PDA

Zobacz pełną wersję : Rbr Ekouniwersal



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114

fenix2
14-04-2014, 09:45
A po jaką cholerę jakieś prognozy ?
Wziąć opcję z fizycznym odczytem licznika co miesiąc,dwa i po kłopocie,płacimy tylko tyle ile zużyjemy.

Już niedługo będą nam wymieniać liczniki na liczniki ze zdalnym odczytem i nie będzie takich problemów.
U Energi już to można zrobić.

"Zgodnie z dyrektywami UE, do końca 2020 r. w całej Unii Europejskiej wszyscy operatorzy dystrybuujący energię elektryczną mają obowiązek rozliczać co najmniej 80% odbiorców energii elektrycznej z rzeczywistego jej zużycia. Jedynym rozwiązaniem, które pozwala to zrealizować to zainstalowanie tzw. inteligentnych liczników do zdalnego odczytu energii elektrycznej (ang. smart metering)."

pawko_
14-04-2014, 09:52
Arturo w skali roku 60 zł więcej dopłacisz jeśli chciałbyś odczyty co miesiąc ponieważ musisz zapłacić wyższy abonament.

bobasxx
14-04-2014, 11:02
Arturo w skali roku 60 zł więcej dopłacisz jeśli chciałbyś odczyty co miesiąc ponieważ musisz zapłacić wyższy abonament.

No nie wiem. Ja mam prąd z Energi i sam odczytuję co miesiąc i wpisuje w eBOK-u, od razu mam fakturę i mogę przelewem opłacić. Abonament taki sam jak normalnie.

kaszpir007
14-04-2014, 11:22
A po jaką cholerę jakieś prognozy ?
Wziąć opcję z fizycznym odczytem licznika co miesiąc,dwa i po kłopocie,płacimy tylko tyle ile zużyjemy.

Obecnie od tego roku nie ma już "prognoz" ...

Przepisy się zmieniły i prognoz nie może być ...

Teraz rachunki będą przychodziły co 2 miesiące rzeczywiste i tyle ...

Dodatkowo są zmieniane liczniki na najnowocześniejsze (mi zmieniali jakiś czas temu) i są to liczniki ze zdalnym odczytem w czasie rzeczywistym ...
Czyli teraz można od razu wykryć kradzież prądu , odczytać na żywo stan licznika i zdalnie go zablokować :)

Więc spokojnie , za chwilę nie trzeba będzie samemu nic spisywać , no chyba że ktoś lubi :)

Nowe liczniki mają nawet aplikację na androida i można sobie zczytywać wiele danych z licznika samemu ...
Aplikacja jest dostępne an Google Play ...

adkwapniewski
14-04-2014, 11:33
Obecnie od tego roku nie ma już "prognoz" ...

Przepisy się zmieniły i prognoz nie może być ...

Teraz rachunki będą przychodziły co 2 miesiące rzeczywiste i tyle ...

Dodatkowo są zmieniane liczniki na najnowocześniejsze (mi zmieniali jakiś czas temu) i są to liczniki ze zdalnym odczytem w czasie rzeczywistym ...
Czyli teraz można od razu wykryć kradzież prądu , odczytać na żywo stan licznika i zdalnie go zablokować :)

Więc spokojnie , za chwilę nie trzeba będzie samemu nic spisywać , no chyba że ktoś lubi :)

Nowe liczniki mają nawet aplikację na androida i można sobie zczytywać wiele danych z licznika samemu ...
Aplikacja jest dostępne an Google Play ...

Napisz proszę jakie dane można odczytać , jak się aplikacja nazywa? Próbowałem się dogadać z Tauronem żeby się podpiąć Rs`em do MT174 ale nie , "nie da się" , można głowicę IR podpiąć tylko jak faktycznie liczniki będą z gotowa aplikacją to szkoda się pier...ić :)

pawko_
14-04-2014, 12:41
Ja mam prąd z Zeork'ka PGE obrót. Pierwsze słyszę, byłem u nich i nic nie wspominali na ten temat. Jeśli chciałbym odczyt co miesiąc wtedy płacę abonament o 5 zł droższy. Widocznie u nas rządzi się to innymi prawami.

bobasxx
14-04-2014, 13:06
Ja mam prąd z Zeork'ka PGE obrót. Pierwsze słyszę, byłem u nich i nic nie wspominali na ten temat. Jeśli chciałbym odczyt co miesiąc wtedy płacę abonament o 5 zł droższy. Widocznie u nas rządzi się to innymi prawami.

Pewnie co operator to inne zasady.

kowal1978
15-04-2014, 09:00
Mógłby ktoś zerknąć na mój sterownik?
Po czyszczeniu pieca wzrosłą mi temperatura spalin. To jest normalne? Mam też rozumieć że temperatura CO mimo iż jest ustawiony tryb lato nie będzie niższa niż zadana na CWU tak?

karoka65
15-04-2014, 09:14
Nie mam jak popatrzeć teraz ale po czyszczeniu powinna spaść.
W trybie lato jak masz dogrzaną cwu sterownik schodzi sam do min czyli możesz mieć niższą temp co jak cwu

zbigmaz01
15-04-2014, 09:22
Kierownica zamknięta dobrze?

kowal1978
15-04-2014, 09:38
Kierownica zamknięta dobrze?

Tak.

kowal1978
15-04-2014, 09:41
Nie mam jak popatrzeć teraz ale po czyszczeniu powinna spaść.
W trybie lato jak masz dogrzaną cwu sterownik schodzi sam do min czyli możesz mieć niższą temp co jak cwu
To u mnie jest chyba inaczej. Temp.CWU obniżoną mam do 35 i histerezę 2 stopnie a normalną 45 natomiast na CO cały czas utrzymuje się na poziomie 45 i wyższym.

karoka65
15-04-2014, 10:03
Nie pisałem o rzeczywistej na kotle bo latem prawie zawsze w trybie lato występują przeregulowania a ustalanej przez sterownik

TwojPan
15-04-2014, 13:17
Dlaczego nie korzystasz z programatora ?
Bo użyteczny jest jedynie programator CWU.

Ustawiasz sobie godziny na każdy dzień kiedy ma Ci podgrzać chałpę i z głowy.
I spalasz więcej,chyba że masz dom pasywny.
To ,że ma Pan problemy z większością praw fizyki i budownictwa to jasne.Słyszał Pan o Pojemności cieplnej budynku?Pewnie nie.Tutaj http://czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w-piecu/jak-ogrzewac-by-sie-ogrzac/ jeden z mądrzejszych na forum ES wrzucił aby obalić Pańskie dyrdymały.


Nie wykorzystujecie tego co oferuje sterownik :)

Które w 99% to pierdoły.;)

TwojPan
15-04-2014, 13:20
Wróćmy do mojej rdzy w kotle :)
Szkoda ,że nie widziałeś co miałem pod "ceramiką":o
A do tematu rdzy w Twoim kotle,widzisz nikt nie wraca...jest za to temat zastępczy.

karoka65
15-04-2014, 15:15
Bo użyteczny jest jedynie programator CWU.

I spalasz więcej,chyba że masz dom pasywny.
To ,że ma Pan problemy z większością praw fizyki i budownictwa to jasne.Słyszał Pan o Pojemności cieplnej budynku?Pewnie nie.Tutaj http://czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w-piecu/jak-ogrzewac-by-sie-ogrzac/ jeden z mądrzejszych na forum ES wrzucił aby obalić Pańskie dyrdymały.


Które w 99% to pierdoły.;)
Oczywiście jak zwykle filozof wie wszystko najlepiej, to wpajaj pan swoje chore teorie.
Co do rdzy to pokaż mi taki w którym jej nie znajdziesz, czy ona jest tam zawsze i dlaczego ?
Co ci Novy w życiu najlepiej wychodzi to krytyka.
Jeden filozof od podłogówki i pompy ciepła a drugi to fachman od manuala i jednej pompki,
Czasem ludzie mają trochę większe potrzeby.

TwojPan
15-04-2014, 16:55
Czasem ludzie mają trochę większe potrzeby.
Oczywiście,dlatego płaca frajerską kasę za 4 pompy i inne pierdoły w układzie CO,a potem zdziwko,jak powyżej ,że rachunki po 80pln/mies.Do tego Pana "podgrzewanie" czasowe i już jest na plus :)

karoka65
15-04-2014, 17:03
Napisz jak ujarzmisz nowy sterownik w trybie lato ale tylko lato, przy grzaniu tylko CWU, ciekaw jestem jak szybko wrócisz do miska.

zbigmaz01
15-04-2014, 17:09
Oczywiście,dlatego płaca frajerską kasę za 4 pompy i inne pierdoły w układzie CO,a potem zdziwko,jak powyżej ,że rachunki po 80pln/mies.Do tego Pana "podgrzewanie" czasowe i już jest na plus :)

Nie wszyscy będą mieli tak jak ty, nie wszystkie instalacje są takie jak twoja, nie wszyscy będą szczęśliwi jak ty. Każdy ma swoje potrzeby i swój rozum.

TwojPan
15-04-2014, 17:12
Nie wszyscy będą mieli tak jak ty, nie wszystkie instalacje są takie jak twoja, nie wszyscy będą szczęśliwi jak ty. Każdy ma swoje potrzeby i swój rozum.

Prawa fizyki ,są jednak wciąż takie same.Niestety.Matematyka rozwiewa też tezy o złudnej oszczędności....jak te z postu ze strefami grzania :)

TwojPan
15-04-2014, 17:17
Napisz jak ujarzmisz nowy sterownik w trybie lato ale tylko lato, przy grzaniu tylko CWU, ciekaw jestem jak szybko wrócisz do miska.

Niech Pan nie świruje,pokazywałem i opisywałem.Pamięta Pan,machnąłem się w spalaniu godz/doba,i miał Pan radochę.Grzałem samo CWU ,spalanie 0,1-0,2kg/h,kocioł w ciągłej.Opał Jaret,550pln/tona.Teraz palę najtańszym opalem kamiennym.Wie Pan co,no problem.:)Ecoal by się już obkakał po pachy.
Wuwoka niech Pan spyta,jak się mu pali na SPP :)

karoka65
15-04-2014, 17:18
Widzisz jakoś u mnie się to sprawdza, bo dom teraz dużo nie traci i podgrzewając tylko lekko rano i wieczorem mam ciepło non-stop.
Różnica taka że ja nie twierdzę że moje rozwiązanie musi zadowalać kogoś innego ale może spróbować.

adkwapniewski
15-04-2014, 17:19
Oczywiście,dlatego płaca frajerską kasę za 4 pompy i inne pierdoły w układzie CO,a potem zdziwko,jak powyżej ,że rachunki po 80pln/mies.Do tego Pana "podgrzewanie" czasowe i już jest na plus :)

Jak sobie wyobrażasz zasilanie jedną pompką piętra i parteru , całość w podłogówce + baniak 250l ? Parter ma dużo większą bezwładność cieplną jak poddasze - chcę uzyskać tą samą temp na dole i u góry ... Pochwal się jak to rozwiążesz na jednej pompce ?

80PLN/miesiąc za cwu to dużo ? 750PLN/tonę , podgrzewanie dzień w dzień przez miesiąc 200l z 10*C do 50*C (dT=40) , przy sprawności 40% to 78PLN


Prawa fizyki ,są jednak wciąż takie same.Niestety.Matematyka rozwiewa też tezy o złudnej oszczędności....jak te z postu ze strefami grzania :)

No tak, na razie są takie jak 20lat temu ...chociaż ... ;)

Co w przypadku grzania baniaka 250l i korzystaniu z ciepłej wody miedzy 7-9:00 12:00-14:00, 19-22:00 - dalej strefy nie mają sensu ? Co z stratami postojowymi baniaka ?
(4 osoby w tym dwie samice)

karoka65
15-04-2014, 17:21
Niech Pan nie świruje,pokazywałem i opisywałem.Pamięta Pan,machnąłem się w spalaniu godz/doba,i miał Pan radochę.Grzałem samo CWU ,spalanie 0,2kg/h.Opał Jaret,550pln/tona.Teraz palę najtańszym opalem kamiennym.Wie Pan co,no problem.:)
Ale nie sprostowałeś, poszło w świat :)
U mnie latem nawet 0,1/godz czasem nie wychodzi i nie muszę świrować ze sterownikami żeby komuś tylko dokuczyć.
Ale daj znać jak zaczniesz grzać tylko CWU, ok ?

karoka65
15-04-2014, 17:24
J

80PLN/miesiąc za cwu to dużo ? 750PLN/tonę , podgrzewanie dzień w dzień przez miesiąc 200l z 10*C do 50*C (dT=40) , przy sprawności 40% to 78PLN
Z tymi 80-cioma plnów pił raczej do wpisu Łukasza za zużycie prądu ( dużo pomp ).

TwojPan
15-04-2014, 17:31
Jak sobie wyobrażasz zasilanie jedną pompką piętra i parteru , całość w podłogówce + baniak 250l ? Parter ma dużo większą bezwładność cieplną jak poddasze - chcę uzyskać tą samą temp na dole i u góry ... Pochwal się jak to rozwiążesz na jednej pompce ?
Nie muszę,to już działa :) Gdyby Pan karoka miał "lepszą" pamięć,to o to go kiedyś pytałem a propos rozmowy o jednej pompie w nowym domu :) Trochę to jego pomysł...


Co w przypadku grzania baniaka 250l i korzystaniu z ciepłej wody miedzy 7-9:00 12:00-14:00, 19-22:00 - dalej strefy nie mają sensu ? Co z stratami postojowymi baniaka ?
(4 osoby w tym dwie samice)

Rozmowa nie toczy się o grzaniu CWU. Czytaj uważnie.Chodzi o strefy dzienne CO.

adkwapniewski
15-04-2014, 17:33
Z tymi 80-cioma plnów pił raczej do wpisu Łukasza za zużycie prądu ( dużo pomp ).

A to przepraszam :) Tylko czekać aż się "spsują" i wymieniać na elektroniczne... Moje 3 elektroniczne(12W+12W+9W)to 10PLN nie wykręcą w miesiącu chyba że będą pracować non-stop ...

karoka65
15-04-2014, 17:34
Rozmowa nie toczy się o grzaniu CWU. Czytaj uważnie.Chodzi o strefy dzienne CO.
Chodzi o strefy auto-lato

TwojPan
15-04-2014, 17:34
Ale nie sprostowałeś, poszło w świat :)
No tak,lepszy od Pana nigdy nie będę.Odniesie się Pan do artykułu z podanego linka?Czy jak zwykle ściema?


Ale daj znać jak zaczniesz grzać tylko CWU, ok ?
Ster jest on line,żadna tajemnica.Póki co testowany najgorszym opałem na składzie,a niech mi Pan wierzy,u Nas w okolicy mają szajs niezły.

karoka65
15-04-2014, 17:35
Wuwoka niech Pan spyta,jak się mu pali na SPP :)
Interesuje mnie tryb lato

TwojPan
15-04-2014, 17:38
Chodzi o strefy auto-lato
Jak zwał tak zwał.Strefy czasowe grzania (podgrzewania) CO.

TwojPan
15-04-2014, 17:39
Interesuje mnie tryb lato

Panie,ile razy mam pisać.Grzałem przez 24h samo CWU na próbę.Zrobiło sie chłodniej,grzeję całą budę.Ile można powtarzać..
.Kobra grzał w ubiegłym roku.Pan popyta.W pracy ciągłej jechał.he he....Ździwko co?

karoka65
15-04-2014, 17:40
Nie chodzi o to kto jest lepszy a kto gorszy.
Jeden taki pisze że nie interesują go COPy, sropy tylko ile płaci za prund a mnie nie interesują artykuły.
Interesuje mnie to czy mam w domu ciepło i ile spalam.

karoka65
15-04-2014, 17:43
Panie,ile razy mam pisać.Grzałem przez 24h samo CWU na próbę.Zrobiło sie chłodniej,grzeję całą budę.Ile można powtarzać..
.Kobra grzał w ubiegłym roku.Pan popyta.W pracy ciągłej jechał.
Ja nie używałem to nie będę się wymądrzał na ten temat ale inni też testowali i mówią co innego o pracy w trybie lato.
Poczekam jednak jeszcze trochę na nowe komentarze, również Twoje.

TwojPan
15-04-2014, 17:43
Nie chodzi o to kto jest lepszy a kto gorszy.
Jeden taki pisze że nie interesują go COPy, sropy tylko ile płaci za prund a mnie nie interesują artykuły.
Interesuje mnie to czy mam w domu ciepło i ile spalam.
Odniesie się Pan do artykułu?Drugi raz pytam?jak do tego mają się Pańskie newsy z porad powyżej a'propos stref grzania?
Niech Pan zwróci uwagę co autor pisze o temp.powietrza w domu i komforcie cieplnym.Zrozumie Pan do czego zmierzam,może.

karoka65
15-04-2014, 17:48
Jak zwał tak zwał.Strefy czasowe grzania (podgrzewania) CO.
Czyli co ? mam grzać non-stop nawet do 30 stopni, otwierać okna i będzie bardziej ekonomicznie ? czy jak mam rozumieć Ciebie i jakieś artykuły ?
Myślę że znam już dość dobrze swój dom i swoje upodobania także dzięki za dobre rady.

TwojPan
15-04-2014, 17:53
Czyli co ? mam grzać non-stop nawet do 30 stopni, otwierać okna i będzie bardziej ekonomicznie ? czy jak mam rozumieć Ciebie i jakieś artykuły ?
Myślę że znam już dość dobrze swój dom i swoje upodobania także dzięki za dobre rady.
Tak myślałem.Jak zwykle.Odpowiedzi nie będzie.Była rada,wujka dobra rada,ale z wyjaśnieniem już gorzej.Ok,zmykam,zanim Pan albo inny "praktyk-wyjadacz" mnie objedzie,że sterowniki,kotły zmieniam ble ble ble....
Pozdrawiam,a i jak zwykle -zazdroszczę Panu domu.Pasywne się chowają.

