec chodzi dalej ale nie mam dostępu przez net w domu po sieci chodzi co może być.Pytanie do pana Wieśka bo taki sam ups czy u Ciebie wentylator chodzi cały czas w ups-sie bo u mnie chodzi i to chyba głośniej od tego przy piecu

grzeh2000
19-08-2013, 21:14
Temperatura jak szedł mocno to ponad 120 stopni bylo

karoka65
19-08-2013, 21:20
Przepraszam za opóźnienia w odpisywaniu bo na priva przychodzi po kilka wiadomości na minutę i nie nadążam.
Ale ta zadyma ruch zrobiła :)
Panowie miałem kilka zgłoszeń teraz pod wieczór że nie wszystkie sterowniki mogą się połączyć z eSterownik i są ofline.
Pisze maila do E-S, pewnie coś chłopaki na serwerze działają.

grzeh2000
19-08-2013, 21:21
Przerwa podajnika 45min,chciałem zmniejszyc ale akurat dmuchawa szla i żar nawet byl wiec nic nie ruszalem.Zauwazylem ze jak dmucha to albo z prawej albo z lewej strony.Jak go czyscilem po zgaszeniu to im blizej slimaka tym wiekszy pył byl w srodku palnika

75max
19-08-2013, 21:30
Przepraszam za opóźnienia w odpisywaniu bo na priva przychodzi po kilka wiadomości na minutę i nie nadążam.
Ale ta zadyma ruch zrobiła :)
Panowie miałem kilka zgłoszeń teraz pod wieczór że nie wszystkie sterowniki mogą się połączyć z eSterownik i są ofline.
Pisze maila do E-S, pewnie coś chłopaki na serwerze działają.

lepszej wiadomości nie mogłem usłyszeć bo już myślałem że ten ups mi namieszał ze sterownikiem. Ale i tak coś namieszał jak będzie dostęp zerknijcie co się działo od 16,30 do 21,30 jakieś jaja

keteimj
19-08-2013, 21:36
Przepraszam za opóźnienia w odpisywaniu bo na priva przychodzi po kilka wiadomości na minutę i nie nadążam.
Ale ta zadyma ruch zrobiła :)
Panowie miałem kilka zgłoszeń teraz pod wieczór że nie wszystkie sterowniki mogą się połączyć z eSterownik i są ofline.
Pisze maila do E-S, pewnie coś chłopaki na serwerze działają.

Też już zamierzałem iść zobaczyć co się dzieje, ale lenistwo zwycięzyło i teraz wszystko jasne:)

karoka65
19-08-2013, 21:39
75 max wentylatorek UPSa trochę hałasuje ale cały czas nie pracuję.
Częściej się włącza jak idzie z akumulatora, co zauważyłem.
Ostatnio jeden chłopaczek jak podłączył ster prze UPSa to temp. chyba na kotle czy na czujniku pokojowym, już nie pamiętam miał na -68 stopni.
Coś bylo w instalacji elektrycznej domu.
Nie wiem co u Ciebie się działo

karoka65
19-08-2013, 21:40
Na razie nie mam żadnej informacji z E-S, nie chcę chłopaków budzić po nocy ale zaraz z rana dopytam co się działo.

zbigmaz01
19-08-2013, 21:45
Na razie nie mam żadnej informacji z E-S, nie chcę chłopaków budzić po nocy ale zaraz z rana dopytam co się działo.
Może burza?

karoka65
19-08-2013, 21:46
Udało się skontaktować, sprawdzają
Nic nie kombinujcie na razie ze sterami

karoka65
19-08-2013, 21:48
Raczej nie, Nie wszystkie są ofline.
Pamiętam że była kiedyś taka sytuacja jak coś usprawniali

karoka65
19-08-2013, 22:12
Też już zamierzałem iść zobaczyć co się dzieje, ale lenistwo zwycięzyło i teraz wszystko jasne:)
Patrzyłem po wykresach to są jakies przerwy ale teraz cię już widzę

bobasxx
19-08-2013, 22:18
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c2cac018fc0572ae.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/855d59adc25775ee.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f4d5a90550496929.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/92bdb0fdb0eabe18.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/45b376d14963b60c.html

A ja mam pytanie o trzecie zdjęcie, czy ta gruba blacha (deflektor), nie powinna być nad palnikiem, a ta cieńsza w miejscu tej na zdjęciu ? Czy to bez znaczenia ?

keteimj
19-08-2013, 23:01
Patrzyłem po wykresach to są jakies przerwy ale teraz cię już widzę

To przerwy taktyczne:lol2: sprawdzam jak trzyma sie na tym opale i czy to wplywa na oszczedność,
Jak dla mnie to podtrzymanie mogliby wydłużyć przynajmniej na 6h , przecież i tak każdy użytkownik to dobiera w zależności od opału jak komuś zgaśnie to sobie zmniejszy

