PDA

Zobacz pełną wersję : Rbr Ekouniwersal



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114

Maher
26-04-2014, 13:43
Na lato kupujecie gorszy opał? Ja ciągle pomykam na 25 z Czeczota i się zastanawiam czy zmienić na coś lepszego?Może przynajmniej mniej sadzy i popiołu by było ;)
Na razie jest lepiej i taniej niż rok temu.Czasem zapominam ,że mam piec na węgiel i nauczyłem się mu nie przeszkadzać he he...
Teść z niebieskiego też zadowolony i niereformowalny ,przyzwyczajenia z zasypowego zostały.Czasem zastanawiam się czemu przy 85m2 nie poszedł w inne źródła np. gaz?

Ja przejdę na brunatny, bo zostało mi na jeden zasyp i raczej daruje go sobie na zawsze (przynajmniej ten co mi został wychodził drożej w porównaniu do dużo droższego kamiennego). Myślałem nad zakupem kamiennego na przyszłe lato/zimę tylko mój sprzedawca sobie przegina (kupowałem w zimie po 820zł + transport, a teraz jest promocja/obniżka z 955 do 855zł, ciekawe kiedy była taka cena,czyli po zimie podniósł cenę o 35zł zamiast ją obniżyć w martwym sezonie).

karoka65
26-04-2014, 17:12
Kto żyje tylko ze sprzedaży węgla, kombinuje żeby coś sprzedać w sezonie martwym żeby jakoś przeżyć latem.
Ja mam cały rok te same ceny czy lato czy zima.
Wiaty pakuję latem jak jest suchy a nie teraz choć jest troszkę taniej i ma wystarczyć na cały rok, także nie mam różnic w cenie zakupu, jedynie zamówienia całopojazdowe idą na bieżąco.

SUSPENSER
26-04-2014, 19:27
Na lato kupujecie gorszy opał? Ja ciągle pomykam na 25 z Czeczota i się zastanawiam czy zmienić na coś lepszego?Może przynajmniej mniej sadzy i popiołu by było ;)
Na razie jest lepiej i taniej niż rok temu.Czasem zapominam ,że mam piec na węgiel i nauczyłem się mu nie przeszkadzać he he...
Teść z niebieskiego też zadowolony i niereformowalny ,przyzwyczajenia z zasypowego zostały.Czasem zastanawiam się czemu przy 85m2 nie poszedł w inne źródła np. gaz?

Nie tyle chodzi o gorszy co o to, żeby miał odpowiednią ilość popiołu i długo żar trzymał, żeby podtrzymanie było jak najrzadziej.

Co do gazu znam przypadki wyrzucenia kotła gazowego i wstawienia do piwnicy w starym budownictwie kotła na ekogroszek [ przy powierzchni mieszkania 60 m2 kocioł 19 kW znacznie przewymiarowany ] gdzie koszty ogrzewania spadły prawie o połowę [ sąsiad z identycznym mieszkaniem pozostał przy gazowym ] więc byłbym ostrożny we wprowadzaniu takich zmian.

djhiq
26-04-2014, 21:55
Jak ustawić sterownik żeby pompa co pracowala cyklicznie?

minertu
27-04-2014, 07:29
Jak ustawić sterownik żeby pompa co pracowala cyklicznie?
W tryb grzania i ustawienia zaawansowane Tryb pracy pompy CO dla reg. wewnętrznego.

pawko_
27-04-2014, 09:11
Nie tyle chodzi o gorszy co o to, żeby miał odpowiednią ilość popiołu i długo żar trzymał, żeby podtrzymanie było jak najrzadziej

Hmm to co byś zmienił u mnie patrząc na wykres ? Bo chyba prawie caly czas kocioł jest w podtrzymaniu. Palę Ruskim z Bykowa.

zbigmaz01
27-04-2014, 10:08
Hmm to co byś zmienił u mnie patrząc na wykres ? Bo chyba prawie caly czas kocioł jest w podtrzymaniu. Palę Ruskim z Bykowa.A co ty chcesz jeszcze zmieniać? Ostatnie dni spalasz po 2kg na dobę a chcesz jeszcze mniej?

wuwok
27-04-2014, 11:31
Hmm to co byś zmienił u mnie patrząc na wykres ? Bo chyba prawie caly czas kocioł jest w podtrzymaniu. Palę Ruskim z Bykowa.
Nie macie zimno w domu?Masz dobrze że cie wystarcza 19 stopni.

pawko_
27-04-2014, 15:19
Wuwok, ja w domu jestem od czasu do czasu. Jeszcze nie mieszkam. Zbigmaz a da się :) ?

zbigmaz01
27-04-2014, 15:27
Wuwok, ja w domu jestem od czasu do czasu. Jeszcze nie mieszkam. Zbigmaz a da się :) ?Nie wszyscy w to dają wiarę :)

grzeh2000
27-04-2014, 15:48
Mi obecnie spala około 3kg/d.Mozliwa jest praca od grzania do grzania bez podtrzymania?3kg/d to dobry wynik?

Piotrek42
27-04-2014, 15:57
Nie tyle chodzi o gorszy co o to, żeby miał odpowiednią ilość popiołu i długo żar trzymał, żeby podtrzymanie było jak najrzadziej.

Co do gazu znam przypadki wyrzucenia kotła gazowego i wstawienia do piwnicy w starym budownictwie kotła na ekogroszek [ przy powierzchni mieszkania 60 m2 kocioł 19 kW znacznie przewymiarowany ] gdzie koszty ogrzewania spadły prawie o połowę [ sąsiad z identycznym mieszkaniem pozostał przy gazowym ] więc byłbym ostrożny we wprowadzaniu takich zmian.

Czekaj powiem ci w następnym sezonie grzewczym...bedę miał gaz az sam jestem ciekawy ile wyjde za sezon.

zbigmaz01
27-04-2014, 16:03
Mi obecnie spala około 3kg/d.Mozliwa jest praca od grzania do grzania bez podtrzymania?3kg/d to dobry wynik?

Jak zwiększysz histerezę na CO to dotrzyma do tych 130min :)
U mnie schodzi teraz około 7kg ale ja jeszcze grzeję w nocy, mam autolato na 11*C ale staram się utrzymywać temp. :)

Masz dobry wynik :)
Ostatnie 3 dni 2.73 :)

wuwok
28-04-2014, 18:24
Jak zwiększysz histerezę na CO to dotrzyma do tych 130min :)
U mnie schodzi teraz około 7kg ale ja jeszcze grzeję w nocy, mam autolato na 11*C ale staram się utrzymywać temp. :)

Masz dobry wynik :)
Ostatnie 3 dni 2.73 :)

17-04-2014 -zasypałeś około 120kg węgla
27-04-2014 zasypałeś około 110kg węgla

xxxxxdevice/3909/[/url]

Czyli średnia z tego okresu wychodzi ci wyższa, bo około 11kg węgla .Oczywiście należy wspomnieć o SOLARACH które dogrzewają CWU :D
Masz racje da się :) . Dziwne to ze kilku magików przestało pokazywać swoje spalanie.Stało się po akcji jednego z kolegów który na podstawie dat zasypów obliczył ilość spalonego węgla
Kolejna sprawa ze praktycznie ciągle zmieniasz coś w piecu..i z ciekawości zadam pytanie,PO CO??.
Nie atakuje nikogo,po prostu nie lubię naginania prawdy.
Te 11kg uważam ze niezły wynik na ten metraż i ocieplenie domu.
To zastanowiło mnie ze mając dużo lepsze ocieplenie ,mniejszy dom spalanie miałem niewiele mniejsze:).
Często ludzie czytają,porównują spalanie.Szukają ekonomicznego kociołka i wybierają..bo ten tak mało pali na tylu metrach to czyli mam o polówkę mniej to będzie mniej jeszcze spalał.
Tu generalnie są producenci 3 kociołków i każdy jest stosunkowo dobrym wyrobem.Różnią się tak naprawdę niewiele i wiele zależy od PALACZA ,ocieplenia,i wykonanej instalacji CO.
Te czynniki sprawiają ze mało czy dużo palimy.

zbigmaz01
28-04-2014, 21:53
Moja średnia była podana za ostatnie trzy dni tak jak jest podane dla grzeh2000 a co do twoich wyliczeń to może i jest podobnie. Nie interesuje się tym, mam za mało czasu a spalanie ? niech spala tyle ile potrzebuje, dla paru zł. nie będę robił prób na które nie mam czasu. Mam mieć ciepło i ciepłą CWU, mało obsługowe, i to jest mój priorytet. Prosto i bezboleśnie.
A zmiany w piecu? Coś kombinuję i sprawdzam. Nie wszystko to co widać wskazuje to co pisze. Mam duży dom, dużo ludzi i dużą instalację. Chcę to tak zrobić abym ja był zadowolony i domownicy umieli to obsługiwać a nie tylko ja, dlatego to co jest na mojej instalacji ma działać tak jak ja chcę a nie ona.
Testy, testy, testy.
Mam sterownik z małą liczbą gniazd i sterowań, to jest dla mnie kłopot a instalacja z jedną pompą mnie nie interesuje bo jest nie dla mnie.

PS
Jeżeli już piszesz o moim zużyciu to sprawdziłem i w tabelce za ostatnie 7 dni czyli tak jak wyświetla na starcie podaje 257134

SUSPENSER
29-04-2014, 18:07
Czekaj powiem ci w następnym sezonie grzewczym...bedę miał gaz az sam jestem ciekawy ile wyjde za sezon.

Ok czekam na info.

Póki co grzeję PPC ale po łykendzie odpalę kocioł I zobaczę Ile węgla będzie schodzić na samo cwu oraz jaki sver uzyskam.

zbigmaz01
29-04-2014, 21:59
wuwok...kolego,pamietaj.Do "elity" już nie należysz.Nie wnikaj bo rozmowy staną się niemiłe.Kolega w84u wyliczył zimową porą spalanie jednego z najlepszych dostawców kotłów,sterowników,opału etc etc.I co?Stał się cud.statystyki do dziś są niewidzialne :)
Pokazuj dalej sterownik,będziesz miał dalej temat do zastanowień i do poczytania.
Pozdrawiammmmmm :) Co za elity?może jeszcze kasty, grupy itd itp i co tym chcesz udowodnić? To że ktoś komuś zarzuca że spalił więcej ? Nie znasz budynku, nie znasz instalacji i po co to liczenie? Statystyki pokazuję jak chcę i komu chcę a to tylko po to aby nie tłumaczyć się że nie jestem wielbłądem. Nie mam zamiaru nikogo oszukiwać bo nie mam w tym żadnego interesu. A to ile spali zależy od mojego ustawienia sterownika, mojego domu i upodobań mojej rodziny. To co piszesz o Wieśku to powinieneś napisać o mnie, ja ukryłem statystyki grubo przed nim.

Piotrek42
29-04-2014, 23:08
Ok czekam na info.

Póki co grzeję PPC ale po łykendzie odpalę kocioł I zobaczę Ile węgla będzie schodzić na samo cwu oraz jaki sver uzyskam.