P.S.
Po wywodach kolegi w84u i wyliczeniach Pana spalania,zniknęły statystyki.Pojawią się znów?

karoka65
15-04-2014, 18:02
Proszę dyskutować z autorami artykułów a nie ze mną, ja jestem za głupi i autor takiego artykuły ma mnie nauczyć co jest dla mnie dobre, dziękuję.
Już były tu różne uczone głowy których teorie padły w kotłowniach.
Nie mam zamiaru tego czytać a tym bardziej komentować.
Kocioł jak i statystyki są moje i jak pracuje mi odpowiada, jeśli Tobie nie to na niego po prostu nie patrz.
Kocioł to nie apteka, przepraszam ale to nie złośliwość w Twoją stronę i nikt mi nie będzie liczył co, ile i dlaczego bo nikt mi nie zabierze i nikt mi nie dosypie jak więcej spali a ja nie mam czasu ani kompletnego zajoba za przeproszeniem żeby ważyć każdą grudkę węgla czy popiołu.
Kto ma czas i się nudzi ja mu nie bronię.
Także również życzę powodzenia i mniej złośliwości.

TwojPan
15-04-2014, 18:13
Kocioł jak i statystyki są moje i jak pracuje mi odpowiada, jeśli Tobie nie to na niego po prostu nie patrz.
Kocioł to nie apteka, przepraszam ale to nie złośliwość w Twoją stronę i nikt mi nie będzie liczył co, ile i dlaczego bo nikt mi nie zabierze i nikt mi nie dosypie jak więcej spali a ja nie mam czasu ani kompletnego zajoba za przeproszeniem żeby ważyć każdą grudkę węgla czy popiołu.
.

Tyle że nie rozmawialiśmy o Pana kotle,tylko o radach które Pan tu daje i jak się one maja do praw fizyki.No ale,kończy się jak zwykle Panie Wieśku.Proponuje Pan swoje rozwiązania innym (jak dla mnie wyssane z palca),a mnie neguje za teorie z jedną pompą?
Niech Pan pomyśli czasem,że z drugiej strony sieci jest ktoś inny,a nie tylko potencjalny i głupi nabywca kotła,proszę.
Pozdrawiam.Radosnych Świąt.

karoka65
15-04-2014, 18:18
Większość moich rad jednak widzę się sprawdza, nie muszą u każdego a ja się nie upieram że tak jest najlepiej i fizyka czy matematyka niema za bardzo nic do tego w tym wszystkim choć teoretycznie niby powinna.
Pan był u mnie, obejrzał sobie co chciał czy też zalicza się pan do tej "potencjalnej" grupy ?
Tak Ci z drugiej strony nie mają przeważnie takiej możliwości choć teraz już tych kotłow mam masę porozrzucanych po całym kraju i jak jest tylko taka możliwość to proszę klienta czy może pokazać zainteresowanemu swój kocioł i porozmawiać chwilę o eksploatacji.
Nikt mi jeszcze nie odmówił, pan z resztą również a taka wizyta i rozmowa z użytkownikiem jest chyba najlepszym co może być dla człowieka który szuka opinii.
Czy kiedyś kogoś prosiłem żeby coś ubarwiał czy wychwalał ?
Wręcz przeciwnie, obejrzeć i podzielić się opinią o użytkowaniu nic więcej.

wuwok
15-04-2014, 18:36
lato[/B]
Mnie tak samo Interesuje Jak " zaraza" działa w trybie lato.. Jeśli chodzi o wygląd środka pieca to w temacie SPP wkleję zdjęcie z dziś wymiennika, piec podłączony od soboty. Popiołu takiego z miału nie uzyskałem nigdy na Misku. Wymiennik to tylko pył. A czemu to mówię? Bo nasze stery mają potencjał (powinni pogadać z Verbem panowie z ES). Ecoal uważam dalej za bardzo dobry sterownik,mający mnóstwo dobrych rzeczy. Lecz jeśli nie będzie aktualizacji to pewnie samym palnikiem, dmuchawą zajmie się inny sterownik. A Kolega Nowy musi zrozumieć że przeciętnemu zjadaczowi chleba Coala wystarcza w 100 %.
I nie mieszajcie mnie, nie mam czasu. Rekuperator zakładam, dopiero otwory. Teraz obrobić, kanały poskładać .. I będzie śmigało :-)

mwil
16-04-2014, 12:05
Jeszcze odnośnie wyciszenia i sprzęgła - zadałem to pytanie w innym wątku, ale tutaj raczej szybciej uzyskam odpowiedź:

Mam jeszcze jedno pytanie: jaka jest średnica piast (trzpieni) w silniku i przekładni.
Pytam bo znalazłem sprzęgła kłowe o wymiarach l=30 fi=35 ale jaka średnica piasty (przykładowy link poniżej - może być)

http://allegro.pl/sprzeglo-klowe-cnc...121771730.html

bobasxx
16-04-2014, 12:52
Jeszcze odnośnie wyciszenia i sprzęgła - zadałem to pytanie w innym wątku, ale tutaj raczej szybciej uzyskam odpowiedź:

Mam jeszcze jedno pytanie: jaka jest średnica piast (trzpieni) w silniku i przekładni.
Pytam bo znalazłem sprzęgła kłowe o wymiarach l=30 fi=35 ale jaka średnica piasty (przykładowy link poniżej - może być)

http://allegro.pl/sprzeglo-klowe-cnc...121771730.html

Wałek silnika ma 11mm. Jeśli o to Ci chodziło.

prz3kus
16-04-2014, 13:54
mam pytanko jak w trybie zima mogę wyłączyć pompę CO? Mam osobno do gniazdka podłączoną pompę od ogrzewania podłogowego, a ta od CO myślę że jest zbędna jak mam resztę oborników ciepła pozakręcane.

Jest taka możliwość?

adkwapniewski
16-04-2014, 14:01
mam pytanko jak w trybie zima mogę wyłączyć pompę CO? Mam osobno do gniazdka podłączoną pompę od ogrzewania podłogowego, a ta od CO myślę że jest zbędna jak mam resztę oborników ciepła pozakręcane.

Jest taka możliwość?

Jak Ci nie potrzebna to ją wypnij ze stera :)

Regulator pokojowy ustaw na wyłączony i w zaawansowanych pompa CO na wyłączona - jakoś tak ;)

prz3kus
16-04-2014, 14:39
Serio muszę ją wypiąć aby wyłączyć??? Czy sobie jaja robisz z laika :p

W ustawieniach jak wezmę Tryb pracy pompy CO dla reg. wewnętrznego na wyłączony nic to nie daje :/

adkwapniewski
16-04-2014, 14:43
regulator pokojowy wyłączył`eś ?

prz3kus
16-04-2014, 14:45
To mój sterownik https://device.esterownik.pl/device/3579/

adkwapniewski
16-04-2014, 14:49
Pompa jest włączona , wyłącz ja i daj 0,0
255131

prz3kus
16-04-2014, 14:54
Już jest wyłączona a na 0,0 sie nie da 1 to wartość minimalna jaka się tam da wpisać

Ale to wyłączenie nic nie daje pompa nadal pracuje

adkwapniewski
16-04-2014, 14:59
Faktycznie coś to nie działa - włącz regulator pokojowy i obniż temp o 5*C poniżej temp w pomieszczeniu wzorcowym , w zaawansowanych dalej pompa CO na wyłączona

kalio
16-04-2014, 17:25
Szkoda ,że nie widziałeś co miałem pod "ceramiką":o
A do tematu rdzy w Twoim kotle,widzisz nikt nie wraca...jest za to temat zastępczy.

No bo przecież i mercedesy rdzewieją wiec czego się tu czepiać. Jak blacha czarna to i rdzewieje.

mark3k
16-04-2014, 17:29
Akurat mercedesy to już na folderach rdzewieją. To nie jest dobre porównanie. :lol2::lol2::lol2:

TwojPan
16-04-2014, 20:18
No bo przecież i mercedesy rdzewieją wiec czego się tu czepiać. Jak blacha czarna to i rdzewieje.

kalio,daj pokój.Wątek jest dla kupujących,nie dla userów tego kotła.W nim jest zawsze ok.Ciesz się ,że nie masz innego.Kocioł nie jest zły,sterownik dla niego-fabryczny-jest nieszczęściem....
Wyjeb pompy,załóż jedna dobrą-uprość co masz na maxa-i się ciesz.Węgiel to węgiel,nic dodać nic ująć.

karoka65
16-04-2014, 22:07
Novy, nawet nie chce mi się komentować.

karoka65
16-04-2014, 22:09
prz3kus napisz co chcesz uzyskać ?
Czy Ty chcesz grzać teraz tylko CWU czy co, bo nie wiem na czym Ci teraz zależy ?

djhiq
16-04-2014, 22:18
Novy skoro tak bardzo narzekasz na ten kocioł to weź i podaj tutaj wszystkim konkretną receptę co maja kupić żeby było cycuś-glancuś tak jak ty sobie życzysz tzn model kotła, model sterownika, opał i kokretną filozofię palenia. Ja nie mówię że mam jakieś wielkie doświadczenie w paleniu tym piecem. Zaledwie jeden niepełny sezon budynku w którym nie mieszkam. I od razu dzwon miałem na początku. Mój węgiel się nie spalał tylko spadał niespalony do popielnika. Co się okazało? Szemrany opał z Bartexu!! Po drugie wiem że muszę mieć suche paliwo - inaczej ster głupieje. Po trzecie uszczelnienie drzwiczek kotła - inaczej ster głupieje. Owszem mogę stwierdzić ze odkłada mi się nieco sadzy - szczególnie na drzwiczkach tych od palnika i w ich obrębie. Ale czy to taki problem?? Nie wiem - na mnie to jakos nie robi wrażenia. Jeżeli masz sposób który uniknie tego objawy to fajnie - może się kiedyś skuszę - narazie mi to nie przeszkadza. Muszę dotknąć palenia w tym piecu jak już będę mieszkał - wtedy ocenię i ewentualnie poszukam alternatywy. Mam rdzę w kotle - prawda. Ale jeżeli to nie skróci okresu jego użytkowania ponizej 10 lat to będę zadowolony. Jak szybciej padnie to będę wkur%^&ny. Co do moich pomp których mam aż 6 szt to poprostu taka instalacja. Moze by dało rady zamontować mniej. Może źle zrobiłęm ze nie dałem energooszczędnych. Będzie źle to coś się wymieni. U mnie 2 pompy do podłogówki zasilane jako pompy CO chodzą non stop na 2 biegu i biorą wówczas 61 W. CWU grzeje wodę co kilka godzin przez ok 30min (28W) Pompa krótkiego obiegu do sprzęgła (28W) - non stop. Pompa cyrkulacyjna 4,5 W (narazie nie działa). Pompa do grzjników łązienkowych (28W) narazie nie działa. Instalacja mądrzejsza ale i energochłonna niestety. Może zrobiłem bład ale widzę ze zwróci mi się taka pompa po ok 3 latach dopiero

kowal1978
16-04-2014, 23:51
Czy to normalne że temp. powrotu jest wyższ niż temp. zadana na CWU?

prz3kus
17-04-2014, 07:11
prz3kus napisz co chcesz uzyskać ?
Czy Ty chcesz grzać teraz tylko CWU czy co, bo nie wiem na czym Ci teraz zależy ?

Grzeje lekko podłoge w pomieszczeniach(pompe znajdujaca się przy rozdzielaczu podłogowym mam wpiętą bezpośrednio do prądu, chciałem aby tylko ta pompa pracowała wyłączając pompe od reszty CO wpiętą do sterownika(wiem że moge w sterowniku wypiąć pompe CO i wpiąć od podłogi ale chciałem uniknąć tego).
Dlatego pytam czy da się moim sposobem grzać jak do tej pory wyłączając pompkę od CO, myślę że ta przy rozdzielaczu stanowczo wystarczy a ta od CO tylko mi miesza przez zawór 4D wode niepotrzebnie. Dobrze myślę?

Myślę że adkwapniewski dał jakiś pomysł tylko wczoraj już nie miałem czasu tutaj luknąć.

prz3kus
17-04-2014, 07:13
Czy to normalne że temp. powrotu jest wyższ niż temp. zadana na CWU?

No jak masz niższą ustawioną w COW jak na CO to normalne :)

karoka65
17-04-2014, 08:24
Czy to normalne że temp. powrotu jest wyższ niż temp. zadana na CWU?
Tak, może to być normalne.

karoka65
17-04-2014, 08:27
prz3kus, puść strzałkę na fona to oddzwonię, nie mogę Cię skojarzyć jak mam Cię zapisanego w telefonie.
Można na kilka sposobów.

TwojPan
17-04-2014, 09:52
glancuś tak jak ty sobie życzysz tzn model kotła, model sterownika, opał i kokretną filozofię palenia. Ja nie mówię że mam jakieś wielkie doświadczenie w Mój węgiel się nie spalał tylko spadał niespalony do popielnika. Co się okazało? Szemrany opał z Bartexu!! Po drugie wiem że muszę mieć suche paliwo - inaczej ster głupieje. Po trzecie uszczelnienie drzwiczek kotła - inaczej ster głupieje.

Widzę w Twoich wypowiedziach "zaszytą" już filozofię Pana od suszenia opału,i zwalania wszystkiego na jego jakość.Trwaj w tym przekonaniu jak Ci dobrze.Mnie nic do tego.:P

karoka65
17-04-2014, 10:04
Novy napiszę tylko tyle: czech i Jaret to najamniej problematyczne węgle do spalenia jakie są na rynku.
Jak już Kobra nawet napisał, ja też wybrałbym na lato zwykłego jareta bo lepsza kaloryczność i mniej syfu w kotle, także to nie taki syf jak próbujesz pisać ( jaret ) a i tani.
Mogę Ci jeszcze dopisać i to z całą pewnością że nie miałeś jeszcze okazji palić syfem.

TwojPan
17-04-2014, 10:16
Novy napiszę tylko tyle: czech i Jaret to najamniej problematyczne węgle do spalenia jakie są na rynku.
Jak już Kobra nawet napisał, ja też wybrałbym na lato zwykłego jareta bo lepsza kaloryczność i mniej syfu w kotle, także to nie taki syf jak próbujesz pisać ( jaret ) a i tani.
Mogę Ci jeszcze dopisać i to z całą pewnością że nie miałeś jeszcze okazji palić syfem.

Nie w tym jest rzecz że to tani opał,czy zły opał.Rzecz jest w tym ,że paląc takim opałem (mała kaloryczność) przy tak "krótkim" wymienniku i sposobie spalania jaki oferuje ecoal (przyp:dmuchawa non stop)-dużo trudniej "zadowolić" tak wymiennik by przyjął jak najwięcej ciepła ze spalin.Najzwyczajniej sterownik posyła je w dużej części w kosmos .W jakiej,nie wiem.Wiem,że nie było szans na palenie takim opałem w okolicach 0 deg,przepały były olbrzymie.Teraz jest inaczej,choć zmieniłem tylko sterownik (może ten pański RBR nie jest wcale taki zły ;).SPP mi na to pozwala (przyp:nie dmucha non stop),bo wymiennik nadąża odbierać ciepło ze spalin,a z mało kalorycznego opału tego ciepła jest i tak dużo mniej.
BTW,to o czym pisze dotyczy każdego opału,jednak przy opale mało kalorycznym taka praca jest bardziej,nazwijmy to "owocna",i da się mocniej odczuć jej pozytywne skutki.
Krótko mówiąc,to tak jakby spowalniać drogę spalin,samą pracą sterownika,a nie zawirowywaczami...
Czy to jasne,Panie Wiesławie Szanowny :rolleyes:

karoka65
17-04-2014, 10:50
Czyli stworzyłeś nową teorię.

TwojPan
17-04-2014, 10:54
Czyli stworzyłeś nową teorię.
Tak,nową ;) Kuźwa,opisałem to Panu swoimi słowami,tak jak widzę to ja.Tak czy siak,coś się zmieniło na plus,wcześniej nie dawał rady,teraz daje.Pomijam inne aspekty typu,popiół i czystość wymiennika.
Ja widzę,że z Panem się nie da rozmawiać.Potrzebuje Pan innego rodzaju "widza"-najlepiej chłopa oderwanego od pługa-bo takiemu mozna wszystko i łyka raz dwa..Więc samych takich Panu życzę.
Pozdrawiam

karoka65
17-04-2014, 11:09
Także powinieneś się zająć czymś zupełnie innym.
Widać trzeba by wymienić starą kadrę w Instytutach bo oszukiwali ludzi i producentów całymi latami.
Może projektowanie kotłów ? wstawienie świeczki do środka, czasami fuknąć porządnie pyłem w atmosferę, ale co tam.
Im wolniejszy przepływ spalin, tym lepsza wymiana ciepła.
To dałeś Zawijanowi do myślenia.
Pytałem Cię też kilka razy, jaka jest ta odpowiednia temp. spalin ?
Ile tego ciepła Ci wylatuje tym kominem ?

TwojPan
17-04-2014, 11:25
Także powinieneś się zająć czymś zupełnie innym.
Widać trzeba by wymienić starą kadrę w Instytutach bo oszukiwali ludzi i producentów całymi latami.

Pan ufa Nauce?A od kiedy to?Kilka postów powyżej napisał Pan że wiele razy ,że praktyka obaliła teorie i prawa fizyki (tak w skrócie).Oj panie Wieśku,niech się Pan zdecyduje...:)



Im wolniejszy przepływ spalin, tym lepsza wymiana ciepła.
To dałeś Zawijanowi do myślenia.