75max
20-08-2013, 07:09
Panowie co może być że jak podepnę zasilanie przez UPS (Orvaldi INV 500W) to mi czujnik temperatury spalin źle pokazuje. Tak miałem wczoraj po podpięciu dziś chodzi bezpośrednio z sieci. Widać to na wykresach kiedy był wpięty z UPS-a

prz3kus
20-08-2013, 08:21
Witam, kto reprezentuje kociołek na największej w łódzkim wystawie maszyn, urządzeń i roślin?
http://www.epiotrkow.pl/multimedia/informator/2e93516e7172cf6ece119946f6f6f9c8.jpg

Novy!
20-08-2013, 08:22
Jak dla mnie to podtrzymanie mogliby wydłużyć przynajmniej na 6h , przecież i tak każdy użytkownik to dobiera w zależności od opału jak komuś zgaśnie to sobie zmniejszy
Już o tym napisałem chłopakom z ES jakieś 2 miesiące temu,obiecali że przy następnym sofcie ten parametr będzie miał regulację tak jak w Brulim :)

Novy!
20-08-2013, 08:34
Na tych nastawach gasnie mi 3 razy dziennie

Ile masz tego opału?Jeśli niewiele to zakup sobie czecha i pomieszaj 50/50.Gwarantuje że przez 2 h nie zgaśnie,u mnie pewnie nie zgasłby po 3h ;)
Moim zdaniem idziecie w złą stronę.
Bez wykresów trudno ale mogę założyć się o flaszkę że taki ustawienia na start będą ok.Potem trzeba skorygować ale jedynie czas postoju podajnika,czas pracy podajnika no i może nadmuch.Po dobie,jeśli nie zgaśnie powoli wydłużaj czas postoju podajnika po ok 5min,trochę trudniejsza zabawa z ustawieniem nadmuchu i czasu krótkiej przerwy.Jeśli wydłużysz czas przerwy to przy zbyt dużym nadmuchu,opał się rozpali zbyt mocno-i niebawem palnik będzie pusty.Jeśli przy takich ustawieniach i tak będzie za mało i algorytm podniesie nadmuch i rozpocznie następny cykl,można najpierw wydłużyć czas krótkiej przerwy.Podniesienie nadmuchu to ostateczność.
Ustaw,poobserwuj dobę,jakby co flaszka czeka ;)
Pozdrawiam

A..i zrób screena ekranu wykresów,teraz i po każdej zmianie ustawień,dowiemy się o co chodzi.

karoka65
20-08-2013, 08:54
Novy, grzech ma starą wersją oprogramowania gdzie jest tylko 3 powtórzenia.
Doregulować w takim przypadku pozostaje skracanie przerwy podajnika.
Oczywiście podawanie i krótka przerwa.
Węgiel musi mieć bardzo oporny jak 40min nie trzyma.
Jak napisałem wczoraj miałem nie dawno taki przypadek że przy 5 podaniach co 75s i przerwie podajnika ledwo 30 minut wytrzymuje.
Drugi taki przypadek podobny był u henrego-x, palił groszkiem Marcelowskim

karoka65
20-08-2013, 09:10
Panowie co może być że jak podepnę zasilanie przez UPS (Orvaldi INV 500W) to mi czujnik temperatury spalin źle pokazuje. Tak miałem wczoraj po podpięciu dziś chodzi bezpośrednio z sieci. Widać to na wykresach kiedy był wpięty z UPS-a
Spróbuj podpiąć UPSa z innej fazy, w zeszłym roku było coś takiego koło Częstochowy.
Podpiął klient z przedłużaczem z piętra i wszystko było ok.
Teraz ze trzy miesiące temu kolejny taki przypadek 3km ode mnie u klienta.
Po podpięci stera przez UPSa temp spali była na mocno na minusie.
Co się dowiedziałem to było coś z zerowaniem

karoka65
20-08-2013, 09:11
Dostałem ramo maila z E-S że prace zakończone i wszystkie sterowniki powinny być już widoczne na platformie.

Novy!
20-08-2013, 09:19
Novy, grzech ma starą wersją oprogramowania gdzie jest tylko 3 powtórzenia.
Doregulować w takim przypadku pozostaje skracanie przerwy podajnika.
Oczywiście podawanie i krótka przerwa.


