PDA

Zobacz pełną wersję : Rbr Ekouniwersal



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114

karoka65
24-11-2013, 21:31
.Ale to co wyczyniają "nowi" posiadacze RBR to przesada.Połowa nie doświadczyła zimy z jakimkolwiek kotłem na eko a już fachowcy jak ta lala.Poczekamy na -10/20deg.Będzie zabawa.
Przy tych temperaturach przyblokowałbym tym fachurom grupowe i automat, dopiero byłaby zabawa :)
Później dałbym eCoala.
Tak mi napisał jeden z użytkowników tego kotła który miał już inny kocioł z podajnikiem.
Dobranoc.

zbigmaz01
24-11-2013, 21:32
Nic Dalej uważam ,że mam dobry produkt.Ale to co wyczyniają "nowi" posiadacze RBR to przesada.Połowa nie doświadczyła zimy z jakimkolwiek kotłem na eko a już fachowcy jak ta lala.Poczekamy na -10/20deg.Będzie zabawa.A wątek powoli staje się nieprawdziwy,tak jak stał się wątek o Ogniwie.Ale to moje zdanie.Nie tylko twoje, dlatego rzadko już tutaj bywam i będę jeszcze rzadziej.

karoka65
24-11-2013, 21:38
Nie tylko twoje, dlatego rzadko już tutaj bywam i będę jeszcze rzadziej.
Zbyszek niektórym właśnie o to chodzi żeby nas stąd pogonić.

zbigmaz01
24-11-2013, 21:48
Zbyszek niektórym właśnie o to chodzi żeby nas stąd pogonić.

Burdel tu taki że już nie ma co czytać a moderator już całkiem w d...ie ma ten temat, ja też powoli tam go mam. Niech się cieszą ci co mnie posądzali że coś z tego mam.
Pozxrawiam

gmaj22
24-11-2013, 21:52
Ja też przemyśliwałem sprawę związaną z pompą CWU i w końcu zrezygnowałem z bajpasu. Mam osobną pompę energooszczędną bez autoadaptu i prąd pożerany przez pompę w czasie grzania CWU lub ewentualnego dogrzewania powrotu jest znikomy, a bajpasu nie dawałem przez to teraz zdalnie mogę sobie wyłączyć pompę CWU i piec niepotrzebnie nie marnuje energii na ogrzewanie grawitacyjne bojlera gdy tej wody nie potrzebuje.

Dlatego napisalem, ze albo wiekszy zasobnik i bez pompy, tylko cyrkulacja, albo gdy maly zasobnik na cyrkulacji i mialoby wieczorem brakowac cieplej wody, wtedy dodatkowa energooszczedna pompa, zeby wymiane zwiekszyc. Tu juz decyzja nalezy do kol.SiNi.

kveldulv
24-11-2013, 21:56
4) Tak naprawde to nie hydraulika broszka tylko tego, ktory budowal komin. Jak wybierzesz sadze z komina jesli ja zepchniesz czopuchem, a czopuch jest na wys. 120 cm od posadzki?
Więc drzwiczki to jedyne rozwiązanie?
Komin jest dość nietypowy. Podobno z 15 cm pod wlotem czopucha do komina jest jeszcze miejsce na drzwiczki. Niżej kanał od komina nie sięga.

kobra64
24-11-2013, 21:59
kveldulv a gdzie Ty masz kotłownię? Na poziomie zero czy zagłębioną?

SiNi
24-11-2013, 22:00
@gmaj22
Czyli wygląda, że u siebie pompy dam na zasilaniu, bo łatwiej będzie mi z naczyniem wzbiorczym. Jakaś tańsza (ale nie taniutka marketówka) pompa jest u mnie w śmieciuchu, u rodziców podobnie na zasilaniu i obie spokojnie wytrzymały niejedno gotowanie wody. Ta u rodziców to przeżyła takie chwile, że jestem w szoku. Opisywać nie ma co jak tylko powiem, że dziadek często palił jak to było w śmieciuchach przy instalacji z rurami 2' bez wymuszonego obiegu. Teraz CU chyba 28mm od pieca idzie i część grawitacyjnie daje radę - reszta wymuszony obieg na pompce włączanej bezpośrednio do gniazdka (nie ma jak "prawie" automatyka).

Tak jak radzisz pomyślę o grawitacji dla CWU, ale ustawię CWU + mieszająca przy dość nisko ustawionej temperaturze CWU i powrotu, bo bojler ma jakieś 120-150l i nie mam zamiaru go zmieniać jak nie przecieka. Przy odpalaniu kotła na pewno pompka ruszy i pewnie przy większym zużyciu CWU. RBR nie boi się zimnego, więc nie trzeba powrotu trzymać wysoko, ale za nisko też nie mam zamiaru.

Wieśku i Zbyszku nie uciekajcie. Kto pomoże potrzebującym, gdy na prawdę pomoc będzie potrzebna? Może po prostu nie odzywajcie się tak często, ale wtedy ten temat umrze. Bez Waszych wypowiedzi nie dotarłbym w tym wątku tak daleko. Na razie dobrnąłem do strony 350 i ciężko kontynuować bo zacząłem być aktywny na końcu.

To może pytanie do Zbyszka. Jak u Ciebie sprawuje się bufor gdy jest ciepło i tylko czasem trzeba dogrzać CO? Nie masz przez ten bufor zbyt dużych strat na opale bo ciągle trzeba go grzać?

gmaj22
24-11-2013, 22:19
Nic Dalej uważam ,że mam dobry produkt.Ale to co wyczyniają "nowi" posiadacze RBR to przesada.Połowa nie doświadczyła zimy z jakimkolwiek kotłem na eko a już fachowcy jak ta lala.Poczekamy na -10/20deg.Będzie zabawa.A wątek powoli staje się nieprawdziwy,tak jak stał się wątek o Ogniwie.Ale to moje zdanie.
Niektorym "nowym" posiadaczom RBRa czy jakiegokolwiek kotla z podajnikiem, nie potrzeba wcale temperatur rzedu -20C, zeby dac sobie rade z kotlem. Wystarczy troche cierpliwosci, samozaparcia, lektury i co tu ukrywac , doswiadczenia. A jesli dochodzi do tego wiedza wyniesiona ze szkol i pracy, pomimo, ze nie pracuje sie juz wyuczonym zawodzie, ujarzmienie tej "bestii" przy swiszczacym mrozie bedzie latwiejsze. Jesli przerosnie to moje sily...zapytam. Moze ktos pomoze.po to tu jestesmy przeciez:).

zawijan
25-11-2013, 06:32
Twoje marzenie się spełniło, powstał sterownik Cobra-S, który
nie ma nastaw procesu spalania - jest automatem.

SUPER!
Ktoś widział wyniki badań pracy kotła z tym sterownikiem?
Ja chętnie bym zobaczył.

emisb
25-11-2013, 06:48
Pisałem wcześniej, że akceptowalnym systemem spalania jest system grupowy. Automat tylko dla bardzo leniwych, z małymi umiejętnościami w paleniu i niedoświadczonymi oraz bogatymi :) (kocioł pala sporo więcej opału).;) To tylko mój osąd i opinia.
Bzdury piszesz. Co to znaczy "akceptowalnym systemem spalania"?
Jak kol. Novy pisał wcześniej popalisz jedną porządną zimę, wtedy zabieraj głos.

mark3k
25-11-2013, 07:22
Bzdury piszesz. Co to znaczy "akceptowalnym systemem spalania"?
Jak kol. Novy pisał wcześniej popalisz jedną porządną zimę, wtedy zabieraj głos.

Napisałem, że jest to mój osąd na dzień dzisiejszy.
Taki bezsensownym wpisem raczej się nie popisałeś.
Napisałem, że na automacie spala sporo więcej paliwa, okrutnie przebija temperaturę nawet do 15oC - co dla mnie na dzień dzisiejszy jest całkowicie nieakceptowalne. Chyba, że u Ciebie na automacie spala mniej, to ja z chęcią posłucham lub przeczytam Twoją dobrą teorię spalania na automacie.
Słucham..... Pochwal się, skoro ja piszę bzdury.
Przez kilkanaście lat stare technologicznie kotły dawały rade ogrzać mój dom, to może i RBR da radę ??? - nie sądzisz?
Chyba, że trzeba skończyć studia o kierunku: "palenie w kotłach retortowych małej mocy w domkach jednorodzinnych".
Podeprzyj argumentami stwierdzenie: "Bzdury piszesz. Co to znaczy "akceptowalnym systemem spalania""
Poczytamy wszyscy.
Ps: spalanie grupowe daje sobie świetnie radę (może przesadziłem z tym "świetnie") na przestrzeni ostatnich 2,5 msc-y palenia przy dość małym zapotrzebowaniu na ciepło..

Dla "hardkorowców" z dużo ilością wolnego czasu i samozaparcia oczywiście jak zawsze i niezmiennie spalanie dwustanowe :)

wuwok
25-11-2013, 07:37
Przy tych temperaturach przyblokowałbym tym fachurom grupowe i automat, dopiero byłaby zabawa :)
Później dałbym eCoala.
Tak mi napisał jeden z użytkowników tego kotła który miał już inny kocioł z podajnikiem.
Dobranoc.
Witam. Staram się nie wtrącać ale mam pyt. Mianowicie ile byście sprzedali piecyków z zwykłym sterownikiem?? Jak wiemy jednym z "haseł" reklamowych jest łatwość użytkowania którą daje sterownik.

emisb
25-11-2013, 07:44
Napisałem, że jest to mój osąd na dzień dzisiejszy.
Taki bezsensownym wpisem raczej się nie popisałeś.
Napisałem, że na automacie spala sporo więcej paliwa, okrutnie przebija temperaturę nawet do 15oC - co dla mnie na dzień dzisiejszy jest całkowicie nieakceptowalne. Chyba, że u Ciebie na automacie spala mniej, to ja z chęcią posłucham lub przeczytam Twoją dobrą teorię spalania na automacie.
Słucham..... Pochwal się, skoro ja piszę bzdury.
Przez kilkanaście lat stare technologicznie kotły dawały rade ogrzać mój dom, to może i RBR da radę ??? - nie sądzisz?
Chyba, że trzeba skończyć studia o kierunku: "palenie w kotłach retortowych małej mocy w domkach jednorodzinnych".
Podeprzyj argumentami stwierdzenie: "Bzdury piszesz. Co to znaczy "akceptowalnym systemem spalania""
Poczytamy wszyscy.
Ps: spalanie grupowe daje sobie świetnie radę (może przesadziłem z tym "świetnie") na przestrzeni ostatnich 2,5 msc-y palenia przy dość małym zapotrzebowaniu na ciepło..
1. Skąd wiesz że spala "sporo" więcej, próbowałeś palić w automacie, czy tylko zdążyłeś ustawić grupowe 8/8 przy zewnętrznej temp dodatniej? Przyjdzie porządna zima, 8/8 przestanie Ci wystarczać zaczniesz ustawiać wyższe moce i będziesz godzinami siedział przy piecu (kompie) i próbował dopasować piec. - Ja na to nie mam czasu. A jeśli chodzi o spalanie to tamtej zimy testowałem trochę grupowe i w automacie palił mi mniej.
2. Jeżeli Ci przebija to sprawa twojej instalacji i ustawienia sterownika. Grzejesz pewnie wszystko co się da na hura, a po osiągnięciu zadane wyłączasz pompy to co ma zrobić woda - wiadomo że będzie przebijać. - pompy należy ustawić na załączone.
3. Pisząc: "Przez kilkanaście lat stare technologicznie kotły dawały rade ogrzać mój dom, to może i RBR da radę ??? - nie sądzisz?
Chyba, że trzeba skończyć studia o kierunku: "palenie w kotłach retortowych małej mocy w domkach jednorodzinnych"." skomentowałbym ale nie wiem o co Ci chodzi.
A Ty mi w końcu napisz co znaczy: akceptowalnym systemem spalania?

mark3k
25-11-2013, 07:57
1. Skąd wiesz że spala "sporo" więcej, próbowałeś palić w automacie, czy tylko zdążyłeś ustawić grupowe 8/8 przy zewnętrznej temp dodatniej? Przyjdzie porządna zima, 8/8 przestanie Ci wystarczać zaczniesz ustawiać wyższe moce i będziesz godzinami siedział przy piecu (kompie) i próbował dopasować piec. - Ja na to nie mam czasu. A jeśli chodzi o spalanie to tamtej zimy testowałem trochę grupowe i w automacie palił mi mniej.
2. Jeżeli Ci przebija to sprawa twojej instalacji i ustawienia sterownika. Grzejesz pewnie wszystko co się da na hura, a po osiągnięciu zadane wyłączasz pompy to co ma zrobić woda - wiadomo że będzie przebijać. - pompy należy ustawić na załączone.
3. Pisząc: "Przez kilkanaście lat stare technologicznie kotły dawały rade ogrzać mój dom, to może i RBR da radę ??? - nie sądzisz?
Chyba, że trzeba skończyć studia o kierunku: "palenie w kotłach retortowych małej mocy w domkach jednorodzinnych"." skomentowałbym ale nie wiem o co Ci chodzi.
A Ty mi w końcu napisz co znaczy: akceptowalnym systemem spalania?

Pompa Co pracuje NON-STOP, aby była jasność.
Dla mnie stwierdzenie "akceptowalny " jest jednoznaczne i nie wiem czego nie rozumiesz. Sterowanie ręczne i w pełnym automacie odpada to pozostaje: tylko grupowe - jest dla mnie "akceptowalne".

Tak próbowałem palić w automacie i przebicia temperatury (nawet 15-to stopniowe) skutecznie wybiły mi z głowy takie palenie.
Gdy będzie zimo to być może załączę automat.

emisb
25-11-2013, 08:07
Pompa Co pracuje NON-STOP, aby była jasność.
Dla mnie stwierdzenie "akceptowalny " jest jednoznaczne i nie wiem czego nie rozumiesz. Sterowanie ręczne i w pełnym automacie odpada to pozostaje: tylko grupowe - jest dla mnie "akceptowalne".

Tak próbowałem palić w automacie i przebicia temperatury (nawet 15-to stopniowe) skutecznie wybiły mi z głowy takie palenie.
Gdy będzie zimo to być może załączę automat.
Tylko jak załączysz automat to pamiętaj co napisałeś:
"Automat tylko dla bardzo leniwych, z małymi umiejętnościami w paleniu i niedoświadczonymi oraz bogatymi "

ps. pokaż sterownik.

minertu
25-11-2013, 08:56
Witam. Staram się nie wtrącać ale mam pyt. Mianowicie ile byście sprzedali piecyków z zwykłym sterownikiem?? Jak wiemy jednym z "haseł" reklamowych jest łatwość użytkowania którą daje sterownik.

Mylisz się,chodzi o łatwość obsługi samego pieca.

kveldulv
25-11-2013, 14:05
kveldulv a gdzie Ty masz kotłownię? Na poziomie zero czy zagłębioną?
Na poziomie 0.

mpepe
25-11-2013, 14:13
może ktoś powie mi o co chodzi z tym buczeniem ?

.

Jak podajnik się załącza w całym domu jest cholernie nieprzyjemny wibrujący dźwięk, porównałbym to do dźwięku, który wydaje spawarka jak ustawi za małą moc i się elektroda "przyklei" do elementu spawanego.

mpepe
25-11-2013, 14:15
W mojej subiektywnej ocenie, to nie reduktor głośno pracuje, a silnik jednofazowy wprowadza do układu wibracje powodujące dość przykre buczenie. Chrzęst łamanego groszku nie jest "upierdliwy".:D

we wszystkich przekładniach są jednakowe silniki? ja mam Besel

mpepe
25-11-2013, 14:19
Ktoś tu kiedyś pisał, że owinął silnik filcem.
Może oprócz tego oringu, owiń silnik jakąś gąbką wygłuszającą. Przecież ten silnik się nie nagrzewa, to powinno być ok.