Gdzie to napisałem?Napisałem ,że wolniejszy ,ale nie napisałem że wolny.Czuje Pan różnicę?Może ecoal najzwyczajniej w większym stopniu niż SPP je "wydmuchuje" w tym kotle zanim zaczną na siebie pracować?Może inne spalanie ma na to wpływ?Nie wiem,piszę co obserwuję.Jest o niebo lepiej.
nie powinienem z Panem dyskutować,jest pan fanatykiem ecoala,a SPP nawet Pan nie widział w akcji,więc..
Dla mnie kto nie idzie do przodu,ten się cofa.
Zmiatam,szkoda czasu.Obiecałem Boleckiemu ,że się zamknę.Pa.

djhiq
17-04-2014, 12:15
Gdzie to napisałem?Napisałem ,że wolniejszy ,ale nie napisałem że wolny.Czuje Pan różnicę?Może ecoal najzwyczajniej w większym stopniu niż SPP je "wydmuchuje" w tym kotle zanim zaczną na siebie pracować?Może inne spalanie ma na to wpływ?Nie wiem,piszę co obserwuję.Jest o niebo lepiej.
nie powinienem z Panem dyskutować,jest pan fanatykiem ecoala,a SPP nawet Pan nie widział w akcji,więc..
Dla mnie kto nie idzie do przodu,ten się cofa.
Zmiatam,szkoda czasu.Obiecałem Boleckiemu ,że się zamknę.Pa.

Novy dziwne teorie tworzysz. Jeszcze chwila i wymyślisz perpetum mobile :) To co opisujesz to może jedynie mieć wpływ na sprawnośc kotła. Twój sterownik na pewno nie jest w stanie wyprodukować z jednostki paliwa większej ilości ciepła - z tym się chyba zgodzisz? (mam nadzieję) Teraz pozostaje jedynie kwestia tego czy zastosowanie w tym samym kotle innego sterownika poprawia jego sprawność? Myślę że nawet jeżeli to w nieznaczym stopniu. Musiałbyś zrobić test polegający na spaleniu dokładnie tej samej ilości paliwa i po pierwsze sprawdzenie czasu w jakim to paliwo się spali i sprawdzeniu temperatury spalin. Wtedy wyjdzie ci czy twój starownik pozwala na chwycenie większej ilości wyprodukowanego ciepła wymiennikowi czy nie. Nie ma innej możliwości. U mnie jest ciekawie bo ja to się martwię zbyt małą temperaturą spalin (coprawda mam 17kW) ale jak to jest możliwe że ja na czechu mam spaliny rzędu 80*C a teraz na Chwałowicach 27MJ mam ok 100*C

karoka65
17-04-2014, 15:25
Krótko mówiąc,to tak jakby spowalniać drogę spalin,samą pracą sterownika,a nie zawirowywaczami...
:
To tylko urywek Twojego wywodu.
Coraz ciekawszych rzeczy można się tu dowiedzieć :)

karoka65
17-04-2014, 15:28
Zmiatam,szkoda czasu.Obiecałem Boleckiemu ,że się zamknę.Pa.
Przynajmniej ja, minertu czy Bałka nie mówimy userom co mają pisać a czego nie pisać o kotle :)

grzeh2000
17-04-2014, 15:58
Przechodze na nowy ekogroszek.Jest bardziej czarny od poprzedniego i drobniejszy.Mam do wtorku czas zeby podtrzymanie jako tako ustawic.Obecne ustawienie dotyczyło innego grochu(podobno chwałowic).Ten co mam teraz płacilem 700zł/t.Od jakich ustawien zaczac?

grzeh2000
17-04-2014, 16:21
Długo musze czekac na ciepła wode w kranie.Pompa cyrkulacyjna ibo wpieta non-stop.Słychac delikatny pomruk ale mam wrazenie ze nie do konca dobrze chodzi.Co moze byc przyczyna?

bobasxx
17-04-2014, 16:43
Długo musze czekac na ciepła wode w kranie.Pompa cyrkulacyjna ibo wpieta non-stop.Słychac delikatny pomruk ale mam wrazenie ze nie do konca dobrze chodzi.Co moze byc przyczyna?

To zależy od tego jak daleko przed kranem masz wpiętą rurkę od cyrkulacji. U mnie trwa to dwie sekundy, a pompka pracuje cyklicznie wg programatora w eCoalu.

kalio
17-04-2014, 17:42
...... U mnie jest ciekawie bo ja to się martwię zbyt małą temperaturą spalin (coprawda mam 17kW) ale jak to jest możliwe że ja na czechu mam spaliny rzędu 80*C a teraz na Chwałowicach 27MJ mam ok 100*C

A tu się własnie kłania to o czym nowy pisze tylko zakrecił za bardzo

Bo jeśli wegiel A ma 20MJ a B 27MJ to jak myślisz ile % tego odbierze wymiennik ???

a) tyle samo
b)A>B
c) B>A

Jak myślisz jeżeli spaliny A mają 400deg a B 500deg.

Popatrz o cieple spalania.

Ale co ja tam mogę wiedziec przecież tylko prosty mgr inż z fizyki jestem

kalio
17-04-2014, 17:45
Przynajmniej ja, minertu czy Bałka nie mówimy userom co mają pisać a czego nie pisać o kotle :)

No bo przecież upoważniony nikt nie jest, aby pisać o tym kotle, nawet certyfikatów wstydzicie się pokazać, a przepraszam bo one są właściciela.

karoka65
17-04-2014, 19:06
No bo przecież upoważniony nikt nie jest, aby pisać o tym kotle, nawet certyfikatów wstydzicie się pokazać, a przepraszam bo one są właściciela.
Ty magister, masz swojego sprzedawcę ?
To dzwoń do niego niech Ci da.
Jeszcze Ci nie przeszło ?
Czego Ty chcesz ode mnie ?
Pisałem Ci nie raz, ja Ci nie jestem nic winien, widać zę jednak kocioł na eko groszek to za ciężkie wyzwanie dla filozofów.
Chciałem Ci nawet ulżyć w cierpieniach jeszcze przed zakupem a Ty chciałeś mnie wydymać.
Chłopak ze wsi nie lubi być dymany, ma od tego kobietę.

QIM
17-04-2014, 19:14
...
widać zę jednak kocioł na eko groszek to za ciężkie wyzwanie dla filozofów.
...
Dla filozofów są pompy ciepła :) czyste bezobsługowe i tanie w
eksploatacji :D

Maher
17-04-2014, 20:50
Novy dziwne teorie tworzysz. Jeszcze chwila i wymyślisz perpetum mobile :) To co opisujesz to może jedynie mieć wpływ na sprawnośc kotła. Twój sterownik na pewno nie jest w stanie wyprodukować z jednostki paliwa większej ilości ciepła - z tym się chyba zgodzisz? (mam nadzieję) Teraz pozostaje jedynie kwestia tego czy zastosowanie w tym samym kotle innego sterownika poprawia jego sprawność? Myślę że nawet jeżeli to w nieznaczym stopniu. Musiałbyś zrobić test polegający na spaleniu dokładnie tej samej ilości paliwa i po pierwsze sprawdzenie czasu w jakim to paliwo się spali i sprawdzeniu temperatury spalin. Wtedy wyjdzie ci czy twój starownik pozwala na chwycenie większej ilości wyprodukowanego ciepła wymiennikowi czy nie. Nie ma innej możliwości. U mnie jest ciekawie bo ja to się martwię zbyt małą temperaturą spalin (coprawda mam 17kW) ale jak to jest możliwe że ja na czechu mam spaliny rzędu 80*C a teraz na Chwałowicach 27MJ mam ok 100*C

Jak sam napisałeś masz RBR-a 17Kw czyli o jedną półkę wodną więcej lub inaczej pisząc masz 100% więcej wymiennika w półkach wodnych i w tym cała różnica do RBR-11kw i stąd te różnice temperatur spalin.
Ja w ecoalu musiałem zmienić sterowanie aby nie przekraczać 120C w okresach przejściowych (już nie piszę ile wyższe były temperatury w czasie mrozów). Novy ma racje że spowolnienie drogi spalin czy przez inny sterownik czy przez zawirowacze podniesie sprawność RBR-11kw, ty mając 17Kw nie musisz się tym martwić. Sprzedawca czy producent powinien RBR-11 polecać tylko do małych domów ale ze starym kominem , w nowych domach z kominem systemowym gdzie nie grodzi kominowi skropliny kondensatu i korozja spokojnie można polecać 17.

SiNi
17-04-2014, 21:23
Mnie to się wydaje, że w przypadku sterownika SPP troszkę inne zjawisko zachodzi niż spowolnienie przepływu spalin. Otóż aby uzyskać tą samą moc przy pulsacyjnym dmuchaniu jak przy ciągłym to trzeba dużo mocniej dmuchnąć. Czyż nie? Prawdopodobnie przy pulsacyjnym dmuchaniu wymiennik lepiej odbiera ciepło ze spalin, gdyż jest zimniejszy (większa różnica temperatur). Woda przy ściance wymiennika po zakończeniu dmuchania miesza się z zimniejszą i przy kolejnym przedmuchu ścianka wymiennika jest zimniejsza niż podczas ciągłego dmuchania. Stąd temperatura spalin niższa.

Mogę się mylić, więc chętnie poznam Wasze zdanie na ten temat. W końcu specjalista ze mnie w paleniu w kotle żaden:wiggle:

Ja używam 17kW. Bałem się o mój komin bo temperaturę spalin miałem niską. Przebywam głównie za granicą, więc sprawdzić nie miałem jak komina. Wreszcie pojawiłem się w kraju i czujnik temperatury spalin był troszkę brudny. Po wyczyszczeniu okazało się, że temperatura jest dużo wyższa - komin bezpieczny. Niestety po zmianie opału okazało się, iż dmucham za słabo, a wg żonki w kotle wyglądało tak samo. Morał z tego taki, że dużo zależy od palacza i jakbym nie przypilnował to zanim kominiarz by się pojawił to komin zaszedłby tak sadzą, iż zapchałoby czopuch.

Teraz jestem ciekaw co jutro będzie. Od dziś mogę używać opcji auto-lato (wreszcie pompa do CWU podpięta), a od jutra zaczynam mieszać groszek z owsem.

grzeh2000
18-04-2014, 06:33
Kto pali retopalem?jakie parametry podtrzymania?

SUSPENSER
18-04-2014, 15:31
Novy dziwne teorie tworzysz. Jeszcze chwila i wymyślisz perpetum mobile :) To co opisujesz to może jedynie mieć wpływ na sprawnośc kotła. Twój sterownik na pewno nie jest w stanie wyprodukować z jednostki paliwa większej ilości ciepła - z tym się chyba zgodzisz? (mam nadzieję) Teraz pozostaje jedynie kwestia tego czy zastosowanie w tym samym kotle innego sterownika poprawia jego sprawność? Myślę że nawet jeżeli to w nieznaczym stopniu. Musiałbyś zrobić test polegający na spaleniu dokładnie tej samej ilości paliwa i po pierwsze sprawdzenie czasu w jakim to paliwo się spali i sprawdzeniu temperatury spalin. Wtedy wyjdzie ci czy twój starownik pozwala na chwycenie większej ilości wyprodukowanego ciepła wymiennikowi czy nie. Nie ma innej możliwości. U mnie jest ciekawie bo ja to się martwię zbyt małą temperaturą spalin (coprawda mam 17kW) ale jak to jest możliwe że ja na czechu mam spaliny rzędu 80*C a teraz na Chwałowicach 27MJ mam ok 100*C


A jednak - ja to mierzyłem i wiem, że zastosowanie innego sterownika zmienia znacząco ilość ciepła uzyskaną z jednostki węgla [czyli sprawność kotła] - różnice są np. od 19 do 22 MJ/kg.

pawko_
18-04-2014, 16:59
U mnie grzejąc samą CWU plus kaloryfer i podłogę w łazience dosyć ładnie pyka patrząc na czerwoną linię. Czy w okresie letnim taki wykres jest porządany ?

TwojPan
19-04-2014, 08:25
A jednak - ja to mierzyłem i wiem, że zastosowanie innego sterownika zmienia znacząco ilość ciepła uzyskaną z jednostki węgla [czyli sprawność kotła] - różnice są np. od 19 do 22 MJ/kg.
Jest to dowód na to ,że każdy węgiel można spalić lepiej i gorzej.

Ty próbowałeś i wiesz.Ja też i nawet jeśli logicznie i obrazowo nie potrafię tego wytłumaczyć,to przekonuje mnie to czym teraz palę a czym musiałem palić w tych samych warunkach,w tym samym kotle. Zmieniłem jedynie sterownik.
Przekonuje mnie też to,że kosztuje mnie to sporo mniej pieniędzy.To jest dla mnie argument niepodważalny.

karoka65
19-04-2014, 08:49
[QUOTE]Jest to dowód na to ,że każdy węgiel można spalić lepiej i gorzej.
Tak, nawet tym samym sterownikiem.

Ja też i nawet jeśli logicznie i obrazowo nie potrafię tego wytłumaczyć,to przekonuje mnie to czym teraz palę a czym musiałem palić w tych samych warunkach,w tym samym kotle
To nie próbuj jeśli nie potrafisz bo jak dla mnie to tylko następna złośliwość i próba promocji czegoś innego, naciągasz fakty ponieważ nie możesz palić w tych samych warunkach, nie masz kotła jeszcze roku, podać datę zakupu ?

Przekonuje mnie też to,że kosztuje mnie to sporo mniej pieniędzy.To jest dla mnie argument niepodważalny.
Skoro paliłeś węglem po 900pln/tonę a teraz po 550 to chyba normalne i nie jest to zasługą sterownika a ceny węgla, nie manipuluj faktami.

TwojPan
19-04-2014, 09:03
Czytał Pan co napisał SUSPENSER?Odniosłem się własnie do tego.
Pan nie czyta,a jedynie "odszczekuje".Pisałem wcześniej o tym jak się palił opał za 550pln w ecoalu z procesem spalania jaki oferuje,a jak się spala w SPP na tym samym opale.Pisałem wcześniej,ale Pan nic nie czyta,tylko odpisuje.
Zachowajmy jakąś logikę w tych naszych dyskusjach.Proszę.
Paliłem Wesołą,po zmianie sterownika,w podobnych i bardzo zbliżonych warunkach spalałem z SPP jej mniej.
Proszę poczytać co pisze wuwok.On ma wciąż ten sam opał. Proszę zerknąć na temp.zewnętrzne w czasie zmiany sterownika.Są bardzo zbliżone,a warunki w czasie testów,jeśli chodzi o CO -takie same....

karoka65
19-04-2014, 09:12
Tak czytam co pisze wuwok i dla mnie jest on wiarygodny, Ty nie i po tym ile Cię znam i z czego Cię znam już nie będziesz.

karoka65
19-04-2014, 09:28
Czy czyściej to się okaże, wymiennik to nie wszystko, może dla Ciebie.

zbigmaz01
19-04-2014, 09:44
Nie zaczynajcie nieciekawej dyskusji na kilkanaście str.

Koszyki w rękę i jajka święcić.

Dla wszystkich Wesołych Świąt.

TwojPan
19-04-2014, 10:02
Nie zaczynajcie nieciekawej dyskusji na kilkanaście str.

Koszyki w rękę i jajka święcić.

Dla wszystkich Wesołych Świąt.

Racja.Każdy kto chce sobie sprawdzi jak to naprawdę jest.
Radosnych Świąt!

djhiq
19-04-2014, 10:30
Racja.Każdy kto chce sobie sprawdzi jak to naprawdę jest.
Radosnych Świąt!

Ja jestem otwarty na wszelkie testy. Powiedz mi jedynie jak mam to zrobić. Pytanie czy tamten sterownik obsłuży moją instalację. Narazie nawet Coala jej nie obsługuje (zainteresowani wiedzą o co chodzi). Czy ty zmieniłeś kompletnie cały ster czy te dwa skompilowałeś jakoś razem ??

karoka65
19-04-2014, 10:34
Również dorzucam się do życzeń.
Zdrowych, Wesołych i Spokojnych Świąt.
Dla Novego też :)

wuwok
19-04-2014, 10:40
Ja jestem otwarty na wszelkie testy. Powiedz mi jedynie jak mam to zrobić. Pytanie czy tamten sterownik obsłuży moją instalację. Narazie nawet Coala jej nie obsługuje (zainteresowani wiedzą o co chodzi). Czy ty zmieniłeś kompletnie cały ster czy te dwa skompilowałeś jakoś razem ??

Sam ster możesz podpiąć pod dmuchawę i palnik.Czujnik od CO umieścić zamiast tego z Coali i po problemie. Coala będzie robił dalej swoja robotę a Spp będzie spalał .Zobaczysz różnicę .

djhiq
19-04-2014, 11:34
Sam ster możesz podpiąć pod dmuchawę i palnik.Czujnik od CO umieścić zamiast tego z Coali i po problemie. Coala będzie robił dalej swoja robotę a Spp będzie spalał .Zobaczysz różnicę .

Czyli rozumiem że pompami będzie dalej sterował Coala a SPP będzie sterował spalaniem. Ok skoro tak chętnie potestuję. Z tego co pisze NOVY (vel TwójPan) można zamówić testowo u Boleckiego ten ster na spróbowanie. Chętnie potestuję naprawdę żeby to zbić niektórym zarzuty że już jestem po "złej stronie mocy" :) Apropos ile kosztuje ten ster ??

wuwok
19-04-2014, 11:37
Czyli rozumiem że pompami będzie dalej sterował Coala a SPP będzie sterował spalaniem. Ok skoro tak chętnie potestuję. Z tego co pisze NOVY (vel TwójPan) można zamówić testowo u Boleckiego ten ster na spróbowanie. Chętnie potestuję naprawdę żeby to zbić niektórym zarzuty że już jestem po "złej stronie mocy" :) Apropos ile kosztuje ten ster ??
Na allegro są wystawione.Testy na forum Boleckiego,tam musisz się zapisać :) .Lecz kolejka jest długa:) .U mnie tak działa ..coala pompami itd a tylko palnik Spp obsługuje.

djhiq
19-04-2014, 12:16
Na allegro są wystawione.Testy na forum Boleckiego,tam musisz się zapisać :) .Lecz kolejka jest długa:) .U mnie tak działa ..coala pompami itd a tylko palnik Spp obsługuje.