Nie pozostaje nic innego jak wrzucić mu więcej na palnik w czasie tych 3 powtórzeń,jeśli 7sek czasu pracy będzie za mało ,można dać 8 i wydłużyć czas krótkiej przerwy,ale na Boga nie z takim nadmuchem 60% ;) Spędziłem już kilkanaście ładnych godzin przy tym kotle i z moich obserwacji wynika że przy kalorycznym opale tak należy postąpić,nie koniecznie objawi się to efektem dużego spalania,przy zwiększonym podawaniu można rozciągnąć czas postoju ;)

karoka65
20-08-2013, 10:08
W związku z pytaniami o deflektor i tzw, suchą półkę w 11-ce.
Deflektor jest żeliwny i powinien być na wspornikach nad palnikiem.
Tzw. sucha półka jest stalowa i ma być na wspornikach widocznych po otwarciu najwyżej położonych drzwiczek.
Jak deflektor tak i półka mają żebra i w obu przypadkach mają być osadzone żebrami do dołu.

bobasxx
20-08-2013, 10:24
Ok, o to chodziło. Czyli grzeh2000 ma chyba odwrotnie, bo ten żeliwny na górze.

grzeh2000
20-08-2013, 13:53
Panowie kolejne wygaszenie przy 30 min.Gdzie znajde tzw.czecha?,w marketach budowlanych?

Delphion1
20-08-2013, 14:05
Przepraszam za opóźnienia w odpisywaniu bo na priva przychodzi po kilka wiadomości na minutę i nie nadążam.
Ale ta zadyma ruch zrobiła :)
Panowie miałem kilka zgłoszeń teraz pod wieczór że nie wszystkie sterowniki mogą się połączyć z eSterownik i są ofline.
Pisze maila do E-S, pewnie coś chłopaki na serwerze działają.
Potwierdzam był problem ale juz jest ok.

minertu
20-08-2013, 14:20
Panowie kolejne wygaszenie przy 30 min.Gdzie znajde tzw.czecha?,w marketach budowlanych?

Zadzwoń do mnie !!!

karoka65
20-08-2013, 14:27
Grzech może też być błąd przy odpalaniu.
Kocioł dopiero co wywala alarm ale ma jeszcze temperaturę, ty idziesz odpalić, palnik się rozpala ale jak przerzucasz w automat to kocioł zaraz idzie w podtrzymanie.
Palnik nie rozpala się głębiej tylko jest troszkę żaru na samym wierzchu.
Puść go trochę dłużej niech się rozpali dobrze z pól godziny, podnieś na trochę temp. na CWU żeby pochodził dłużej.
Grzesiek jest to pomoże ci zaktualizować ster.

minertu
20-08-2013, 15:14
Sprawdzimy 2 rzeczy ,zaktualizujemy ster i zaczniemy wyprowadzać Grzecha z frustracji :)

zbigmaz01
20-08-2013, 15:28
Sprawdzimy 2 rzeczy ,zaktualizujemy ster i zaczniemy wyprowadzać Grzecha z frustracji :)Aktualizacja softu dobra sprawa. Ja jeszcze raz popatrzyłem na zdjęcie palnika i nie widzę tam zbyt wiele popiołu a i wysokość tego co w palniku jakaś taka mikra. Czy nie jest to powodem że spala mu się za nisko i za dobry groch bez popiołu? Do tego za duży ciąg kominowy i może jest to co ma?

75max
20-08-2013, 15:54
Spróbuj podpiąć UPSa z innej fazy, w zeszłym roku było coś takiego koło Częstochowy.
Podpiął klient z przedłużaczem z piętra i wszystko było ok.
Teraz ze trzy miesiące temu kolejny taki przypadek 3km ode mnie u klienta.
Po podpięci stera przez UPSa temp spali była na mocno na minusie.
Co się dowiedziałem to było coś z zerowaniem

problem poniekąd zażegnany zobaczymy co będzie dalej zmian zasilania do ups-a z innej fazy nic nie dała dopiero założenie filtra przeciw zakłóceniowego na kabel od ups-a do pieca poprawiła sytuacje aczkolwiek i tak chyba trochę zaniża ale reaguje na zmianę temperatury spalin jutro jeszcze spróbuje zmienić ten filtr na większy bo założyłem taki mały co miałem przy kablu do aparatu

5iatka
20-08-2013, 16:52
207596
Zdjęcie z netu - nie mam nic takiego w środkowych drzwiczkach.
Jest jedynie "radiator" - tak wiem niepoprawnie nazwany ;) z przerwą i same drzwiczki.
Nie powinno być jakiegoś dodatkowego ocieplenia ?
Mam 17kw -...trochę tak szukam dziury w całym. ?

karoka65
20-08-2013, 16:58
Fotka sprzed 1,5 roku.
Wiem skąd pochodzi, masz to co teraz idzie seryjnie.