Grzegorz.. a co masz takie ostre jazdy w góre na tej pc?? nie wyrabia w taniej? bo to mi wygląda na grzanie grzałkami...

SUSPENSER
30-04-2014, 06:06
Grzegorz.. a co masz takie ostre jazdy w góre na tej pc?? nie wyrabia w taniej? bo to mi wygląda na grzanie grzałkami...

Grzałki są wyłączone programowo a powietrze wlotowe ma 19-21*C więc nie mają powodu się włączać.

"Jazdy" są wtedy gdy wyłącza się grzanie CO i pompa ładuje zasobnik do 60*C, żeby CWU wystarczyło przy 120 litrowym zasobniku.

Dzięki za czujność :)

djhiq
30-04-2014, 13:22
Czym się kierować żeby poprawnie ustawić podtrzymanie. Będę narazie palił czechem zatem jak ktoś ma już coś sprawdzonego to poproszę. Narazie nie wygasa i wydaje mi się że jest ok ale pytam na przyszłość gdyby mi akurat przyszło palic czymś innym np chwałowicami (średniM)

cichy777
30-04-2014, 16:49
Ja palę cały rok Chwałowicami więc możesz zerknąć na moje ustawienia: https://esterownik.pl/sterownik/2118
Od zakupu w 2012 roku cały czas idę na automacie i jestem zadowolony - kocioł czyszczę co zasyp (choć to nie zawsze konieczne) i 2 razy wybieram popiół tak aby nie wysypywał się z szufladki (na początku też wybierałem co zasyp). Komin suchy, w domu cieplutko, prawie nie ingeruję w ustawienia przez cały rok ,popiołu mało, czyszczenie to 5min roboty - nie wiem co by tu jeszcze polepszyć - w tym sezonie spaliłem w całości ok 2T groszku na165m2 podłogówki i140l CWU- za cały rok( wraz z grzaniem CWU latem) chyba zmieszczę się w 3T. Jedynie jak czytam o całkowitym braku sadzy w kotle pod sterem Boleckiego..... jeżeli w eCoal tak by było to byłoby już idealnie.

grzeh2000
30-04-2014, 20:03
Cichy/777 jak zszedles ponizej 42oC CO?,masz 39oC zadana.Ja ustawiam 42oC i obniżona o 3oC i nic.Dolna granica CO to 42oc.Da sie niżej?

cichy777
30-04-2014, 20:11
Szczerze powiedziawszy nie wiem ;-) ( coś tam słyszałem że sterownik ustawia ją automatycznie na 6stopni mniej niż zadana), - sama się taka ustawiła po załączeniu trybu lato i nie można jej zmienić. Posprawdzaj moje ustawienia -ja tam nic nie zmieniałem tylko załączyłem po okresie zimowym tryb lato. Może ktoś bardziej obeznany się wypowie? Chętnie się dowiem jak działa tryb lato
aaa... pamiętaj że mój pracuje w automacie,a twój w grupowym - tu chyba jest różnica, ale ta temperatura i tak nie jest istotna jak piec pracuje w ciągłym potrzymaniu -zauważ że nigdy nie spada do 39 stopni, tylko na krótko grzeje jak pobierze się dużo wody z CWU.

gary1982
04-05-2014, 21:47
Ustawienia użytkownika i tryb pracy CWU ustawić na Lato
Ja tak przełączyłem to i tak załączała mi się pompa od CO ;/

karoka65
04-05-2014, 22:11
Może zdarzyć się coś takiego.
Jeśli masz za "tłusto" ustawione parametry podtrzymania i kocioł nabiera coraz większej temp. może się włączyć wtedy pompka w celu jej rozładowania, takie zabezpieczenie przed przegrzaniem.

grzeh2000
05-05-2014, 17:26
Czy w trybie lato ustawenie 4 drogowego ma jakies znaczenie?,od 19.04 mialem właczone lato i spalał niecale 3kg/d,3.05 było nieale 4oC na zewn wiec właczylem grzanie do 04.5 do południa.Zona przekreciła 4 D w strone grzania.Od wczoraj wrociłem do lata ale dzisiejsze spalanie jak na razie ok 4.80kg/d.

karoka65
05-05-2014, 19:30
Jeśli z instalacją jest wszystko ok i nie przebija grawitacja to niema znaczenia ponieważ w LATO pompa CO się nie uruchomi, chyba że....
Patrz poprzedni post :)

adkwapniewski
05-05-2014, 20:18
Grzejecie jeszcze ? Chyba będę musiał rozpalić 0*C - 1*C na rtęciowym , elektroniczny pokazuje -2,5*C

Co ile kalibrujecie czujniki ?

zbigmaz01
05-05-2014, 20:25
Grzejecie jeszcze ? Chyba będę musiał rozpalić 0*C - 1*C na rtęciowym , elektroniczny pokazuje -2,5*C

Co ile kalibrujecie czujniki ?U mnie przy gruncie dziś rano było -2, Jadąc do pracy w aucie pokazywało -1*C
Taka różnica to norma. Między +20 a -2 jest właśnie około 3*C różnicy sprawdzając rtęciowym.

adkwapniewski
05-05-2014, 20:35
przy gruncie - może to jest trop bo czujnik zew jest 0,5m nad ziemią (wychodzi z piwnicy) - nowy domek jest dość wysoko i nie osłonięty...

zbigmaz01
05-05-2014, 20:44
przy gruncie - może to jest trop bo czujnik zew jest 0,5m nad ziemią (wychodzi z piwnicy) - nowy domek jest dość wysoko i nie osłonięty...Mój jest wyprowadzony na 1,5m od ziemi.

mirek.cieply
05-05-2014, 21:37
Panowie pisze o awarii modułu po burzy napisałem do z elektor-systemu dostałem natychmiast odpowiedz i postępowałem zgodnie z zaleceniami nie dali mi zmarznąć
Panowie po wymianie wiadomości z panem MARKIEM z elektor-systemu choć juz miałem odłączony sterownik wyjąłem moduł, piec odpalił wszystko ze sterownikiem ok ,inna firma kazała by mi go wysłać to naprawią i skasują , moduł zamówiłem dzisiaj dostałem emalia ze moduł wysłany praca z tymi panami to przyjemność moduł może troszkę droższy niż na allegro ale wole sprawdzonych sprzęt niż niewiadomego pochodzenia

karoka65
05-05-2014, 21:39
To ci się udało że płyta ocalała :)

SiNi
05-05-2014, 21:50
Ja zaś jeśli chodzi o kalibrację czujników to zewnętrznym się nie przejmuję. Raz to zrobiłem i teraz w trybie auto-lato ustawiam temperaturę grzanie/CWU tak by zachować komfort cieplny w domku, a temperaturę zewnętrzną to sobie z rtęciowego odczytuję.

Mam pytanie odnośnie przyszłej przeróbki instalacji u siebie. Planuję ją w przyszłym roku wykonać, bo teraz nie dam rady, a trzeba zrobić jak najszybciej bo koszt ogrzewania zimą mnie puści z torbami.

Zastanawiam się czy nie byłoby dobrym rozwiązaniem puścić CO i CWU na jednej pompie. Pompa byłaby zasilana z wyjścia CWU w sterowniku (przynajmniej latem by nie musiała działać 24h, a zimą może bezpośrednio z gniazdka). Przed CO wstawiłbym prosty elektrozawór, który by się otwierał po załączeniu pompy CO w sterowniku. W tym wypadku CO i CWU obsłużyłbym jedną pompą - oszczędność w zakupie pompy i koszcie eksploatacji oraz ciepły powrót cały czas.
Aby zimą zapewnić stałą pracę pompy wystarczy odpowiednio "skalibrować" czujnik CWU i tym sposobem pompa będzie cały czas działać :)

Co o tym sądzicie?

zbigmaz01
05-05-2014, 21:55
Jakiej średnicy przewidujesz ten elektrozawór do CO? Przeglądnij ceny a stwierdzisz że jest podobny do pompy.

SiNi
05-05-2014, 22:29
Średnica niemała będzie. 1 cal, a może nawet 5/4. Dużo zależy też od tego ile prądu weźmie. Jeżeli kosztuje podobnie do pompy, ale bierze tyle co nic to trzeba przeliczyć co się bardziej opłaca.
Jak nie wypali to zasilanie CO i CWU zrobię podobnie jak teraz :) Na zimę mam zasilanie CO i CWU jedną pompą, temperaturę reguluję sobie termostatami przy grzejnikach. Na lato i okresy przejściowe po zakręceniu dwóch zaworów i odkręceniu dwóch kolejnych CO i CWU mają niezależne od siebie pompy. Grawitacja mi przebija, więc niestety muszę latać do piwnicy jak nie chcę grzać atmosfery.

zbigmaz01
05-05-2014, 22:39
To ceny przy takich średnicach nie będą niskie, kiedyś też tak myślałem ale dałem sobie spokój a też szukałem 1"
Może ceny trochę spadły, ja zacząłem szukać jakieś 2 lat temu. Zostało bez nich :)

SiNi
05-05-2014, 22:45
A może da się zrobić w bardzo prosty sposób by grawitacja nie przebijała gdy tego nie chcemy? Jak będzie potrzeba to ją przywrócić i wtedy żadne zawory nie potrzebne, bo głównie na tym mi zależy.

zbigmaz01
05-05-2014, 22:55
Zawór różnicowy.

SiNi
05-05-2014, 23:25
Właśnie u mnie różnicowy puszcza ciepłą wodę na centralne nawet gdy mam 45deg na kotle. Jak zakręcę zawór główny na centralne to widać różnicę w spalaniu i to sporą.

mark3k
06-05-2014, 05:34
Zawór zwrotny (ze sprężynką i grzybkiem Cu , nie plastikiem) na CO za pompą i powinien problem zniknąć. Pompa bez problemu pokona opory zaworu zwrotnego, a grawitacja raczej nie da rady. Prosto, tanio i bez obsługowo.

SiNi
06-05-2014, 06:19
No i jak na razie stoimy w miejscu:p. Napiszę jeszcze raz. Chciałbym by przy normalnym użytkowaniu obieg wody w CO był wymuszony pompą, a nie grawitacyjnie. Jednak w razie jakiejś awarii tj. braku prądu czy uszkodzeniu pompy można było szybko przełączyć się na obieg grawitacyjny. Pompę mam na obejściu aby właśnie grawitacja działała i działa aż za dobrze, bo przy 45deg na kotle zagrzeję grzejniki całkiem przyzwoicie.
Widzę, że tanio nie osiągnę tego co chcę, więc pozostaje mi ciągłe latanie do piwnicy lub wydanie sporej kasy na elektrozawór.

minertu
06-05-2014, 07:17
To proponuję zawór 4D (przynajmniej u mnie to działa).
Robi się spinka ciepłej wody z zimną i ruchu wody nie ma.

MARTINOS
06-05-2014, 08:22
Ja mam też duży problem z grawitacją - pisałem już o tym wcześniej. Stara i pojemna instalacja. Ciepła woda z pieca jest wręcz wysysana z pieca :yes:
Mam zawór 3D przed pompą i zaworem różnicowym (połaczone równolegle). Latem po prostu skręcam zawór.