Muszę dostać do testów za free. Bez tego nie kupię - szkoda mi kasy . Idąc tym tokiem rozumowania będę miał zaraz w domu pełno sterowników :)

TwojPan
19-04-2014, 12:16
Ja jestem otwarty na wszelkie testy. Powiedz mi jedynie jak mam to zrobić. Pytanie czy tamten sterownik obsłuży moją instalację. Narazie nawet Coala jej nie obsługuje (zainteresowani wiedzą o co chodzi).

Zapytam tak.Kto ustawiał Ci ten sterownik?Ty,czy ktoś inny,kto?
Chętnie się podejmę,choć pora już nie taka.No siedzieć przy kotle trzeba.Inaczej nici.

karoka65
19-04-2014, 12:16
Widzę że tylko jarecki ma wystawione.

edgar184
19-04-2014, 12:32
Witajcie.
Czy tak samo kolego novy będziesz nadawał na obecny sterownik jak przyjdzie zima, i znów się okaże że coś, że węgiel, że sterownik? :D

djhiq
19-04-2014, 12:34
Zapytam tak.Kto ustawiał Ci ten sterownik?Ty,czy ktoś inny,kto?
Chętnie się podejmę,choć pora już nie taka.No siedzieć przy kotle trzeba.Inaczej nici.
A co ty chcesz ustawiać w moim sterowniku? Ja tam jeszcze nic nie mam ustawione tak naprawdę. Ja nie mieszkam w tym domu a jedynie grzeję żeby wysychał. Dom jest nieocieplonym "hotelem" jak to nazwał sławny pompiarz :). Jeżeli masz jakieś sugestie to poproszę. W kotłowni już siedziałem jakieś 2 worki puszek z piwem także wiem juz conieco o zachowaniu kotła - szczególnie że kupiłem cudowny Retopal z Bartexu :)

TwojPan
19-04-2014, 12:37
A co ty chcesz ustawiać w moim sterowniku? Ja tam jeszcze nic nie mam ustawione tak naprawdę. Ja nie mieszkam w tym domu a jedynie grzeję żeby wysychał. Dom jest nieocieplonym "hotelem" jak to nazwał sławny pompiarz :). Jeżeli masz jakieś sugestie to poproszę. W kotłowni już siedziałem jakieś 2 worki puszek z piwem także wiem juz conieco o zachowaniu kotła - szczególnie że kupiłem cudowny Retopal z Bartexu :)
Ja widzę tylko wykresy spalin i CO i jakie mają przyrosty.I moim skromnym zdaniem...ten kocioł najzwyczajniej w świecie jest źle ustawiony (spalanie).Ot i tyle.Chcesz prowadzić taki "duży kocioł" z tak "małą" mocą i to z takim odbiorem ciepła przez układ?Powodzenia.

djhiq
19-04-2014, 12:45
Ja widzę tylko wykresy spalin i CO i jakie mają przyrosty.I moim skromnym zdaniem...ten kocioł najzwyczajniej w świecie jest źle ustawiony (spalanie).Ot i tyle.Chcesz prowadzić taki "duży kocioł" z tak "małą" mocą i to z takim odbiorem ciepła przez układ?Powodzenia.

Mogę Cię prosić o konkrety?? Ja nie mam nic do ciebie. Jak posiadasz wiedzę którą chcesz się podzielić i ta wiedza w jakimś stopniu mi pomoże to poproszę. Czyżbyś chciał mi powiedzieć że mam kupić mniejszy kocioł ??

TwojPan
19-04-2014, 12:52
Mogę Cię prosić o konkrety?? Ja nie mam nic do ciebie. Jak posiadasz wiedzę którą chcesz się podzielić i ta wiedza w jakimś stopniu mi pomoże to poproszę. Czyżbyś chciał mi powiedzieć że mam kupić mniejszy kocioł ??

Kolego,pisałeś już sporo ,winą obarczałeś opał.Ja Ci tylko piszę co widzę na wykresach.Kocioł 17kW prowadzisz na mikromocy,a zapotrzebowanie na ciepło masz spore.Przemyśl to co Ci napisałem.Ja zwiększyłbym moc.Jeśli to retopal (prawdziwy) to trzeba "ostrożnie" w niego dmuchać.Prowadzę ecoala na retopalu i wiem co piszę.Nie wiem jak wygląda palnik (to ekoenergia?)ile jest na nim paliwa.Ja zwiększyłbym moc,o ile nie wiem -trzeba to obserwować.Na dmuchawie WPA 05 i palniku 11kW w retopala "dmucham" 37% przy ustawieniach mocy 3/56-to tylko przykład.U Ciebie trzeba pewnie inaczej.

P.S.Własnie Twój kocioł przeszedł w pracę ciągłą.Chcesz sterując niepoprawnie dwustanowo mniej tak spalić?

djhiq
19-04-2014, 12:58
Kolego,pisałeś już sporo ,winą obarczałeś opał.Ja Ci tylko piszę co widzę na wykresach.Kocioł 17kW prowadzisz na mikromocy,a zapotrzebowanie na ciepło masz spore.Przemyśl to co Ci napisałem.Ja zwiększyłbym moc.Jeśli to retopal (prawdziwy) to trzeba "ostrożnie" w niego dmuchać.Prowadzę ecoala na retopalu i wiem co piszę.Nie wiem jak wygląda palnik (to ekoenergia?)ile jest na nim paliwa.Ja zwiększyłbym moc,o ile nie wiem -trzeba to obserwować.Na dmuchawie WPA 05 i palniku 11kW w retopala "dmucham" 37% przy ustawieniach mocy 3/56-to tylko przykład.U Ciebie trzeba pewnie inaczej.

P.S.Własnie Twój kocioł przeszedł w pracę ciągłą.Chcesz sterując niepoprawnie dwustanowo mniej tak spalić?

Aktualnie palę czechem wymieszanym w stosunku 2:1 z czymś co się nazywało Retopal ale napewno nim nie jest. Tego czegoś nie da się normalnie spalic bo się robią spieki i leci lawa z podajnika. Moc ograniczam z uwagi na to że nie potrzebuję w tym domu miec 25*C a jedynie utrzymuję ok 18*C i wietrzę. Na palniku mamy ok 2-3 cm kopczyk - na śrdku sie pali po bokach spalony popiół. To tyle. Jak mam ci dzwignąć tą moc bez podwyższania temperatury wewnątrz a tym samym zwiększeniu spalania. Widzisz ze jak mam w miarę odfbiór to jadę na grupowym. Jak się robi cieplej i się zaczyna za często odstawiać to przechodzę na ręczne. Przy tym węglu dmuchanie 37-38% jest ok.

karoka65
19-04-2014, 13:00
Zapytam tak.Kto ustawiał Ci ten sterownik?Ty,czy ktoś inny,kto?
Chętnie się podejmę,choć pora już nie taka.No siedzieć przy kotle trzeba.Inaczej nici.
Chciałbyś żeby napisał że ja :)
Ty się podejmiesz i będziesz dupę truj Verbowi.
Tak największym problemem jest to że Ty nie masz co robić i siedzisz przy nim non-stop i mu przeszkadzasz, to największy problem.

TwojPan
19-04-2014, 13:03
Aktualnie palę czechem wymieszanym w stosunku 2:1 z czymś co się nazywało Retopal ale napewno nim nie jest. Tego czegoś nie da się normalnie spalic bo się robią spieki i leci lawa z podajnika. Moc ograniczam z uwagi na to że nie potrzebuję w tym domu miec 25*C a jedynie utrzymuję ok 18*C i wietrzę. Na palniku mamy ok 2-3 cm kopczyk - na śrdku sie pali po bokach spalony popiół. To tyle. Jak mam ci dzwignąć tą moc bez podwyższania temperatury wewnątrz a tym samym zwiększeniu spalania. Widzisz ze jak mam w miarę odfbiór to jadę na grupowym. Jak się robi cieplej i się zaczyna za często odstawiać to przechodzę na ręczne. Przy tym węglu dmuchanie 37-38% jest ok.

Kolego nie wiem jaka masz instalację i co ogranicza temp.w pomieszczeniach (zawór xD,termostaty,podłoga -RTL ?) ale musisz sobie poczytać jak sterować kotłem dwustanowo.Piszesz,że "nie możesz dzwignąć mocy" bo podwyższa to temp.wewnątrz,to jak nic nie ogranicza odbiorników ciepła wewnątrz?
Dlaczego wiążesz tak wprost -wyższą moc i wyższe spalanie?

karoka65
19-04-2014, 13:05
Kolego,pisałeś już sporo ,winą obarczałeś opał.Ja Ci tylko piszę co widzę na wykresach.Kocioł 17kW prowadzisz na mikromocy,a zapotrzebowanie na ciepło masz spore.Przemyśl to co Ci napisałem.Ja zwiększyłbym moc.Jeśli to retopal (prawdziwy) to trzeba "ostrożnie" w niego dmuchać.Prowadzę ecoala na retopalu i wiem co piszę.Nie wiem jak wygląda palnik (to ekoenergia?)ile jest na nim paliwa.Ja zwiększyłbym moc,o ile nie wiem -trzeba to obserwować.Na dmuchawie WPA 05 i palniku 11kW w retopala "dmucham" 37% przy ustawieniach mocy 3/56-to tylko przykład.U Ciebie trzeba pewnie inaczej.

P.S.Własnie Twój kocioł przeszedł w pracę ciągłą.Chcesz sterując niepoprawnie dwustanowo mniej tak spalić?
Novy proponuję odpocznij już trochę to już wszystko kiełbasisz.
Paliłeś Wesołą, w drugim wątku piszesz że teraz palisz Jaretem za 550 a tu znowu wyskakujesz z Retopalem, zdecyduj się w końcu.
Dmuchawę zmieniałeś z fabrycznej ?

djhiq
19-04-2014, 13:27
Kolego nie wiem jaka masz instalację i co ogranicza temp.w pomieszczeniach (zawór xD,termostaty,podłoga -RTL ?) ale musisz sobie poczytać jak sterować kotłem dwustanowo.Piszesz,że "nie możesz dzwignąć mocy" bo podwyższa to temp.wewnątrz,to jak nic nie ogranicza odbiorników ciepła wewnątrz?
Dlaczego wiążesz tak wprost -wyższą moc i wyższe spalanie?

Novy już to pisałem 100 razy ale napiszę jeszcze raz.
Moja instalacja:
- 100% podłogówka
- krótki obieg ze sprzęgłem hydraulicznym
- następnie wpięte poszczególne pompy do zasilania i powroty razem
- pompa do podłogówki w piwnicy i piętrze ograniczona zaworem 3D (kiedys będzie sterowany siłownikiem - narazie ręcznie)
- pompa do podłogówki na piętrze zasilana zaworem TV oraz z termostatami w każdym pomieszczeniu
- pompa do CWU (już grzeję boiler)
- pompa do grzejnikó łązienkowych oraz grzejnika w garażu (nie podłączona)
- pompa do cyrkulacji (nie podłączona)

Jedynie zwiększenie zapotrzebowania to zwiększenie temperatury medium jakie leci na podłogówki (aktualnie leci 22*C)
Ewentualnie mogę załadować dupną histerezę i kocioł będzie się grzał do wyższej temperatury i stygł długo (czy to jest lepsze?)
Masz jeszcze jakiś pomysł ??

TwojPan
19-04-2014, 13:43
Novy już to pisałem 100 razy ale napiszę jeszcze raz.
Moja instalacja:
- 100% podłogówka
- krótki obieg ze sprzęgłem hydraulicznym
- następnie wpięte poszczególne pompy do zasilania i powroty razem
- pompa do podłogówki w piwnicy i piętrze ograniczona zaworem 3D (kiedys będzie sterowany siłownikiem - narazie ręcznie)
- pompa do podłogówki na piętrze zasilana zaworem TV oraz z termostatami w każdym pomieszczeniu
- pompa do CWU (już grzeję boiler)
- pompa do grzejnikó łązienkowych oraz grzejnika w garażu (nie podłączona)
- pompa do cyrkulacji (nie podłączona)

Jedynie zwiększenie zapotrzebowania to zwiększenie temperatury medium jakie leci na podłogówki (aktualnie leci 22*C)
Ewentualnie mogę załadować dupną histerezę i kocioł będzie się grzał do wyższej temperatury i stygł długo (czy to jest lepsze?)
Masz jeszcze jakiś pomysł ??

Tu się nie da rozmawiać.Odezwę się na priv.

mpepe
19-04-2014, 13:46
Oho!
a co to ma być, kłótnie bez mojego udziału ? :-) podobno to ja miałem mieć monopol na kłótnie :-)

Żeby Was pogodzić z okazji nadchodzących Świąt jedni myślą, że palą Wesołą inny Retopalem inni, że Juliuszem a prawdopodobnie palicie tym :-)

http://www.pb.pl/3652697,97687,rosyjski-wegiel-wypycha-polski-w-polsce

Wesołych Świąt

bobasxx
19-04-2014, 20:07
Sam ster możesz podpiąć pod dmuchawę i palnik.Czujnik od CO umieścić zamiast tego z Coali i po problemie. Coala będzie robił dalej swoja robotę a Spp będzie spalał .Zobaczysz różnicę .

A co z czujnikiem spalin, wszelkimi alarmami i algorytmami wygaszenia ? Co z czujnikiem podajnika ?

bobasxx
19-04-2014, 20:11
Dla wszystkich czytelników forum muratora, a w szczególności użytkowników RBR-a, Wszystkiego Najlepszego !!!
Więcej szacunku dla innych użytkowników forum i przede wszystkim, więcej dystansu do tego co się niekiedy tutaj dzieje.
Pozdrawiam, Krzysiek.

Delphion1
19-04-2014, 20:35
Zdrowych i pogodnych Świąt!

grzeh2000
19-04-2014, 20:43
Siema,w podtrzymaniu dmuchawe ustawiacie wyżej niz w grzaniu?

karoka65
19-04-2014, 22:05
Siema,w podtrzymaniu dmuchawe ustawiacie wyżej niz w grzaniu?
przeważnie tak

kowal1978
19-04-2014, 23:14
RBR-a używam teraz tylko do grzania wody. Nie mogę sobie z nim poradzić. Co jakiś czas wygasa mi. Najczęsciej w nocy. Co zrobić? Skrócić czas w podtrzymaniu czy zwiększyć dawkę paliwa?

minertu
20-04-2014, 04:18
Kiedy Wielka Noc nastanie życzę Wam na Zmartwychwstanie dużo szczęścia i radości, które niechaj zawsze gosci w dobrym sercu, w jasnej duszy i niechaj wszystkie żale zagłuszy.

minertu
20-04-2014, 04:21
RBR-a używam teraz tylko do grzania wody. Nie mogę sobie z nim poradzić. Co jakiś czas wygasa mi. Najczęsciej w nocy. Co zrobić? Skrócić czas w podtrzymaniu czy zwiększyć dawkę paliwa?
Jak wygasa masz wypalone na palniku czy skoksowany węgiel?

wuwok
20-04-2014, 07:10
A co z czujnikiem spalin, wszelkimi alarmami i algorytmami wygaszenia ? Co z czujnikiem podajnika ?
Ja dla testów podłączyłem tylko to co musiałem.Czyli czujnik temperatury wody w kotle i dmuchawa+palnik.Tylko tyle.Generalnie testować potrzeba z głową czyli troszkę "znać"swój piec.Jeśli kupie sobie sterownik to po prostu wszystko podłączę jak należy, bez improwizacji.

karoka65
20-04-2014, 10:49
RBR-a używam teraz tylko do grzania wody. Nie mogę sobie z nim poradzić. Co jakiś czas wygasa mi. Najczęsciej w nocy. Co zrobić? Skrócić czas w podtrzymaniu czy zwiększyć dawkę paliwa?
Nie wiem czym palisz ale na "pałę" go przestawiłem :)
Gdyby jeszcze zgasł daj znać, jak mi sie przypomni to zajrzę jeszcze.

grzeh2000
20-04-2014, 14:21
Witam,czy mozecie spojzec na popiół,palnik i groszek?.Czy moge cos jeszcze na podstawie zdjec poprawic?,wyjezdzam we wtorek i musze podtrzymanie ustawic http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ccfee467bb44c294.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ec5bcb30017850ba.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ec5bcb30017850ba.html .Zalezy mi na czasie,pzdr Co to wg Was za groch?

djhiq
20-04-2014, 18:40
Panowie muszę przyznać oficjalnie że porady kolegi Novy pozwoliły mi zmniejszyć spalanie. Ustawiłem grupowe tak że zamiast 8/8 kW mam 12/8 po trzy podania i czas do zasypu zaczął rosnąć a wcześniej przy ustawieniu 8/8 malał. Coś w tym jest jednak co mówi. Zwracam honor

bobasxx
20-04-2014, 19:16
Panowie muszę przyznać oficjalnie że porady kolegi Novy pozwoliły mi zmniejszyć spalanie. Ustawiłem grupowe tak że zamiast 8/8 kW mam 12/8 po trzy podania i czas do zasypu zaczął rosnąć a wcześniej przy ustawieniu 8/8 malał. Coś w tym jest jednak co mówi. Zwracam honor

Nie to żebym negował podpowiedzi "Novego" ale jednak warunki zewnętrzne się trochę zmieniły, ja nic w ustawieniach nie zmieniałem, a czas do następnego zasypu się jednak wydłużył...

bobasxx
20-04-2014, 19:21
Ja dla testów podłączyłem tylko to co musiałem.Czyli czujnik temperatury wody w kotle i dmuchawa+palnik.Tylko tyle.Generalnie testować potrzeba z głową czyli troszkę "znać"swój piec.Jeśli kupie sobie sterownik to po prostu wszystko podłączę jak należy, bez improwizacji.