Zakładam, że to buczenie przenosi się po pierwsze przez podłoże i po drugie przez rury po całym domu u mnie idą rury w ścianach więc wszystko pięknie niesie

mrwysoki
25-11-2013, 14:44
Witam
może ktoś będzie wiedział jaka jest przyczyna grzania się podajnika w RBR ekouniwersal 17kW, mój osiąga temp 90stopni i włącza się alarm "zapłon paliwa:, przy czym jak włączy się alarm to podajnik nie chodzi przez określony czas żeby wyrzucić paliwo, w lecie piec zasilał tylko zasobnik wody 200l, i nic takiego się nie działo dopiero jak uruchomiłem CO zaczęły się problemy, teraz piec chodzi ok 12godzin aż nagrzeje się podajnik uruchomi się alarm, muszę odczekać ok godz aż ostygnie, włączam tryb auto i znowu pochodzi ok 12godz i uruchamia się alarm i tak w kółko, dodam że żar w palenisku nie jest za nisko, jakby ktoś wiedział jak pomóc będę wdzięczny.
Dziękuję
https://esterownik.pl/sterownik/2418

minertu
25-11-2013, 15:06
Witam
może ktoś będzie wiedział jaka jest przyczyna grzania się podajnika w RBR ekouniwersal 17kW, mój osiąga temp 90stopni i włącza się alarm "zapłon paliwa:, przy czym jak włączy się alarm to podajnik nie chodzi przez określony czas żeby wyrzucić paliwo, w lecie piec zasilał tylko zasobnik wody 200l, i nic takiego się nie działo dopiero jak uruchomiłem CO zaczęły się problemy, teraz piec chodzi ok 12godzin aż nagrzeje się podajnik uruchomi się alarm, muszę odczekać ok godz aż ostygnie, włączam tryb auto i znowu pochodzi ok 12godz i uruchamia się alarm i tak w kółko, dodam że żar w palenisku nie jest za nisko, jakby ktoś wiedział jak pomóc będę wdzięczny.
Dziękuję
https://esterownik.pl/sterownik/2418 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Festerownik.pl%2Fs terownik%2F2418)
Zmniejsz podawanie z 10s na 6 i przełóż czujnik na korpus podajnika w połowie pomiędzy dmuchawą a zsypem z kosza na opał.
Czym palisz?
żar nie musi być nisko , wystarczy,ze kocioł przejdzie w podtrzymanie a żaru jest dużo na palniku.Przez promieniowanie ta cieńka blaszka się nagrzewa.

mark3k
25-11-2013, 15:48
we wszystkich przekładniach są jednakowe silniki? ja mam Besel

Chyba wszyscy mają silniki Besel. To prawie rodzimy (Cantoni Group - Italiańcy) producent silników małej mocy. Kiedyś była to polska firma i produkowała te same silniki tylko tańsze :)

kalio
25-11-2013, 17:02
Zakładam, że to buczenie przenosi się po pierwsze przez podłoże i po drugie przez rury po całym domu u mnie idą rury w ścianach więc wszystko pięknie niesie

odkręć te cztery śrubki od silnika i załacz podajnik i zobacz czy silnik słychać. u mnie w kotłowni takie siobie buczenie ale w domu to cholry idzie dostać, niskie buuuuuuu, nie nie chodzi tu o groszek ani o wibracje.

mpepe
25-11-2013, 18:12
odkręć te cztery śrubki od silnika i załacz podajnik i zobacz czy silnik słychać. u mnie w kotłowni takie siobie buczenie ale w domu to cholry idzie dostać, niskie buuuuuuu, nie nie chodzi tu o groszek ani o wibracje.

Zakładasz, że sam silnik by tak hałasował że słychać go na pierwsze piętro?

U mnie jest dokładnie to samo, jak się kładę spać i jest w domu cicho to cholera nie da się wytrzymać, co do włożenia oringów no do cholery przecież jest to nowy kocioł i mam samodzielnie robić amatorszczyznę żeby można było wytrzymać w domu przy kotle za 8000zł?. Oj chyba będziemy narzekać i się złościć na Instalko.
Wiecie może dlaczego ja dostałem Ewmara a kolega Maher ma Transtecno kotły kupione mniej więcej w tym samym okresie, to jakaś łapanka co mają to wsadzają?

mpepe
25-11-2013, 18:15
Chyba wszyscy mają silniki Besel. To prawie rodzimy (Cantoni Group - Italiańcy) producent silników małej mocy. Kiedyś była to polska firma i produkowała te same silniki tylko tańsze :)

W Tarnowie też kiedyś robili polskie silniki teraz to już nie wiem kto to ma w swoich rekach bo się już przewinęło kilku właścicieli mowa oczywiście o zakładach Tamel

mark3k
25-11-2013, 18:32
W Tarnowie też kiedyś robili polskie silniki teraz to już nie wiem kto to ma w swoich rekach bo się już przewinęło kilku właścicieli mowa oczywiście o zakładach Tamel

Tamel = Cantoni Group, tak jak Celma Cieszyn. Niestety niemal cało Polska już sprzedana ..... :(

mpepe
25-11-2013, 18:43
Tamel = Cantoni Group, tak jak Celma Cieszyn. Niestety niemal cało Polska już sprzedana ..... :(

A no to super :-) To kto następny Instalko czy Ogniwo na sprzedaż ?

kalio
25-11-2013, 18:53
Wiecie może dlaczego ja dostałem Ewmara a kolega Maher ma Transtecno kotły kupione mniej więcej w tym samym okresie, to jakaś łapanka co mają to wsadzają?

Bo Maher zamówił z przekładnią NORDA :)

bobasxx
25-11-2013, 18:54
Nie żebym kogoś bronił, ale te silniki buczały, buczą i buczeć będą.

To że u jednego słychać, a drugiego nie, to nie zasługa dobrej woli producenta, czy przekładni tylko rodzaju instalacji, budynku i sposobu montażu.

U mnie w kotłowni silnik buczy, w domu słyszę tylko chrupanie węgla. A to jest spowodowane (tak podejrzewam), sztywnym połączeniem czopuch - komin.

Kocioł stoi na gumie, rury mam wszystkie w otulinach, więc po ścianach czy posadzkach się nie niesie. Niesie się po kominie ;)

Jak ktoś ma gołe rury w ścianach lub kocioł stoi bezpośrednio na płytkach, to nie ma bata, musi się nieść.

Wiadomo, że głównym winowajcą jest silnik i jak komuś chcę się bawić, to musi go odseparować od przekładni.

Pewnie wpływ na przenoszenie wszelkich wibracji/dźwięków ma także materiał zastosowany na budowę domu. Jak już kiedyś pisałem, ja mam chatkę z ceramiki (porotherm), i jak podnoszę jakąś roletę na oknie to się dopiero niesie ;) lub jak otwieram bramę garażową, też masakra.

bobasxx
25-11-2013, 18:55
Bo Maher zamówił z przekładnią NORDA :)

Akurat przekładnia nie ma tu nic do rzeczy.

kalio
25-11-2013, 18:56
A no to super :-) To kto następny Instalko czy Ogniwo na sprzedaż ?

i instalko i ogniwo prawie to prywatne firmy, tamel, celma, tonsil to były Państwowe, czyli nasze wszystkich krajowe,
Jakie rzadzy to i taka gospodarka - nie mylić z zegarkami rządzących.

kalio
25-11-2013, 19:00
Nie żebym kogoś bronił, ale te silniki buczały, buczą i buczeć będą.

To że u jednego słychać, a drugiego nie, to nie zasługa dobrej woli producenta, czy przekładni tylko rodzaju instalacji, budynku i sposobu montażu.

U mnie w kotłowni silnik buczy, w domu słyszę tylko chrupanie węgla. A to jest spowodowane (tak podejrzewam), sztywnym połączeniem czopuch - komin.

Kocioł stoi na gumie, rury mam wszystkie w otulinach, więc po ścianach czy posadzkach się nie niesie. Niesie się po kominie ;)

Jak ktoś ma gołe rury w ścianach lub kocioł stoi bezpośrednio na płytkach, to nie ma bata, musi się nieść.

Wiadomo, że głównym winowajcą jest silnik i jak komuś chcę się bawić, to musi go odseparować od przekładni.

Pewnie wpływ na przenoszenie wszelkich wibracji/dźwięków ma także materiał zastosowany na budowę domu. Jak już kiedyś pisałem, ja mam chatkę z ceramiki (porotherm), i jak podnoszę jakąś roletę na oknie to się dopiero niesie ;) lub jak otwieram bramę garażową, też masakra.

gorasze parametry audio ma suporex, poroterm nie jest taki zły, moje bramy nie są słyszalene, kocioł spiety z baniakiem 2tony- może on podskakuje bo na betonie stoi, kocioł stoi na stopach antywibracyjnych i dodatkowo na pianomacie.

Ps ja chyba jakiś wegiel mam kiepski bo obok kotłowni go nie słysze

kalio
25-11-2013, 19:04
Akurat przekładnia nie ma tu nic do rzeczy.

chyba nie zrozumiałęś pytania, które brzmiało

Wiecie może dlaczego ja dostałem Ewmara a kolega Maher ma Transtecno kotły kupione mniej więcej w tym samym okresie, to jakaś łapanka co mają to wsadzają?

odpowiedz bo maher zamówił z NORDEM a dostał Transtecno

To tak jak zamówił z mufami 1,5" a dostał standard 1"
i tak jeszcze kilku, ale doradcy się produkują że 4d i dawać rury 1,5" min.

bobasxx
25-11-2013, 19:07
chyba nie zrozumiałęś pytania, które brzmiało

Wiecie może dlaczego ja dostałem Ewmara a kolega Maher ma Transtecno kotły kupione mniej więcej w tym samym okresie, to jakaś łapanka co mają to wsadzają?

odpowiedz bo maher zamówił z NORDEM a dostał Transtecno

To tak jak zamówił z mufami 1,5" a dostał standard 1"
i tak jeszcze kilku, ale doradcy się produkują że 4d i dawać rury 1,5" min.

Sam sobie odpowiedziałeś, bo zamawiał Norda ;)
Sam pisał, że zwrócą mu kasę, jak by chciał mógł się domagać wymiany na Norda.

Ty dostałeś Ewmara, bo to jest standard.

kalio
25-11-2013, 19:08
takie pytanie jak się robią kalafiory to za dużo wiatru czy za mało ???
czyba że można na grupowym coś jeszcze procz mocy zmienić mam 8/12 i przy 12 są kalafiory

bobasxx
25-11-2013, 19:08
gorasze parametry audio ma suporex, poroterm nie jest taki zły, moje bramy nie są słyszalene, kocioł spiety z baniakiem 2tony- może on podskakuje bo na betonie stoi, kocioł stoi na stopach antywibracyjnych i dodatkowo na pianomacie.

Ps ja chyba jakiś wegiel mam kiepski bo obok kotłowni go nie słysze


Ciekawe rzeczy piszesz.

Może masz garaż wolnostojący ?

mpepe
25-11-2013, 19:10
Akurat przekładnia nie ma tu nic do rzeczy.

kolega Kalio zażartował :-) nie jesteś w temacie Maher zamówił Norda a dostał transcndo
dlatego ja pytam skoro zapomnieli o nordzie to dlaczego dostał inną przekładnię niż Ewmar

bobasxx
25-11-2013, 19:10
takie pytanie jak się robią kalafiory to za dużo wiatru czy za mało ???
czyba że można na grupowym coś jeszcze procz mocy zmienić mam 8/12 i przy 12 są kalafiory

Pokaż zdjęcie "kalafiora". Jak spiek żużlowy - za dużo powietrza, jak koksowy - za mało.

bobasxx
25-11-2013, 19:13
kolega Kalio zażartował :-) nie jesteś w temacie Maher zamówił Norda a dostał transcndo
dlatego ja pytam skoro zapomnieli o nordzie to dlaczego dostał inną przekładnię niż Ewmar

Widocznie Transteco jest na tym samym poziomie co Nord. Skoro nie mieli Norda, dostał Transteco.

Ale jeśli zamawiał Norda, to czego by nie dali, to jest niezgodne z zamówieniem i zwrot kasy mu się należy.

mark3k
25-11-2013, 19:13
Zakładają to co akurat jest w magazynie. Teraz jest sezon na kociołki to i towaru na rynku brakuje.
W efekcie brak powtarzalności podzespołów w kotłach. :P

mpepe
25-11-2013, 19:19
Jak możesz zobacz na moje
226852
226853
226854

Pokaż zdjęcie "kalafiora". Jak spiek żużlowy - za dużo powietrza, jak koksowy - za mało.

mpepe
25-11-2013, 19:21
Widocznie Transteco jest na tym samym poziomie co Nord. Skoro nie mieli Norda, dostał Transteco.

Ale jeśli zamawiał Norda, to czego by nie dali, to jest niezgodne z zamówieniem i zwrot kasy mu się należy.

Jeśli transcendo jest na tym samym poziomie co nord to po co dopłacać do norda? lepiej poprosić o transcendo i to za darmo :-)

mpepe
25-11-2013, 19:22
Zakładają to co akurat jest w magazynie. Teraz jest sezon na kociołki to i towaru na rynku brakuje.
W efekcie brak powtarzalności podzespołów w kotłach. :P

To jak tu zrobić badanie skoro jeden ma ewmar drugi transcendo a kocioł przebadają na nordzie to myślicie że to nie ma znaczenia?

karoka65
25-11-2013, 19:22
takie pytanie jak się robią kalafiory to za dużo wiatru czy za mało ???
czyba że można na grupowym coś jeszcze procz mocy zmienić mam 8/12 i przy 12 są kalafiory
I co nie możesz sobie poradzić z tak prymitywnym urządzeniem jak piec na wungiel ?

karoka65
25-11-2013, 19:23
To jak tu zrobić badanie skoro jeden ma ewmar drugi transcendo a kocioł przebadają na nordzie to myślicie że to nie ma znaczenia?
Ludzie nie ośmieszajcie się.

karoka65
25-11-2013, 19:26
Jeśli transcendo jest na tym samym poziomie co nord to po co dopłacać do norda? lepiej poprosić o transcendo i to za darmo :-)
Było Transtecno pisali że najgorsze badziewie wstawiają, jarecki napisał w tym wątku że tylko Ewmar i Nord powinny zostać na rynku to zaczęli wstawiać Ewmara seryjnie.
Następny pisze że Nord i Ewmar to badziew.
Kudzie zdecydujcie się na coś bo ilu Was jest każdy co innego pisze.
I jaki z tego wniosek ?
Przeczytajcie co napisał kolega Bobas

kalio
25-11-2013, 19:30
Pokaż zdjęcie "kalafiora". Jak spiek żużlowy - za dużo powietrza, jak koksowy - za mało.

fotki

226860

226863

mpepe
25-11-2013, 19:38
I co nie możesz sobie poradzić z tak prymitywnym urządzeniem jak piec na wungiel ?

Karoka65 ja jestem na automacie i jak widzisz to sterownik nie radzi sobie ze spalaniem a nie ja (zerknij na zdjęcia powyżej te spieki to robota automatu)

kalio
25-11-2013, 19:41
I co nie możesz sobie poradzić z tak prymitywnym urządzeniem jak piec na wungiel ?

Z piecem sobie poradziłem ale Twoja głupota mnie przytłacza

karoka65
25-11-2013, 19:44
Karoka65 ja jestem na automacie i jak widzisz to sterownik nie radzi sobie ze spalaniem a nie ja (zerknij na zdjęcia powyżej te spieki to robota automatu)
Ty nie radzisz sobie ze sterownikiem.
Na węglu też oszczędziłeś.
Taka widzisz różnica że ja wiem co zrobić a Tobie się wydawało że wiesz wszystko jak i kilku mądralom jeszcze.
Masz sterownik który w ogóle utrzymuje ci palenie, mogłeś trafić dużo gorzej, zapewniam.
Odczułem to na własnej skórze klika lat temu.

karoka65
25-11-2013, 19:44
Z piecem sobie poradziłem ale Twoja głupota mnie przytłacza
Nie to Twoja właśnie wychodzi.

mpepe
25-11-2013, 19:47
Było Transtecno pisali że najgorsze badziewie wstawiają, jarecki napisał w tym wątku że tylko Ewmar i Nord powinny zostać na rynku to zaczęli wstawiać Ewmara seryjnie.
Następny pisze że Nord i Ewmar to badziew.
Kudzie zdecydujcie się na coś bo ilu Was jest każdy co innego pisze.
I jaki z tego wniosek ?
Przeczytajcie co napisał kolega Bobas

Karoka tak naprawdę mnie nie interesuje kto robi to co mam w kotle jeśli nie ma z tym problemu to może robić to firma "Uduś" mam to gdzieś ale mi Twój kocioł zajebiście buczy i tu jest poważny problem

karoka65
25-11-2013, 19:51
Karoka tak naprawdę mnie nie interesuje kto robi to co mam w kotle jeśli nie ma z tym problemu to może robić to firma "Uduś" mam do gdzieś ale mi kocioł zajebiście buczy i tu jest poważny problem
A dlaczego do mnie się z tym kierujesz ?
Co mnie obchodzi Twoje buczenie ?

kalio
25-11-2013, 19:56
Karoka tak naprawdę mnie nie interesuje kto robi to co mam w kotle jeśli nie ma z tym problemu to może robić to firma "Uduś" mam do gdzieś ale mi kocioł zajebiście buczy i tu jest poważny problem

raklamuj a moze karoka odlkupi - nie bedzie chacil fv ze jak bys zaplacil wiecej niz chcesz to Ci dolozy.