5iatka
20-08-2013, 17:06
Ok. dzięki za informacje. Rabarbar nie zamontowany to przeglądam to i owo, ale coś się dzieje :-)

tesel
20-08-2013, 17:09
lepszej wiadomości nie mogłem usłyszeć bo już myślałem że ten ups mi namieszał ze sterownikiem. Ale i tak coś namieszał jak będzie dostęp zerknijcie co się działo od 16,30 do 21,30 jakieś jaja

Tomek.Oglądałem Twój ster i nie wiem co się stało z wykresami.Zauważyłem,jednak,że masz nie skalibrowane czujniki.Temp.powrotu jest wyższa od temp. zasilania.

75max
20-08-2013, 18:12
problem poniekąd zażegnany zobaczymy co będzie dalej zmian zasilania do ups-a z innej fazy nic nie dała dopiero założenie filtra przeciw zakłóceniowego na kabel od ups-a do pieca poprawiła sytuacje aczkolwiek i tak chyba trochę zaniża ale reaguje na zmianę temperatury spalin jutro jeszcze spróbuje zmienić ten filtr na większy bo założyłem taki mały co miałem przy kablu do aparatu

za wcześnie się ucieszyłem bo tylko się włączy wentylator ups-a to zaraz temperatura spalin spada prawie do zera :(

zbigmaz01
20-08-2013, 18:25
za wcześnie się ucieszyłem bo tylko się włączy wentylator ups-a to zaraz temperatura spalin spada prawie do zera :(Sprawdziłeś podłączenie kabli w sterowniku?


PS
Na tym czujniku

75max
20-08-2013, 18:29
Sprawdziłeś podłączenie kabli w sterowniku?


PS
Na tym czujniku

nie na to nie wpadłem zaraz sprawdzę

75max
20-08-2013, 18:32
Sprawdziłeś podłączenie kabli w sterowniku?


PS
Na tym czujniku

piec teraz pracuje jak przejdzie w potrzymanie to jeszcze to sprawdzę

5iatka
20-08-2013, 18:56
Schemat instalacji po raz 2
207610
W obecnej instalacji wyjście do zbiornika przelewowego jest na ostatnim rozdzielaczu od grzejników na piętrze. wg. 'nowego' schematu będzie za zaworem 4D, a zatem w przypadku jego zamknięcia woda nie popłynie.
Obecnie jest to rura pex'owa ( od rozdzielacza do naczynia ) 25mm
1. Czy zrobić coś takiego jak na rysunku linią przerywaną? ( myślałem pex 16 bezpośrednio do góry i podłączenie trójnikiem powyżej kaloryferów z rurą do naczynia )
2. Ewentualnie proste rozwiązanie zastępcze - coś tam słyszałem o zaworze ciśnieniowym ustawionym ręcznie na określone ciśnienie i wtedy wypuszcza nadmiar ( w sytuacji awaryjnej )
I Zaworem 4D prawdopodobnie będę ustawiał temperaturę wody na grzejniki - na kotle planuję mieć stałą ( czas pokaże jakie rozwiązanie będzie mi bardziej odpowiadało )
II Zawór 4D może się okazać, że będzie zamknięty w przypadku gdy np. w trybie lato ( grzanie tylko CWU ) ciepła woda będzie się pchała na CO ( obecnie instalacja na parterze może częściowo pracować grawitacyjnie )
II a) w takiej sytuacji włączenie tylko podłogówki nie będzie możliwe ze względu na blokadę powrotu ? ( takie podłączenie powrotu z podłogówki zaproponował Minertu ze względu na lepsze podmieszanie.)
II b ) jak będzie pracować podłogówka ( czy nie będzie 'blokować' ciepłej wody ) w przypadku, gdy zawór 4D będzie tylko minimalnie otwarty na CO ( letnia woda na grzejnikach może wystarczyć w okresie przejściowym - tylko na części grzejników są głowice ), kiedy nie będzie potrzeby ciepłych grzejników, ciepła podłoga mogła by być jednak miła.

Instalacja jest w okresie przejściowym ( tzn. jeszcze pewnie będzie trochę zmian ze względu na remontowanie domu ) kotłownia już raczej zostanie, pewnie będę dokładał jeszcze kilka głowic termo i wtedy zawór 4D raczej będzie rzadziej mniej zmieniał pozycję, może się też okazać, że w pewnych przypadkach lepiej będzie sterować temp. na kotle ( pogodówka, krzywa grzania.... ) okaże się w praniu.