Chodziło mi głównie o ten tandem, który proponowałeś.

Mi oprócz super czystego wymiennika, zależy też na wszelkich "wodotryskach", które oferuje eCoal, m.in. powiadomienia SMS-owe o alarmach, które sygnalizują odbieganie od pewnych norm... Programatorów poszczególnych pomp itd.

Także na razie na "kolejki" się nie piszę. ;)

grzeh2000
20-04-2014, 19:33
Mozecie luknac na moje fotki?

karoka65
20-04-2014, 19:41
Panowie muszę przyznać oficjalnie że porady kolegi Novy pozwoliły mi zmniejszyć spalanie. Ustawiłem grupowe tak że zamiast 8/8 kW mam 12/8 po trzy podania i czas do zasypu zaczął rosnąć a wcześniej przy ustawieniu 8/8 malał. Coś w tym jest jednak co mówi. Zwracam honor
Wydłużyły Ci się o dzień z 22-go na 23-go, zobacz na statystyki, wraca do tego co było między 13 a 15-tym.
U mnie w tym czasie z 1-go maja wydłużyły się do 4-tego i nic nie grzebię :) od wiosny chyba.

TwojPan
20-04-2014, 19:43
Nie to żebym negował podpowiedzi "Novego" ale jednak warunki zewnętrzne się trochę zmieniły, ja nic w ustawieniach nie zmieniałem, a czas do następnego zasypu się jednak wydłużył...

Jak zmieniliśmy sposób prowadzenia,w 2h nadrobił prawie 3h do zasypu.Nagle zamieszkał na pustyni z anomaliami temperatury w przeciągu chwili?Albo dom się nagle przestał wygrzewać?Kurna zawsze wszystko tylko nie ja.Eh...

TwojPan
20-04-2014, 19:49
Wydłużyły Ci się o dzień z 22-go na 23-go, zobacz na statystyki, wraca do tego co było między 13 a 15-tym.
U mnie w tym czasie z 1-go maja wydłużyły się do 4-tego i nic nie grzebię :) od wiosny chyba.

Ma PAN mierną wiedzę nawet o tym co sprzedaje. Kolega Łukasz zrobi co zechce.A Panu nic do Tego.

wuwok
20-04-2014, 19:52
Chodziło mi głównie o ten tandem, który proponowałeś.

Mi oprócz super czystego wymiennika, zależy też na wszelkich "wodotryskach", które oferuje eCoal, m.in. powiadomienia SMS-owe o alarmach, które sygnalizują odbieganie od pewnych norm... Programatorów poszczególnych pomp itd.

Także na razie na "kolejki" się nie piszę. ;)
I właśnie o tym pisałem. Każdy ma inne potrzeby. Dla mnie ważny aspekt niskiego spalania priorytetem. Zresztą mam miśka włączonego. Do sterowania pompami.
Ecoala dalej uważam za bardzo dobry sterownik tylko troszkę poszli w bajery. Są ludzie którzy wolą spalić 2kg mniej i mieć troszkę mniej wodotrysków. Inni znów preferują to co daje misiek i też są zadowoleni. Dobrze by ludzie wiedzieli że jest wybór.

kobra64
20-04-2014, 19:57
Panowie muszę przyznać oficjalnie że porady kolegi Novy pozwoliły mi zmniejszyć spalanie. Ustawiłem grupowe tak że zamiast 8/8 kW mam 12/8 po trzy podania i czas do zasypu zaczął rosnąć a wcześniej przy ustawieniu 8/8 malał. Coś w tym jest jednak co mówi. Zwracam honor Kolego, dwustan rządzi. I nie ma znaczenie, czy ten dwustan jest ze sterownika czy z Twoich nastaw. Ważne jest to że dwustan zawsze daje oszczędności.

TwojPan
20-04-2014, 20:00
Kolego, dwustan rządzi. I nie ma znaczenie, czy ten dwustan jest ze sterownika czy z Twoich nastaw. Ważne jest to że dwustan zawsze daje oszczędności.
Kobra mylisz się,rządzi karoka.Nikt nie jest lepszy.Amen.

kobra64
20-04-2014, 20:04
Kobra mylisz się,rządzi karoka.Nikt nie jest lepszy.Amen. Karoka wbrew temu co o nim piszesz ma sporo pojęcia o kotłach, węglu i oszczędnościach. Kiedy zechce, napisze jakie jest jego prawdziwe zdanie w tym temacie.

karoka65
20-04-2014, 20:05
Kobra mylisz się,rządzi karoka.Nikt nie jest lepszy.Amen.
Widzę znowu złośliwości.
pamiętasz co pisałem już dawno temu ?
Pisał również Zawijan i Zawijan_2 że wprawny operator zawsze potrafi więcej wycisnąć z kotła więcej jak najlepszy automat.
Problem jest w tym że ludzie nie mają czasu na siedzenie w kotłowni jak Ty i cenią sobie wolność za cenę kilograma czy dwóch na dobę.

karoka65
20-04-2014, 20:07
Karoka wbrew temu co o nim piszesz ma sporo pojęcia o kotłach, węglu i oszczędnościach. Kiedy zechce, napisze jakie jest jego prawdziwe zdanie w tym temacie.On wiem dlaczego i od kiedy pisze, taka jego uroda choć sprawiał pozytywne wrażenie w cztery oczy, no w sześć :)

zbigmaz01
20-04-2014, 20:07
Może wejdziecie sobie na odpowiedni wątek?

TwojPan
20-04-2014, 20:08
Karoka wbrew temu co o nim piszesz ma sporo pojęcia o kotłach, węglu i oszczędnościach. Kiedy zechce, napisze jakie jest jego prawdziwe zdanie w tym temacie.

Moim zdaniem ,naczytał się jedynie mądrego info na pamięć,i wbrew pozorom to on ma jedną radę dla wszystkich.A ja nie doczekam nigdy aż napisze prawdziwe zdanie.

TwojPan
20-04-2014, 20:13
Panowie muszę przyznać oficjalnie że porady kolegi Novy....
Histogramy dla obu nadmuchów są niepoprawne.Trzeba skorygować,jeśli nie ma przeciwwskazań live(obraz palnika),trzeba ustawić 8kW-37% i 12kW-38%.
Za 24h-skorygować.Palisz mieszanką,nie wiadomo co dostaje się w przewadze na palnik .

BTW.
Jeśli odbiór ciepła zostanie na takim poziomie,wersja z 12/12kW dla testu jak najbardziej wskazana.trzeba wyregulować tylko nadmuch.

kobra64
20-04-2014, 20:14
On wiem dlaczego i od kiedy pisze, taka jego uroda choć sprawiał pozytywne wrażenie w cztery oczy, no w sześć :) W ile oczu i o czym gadacie - nie moja rzecz. Mam dla Ciebie szacunek - wiesz o co biega. Ale co robisz ze swoją wiedzą to już druga rzecz.

karoka65
20-04-2014, 20:16
Novy zapytam, dlaczego pisałeś i nie tylko Ty bo i Rajmek że nie rozumiecie dlaczego mój kocioł pracuje z taką sinusoidą ?
Ja wiem, raz nie mam czasu, drugi raz że mi to odpowiada, widzisz jak teraz dogrzewam ?
Gdybym ustawił w dwustanie i dogrzewał powiem punktowo w danych godzinach jak teraz bo więcej nie potrzebuję to powiedz czy coś z tego dogrzewania by by było jeśli kocioł bym ustawił na niskiej mocy dla pięknych wykresów ?
Powiem że nici by były z tego dogrzewania, zanim kocioł by się ustabilizował jako tako to byłoby koniec tego dogrzewania, żadnej korzyści poza zwiększoną ilościę spalonego paliwa.
Taki byłby efekt, trzeba wybrać to co lepsze z dwojga złych.

TwojPan
20-04-2014, 20:17
On wiem dlaczego i od kiedy pisze, taka jego uroda choć sprawiał pozytywne wrażenie w cztery oczy, no w sześć :)

Jesteś dla mnie nikim,w każdym Tego słowa znaczeniu,trolem co za jednego klienta i parę złoty odda wszystko.Doradzałeś,nie wyszło.Daj pokój innym co chcą pomóc.I się odwal.

karoka65
20-04-2014, 20:21
Histogramy dla obu nadmuchów są niepoprawne.Trzeba skorygować,jeśli nie ma przeciwwskazań live(obraz palnika),trzeba ustawić 8kW-37% i 12kW-38%.
Za 24h-skorygować.Palisz mieszanką,nie wiadomo co dostaje się w przewadze na palnik .
Widzisz, to raczej Ty się naczytałeś, histogram to tylko wskazówka a nie wyrocznia i zgoda ze trzeba patrzeć na palnik bo zaraz znowu mi coś zarzucisz.
Tyle że z tym patrzeniem to różnie bywa.

karoka65
20-04-2014, 20:26
Jesteś dla mnie nikim,w każdym Tego sowa znaczeniu,trolem co za jednego klienta i parę złoty odda wszystko.Doradzałeś,nie wyszło.Daj pokój innym co chcą pomóc.I się odwal.
Dobrze że choć sam wysoko się cenisz, ja za nikogo wielkiego się nie uważam.
Co ja doradzałem źle i komu ?
Co od Ciebie wydarłem ? myślę że bardziej Ci na rękę poszedłem i tak mi się odwdzięczyłeś.
Dziękuję.

TwojPan
20-04-2014, 20:34
Dobrze że choć sam wysoko się cenisz, ja za nikogo wielkiego się nie uważam.

Obiektywni ludzie ,to co poczytają,ocenią sami.Nie rób z siebie samarytanina bo nim nie jesteś.Tak jak moje umiejętności są dla Ciebie niczym,tak Twoje dla mnie.Czego chcesz?Powiedzieliśmy sobie wszytko.Ja pomagam bo chcę i lubię,ty dla kasy.Taki jest świat.Nie koloryzuj tego co jest czarno-białe.

karoka65
20-04-2014, 20:41
Odszczekujesz tylko na to co chcesz a wiele rzeczy przemilczałeś.
Wiadomo chyba że sprzedaję kotły, jeśli je sprzedaję to chyba coś na tym zarabiam, no nie ?
Nie rozumiem dlaczego to tak podkreślasz ?
Dalsze złośliwości.
Prędzej czy później.....
pozdrawiam Novy.

TwojPan
20-04-2014, 20:50
...
pozdrawiam Novy.

A ja nie.
I daj mi wreszcie spokój.Nie ja jeden zmieniłem kocioł,i ecoala na SPP.Mam prawo pisać ,że produkt za jaki zapłaciłem jest taki czy siaki.Niebawem zaatakujesz wuwoka,jak tylko go kupi.Masz skazę na punkcie ecoala,i prędzej czy później to Cię zgubi.SPP stoi Ci kołkiem w gardle.Jeśli userzy RBR 11kW próbują nim palić,sami wlepią Ci czerwona kartkę.Nie zmienisz tego,pilnujesz forum nawet w święta,by oczernić mnie i to co robię,i pilnować swego małego biznesu.Oby Ci to wyszło na zdrowie...

karoka65
20-04-2014, 20:57
Powinienem ja to napisać, daj mi spokój, o uciężony.
Novy wytrzeźwiej może.
Za co ja mam atakować wuwoka ?
Czy ja atakuję Ciebie ? to raczej Ty przy każdej okazji mnie kąsasz po nogawkach i wychwalasz nową zabawkę jak nie dawno pisałeś takie psalmy o Ogniwie, RBRrze i eCoalu.

djhiq
20-04-2014, 21:46
Panowei Święta są a wy tu takie czułości do siebie - wstydzcie się. Co do mojego spalania to potwierdzam że się poprawiło bez zmieniania warunków atm. Może nie jakoś diametralnie ale poszło w dobrym kierunku. Chodzi mi o to że nikt mi wcześniej nie zwrócił uwagi na to że ma być tak czy inaczej. CO do histogramów to bym chyba sobie dał spokój bo na palniku wygląda to całkiem całkiem a już dziś miałem opcję 37% i 38% i te 38% dalej pokazywało źle (za duzo) zatem musiałbym miec oba na 37% co chyba jest głupie. Tak jak jest teraz nie przewęgla. Jak miałem mniej to lekko nieprzepalone przechodziły. Tak mi się bynajmniej wydaje. Chyba chciałbym spróbować ręcznego tak zeby palić dwustanowo. Ja nie mieszkam zatem zależy mi żeby moje zapasy stykły na dłużej :) i tak idą w luft :)

wuwok
20-04-2014, 21:49
Panowie mnie nie mieszajcie do tego.Mam eCoala i zadowolony jestem,kupie SPP to tez będę go chwalił.Ale nie jestem radykalista i ma ktoś 1 pompkę to dobrze,ma 10 jeszcze lepiej. Z sterownikami tak samo..
A odnośnie Verba powiem ze dzięki jego porada na ES [zawsze z uwaga czytałem co pisał] zeszedłem z spalaniem do przyzwoitych poziomów.

adkwapniewski
20-04-2014, 22:09
No dziewczyny ... widzę wracają stare klimaty ;) Nie wiem tylko czy to zasługa "halnego" czy nadmiaru alkoholu ... ;)

TwojPan
20-04-2014, 22:51
....a już dziś miałem opcję 37% i 38% i te

Ok,ale jeśli mogę prosić zastosuj się do moich wskazówek,nie dłużej niz na 24h. Potem ocenisz sam.
Pozdrawiam.Ciesze się ,że mogłem pomóc.

SiNi
21-04-2014, 06:20
Skoro Was wzięło na pomaganie to mam pytanie. Co zazwyczaj jest lepsze podczas grzania CWU? Ustawienie podtrzymania by ono dogrzewało kocioł gdy jest brak rozbioru CWU czy lepiej by co jakiś czas grupowe się załączyło? U mnie jak na razie druga opcja jest, a że palę mieszanką Pieklorza Bobrka z owsem to ostatnio sporo się nagrzebałem w sterowniku by siwo w kociołku było i na palniku się nie zapadało. Wiem, iż zmiany zbyt często robiłem, ale dzięki nim udało się by kociołek mi nie wygasnął i przy okazji już jakoś to śmiga. Jedynie ubolewam nad tym, że grawitacja zbyt dobrze mi działa przy 45deg na kotle i jak nie zamknę zaworu na centralne to spalanie mam spore mimo chęci grzania samej CWU.

pawko_
21-04-2014, 06:24
Novy powiedz mi jak czytać histogram ? Jeśli wysokie kreski są po stronie prawej to za słaby nadmuch ? Czy źle rozumuję ?

wuwok
21-04-2014, 07:21
Novy powiedz mi jak czytać histogram ? Jeśli wysokie kreski są po stronie prawej to za słaby nadmuch ? Czy źle rozumuję ?
Dobrze mówisz. Ciepło u was macie ,u nas dalej rano około 1,5 stopnia:(

bobasxx
21-04-2014, 08:13
Jak zmieniliśmy sposób prowadzenia,w 2h nadrobił prawie 3h do zasypu.Nagle zamieszkał na pustyni z anomaliami temperatury w przeciągu chwili?Albo dom się nagle przestał wygrzewać?Kurna zawsze wszystko tylko nie ja.Eh...

Spoko Novy, nie napisałem że to nie Twoja zasługa, po prostu chciałem zwrócić uwagę na to że się ociepliło.

Skoro kolega djhig pisze że u niego warunki się nie zmieniły, a na palniku jest poprawa, to zwracam honor.

pawko_
21-04-2014, 09:27
Wuwok to nawet jak dmuchałem na 45 % kreski wysokie były po stronie prawej na wykresie mocy min, wówczas robiło mi spieki. Chyba coś źle ten histogram u mnie pokazuje albo kotła prowadzić nie umiem. Znowu jak mam nadmuch taki jak teraz, otwierając drzwiczki delikatnie dymek wydostaje się do kotłowni czyli chyba "kopci". Ale na tym nadmuchu mam najlepszy popiół.
Dzisiaj jest wyraźnie ciepło. Tak to silne wiatry i mało przyjemnie, niebo zachmurzone.

wuwok
21-04-2014, 09:34
Wuwok to nawet jak dmuchałem na 45 % kreski wysokie były po stronie prawej na wykresie mocy min, wówczas robiło mi spieki. Chyba a coś źle ten histogram u mnie pokazuje albo kotła prowadzić nie umiem. Znowu jak mam nadmuch taki jak teraz, otwierając drzwiczki delikatnie dymek wydostaje się do kotłowni czyli chyba "kopci". Ale na tym nadmuchu mam najlepszy popiół.