Moja metoda i instalacja zaworu zwrotnego nad pompą jest trochę wbrew logice przy obecnosci zaworu różnicowego - bo tak naprawdę różnicowy pełni wtedy tylko rolę ozdobnika kotłowni, prawda?

Szczerze mówiąc latem grawitacja nie przeszkadza mi tak jak zimą czy w okresach przejściowych. Teraz po prostu skręcam zawór 3D a przy letnich ustawieniach cięzko na piecu przekroczyć choćby 60 stopni więc obaw nie mam.

Czytałem wiele, paru fachowców u mnie było. Nikt nie był w stanie zaradzić temu zjawisku. :no:

minertu
06-05-2014, 08:33
Oj tam.
Masz instalację zrobioną pod grawitację i tyle.

mark3k
06-05-2014, 08:55
No i jak na razie stoimy w miejscu:p. Napiszę jeszcze raz. Chciałbym by przy normalnym użytkowaniu obieg wody w CO był wymuszony pompą, a nie grawitacyjnie. Jednak w razie jakiejś awarii tj. braku prądu czy uszkodzeniu pompy można było szybko przełączyć się na obieg grawitacyjny. Pompę mam na obejściu aby właśnie grawitacja działała i działa aż za dobrze, bo przy 45deg na kotle zagrzeję grzejniki całkiem przyzwoicie.
Widzę, że tanio nie osiągnę tego co chcę, więc pozostaje mi ciągłe latanie do piwnicy lub wydanie sporej kasy na elektrozawór.

Sorry, nie doczytałem głębi problemu.
Tanio i skutecznie nie zrobisz, u mnie 4D + siłownik + sterownik + w razie awarii sprzętu: manual na zaworze. Skutecznie jest i full automat, ale tania niestety nie jest. jeśli chcesz tanio, to zawór kulowy + siłownik "własnej" roboty np. z wycieraczki samochodu lub coś wolniejszego, dwa mikrowyłączniki krańcowe i jakiś przełącznik L-P i oczywiście sporo własnej pracy i chęci lub kup siłownik gotowy i zepnij to razem. Elektrozawór o Fi ok: 1 do 5/4" pobiera ok 25W lub więcej, czyli nie mało, a kosztuje grubo i musi mieć pełne otwarcie (takie jak zawór kulowy) , a przynajmniej powinien mieć sporą przepustowość.

MARTINOS
06-05-2014, 10:22
Oj tam.
Masz instalację zrobioną pod grawitację i tyle.

I pewnie zaakceptowałbym to gdyby grawitacja działa na 100% instalacji :p
Mam ponad 20 grzejników na 2 kondygnacjach i niestety część bez pompki grzeje ciut ciut lub w ogóle. Ale to juz inna historia...

bpiter79
07-05-2014, 12:00
Minertu masz zapchaną skrzynkę, nie mogę wysłać wiadomości na priv.

prz3kus
07-05-2014, 14:24
O jaka odmiana na ES :)

bobasxx
07-05-2014, 15:41
O jaka odmiana na ES :)

Ciężko się odnaleźć, ale statystyki fajne ;)

grzeh2000
07-05-2014, 16:49
Działa wam podglad kociołka?Oki działa juz

zbigmaz01
07-05-2014, 16:54
Działa wam podglad kociołka?Oki działa juzMnie działa i twój też widać.

minertu
07-05-2014, 20:18
Minertu masz zapchaną skrzynkę, nie mogę wysłać wiadomości na priv.
Tak,w pracy byłem już możesz pisać.

grzeh2000
08-05-2014, 05:05
Moze mnie ktos oświecić?,srednie zuzycie mam wieksze od całkowitego,natomiast kosz sredni koszt mniejszy od calkowitego.Chodzi o statystyki

zbigmaz01
08-05-2014, 05:20
Liczy do końca dnia a on jeszcze się nie skończył

grzeh2000
09-05-2014, 04:57
Statystyki za 08.05 czyli za cały dzien.Srednie zuzycie 2,2kg/d-całkowite 2,0kg/d.Sredni koszt 1,6pln/d-całkowity 2,0pln/d.Cos to sie p.Zbigniewie nie zgadza z pana odpowiedzia?

zbigmaz01
09-05-2014, 06:43
Statystyki za 08.05 czyli za cały dzien.Srednie zuzycie 2,2kg/d-całkowite 2,0kg/d.Sredni koszt 1,6pln/d-całkowity 2,0pln/d.Cos to sie p.Zbigniewie nie zgadza z pana odpowiedzia?
Na esterownik jużcoś pisali o tej zmianie liczenia, poczytaj. Ja odpowiedzialne nie patrząc na statystyki a tak było wcześniej a teraz jest inaczej

minertu
09-05-2014, 07:10
Będzie to sprawdzone.

minertu
09-05-2014, 08:42
Powinno być ok.

Maher
09-05-2014, 20:46
Statystyki za 08.05 czyli za cały dzien.Srednie zuzycie 2,2kg/d-całkowite 2,0kg/d.Sredni koszt 1,6pln/d-całkowity 2,0pln/d.Cos to sie p.Zbigniewie nie zgadza z pana odpowiedzia?

O ile w nowej odsłonie się nic nie pozmieniało to w statystykach pokazuje jeden dzień nie od 0.00 tylko od 1.00 do 24.00 (czyli 23 godziny) i stąd ta rozbieżność.

djhiq
09-05-2014, 21:43
Czy u was cyrkulacja CWU też tak wychładza bojler ?? U mnie gdy nie mam załączonej pompy woda w bojlerze wychładza sie o 2*C w jakieś 10h. Gdy włączę pompę cyrkulacyjną spadek o 2*C następuje już po ok 1,5h (przy praktycznie zerowym jej zużyciu) Myślicie że to jest normalne? Oczywiście wszystkie rurki w izolacji

adkwapniewski
09-05-2014, 21:50
Czy u was cyrkulacja CWU też tak wychładza bojler ?? U mnie gdy nie mam załączonej pompy woda w bojlerze wychładza sie o 2*C w jakieś 10h. Gdy włączę pompę cyrkulacyjną spadek o 2*C następuje już po ok 1,5h (przy praktycznie zerowym jej zużyciu) Myślicie że to jest normalne? Oczywiście wszystkie rurki w izolacji

tak, to normalne

dlatego nie robiłem cyrkulacji - nic się nie stanie jak poczekają chwilkę na ciepłą wodę ...

wskazówka
09-05-2014, 23:24
Tak,w pracy byłem już możesz pisać.

Co to za praca,zero poszanowania ;)

I powiem z pełną świadomością, że nie żałuję absolutnie ani jednej złotóweczki wydanej na ten cel, a więcej znając już efekt tej modernizacji uważam, że warto wydać nawet 100tys. żeby żyć jak człowiek, a nie jak górnik na przodku we własnym domu:P Pozdrawiam

minertu
09-05-2014, 23:31
Co to za praca,zero poszanowania ;)
Poszanowania zero? hm wróć do postów z roku 2011 tam pisałem czym się zajmuję.

minertu
09-05-2014, 23:37
Do tego co napisał map78. Co ma górnik do wiatraka? Tak samo zapierdala do roboty jak każdy inny.Tak samo jak Ty czy ktoś inny.

minertu
10-05-2014, 05:10
Arturo daj sobie już na luz.

minertu
10-05-2014, 05:16
Chyba jesteś po szychcie ;)
Tak jestem po szychcie.


Przynajmniej dla mnie dom to nie "przodek" a coś co ma zapewnić komfort i relaks po pracy.
Spokojnie przez 5 dni ci zapewni a w 6 coś dla niego też możesz zrobić :)

Maher
10-05-2014, 08:28
tak, to normalne

dlatego nie robiłem cyrkulacji - nic się nie stanie jak poczekają chwilkę na ciepłą wodę ...

Wszystko w porządku jak masz kotłownie koło łazienki, u mnie jest po przeciwnej stronie domu i muszę czekać z 5 minut, dlatego aby nie wychładzać bojlera przez stale pracującą cyrkulacje i niepotrzebnie wylewać zimną wodę do kanalizacji u mnie jak chcę się kąpać mam zaprogramowany algorytm że po naciśnięciu włącznika w łazience pompa cyrkulacyjna włącza się na 3 minuty i zanim się wejdę pod prysznic woda jest już ciepła.

karoka65
10-05-2014, 09:14
Co ? Arturka znowu zbanowali ?
Ile on już tych nicków ma :)

karoka65
10-05-2014, 09:16
Co do cyrkulacji, jak wszystko ma swoje wady a i ma swoje zalety.

adkwapniewski
10-05-2014, 09:37
Co do cyrkulacji, jak wszystko ma swoje wady a i ma swoje zalety.


:)

Czasami posiadanie śfagrów ma swoje zalety - śfagier przyszedł na budowę i zamiast kolejnego pokoiku wymyślił łazienkę , pod nią idealnie stoi baniak cwu nad nią jest druga łazienka (na razie "w planach" , rurki powyprowadzane)

Jedynie do kuchni jest dalej ale , w kuchni nic się nie stanie jak ciepłej na chwilę nie będzie ...

karoka65
10-05-2014, 09:40
Taa i w biedzie jest z kim flaszkę obrócić :)

kowal1978
10-05-2014, 20:27
Kończy mi się zimowy opał. Co byście polecili na lato? Czecha z Ledvice czy coś innego?

djhiq
10-05-2014, 22:36
Kończy mi się zimowy opał. Co byście polecili na lato? Czecha z Ledvice czy coś innego?

Z czecha za dużo syfu. Bardziej się opłaca jakiś lekki czarny węgiel np Jaret

minertu
11-05-2014, 08:14
Wszystko w porządku jak masz kotłownie koło łazienki, u mnie jest po przeciwnej stronie domu i muszę czekać z 5 minut, dlatego aby nie wychładzać bojlera przez stale pracującą cyrkulacje i niepotrzebnie wylewać zimną wodę do kanalizacji u mnie jak chcę się kąpać mam zaprogramowany algorytm że po naciśnięciu włącznika w łazience pompa cyrkulacyjna włącza się na 3 minuty i zanim się wejdę pod prysznic woda jest już ciepła.
Tak właśnie robimy obecnie cyrkulację ciepłej wody.Poza sterownikiem choć on te opcję ma i tak aby uruchamiała się pompa wtedy kiedy z tej wody chcemy skorzystać.

minertu
11-05-2014, 08:16
:)

Czasami posiadanie śfagrów ma swoje zalety - śfagier przyszedł na budowę i zamiast kolejnego pokoiku wymyślił łazienkę , pod nią idealnie stoi baniak cwu nad nią jest druga łazienka (na razie "w planach" , rurki powyprowadzane)

Jedynie do kuchni jest dalej ale , w kuchni nic się nie stanie jak ciepłej na chwilę nie będzie ...
Generalnie nic bo obecnie raczej każdy ma w kuchni zmywarkę więc ciepłej wody mało kto używa.