Ale wiesz kocioł jest super tylko palacz zły , lub istalacja a zreszta zawsze mozna zwalic na opal, no bo u karoki nie kupiony.

mpepe
25-11-2013, 19:56
Ty nie radzisz sobie ze sterownikiem.
Na węglu też oszczędziłeś.
Taka widzisz różnica że ja wiem co zrobić a Tobie się wydawało że wiesz wszystko jak i kilku mądralom jeszcze.
Masz sterownik który w ogóle utrzymuje ci palenie, mogłeś trafić dużo gorzej, zapewniam.
Odczułem to na własnej skórze klika lat temu.

To mam się cieszyć, że w ogóle mi się pali hahaha super jesteś koleś:-) zabawny. Co do węgla zakupiłem tylko 400kg na próbę cena 800zł to znowu nie taka oszczędność. A dlatego kupiłem w biedronce, miałem nadzieje, że będzie bardziej suchy od tego na placu co mam w okolicy jak przez kilka dni wcześniej lało. Czy mi się wydaje, że wszystko wiem? nie sądzę i nie sądziłem i nie będę tak sądził, szczególnie w temacie spalania węgla zresztą ty też nie jesteś ekspertem sam zaprzeczasz temu co pisałeś kiedyś o ecoalu, że jest z nim święty spokój robi za nas robotę a teraz, że cieszmy się że w ogóle się pali śmiech na sali

mpepe
25-11-2013, 19:57
A dlaczego do mnie się z tym kierujesz ?
Co mnie obchodzi Twoje buczenie ?

Bo to twój produkt marketingowy.

lestek27
25-11-2013, 19:59
Wieśku możesz zerknąć na mój kociołek?
Pozmieniałem trochę ustawienia i chciałbym wiedzieć czy to dobra droga.
Na palniku wszystko ok.(tak mi się wydaje bo nic się za bardzo nie zmieniło wizualnie) W popielniku nie zaglądałem.

Maher
25-11-2013, 19:59
Widocznie Transteco jest na tym samym poziomie co Nord. Skoro nie mieli Norda, dostał Transteco.

Ale jeśli zamawiał Norda, to czego by nie dali, to jest niezgodne z zamówieniem i zwrot kasy mu się należy.

Po złożeniu reklamacji miałem do wyboru założenie Norda zgodnie z zamówieniem lub zwrot dopłaty , ale skoro Transtecno nie hałasuje to nie chciałem ryzykować wymiany na niewiadomego Norda. Zaraz po odbiorze gdy zauważyłem że mam inny silnik/przekładnie zadzwoniłem do sprzedawcy i sam był zdziwiony że jest co inne założone niż w zamówieniu i próbował mnie przekonać że transtecno jest jeszcze lepsze i droższe, ale poczytałem i dopytałem się że cenowo jest nawet tańsze od Ewmara i jak się trafi będzie chodzić dobrze i Nord mimo że droższy i solidniej wykonany też różnie z nim bywa.

karoka65
25-11-2013, 20:01
Bo to twój produkt marketingowy.
Ma wiele produktów.
A dobrze radziłem, kup inny kocioł, miałeś nie daleko.
Kto inny by się z Tobą męczył.
Jak ktoś jęczy jeszcze zanim kupi to takiemu bym nawet złamanego gwożdzia nie sprzedał.

mpepe
25-11-2013, 20:04
Po złożeniu reklamacji miałem do wyboru założenie Norda zgodnie z zamówieniem lub zwrot dopłaty , ale skoro Transtecno nie hałasuje to nie chciałem ryzykować wymiany na niewiadomego Norda. Zaraz po odbiorze gdy zauważyłem że mam inny silnik/przekładnie zadzwoniłem do sprzedawcy i sam był zdziwiony że jest co inne założone niż w zamówieniu i próbował mnie przekonać że transtecno jest jeszcze lepsze i droższe, ale poczytałem i dopytałem się że cenowo jest nawet tańsze od Ewmara i jak się trafi będzie chodzić dobrze i Nord mimo że droższy i solidniej wykonany też różnie z nim bywa.

Maher jeszcze nie mieszkasz w domu to buczenie prawie w ogóle nie jest słyszalne w dzień przynajmniej u mnie bo zawsze coś to zakłóca, dopiero po pierwszej nocy będziesz wiedział czy jest wszystko ok

berdnard
25-11-2013, 20:07
Witam
a po co i w jakim celu są stosowane te potężne silniki 180w w reduktorach 1 obr/min chyba jest coś nie tak tzn reduktory mają 1,6-2,2 obr/min
tak z ciekawości piszę;);

karoka65
25-11-2013, 20:08
Wieśku możesz zerknąć na mój kociołek?
Pozmieniałem trochę ustawienia i chciałbym wiedzieć czy to dobra droga.
Na palniku wszystko ok.(tak mi się wydaje bo nic się za bardzo nie zmieniło wizualnie) W popielniku nie zaglądałem.
Niema za bardzo czego się czepić.
Widzę że zdecydowałeś się na dogrzewanie powrotu.
Spalasz teraz podobnie jak ja, nawet temp. zewnątrz na podobnym poziomie.
Przy cyklicznej spokojniej pracował i podajnik był chłodniejszy.

Maher
25-11-2013, 20:09
Maher jeszcze nie mieszkasz w domu to buczenie w ogóle nie jest słyszalne w dzień przynajmniej u mnie, weź pojedz na budowę po pierwszej nocy będziesz wiedział czy jest wszystko ok

No może masz racje, ale ostatnio słyszałem u znajomej jak jej silnik buczy i u mnie wentylator dmuchawy jak obroty schodzą w granicach 30% i wiem jaki to dźwięk. Nie mam na budowie drzwi i jak jestem w innej części domu to słyszę czasami mielenie węgla i nic po za tym.

mpepe
25-11-2013, 20:12
Ma wiele produktów.
A dobrze radziłem, kup inny kocioł, miałeś nie daleko.
Kto inny by się z Tobą męczył.
Jak ktoś jęczy jeszcze zanim kupi to takiemu bym nawet złamanego gwożdzia nie sprzedał.

Złamanych gwoździ nie masz w ofercie.
Przypominam, że to nie jest TWOJE forum.
Ja nie jestem podatny na sugestie i tanie chwyty i nie chwalę wszystkiego co kupię oceniam rzeczywistość obiektywnie. Czego Tobie brakuje
Z wyrazami zażenowania mpepe

mpepe
25-11-2013, 20:13
No może masz racje, ale ostatnio słyszałem u znajomej jak jej silnik buczy i u mnie wentylator dmuchawy jak obroty schodzą w granicach 30% i wiem jaki to dźwięk. Nie mam na budowie drzwi i jak jestem w innej części domu to słyszę czasami mielenie węgla i nic po za tym.

Ten wentylator na niskich obrotach u mnie też tak buczy

karoka65
25-11-2013, 20:13
Maher jeszcze nie mieszkasz w domu to buczenie prawie w ogóle nie jest słyszalne w dzień przynajmniej u mnie bo zawsze coś to zakłóca, dopiero po pierwszej nocy będziesz wiedział czy jest wszystko ok
Nie dość że sam wiedziałeś wcześniej że nie będziesz zadowolony to próbujesz to wmówić następnemu że też będzie tylko jeszcze o tym nie wie :)
Ja każdemu mówię że kocioł z podajnikiem nie jest urządzeniem bezgłośnym.
Jeśli przyjeżdża ktoś do mnie to prowadzę do kotła i włączam nawet bez pracującej dmuchawy sam podajnik żeby był świadomy w co się pakuje.

lestek27
25-11-2013, 20:15
Niema za bardzo czego się czepić.
Widzę że zdecydowałeś się na dogrzewanie powrotu.
Spalasz teraz podobnie jak ja, nawet temp. zewnątrz na podobnym poziomie.
Przy cyklicznej spokojniej pracował i podajnik był chłodniejszy.

Tylko właśnie dziś zrobiło się chłodniej i to mnie skusiło do przejścia na pracę ciągłą pompy CO.
Dzięki/ Wrócę z powrotem do tego co było i zobaczę jeszcze jak się zmieni data zasypu.

karoka65
25-11-2013, 20:17
Złamanych gwoździ nie masz w ofercie.
Przypominam, że to nie jest TWOJE forum.
Ja nie jestem podatny na sugestie i tanie chwyty i nie chwalę wszystkiego co kupię oceniam rzeczywistość obiektywnie. Czego Tobie brakuje

Czy ja twierdzę że moje ?
Ktoś złośliwy napisał że będzie piętnował różne rzeczy, ja robię podobnie.
Piszesz że nie jesteś podatny, to jak dałeś się złapać ?

mpepe
25-11-2013, 20:20
Nie dość że sam wiedziałeś wcześniej że nie będziesz zadowolony to próbujesz to wmówić następnemu że też będzie tylko jeszcze o tym nie wie :)
Ja każdemu mówię że kocioł z podajnikiem nie jest urządzeniem bezgłośnym.
Jeśli przyjeżdża ktoś do mnie to prowadzę do kotła i włączam nawet bez pracującej dmuchawy sam podajnik żeby był świadomy w co się pakuje.

Wow ale super sprzedawca i na noc zapraszasz? bo głównie wtedy przynamniej u mnie jest to słyszalne

karoka65
25-11-2013, 20:21
Wow ale super sprzedawca i na noc zapraszasz? bo głównie wtedy przynamniej u mnie jest to słyszalne
No widzisz żałuj że taki ci się nie trafił :)

karoka65
25-11-2013, 20:22
Tylko właśnie dziś zrobiło się chłodniej i to mnie skusiło do przejścia na pracę ciągłą pompy CO.
Dzięki/ Wrócę z powrotem do tego co było i zobaczę jeszcze jak się zmieni data zasypu.
Jakby ci nie dogrzewało to trochę zmień cykle.
Kapujesz o co chodzi ?

karoka65
25-11-2013, 20:27
Tylko właśnie dziś zrobiło się chłodniej i to mnie skusiło do przejścia na pracę ciągłą pompy CO.
Dzięki/ Wrócę z powrotem do tego co było i zobaczę jeszcze jak się zmieni data zasypu.
Aha, z biegiem czasu jak zrobi się chłodniej będziesz musiał przejść na pracę ciąglą ale i kocioł inaczej się zachowa, być może wystarczy że pogodówka podniesie ci zadaną i będzie mogło zostać tak jak jest.

kalio
25-11-2013, 20:29
Wow ale super sprzedawca i na noc zapraszasz? bo głównie wtedy przynamniej u mnie jest to słyszalne

Forum randkowe jest gdzies indziej

w DE GB czy innej UE jak coś hałasuje i nie ma kwitów lub zapisiow to masz dużą kase a unas Pan Wieśniak sprzedaje kotłty ale tylko wybranym takim co to nie nażekają i jeszcze po rekach całują o że o trzymaniu palc prosto w ( | ) nie wspomne. A jak ktoś się zna na tym czy tamtym to pewnie z konkurencji.

Kup kawałek gumomaty (coś jak pianomat pod panele ale z gumy) wytnij załóż pomiedzy silnik a przekładnie - jak ręką odjoł.

A może chcesz to Ci sprzedam jak za badziewiany garazowy kocioł dałeś 8000 i za uszczelkę do tego badziewiana nasz ze 100 :)) - wysyłka gratis, no i moja pomoc.

Albo nie bo bedziesz narzekać i reklamować. ( o wiem to wtedy powiem Ci że prąd masz zły i fazy Ci źle w sinusoidzie biegają)

To jak chcesz ???

lestek27
25-11-2013, 20:32
Jakby ci nie dogrzewało to trochę zmień cykle.
Kapujesz o co chodzi ?

Chyba rozumiem. Mniejsza przerwa między pracą a postojem.

lestek27
25-11-2013, 20:35
Aha, z biegiem czasu jak zrobi się chłodniej będziesz musiał przejść na pracę ciąglą ale i kocioł inaczej się zachowa, być może wystarczy że pogodówka podniesie ci zadaną i będzie mogło zostać tak jak jest.

Już wcześniej wiedziałem że przejdę na ciągłą i myślałem że to już jest ten moment ale chyba jeszcze nie:)
Na starym śmieciuchu jak było 60 st. to dogrzewało dobrze pomieszczenia tak że jak tu będzie 65 to też może styknie.
Zrobi się naprawdę zimno to się zobaczy:)

karoka65
25-11-2013, 20:37
Kalio tym co brakuje oleju w głowie przechodzą do chamstwa i obrażania.
Czy ja ci coś sprzedałem ?
Chciałem nawet ci ulżyć w cierpieniach ale Ty chciałeś być cwańszy od wieśniaczka i na nim jeszcze zarobić ?
Tobie się tylko wydaje że jesteś cwańszy a takiego zawsze w d..pę łoją,

animuss
25-11-2013, 20:40
Wow ale super sprzedawca i na noc zapraszasz? bo głównie wtedy przynamniej u mnie jest to słyszalne

Mpepe miałem problem z innym hałasem ,jako ze mieszkam w mieście to o 5:30 albo koło 6 podjeżdżał facet busem i wywalał gazety przy mojej sypialni i to było słyszalne przy zamkniętych oknach .Zwalczyłem to inaczej kazałem mojemu rozumowi nie reagować na ten hałas po tygodniu takiej autosugestii nie słyszałem już więcej śpię jak zabity. Po prostu olej to .

kalio
25-11-2013, 20:41
Kalio tym co brakuje oleju w głowie przechodzą do chamstwa i obrażania.
Czy ja ci coś sprzedałem ?
Chciałem nawet ci ulżyć w cierpieniach ale Ty chciałeś być cwańszy od wieśniaczka i na nim jeszcze zarobić ?
Tobie się tylko wydaje że jesteś cwańszy a takiego zawsze w d..pę łoją,

Żaden ze mnie cfaniak ja ciężko pracuje, a Ty sprzedajesz tylko zawolonym użytkownikom.

Tyson
25-11-2013, 20:46
joł u mnie też buczało, nie mogłem spać 2 noce, a teraz luz blus nic nie słyszę. Kociołek uważam za bardzo udaną konstrukcję, idealnie wpasował się w moją małą kotłownię. Serwis też bardzo sprawny, a kocioł spala wszystko co mu wsypie od najtańszego ruskiego miału po wesołą.

lestek27
25-11-2013, 20:52
Żaden ze mnie cfaniak ja ciężko pracuje, a Ty sprzedajesz tylko zawolonym użytkownikom.

Panowie. Czy Wy naprawdę nie macie innych celów w życiu tylko uświadamianie przyszłym klientom jaki to ten kocioł jest BE i opluwanie tych co go sprzedają? Na forum o wędlinach też się tak udzielacie? Przecież jest w nich więcej wody niż mięsa. Głosicie uporczywie tę prawdę tak by wszyscy którzy je jedzą o tym wiedzieli?
Oceniliście (nie jeden raz) już produkt który według Was jest zły zanim go kupiliście i teraz też.
Czy nie wystarczy już tego?
Przecież tego się już nie da czytać.

karoka65
25-11-2013, 20:52
Żaden ze mnie cfaniak ja ciężko pracuje, a Ty sprzedajesz tylko zawolonym użytkownikom.
Sprzedaję, nie wiedząc co mi się przytrafi tylko mam jakieś takie szczęście że ludzie Twojego pokroju mnie omijają.
Jeśli już się trafi ktoś taki kto nie jest do końca zadowolony to próbuję na ile mogę to zmienić.
Ja też pracuję ale nie będę się znowu z tobą sprzeczał kto ciężej i więcej.

karoka65
25-11-2013, 20:56
joł u mnie też buczało, nie mogłem spać 2 noce, a teraz luz blus nic nie słyszę. Kociołek uważam za bardzo udaną konstrukcję, idealnie wpasował się w moją małą kotłownię. Serwis też bardzo sprawny, a kocioł spala wszystko co mu wsypie od najtańszego ruskiego miału po wesołą.
Co Ty znowu za herezje wypisujesz ? znowu jakiś zadowolony.
Tomek może głuchniesz z wiekiem ? :)

mpepe
25-11-2013, 20:59
Piszesz że nie jesteś podatny, to jak dałeś się złapać ?