Po mojemu patrz na ilość spalonego węgla.Gdzie masz najniższe spalanie.Jak się dymi dołóż oczko..i daj mu czasu..I generalnie niech palnik będzie wyrocznia a nie kreseczki.Jeśli idzie w podtrzymanie i startuje musi zadymić.Chcesz ładne kreseczki?hmm przegrzeb węgiel na palniku pogrzebaczem..restartnij sterownik..Może pomoże:)

pawko_
21-04-2014, 09:46
Powiem tak, ciężko stwierdzić kiedy zasyp się wydłuża przy takiej pogodzie. Ale chyba właśnie wtedy startował kiedy otwierałem drzwiczki albo i nie.. Będę na miejscu to sprawdzę, ew. dołożę oczko w górę.

grzeh2000
21-04-2014, 11:12
Co powoduje zlepiajace sie spieki od strony podajnika?.kruszace sie pod palcami?

minertu
21-04-2014, 11:19
Co powoduje zlepiajace sie spieki od strony podajnika?.kruszace sie pod palcami?
Wilgotny opał to głównie przyczyna zlepiania.

karoka65
21-04-2014, 12:21
Panowie muszę przyznać oficjalnie że porady kolegi Novy pozwoliły mi zmniejszyć spalanie. Ustawiłem grupowe tak że zamiast 8/8 kW mam 12/8 po trzy podania i czas do zasypu zaczął rosnąć a wcześniej przy ustawieniu 8/8 malał. Coś w tym jest jednak co mówi. Zwracam honor
Analizując Twoje statystyki widzę że najniższe spalanie miałeś 14-ego kwietnia paląc w grupowym 8/8 z nadmuchem 38%, spalanie 18,04kg/dobę
15-tego gdy zjechałeś z dmuchawą na 37% spalanie 20,72kg/dobę
20-ego wyszło 22,19kg/dobę
21-ego 25,52kg/dobę
Szybko można samemu sobie sprawdzić kiedy kocioł spalał najmniej.
Aha i nie ja ustawiałem kocioł Łukasza, sam się bawi.

djhiq
21-04-2014, 13:40
Analizując Twoje statystyki widzę że najniższe spalanie miałeś 14-ego kwietnia paląc w grupowym 8/8 z nadmuchem 38%, spalanie 18,04kg/dobę
15-tego gdy zjechałeś z dmuchawą na 37% spalanie 20,72kg/dobę
20-ego wyszło 22,19kg/dobę
21-ego 25,52kg/dobę
Szybko można samemu sobie sprawdzić kiedy kocioł spalał najmniej.
Aha i nie ja ustawiałem kocioł Łukasza, sam się bawi.

Wiesiek spokojnie nie reaguj nerwowo. Przyznałem koledze Novy rację że udało mu się moje spalanie zmienić na + (spadło). Teraz dalej postępuję tak jak chce - zwiększyłem obciazenie i spalanie rośnie - tego się należało spodziewać. Nawet jak znajdę sterownik który będzie produkował węgiel to nigdy nie będę miał do ciebie żadnych pretensji. Kwestia tego że Novy mi lekko pomógł i poskutkowało ale to chyba tylko technika ustawienia sterownika żeby było ekonomicznej - nie wymagam tego od ciebie. Tak jak napisałeś sam się bawię i testuję swój piec ale jakieś dobre porady chętnie przyjmę. Palacz ze mnie żaden. Jedynie mam nieco wiedzy w kwesti pieców zasypowych i ich poprawnej eksploatacji. Jeżeli ktoś chce jakieś porady to zapraszam - jedna zasada - z komina nie może się kopcić. Jak kopci to źle palisz - kropka

karoka65
21-04-2014, 18:03
Ja jestem nader spokojny :)
Przecież możesz sobie sprawdzić statystyki, wystarczy że datę wprowadzisz i wiesz sam bez moich czy innych porad czy spalasz więcej czy mniej.

grzeh2000
22-04-2014, 06:23
Pany,jakie ustawienie podtrzymania są lepsze?,np 3x8 sek i postój 120min czy częste dawki a mniej np podanie 1x8sek postój 40min?Jak odczytac taki histogram?http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f8f5d87c5cf11311.html i jak go skorygowac.

bobasxx
22-04-2014, 07:08
Pany,jakie ustawienie podtrzymania są lepsze?,np 3x8 sek i postój 120min czy częste dawki a mniej np podanie 1x8sek postój 40min?Jak odczytac taki histogram?http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f8f5d87c5cf11311.html i jak go skorygowac.

Generalnie podtrzymanie ustawia się tak żeby zbytnio nie podbijało temperatury, a jednocześnie kocioł nie wygasł i kopczyk się nie zapadał.
U Ciebie wygląda to dobrze, możesz spróbować trochę skrócić czas krótkiej przerwy, chyba że zależy Ci na tym żeby podgrzewał podtrzymaniem.

Histogram. Masz małą histerezę CO więc na mocy minimalnej za długo nie pracuje, a ten od mocy maksymalnej wygląda dobrze.

mchomen
22-04-2014, 07:49
Hej panowie jestem tu nowy i szukam kilku odpowiedzi na temat tego kociołka.A więc zaczynam :Domek poniemiecki 130 m2 , ocieplony w 80 %.Pierwsze pytanko jaki kocioł 11 czy 17?Dodam ,że mam duzy garaz 60m2 nieogrzewany i w przyszłości chciałbym dorzucić do tego chociaż z jeden grzejnik taki z 200cm.Druga sprawa korespondując ze sprzedawcami z alle.. jest jakaś śmieszna rozbieżnośc w cenie ,bo np. niby wszystkie 11 KW są po 7900 ale jeden ze sprzedawców oferuje mi ten sam kocioł poza alleg... za 7200 plus pompa CO gratis,z fakturą 8%.Co wy na to?

djhiq
22-04-2014, 09:22
Hej panowie jestem tu nowy i szukam kilku odpowiedzi na temat tego kociołka.A więc zaczynam :Domek poniemiecki 130 m2 , ocieplony w 80 %.Pierwsze pytanko jaki kocioł 11 czy 17?Dodam ,że mam duzy garaz 60m2 nieogrzewany i w przyszłości chciałbym dorzucić do tego chociaż z jeden grzejnik taki z 200cm.Druga sprawa korespondując ze sprzedawcami z alle.. jest jakaś śmieszna rozbieżnośc w cenie ,bo np. niby wszystkie 11 KW są po 7900 ale jeden ze sprzedawców oferuje mi ten sam kocioł poza alleg... za 7200 plus pompa CO gratis,z fakturą 8%.Co wy na to?

A możesz sprecyzować to docieplenie w 80% ?? Jaki dach? Czy docieplony itd. Ogólnie nawet przy założeniu że masz zapotrzebowanie 130W/m2 to wyszło by ci 17kW ale skoro cos tam masz ocieplone to chyba 12kW wystarczy. Proponuję lepiej opisać co się ma lub skontaktuj się z konkretnym sprzedwacą.

karoka65
22-04-2014, 10:39
mchomen, widzisz ile grzeje Tadeusz. Jak Łukasz zapytał dopisz jak wygląda te 80%, ile ten garaż będzie grzany.

minertu
22-04-2014, 12:45
Generalnie garażu się nie ogrzewa bo to autku szkodzi . Można złamać temp co najwyżej.

Mozej
22-04-2014, 13:10
Mam prośbę. Podpowiedzcie co dłubnąć w sterowniku, żebym nie miał sytuacji sprzeda paru dni: Temp CO i CWU rosła systematycznie przez cały dzień, albo nawet dwa i zrównała się do 70 stopni (CO i CWU). Brak odbioru ciepła i stopniowy wzrost temperatury. Muszę przejśc na grupowe albo ręczne spalanie czy na automacie ecoala można coś przestawić i piec sobie poradzi? Pytanie o tyle istotne, że patrząc na prognozę pogody to chyba tryb lato utrzyma się na stałe dla CWU. https://device.esterownik.pl/device/2747/ Sytuacja którą opisuje miała miejsce na wykresie 20 kwietnia.
Dla dociekliwych, temp obniżyłem późną porą podwyższając próg trybu autolato, żeby schłodzić układ.

minertu
22-04-2014, 13:21
Parametry podtrzymania.Nimi musisz się pobawić.Wyłap moment kiedy zaczyna cykl podtrzymania i policz ile razy go powtórzy.

mchomen
22-04-2014, 14:22
Hmm.sprecyzować trochę trudno bo dom nie jest w jednej bryle ,jest to jakby trzy budynki połączone ze sobą.A napisze może tak ogólnie miałem do ocieplenia 280 m2 z czego zostało mi jeszcze około 30 m2(sciany to cegła 12 , pustka 6cm znowu cegła 12 cm i styropian 10 cm).Oolnie jest to obiekt o powierzchni 280m2 z czego ja uzytkuje 130m2,parter i poddasze.Wsztstkie pomieszczenia które uzytkuje na poddaszu są docieplone wełną 20cm,Stropy między poddaszem a parterem docieplone wełną 15 cm.Tak to wygląda .Do tej pory opalałem kotłem pleszewskim i drzewem 27KW(ale trochę wiem że przesadziłem z tak dużym).Jedno co dobre w nim to to ,że podkładanie tak mniejwięcej co 12 godzin,no i w takie większe mrozy aby osiągnąć temp 22 stopni w domu to nie musiałem go rozpędzać więcej jak do 50 stopni .Ale mam dość tej męczarni z drzewem .

Mozej
22-04-2014, 14:26
Parametry podtrzymania.Nimi musisz się pobawić.Wyłap moment kiedy zaczyna cykl podtrzymania i policz ile razy go powtórzy.

Czyli na zwykłym automacie retorowy ecoal mam się pobawić w zakładce ustawienia -> spalanie? Jakieś wyjściowe parametry są lepsze niż to co mam obecnie? Zwiększać tylko "Czas postoju podajnika" aż do momentu gdy piec będzie miał trudności z podniesieniem czy sugerować się czymś innym?

Wyłapać mam na podstawie siedzenie koło pieca i słuchania liczby powtórzeń i czasu podawania? Jeśli nawet wyłapie, że następuje praca w trybie podtrzymania to co potem?

djhiq
22-04-2014, 14:27
Hmm.sprecyzować trochę trudno bo dom nie jest w jednej bryle ,jest to jakby trzy budynki połączone ze sobą.A napisze może tak ogólnie miałem do ocieplenia 280 m2 z czego zostało mi jeszcze około 30 m2(sciany to cegła 12 , pustka 6cm znowu cegła 12 cm i styropian 10 cm).Oolnie jest to obiekt o powierzchni 280m2 z czego ja uzytkuje 130m2,parter i poddasze.Wsztstkie pomieszczenia które uzytkuje na poddaszu są docieplone wełną 20cm,Stropy między poddaszem a parterem docieplone wełną 15 cm.Tak to wygląda .Do tej pory opalałem kotłem pleszewskim i drzewem 27KW(ale trochę wiem że przesadziłem z tak dużym).Jedno co dobre w nim to to ,że podkładanie tak mniejwięcej co 12 godzin,no i w takie większe mrozy aby osiągnąć temp 22 stopni w domu to nie musiałem go rozpędzać więcej jak do 50 stopni .Ale mam dość tej męczarni z drzewem .

A co z dachem ?? Jest docieplenie ? Ogólnie już widać ze 12 kW ci wystarczy

mchomen
22-04-2014, 14:28
Małe ps: garażu nie mam zamiaru grzać niewiadomo jak , tak aby woda mi w nim nie zamarzła , no i jak od czasu do czasu coś majsterkuje to żeby tem była jako taka

karoka65
22-04-2014, 14:29
Hmm.sprecyzować trochę trudno bo dom nie jest w jednej bryle ,jest to jakby trzy budynki połączone ze sobą.A napisze może tak ogólnie miałem do ocieplenia 280 m2 z czego zostało mi jeszcze około 30 m2(sciany to cegła 12 , pustka 6cm znowu cegła 12 cm i styropian 10 cm).Oolnie jest to obiekt o powierzchni 280m2 z czego ja uzytkuje 130m2,parter i poddasze.Wsztstkie pomieszczenia które uzytkuje na poddaszu są docieplone wełną 20cm,Stropy między poddaszem a parterem docieplone wełną 15 cm.Tak to wygląda .Do tej pory opalałem kotłem pleszewskim i drzewem 27KW(ale trochę wiem że przesadziłem z tak dużym).Jedno co dobre w nim to to ,że podkładanie tak mniejwięcej co 12 godzin,no i w takie większe mrozy aby osiągnąć temp 22 stopni w domu to nie musiałem go rozpędzać więcej jak do 50 stopni .Ale mam dość tej męczarni z drzewem .
Czyli wystarczy Ci ten mały.

mchomen
22-04-2014, 14:30
A co z dachem ?? Jest docieplenie ?

Dach to blachodachówka no i tam gdzie są pokoje to jak pisałem 20 cm wełny.Aha sprawa jest taka że pokoje na poddaszu to ogólnie są o co najmniej 3 stopnie cieplejsze od tych na dole.

mchomen
22-04-2014, 14:33
Czyli co do wielkości kociołka to chyba już wiem.A co z tą rozbieżnością w cenach?

minertu
22-04-2014, 14:43
Możesz określić jaśniej?
Miałem pełną skrzynkę a zdaje się coś pisałeś na PW.

karoka65
22-04-2014, 15:12
Czyli co do wielkości kociołka to chyba już wiem.A co z tą rozbieżnością w cenach?
Kto ma na tyle odwagi, niech sobie sprzedaje na 8%.
Obecnie to jest takie zakładanie sobie sznurka na szyję, także lepiej sobie czasem odpuścić zarobek i spać spokojnie.

karoka65
22-04-2014, 15:30
Mam prośbę. Podpowiedzcie co dłubnąć w sterowniku, żebym nie miał sytuacji sprzeda paru dni: Temp CO i CWU rosła systematycznie przez cały dzień, albo nawet dwa i zrównała się do 70 stopni (CO i CWU). Brak odbioru ciepła i stopniowy wzrost temperatury. Muszę przejśc na grupowe albo ręczne spalanie czy na automacie ecoala można coś przestawić i piec sobie poradzi? Pytanie o tyle istotne, że patrząc na prognozę pogody to chyba tryb lato utrzyma się na stałe dla CWU. https://device.esterownik.pl/device/2747/ Sytuacja którą opisuje miała miejsce na wykresie 20 kwietnia.
Dla dociekliwych, temp obniżyłem późną porą podwyższając próg trybu autolato, żeby schłodzić układ.
Za tłusto miałeś ustawione parametry podtrzymania.

karoka65
22-04-2014, 15:37
RBR-a używam teraz tylko do grzania wody. Nie mogę sobie z nim poradzić. Co jakiś czas wygasa mi. Najczęsciej w nocy. Co zrobić? Skrócić czas w podtrzymaniu czy zwiększyć dawkę paliwa?
I jak ? bo wydaje mi się że się udało :)

Maher
22-04-2014, 20:25
A co z dachem ?? Jest docieplenie ?

Dach to blachodachówka no i tam gdzie są pokoje to jak pisałem 20 cm wełny.Aha sprawa jest taka że pokoje na poddaszu to ogólnie są o co najmniej 3 stopnie cieplejsze od tych na dole.

Jak masz porządny komin to bierz 17KW, jakbyś przeczytał przynajmniej częściowo wątek o RBR-eże to byś wiedział czym się różnią (11KW na tylko jedną półkę wodną w 17KW są 2, palniki są te same i oprogramowanie identyczne). Jedyna różnica jest taka że paląc przy małych mocach w 17KW będziesz miał mniejszą temperaturę spalin ( i mogą w kominie pojawić się skropliny które mogą zniszczyć komin, w co też wątpię bo w starym domu paliłem przewymiarowanym piecem na małych mocach z 10 lat i kominowi nic się nie stało) , za to przy paleniu z pełną moca w 11KW będziesz miał duże temperatury spalin 200-300C (czyli więcej opału uleci ci z kominem).

karoka65
22-04-2014, 20:34
W razie czego pamiętaj że tej porady udzielił Ci kolega Maher gdyby zaszła po zimie potrzeba wyburzenia komina i postawienia nowego.
Jak masz ceramika to tylko wężyk do skraplacza i odprowadzisz gdzieś kondensat.

kowal1978
22-04-2014, 21:15
I jak ? bo wydaje mi się że się udało :)

Wielkie dzięki. Już nie gaśnie a widzę że i koszt grzania spadł

karoka65
22-04-2014, 21:18
Niemożliwe, patałachowi tak od razu się udało.

kowal1978
22-04-2014, 21:20
Jak wygasa masz wypalone na palniku czy skoksowany węgiel?
Miałem wypalone. Karoka już mi przestawił i na razie jest ok:D. Kończę palenie Wesołą a w przyszłym miesiącu kupię jakiegoś Czecha na lato. Chyba że macie jakieś inne propozycje co do węgla na lato? Czym Wy palicie?

kowal1978
22-04-2014, 21:21
Niemożliwe, patałachowi tak od razu się udało.

Oby więcej takich patałachów na forum było to wszystkim by się lepiej żyło.

karoka65
22-04-2014, 21:24
Powinieneś u siebie dostać czystego jareta w jakiejś zbożnej cenie, i lepiej się opłaci jak czech.
Ja palę tym co w zimie, chyba że coś do testów nowego dostaję, nie bardzo mi się opłaca latać za czechem gdzie potrzebuję góra dwa czy 3 zasobniki na lato.

karoka65
22-04-2014, 21:26
Jak zmienisz wungiel to daj znać na PW, bo tu zaraz kogoś znowu zacznie szlak trafiać :)

karoka65
22-04-2014, 21:28
Aha i grzebałem tylko w podtrzymaniu.

SiNi
22-04-2014, 22:12
Co do węgla na lato to ja dziś na próbę kupiłem retopal. 2 woreczki mam, ale chyba w piątek będę musiał cały zasobnik opróżnić by go przetestować. Wcześniej nie mam czasu, a w przyszłym tygodniu uciekam znów do UK (urlop się kończy), to trzeba przetestować jak najwcześniej.

Dziś zaś Pieklorz Bobrek zmieszany z owsem mnie zaskoczył. Otóż normalnie jak go nie mieszałem to po 2h bez dmuchania już nie wstawał, a dziś burza się zapowiadała, a ja miałem wyjazd. Po 3h musiałem sporo grochu podać, włączyłem grupowe i kociołek wstał. Może dużo dało to, że na palniku było bardzo wysoko jak z "prundu" go wyłączyłem.