TwojPan
13-05-2014, 14:10
Przepraszam że tutaj,ale może komuś się przyda na zapas taki wypas:
Sprzedam dwa używane sterowniki ecoal zakupione w 2013r
czerwiec i lipiec). Stan idealny,żadnych ingerencji w budowę.W komplecie
czujniki: CO-2szt,CWU-2szt,powrotu-2szt ,podajnika-2szt,spalin-2szt.
Sprzęt objęty gwarancją producenta.Cena za jedną sztukę 1200pln.
Możliwa niewielka negocjacja ceny.

Wlodek_PID
13-05-2014, 14:25
Na pewno pójdą jak świeże bułeczki.

TwojPan
13-05-2014, 14:32
Na pewno pójdą jak świeże bułeczki.
Taką mam nadzieje.Zacny sprzęt :) Na forum ES skasowali wszystkie ogłoszenia o sprzedaży,błyskawicznie,kilka sekund się utrzymało....Ciekawe,sami nie kupują ,a innym nie dadzą kupić....:)

fenix2
13-05-2014, 17:56
Przepraszam że tutaj,ale może komuś się przyda na zapas taki wypas:
Sprzedam dwa używane sterowniki ecoal ....


Czyli zostajesz przy Bolku.
A może wystaw te stery na Alle jak na ESk sie nie da.

grzeh2000
13-05-2014, 17:58
Jaką niedrogą pompe cyrkulacyjna polecacie?.Mam ibo ktora po roku czasu wyzionela ducha.Serwis podobno nie uznał gwarancji ze uszkodzenie powstało w skutek zabrudzenia(paprocha).Na razie tyle wiem ma przyjsc z powrotem pompa z pisemnym uzasadnieniem.Jest szansa cos wskorać?,odwolywac sie?

fenix2
13-05-2014, 19:11
Z tanich to może być Omnigena.

zbigmaz01
13-05-2014, 20:10
Jaką niedrogą pompe cyrkulacyjna polecacie?.Mam ibo ktora po roku czasu wyzionela ducha.Serwis podobno nie uznał gwarancji ze uszkodzenie powstało w skutek zabrudzenia(paprocha).Na razie tyle wiem ma przyjsc z powrotem pompa z pisemnym uzasadnieniem.Jest szansa cos wskorać?,odwolywac sie?Ja bym się odwołał, w instalacji posiadasz filtr założony przed pompą, instalacja wody zrobiona w plastiku więc o jakich zanieczyszczeniach oni piszą?. Do odwołania dołączył bym zdjęcia z podaniem daty kiedy były robione. Pewnie nic nie uzyskasz ale spróbować można, jak się uda to dobrze i będziesz miał pompę w zapasie a jak nie to i tak masz wydatek.

PS
Ze słyszenia to i tak się nie udaje :(

TwojPan
13-05-2014, 20:10
Czyli zostajesz przy Bolku.
A może wystaw te stery na Alle jak na ESk sie nie da.
Jasne ,że zostaję przy Bolku.Powód jest w linku do mego sterownika.
Sterowniki wystawiłem gdzie się da.Cena jest do negocjacji.

TwojPan
13-05-2014, 20:13
JSerwis podobno nie uznał gwarancji ze uszkodzenie powstało w skutek zabrudzenia(paprocha).Na razie tyle wiem ma przyjsc z powrotem pompa z pisemnym uzasadnieniem.Jest szansa cos wskorać?,odwolywac sie?
reklamowałem kiedyś Grund.....,nie było takiej gadki.Masz 100% pewności,że paproch tam był?Na przyszły raz,sprzęt do serwisu oddaje się czysty :)

adkwapniewski
13-05-2014, 20:43
Jasne ,że zostaję przy Bolku.Powód jest w linku do mego sterownika.
Sterowniki wystawiłem gdzie się da.Cena jest do negocjacji.


Novy tak z ręką na jajach ... serio 2,5-3kg na dobę ?

TwojPan
13-05-2014, 21:05
Jak masz takie duże jaja,to tak ;) Tutaj nie da się "fak-ować".Pomijam to,że rozbiór wieczorkami i nocą CWU jest zerowy,ustawiam go wtedy z tłem tak aby leciutko przebijał zadaną na 10-15 min i się odstawiał,za dnia rozbiór mam taki jak normalnie w domu mieszkalnym wieczorem,wtedy idzie inaczej.To nie dom mieszkalny a firma.
Myśl co tam sobie chcesz.Tylko daj mi link tylko do stera co go można prowadzić 5% mocy ustawień przerwa/podawanie....i nie wywalać opału z popielnika.
Ja mam tylko jedna pompę w układzie (chodzi na min 6W teraz)i zbiornik CWU z przed 9 lat co "gubi" temp.ostro.Przy grawitacji było by o niebo lepiej.

cichy777
13-05-2014, 22:30
Już od dłuższego czasu zastanawiam się nad zmianą stera na SPP, ale czy w moim przypadku jest sens -nie wiem . W tej chwili grzeję CWU i lekko-grawitacyjnie 3 suszarki w łazienkach i za ostatni tydzień spaliłem 4,2kg/dobę , a rozbiór CWU mam wieczorem i rano spory (wanna) .Ogólnie jestem zadowolony, lecz sadza w komorze spalania niestety jest. Porównując to do super osiągów novego - 3kg/dobę daje to oszczędność 37 kg węgla i na miesiąc - niby sporo, ale nie jestem tak zaawansowanym palaczem i chyba nie osiągnę równie dobrych wyników.( od zakupu pieca w 2012 roku jadę na automacie - nawet grupowego nigdy nie próbowałem- nie miałem powodu). Swoją drogą zastanawiam się jaka jest dolna granica spalania i samego tylko utrzymania gotowości palnika - 2kg/24H , 1kg/24H? żeby mieć jakiś punkt odniesienia ;-)
Chyba mój piec pracuje właśnie na 5% mocy i nie wywalam opału z popielnika ( nie miałem nigdy z tym problemu) więc można zerknąć:
https://device.esterownik.pl/device/2118/

karoka65
13-05-2014, 22:38
cichy, Bolecki daje stery do testów, jeśli masz ciągotki to najpierw spróbuj, zobaczysz jakie są różnice a później zdecyduj, myślę że tak będzie rozsądnie.

TwojPan
13-05-2014, 22:43
Swoją drogą zastanawiam się jaka jest dolna granica spalania i samego tylko utrzymania gotowości palnika - 2kg/24H , 1kg/24H? żeby mieć jakiś punkt odniesienia ;-)
Chyba mój piec pracuje właśnie na 5% mocy i nie wywalam opału z popielnika ( nie miałem nigdy z tym problemu) więc można zerknąć:
https://device.esterownik.pl/device/2118/

Właśnie ta drogą sobie idź.Dodatkowo pomyśl o plusowych aspektach prowadzenia kotła jakie daje ci alternatywa (ster jaki sobie podpatrzyłeś).Czyli -ruch spalin w kominie,kotle itd.Każdy ma inne priorytety.Twój piec ,nie pracuje na 5% mocy zadanej.Pracuje na 5% mocy jaką może wytworzyć,a to wielka różnica.
Co do pochlebnych (dziękuję) wyrazów pochwały,to każdy z tym sterownikiem sobie poradzi.Na pewno bezproblemowo i bez wielkich doświadczeń .
Co do "gotowości" palnika to powiem tak.Poszukaj mi innego stera który da się tak prowadzić z palnikiem CO na groch,na zakichane 5% zadanej mocy.

P.S.
Ja właśnie jadę na automacie,utrzymując temp.CO o 6deg wyższą niż ty.Sam wiesz co to znaczy. :)

grzeh2000
14-05-2014, 05:08
Na coali spalam ok 2,3kg/d,120L zbiornik 1 dorosła i 2 dzieci

wuwok
14-05-2014, 05:41
Na coali spalam ok 2,3kg/d,120L zbiornik 1 dorosła i 2 dzieci

Na jaki metraż domu?dogrzewasz dom?ile temp w domu? Kolejne pytanie masz sadze w piecu?

FeniX1
14-05-2014, 12:52
Jak włączyć statystyki dla RBR ? mam najnowsza wersję 3.1.8. a statystyk nigdy nie miałem... Tzn chce widzieć Ile spalam na dobę ile na miesiac jaki koszt itd o te statystyki chodzi.

bobasxx
14-05-2014, 13:11
Jak włączyć statystyki dla RBR ? mam najnowsza wersję 3.1.8. a statystyk nigdy nie miałem... Tzn chce widzieć Ile spalam na dobę ile na miesiac jaki koszt itd o te statystyki chodzi.

Musisz dodać wpis o zakupie paliwa i prawidłowo go wypełnić.
Odpowiadając na następne pytanie, ilość podawanego opału na minutę zależy od jego granulacji. Na początek wpisz 0,32 kg/minutę, po całym zasypie przeliczysz i skorygujesz.

FeniX1
14-05-2014, 16:36
Kolejne pytanie to.... Gdzie to się dodaje ?

zbigmaz01
14-05-2014, 17:00
Kolejne pytanie to.... Gdzie to się dodaje ?Wchodzisz na str. esterownik.pl, logujesz się , po lewej wchodzisz w moje konto, po prawej masz małe ikony, tam wchodzisz w statystyki, wybierasz zakładkę zdarzenia i tu pod spodem masz "dodaj wpis"
:)

FeniX1
14-05-2014, 17:02
Znalazłem, dziękuje bardzo za naprowadzenie.

zbigmaz01
14-05-2014, 17:18
Znalazłem, dziękuje bardzo za naprowadzenie.Czasami lepiej zapytać niż błądzić :)

grzeh2000
14-05-2014, 18:38
Na jaki metraż domu?dogrzewasz dom?ile temp w domu? Kolejne pytanie masz sadze w piecu?!20m2,dogrzewałem 1 dzien 4 lub 5 maj.W domu na dole 23,5 w sypialniach powyzej 21oC.Sadzy nie szary nalot.Dzisiaj to nawet ponizej 2kg/d

adkwapniewski
14-05-2014, 19:37
!20m2,dogrzewałem 1 dzien 4 lub 5 maj.W domu na dole 23,5 w sypialniach powyzej 21oC.Sadzy nie szary nalot.Dzisiaj to nawet ponizej 2kg/d


Czym palisz ?

grzeh2000
14-05-2014, 19:43
A ja wiem?U mnie w mieścinie to sami nie wiedzą albo nie chca mowic co mają.Ekogroch i tyle.Taki drobniejszy czarny.W zimie miałem bardziesz szary taki troche szklacy i wiekszy.Odnosnie pomy IBO co mi padła to wina jest moja ze wzgledu na kamien zawarty w wodzie!!!!.I co najlepsze to mam zaplacic 40 zl to mi dopiero odeślą.No jaja nie z tej ziemi.Co radzicie?

wuwok
15-05-2014, 06:37
!20m2,dogrzewałem 1 dzien 4 lub 5 maj.W domu na dole 23,5 w sypialniach powyzej 21oC.Sadzy nie szary nalot.Dzisiaj to nawet ponizej 2kg/d
To jest 120 m2 użytkowej? Ciepło masz w domu jeśli brak dogrzewania go. U nas ranki są zimne, około 5 stopni. Bez grzania Nie mam szansy mieć 23 stopnie pomimo ocieplenia domu. Jakie masz ocieplenie domu? Może tu tkwi sekret twojego niskiego spalania.

djhiq
15-05-2014, 06:37
Jaką niedrogą pompe cyrkulacyjna polecacie?.Mam ibo ktora po roku czasu wyzionela ducha.Serwis podobno nie uznał gwarancji ze uszkodzenie powstało w skutek zabrudzenia(paprocha).Na razie tyle wiem ma przyjsc z powrotem pompa z pisemnym uzasadnieniem.Jest szansa cos wskorać?,odwolywac sie?