Wcześniej już pisałem, wybór na RBR padł z racji, że OEP ma wyczystkę z boku a ja blisko z boku mam ścianę :-) i to był problem żeby mieć ciastko i zjeść ciastko.

karoka65
25-11-2013, 21:02
A co sądzicie o czymś takim:

http://allegro.pl/silikon-do-form-mm940-twardy-0-5-kg-standardowy-i3726041134.html

do wygłuszenia, chodzi o to aby dokładnie wypełnić tym zarówno od strony przekładni jak i silnika.
Sławek jak dla mnie nie uciszysz tym silnika.
Zapytaj Mylasa jak pracuje jego kociołek ale na 3F.

karoka65
25-11-2013, 21:03
Wcześniej już pisałem, wybór na RBR padł z racji, że OEP ma wyczystkę z boku a ja blisko z boku mam ścianę :-) i to był problem żeby mieć ciastko i zjeść ciastko.
No to masz ciastko i go zjedz a nie rozrzucaj po śmietniku.

Tyson
25-11-2013, 21:04
Co Ty znowu za herezje wypisujesz ? znowu jakiś zadowolony.
Tomek może głuchniesz z wiekiem ? :)

Ja nie jestem jeszcze taki stary :), nie pisałem nawet nic w tym wątku, bo nie miałem żadnych problemów, to o czym mam pisać. A to że są ładniejsze, lepiej wykończone, kurde przecież to nie kobieta, żeby się tym podniecać. On ma spalać węgiel !

mpepe
25-11-2013, 21:06
Po złożeniu reklamacji miałem do wyboru założenie Norda zgodnie z zamówieniem lub zwrot dopłaty , ale skoro Transtecno nie hałasuje to nie chciałem ryzykować wymiany na niewiadomego Norda. Zaraz po odbiorze gdy zauważyłem że mam inny silnik/przekładnie zadzwoniłem do sprzedawcy i sam był zdziwiony że jest co inne założone niż w zamówieniu i próbował mnie przekonać że transtecno jest jeszcze lepsze i droższe, ale poczytałem i dopytałem się że cenowo jest nawet tańsze od Ewmara i jak się trafi będzie chodzić dobrze i Nord mimo że droższy i solidniej wykonany też różnie z nim bywa.

A nie uważasz, że powinni zadzwonić i zapytać Panie Maher jest problem nie ma norda ale zaoferujemy trenstenco moze być? a nie wsadzać transtenco i czekać czy klient się kapnie?

karoka65
25-11-2013, 21:06
kurde przecież to nie kobieta, żeby się tym podniecać. On ma spalać węgiel !
No niektórzy chyba się spodziewali że piec na węgiel to goli, pie..li, krawaty wiąże i usuwa ciąże :)

mpepe
25-11-2013, 21:08
No to masz ciastko i go zjedz a nie rozrzucaj po śmietniku.

Próbuje go zjeść jak widać, ale mi w przełyku staje. A ty nie czepiaj się wszystkiego jak możesz w czymś pomóc to pomagaj jak nie to nie przeszkadzaj

mpepe
25-11-2013, 21:13
No niektórzy chyba się spodziewali że piec na węgiel to goli, pie..li, krawaty wiąże i usuwa ciąże :)

Pustka i tupet :-)

animuss
25-11-2013, 21:21
A co sądzicie o czymś takim:

http://allegro.pl/silikon-do-form-mm940-twardy-0-5-kg-standardowy-i3726041134.html

do wygłuszenia, chodzi o to aby dokładnie wypełnić tym zarówno od strony przekładni jak i silnika.
To też z Alledrogo i tańsze :
http://allegro.pl/zatyczki-stopery-do-uszu-30-szt-gratisy-i3730291718.html

karoka65
25-11-2013, 21:21
Próbuje go zjeść jak widać, ale mi w przełyku staje. A ty nie czepiaj się wszystkiego jak możesz w czymś pomóc to pomagaj jak nie to nie przeszkadzaj
Ja nie zacząłem się czepiać.
Poczytaj trochę wstecz.
Nie pomagam mądrzejszym ode mnie, nie będę się błaźnił, chcę się też czegoś nauczyć, cały czas się uczę, raz uda się więcej raz mniej.

karoka65
25-11-2013, 21:23
To też z Alledrogo i tańsze :
http://allegro.pl/zatyczki-stopery-do-uszu-30-szt-gratisy-i3730291718.html
Hehe, muszę zadzwonić jutro do producenta żeby dokładał w komplecie i dopisał w DTR do wyposażenia standardowego :)

Maher
25-11-2013, 21:24
A nie uważasz, że powinni zadzwonić i zapytać Panie Maher jest problem nie ma norda ale zaoferujemy trenstenco moze być? a nie wsadzać transtenco i czekać czy klient się kapnie?

A co można się spodziewać po takiej firmie, myślałem przez chwilę że specjalnie dla mnie złożyli coś takiego abym nie narzekał na hałas, ale sobie uświadomiłem że chyba się pomyliłem jak zobaczyłem że przekładnia obraca się w przeciwną stronę i zamiast podawać węgiel go cofa (pewnie nawet jej nie włączyli do prądu aby to sprawdzić). Na razie jeszcze mi przeszkadza za mocny siłownik w klapię podajnika (muszę chyba wykupić dodatkowe ubezpieczenie OC dla pieca jak kogoś poproszę z robotników o dosypanie węgla i zapomnę go ostrzec i straci zęby) i bardzo gorące drzwiczki ( zostało mi trochę płyt krzemianowo-wapniowych i spróbuje je wstawić i może trochę zbije temperaturę).

jack18
25-11-2013, 22:36
Wcześniej już pisałem, wybór na RBR padł z racji, że OEP ma wyczystkę z boku a ja blisko z boku mam ścianę :-) i to był problem żeby mieć ciastko i zjeść ciastko.

Tak dla ścisłości to OEP nie ma wyczystki z boku tylko czyści się od przodu ,chyba ze te najmniejsze bo z nimi nie miałem styczności.Wyszło kilka pierwszych 16ek z wyczystką z boku. ale to nie były jakieś znaczące ilości. Pozdrawiam.

bobasxx
25-11-2013, 22:37
fotki

226860

226863

Przyjrzyj się "temu czemuś" dokładnie, co widzisz ? Taka jakby stopiona, zlana masa ?

Nieraz jak się kupi węgiel tylko z nazwy to takie kwiatki się wyciąga z popielnika.

Też kiedyś takie coś kupiłem. I wbrew pozorom nie było takie tanie ;)

bobasxx
25-11-2013, 22:43
Jak możesz zobacz na moje
226852
226853
226854

Łatwo zwalić wszystko na sterownik. To i tak sukces, że nie piszesz, że to wina kotła. ;)

Skoro palisz na automacie i widzisz, że nie dopala, a do tego opał który spalasz ma tendencję do sklejania, to na początek skróć czas podawania, tym samym sterownik automatycznie skróci przerwę, jeśli w popielniku nadal będzie niedopalony węgiel, daj dmuchawę na +.

To zdjęcie popielnika nie wygląda źle, jak spieki kruche i bez wyraźnego niedopału nic nie kombinuj.

kalio
25-11-2013, 22:49
Hehe, muszę zadzwonić jutro do producenta żeby dokładał w komplecie i dopisał w DTR do wyposażenia standardowego :)

To niech zmieni te certyfikaty DRT i sprawności,

To jednak coś możesz

kalio
25-11-2013, 22:53
Przyjrzyj się "temu czemuś" dokładnie, co widzisz ? Taka jakby stopiona, zlana masa ?

Nieraz jak się kupi węgiel tylko z nazwy to takie kwiatki się wyciąga z popielnika.

Też kiedyś takie coś kupiłem. I wbrew pozorom nie było takie tanie ;)

To twoje, to szkliwo a moje jest matowe i lekkie, kruche,
źródło KW Piast

bobasxx
25-11-2013, 22:58
To twoje, to szkliwo a moje jest matowe i lekkie, kruche,
źródło KW Piast

Jak matowe, lekkie i do tego czarne, to koks czyli węgiel w czystej postaci.

Zamiast pokazywać kocioł od środka, zapodałbyś link do sterownika.

kalio
25-11-2013, 23:14
musze tylko sobie sieć skołować bo na aero to nie bardzo bedzie smigac

kalio
25-11-2013, 23:17
Jak matowe, lekkie i do tego czarne, to koks czyli węgiel w czystej postaci.

Zamiast pokazywać kocioł od środka, zapodałbyś link do sterownika.

lekie suche brazowe - brunatne szrawe kruche

ni to wegiel ni szlaka - brak szkliwa

kalio
25-11-2013, 23:23
Karoka Tak z ciekawości jak bedziesz dzwonił to zapytaj przy jakiej temperaturze spalin kocioł osiąga 11KW i jaki rodzaj kotła wybrać w sterowniku eCoal - automat bo nie ma tam możlowości wyboru kotła 11KW. - pytam poważnie

minertu
26-11-2013, 02:07
Witam
a po co i w jakim celu są stosowane te potężne silniki 180w w reduktorach 1 obr/min chyba jest coś nie tak tzn reduktory mają 1,6-2,2 obr/min
tak z ciekawości piszę;);Zapytaj producenta,on wie po co takie silniki są montowane.

minertu
26-11-2013, 02:14
Wcześniej już pisałem, wybór na RBR padł z racji, że OEP ma wyczystkę z boku a ja blisko z boku mam ścianę :-) i to był problem żeby mieć ciastko i zjeść ciastko.Przecież OE+ nie ma wyczystki z boku.

minertu
26-11-2013, 02:16
Ja nie jestem jeszcze taki stary :), nie pisałem nawet nic w tym wątku, bo nie miałem żadnych problemów, to o czym mam pisać. A to że są ładniejsze, lepiej wykończone, kurde przecież to nie kobieta, żeby się tym podniecać. On ma spalać węgiel !

Choć jeden tutaj pojął po co jest kocioł z podajnikiem i jakie ma zadanie do wykonania.

minertu
26-11-2013, 02:20
A co można się spodziewać po takiej firmie, myślałem przez chwilę że specjalnie dla mnie złożyli coś takiego abym nie narzekał na hałas, ale sobie uświadomiłem że chyba się pomyliłem jak zobaczyłem że przekładnia obraca się w przeciwną stronę i zamiast podawać węgiel go cofa (pewnie nawet jej nie włączyli do prądu aby to sprawdzić). Na razie jeszcze mi przeszkadza za mocny siłownik w klapię podajnika (muszę chyba wykupić dodatkowe ubezpieczenie OC dla pieca jak kogoś poproszę z robotników o dosypanie węgla i zapomnę go ostrzec i straci zęby) i bardzo gorące drzwiczki ( zostało mi trochę płyt krzemianowo-wapniowych i spróbuje je wstawić i może trochę zbije temperaturę).
Nie neguje sprawy z przekładnią.Co do siłownika na początku narzekano,że jest za słaby ,jak dali mocniejszy to znowu jest źle.

minertu
26-11-2013, 02:25
Karoka Tak z ciekawości jak bedziesz dzwonił to zapytaj przy jakiej temperaturze spalin kocioł osiąga 11KW i jaki rodzaj kotła wybrać w sterowniku eCoal - automat bo nie ma tam możlowości wyboru kotła 11KW. - pytam poważnie15kW.
Dla OE+ 24kW tez nie ma wyboru tylko ustawiamy 16kW.

bobasxx
26-11-2013, 08:47
musze tylko sobie sieć skołować bo na aero to nie bardzo bedzie smigac

Raczej powinno, kilka osób na aero już próbowało.

Co do spieka, jak nie możesz określić co to jest, najprościej spróbować podpalić/spalić. Jak się spali, znaczy to że nie zdążyło się spalić na retorcie lub nie miało odpowiednich warunków, żeby się tam spalić.

Tyson
26-11-2013, 08:48
musze tylko sobie sieć skołować bo na aero to nie bardzo bedzie smigac

Śmiga na aero, u mnie działa

mrwysoki
26-11-2013, 08:51
Zmniejsz podawanie z 10s na 6 i przełóż czujnik na korpus podajnika w połowie pomiędzy dmuchawą a zsypem z kosza na opał.
Czym palisz?
żar nie musi być nisko , wystarczy,ze kocioł przejdzie w podtrzymanie a żaru jest dużo na palniku.Przez promieniowanie ta cieńka blaszka się nagrzewa.

Podajnik jest cały gorący aż do zsypu i nie wiem czy przesuniecie czujnika coś da, palę ekogroszkiem z "składywęgla.pl" min 27000MJ, z tego co zauważyłem podajnik się wychładza jak piec jest w trybie podtrzymania żaru a szybko się grzeje kiedy piec dogrzewa wodę, co mnie dziwi bo wydawało mi się że przesuwający się węgiel i dmuchawa będą chłodzić podajnik. a tak nie jest, dodatkowo podajnik hałasuje jakby o coś tarł, a kiedy jego temp wynosi 20-30stopni tego hałasu nie ma.

minertu
26-11-2013, 08:54
Masz ustawiony na eCoal czy grupowe?

Arturo72
26-11-2013, 08:57
Choć jeden tutaj pojął po co jest kocioł z podajnikiem i jakie ma zadanie do wykonania.
W nowym domu na pewno ma buczeć,skwierczyc,trzaskać,wyć itp.
Ale przecież przyszli użytkownicy nowych domów,mający kotłownię w domu,parę metrów od sypialni wiedzą o tym i widać przystają na takie pogorszenie komfortu życia,chyba,że są bez wyobraźni ;)

kobra64
26-11-2013, 09:04
To twoje, to szkliwo a moje jest matowe i lekkie, kruche,
źródło KW Piast Jak bez czarnego - to tak ma Piast palony ze zbyt dużym nadmuchem. Ten węgiel ma zbyt niskie temperatury topnienia i spiekania popiołu, trzeba ostrożnie z wiatrem. Jak się za ostro dmucha potrafi cały palnik obudować koronką z pospiekanego popiołu i oprzeć ją o ściany kotła..

minertu
26-11-2013, 09:17
W nowym domu na pewno ma buczeć,skwierczyc,trzaskać,wyć itp.
Ale przecież przyszli użytkownicy nowych domów,mający kotłownię w domu,parę metrów od sypialni wiedzą o tym i widać przystają na takie pogorszenie komfortu życia,chyba,że są bez wyobraźni ;)

Kiedy Ty w końcu zrozumiesz,że podajnik w kotle to również elementy mechaniczne?

mrwysoki
26-11-2013, 09:27
Masz ustawiony na eCoal czy grupowe?

mam starą wersję bez spalania grupowego

Arturo72
26-11-2013, 09:42
Kiedy Ty w końcu zrozumiesz,że podajnik w kotle to również elementy mechaniczne?Przecież to napisałem..
Ktoś decydujący się na ekogroszek a mający kotłownie w domu zdawał sobie chyba z tego sprawę,podobnie jak z pyleniem i wszystkim co jest związane z paleniem węglem.

zawijan
26-11-2013, 09:52
...Kociołek uważam za bardzo udaną konstrukcję...
...Serwis też bardzo sprawny...

Fajnie!
A co musiałeś serwisować?

pawko_
26-11-2013, 12:17
Jak matowe, lekkie i do tego czarne, to koks czyli węgiel w czystej postaci.

Czyli wtedy dajemy dmuchawe na + ?
A jak szkliste i twarde to na - ?


musze tylko sobie sieć skołować bo na aero to nie bardzo bedzie smigac

Ja mam kociołek na Aero i nie narzekam. Stały dostęp. Plecam dla ludzi, którzy nie mieszkają jeszcze w swoich domach,a chcą mieć podgląd na to co dzieje się w zielonym.

kalio
26-11-2013, 12:23
Jak matowe, lekkie i do tego czarne, to koks czyli węgiel w czystej postaci.