Cieszę się, że blisko znalazłem groszek. Gość ma retopala i wesołą, to już wiem co na zimę sobie sprawię :D

Maher
23-04-2014, 06:44
W razie czego pamiętaj że tej porady udzielił Ci kolega Maher gdyby zaszła po zimie potrzeba wyburzenia komina i postawienia nowego.
Jak masz ceramika to tylko wężyk do skraplacza i odprowadzisz gdzieś kondensat.

I zapamiętaj też KAROKE65 że nie wyjaśnił ci różnic pomiędzy dwoma mocami (różnica jest tylko na papierze - bo wymiennik przecież jest mniejszy tylko że pomniejszyli go nie proporcjonalnie tylko wykastrowali górną półkę która jest w głównej mierze odpowiedzialna za odbiór ciepła ze spalin), palnik i sterowanie jest identyczne tak pisałem wyżej. Ja jak kupowałem to od razu posypały się PW z ofertami kupna tylko tej różnicy nikt mi jednak nie wyjaśnił i ostatniej zimy mimo że z małymi mrozami musiałem kombinować sterowaniem aby zbić wysoką temperaturę spalin (temperatura powyżej 180C nie zwiększała szybkości oddawania ciepła przez wymiennik tylko spalał większe ilości węgla które ulatywały z dymem).

karoka65
23-04-2014, 07:26
Mc nie wyjaśniałem ani proponowałem to tak dla ciebie.
ty chcesz zrobić kocioł gazowy z węglowego i to jest twój problem.
Podobnie jak następny filozof kalio już 1.5 roku przed zakupem narzekałeś na ten kocioł a i tak go kupiłeś.
tak z ciekawości zapytam ile rbrów widziałeś na oczy ?
w ogóle ile widziałeś kotłów z podajnikiem ?
z iloma osobami masz kontakt i opinie jak te kotły pracują ?
15 ? 20 ? Na forum ?
powiem ci że gościu który nie posłuchał po zimie wyburzył komin murowany z cegły gdzie była 17 ka na 170 m2.
dla ciebie 180 stopni to strata bo nie masz pojęcia ile takie kotły mogą puszczać kominem.

SiNi
23-04-2014, 07:56
Moja 17-ka zimnych spalin nie ma jak to niektórzy chcą. Zaraz po wyczyszczeniu czujnika spalin na grupowym 8kW (Pieklorz Bobrek) spaliny dobijały do 180deg przy 3-4 powtórzeniach grupy. Jakoś nie narzekałem na to, a nawet zadowolony byłem bo komin bezpieczny. Ciekawe jakie spaliny w śmieciuchu miałem.
Jak wprowadzono monitorowanie temperatury spalin to teraz wszyscy chcą je mieć jak najniżej. Nie zawsze jest to wskazane. 300deg to ja nie rozumiem, ale 200-250 przy większym zapotrzebowaniu kotła to nie problem. Lepiej chyba troszkę ciepła w komin puścić niż go rozbierać po paru sezonach. Jak jest komin systemowy to można nie brać 12kW bo "niska spalina" to nie problem, ale przy murowanym bym się zastanowił.

Maher
23-04-2014, 08:02
Mc nie wyjaśniałem ani proponowałem to tak dla ciebie.
ty chcesz zrobić kocioł gazowy z węglowego i to jest twój problem.
Podobnie jak następny filozof kalio już 1.5 roku przed zakupem narzekałeś na ten kocioł a i tak go kupiłeś.
tak z ciekawości zapytam ile rbrów widziałeś na oczy ?
w ogóle ile widziałeś kotłów z podajnikiem ?
z iloma osobami masz kontakt i opinie jak te kotły pracują ?
15 ? 20 ? Na forum ?
powiem ci że gościu który nie posłuchał po zimie wyburzył komin murowany z cegły gdzie była 17 ka na 170 m2.
dla ciebie 180 stopni to strata bo nie masz pojęcia ile takie kotły mogą puszczać kominem.


Po to jest forum abym nie musiał jeździć po domach i oglądać kotły, a na składach i w sklepach trochę się tego naoglądałem.
Równie dobrze w RBR-eze mogli wyciąć wszystkie poziome półki wodne i powiększyć boki i też z obliczeń wyszło by z 11KW-12KW na papierze (bo nadal mimo wielu zapewnień nie zobaczyłem certyfikatu ile tej mocy ma i z jaką sprawnością pracuje). Ja po 10latach nie musiałem wyburzać komina mimo że 25KW ogrzewało około 100m2, lały się co prawda skropliny z komina, ale zrobiłem odprowadzenie do kanalizacji i komin nadal stoi cały. Ja jak kupowałem swoją 11KW to nie dowiedziałem się mimo zapytań o różnice, za to nawet ty pisałeś że palniki się różnią (inaczej powiercone otwory) i dopiero po zakupie ktoś zamieścił zdjęcia 11 i 17 i okazało się że są identyczne.

bobasxx
23-04-2014, 08:03
I zapamiętaj też KAROKE65 że nie wyjaśnił ci różnic pomiędzy dwoma mocami (różnica jest tylko na papierze - bo wymiennik przecież jest mniejszy tylko że pomniejszyli go nie proporcjonalnie tylko wykastrowali górną półkę która jest w głównej mierze odpowiedzialna za odbiór ciepła ze spalin), palnik i sterowanie jest identyczne tak pisałem wyżej. Ja jak kupowałem to od razu posypały się PW z ofertami kupna tylko tej różnicy nikt mi jednak nie wyjaśnił i ostatniej zimy mimo że z małymi mrozami musiałem kombinować sterowaniem aby zbić wysoką temperaturę spalin (temperatura powyżej 180C nie zwiększała szybkości oddawania ciepła przez wymiennik tylko spalał większe ilości węgla które ulatywały z dymem).

Jesteś tego pewien, a widziałeś wymiary 17-tki i 12-tki ? :confused:

karoka65
23-04-2014, 08:55
Nie, na forum pisali.

minertu
23-04-2014, 09:55
Miałem wypalone. Karoka już mi przestawił i na razie jest ok:D. Kończę palenie Wesołą a w przyszłym miesiącu kupię jakiegoś Czecha na lato. Chyba że macie jakieś inne propozycje co do węgla na lato? Czym Wy palicie?
Podeślij mi fotkę popiołu z Wesołej,kupiłem 2 tony i mi się nie widzi z Chwałowic mam dużo lepszy.

djhiq
23-04-2014, 10:19
Po to jest forum abym nie musiał jeździć po domach i oglądać kotły, a na składach i w sklepach trochę się tego naoglądałem.
Równie dobrze w RBR-eze mogli wyciąć wszystkie poziome półki wodne i powiększyć boki i też z obliczeń wyszło by z 11KW-12KW na papierze (bo nadal mimo wielu zapewnień nie zobaczyłem certyfikatu ile tej mocy ma i z jaką sprawnością pracuje). Ja po 10latach nie musiałem wyburzać komina mimo że 25KW ogrzewało około 100m2, lały się co prawda skropliny z komina, ale zrobiłem odprowadzenie do kanalizacji i komin nadal stoi cały. Ja jak kupowałem swoją 11KW to nie dowiedziałem się mimo zapytań o różnice, za to nawet ty pisałeś że palniki się różnią (inaczej powiercone otwory) i dopiero po zakupie ktoś zamieścił zdjęcia 11 i 17 i okazało się że są identyczne.

Ja aktualnie ogrzewam moją 17 kW nieocieplony "hotel za 1 000 000" o powierzchni 350m2 z czego nie ogrzewam garażu 58m2 w którym i tak mam 17*C :) Popatrz na moje spaliny!! W domu mam ful podłogówkę. Wczoraj było w domku 20,5*C i było tam tak ciepło że się wytrzymać nie dało. Jak docieplę dom to w taką pogodę już tylko podtrzymanie. Jak było w okolicach 0 stopni to miałem spaliny ok 120*C. Jak rozgrzewałem budę były ponad 200* ale to było też spowodowane beznadziejnym węglem. Ciekawi mnie czy jak już wszystko zrobie i zamieszkam to nie zatęsknie za 12 kW nad którym się zastanawiałem.

karoka65
23-04-2014, 10:26
Z maherem się zamienisz, hehe.
Będzie miał trochę zapasu i spaliny po 50 stopni a może i nie.
Kanaliza mu kondensat wciągnie.
Maher trzeba było koalę podłączyć do tego 10 cio letniego i zobaczyć jakie na nim są spaliny.

Maher
23-04-2014, 11:10
Jesteś tego pewien, a widziałeś wymiary 17-tki i 12-tki ? :confused:


Zmniejszyli wysokość bo wycieli górną półkę.
To już 12KW, a nie 11KW, jest to chociaż poparte jakimiś badaniami/certyfikatami czy producent nazwał sobie taki sam piec 12KW aby odciąć od siebie narzekania na forum na 11KW, za rok nazwie 11,5Kw jak zima będzie mroźna i będą narzekania na 12KW, może też ja dostałem 9KW bo spawaczowi krzywo się coś zaspawało i stąd te temperatury spalin przy większych mrozach.
Może zaprzeczysz że palnik jest inny do 11KW i 17KW (a powinien być inny skoro różne są moce pieca).

bobasxx
23-04-2014, 11:25
Zmniejszyli wysokość bo wycieli górną półkę.
To już 12KW, a nie 11KW, jest to chociaż poparte jakimiś badaniami/certyfikatami czy producent nazwał sobie taki sam piec 12KW aby odciąć od siebie narzekania na forum na 11KW, za rok nazwie 11,5Kw jak zima będzie mroźna i będą narzekania na 12KW, może też ja dostałem 9KW bo spawaczowi krzywo się coś zaspawało i stąd te temperatury spalin przy większych mrozach.
Może zaprzeczysz że palnik jest inny do 11KW i 17KW (a powinien być inny skoro różne są moce pieca).

11/12kW ma 460mm szerokości, a 17kW 510mm, więc nie tylko wysokość. Po za tym w miejscu jednej wodnej półki jest tzw. sucha półka.

Jeśli chodzi o palnik to nie wiem, nie widziałem na żywo obydwu koron.

Maher
23-04-2014, 11:30
.Druga sprawa korespondując ze sprzedawcami z alle.. jest jakaś śmieszna rozbieżnośc w cenie ,bo np. niby wszystkie 11 KW są po 7900 ale jeden ze sprzedawców oferuje mi ten sam kocioł poza alleg... za 7200 plus pompa CO gratis,z fakturą 8%.Co wy na to?

Bierz gdzie taniej bo po prostu ktoś nie potrzebuje się tak nachapać na sprzedaży jednej sztuki, sprzedawca na siebie bierze problemy z watem 8% (do usługi sprzedaży dolicza ci montaż (np. wkręcenie mufy i już skarbówkę obchodzi). Ja jak kupowałem to też jednym z argumentów sprzedających na forum było że mi nie pomogą, ale widzę że niektórzy którzy kupili od sprzedawców na forum drożej wcale nie mogą liczyć na ich pomoc ( dostają posty zmień opał lub go dosusz itd).

adkwapniewski
23-04-2014, 11:50
Bierz gdzie taniej bo po prostu ktoś nie potrzebuje się tak nachapać na sprzedaży jednej sztuki, sprzedawca na siebie bierze problemy z watem 8% (do usługi sprzedaży dolicza ci montaż (np. wkręcenie mufy i już skarbówkę obchodzi). Ja jak kupowałem to też jednym z argumentów sprzedających na forum było że mi nie pomogą, ale widzę że niektórzy którzy kupili od sprzedawców na forum drożej wcale nie mogą liczyć na ich pomoc ( dostają posty zmień opał lub go dosusz itd).

Z tym się nie zgodzę ! Pomoc zawsze była , telefony w niedziele i święta zawsze odebrane. Sprawy gwarancyjne - amortyzator i siliniczek załatwione "od ręki" :)

Także przy okazji chciałem bardzo podziękować panu Wieśkowi za miłą obsługę (bez podtekstów proszę ;) ) i szybką reakcję :)

djhiq
23-04-2014, 12:26
Z tym się nie zgodzę ! Pomoc zawsze była , telefony w niedziele i święta zawsze odebrane. Sprawy gwarancyjne - amortyzator i siliniczek załatwione "od ręki" :)

Także przy okazji chciałem bardzo podziękować panu Wieśkowi za miłą obsługę (bez podtekstów proszę ;) ) i szybką reakcję :)

Mi się sterownik "spierd%^&ł" w pierwszym tygodniu pracy i wizyta serwisu zajęła mniej niż kilka godzin (akurat był u mnie Minertu). Telefony w niedziele to nawet ja nie musiałem wykonywać a do mnie wiesiek dzwonił. Także pod względem serwisu i pomocy to chyba lepszego pieca nie znajdziesz. Defro ci pomoże w regulaminowym czasie 2 tygodni :)

minertu
23-04-2014, 13:37
Mi się sterownik "spierd%^&ł" w pierwszym tygodniu pracy i wizyta serwisu zajęła mniej niż kilka godzin (akurat był u mnie Minertu). Telefony w niedziele to nawet ja nie musiałem wykonywać a do mnie wiesiek dzwonił. Także pod względem serwisu i pomocy to chyba lepszego pieca nie znajdziesz. Defro ci pomoże w regulaminowym czasie 2 tygodni :)
No już nie słodź po zaraz zaczną krzyczeć,że się zmówiliśmy :)

djhiq
23-04-2014, 14:07
No już nie słodź po zaraz zaczną krzyczeć,że się zmówiliśmy :)

No zmówiliśmy się :) Ty zadzwoniłęś do mnie ja później do ciebie a potem juz jakos to leciało :)

karoka65
23-04-2014, 15:47
Bierz gdzie taniej bo po prostu ktoś nie potrzebuje się tak nachapać na sprzedaży jednej sztuki, sprzedawca na siebie bierze problemy z watem 8% (do usługi sprzedaży dolicza ci montaż (np. wkręcenie mufy i już skarbówkę obchodzi). Ja jak kupowałem to też jednym z argumentów sprzedających na forum było że mi nie pomogą, ale widzę że niektórzy którzy kupili od sprzedawców na forum drożej wcale nie mogą liczyć na ich pomoc ( dostają posty zmień opał lub go dosusz itd).
No właśnie kupiłeś i teraz doczytujesz na forum bo Twój tani sprzedawca tylko ceną błysnął.
Policz sobie mądralo czy ja więcej zarobię sprzedając mu na 23% z ceną 7900 czy ten co sprzedaję na 8% z ceną 7200 ?
Dopiero filozofuj na jakiego samarytanina trafił.
Masz pojęcie jak wygląda teraz sprzedaż na 8% ?
Gdybyś miał nie pierdzieliłbyć głupot po forum.
Powiem Ci mąrdralo, albo nie, bo co co mam kogoś uczyć, niech sam się martwi swoją głupotą.
Jedna mufka, hehe
Kto podpisuje taką fakturę i potwierdza montaż swoją pieczątką ?
Jakie są warunki sprzedaży ?

mchomen
23-04-2014, 16:02
Czyli w końcu mam brać 11 KW czy 17?

karoka65
23-04-2014, 16:54
Napiszę Ci jeszcze Maher może trochę bardziej obrazowo jak wyglądają forumowe zdzirusy.
Kocioł 12kW na 23% w cenie 7900 kosztuje netto 6422,76 pln a to jest cena która interesuje sprzedawcęnetto bo od tego idzie jego zysk
Samarytanin który sprzedaje go za 7200 na 8% liczy z ceny 6666,67pln czyli tak jakby go sprzedał za 8200pln na 23%
I co ciekawe faktycznie tyle za niego bierze bo te 15% nie traci a odzyskuje od US.
Widzisz jakąś różnicę, i kto zdziera ?

karoka65
23-04-2014, 17:00
Czyli w końcu mam brać 11 KW czy 17?
To Twoja kasa, ja napisałem swoje a Ty sobie słuchaj forumowego pleciugi jak chcesz.
Masz w Mieszkowicach oprócz Tadeusza chyba ze 4 czy 5 RBRów, słyszałeś żeby ktoś narzekał że zmarzł w zimie ?
Wszystkie ja dobierałem mocowo, żeby sprawić frajdę jednemu pompiarzowi dopiszę NA OKO :)

Maher
23-04-2014, 18:02
No właśnie kupiłeś i teraz doczytujesz na forum bo Twój tani sprzedawca tylko ceną błysnął.
Policz sobie mądralo czy ja więcej zarobię sprzedając mu na 23% z ceną 7900 czy ten co sprzedaję na 8% z ceną 7200 ?
Dopiero filozofuj na jakiego samarytanina trafił.
Masz pojęcie jak wygląda teraz sprzedaż na 8% ?
Gdybyś miał nie pierdzieliłbyć głupot po forum.
Powiem Ci mąrdralo, albo nie, bo co co mam kogoś uczyć, niech sam się martwi swoją głupotą.
Jedna mufka, hehe
Kto podpisuje taką fakturę i potwierdza montaż swoją pieczątką ?
Jakie są warunki sprzedaży ?

Widziałeś fakturę że już zaczynasz przeliczać, w zeszłym roku robiło różnicę kupującemu czy 23% czy 8% vatu, bo ten vat można było sobie odbić, w tym roku to już nie ma znaczenia czy dostanie się fakturę na 8% czy 23% bo już nic nie można odliczyć. To po co masz przepłacać, szkoda że nikt nie napisał z tych co kupili RBR-a od sprzedawców z forum i ich olali (nie chce mi się szukać postów aby je wkleić). Mi sprzedawca z allegro też pomógł jak przyszedł nowy RBR i kręcił się podajnik w przeciwnym kierunku i zawór bezpieczeństwa był wkręcony odwrotnie i w czasie awarii mogłoby rozsadzić piec. Też sprzedawca z allegro szybko załatwił mi reklamacje, jak w nowy RBR miał przyjść z przekładnią NORD a przyszedł z tańszą Transtecno (została zwrócona mi różnica w cenie - przelew przyszedł expresowy w ciągu 4 godzin).

karoka65
23-04-2014, 18:10
I znowu nie masz racji z tymi odliczeniami, bo nie jest to cała prawda.
A co wiesz o warunkach sprzedaży na 8% ?
No dawaj te wypowiedzi, tych olanych, tylko szybciutko.
Od pisanie głupot to Ci klawiaturę może rozsadzić a nie kocioł.