Polecam od razu rzecznika praw konsumenta i już masz nową pompę bądź kaskę za jej zakup. Jak już załatwisz to się odezwij dam ci adres gdzie mozesz mi wysłać kratkę piwa :)

75max
15-05-2014, 07:06
U mnie podłogówka w kuchni jest jeszcze włączona i jeden grzejnik w łazience CWU jest na grawitacji czasami jeszcze odkręcają grzejniki w pokojach bo mam parę zmarzluchów w domu. Generalnie piecyk pracuje od końca czerwca nie był ani raz gaszony zadowolenie 100% mogę stwierdzić że to był udany zakup :yes:

karoka65
15-05-2014, 09:39
To jest 120 m2 użytkowej? Ciepło masz w domu jeśli brak dogrzewania go. U nas ranki są zimne, około 5 stopni. Bez grzania Nie mam szansy mieć 23 stopnie pomimo ocieplenia domu. Jakie masz ocieplenie domu? Może tu tkwi sekret twojego niskiego spalania.
wuwok doszukujesz wszędzie sekretów :)
a może ten sekret tkwi w tym że piszący w tym wątku to sami oszuści albo palą po prostu w innym kotle niż twój :)

wuwok
15-05-2014, 10:11
wuwok doszukujesz wszędzie sekretów :)
a może ten sekret tkwi w tym że piszący w tym wątku to sami oszuści albo palą po prostu w innym kotle niż twój :)
Przewrazliwiony jesteś. Usiłuje zrozumieć jak można spalać 2kg na dobę, mieć CWU i 24 stopnie ciepła w mieszkaniu. A powód prozaiczny, też tak chcę. Dzięki dociekliwosci mojej mam przyzwoite spalanie. Ale zamiast 5,5kg chce spalić 2kg. Ocieplenie mam dość dobre więc muszę szukać sekretu, sposobu na obniżenie spalania. Podejrzewam że sekretem jest umiejętności palacza, hmm kolor pieca. A na poważnie jeśli teraz ktoś ma 2kg spalania na dobę to w lecie ile? 0, 5kg? Do tego brak sadzy na ecoalu? To jest dobry ster ale sadze on umie wytworzyć... Czasami lubię zagłębić się w temat, to chyba dobrze.

karoka65
15-05-2014, 10:33
Na pewno umiejętności przynoszą najwięcej ale i sam kocioł chyba też swoje robi.
Nie będę przytaczał innych wcześniejszych wpisów żeby nie rozpętała się następna nawałnica :)
Przewrażliwiony ? Dlaczego ?
Wuwok jeszcze trochę a nikogo nie będzie obchodzić czy masz w kotle czarno, siwo czy różowo najważniejsze będzie to co wskażą przyrządy pomiarowe odczytujące to co twój kocioł emituje do atmosfery.
Czy te podbicia nadmuchu i siwa komora która cię tak podnieca będą szły w parze z tą niską emisją zobaczymy.
Zastanów się na spokojnie jeśli masz tak czysto w kotle to co dzieje się z tym całym miodem który pozostaje po spaleniu węgla ?

wuwok
15-05-2014, 11:32
Na pewno umiejętności przynoszą najwięcej ale i sam kocioł chyba też swoje robi.
Nie będę przytaczał innych wcześniejszych wpisów żeby nie rozpętała się następna nawałnica :)
Przewrażliwiony ? Dlaczego ?
Wuwok jeszcze trochę a nikogo nie będzie obchodzić czy masz w kotle czarno, siwo czy różowo najważniejsze będzie to co wskażą przyrządy pomiarowe odczytujące to co twój kocioł emituje do atmosfery.
Czy te podbicia nadmuchu i siwa komora która cię tak podnieca będą szły w parze z tą niską emisją zobaczymy.
Zastanów się na spokojnie jeśli masz tak czysto w kotle to co dzieje się z tym całym miodem który pozostaje po spaleniu węgla ?
Sam kiedyś twierdzileś że siwa komora świadczy o poprawnym spalaniu węgla. Coś się zmieniło? Ja piec dalej mam ten sam, palnik, wymiennik. Jedynie sama forma sterowania jest inna .lecz podobna gdyż ecoal to automat, brak odstawiania się. SPP działa podobnie czyli tło sprawia że palnik się nie odstawia. Dziwne to że te kotły co najmniej palą są niedostępne publicznie. Jeśli jeszcze napisze że na grupowym śmiga to...
Aha pył zostaje, osadza się. Zmartwie Cię ale sąsiedzi nie mają sadzy na parapetach dzięki mojemu kotłowi. Kiedyś ktoś pisał że palił 2kg i po zagladnieciu w jego ster okazało się że na dworze jak i w domu miał 19 stopni. Nawet według strony Juzefa poprawnie dość spalam opał, nie wspomnę o tym że mój dom według niego jest dość ciepły . Ale dążę do doskonałości czyli 1kg na tydzień. I nie kieruje mną zawiść a zdrowa ciekawość..

wuwok
15-05-2014, 11:37
Na coali spalam ok 2,3kg/d,120L zbiornik 1 dorosła i 2 dzieci
Chciałem podglądać twoje ustawienie ecoala.. Coś strona się nie ładuje. Jakbyś mógł udostępnić publicznie, myślę że nie tylko ja skorzystam na tym. Każdy chyba uważa z obecnych że fajnie móc urwać z kilogram. Dziękuję w imieniu wszystkich zainteresowanych obniżeniem spalania.

TwojPan
15-05-2014, 11:52
Sam kiedyś twierdzileś że siwa komora świadczy o poprawnym spalaniu węgla. Coś się zmieniło? Ja piec dalej mam ten sam, palnik, wymiennik. Jedynie sama forma sterowania jest inna .lecz podobna gdyż ecoal to automat, brak odstawiania się. SPP działa podobnie czyli tło sprawia że palnik się nie odstawia. Dziwne to że te kotły co najmniej palą są niedostępne publicznie. Jeśli jeszcze napisze że na grupowym śmiga to...
Aha pył zostaje, osadza się. Zmartwie Cię ale sąsiedzi nie mają sadzy na parapetach dzięki mojemu kotłowi. Kiedyś ktoś pisał że palił 2kg i po zagladnieciu w jego ster okazało się że na dworze jak i w domu miał 19 stopni. Nawet według strony Juzefa poprawnie dość spalam opał, nie wspomnę o tym że mój dom według niego jest dość ciepły . Ale dążę do doskonałości czyli 1kg na tydzień. I nie kieruje mną zawiść a zdrowa ciekawość..

Na forum ES w wątku Deweloperskim VERB podaje emisję CO2 w czasie pracy i odstawienia.Zobacz co wskazuje aparatura.Największy syf leci do nieba jak kocioł się odstawi.

karoka65
15-05-2014, 12:00
Wuwok zmartwię cię u mnie nawet na bruli jest siwo i na standardowym oprogramowaniu bez zmiany ilości podań jedynie inna dmuchawa.
Zobacz jak zimą tak i latem przy grzaniu tylko cwu nic nie grzebię.
U mnie niema kolorowych plam ze zmianami co godzinę.
Może to ten sekret :) i sekret wszystkich kowalskich którzy kupują kocioł po to by dogrzewać swoje domki a nie mieć zabawki przy której siedzą non-stop i kręcąc niejednokrotnie nie wiedząc nawet czym i w jakim celu.
Ot tak żeby mieć sobie na co ponarzekać :)

wuwok
15-05-2014, 12:47
Wuwok zmartwię cię u mnie nawet na bruli jest siwo i na standardowym oprogramowaniu bez zmiany ilości podań jedynie inna dmuchawa.
Zobacz jak zimą tak i latem przy grzaniu tylko cwu nic nie grzebię.
U mnie niema kolorowych plam ze zmianami co godzinę.
Może to ten sekret :) i sekret wszystkich kowalskich którzy kupują kocioł po to by dogrzewać swoje domki a nie mieć zabawki przy której siedzą non-stop i kręcąc niejednokrotnie nie wiedząc nawet czym i w jakim celu.
Ot tak żeby mieć sobie na co ponarzekać :)
Ja nie narzekam, tylko pytam jak można spalać 2kg i mieć 24 stopnie w domu, wody ciepłej pod dostatkiem. Też tak chcę, dom mam dość ciepły i zapewniam że fachowcy byli pilnowani. 1 zima za nami i sprawność wyszła niezła. Ta zima będzie lepsza bo mam jareta, i już jakieś doświadczenie w spalaniu węgla. Do pisania o ciągłych zmianach to akurat czy na miśku czy na spp ustawiam koryguje i tyle. Myślę że tu chodzi ci o jedną osobę i wiemy że ona umie palić. A właśnie skąd wiesz jaki masz wymiennik jak nie palisz w piecu?

adkwapniewski
15-05-2014, 12:50
Wczoraj rozpaliłem ,podłoga prawie się rozgrzała - nie mogłem dać w pi..dę bo płytki na podłodze schną ... u mnie zimno się zrobiło (śnieg w górach)

Zaktualizuję do najnowszej wersji i włączę grupowe tak jak grzech`u - zobaczymy ...

Kocioł stoi w chłodnej piwnicy - może tu jest pies pogrzebany ?

wuwok
15-05-2014, 12:58
Wczoraj rozpaliłem ,podłoga prawie się rozgrzała - nie mogłem dać w pi..dę bo płytki na podłodze schną ... u mnie zimno się zrobiło (śnieg w górach)

Zaktualizuję do najnowszej wersji i włączę grupowe tak jak grzech`u - zobaczymy ...