Zamiast pokazywać kocioł od środka, zapodałbyś link do sterownika.

https://esterownik.pl/sterownik/3556

prz3kus
26-11-2013, 12:38
Czyli wtedy dajemy dmuchawe na + ?
A jak szkliste i twarde to na - ?



Ja mam kociołek na Aero i nie narzekam. Stały dostęp. Plecam dla ludzi, którzy nie mieszkają jeszcze w swoich domach,a chcą mieć podgląd na to co dzieje się w zielonym.
To muszę cie zmartwić od nowego roku już Ci nie będzie działało. Aero wprowadza przymusowe rozłączanie co godzina(jak dobrze pamiętam czas) i trzeba się ręcznie połączyć. Więc dla tych co w domu nie siedzą to już całkowicie rozwiązanie upadnie.

pawko_
26-11-2013, 12:55
Przekus głupotki piszesz. Aero cały czas co godzinę się rozłącza i trzeba ręcznie sie połączyć, np. korzystając z samego modemu podpiętego do lapka samoistnie nie wznowi Ci połączenia. Jak masz zakupiony odpowiedni router z wejściem USB na modem do Aero to on sam wznawia połączenie i tak też jest u mnie. Trwa to jakieś 4-8 sekund co godzinę. Dwa razy odświeżę przeglądarkę i już jest widoczny ster także nie trwa to długo i myślę, że nie jest to uciążliwe i co najważniejsze bezpłatne w użytkowaniu.

prz3kus
26-11-2013, 13:02
Przekus głupotki piszesz. Aero cały czas co godzinę się rozłącza i trzeba ręcznie sie połączyć, np. korzystając z samego modemu podpiętego do lapka samoistnie nie wznowi Ci połączenia. Jak masz zakupiony odpowiedni router z wejściem USB na modem do Aero to on sam wznawia połączenie i tak też jest u mnie. Trwa to jakieś 4-8 sekund co godzinę. Dwa razy odświeżę przeglądarkę i już jest widoczny ster także nie trwa to długo i myślę, że nie jest to uciążliwe.
Ok nie posiadam, ale przeczytaj to zanim mnie zbluzgasz do końca :p http://pclab.pl/news54972.html
i powiedz co na twój modem ?

Edit:
jeszcze cytacik:
"Od początku przyszłego roku jednak już tak różowo nie będzie – spółka Aero2 postanowiła przeciwdziałać przesadnym obciążeniom sieci, do których doprowadzają użytkownicy ciągle pobierający dane. Zapobiec temu ma zabezpieczenie znane jako Captcha. Osoby, które będą chciały ponownie nawiązać połączenie z internetem, będą musiały wpisać w trakcie logowania na stronie internetowej kod złożony z dwóch słów"

bobasxx
26-11-2013, 13:41
Czyli wtedy dajemy dmuchawe na + ?
A jak szkliste i twarde to na - ?



Pierwsze tak, drugie nie do końca. Jak spieki szkliste i twarde to wina opału i jego temperatury topnienia popiołu i nie za bardzo mamy pole do popisu. Można częściej a mniej podawać, ale ciężko to wyeliminować.

mark3k
26-11-2013, 14:14
Ok nie posiadam, ale przeczytaj to zanim mnie zbluzgasz do końca :p http://pclab.pl/news54972.html
i powiedz co na twój modem ?

Edit:
jeszcze cytacik:
"Od początku przyszłego roku jednak już tak różowo nie będzie – spółka Aero2 postanowiła przeciwdziałać przesadnym obciążeniom sieci, do których doprowadzają użytkownicy ciągle pobierający dane. Zapobiec temu ma zabezpieczenie znane jako Captcha. Osoby, które będą chciały ponownie nawiązać połączenie z internetem, będą musiały wpisać w trakcie logowania na stronie internetowej kod złożony z dwóch słów"

No i dobrze, jeśli barany torentami zabijały sieć.

prz3kus
26-11-2013, 14:36
No tak ale tacy użytkownicy jak flutebox tracą sens jego użytkowania pomimo minimalnego wykorzystania transferu.
Mogli zrobić taką blokadę po wykorzystaniu jakiejś ilości danych.
Ja od wczoraj mam necika w nowym domalku wiec w tym tygodniu skretka poleci do serwerowni i będzie sie można trochę się pobawić :D

SUSPENSER
26-11-2013, 14:48
Podajnik jest cały gorący aż do zsypu i nie wiem czy przesuniecie czujnika coś da, palę ekogroszkiem z "składywęgla.pl" min 27000MJ, z tego co zauważyłem podajnik się wychładza jak piec jest w trybie podtrzymania żaru a szybko się grzeje kiedy piec dogrzewa wodę, co mnie dziwi bo wydawało mi się że przesuwający się węgiel i dmuchawa będą chłodzić podajnik. a tak nie jest, dodatkowo podajnik hałasuje jakby o coś tarł, a kiedy jego temp wynosi 20-30stopni tego hałasu nie ma.

Więcej nie grzesz kupowaniem tam opału ;) - jak chcesz wiedzieć gdzie i co kupować poczytaj tu:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164725-Ranking-paliwa-typu-ekogroszek/page279

lub wyniki pod linkiem u mnie w stopce

pawko_
26-11-2013, 14:49
O tym nie słyszałem. Natomiast będziemy się martwić jak to wejdzie w życie o ile wejdzie.

mark3k
26-11-2013, 14:51
Zgadzam się w 100% z Tobą, ale dostawca darmowego neta też chce się jakoś bronić. Zaraz idzie wieść "Aero to badziew, nie idzie się wbić do sieci itd..." Stąd takie, a nie inne kroki dostawcy. Po tyłku dostaje jak zawsze szary i uczciwy żuczek. :D

mrwysoki
26-11-2013, 15:02
Więcej nie grzesz kupowaniem tam opału ;) - jak chcesz wiedzieć gdzie i co kupować poczytaj tu:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164725-Ranking-paliwa-typu-ekogroszek/page279

lub wyniki pod linkiem u mnie w stopce

mój problem to na pewno nie jest wina opału, wcześniej miałem pieklorza, czeski, i było to samo.

Tyson
26-11-2013, 15:23
Fajnie!
A co musiałeś serwisować?

Dostałem wadliwy sterownik, wymieniali płytę główną. 1 dzień i zrobione.

kalio
26-11-2013, 15:39
po jakim czasie na statystykach zaczyna rysować moc kotła ???
można to lokalnie podglądać ??? czy tylko na esterownik

bobasxx
26-11-2013, 15:44
po jakim czasie na statystykach zaczyna rysować moc kotła ???
można to lokalnie podglądać ??? czy tylko na esterownik

Wprowadź wszystkie dane we wpisie "zakup paliwa" to się pojawią.

Statystki tylko na eSterowniku.

kalio
26-11-2013, 16:00
Wprowadź wszystkie dane we wpisie "zakup paliwa" to się pojawią.

Statystki tylko na eSterowniku.

ile kg ma min

zawijan
26-11-2013, 16:16
Dostałem wadliwy sterownik, wymieniali płytę główną. 1 dzień i zrobione.

O ile wiem, to sterowniki produkuje i serwisuje Elektro-System a nie INSTALCO.

kalio
26-11-2013, 16:25
O ile wiem, to sterowniki produkuje i serwisuje Elektro-System a nie INSTALCO.

No i miał szybki serwis nie czepiaj sie

bobasxx
26-11-2013, 16:43
ile kg ma min

No przeca Karoka pisał kilka(dziesiąt) stron wcześniej ;)

Dla eko około 0,32, zależy od frakcji
Miał nawet 0,34 i o,35
Groszek 0,28 także róznie może wyjść

zby-net
26-11-2013, 17:05
Zapodałem dzisiaj dla piecyka 0.3.1.6, ciekawe co nowego ten soft wnosi, bo nigdzie nie znalazłem

kalio
26-11-2013, 17:06
No przeca Karoka pisał kilka(dziesiąt) stron wcześniej ;)

Dla eko około 0,32, zależy od frakcji
Miał nawet 0,34 i o,35
Groszek 0,28 także róznie może wyjść

znalazlem thx

bobasxx
26-11-2013, 17:09
Zapodałem dzisiaj dla piecyka 0.3.1.6, ciekawe co nowego ten soft wnosi, bo nigdzie nie znalazłem

Nie wiem, jaki miałeś poprzedni ale w stosunku do 0.3.1.4, po zaniku zasilania, czas podawania nie będzie automatycznie ustawiał się na "5"

Na stronie eSterownik.pl wszystkie poprawki są na bieżąco opisywane.

Tyson
26-11-2013, 17:20
O ile wiem, to sterowniki produkuje i serwisuje Elektro-System a nie INSTALCO.

Może i elektro-system, zgłaszałem awarię do sprzedawcy. Kocioł kupowałem w zestawie, a nie w częściach. Na fakturze bodajże kocioł grzewczy RBR EKOUNIVERSAL, więc mało mnie interesuje kto przyjedzie, oby przyjechał i naprawił.

mpepe
26-11-2013, 17:23
Skoro palisz na automacie i widzisz, że nie dopala, a do tego opał który spalasz ma tendencję do sklejania, to na początek skróć czas podawania, tym samym sterownik automatycznie skróci przerwę, jeśli w popielniku nadal będzie niedopalony węgiel, daj dmuchawę na +.

To zdjęcie popielnika nie wygląda źle, jak spieki kruche i bez wyraźnego niedopału nic nie kombinuj.

Dzięki za odp. spieki niektóre rozwalają się jak je wyciągam z popielnika ale mam zmniejszone nadmuchy o 3 i czas podawania do 3. Na razie pierwszy podajnik dałem na próbę na automat kolejny dam na grupowe.

karoka65
26-11-2013, 17:28
Zapodałem dzisiaj dla piecyka 0.3.1.6, ciekawe co nowego ten soft wnosi, bo nigdzie nie znalazłem
Tutaj cyganka prawdę Ci powie :)
http://esterownik.pl/forum/posty,33/-oprogramowanie-wersje-testowe-,2

mpepe
26-11-2013, 17:46
No przeca Karoka pisał kilka(dziesiąt) stron wcześniej ;)

Dla eko około 0,32, zależy od frakcji
Miał nawet 0,34 i o,35
Groszek 0,28 także róznie może wyjść

Czyli trzymając się tych wytycznych zasobnik w moim przypadku 7 worów po 20kg (140kg) powinien połknąć w 420min

mark3k
26-11-2013, 18:06
Czyli trzymając się tych wytycznych zasobnik w moim przypadku 7 worów po 20kg (140kg) powinien połknąć w 420min

Uda Ci się wbić 140kg groszku? Chyba, że masz 23kW.
Zrobiło się chłodniej i groszek w oczach znika :(

mpepe
26-11-2013, 18:08
uda ci się wbić 140kg groszku? Chyba, że masz 23kw.
Zrobiło się chłodniej i groszek w oczach znika :(

17kw tylko musisz zagęszczarką po każdym worku kilka minut pojeździć :-)

mpepe
26-11-2013, 18:11
17kw tylko musisz zagęszczarką po każdym worku kilka minut pojeździć :-)

Ile wpakujesz do swojego?

mark3k
26-11-2013, 18:14
17kw tylko musisz zagęszczarką po każdym worku kilka minut pojeździć :-)

Dobre. :lol2: Ja wpakuję max 125kg. No może z zagęszczarką 135.

mpepe
26-11-2013, 18:21
Dobre. :lol2: Ja wpakuję max 125kg. No może z zagęszczarką 135.

Masz za lekko zagęszczarę :-) albo w moim węglu jest tyle wody że te 20 kg to objętościowo jak twoje 25 KG otworzyłem worki niech schną zobaczymy ile będzie ważył suchy worek w porównaniu z zapakowanym po tygodniu.

Ostatnio czytałem, że brunatny potrafi do 40% wody wchłonąć, ciekawe jak to się ma do kamiennego Zawijan pewnie by coś o tym mógł powiedzieć.

mark3k
26-11-2013, 18:26
Piec odpalony wetsja sterownika 2.9.16 ustawilem temperature minimalna powrotu na 43 stopnie i dałem pompkę na CWU z funkcją mieszająca i trzyma mi 38-40 i w tym zakresie wyłacza sie i wlancza pompka CWU.

To raczej coś nie tak. Jeśli masz ustawioną temp, 43oC to jest minimum które pompa CWU + mieszająca ma utrzymać.

mark3k
26-11-2013, 18:27
Masz za lekko zagęszczarę :-) albo w moim węglu jest tyle wody że te 20 kg to objętościowo jak twoje 25 KG otworzyłem worki niech schną zobaczymy ile będzie ważył suchy worek w porównaniu z zapakowanym po tygodniu

U mnie po wyschnięciu w workach manko 1 do 1,3 kg na każdym. Strasznie droga ta woda węglowa. :(

mark3k
26-11-2013, 19:44
No i dupa okazało się, że ta temperatura była tylko dlatego taka, że chodziła pompka CO teraz chodzi tylko pompka od podłogówki temperatura powrotu 26 stopni a pompka CWU ani drgnie.

P.S.

Ok zrobione należało ustawić opcję niezależna praca pompy mieszającej na TAK, te ustawienia i tak tylko do soboty.

I oto chodziło. Teraz jest właściwie.

kalio
26-11-2013, 21:04
17kw tylko musisz zagęszczarką po każdym worku kilka minut pojeździć :-)

Wąłczanie podajnika nieżle wibruje opał w zasobniku :D


Mi przez 24h 50kg zjadło - coś mało ekonomicznie to na razie bedzie

bobasxx
26-11-2013, 21:11
Czyli trzymając się tych wytycznych zasobnik w moim przypadku 7 worów po 20kg (140kg) powinien połknąć w 420min
A ważyłeś worki ? Może Cię w bambuko robią ? Kamiennego eko o frakcji 5-25 mm wchodzi 120-125 kg na maksa. No chyba, że sypałeś do całkiem pustego plus do ślimaka wciągałeś ;)

75max
26-11-2013, 21:18
ja ostatnio 112kg ale już musiałem kombinować żeby zamknąć zasobnik co prawda nie było jeszcze widać ślimaka ale myślę że jak kolega pisze 125 ale to już musi być widać ślimak

bobasxx
26-11-2013, 21:19
Wąłczanie podajnika nieżle wibruje opał w zasobniku :D


Mi przez 24h 50kg zjadło - coś mało ekonomicznie to na razie bedzie
Jeżeli nie wyrzucasz opału wraz z popiołem i nie ogrzewasz zbytnio atmosfery (patrząc na Twoje wykresy, tego nie robisz), to zapotrzebowania budynku na ciepło nie zmienisz/oszukasz.
Teraz nie podejrzę na Twój ster, ale wcześniej widziałem, że 8/8 nie daje rady. Nie bój się zwiększyć mocy, podłoga się wygrzeje, dom również, to spalanie się unormuje - spadnie :)

kalio
26-11-2013, 22:16
Jeżeli nie wyrzucasz opału wraz z popiołem i nie ogrzewasz zbytnio atmosfery (patrząc na Twoje wykresy, tego nie robisz), to zapotrzebowania budynku na ciepło nie zmienisz/oszukasz.
Teraz nie podejrzę na Twój ster, ale wcześniej widziałem, że 8/8 nie daje rady. Nie bój się zwiększyć mocy, podłoga się wygrzeje, dom również, to spalanie się unormuje - spadnie :)

Na razie i i bufor nie dogrzany, a to i on troche potrzebuje

szczudlo
26-11-2013, 22:54
Panowie
dzisiaj odpaliłem piecyk i mam kilka pytań. Dom oczywiście jeszcze nie zamieszkały, CWU jeszcze nieużywane. Mieszkam za granicą, więc trudno szybko cokolwiek zrobić czy zmienić tyle co ustawienia w sterowniku. Latem tego roku postanowiłem zainstalować zawór 3D, prosiłem hydraulików żeby zrobili tak by dogrzewał powrót. Po pierwszych kilku godzinach dochodzę do wniosku, że zrobili inaczej. Powrót waha się w granicach 26-27 stopni, zawór przymknięty na 2,5 w skali 6. Gdy był otwarty na 6 czy nawet 3, piec miał biede osiągnąć temperaturę 43stopni oraz pompy wyłączały się bo zalewała go zimna woda. Teraz na 2,5 piecyk osiąga zadaną 45 (i to z wielkim trudem) jednak pomieszczenia przy takim ustawieniu ledwo co się nagrzewają. Narysowałem na szybko schemat który, według mnie przedstawia problem, czy tak ma być zamontowany ten zawór? Wydaje mi się, że powinien on puszczać ciepłą wodę na powrót a nie pobierać wodę z powrotu. Jaki ma sens tak zainstalowany zawór 3D chyba jedynie regulację temperatury instalacji...? Czy można ten sam zawór zamontować tak, żeby dogrzewał powrót a nie zabierał z niego zimną wodę?
Z góry dzięki za pomoc. Jutro wkleję fotki jak się uda.