Jak coś mi się przypomni, to jeszcze Was pomęczę, za wszelkie konkluzjo - propozycję dziękuję.

kobra64
20-08-2013, 20:01
Ja bym dał przed 4D trojak i z niego pionowo całkiem osobną 25 mm rurę do naczynia. Chlasnąłbym to, co jest zaraz nad odejściem na grzejniki, od strony grzejników zakorkował, od góry spiął to co zostania z tą nową pionową rurą z trojaka i gotowe. Rura wznośna nie powinna spełniać żadnych innych funkcji, powinna tylko łączyć piec z naczyniem. Tak jak masz tą przerywaną linią to wyjdą Ci na rurze wznośnej 4 zakręty 90 stopni. Powinno być możliwie prosto w górę i bez kątów. Co do II a - masz rację, przy zamkniętym 4D powrót z połogi również będzie zablokowany. dokładnie to wodę z podłogówki będzie próbowało przepchnąć przez grzejniki. Ja bym powrót z podłogi może spiął z powrotem z CWU, pompę CWU ustawił na mieszającą ( albo jeżeli rura do CWU jest min. 22 mm a baniak chociaż z pół metra nad piecem sprawdziłbym, czy CWU nie pójdzie grawitacyjnie ) i w zasadzie byłby rozwiązany problem zimnego powrotu.

75max
20-08-2013, 20:06
piec teraz pracuje jak przejdzie w potrzymanie to jeszcze to sprawdzę

sprawdziłem połączenie i jest dobrze dokręcone. Teraz jak podłączyłem to wygląda tak jest podłączony do sieci wentylator nie pracuje jest ok włącza się wentylator wentylator spaliny lecą na łeb wyciągam wtyczkę z gniazdka pracuje na akumulatorze spaliny idą do góry, już zdurniałem poddaje się chyba sprzedam ups-a

karoka65
20-08-2013, 20:11
Ja bym dał przed 4D trojak i z niego pionowo całkiem osobną 25 mm rurę do naczynia. Chlasnąłbym to, co jest zaraz nad odejściem na grzejniki, od strony grzejników zakorkował, od góry spiął to co zostania z tą nową pionową rurą z trojaka i gotowe. Rura wznośna nie powinna spełniać żadnych innych funkcji, powinna tylko łączyć piec z naczyniem.
Tutaj nie bardzo bym się zgodził.
Jeśli tak zrobi to będzie tylko naczynie wyrównawcze które będzie uzupełniało odparowaną ciecz z układu.
Naczynie ma być zabezpieczeniem w instalacji typu otwartego.
W prawidłowo wykonanym rurka powinna iść bezpośrednio z kotła do naczynia, druga równoległa rurka z naczynia do kotła.
W przypadku zagotowania wody, powinna ona krążyć między naczyniem a kotłem a nie być wyrzucona fajką jak w przypadku jednej rurki.
Fajką powinna tylko uchodzić para.
Tak to powinno być zrobione prawidłowo.
Z oszczędności robi się to jedną rurką ale niema to wtedy nic wspólnego z zabezpieczeniem, jest to tylko naczynie wyrównawcze

grzeh2000
20-08-2013, 20:19
Kilka fotek po rozpaleniu cwu,co,podłogowki, http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/42c873765583f46b.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fbd46eb6c458bde9.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6f1ab27484ad3efb.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c76346b21be68639.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/806782b398d845b2.html

5iatka
20-08-2013, 20:21
Pompa CWU z założenia ma pracować tylko jako pompa CWU ( czas pokaże, ale ta opcja jest preferowana )
Baniak jest blisko kotła, ale są dwa wpięte jeden za drugim i drugi by grzał musi pracować pompa. ( pewnie rzadko będą grzały dwa, ale ani go nie sprzedam, już jest zamontowany,.. najrozsądniej będzie go podłączyć - w przypadku dużego zapotrzebowania na CWU będą grzały obydwa, ( są zamontowane 'jeden za drugim'- ciepła woda z II wchodzi do I; dotychczas się taki układ kilka razy przydał )

Rysunek jest nieprecyzyjny - pokazuje ideę jeśli chodzi o 'kolejność' podłączeń, a nie rozmieszczenie 'urządzeń'
Nie ma opcji puszczenia rury w pionie, pex z pieca szedłby ( aż strach pomyśleć ) ale 3 załamania pod kątem 90st w poziomie w lewo od pieca, kilka metrów w pionie i potem 'w miarę pionowo' ( lekki skos ) do naczynia. Innej opcji nie ma, bez 'rozwalenia' połowy domu.

Zamiast zamykać zawór 4D mogę przelecieć po chacie i pozakręcać grzejniki, ale to jest rozwiązanie ostateczne, jeśli się da pogodzić to wszystko inaczej.

Zobaczymy co instalator na te moje wymysły, ale nazwijmy to: chcę być przygotowany ;)

Czekam na dalsze pomysły i wady podanego przez mnie założenia.