Kocioł stoi w chłodnej piwnicy - może tu jest pies pogrzebany ?
Macie śnieg? U nas leje i zimno jest. Pogoda barowa, mam robotę w domu ale zamiast robić z Karoką się drocze :-)

MARTINOS
15-05-2014, 14:04
Ja nie narzekam, tylko pytam jak można spalać 2kg i mieć 24 stopnie w domu, wody ciepłej pod dostatkiem. Też tak chcę,

No ja też. ;-)
Samo spalanie jest niewystarczalnym wskaźnikiem.
Liczy się kwestia zużycia (wielkość i rozłożenie w ciągu doby), Pojemność i wydajnośc bojlera, straty na instalacji itp. itd.
Jedni się myją częściej a inni mniej. Jedni w wannie a inni pod prysznicem Jedni zmywają tylko w zmywarce a inni też w zlewozmywaku. Jedni koloryzują spalanie a inni nie. Itd.

adkwapniewski
15-05-2014, 14:38
Macie śnieg? U nas leje i zimno jest. Pogoda barowa, mam robotę w domu ale zamiast robić z Karoką się drocze :-)

śnieg jeno w górach , ale ciągnie :(


Nie udało mi się zejść poniżej 5kg/d przy włączonej podłodze - ale i tak było brudno w kociołku (automat)- także ten siwy wymiennik mnie ciekawi - zobaczymy na grupowym w najnowszej wersji.

zbigmaz01
15-05-2014, 15:38
Doszukiwania pisania nieprawdy i to u tych co podają zgodnie ze statystykami jest śmieszne. Jeszcze gorzej jak komuś się wmawia że podaje wyniki a ukrywa sterownik. Kol grzeh zawsze miał dostępny i nigdy go nie ukrywał a to że przebywa poza domem. Jego sterownik działa na Areo i do niego trzeba się co jakiś czas logować. Poczekaj aż żona kol. przyjdzie z pracy zrestartuje areo i będzie dostępny.
Oskarżenia piszę się łatwo jak ktoś jest niedostępny i nie może odpowiedzieć. Tylko potem nie ma żadnych przeprosin ani wyjaśnień.

zbigmaz01
15-05-2014, 15:44
wuwok zapomniałem dopisać ze u kol. Grzeh pali się na grupowym :P

karoka65
15-05-2014, 16:02
Wuwok, droczyć się ze mną ? :)
Za stary jestem i dużo zdrowia by Cię to kosztowało i nerwów :)
Widać że wszyscy palący w RBR są oszustami także pogadaj może sobie z użytkownikami swojego kotła.
Zapomniałem, nie masz już z kim.
Aha i nie miałem na myśli osoby o której Ty myślisz, ja nie latam po sterownikach i nikomu nie wyliczam, chyba że ktoś mnie o to poprosi żeby rzucić okiem jak z czymś nie może sobie poradzić czy coś trzeba wytłumaczyć.
Jeśli ktoś spali mniej to co, mi odda ? nie.
Jeśli ktoś spali więcej to co, ja mu dosypię ? nie.
Mam co robić i nie mam zamiaru zaglądać Tobie w to, co i ile czego spaliłeś.
A przy kotle byłem ostatnio na fajce i z ciekawości drzwiczki otwarłem, usypało mi się trochę pyłu na posadzkę bo nie wiem kiedy chłopaki go czyścili, na furtce było już tego pyłu chyba na ponad 1/3 wysokości :) przez to mi się zesypało.

To wszystko.

karoka65
15-05-2014, 16:12
Samo spalanie jest niewystarczalnym wskaźnikiem.
Liczy się kwestia zużycia (wielkość i rozłożenie w ciągu doby), Pojemność i wydajnośc bojlera, straty na instalacji itp. itd.
Jedni się myją częściej a inni mniej. Jedni w wannie a inni pod prysznicem Jedni zmywają tylko w zmywarce a inni też w zlewozmywaku.
I tu jest zawarta duża prawda o spalaniu.

grzeh2000
15-05-2014, 16:47
To jest 120 m2 użytkowej? Ciepło masz w domu jeśli brak dogrzewania go. U nas ranki są zimne, około 5 stopni. Bez grzania Nie mam szansy mieć 23 stopnie pomimo ocieplenia domu. Jakie masz ocieplenie domu? Może tu tkwi sekret twojego niskiego spalania.Wczoraj i ja właczyłem dogrzewanie.Pierwsza zima w nowym domu.120 uzytkowej parter + poddasze.Pustak max gr29cm i styr silver organika 12cm,na strychu welna skalna 20cm.Pracuje na dociepleniach w niemczech moze tu tkwi sekret?

wuwok
15-05-2014, 17:06
wuwok zapomniałem dopisać ze u kol. Grzeh pali się na grupowym :P
Zibi a ty co adwokat? Kto pyta nie błądzi :-)

wuwok
15-05-2014, 17:20
Wczoraj i ja właczyłem dogrzewanie.Pierwsza zima w nowym domu.120 uzytkowej parter + poddasze.Pustak max gr29cm i styr silver organika 12cm,na strychu welna skalna 20cm.Pracuje na dociepleniach w niemczech moze tu tkwi sekret?
Twój dom chyba już podchodzi pod dom pasywny. Ja pomimo dobrego ocieplenia, rekuperacji jestem w czarnej.. Z spalaniem.

wuwok
15-05-2014, 17:34
Wuwok, droczyć się ze mną ? :)
Za stary jestem i dużo zdrowia by Cię to kosztowało i nerwów :)
Widać że wszyscy palący w RBR są oszustami także pogadaj może sobie z użytkownikami swojego kotła.
Zapomniałem, nie masz już z kim.
Aha i nie miałem na myśli osoby o której Ty myślisz, ja nie latam po sterownikach i nikomu nie wyliczam, chyba że ktoś mnie o to poprosi żeby rzucić okiem jak z czymś nie może sobie poradzić czy coś trzeba wytłumaczyć.
Jeśli ktoś spali mniej to co, mi odda ? nie.
Jeśli ktoś spali więcej to co, ja mu dosypię ? nie.
Mam co robić i nie mam zamiaru zaglądać Tobie w to, co i ile czego spaliłeś.
A przy kotle byłem ostatnio na fajce i z ciekawości drzwiczki otwarłem, usypało mi się trochę pyłu na posadzkę bo nie wiem kiedy chłopaki go czyścili, na furtce było już tego pyłu chyba na ponad 1/3 wysokości :) przez to mi się zesypało.

To wszystko.
Nie raz już droczyłem się z Tobą. Zibi kiedyś zauważył że ja traktuje pisanie na forach z przymrużeniem oka ;-). Pisze jak coś mnie zastanowi, coś co większość zauważy ale nie ma ochoty na walkę słowną. Nigdy nie napisałem że ktoś Kłamie!. Czasami tylko proszę, pytam jakim cudem jeszcze komuś piec eko nie zaczął produkować ;-). Widać jestem zacofany górol i nie mogę ogarnąć pieca na eko.
Z matematyki też musiałem być kiepski, powód? 110 :10=7... Cóż w górach pewnie mnie barany uczyły matematyki ;-)

grzeh2000
15-05-2014, 17:45
Zibi nie adwokat ale bardzo duzo mi pomógł i pomaga i mam nadzieje ze dalej bedzie pomagał.Palacz jestem zaden bo dopiero w tamtym roku z bloku wyszedłem.Mam popsuta p.cyrkulacyjna wiec moze to tez powoduje ze woda sie tak nie studzi.

TwojPan
15-05-2014, 18:13
Wuwok jeszcze trochę a nikogo nie będzie obchodzić czy masz w kotle czarno, siwo czy różowo najważniejsze będzie to co wskażą przyrządy pomiarowe odczytujące to co twój kocioł emituje do atmosfery.
Czy te podbicia nadmuchu i siwa komora która cię tak podnieca będą szły w parze z tą niską emisją zobaczymy.
Zastanów się na spokojnie jeśli masz tak czysto w kotle to co dzieje się z tym całym miodem który pozostaje po spaleniu węgla ?

Proszę nie pisać bzdur.Ja dla pana mogę nie mieć racji w niczym,ale ten gość ma aparaturę i udostępnił wyniki pomiarów.Bez zgody autora nie wklejam fotek,podlinkuje jedynie:https://esterownik.pl/forum/posty,1621/biblioteka-w-pythonie-do-obslugi-sterownika?m=54638#54638
Pan się przyglądnie ostatniej fotce z odczytem CO2 dla kotła w postoju,i komentarzem pod fotką.
Pan myśli,że pański kocioł w 2 godzinnym podtrzymaniu produkuje perfumy nie syf tak?

adkwapniewski
15-05-2014, 18:17
Zibi nie adwokat ale bardzo duzo mi pomógł i pomaga i mam nadzieje ze dalej bedzie pomagał.Palacz jestem zaden bo dopiero w tamtym roku z bloku wyszedłem.Mam popsuta p.cyrkulacyjna wiec moze to tez powoduje ze woda sie tak nie studzi.

Mnie ciekawi jak zrobiłeś że masz siwo w kotle :)

Przestawiłem tryb ecoal (dodałem przedmuchy co 10min - jak dobrze zrozumiałem instrukcje ;) ) Jak nie to wieczorem robię upgrade do najnowszej wersji i ustawie grupowe tak jak Ty masz.(Nie wyłączaj netu )

Cwu nie używam na razie (myje ręce po robocie na budowie i tyle) , dogrzewam podłogę bo na dworze +4*C u mnie jest dość wysoko i domek nie osłonięty.

Paliłem cały sezon i siwo miałem jak mi węgla brakło - podawał w nieskończoność pustkę i dmuchał - wtedy było siwo.

Chyba będę musiał wydzielić w piwnicy część dla kociołka i baniaka cwu i ją docieplić , piwnica z założenia miała być chłodna (przetwory , kartofle i takie tam ...) ale teraz cała jest chłodna - przez to może podajnik mi się nie nagrzewa :)

karoka65
15-05-2014, 18:38
Ja dla pana mogę nie mieć racji w niczym,ale ten gość ma aparaturę i udostępnił wyniki pomiarów.
Novy ja nigdy nie pisałem że Ty nie masz nigdy i w niczym racji.
Wręcz przeciwnie, że jesteś już doświadczonym palaczem i gdyby od jakiegoś czasu Twoje prywatne krucjaty w moim i minertu kierunku byłbyś bardziej wiarygodny i bardziej przyjazny dla otoczenia że tak napiszę.
Nie chodzi mi też o CO2.
Z resztą pożyjemy, czas pokaże.

grzeh2000
15-05-2014, 19:00
Mnie ciekawi jak zrobiłeś że masz siwo w kotle :)

Przestawiłem tryb ecoal (dodałem przedmuchy co 10min - jak dobrze zrozumiałem instrukcje ;) ) Jak nie to wieczorem robię upgrade do najnowszej wersji i ustawie grupowe tak jak Ty masz.(Nie wyłączaj netu )

Cwu nie używam na razie (myje ręce po robocie na budowie i tyle) , dogrzewam podłogę bo na dworze +4*C u mnie jest dość wysoko i domek nie osłonięty.

Paliłem cały sezon i siwo miałem jak mi węgla brakło - podawał w nieskończoność pustkę i dmuchał - wtedy było siwo.

Chyba będę musiał wydzielić w piwnicy część dla kociołka i baniaka cwu i ją docieplić , piwnica z założenia miała być chłodna (przetwory , kartofle i takie tam ...) ale teraz cała jest chłodna - przez to może podajnik mi się nie nagrzewa :)Korzystam z Aero wiec net sam sie wylaczy,a ze mam router w kotlowni to zonie pewnie wieczorem(póznym)nie bedzie sie chciało resetowac

Piotrek42
15-05-2014, 19:08
Proszę nie pisać bzdur.Ja dla pana mogę nie mieć racji w niczym,ale ten gość ma aparaturę i udostępnił wyniki pomiarów.Bez zgody autora nie wklejam fotek,podlinkuje jedynie:https://esterownik.pl/forum/posty,1621/biblioteka-w-pythonie-do-obslugi-sterownika?m=54638#54638
Pan się przyglądnie ostatniej fotce z odczytem CO2 dla kotła w postoju,i komentarzem pod fotką.
Pan myśli,że pański kocioł w 2 godzinnym podtrzymaniu produkuje perfumy nie syf tak?