schemat aktualnego montażu:
https://www.dropbox.com/s/8vc0s0t027g0z1n/SAM_0500.JPG

schemat, który wydaje mi się poprawny: (czy jest on ok?)
https://www.dropbox.com/s/yto02gk8if8v9my/SAM_0502.JPG

kalio
26-11-2013, 23:44
Panowie
dzisiaj odpaliłem piecyk i mam kilka pytań. Dom oczywiście jeszcze nie zamieszkały, CWU jeszcze nieużywane. Mieszkam za granicą, więc trudno szybko cokolwiek zrobić czy zmienić tyle co ustawienia w sterowniku. Latem tego roku postanowiłem zainstalować zawór 3D, prosiłem hydraulików żeby zrobili tak by dogrzewał powrót. Po pierwszych kilku godzinach dochodzę do wniosku, że zrobili inaczej. Powrót waha się w granicach 26-27 stopni, zawór przymknięty na 2,5 w skali 6. Gdy był otwarty na 6 czy nawet 3, piec miał biede osiągnąć temperaturę 43stopni oraz pompy wyłączały się bo zalewała go zimna woda. Teraz na 2,5 piecyk osiąga zadaną 45 (i to z wielkim trudem) jednak pomieszczenia przy takim ustawieniu ledwo co się nagrzewają. Narysowałem na szybko schemat który, według mnie przedstawia problem, czy tak ma być zamontowany ten zawór? Wydaje mi się, że powinien on puszczać ciepłą wodę na powrót a nie pobierać wodę z powrotu. Jaki ma sens tak zainstalowany zawór 3D chyba jedynie regulację temperatury instalacji...? Czy można ten sam zawór zamontować tak, żeby dogrzewał powrót a nie zabierał z niego zimną wodę?
Z góry dzięki za pomoc. Jutro wkleję fotki jak się uda.

schemat aktualnego montażu:
https://www.dropbox.com/s/8vc0s0t027g0z1n/SAM_0500.JPG

schemat, który wydaje mi się poprawny: (czy jest on ok?)
https://www.dropbox.com/s/yto02gk8if8v9my/SAM_0502.JPG

Jak zamienisz zasilanie z powrotem to bedzie ok

2 jest OK

rafalcon
27-11-2013, 08:52
Witam.. RBR 23kW juz podłączony, dzisiaj pierwsze odpalenie :D piec będzie ogrzewać 2 budynki 185m2 (tylko grzejniki) i 160m2 (grzejniki + podłogówka na RTL) + zasobnik CWU 160l, w instalacji zawór 4D, wszystkie czujniki podpięte (zewnętrzny, wewnętrzne x2, CWU...).
Dla ekogroszku (5-25mm 29.000KJ/kg) co wpisać po zasypie do sterownika; automat czy grupowe??...itp Proszę o wskazówki przed pierwszym uruchomieniem :)

75max
27-11-2013, 09:26
Witam.. RBR 23kW juz podłączony, dzisiaj pierwsze odpalenie :D piec będzie ogrzewać 2 budynki 185m2 (tylko grzejniki) i 160m2 (grzejniki + podłogówka na RTL) + zasobnik CWU 160l, w instalacji zawór 4D, wszystkie czujniki podpięte (zewnętrzny, wewnętrzne x2, CWU...).
Dla ekogroszku (5-25mm 29.000KJ/kg) co wpisać po zasypie do sterownika; automat czy grupowe??...itp Proszę o wskazówki przed pierwszym uruchomieniem :)

rozpalić włączyć automat dai mu popracować z dzień potem jak będziesz miał chęć możesz się pobawić w grupowe albo ręczne :yes:

czp01
27-11-2013, 09:27
Wybierz "automat" i zobaczysz jak Ci się sprawuje - a później jak nabierzesz doświadczenia to możesz popraktykować " grupowe" a jak jeszcze nabierzesz trochę doświadczenia to możesz pobawić się "dwustanem" :)

czp01
27-11-2013, 09:28
Heh zdublowaliśmy się :)

minertu
27-11-2013, 10:33
Witam.. RBR 23kW juz podłączony, dzisiaj pierwsze odpalenie :D piec będzie ogrzewać 2 budynki 185m2 (tylko grzejniki) i 160m2 (grzejniki + podłogówka na RTL) + zasobnik CWU 160l, w instalacji zawór 4D, wszystkie czujniki podpięte (zewnętrzny, wewnętrzne x2, CWU...).
Dla ekogroszku (5-25mm 29.000KJ/kg) co wpisać po zasypie do sterownika; automat czy grupowe??...itp Proszę o wskazówki przed pierwszym uruchomieniem :)
Umówimy się na któryś dzień i podjadę.

75max
27-11-2013, 11:27
kiedy zmieniacie Max. moc kotła bo u mnie cały czas 8/8 i chyba daje radę tak mi się wydaje. Jak by ktoś bardziej doświadczony zerknął na moje wykresy :D

rafalcon
27-11-2013, 11:46
Umówimy się na któryś dzień i podjadę.

Bardzo się cieszę :D

Czerny
27-11-2013, 11:58
Chcę sprawdzić czy nie mam czasem niedowymiarowanych grzejników. Jaką metodę najlepiej zastosować, co do powierzchni czy co do kubatury. Nie chodzi mi o super dokładne teoretyczne obliczenia (bo te mam z sieci) ale bardziej o takie realne/szybkie/praktyczne/zgrubne z lekkim nadmiarem nawet (Dom poniemiecki cegła z pustką + styropian 0,40 20 cm, w suficie 25 cm wełna).

Widzę bowiem, że pomimo 60 stopni na piecu mój grzejnik w pomieszczeniu gdzie jest czujnik dogrzewa je o 1,5 stopnia przez 5 godzin, co nie wróży dobrze na zimę...

Alina&Mariusz
27-11-2013, 12:24
Dlaczego nie można wejść na zdalny dostęp? Wywala komunikat przekroczono limit czasu połączenia...

prz3kus
27-11-2013, 12:54
kiedy zmieniacie Max. moc kotła bo u mnie cały czas 8/8 i chyba daje radę tak mi się wydaje. Jak by ktoś bardziej doświadczony zerknął na moje wykresy :D

Ja tylko napisze tyle, nie rozumie jak można spalać niecałe 10kg groszku przy zerowej tmp. ile ty masz tej wody w obiegu? ;)

Czerny
27-11-2013, 12:56
Dlaczego nie można wejść na zdalny dostęp? Wywala komunikat przekroczono limit czasu połączenia...

Z tego co sam sprawdziłem, jedynie z Operą są problemy, nie wiem dlaczego, kiedyś funkcjonowało poprawnie. Pozostałe przeglądarki OK. Android też

75max
27-11-2013, 13:20
Ja tylko napisze tyle, nie rozumie jak można spalać niecałe 10kg groszku przy zerowej tmp. ile ty masz tej wody w obiegu? ;)
nie mam pojęcia ile jest wody ale ładnie pali jeszcze mam pond 1tonę opału a było 2tony i odpalony bodajże 28czerwiec i tak sobie pyka :D

prz3kus
27-11-2013, 13:39
To jak ocieplę domalek do końca zostaniesz moim wzorem do naśladowania(porównania) :yes:
Masz podłogówkę, grzejniki czy pomieszane? Jak możesz napisz kilka slow o swojej instalacji

5iatka
27-11-2013, 13:39
75max - u Ciebie to wg. wykresu ( moim zdaniem ) spokojnie daje radę.
U mnie pomimo obniżonej temperatury wewnątrz rano było nieco na minusie i już przy spadku temp potrzebował chwilę pracy by podnieść do zadanej. Jeszcze daje radę, ale już mi się nie podoba, że trwa to tak długo i spada mocno poniżej zadanej CO. Pytanie, czy już zmieniać na 12kw...? faktycznie też chciałbym dostać poradę ( testy we własnym zakresie jak najbardziej, ale niekoniecznie potrzeba wyważać otwarte drzwi ), bo jak wiadomo wszystkim raczej zależy na mniejszym spalaniu. Strat budynku i zimy się nie oszuka...no ale jednak :p

prz3kus
27-11-2013, 13:39
To jak ocieplę domalek do końca zostaniesz moim wzorem do naśladowania(porównania) :yes:
Masz podłogówkę, grzejniki czy pomieszane? Jak możesz napisz kilka slow o swojej instalacji

kalio
27-11-2013, 14:33
nie mam pojęcia ile jest wody ale ładnie pali jeszcze mam pond 1tonę opału a było 2tony i odpalony bodajże 28czerwiec i tak sobie pyka :D

dom 9x11=99 dwa p = 198

to i tak niezle

ja na 11 nie moge dobic do 50* na kotle

johny34
27-11-2013, 14:39
Ups, się dzieje :

http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/113051,kres-palenia-weglem-bedzie-rewolucja

minertu
27-11-2013, 15:18
http://muratordom.pl/dzial-dedykowany/darco/wentylacja-w-domu-wieje-z-kratki-wentylacyjnej,586_11402.html

Warto poczytać o tym :)

mpepe
27-11-2013, 16:10
A ważyłeś worki ? Może Cię w bambuko robią ? Kamiennego eko o frakcji 5-25 mm wchodzi 120-125 kg na maksa. No chyba, że sypałeś do całkiem pustego plus do ślimaka wciągałeś ;)

Ważyłem w każdym worku brakuje około 1-1.5 Kg plus woda a to prawda że sypałem do pustego podajnika no w sobotę zainstalowałem kocioł i jeszcze nie uzupełniałem do dzisiaj

Arturo72
27-11-2013, 16:12
To jak ocieplę domalek...
Polecam min.20cm,wtedy nie będziesz zdziwiony niskim spalaniem innych,chociaż dla mnie 10kg węgla/dobę czyli 8zł/dobę to i tak dużo bo to jest aż ok.24kWh.

ale niekoniecznie potrzeba wyważać otwarte drzwi ), bo jak wiadomo wszystkim raczej zależy na mniejszym spalaniu. Strat budynku i zimy się nie oszuka...no ale jednak :p
Jedno z drugim jest ściśle powiązane,czyli im mniejsze straty ciepła przez dom tym mniejsze spalanie.
O stratach ciepła przez dom a tym samym o ilości zużycia energii na ogrzewanie/spalanie decyduje sam inwestor budując dom.

Ups, się dzieje :

http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/113051,kres-palenia-weglem-bedzie-rewolucja (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.twojapogoda.pl %2Fwiadomosci%2F113051%2Ckres-palenia-weglem-bedzie-rewolucja)
No i pozytywnie,może w końcu nowi przyszli inwestorzy zaczną myśleć i liczyć.
Oby więcej takich decyzji...

lestek27
27-11-2013, 16:36
kiedy zmieniacie Max. moc kotła bo u mnie cały czas 8/8 i chyba daje radę tak mi się wydaje. Jak by ktoś bardziej doświadczony zerknął na moje wykresy :D

No na moje oko to bardzo fajnie sobie radzi. Chyba masz nieźle ocieplony budynek.
U mnie jak na razie też daje radę 8/8 ale jeszcze jadę na cyklicznej pompie. Wczesniej jeszcze puszczę na pracę ciągłą tej pompy i dopiero jak wtedy będzie miał problem to odpalę max. 12.
Muszę myśleć o dociepleniu stropu.

0degree
27-11-2013, 16:55
Panowie
dzisiaj odpaliłem piecyk i mam kilka pytań. Dom oczywiście jeszcze nie zamieszkały, CWU jeszcze nieużywane. Mieszkam za granicą, więc trudno szybko cokolwiek zrobić czy zmienić tyle co ustawienia w sterowniku. Latem tego roku postanowiłem zainstalować zawór 3D, prosiłem hydraulików żeby zrobili tak by dogrzewał powrót. Po pierwszych kilku godzinach dochodzę do wniosku, że zrobili inaczej. Powrót waha się w granicach 26-27 stopni, zawór przymknięty na 2,5 w skali 6. Gdy był otwarty na 6 czy nawet 3, piec miał biede osiągnąć temperaturę 43stopni oraz pompy wyłączały się bo zalewała go zimna woda. Teraz na 2,5 piecyk osiąga zadaną 45 (i to z wielkim trudem) jednak pomieszczenia przy takim ustawieniu ledwo co się nagrzewają. Narysowałem na szybko schemat który, według mnie przedstawia problem, czy tak ma być zamontowany ten zawór? Wydaje mi się, że powinien on puszczać ciepłą wodę na powrót a nie pobierać wodę z powrotu. Jaki ma sens tak zainstalowany zawór 3D chyba jedynie regulację temperatury instalacji...? Czy można ten sam zawór zamontować tak, żeby dogrzewał powrót a nie zabierał z niego zimną wodę?
Z góry dzięki za pomoc. Jutro wkleję fotki jak się uda.

schemat aktualnego montażu:
https://www.dropbox.com/s/8vc0s0t027g0z1n/SAM_0500.JPG

schemat, który wydaje mi się poprawny: (czy jest on ok?)
https://www.dropbox.com/s/yto02gk8if8v9my/SAM_0502.JPG

Zobacz tu;

75max
27-11-2013, 17:09
To jak ocieplę domalek do końca zostaniesz moim wzorem do naśladowania(porównania) :yes:
Masz podłogówkę, grzejniki czy pomieszane? Jak możesz napisz kilka slow o swojej instalacji

w tej chwili pracują 6 grzejników, w kuchni podłogówka w rezerwie jest jeszcze o na parterze podłogówka korytarz i grzejnik korytarz góra na razie jest ciepło więc odkręcany na termostacie koło trójki nie grzeją

szczudlo
27-11-2013, 17:24
Zobacz tu;

To znaczy, że ten obieg do zaworu 3drożnego mam zrobić za pompą? A może być przed pompą, tak jak na moim schemacie? Jak jest lepiej?

https://www.dropbox.com/s/yto02gk8if8v9my/SAM_0502.JPG

animuss
27-11-2013, 17:28
To znaczy, że ten obieg do zaworu 3drożnego mam zrobić za pompą? A może być przed pompą, tak jak na moim schemacie? Jak jest lepiej?

https://www.dropbox.com/s/yto02gk8if8v9my/SAM_0502.JPGMęczysz się chłopie ,wystarczy że pompę dasz przed tym zaworem 3-drogowym.

https://www.dropbox.com/s/8vc0s0t027g0z1n/SAM_0500.JPG

szczudlo
27-11-2013, 17:34
Męczysz się chłopie ,wystarczy że pompę dasz przed tym zaworem 3-drogowym.

https://www.dropbox.com/s/8vc0s0t027g0z1n/SAM_0500.JPG

No nie wiem czy to zadziała, na moje oko należałoby jeszcze zawór 3D inaczej podpiąć tak żeby pompa pchała wodę na powrót kotła ...?? Ale ja ogólnie się nie znam więc pytam.

animuss
27-11-2013, 17:47
No nie wiem czy to zadziała, na moje oko należałoby jeszcze zawór 3D inaczej podpiąć tak żeby pompa pchała wodę na powrót kotła ...?? Ale ja ogólnie się nie znam więc pytam.W zaworze 3D wystarczy przełożyć blokadę pokrętła jak jest i skalę .

0degree
27-11-2013, 18:28
To znaczy, że ten obieg do zaworu 3drożnego mam zrobić za pompą? A może być przed pompą, tak jak na moim schemacie? Jak jest lepiej?

https://www.dropbox.com/s/yto02gk8if8v9my/SAM_0502.JPG
Jak chcesz podgrzać powrót to zawór za pompą, grawitacyjnie raczej nie pójdzie, ale ja na Twoim miejscu nic bym nie przerabiał - włącz funkcje cwu+miesz wówczas powrót na pewno dogrzejesz.

mpepe
27-11-2013, 18:32
Ups, się dzieje :

http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/113051,kres-palenia-weglem-bedzie-rewolucja


Może jest wasze miasto na liście można sprawdzić zanieczyszczenie

http://www.malopolska.pl/Obywatel/EKO-prognozaMalopolski/Krynica/Strony/Ozon.aspx

szczudlo
27-11-2013, 18:41
Jak chcesz podgrzać powrót to zawór za pompą, grawitacyjnie raczej nie pójdzie, ale ja na Twoim miejscu nic bym nie przerabiał - włącz funkcje cwu+miesz wówczas powrót na pewno dogrzejesz.