Ps. pewnie w 'groszkowcu' będzie 'trudniej' zagotować wodę, ale np. przypadku trybu lato ryzyko nieco wzrasta i warto by mieć jakiś rodzaj zabezpieczenia/wspomagania ( rozsądnym rozkładem cena/nakład pracy )

zbigmaz01
20-08-2013, 20:27
Kilka fotek po rozpaleniu cwu,co,podłogowki, http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/42c873765583f46b.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl%2Fp okaz_obrazek%2F42c873765583f46b.html) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fbd46eb6c458bde9.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl%2Fp okaz_obrazek%2Ffbd46eb6c458bde9.html) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6f1ab27484ad3efb.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl%2Fp okaz_obrazek%2F6f1ab27484ad3efb.html) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c76346b21be68639.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl%2Fp okaz_obrazek%2Fc76346b21be68639.html) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/806782b398d845b2.html (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.fotosik.pl%2Fp okaz_obrazek%2F806782b398d845b2.html)Ten palnik tak wygląda zaraz po zakończeniu palenia i przejściu w podtrzymanie?
Wygląda jakby za mocno dmuchane i nisko się spalało, dlatego nie może wytrzymać w podtrzymaniu.

kobra64
20-08-2013, 20:34
Tutaj nie bardzo bym się zgodził.
Jeśli tak zrobi to będzie tylko naczynie wyrównawcze które będzie uzupełniało odparowaną ciecz z układu.
Naczynie ma być zabezpieczeniem w instalacji typu otwartego.
W prawidłowo wykonanym rurka powinna iść bezpośrednio z kotła do naczynia, druga równoległa rurka z naczynia do kotła.
W przypadku zagotowania wody, powinna ona krążyć między naczyniem a kotłem a nie być wyrzucona fajką jak w przypadku jednej rurki.
Fajką powinna tylko uchodzić para.
Tak to powinno być zrobione prawidłowo.
Z oszczędności robi się to jedną rurką ale niema to wtedy nic wspólnego z zabezpieczeniem, jest to tylko naczynie wyrównawcze
Zgoda, ale mnie chodziło tylko o zasilanie naczynia. Rurę bezpieczeństwa też należałoby poprowadzić i też jako osobną rurę wprost do powrotu kotła. A i przelew swoją drogą. Fajką tylko powietrze i ewentualnie ( oby nigdy ) para, jak się zagotuje. 5iatka, jak jeszcze nie masz 4D to rozważ wymiennik, to Ci znacznie uprości sprawę. Zrobisz kocioł w układzie otwartym a instalację w zamkniętym i będzie dobrze. Naczynie przeniesiesz do kotłowni i powiesisz pod stropem nad piecem.

grzeh2000
20-08-2013, 20:34
Tak,duzy ogen to jak dmuchało,zar to zaraz po skonczeniu pracy dmuchawy i na koncy jak postało troche,bylem teraz to dmucha i zaru jest troche.Wydłuzylem przerwe z 25 minut na 30,zobaczym rano.Zmniejszyc dmuchawe?

zbigmaz01
20-08-2013, 20:35
...Poczekajmy co zaproponuje instalator, tak to będziesz mu musiał udowadniać swoje racje a to niedobrze :)
Zawsze to jak on coś zaproponuje i pyta czy tak zrobić to wtedy możesz się z tym godzić lub nie. Jak jest kumaty to zobaczysz że niektóre twoje rozwiązanie może zrobić troszkę inaczej ale funkcjonalniej. Takie doradzanie na odległość jak nie widzi się budynku i tego co jest są trudne, inaczej to wygląda jak instalację robi się od początku. Chyba że nie za bardzo mu ufasz i boisz się aby ci czegoś nie namodził.

karoka65
20-08-2013, 20:40
Zgoda, ale mnie chodziło tylko o zasilanie naczynia. Rurę bezpieczeństwa też należałoby poprowadzić i też jako osobną rurę wprost do powrotu kotła. A i przelew swoją drogą. Fajką tylko powietrze i ewentualnie ( oby nigdy ) para, jak się zagotuje.
Mhh, :)

karoka65
20-08-2013, 20:42
Ja tam z elektryką jestem trochę na bakier ale Adaś chyba dobrze prawi :)
Ten pprzypadek który opisałem rano właśnie gościu mówił coś o złym zerowaniu

75max
20-08-2013, 20:54
Ja tam z elektryką jestem trochę na bakier ale Adaś chyba dobrze prawi :)
Ten pprzypadek który opisałem rano właśnie gościu mówił coś o złym zerowaniu

w gniazdku jest dobrze na bolcu jest uziemienie sprawdzałem miernikiem

5iatka
20-08-2013, 20:58
4D leży w pudełku gotowy do montowania.

Instalator ogólnie chwalony i raczej nie powinno być babola, trochę podpytuję też dla siebie przy okazji pomysłu nad sterowaniem całością pojawił się problem montażu i stąd gdybanie.
Wolę wiedzieć co i jak, generalnie zawsze coś za coś, albo jedno - albo drugie.
Czyli z rurą 'przelewową' będą jaja - inna prosta, rozsądna opcja ? ( dvb już wiem, że jest )
Ewentualnie, czy pchać się przez zakamarki z tym pexem z piwnicy, do zbiornika, by w razie "Wielkiego W" coś tam rozładowało sytuację?