Nie to zebym się czepiał... ale o ile wiem ster( spp) nie jest sprzedawany z żadnym kotłem i nie był na badaniach jeżeli chodzi o emisję (ster+kocioł) więc nie znamy wyników emisji....

TwojPan
15-05-2014, 19:27
Nie to zebym się czepiał... ale o ile wiem ster( spp) nie jest sprzedawany z żadnym kotłem i nie był na badaniach jeżeli chodzi o emisję (ster+kocioł) więc nie znamy wyników emisji....
Nie ,żebym się czepiał ale RBR 11kW z ecoalem też był sprzedawany bez żadnych badań?Czy się mylę?


Nie chodzi mi też o CO2.
Z resztą pożyjemy, czas pokaże.

Jeśli pan nie wie i czas pokaże,to po co te "brudne" marketingowe straszenia wuwoka...
Pisałem nie mam nic do pana jako persony,natomiast uprawia pan swego rodzaju handel jakim się brzydzę.Każdy ma prawo posiadać to co uważa za słuszne.Pan,robiąc takie "podchody" do obrzydzenia potencjalnym nabywcom sterownika SPP-pokazuje się z nie najlepszej strony jako sprzedawca.Niech pan choć raz napisze wprost-mam działkę od ecoala i go wychwalam,a od SPP nie i go nie wychwalam...
Różnica w takich "samosądach" polega na tym,że ja jestem w posiadaniu obu tych sterowników a pan nie.Nie powinien pan nawet zabierać głosu w sprawie SPP,tak było by grzecznie.Ot zwyczajnie-grzecznie.
Obyło by się bez "ciśnień"-z pana i mojej strony...A tak,jest jak jest.

A co do tematu spalania,to dobrze pan wie,że nie ma nic lepszego dla kotła i komina od pracy ciągłej (jakby jej nie nazwać)-owszem,utrzymywanie świeczki na palniku jest może na pierwszy rzut oka kosztowne,ale jak robić to umiejętnie to może się okazać po dłuższym czasie ,że wcale nie.
Widzę mój i brata kocioł.Jeden w podtrzymaniu godzinami,drugi może od biedy zgaśnie. Różnica niebotyczna ;)

wuwok
15-05-2014, 19:27
Nie to zebym się czepiał... ale o ile wiem ster( spp) nie jest sprzedawany z żadnym kotłem i nie był na badaniach jeżeli chodzi o emisję (ster+kocioł) więc nie znamy wyników emisji....
Sam byłbym ciekaw takich badań. Paradoks taki że spala węgiel dobrze, mam miał spiekajacy się, Coala nie umiał go spalić na popiołek. Spp to jest w stanie zrobić. Fakt to mój 2 sterownik i nie

Andrzej_M_
15-05-2014, 19:36
Na forum ES w wątku Deweloperskim VERB podaje emisję CO2 w czasie pracy i odstawienia.Zobacz co wskazuje aparatura.Największy syf leci do nieba jak kocioł się odstawi.





,,,, Bez zgody autora nie wklejam fotek,podlinkuje jedynie:https://esterownik.pl/forum/posty,1621/biblioteka-w-pythonie-do-obslugi-sterownika?m=54638#54638 (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=https%3A%2F%2Festerownik.pl%2Ff orum%2Fposty%2C1621%2Fbiblioteka-w-pythonie-do-obslugi-sterownika%3Fm%3D54638%2354638)
Pan się przyglądnie ostatniej fotce z odczytem CO2 dla kotła w postoju,i komentarzem pod fotką.
Pan myśli,że pański kocioł w 2 godzinnym podtrzymaniu produkuje perfumy nie syf tak?




,,,, gdyby od jakiegoś czasu Twoje prywatne krucjaty w moim i minertu kierunku byłbyś bardziej wiarygodny i bardziej przyjazny dla otoczenia że tak napiszę.
Nie chodzi mi też o CO2.
Z resztą pożyjemy, czas pokaże.


Proces spalania wszelakich paliw, jest najbardziej efektywny, gdy CO2 wytwarzamy jak najwięcej.

adkwapniewski
15-05-2014, 19:37
Proces spalania wszelakich paliw, jest najbardziej efektywny, gdy CO2 wytwarzamy jak najwięcej.

Więcej CO2 jak CO - tak ? Gdzie można o tym poczytać ?

Andrzej_M_
15-05-2014, 19:47
Więcej CO2 jak CO - tak ? Gdzie można o tym poczytać ?

Na przykład czytając o stechiometrii spalania.

zbigmaz01
15-05-2014, 19:49
Panowie i reszta towarzystwa.
Nie abym się czepiał ale nie róbcie bagna z tego wątku. Macie alternatywny wątek do takiego pisania.

karoka65
15-05-2014, 19:49
Jeśli pan nie wie i czas pokaże,to po co te "brudne" marketingowe straszenia wuwoka...
Pisałem nie mam nic do pana jako persony,natomiast uprawia pan swego rodzaju handel jakim się brzydzę.Każdy ma prawo posiadać to co uważa za słuszne.Pan,robiąc takie "podchody" do obrzydzenia potencjalnym nabywcom sterownika SPP-pokazuje się z nie najlepszej strony jako sprzedawca.Niech pan choć raz napisze wprost-mam działkę od ecoala i go wychwalam,a od SPP nie i go nie wychwalam...

A czym ja wuwoka straszę ? czego on się ma bać ?
Bać to powinni się producenci kotłów i sterowników, ja nie jestem tu od straszenia..
Co do wspomnianego sterownika to gdzie ja komuś coś obrzydzam ? gdzie napisałem że ten sterownik jest zły ?
Nie mam działki ze sterownika eCoal ani SPP bo nie sprzedaję ani jednego ani drugiego, jeden jest na wyposażeniu kotłów dwóch producentów kotłow jakie posiadam w ofercie i nic więcej, także nie pisz głupot.
Aaa i co Cię brzydzi w moim rodzaju handlu, że na każdy dzwonek jestem pod telefonem ?
Mogłeś kupić w sklepie, tam są od 8 do 16-ej i w razie czego dostaniesz co najwyżej numer do serwisu albo producenta.
Naprawdę uprawiam obrzydliwy handel.

karoka65
15-05-2014, 19:57
Co teraz będzie ważne to pył i CO i nic nikogo nie będzie obchodziło czy wymiennik jest czarny, siwy czy różowy jak już napisałem wcześniej.
Jeśli nie zatrzymasz pyłu w kotle to wyrzucisz go w atmosferę i po ptokach czy się komuś to podoba czy nie.
Myslę że zacznie się powoli taki mały wyścig producentów, zaczną pracować nad wymiennikami, sterowaniem, pojawią się pewnie fabrycznie montowane zawirowywacze ale tak sobie gdybam tylko :)

wuwok
15-05-2014, 20:12
Co teraz będzie ważne to pył i CO i nic nikogo nie będzie obchodziło czy wymiennik jest czarny, siwy czy różowy jak już napisałem wcześniej.
Jeśli nie zatrzymasz pyłu w kotle to wyrzucisz go w atmosferę i po ptokach czy się komuś to podoba czy nie.
Myslę że zacznie się powoli taki mały wyścig producentów, zaczną pracować nad wymiennikami, sterowaniem, pojawią się pewnie fabrycznie montowane zawirowywacze ale tak sobie gdybam tylko :)
I bardzo dobrze. Zaczną się powoli pojawiać kotły w 100 %dopracowane. Oczywiście mam nadzieje że nie wzrosną drastycznie ceny nowych kotłów. Że i smieciuchy dopracuja by ludzie od pomp mogli odetchnąć pełną piersią :-).

wuwok
15-05-2014, 20:19
Na przykład czytając o stechiometrii spalania.
Andrzeju jak tam oep 25 kw? Czekałem na zdjęcie wymiennika. Udało się go opanować?

zbigmaz01
15-05-2014, 20:31
Aby nie było że nie ostrzegałem.

RedEd
15-05-2014, 20:34
Witam
Z własnego doświadczenia mogę napisać iż "siwy pył" na wymienniku zależy nie tylko od sterownika/palnika ale przede wszystkim od spalanego opału.

pozdrawiam RedEd

Maher
15-05-2014, 20:35
Korzystam z Aero wiec net sam sie wylaczy,a ze mam router w kotlowni to zonie pewnie wieczorem(póznym)nie bedzie sie chciało resetowac

Nie wiem jaki masz router, ale można przy odpowiednim routerze i alternatywnym oprogramowaniu obejść konieczność wyciągania modemu z routera i wpisywania captcha na kompie, tylko można zdalnie łącząc się routerem poprzez np. wifi.

minertu
15-05-2014, 20:37
I bardzo dobrze. Zaczną się powoli pojawiać kotły w 100 %dopracowane. Oczywiście mam nadzieje że nie wzrosną drastycznie ceny nowych kotłów. Że i smieciuchy dopracuja by ludzie od pomp mogli odetchnąć pełną piersią :-).

W 100% nigdy. Ja , napiszę to już oficjalnie , zbudowałem własny kocioł i odziwo sporo tych pyłów w kotle pozostaje. Testy trwają.

wuwok
15-05-2014, 20:41
Witam
Z własnego doświadczenia mogę napisać iż "siwy pył" na wymienniku zależy nie tylko od sterownika/palnika ale przede wszystkim od spalanego opału.

pozdrawiam RedEd
Zgadzam się z tym że mając ten sam opał miałem sadze a teraz Siwy pył.. Jak to z interpretować?

wuwok
15-05-2014, 20:43
W 100% nigdy. Ja , napiszę to już oficjalnie , zbudowałem własny kocioł i odziwo sporo tych pyłów w kotle pozostaje. Testy trwają.
Napisz jaki ma wymiennik? Budowę, jak możesz to zakreśl zarys budowy wymiennika. Palnik będzie ten który ty używasz? Sterownik domyślam się jaki...

minertu
15-05-2014, 20:46
Witam
Z własnego doświadczenia mogę napisać iż "siwy pył" na wymienniku zależy nie tylko od sterownika/palnika ale przede wszystkim od spalanego opału.

pozdrawiam RedEd
Przede wszystkim od paliwa ale też od pojemności wodnej wymiennika i wielu innych czynników.

minertu
15-05-2014, 20:47
Napisz jaki ma wymiennik? Budowę, jak możesz to zakreśl zarys budowy wymiennika. Palnik będzie ten który ty używasz? Sterownik domyślam się jaki...

Palnik to ekoenergia . Co do wymiennika to za wcześnie na pisanie.Nie chcę być posądzony o reklamę. Niektórzy mnie znają i wiedzą jaki jestem.