No tak tylko, że budynek jest niezamieszkały i CWU jeszcze nieuruchomione, stoi puste. Panowie dzięki za odpowiedzi, muszę moim fachowcom wytłumaczyć łopatologicznie żeby zrobili to jak się patrzy.

Delphion1
27-11-2013, 18:50
Zobacz tu;
Tomku ja mam opcję jakościowa zamontowaną dokładnie tak jak na foto pokazanym przez 0degree i chciałem przerabiać na 4 D ale chłopaki mi skutecznie to wybijali z głowy a jako ,że mam 2 powroty wpiete osobno to wydaje się najbardziej logiczne spięcie powrotów w moim przypadku i właczenie cwu+miesz

0degree
27-11-2013, 19:46
No tak tylko, że budynek jest niezamieszkały i CWU jeszcze nieuruchomione, stoi puste. Panowie dzięki za odpowiedzi, muszę moim fachowcom wytłumaczyć łopatologicznie żeby zrobili to jak się patrzy.
A wężownica w bojlerze cwu też pusta?

szczudlo
27-11-2013, 20:12
A wężownica w bojlerze cwu też pusta?

Tak, wszystko puste.

Tak wyglada moj zawór 3D https://www.dropbox.com/sh/jmw1fcg7m9dg5r9/Ixw--1Ku4l
Gdy ustawione na 6 to idzie ciepła woda na instalacje a do kotła wpada ogromna ilość zimnej wody i nie może dobić do 43stopni. Gdy ustawione na 2.5 to piecyk osiągnie z biedą 47-48 stopni, ale woda na instalacje idzie bardzo letnia a powrót pieca i tak jest bardzo niski w granicach 26-27stopni. Teraz jest na 3 a piecyk z biedą osiąga 47stopni, godzine mu zajmuje osiągniecie zadanej temperatury. Hydraulik dzisiaj dzwonił, mówił ze mam założony zawór poprawnie tzn. tak żeby dogrzewał powrót, ale tata musi źle nim kręcić... ??? Jutro przyjedzie zrobić szkolenie taty z kręcenia zaworem. Co sądzicie, czy jest on dobrze zamontowany???

Delphion1
27-11-2013, 20:41
Tomek weź to sobie na logikę z powrotu Ci zabiera zimniejszą wodę 3d do podmieszania wraz z woda gorącą kotłową a pompa ciagnie na instalacje ,wiec jak on chce dogrzac powrót zaworem 3d? jest jedno wejście na zimną wodę,jedno na ciepła i jedno wyjście dla wody zmieszanej.Więc jak miałby to ustawić?
Moge się mylic bo moja wiedza znikoma ale tak na chłopski rozum nie da się moim zdaniem.Jedynie pozostaje dogrzanie 4D lub cwu+mieszająca.Które chłopaki chwalą.Nie wiem czy jasno napisałem?Ale zapewne jakiś fachman zaraz doradzi :)

szczudlo
27-11-2013, 20:46
Tomek weź to sobie na logikę z powrotu Ci zabiera zimniejszą wodę 3d do podmieszania wraz z woda gorącą kotłową a pompa ciagnie na instalacje ,wiec jak on chce dogrzac powrót zaworem 3d? jest jedno wejście na zimną wodę,jedno na ciepła i jedno wyjście dla wody zmieszanej.Więc jak miałby to ustawić?
Moge się mylic bo moja wiedza znikoma ale tak na chłopski rozum nie da się moim zdaniem.Jedynie pozostaje dogrzanie 4D lub cwu+mieszająca.Które chłopaki chwalą.

No dokładnie tak jak mówisz, teraz nie ma możliwości żeby dogrzać powrót, chyba żeby zamontować go tak jak na schemacie:
https://www.dropbox.com/sc/rudmlgswa2zlccl/B5RzSAkwCw
W tedy można by użyć 3D do podgrzania powrotu.
Ale oczywiście hydraulik będzie uczyć jak kręcić zaworem...

Balzak311
27-11-2013, 20:52
A ja mam pytanie do znawców troche z innej beczki. Bo nie moge tego znaleźć

Chodzi mi o takie regulator pokojowy który bedzie miał taką funcje ze, podczas gdy pomieszczenie osiągnie temp. zadaną i praca pompy C.O bedzie wyłączona to regulator bedzie załączał tą pompę cyklicznie np. co 5 min na 30s, a zeby przemieszać wodę w instalacji i zeby sie nie wychładzała???

Istnieje taki regulator?? z tą funkcją

0degree
27-11-2013, 20:53
Tak, wszystko puste.

Tak wyglada moj zawór 3D https://www.dropbox.com/sh/jmw1fcg7m9dg5r9/Ixw--1Ku4l
Gdy ustawione na 6 to idzie ciepła woda na instalacje a do kotła wpada ogromna ilość zimnej wody i nie może dobić do 43stopni. Gdy ustawione na 2.5 to piecyk osiągnie z biedą 47-48 stopni, ale woda na instalacje idzie bardzo letnia a powrót pieca i tak jest bardzo niski w granicach 26-27stopni. Teraz jest na 3 a piecyk z biedą osiąga 47stopni, godzine mu zajmuje osiągniecie zadanej temperatury. Hydraulik dzisiaj dzwonił, mówił ze mam założony zawór poprawnie tzn. tak żeby dogrzewał powrót, ale tata musi źle nim kręcić... ??? Jutro przyjedzie zrobić szkolenie taty z kręcenia zaworem. Co sądzicie, czy jest on dobrze zamontowany???
Co tu sądzić, masz zawór połączony jakościowo i tego bez przeróbki nie zmienisz. Od razu uczulam Cię na próby bezmyślnego przestawiania środkowej części zaworu względem uchwytu z podziałką - bo ma być on ustawiony tak, aby w zakresie od 0 do max (u Ciebie) 6 od strony wlotu pompy było OTWARTE, zmieniać się mają wloty od strony zasilania kotła lub jego powrotu. Wbrew pozorom zawór 3dr jest częściej źle montowany niż 4dr, chociaż czasem widzę tu zdjęcia że włosy stają.
Jeśli jutro będziesz miał fachowca na budowie to lepszym rozwiązaniem będzie napełnienie samej wężownicy/ płaszcza czy co ty tam masz w bojlerze i ogrzewać nim powietrze w nim, a 3 dr zostaw jak jest.
Wydrukuj te schematy które wcześniej zamieściłem i pokaż instalatorowi co o nich myśli.

gmaj22
27-11-2013, 20:55
Tak, wszystko puste.

Tak wyglada moj zawór 3D https://www.dropbox.com/sh/jmw1fcg7m9dg5r9/Ixw--1Ku4l
Gdy ustawione na 6 to idzie ciepła woda na instalacje a do kotła wpada ogromna ilość zimnej wody i nie może dobić do 43stopni. Gdy ustawione na 2.5 to piecyk osiągnie z biedą 47-48 stopni, ale woda na instalacje idzie bardzo letnia a powrót pieca i tak jest bardzo niski w granicach 26-27stopni. Teraz jest na 3 a piecyk z biedą osiąga 47stopni, godzine mu zajmuje osiągniecie zadanej temperatury. Hydraulik dzisiaj dzwonił, mówił ze mam założony zawór poprawnie tzn. tak żeby dogrzewał powrót, ale tata musi źle nim kręcić... ??? Jutro przyjedzie zrobić szkolenie taty z kręcenia zaworem. Co sądzicie, czy jest on dobrze zamontowany???

Napisze tak: celu, jaki zamierzasz osiagnac tak zamontowanym zaworem nie uzyskasz. Napisales wyraznie, ze chcesz dogrzac powrot, a wiec pompa musi byc przed zaworem 3D, poniewaz jest na zasilaniu. Wtedy tloczy wode na grzejniki i proporcjonalnie na powrot. Gdyby byla na powrocie, wtedy montujesz ja za zaworem 3D , a przed wlotem do kotla (zaciaga wtedy wode z powrotu podmieszana z woda z zasilania).

Przed pompa c.o. masz filtr siatkowy, zamontowany wprawdzie poprawnie, bo spelnia swoja funkcje, jednak tak zamontowana pompa zaciaga tez nieprzefiltrowana wode z powrotu przez zawor 3D. Filtr powinien byc bezposrednio przed pompa, tak jak masz na c.w.u., choc tutaj nie spelnia on swojej funkcji, gdyz pomimo, ze przefiltruje wode, ale niczego na siatce nie zatrzyma. Brud i tak splynie do kotla podczas postoju pompy.

Zwroc uwage, ze zadano Ci wczesniej pytanie, czy wezownice c.w.u. masz rowniez pusta? Zawor przed pompa c.w.u. jest zamkniety, ale jesli masz juz bojler podlaczony do kotla ( a chyba masz, bo widze niebieski zbiornik wyrownawczy membranowy), zalej go woda i grzej bojler. Wlacz c.w.u. + mieszajaca, tylko w ten sposob mozesz teraz dogrzac powrot, niczego nie ruszajac. Ale zawor 3D i tak do przerobienia.

W ten sposob zamontowany zawor na zasilaniu moglbys zastosowac, gdybys chcial przy zadanej np. 60 C, puscic na grzejniki np. 40C. Wtedy zawor podmiesza wode z powrotu. Taki sposob jest dobry np. przy podlogowce.

To tyle...Mysle, ze niczego zlego nie doradzilem. Bo jestem tu nowym posiadaczem RBRa, a tacy ponoc jako doradcy nie sa wiarygodni.
PS: widze, ze zdublowalem z Odegree :)

0degree
27-11-2013, 20:57
A ja mam pytanie do znawców troche z innej beczki. Bo nie moge tego znaleźć

Chodzi mi o takie regulator pokojowy który bedzie miał taką funcje ze, podczas gdy pomieszczenie osiągnie temp. zadaną i praca pompy C.O bedzie wyłączona to regulator bedzie załączał tą pompę cyklicznie np. co 5 min na 30s, a zeby przemieszać wodę w instalacji i zeby sie nie wychładzała???

Istnieje taki regulator?? z tą funkcją
A w Twoim kotle jaki jest sterownik?

Delphion1
27-11-2013, 21:07
szczudło ma własnie podłogówkę i chyba ten 3d właśnie do tego miał słuzyć aby obnizyc temp zasilania gmaj22?

gmaj22
27-11-2013, 21:07
No dokładnie tak jak mówisz, teraz nie ma możliwości żeby dogrzać powrót, chyba żeby zamontować go tak jak na schemacie:
https://www.dropbox.com/sc/rudmlgswa2zlccl/B5RzSAkwCw
W tedy można by użyć 3D do podgrzania powrotu.
Ale oczywiście hydraulik będzie uczyć jak kręcić zaworem...

Jeszcze jedno pytanie dotyczace zdjec, ktore zamiesciles? Ta plastikowa rurka wychodzaca z trojnika przed zaaworem 3 D to oczywiscie "zabezpieczenie" kotla naczyniem wzbiorczym otwartym? Ciekaw jestem, jaka jest srednica wewnetrzna tej rurki oraz jaka jest wytrzymalosc temperaturowa ( nie chwilowa)??

szczudlo
27-11-2013, 21:10
Co tu sądzić, masz zawór połączony jakościowo i tego bez przeróbki nie zmienisz. Od razu uczulam Cię na próby bezmyślnego przestawiania środkowej części zaworu względem uchwytu z podziałką - bo ma być on ustawiony tak, aby w zakresie od 0 do max (u Ciebie) 6 od strony wlotu pompy było OTWARTE, zmieniać się mają wloty od strony zasilania kotła lub jego powrotu. Wbrew pozorom zawór 3dr jest częściej źle montowany niż 4dr, chociaż czasem widzę tu zdjęcia że włosy stają.
Jeśli jutro będziesz miał fachowca na budowie to lepszym rozwiązaniem będzie napełnienie samej wężownicy/ płaszcza czy co ty tam masz w bojlerze i ogrzewać nim powietrze w nim, a 3 dr zostaw jak jest.
Wydrukuj te schematy które wcześniej zamieściłem i pokaż instalatorowi co o nich myśli.

0degree
Nie zostawię tego zaworu w tak jak jest, w sierpniu skasowali mnie nie mało kasy za zamontowanie tego zaworu tak żeby dogrzewał powrót, spartolili robotę i mają to poprawić. Dzięki za schematy, postaram im się telefonicznie to wytłumaczyć. Jak to beznadziejnie gdy nie ma możliwości osobiście dopilnować roboty na budowie :/

Dzięki panowie za pomoc.

gmaj22
27-11-2013, 21:10
szczudło ma własnie podłogówkę i chyba ten 3d właśnie do tego miał słuzyć aby obnizyc temp zasilania gmaj22?

Tego nie wiedzialem, ustosunkowalem sie do tego, co napisal szcudlo. Ze chce dogrzac powrot a nie moze... Tak na szybko to widze tylko uruchomienie bojlera i wlaczenie cwu plus mieszajaca. Ale to juz bylo...;)

Delphion1
27-11-2013, 21:12
Balzak311 ma chyba koale i skoro my zalezy na pracy cyklicznej to przeciez mozna tak ustawć jak sobie życzy.

szczudlo
27-11-2013, 21:12
szczudło ma własnie podłogówkę i chyba ten 3d właśnie do tego miał słuzyć aby obnizyc temp zasilania gmaj22?

Tak mam podłogową, ale 3D nie miał być do podłogówki tylko do podgrzania powrotu. Na stronie 721 pisałem swój post na ten temat.

gmaj22
27-11-2013, 21:12
0degree
Nie zostawię tego zaworu w tak jak jest, w sierpniu skasowali mnie nie mało kasy za zamontowanie tego zaworu tak żeby dogrzewał powrót, spartolili robotę i mają to poprawić. Dzięki za schematy, postaram im się telefonicznie to wytłumaczyć. Jak to beznadziejnie gdy nie ma możliwości osobiście dopilnować roboty na budowie :/

Dzięki panowie za pomoc.
Jesli celem zamontowania tego zaworu 3 D bylo dogrzanie powrotu, to ewidentnie spartolili...

Delphion1
27-11-2013, 21:13
Tego nie wiedzialem, ustosunkowalem sie do tego, co napisal szcudlo. Ze chce dogrzac powrot a nie moze... Tak na szybko to widze tylko uruchomienie bojlera i wlaczenie cwu plus mieszajaca. Ale to juz bylo...;)
Wiem bo byłem u niego żeby piec obejrzeć ;)
Fakt spartolili jak kolega wyzej napisał i kręcić to sobie mogą czym innym ;)

szczudlo
27-11-2013, 21:14
Tego nie wiedzialem, ustosunkowalem sie do tego, co napisal szcudlo. Ze chce dogrzac powrot a nie moze... Tak na szybko to widze tylko uruchomienie bojlera i wlaczenie cwu plus mieszajaca. Ale to juz bylo...;)

Dobrze się ustosunkowałeś, kolega Delphion1 trochę nie doczytał :)

Delphion1
27-11-2013, 21:19
Dobrze się ustosunkowałeś, kolega Delphion1 trochę nie doczytał :)
Po ostatnich przebojach na forum o to nie trudno :P
Wreszcie forum słuzy pomaganiu,ciekawe na jak długo?