No i dalej kwestia podłączeń powrotów CWU, podłogówka przed / za 4D ? - to mnie nurtuje

Ps. Instalator i tak będzie decydował, ale chciałbym wiedzieć / znać konsekwencje, możliwości i ograniczenia poszczególnych rozwiązań. Ma być dobrze, a potem i tak ja się będę tym całym 'tałatajstwem' zajmował, bądź męczył hehe

Ps2.
Procentowo więcej wody jest w grzejnikach, podłogówka to obecnie 2 pętle ( raczej nie więcej niż 50-80metrów rury łącznie ) Docelowo ma urosnąć o kolejne 2 pętle pewnie w okolicach 100metrów trzecia i 60-80 czwarta.

75max
20-08-2013, 21:09
Nie żebym był upierdliwy ale odkręciłeś osłonkę gniazda ? Zmierz napięcie między

brązowy/czarny - niebieski

niebieski - żółtozielony

żółtozielony - brązowy/czarny
tak zrobiłem pracuje w zawodzie elektryka już mi pomysłów brak

5iatka
20-08-2013, 21:12
zaproponujcie najtańszy miernik dla 'elektryka samozwańca' by podobne testy robić samemu.
( co nieco jestem zmuszony sam podłączać, czy przerabiać i w kilku miejscach mam moooocno namieszane - może by mi to pomogło nieco )

zbigmaz01
20-08-2013, 21:18
zaproponujcie najtańszy miernik dla 'elektryka samozwańca' by podobne testy robić samemu.
( co nieco jestem zmuszony sam podłączać, czy przerabiać i w kilku miejscach mam moooocno namieszane - może by mi to pomogło nieco )Ja korzystam z taniego multimetru kupionego w OBI-m. Mnie wystarcza a dałem coś koło 30zł :)

Kedar13
20-08-2013, 21:20
Tak,duzy ogen to jak dmuchało,zar to zaraz po skonczeniu pracy dmuchawy i na koncy jak postało troche,bylem teraz to dmucha i zaru jest troche.Wydłuzylem przerwe z 25 minut na 30,zobaczym rano.Zmniejszyc dmuchawe?

Na zdjęciach widać, że żar Ci się zapada. Przejdź może na ręczny i podaj trochę węgla, żeby zrobić kopczyk i przykryć otwory nadmuchowe i weź z popielnika trochę popiołu i przysyp nim ten żar.

bartus825
20-08-2013, 21:37
Moim zdaniem grzeh2000 ma ok.
Ok, o to chodziło. Czyli grzeh2000 ma chyba odwrotnie, bo ten żeliwny na górze.

5iatka
20-08-2013, 21:39
5iatka[/URL]

Z przeróbkami to byłbym ostrożny ... Lepiej to zlecić elektrykowi , chyba że faktycznie masz wiedzę tylko uprawnień brak ;) Tylko wtedy pewnie byś nie pytał o miernik. Z prądem nie ma żartów.
[/QUOTE]
Spokojnie....,raczej się nie wygłupiam, podłączałem kilka gniazdek i robiłem u siebie 'komunikację' w grube rzeczy się nie bawię.
Parę tematów jest skopanych ( dom ma 'kilka' lat ), chodzi o ewentualne sprawdzenie co i gdzie się dzieje.

karoka65
20-08-2013, 21:39
tak zrobiłem pracuje w zawodzie elektryka już mi pomysłów brak
Ja tutaj nic więcej nie wymyślę.
W opisywanym przypadku tak jak napisałem, dzwoniłem nawet do E-S zapytać co może być przyczyną i też dostałem odpowiedź że jest coś nie tak z instalacją elektryczną.

karoka65
20-08-2013, 21:40
Kilku chłopaków z forum pracuje na tych inwerterach i nie słyszałem żeby mieli jakieś problemy z nimi.

5iatka
20-08-2013, 21:40
sorry - skopałem cytowanie na szybko

zbigmaz01
20-08-2013, 21:45
Skoro w gniazdku jest dobrze to może przed gniazdkiem?