Aha i napisz mi co by było jesli by faktycznie wybuchł a faktura na 8% ?
Kto idzie do pierdla ?
A. Pan Henio zza budki z piwem co go montował ?
B. Ty jeśli go sam montowałeś ?
C. Czy ten co wystawił taka fakturę i potwierdził ten fakt ?

karoka65
23-04-2014, 18:20
Widziałeś fakturę że już zaczynasz przeliczać.
Nie interesuje mnie Twoja faktura ani Twój kocioł.
Udowodniłem tylko że mnie i minertu oczerniasz, sugerując że zdzieramy.
Podałem Ci przykłady co ile kosztuje i ile kto zarabia.

karoka65
23-04-2014, 18:27
Też sprzedawca z allegro szybko załatwił mi reklamacje, jak w nowy RBR miał przyjść z przekładnią NORD a przyszedł z tańszą Transtecno (została zwrócona mi różnica w cenie - przelew przyszedł expresowy w ciągu 4 godzin).
Tak ?
To zadzwoń do Instalco i zapytaj p. Daniela kto dzwonił w sprawie dopłaty do Twojej przekładni, która nigdy nie była zamówiona przez Twojego sprzedawcę.
Nie spodziewał się pewnie że zaglądasz na forum i się kapniesz.
Nie wierzysz, zadzwoń i zapytaj, czy kłamię czy mówię prawdę.
To bardzo szybko można sprawdzić. Widzisz żyjesz w niewiedzy jeszcze gryziesz i nie potrzebuję podziękowań.
Ludzie sami rozumu uczą.

Maher
23-04-2014, 19:05
Tak ?
To zadzwoń do Instalco i zapytaj p. Daniela kto dzwonił w sprawie dopłaty do Twojej przekładni, która nigdy nie była zamówiona przez Twojego sprzedawcę.
Nie spodziewał się pewnie że zaglądasz na forum i się kapniesz.
Nie wierzysz, zadzwoń i zapytaj, czy kłamię czy mówię prawdę.
To bardzo szybko można sprawdzić. Widzisz żyjesz w niewiedzy jeszcze gryziesz i nie potrzebuję podziękowań.
Ludzie sami rozumu uczą.

Czyli to też twoja wina/zemsta że przyszedł kocioł i przekładnia obracała się w przeciwną stronę i że firma Instalco chciała mnie oszukać i mimo zamówionej przekładni NORD przyszła transtecno (zamówienie potwierdzałem telefonicznie w Instalco) i zawór bezpieczeństwa był wkręcony źle?
Już nie chce pisać że instalco przekładała termin kilkukrotnie za każdym razem zapewniając że następny jest na 100%, mówiąc że ktoś się rozchorował że czegoś brakowało do skończenia zamówienia, ty też maczałeś w tym palce?

karoka65
23-04-2014, 19:17
Ty wiesz swoje a ja swoje i niech tak zostanie bo widzę szkoda paluchów.
Nie u mnie zamawiałeś to dlaczego do mnie ciągłe pretensje, tak samo Kalio, kupił od instalatora a do mnie jakieś żale.
Ludzie czy Wy zdrowi jesteście ?
Kup w jednym sklepie telewizor a później chodź dwie ulice dalej do drugiego sklepu z pretensjami.
Kopną Cię w zadek i wypieprzą za próg.
Trochę brutalna ale prawda.

Maher
23-04-2014, 19:47
Ty wiesz swoje a ja swoje i niech tak zostanie bo widzę szkoda paluchów.
Nie u mnie zamawiałeś to dlaczego do mnie ciągłe pretensje, tak samo Kalio, kupił od instalatora a do mnie jakieś żale.
Ludzie czy Wy zdrowi jesteście ?
Kup w jednym sklepie telewizor a później chodź dwie ulice dalej do drugiego sklepu z pretensjami.
Kopną Cię w zadek i wypieprzą za próg.
Trochę brutalna ale prawda.

Cofnij się kilka stron wstecz i przeczytaj sobie posty powoli ze zrozumieniem to może dotrze do ciebie kto tu kogo się czepia.
Ja pisałem że wcale 11Kw czy może 12Kw itd. nie jest takim dobrym wyborem bo ma półkę wodną mniej, a ty zacząłeś jakieś pretensje wyciągać. Chyba że już tak utożsamiasz się z RBR-em że ty i RBR to jedność i nawet delikatna krytyka RBR-a uderza też w ciebie.

karoka65
23-04-2014, 19:58
Ja mam kotły kilku producentów także jeszcze się z nim nie "skleiłem do kupy" ty zaś zacząłeś go krytykować chyba jeszcze 1,5 roku przed zakupem, później go jednak kupujesz i dalej marudzisz.
Dla mnie to nie jest krytyka tylko marudzenie.
Novy to krytykował choć ostatnio przerodziło się to nie w krytykę samego kotła a złośliwości w moją stronę, taka mała różnica.
Dobra Maher wylewaj dalej swoje żale, nie będę Ci przeszkadzał dopóki głupot nie będziesz pisał i ludzi do złego namawiał a kogoś zawsze łatwiej bo to przecież on płaci.

gusto33
23-04-2014, 21:23
Witam

Proszę o pomoc, - jak przełączyć piec na tryb lato, tak żeby grzać tylko CWU bez CO????

karoka65
23-04-2014, 21:39
Ustawienia użytkownika i tryb pracy CWU ustawić na Lato

gusto33
23-04-2014, 21:50
Dziękuję bardzo:)

djhiq
24-04-2014, 08:24
Mam do sprzedania pompy CO WILO praktycznie nowe (chodzą od trzech miesięcy) z gwarancją, oryginalne pudełka itd. 2 szt pompy 40 oraz 2 szt pompy 60. Jeżeli jest ktoś zainteresowany to proszę na priv to podeślę szczegóły

minertu
24-04-2014, 08:43
Mam do sprzedania pompy CO WILO praktycznie nowe (chodzą od trzech miesięcy) z gwarancją, oryginalne pudełka itd. 2 szt pompy 40 oraz 2 szt pompy 60. Jeżeli jest ktoś zainteresowany to proszę na priv to podeślę szczegóły
A dlaczego sprzedajesz?

djhiq
24-04-2014, 08:55
Zrobiłem błąd bo miałem zamontować energooszczędne. Jak ktoś ma jedną pompę to tego się tak nie czuje jednak przy takiej przepompowni jak u mnie to żre to trochę prądu :)

minertu
24-04-2014, 09:08
A już myślałem,że zmieniasz instalacje na 1 pompową :)
Ok może kogoś znajdę tylko mi podeślij ile za którą chcesz.

djhiq
24-04-2014, 10:57
Pompy jakie mam do sprzedania to dokładnie taka: http://www.sanitek.pl/index.php?main_page=product_piece_info&cPath=8_66&products_id=778 i taka http://www.sanitek.pl/index.php?main_page=product_piece_info&products_id=777

mpepe
24-04-2014, 18:53
Zrobiłem błąd bo miałem zamontować energooszczędne. Jak ktoś ma jedną pompę to tego się tak nie czuje jednak przy takiej przepompowni jak u mnie to żre to trochę prądu :)

Wystaw na portalu aukcyjnym

Maher
24-04-2014, 19:14
Zrobiłem błąd bo miałem zamontować energooszczędne. Jak ktoś ma jedną pompę to tego się tak nie czuje jednak przy takiej przepompowni jak u mnie to żre to trochę prądu :)


Nie wiem jak masz rozwiązane sterowanie podłogówki i całości CO, ale u mnie pompy mimo że mam energooszczędne mało co pracują, podłogowe chodzą wtedy gdy temperatura w pomieszczeniu jest poniżej zadanej i dodatkowo aby nie wystudzić podłogi 3-6 minut dwa razy na godzinę, CWU tylko wtedy gdy woda jest zimna, cyrkulacja wtedy gdy ją włączę w łazience.

wojtas77
24-04-2014, 19:39
Witam.
Czy da się używać programatora podłogówki lub pompy cyrkulacyjnej przy wygaszonym kotle?
Chciałbym zrzucić w ten sposób trochę ciepła z solarów.

pawko_
24-04-2014, 19:56
Maher masz udostępniony sterownik ?

mirek.cieply
24-04-2014, 20:31
Panowie mam problem powczorajszej burzy sterownik mój nie pracuje bezpieczniaki są dobre a na wyświetlaczu pokazuje się LCD V03 nie wiem co robić nie widać go w sieci ani nic nie pokazuje ani pompy ani temp.tylko świeci się w wyświetlaczu biała dioda dobrze że to po sezonie pomocy dzięki za podpowiedzi

karoka65
24-04-2014, 20:38
Panowie mam problem powczorajszej burzy sterownik mój nie pracuje bezpieczniaki są dobre a na wyświetlaczu pokazuje się LCD V03 nie wiem co robić nie widać go w sieci ani nic nie pokazuje ani pompy ani temp.tylko świeci się w wyświetlaczu biała dioda dobrze że to po sezonie pomocy dzięki za podpowiedzi
Pisałem co roku, jak zbliża się burza wyłączyć ster.
Jest zjarany, do wymiany zapewne moduł internetowy i na pewno coś na płycie padło.
Serwis niestety odpłatny.

mirek.cieply
24-04-2014, 20:39
ja zrobiłem to tak zakręcam zawory na piec bo mam go w letniej kuchni 20m od domu wtaczam pompę cw mam ją w mieszkaniu zamykam grzejniki na dom zostawiam tylko na łazienki przed kąpielą włączam ręcznie pompkę cw i mam ciepło w łazienkach suche ręczniki i schłodzone solary pozdrawiam

mirek.cieply
24-04-2014, 20:42
Nie było mnie w domu i gdzie go naprawić i za ile+- czy do Kutna lub do Daniela a może szukać u mnie jakiegoś elektronika choć wolał bym fachowca od sterów

karoka65
24-04-2014, 20:43
I nie jesteś pierwszą ofiarą wiosennych burz.

karoka65
24-04-2014, 20:45
Nie było mnie w domu i gdzie go naprawić i za ile+-
Moduł 184,50 o ile pamiętam z głowy a płyta zależy co zdechło.
Wyślij do E-S.
Ubezpieczajcie mieszkania od takich rzeczy, parę złotych więcej składki a święty spokój.

mirek.cieply
24-04-2014, 20:58
A mam jeszcze pytanie odnośnie agregatu czy taki zwykły agregat może chodzić z naszym piecem czy można trzeba ups lub jakiś stabilizator bo myślę o kupnie agr.

Maher
24-04-2014, 21:43
Maher masz udostępniony sterownik ?
Tak 3439

djhiq
24-04-2014, 22:32
Nie wiem jak masz rozwiązane sterowanie podłogówki i całości CO, ale u mnie pompy mimo że mam energooszczędne mało co pracują, podłogowe chodzą wtedy gdy temperatura w pomieszczeniu jest poniżej zadanej i dodatkowo aby nie wystudzić podłogi 3-6 minut dwa razy na godzinę, CWU tylko wtedy gdy woda jest zimna, cyrkulacja wtedy gdy ją włączę w łazience.

U mnie jest zupełnie inaczej aczkolwiek nie wiem czy tego nie zmienię kiedyś. Na górę leci jedna pompa która chodzi non stop. Mam pozakładane termostaty z siłownikami. Jednie łazielnki lecą non stop. Parter i piwnica na jednej pompie i leci non stop. Ma być ograniczana temp. poprzez zmianę na zaworze 3D poprzez puszczanie chłodniejszego parametru jak się wygrzeje pomieszczenie. Krótki obieg z pieca też leci non stop bo musi. CWU tylko jak jest poniżej zadanej. Cyrkulacja będzie jakoś chodzić z programatora - na razie stoi. Chciałbym wymienić pompy na krótkim obiegu i główne podłogowe. Aha jeszcze mam pompę osobną do drabinek w łazienkach - też poleci non stop :)

pawko_
24-04-2014, 22:43
djhiq masz zdjęcie kotłowni ? Chciałbym zobaczyć ten arsenał pompek. Ja mam tylko dwie jedna od CO druga od CWU, całość podłogówka plus drabinka w łazience. Drabinka plus ogrzewanie podłogowe w łazience ustawiam pokrętłami na rozdzielaczu (mam dwa rozdzielacze). Reszta to sterowniki z siłownikami w garażu, pokoju dziennym, kuchni i 3 sypialniach. Szczerze nie wyobrażam sobie jakbym miał mieć jeszcze pompkę tylko do samej łazienki, jest to chyba przerost formy nad treścią.

mark3k
25-04-2014, 05:37
A mam jeszcze pytanie odnośnie agregatu czy taki zwykły agregat może chodzić z naszym piecem czy można trzeba ups lub jakiś stabilizator bo myślę o kupnie agr.

Zwykły? - znaczy tani chinol ? - Twoje pieniądze do wyrzucenia na naprawę sterownika - te "agregaty" są niestabilne napięciowo, do grzania grzałka chyba OK, do zasilania elektroniki - dla bardzo odważnych i "bogatych". :)

UPS - tylko i wyłącznie SINUS na wyjściu.
Poszukaj na forum ES-a , jest taki temat i pewnie na tym forum także.

djhiq
25-04-2014, 06:48
djhiq masz zdjęcie kotłowni ? Chciałbym zobaczyć ten arsenał pompek. Ja mam tylko dwie jedna od CO druga od CWU, całość podłogówka plus drabinka w łazience. Drabinka plus ogrzewanie podłogowe w łazience ustawiam pokrętłami na rozdzielaczu (mam dwa rozdzielacze). Reszta to sterowniki z siłownikami w garażu, pokoju dziennym, kuchni i 3 sypialniach. Szczerze nie wyobrażam sobie jakbym miał mieć jeszcze pompkę tylko do samej łazienki, jest to chyba przerost formy nad treścią.

Hmm czy ja wiem czy to przerost formy? Jak oglądałem schematy nowoczesnych kotłowni to tak właśnie powinno to wyglądać i nie za bardzo wyobrażam sobie posiadanie jednej pompy CO. Mam odseparowane wszystko od siebie poprzez sprzęgło hydrauliczne. CO do mojej kotłowni to tu jakieś stare zdjęcia. Jak będę miał chwilę to wrzuce większe i stan aktualny : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181350-Rbr-Ekouniwersal&p=6337237#post6337237
Jedyny problem że sobie nie zamontowałem pomp energooszczędnych. Dołożyłbym 1000 zł i było by ok :)

Arturo72
25-04-2014, 07:05
Hmm czy ja wiem czy to przerost formy? Jak oglądałem schematy nowoczesnych kotłowni to tak właśnie powinno to wyglądać i nie za bardzo wyobrażam sobie posiadanie jednej pompy CO.)
Mam jedną pompę obiegową do c.o+cwu,nie zauważyłem niedogodności ale być może nie mam nowoczesnej kotłowni...

djhiq
25-04-2014, 07:53
Mam jedną pompę obiegową do c.o+cwu,nie zauważyłem niedogodności ale być może nie mam nowoczesnej kotłowni...

Najwidoczniej nie masz

Maher
25-04-2014, 11:29
Hmm czy ja wiem czy to przerost formy? Jak oglądałem schematy nowoczesnych kotłowni to tak właśnie powinno to wyglądać i nie za bardzo wyobrażam sobie posiadanie jednej pompy CO. Mam odseparowane wszystko od siebie poprzez sprzęgło hydrauliczne. CO do mojej kotłowni to tu jakieś stare zdjęcia. Jak będę miał chwilę to wrzuce większe i stan aktualny : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181350-Rbr-Ekouniwersal&p=6337237#post6337237
Jedyny problem że sobie nie zamontowałem pomp energooszczędnych. Dołożyłbym 1000 zł i było by ok :)

Ja mam 4 pompy, inaczej sterowane (3szt. przez ecoala i cyrkulacja przez sterownik domu) i pompy chodzą tylko wtedy kiedy muszą (dużą większość dnia stoją) i odchyły temperatury w pomieszczeniach nie przekraczały -0.5 w dół i +1C w górę w czasie całego okresu grzejnego i też mi się wydaję że mam nowocześnie sterowaną kotłownie. Ja składałem swój schemat kotłowni to dużo forumowiczów pisało że to przerost formy, to co dopiero u ciebie jak masz dużo więcej elementów.

pawko_
25-04-2014, 11:33
Maher wrzuć link do Twojego sterownika bo nie mogę znaleźć.

adkwapniewski
25-04-2014, 12:58
Maher wrzuć link do Twojego sterownika bo nie mogę znaleźć.

yyy a nie wystarczy wymienić końcówki ? https://device.esterownik.pl/device/3439/

Delphion1
26-04-2014, 11:06
Na lato kupujecie gorszy opał? Ja ciągle pomykam na 25 z Czeczota i się zastanawiam czy zmienić na coś lepszego?Może przynajmniej mniej sadzy i popiołu by było ;)
Na razie jest lepiej i taniej niż rok temu.Czasem zapominam ,że mam piec na węgiel i nauczyłem się mu nie przeszkadzać he he...
Teść z niebieskiego też zadowolony i niereformowalny ,przyzwyczajenia z zasypowego zostały.Czasem zastanawiam się czemu przy 85m2 nie poszedł w inne źródła np. gaz?