0degree
27-11-2013, 21:20
0degree
Nie zostawię tego zaworu w tak jak jest, w sierpniu skasowali mnie nie mało kasy za zamontowanie tego zaworu tak żeby dogrzewał powrót, spartolili robotę i mają to poprawić. Dzięki za schematy, postaram im się telefonicznie to wytłumaczyć. Jak to beznadziejnie gdy nie ma możliwości osobiście dopilnować roboty na budowie :/

Dzięki panowie za pomoc.
Jak tak to ok, zwróć uwagę na to co pisał gmaj nt. filtra przed pompą c.o. i rury bezpieczeństwa z ekoplastiku, dodatkowo - nie że mam rentgen w oczach ale przeglądną bym zawór zwrotny nad pompą c.o czy aby na pewno jest z metalowym grzybem? (bo taki być musi)

szczudlo
27-11-2013, 21:24
Jak tak to ok, zwróć uwagę na to co pisał gmaj nt. filtra przed pompą c.o. i rury bezpieczeństwa z ekoplastiku, dodatkowo - nie że mam rentgen w oczach ale przeglądną bym zawór zwrotny nad pompą c.o czy aby na pewno jest z metalowym grzybem? (bo taki być musi)

Wiesz co, do tego to chyba zawołam jakiegoś sprawdzonego i uczciwego hydraulika. Ja moim specom już niezbyt ufam.

Balzak311
27-11-2013, 21:26
A w Twoim kotle jaki jest sterownik?

Defro AG odpowiednik Tech ST-48. Wiem ze w sterowniku Defro AG Lux jest ta opcja

kalio
28-11-2013, 10:13
Z tym softem to nie mam sie co nawet wypowiadac o spalaniu. Piec uruchomiony przedwczoraj wiec dom sie wygrzewal, wczoraj okazalo sie, ze zawor 3d od podlogowki byl przytkany wiec tato pojechal na budowe i go obstukal ruszylo i przez noc nagrzewala sie pdologowka. Wstalem dzisiaj rano a tam niezle klocki , po osiagnieciu zadanych na parterze i pietrze skonczyl sie obior ciepla z pieca, RBR odstal te 90 minut a potem ruszyl i temperatura doszla do 80 bo odbioru dalej nie bylo, chcac nie chcac musialem ustawic pompe CO na cykliczna po dojsciu do zadanej, chcialem to samo zrobic z podloga bo tam lepiej rozprowadziloby to cieplo i nie skoczylaby tak temperatura ale sie nie da pompka albo chodzi ponizej zadanej albo stoi po osiagnieciu.. Skutek jest taki, ze grzejniki mimo, ze wlanczaja sie tylko na 5 minut dogrzaly gore do prawie 18 mimo, ze zadalem 14 a w sumie podnioslem z 12. Wyglada na to,ze ktos tu mial racje trzeba bedzie okna otwierac zeby potrzeby energetyczne pieca zaspokoic.

Musze jak najszybciej wgrac cos nowego w pozniejszych wersjach jest opcja przechodzenia pompy podlogowej w prace cykliczna.

Jakiej pow. masz dom ???

Pulse
28-11-2013, 10:47
Witam,

Planuje RBR 11KW. Czy zbiornik CWU 140l bedzie ok? Bardziej pasuje mi niz 200l, bo moge go powiesić, ale nie chciałbym żeby odbijało się to w użytkowaniu, stąd wolę się upewnić.
Rodzina 5 osób.

75max
28-11-2013, 11:11
Witam,

Planuje RBR 11KW. Czy zbiornik CWU 140l bedzie ok? Bardziej pasuje mi niz 200l, bo moge go powiesić, ale nie chciałbym żeby odbijało się to w użytkowaniu, stąd wolę się upewnić.
Rodzina 5 osób.

Ja mam 140 3dorosłe osoby 2 dzieci daje radę bez problemu

kalio
28-11-2013, 11:15
Witam,

Planuje RBR 11KW. Czy zbiornik CWU 140l bedzie ok? Bardziej pasuje mi niz 200l, bo moge go powiesić, ale nie chciałbym żeby odbijało się to w użytkowaniu, stąd wolę się upewnić.
Rodzina 5 osób.
ale jesli w domu 300m to moze byc malo

Pulse
28-11-2013, 11:35
powierzchnia przy podlodze 190m2.

karoka65
28-11-2013, 11:42
Witam,

Planuje RBR 11KW. Czy zbiornik CWU 140l bedzie ok? Bardziej pasuje mi niz 200l, bo moge go powiesić, ale nie chciałbym żeby odbijało się to w użytkowaniu, stąd wolę się upewnić.
Rodzina 5 osób.
U mnie 140 litrów na 7 ludków

75max
28-11-2013, 11:53
tak obserwuje wasze powroty i się zastanawiam jaka te temperatura jest bezpieczna bo mi się wydaje że jak zejdzie do 30 to chyba tragedii nie ma zimny powrót to chyba dopiero poniżej 20 bo 30 to nie jest już zimna woda tak mi się wydaje

5iatka
28-11-2013, 12:22
mam 140l dwupłaszowy i póki co gorącej wody nie brakło, ale widząc spadek (ostry pik ) temperatury po długim prysznicu, to bez wahania mówię iż chcę większy. Do tego żona lubi trzasnąć kąpiel w wannie i po temacie. Pytanie więc powinno być uzupełnione o informację w jaki sposób korzystacie z CWU i jakiej temperatury. Ja przytuliłbym chętnie 200l dla spokoju wewnętrznego, chociaż 140l jeszcze daje radę. ( 2 dorosłe osoby )

Ps. zerknijcie na mój wykres CO - czy to już pora na 12kw?
ps. wieczorem postaram się wkleić fotki z popielnika celem konsultacji ( na palniku ok, płomień też raczej ok, ale jest trochę 'popkornów' )

5iatka
28-11-2013, 12:30
227261aaaa nie patrz teraz na zadaną! - nie używana/nie było nas w domu kilka dni.
Normalnie CWU grzane do około 52st

ps. o takiej sytuacji piszę jak na screenie ( to jest prysznic, nie wanna )

ps2.
mając jeszcze śmieciucha miałem 120l + 140l jeden za drugim i było ok, stąd też...przyzwyczajenie hehe

minertu
28-11-2013, 14:16
Tak mam podłogową, ale 3D nie miał być do podłogówki tylko do podgrzania powrotu. Na stronie 721 pisałem swój post na ten temat.
Odpisałem.
Tak jak masz to wychładzasz wychodząca na układ zamiast dogrzewać powrót.

szczudlo
28-11-2013, 14:18
Był dzisiaj hydraulik i jednak przyznał rację, zawór do przeróbki. Mam pytanie odnośnie pompy w roździelaczu podłogówki, rozdzielacz zasilany jest poprzez pompę CO, ale jak zachowuje się pompa rozdzielacza gdy pompa CO jest zatrzymana bo temp. na kaloryferach osiągneła temp. zadaną? Czy ta pompa ma co pompować gdy woda nie jest podawana do niej przez pompe CO? Nie wiem czy to dobrze rozumuje, ale chyba tak to jest w mojej instalacji.

minertu
28-11-2013, 14:25
Był dzisiaj hydraulik i jednak przyznał rację, zawór do przeróbki. Mam pytanie odnośnie pompy w roździelaczu podłogówki, rozdzielacz zasilany jest poprzez pompę CO, ale jak zachowuje się pompa rozdzielacza gdy pompa CO jest zatrzymana bo temp. na kaloryferach osiągneła temp. zadaną? Czy ta pompa ma co pompować gdy woda nie jest podawana do niej przez pompe CO? Nie wiem czy to dobrze rozumuje, ale chyba tak to jest w mojej instalacji.
A po co ci 2 pompy?

szczudlo
28-11-2013, 14:38
A po co ci 2 pompy?

Nie wiem, wychodzi na to, że zrobili mnie w bambuko? podobno że jedna nie dałaby rady.

szczudlo
28-11-2013, 14:50
Eh, chyba za dużo czytam ten temat, za dużo nieprawidłowości wychodzi w mojej instalacji, człowiek ma większe pojęcie to i więcej wyłapie perełek hydraulików. Tak to jest jak sie człowiek nie zagłebi w temat przed inwestycją...

bobasxx
28-11-2013, 14:50
Nie wiem, wychodzi na to, że zrobili mnie w bambuko? podobno że jedna nie dałaby rady.

Skoro zakładali, że nie da rady to mogli większą zapodać. Chociaż wątpię, ze nie dałaby rady.
To Ci się "fachofcy" trafili ;)

Jak ta pierwsza stoi, a druga pracuje to i tak zaciąga wodę przez tą pierwszą, bez sensu.

scarface26
28-11-2013, 15:13
227261aaaa nie patrz teraz na zadaną! - nie używana/nie było nas w domu kilka dni.
Normalnie CWU grzane do około 52st

ps. o takiej sytuacji piszę jak na screenie ( to jest prysznic, nie wanna )

ps2.
mając jeszcze śmieciucha miałem 120l + 140l jeden za drugim i było ok, stąd też...przyzwyczajenie hehe

ja mam bojler pionowy, zegar z temperaturą mam w górnej części od frontu, z 30 cm od dołu z boku była zaślepka więc wyjąłem i wsadzilem czujnik od sterownika. Po każdym prysznicu na wykresie się rysuje jakby w piecu całą ciepłą wodę spuścił, a zegar u góry nieraz się odchyli o 3-5 stopni. MOgą się kompać 2-3 osoby jedna po drugiej i wody każdemu wystarcza. Zimna woda z sieci dopuszczana od dołu w okolice czujnika to powoduje i zanim się przemiesza z tamtą to informacja już zapisana. W wolnej chwili na pewno przeniosę czujnik wyżej.

minertu
28-11-2013, 15:13
Tak ale po co 2 pompy dla jednego układu?

szczudlo
28-11-2013, 15:23
Tak ale po co 2 pompy dla jednego układu? Jedna CO na kaloryfery a druga w rozdzielaczu na podłogówkę. Chyba tak to jest przewidziane.

bobasxx
28-11-2013, 15:32
ja mam bojler pionowy, zegar z temperaturą mam w górnej części od frontu, z 30 cm od dołu z boku była zaślepka więc wyjąłem i wsadzilem czujnik od sterownika. Po każdym prysznicu na wykresie się rysuje jakby w piecu całą ciepłą wodę spuścił, a zegar u góry nieraz się odchyli o 3-5 stopni. MOgą się kompać 2-3 osoby jedna po drugiej i wody każdemu wystarcza. Zimna woda z sieci dopuszczana od dołu w okolice czujnika to powoduje i zanim się przemiesza z tamtą to informacja już zapisana. W wolnej chwili na pewno przeniosę czujnik wyżej.

Popatrz na mój wykres, mam tak samo.

bobasxx
28-11-2013, 15:33
Jedna CO na kaloryfery a druga w rozdzielaczu na podłogówkę. Chyba tak to jest przewidziane.

No to może jednak masz osobne układy ?

szczudlo
28-11-2013, 16:04
No to może jednak masz osobne układy ?

Z tego co sie dowiedziałem to jest to pompa do mieszania wody w podłogówce czy jakoś tak. Miesza wode z powrotu z wodą zasilającą podłogę. Chyba dobrze to napisałem.

kalio
28-11-2013, 16:53
Z tego co sie dowiedziałem to jest to pompa do mieszania wody w podłogówce czy jakoś tak. Miesza wode z powrotu z wodą zasilającą podłogę. Chyba dobrze to napisałem.

kolega dobrze pisze

ma 1 napedzjajaca i druga mieszajaca przy rozdzielaczach, jak by mial jedna to bez zaworu 3d lub 3dT przed rodzielaczmi pusczal by na podloge to samo co w grzejniki - a to moglo by byc zgubne dla podlogi

Masz dobrze

bobasxx
28-11-2013, 17:06
Kalio co Ci się tak kocioł uspokoił, bufor dogrzałeś ?

0degree
28-11-2013, 17:23
Z tego co sie dowiedziałem to jest to pompa do mieszania wody w podłogówce czy jakoś tak. Miesza wode z powrotu z wodą zasilającą podłogę. Chyba dobrze to napisałem.
Bez paniki :) nie koniecznie masz to źle, jest głowica termostatyczna z kapilarą przy tym rozdzielaczu?

szczudlo
28-11-2013, 18:50
Bez paniki :) nie koniecznie masz to źle, jest głowica termostatyczna z kapilarą przy tym rozdzielaczu?
Tak, jest głowica z kapilarą.

kalio
28-11-2013, 19:05
Kalio co Ci się tak kocioł uspokoił, bufor dogrzałeś ?

szczeze to nie wiem znowu zaczol szalec jak mu podlaczylem czujnik podlogi

Już wiem odkręciłem trochę bardziej 3d na podłogówkę - to i się temperatura powrotu zmiejszyła i kocioł w górę ciągnie

kalio
28-11-2013, 21:34
ale jaką temperaturę puściłeś na podłogę po odkręceniu?


30*c

Piotrek42
28-11-2013, 21:40
hoho nr stera w sieci...3556!!! serwer ma co robic

Maher
28-11-2013, 22:04
30*c

Ja jak u siebie puściłem przy odpalaniu 30*c to też z 3 dni piec szalał (temperatura spalin w granicach 250*c) jak dogrzał w domu do ustawionych 21*c to się uspokoił to mu zmniejszyłem do 18*c i przez kolejne 3 dni przy wyłączonych pompach ciężko mu było zjechać do tych 18*c. Później robiłem testy z 4D i 3D termostatycznymi i jak podniosłem 3D-T na 34*c to jak ruszyły 2 pompy to też zaczął szaleć, nawet podniesienie 4D dużo nie daje bo w zależności ile pomp pracuje tak obniża/podnosi temperaturę. Także po tych kilku dniach testów wydaje mi się że instalacje tak trzeba ustawić aby jak najłagodniej dochodziła do temperatury zadanej (przy 4D powinny pompy chodzić cały czas lub równocześnie) i równocześnie nie zabrakło mocy przy większych mrozach. Coś też mam problem z netem i co chwilę mnie wywala i nie mogę za bardzo śledzić statystyk.

kalio
28-11-2013, 22:07
czy nie powinno być tak że po uzyskaniu zadanej na podłodze pompa przestaje chodzić ??

kalio
28-11-2013, 22:09
hoho nr stera w sieci...3556!!! serwer ma co robic

No ma rysować wykresy :))

Maher
28-11-2013, 22:12
czy nie powinno być tak że po uzyskaniu zadanej na podłodze pompa przestaje chodzić ??

U mnie tak jest, ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie bo jak za bardzo wychłodzi podłogę i ruszy pompa to zmniejszenie na 3D-T i 4D i nawet CWU za bardzo nie pomogą przy RBR11.

karoka65
28-11-2013, 22:17
U mnie tak jest, ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie bo jak za bardzo wychłodzi podłogę i ruszy pompa to zmniejszenie na 3D-T i 4D i nawet CWU za bardzo nie pomogą przy RBR11.
Jak dla mnie to nie złe ale bardzo złe rozwiązanie dla podłogi żeby czujnik wyłączał pompę.
To że sterownik daje taką możliwość nie oznacza że musimy z niej korzystać.

Maher
28-11-2013, 22:27
Jak dla mnie to nie złe ale bardzo złe rozwiązanie dla podłogi żeby czujnik wyłączał pompę.
To że sterownik daje taką możliwość nie oznacza że musimy z niej korzystać.

Przy rozgrzanej podłodze wyłączenie pompy dużo nie zmienia (zasilanie podłogi 30*C, podłoga 25*C, powrót 22*C), piszę tylko o takiej sytuacji jak nie mieszkam i podłogę wystudzę poniżej 20*C, pompa i tak co jakiś czas się włączy jak temperatura w pomieszczeniu się obniży.

Maher
28-11-2013, 22:29
czy nie powinno być tak że po uzyskaniu zadanej na podłodze pompa przestaje chodzić ??

W programatorze ogrzewania podłogowego masz ustawione przestój pompy 16min/praca 16min , jak przestawisz na 0/0 to przestanie chodzić.

karoka65
28-11-2013, 22:34
Przy rozgrzanej podłodze wyłączenie pompy dużo nie zmienia (zasilanie podłogi 30*C, podłoga 25*C, powrót 22*C), piszę tylko o takiej sytuacji jak nie mieszkam i podłogę wystudzę poniżej 20*C, pompa i tak co jakiś czas się włączy jak temperatura w pomieszczeniu się obniży.
Zobaczysz jak to wygląda w praktyce kiedy zamieszkasz, budynek się zagrzeje itd

kalio
28-11-2013, 22:36
Jak dla mnie to nie złe ale bardzo złe rozwiązanie dla podłogi żeby czujnik wyłączał pompę.
To że sterownik daje taką możliwość nie oznacza że musimy z niej korzystać.

jak ktoś chce to może a jak nie to nie ale programator takiej mozliwosci nie daje

dzieki maher - daje