SUSPENSER
20-08-2013, 22:09
Tutaj nie bardzo bym się zgodził.
Jeśli tak zrobi to będzie tylko naczynie wyrównawcze które będzie uzupełniało odparowaną ciecz z układu.
Naczynie ma być zabezpieczeniem w instalacji typu otwartego.
W prawidłowo wykonanym rurka powinna iść bezpośrednio z kotła do naczynia, druga równoległa rurka z naczynia do kotła.
W przypadku zagotowania wody, powinna ona krążyć między naczyniem a kotłem a nie być wyrzucona fajką jak w przypadku jednej rurki.
Fajką powinna tylko uchodzić para.
Tak to powinno być zrobione prawidłowo.
Z oszczędności robi się to jedną rurką ale niema to wtedy nic wspólnego z zabezpieczeniem, jest to tylko naczynie wyrównawcze

Potwierdzam - widzę, że tam samo zapamiętaliśmy ten wykład :yes:

Ciekawe kto ma to wykonane prawidłowo bo ja się z takim wykonaniem przez żadnego instalatora jeszcze nie spotkałem :(

karoka65
20-08-2013, 22:17
Potwierdzam - widzę, że tam samo zapamiętaliśmy ten wykład :yes:


Tak czasem warto gdzieś pojechać i posłuchać mądrych ludzi i przy okazji czegoś się nauczyć i co można przekazać później innym.
Piszemy tu o panu Jerzym Tilgnerze, producencie kotłów i spotkaniu u producenta naszych sterowników firmie Elektro-System w Kutnie.

karoka65
20-08-2013, 22:19
Ciekawe kto ma to wykonane prawidłowo bo ja się z takim wykonaniem przez żadnego instalatora jeszcze nie spotkałem :(
Grześ, ja widziałem.
Jest tak zrobione u mojej kuzynki, montowała tam kociołek firma moich zaprzyjaźnionych instalatorów.

bobasxx
20-08-2013, 23:09
Moim zdaniem grzeh2000 ma ok.

Kliknij w trzecie zdjęcie z postu 7764, mi się wydaje, że tam widać ten żeliwny deflektor.

bobasxx
20-08-2013, 23:19
4D leży w pudełku gotowy do montowania.




No i dalej kwestia podłączeń powrotów CWU, podłogówka przed / za 4D ? - to mnie nurtuje



Mój instalator twierdzi, że powrót z podłogówki powinien być osobno, jeśli masz zawór 3D (termostatyczny) do regulacji temperatury podłogówki, przy kotle.
Czyli, jeśli podmieszanie dla zaworu 3D na podłogę, brane jest z powrotu, to musi on być dość chłodny, bo jak chcesz uzyskać temperatury rzędu 30 stopni na podłogówce, z powrotu o który będzie dbał zawór 4D (czyli w założeniu, że nie spadnie powiedzmy poniżej 40 stopni) ?

5iatka
21-08-2013, 05:46
zasilanie podłogówki bezpośrednio z zasilania kotła przed zaworem 4D. ( z obiegu kotłowego )
Układ podłogowy z pompą, mieszaczem i zaworem termostatycznym regulującym temperaturę wody w rurkach, stąd pytanie tylko o powroty.

Czy założyć 4tą pompę, jako mieszającą, pompę z podłogówki wpiąć na stałe pod 230V ? ( i tak ma swoją regulację )
W przypadku ustawienia pompa CWU+mieszająca nie jest tak, że nie tylko grzeje CWU, ale jak się zdarzy, że musi trochę 'pogonić' w układzie to i przy okazji wychładza CWU ? / jak się ma do tego 'programator' CWU ( nie kłóci się z funkcją mieszającą )

PS.
W sprawie zbiornika wyrównawczo - przelewowego taki zawór na kotle:
http://www.ferro.pl/pliki/pdf/pl/01053-98PL.pdf
?

Piotrek42
21-08-2013, 06:40
75max wiesz co zrób? wywal orginalne kable od ups-a daj dwa kable samochodowe na klemach ,a do ups-a przykręć śrubami ,te upsy maja bardzo kiepskie kable może tutaj jest wina???

SUSPENSER
21-08-2013, 07:58
Grześ, ja widziałem.
Jest tak zrobione u mojej kuzynki, montowała tam kociołek firma moich zaprzyjaźnionych instalatorów.

To jedyny przypadek na setki innych - niestety :(

SUSPENSER
21-08-2013, 07:59
W sprawie zbiornika wyrównawczo - przelewowego taki zawór na kotle:
http://www.ferro.pl/pliki/pdf/pl/01053-98PL.pdf (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.ferro.pl%2Fpli ki%2Fpdf%2Fpl%2F01053-98PL.pdf)
?

Zawór zawsze będzie mniej niezawodny niż rurka ;)

75max
21-08-2013, 08:29
75max wiesz co zrób? wywal orginalne kable od ups-a daj dwa kable samochodowe na klemach ,a do ups-a przykręć śrubami ,te upsy maja bardzo kiepskie kable może tutaj jest wina???

te kable co idą do akumulatora wychodzą z ups-a musiał bym rozkręcić ups-a i będzie po gwarancji spróbuje wymienić jeszcze dziś kabel zasilający ups może on jest jakiś kiepski jakoś tak lekko wchodzi w to gniazdo od zasilania