RedEd
15-05-2014, 20:59
Witam
wuwok w twoim przypadku wyszło tylko na plus, ja mam czeski groszek i resztkę z zeszłego sezonu z gs-u i ten groszek potrafi zostawić tylko siwy pył mimo iż jak paliłem nim w dolniaku to dostałem komentarz: ...gruz masz w popielniku... natomiast czech potrafi zabarwić wymiennik na brązowo, a może mój palnik jest niereformowalny?

pozdrawiam RedEd

ps mam sterownik bruli i spp testuję oba i oba sterują kotłem dobrze, bo mam ciepło, co do zużycia to nie porównam bo nie mam ciepłomierza, kolega z innego forum twierdzi że szukam czegoś czego nie da się osiągnąć spalając paliwo niejednorodne takie jak węgiel

Piotrek42
15-05-2014, 21:17
kolega z innego forum twierdzi że szukam czegoś czego nie da się osiągnąć spalając paliwo niejednorodne takie jak węgiel

Mądry chłop !!!! :) zawsze można szukać, znalesc jakies salomonowe rozwiązanie , albo jakieś optymalne parametry ale NIGDY nie osiągnie się ideału w spalaniu paliwa stałego.. to nie prąd czy gaz..

TwojPan
15-05-2014, 22:13
Przede wszystkim od paliwa ale też od pojemności wodnej wymiennika i wielu innych czynników.

Ciekawe,że SPP to wszytko godzi,czego nie można powiedzieć o ecoalu.....

Dodatkowo w bardziej "zaawansowanej" i skomplikowanej pompowo instalacji jest z ecoalem gorzej,przy prostej max 2 pompy,no może lekka czkawka,ale i tak do d...y :)
A co tam,powiem wprost.
Sterownik ecoal to archaizm,w każdym tego słowa znaczeniu.Grupowe to farsa( swego czasu,za namową Rajmunda paliłem bez czujnika spalin,bez zmian-a podobno bada trendy spalin he he),o automacie seba (pracownik ES,nawet pisałem w tej kwestii do władz ES) kiedyś napisał ,że automat był przeznaczony dla palnika brucer a nie burner-s...co tu dalej pisać skoro palą nim ludzie nawet na ekoenergii -a nie dla niej on ci jest :)
Ehh,pamiętam te dni jak kolesie z ES nie wiedzieli jaki rodzaj softu automatu i ustawień polecać na palniki burner-s ,jak zrobiła się wrzawa...Fajnie było,dupa mi zmarzła w firmie nie raz :)
Chroń mnie Boże od tego ....

karoka65
15-05-2014, 22:42
I cieszę się że w końcu znalazłeś to czego szukałeś.
Poważnie, bez ironii.

TwojPan
15-05-2014, 22:52
I cieszę się że w końcu znalazłeś to czego szukałeś.
Poważnie, bez ironii.
I ja się cieszę z panem.Jeszcze sprzedam tylko dwa jakie mam,obawiam się, że na pozostałe od innych userów cena będzie licha...

minertu
16-05-2014, 06:29
Ciekawe,że SPP to wszytko godzi,czego nie można powiedzieć o ecoalu.....

Dodatkowo w bardziej "zaawansowanej" i skomplikowanej pompowo instalacji jest z ecoalem gorzej,przy prostej max 2 pompy,no może lekka czkawka,ale i tak do d...y :)
A co tam,powiem wprost.
Sterownik ecoal to archaizm,w każdym tego słowa znaczeniu.Grupowe to farsa( swego czasu,za namową Rajmunda paliłem bez czujnika spalin,bez zmian-a podobno bada trendy spalin he he),o automacie sebsa (pracownik ES,nawet pisałem w tej kwestii do władz ES) kiedyś napisał ,że automat był przeznaczony dla palnika brucer a nie burner-s...co tu dalej pisać skoro palą nim ludzie nawet na ekoenergii -a nie dla niej on ci jest :)
Ehh,pamiętam te dni jak kolesie z ES nie wiedzieli jaki rodzaj softu automatu i ustawień polecać na palniki burner-s ,jak zrobiła się wrzawa...Fajnie było,dupa mi zmarzła w firmie nie raz :)
Chroń mnie Boże od tego ....

Dla sprostowania,sebsa nie jest pracownikiem E-S no chyba,że czegoś nie wiem albo pomyliłeś go z seba.
Co do grupowego to Rajmund się myli-w grupowym też są badane trendy.To jak w czasie się rozkładają właśnie zależy od wielu czynników.Jakich to nie będę się rozpisywał bo już się nie raz naśmiewałeś.Racja jest jak dupa,każdy ma swoją. I tego się trzymam.Ty nie musisz.Masz swoją rację i sobie nią podążaj.
Wiem jak pracuje eCoal i grupowe i co trzeba zrobić aby nie zakłócić trendów.Nie wiem jak działa SPP czy się dowiem to czas pokaże.
Napiszę raz jeszcze abyś w końcu zrozumiał,że eCoal jest dla ludzi ,którzy nie mają ochoty siedzieć po 2 tyg w kotłowni i mieszkać z piecem i jego ustawieniami.

TwojPan
16-05-2014, 07:19
Dla sprostowania,sebsa nie jest pracownikiem E-S no chyba,że czegoś nie wiem albo pomyliłeś go z seba.
Co do grupowego to Rajmund się myli-w grupowym też są badane trendy.To jak w czasie się rozkładają właśnie zależy od wielu czynników.Jakich to nie będę się rozpisywał bo już się nie raz naśmiewałeś.Racja jest jak dupa,każdy ma swoją. I tego się trzymam.Ty nie musisz.Masz swoją rację i sobie nią podążaj.
Wiem jak pracuje eCoal i grupowe i co trzeba zrobić aby nie zakłócić trendów.Nie wiem jak działa SPP czy się dowiem to czas pokaże.
Napiszę raz jeszcze abyś w końcu zrozumiał,że eCoal jest dla ludzi ,którzy nie mają ochoty siedzieć po 2 tyg w kotłowni i mieszkać z piecem i jego ustawieniami.

Dzięki za sprostowanie,oczywiście chodziło o pracownika Seba.Co do reszty,to trudno się zgodzić,szczególnie z Twoimi newsami o tym ,że Ecoal jest dla tych co nie chcą siedzieć w kotłowni,uznaje to za żart.Podać przykłady z forum?Tylko po co,pan je zna panie Grzegorzu...
Moim zdaniem tryb auto ecoal na pewno jest dla tych co mają sporo kasy w kieszeni.
Z niczego się nie naśmiewałem,próbowałem palić grupowym i automatem bez czujnika spalin i wiem co widziałem.Ba,mało tego-sterownik nie zgłosił sprzeciwu-chyba gdyby czujnik spalin był niezbędny do prowadzenia poprawnego procesu spalania w tych trybach ustawień-sterownik powinien zgłosić błąd i uniemożliwić użycie trybu grupowe i automat ecoal.Tak jednak się nie stało.Uznałem zatem,że czujnik jest w tych ustawieniach zbędny.Jest coś nielogicznego w tym co napisałem?

TwojPan
16-05-2014, 08:54
Proces spalania wszelakich paliw, jest najbardziej efektywny, gdy CO2 wytwarzamy jak najwięcej.

Pomijamy chyba stan nazywany "odstawieniem" kotła,bo nie można go raczej nazwać "procesem spalania" a jedynie skutkiem ubocznym tego procesu.W rezultacie którego,posyłamy mnóstwo CO2 w atmosferę,praktycznie bez powodu-tylko dlatego by w kotle nie zgasło....Trochę chyba przesadzamy...:)

berdnard
16-05-2014, 11:56
Witam
kol Markowski a widział to jak wygląda oryginalny palnik retortowy angielski jeden z pierwszych jakich eferowali wytwórcy kotłow ORZOŃ z pszczyny czy kotły z żywca -dla przypomnienia był to rok bodajże 1994-sterownik jaki był instalowany to GECO-czysty dwustanowiec bez regulacji dmuchawką-dla przypomnienia palniki były wielkości główki urbana z uszkami a moc podobno miały 35kw były instalowane w kotłach od 15-do 50kw-dmuchawka wbs 5a z przysloną regulacji wlotu i jazda
dla tego palnika paląc groszkiem nie trza sterowania z bajerami typu jak w temacie
a propo mój ster jest świeżo po kapitalce-zobacz jak rwie życiem
:D

Jarecki79
16-05-2014, 13:38
Więcej CO2 jak CO - tak ? Gdzie można o tym poczytać ?

Stosunek emisji CO2 do CO mówi nam o tym, jaka będzie lambda....
Zatem przy tym wysokim CO2 chodzi o to, aby jak najmniejsze było jednocześnie CO
podam Ci w %
Jeżeli w procesie prowadzenia palnika osiągniesz dajmy na to 13% CO2 (co jest bdb wynikiem dla retorty) a do tego CO będzie np.0,01% to oszacowac można lambdę na jakieś 1,46 dla węgla a jakby taki sam wynik była dla spalania drewna, to wówczas lambdę można szacować na ok. 1,61

TwojPan
16-05-2014, 13:49
Witam
kol Markowski a widział to jak wygląda oryginalny palnik retortowy angielski jeden z pierwszych jakich eferowali wytwórcy kotłow ORZOŃ z pszczyny czy kotły z żywca -dla przypomnienia był to rok bodajże 1994-sterownik jaki był instalowany to GECO-czysty dwustanowiec bez regulacji dmuchawką-dla przypomnienia palniki były wielkości główki urbana z uszkami a moc podobno miały 35kw były instalowane w kotłach od 15-do 50kw-dmuchawka wbs 5a z przysloną regulacji wlotu i jazda
dla tego palnika paląc groszkiem nie trza sterowania z bajerami typu jak w temacie
a propo mój ster jest świeżo po kapitalce-zobacz jak rwie życiem
:D
Rajmund,wiesz co nie chce już brać udziału w tych Waszych rozgrywkach-wiele to co niektórym odbiera,zwyczajnie jako ludziom.
W pracy Twego sterownika nie widzę nic ciekawego odkąd mam SPP,a i nie musiałem nic w nim przerabiać.
Jako końcową puentę napisze jeszcze jednak tak.Uważam,że zostałem ostro zrobiony w balona ze swoim pierwszym kotłem i jego sterownikiem.Nie wiem kto zawinił,Ogniwo uszczęśliwiając mnie sterownikiem z ES,czy ES dając mi w duecie OEP. Wybór padł na taki duet ze względu na automatyczne sterowanie.Pamiętam swoją pierwszą zimę,przepały i zimno w obiekcie,telefony do ES aby coś z softem ecoala zrobili...Całe batalie o to czyja to wina,moja,kotła,sterownika itd.Zarzucanie mi zakupu przewymiarowanej jednostki,złego prowadzenia itd.Po pewnym czasie okazało się,że są problemy z tym kotłem na każdym dobranym metrażu domu.A niedawno,po 4 latach jakiś wesołek z ES napisał ,że: soft automatu ecoala był opracowany pod palnik brucer a nie burner-s.Moje OEP było z burnerem-s....Kpina.
Jak mam to nazwać? :)
Nic dodać,nic ująć.To tyle z mojej strony.

berdnard
16-05-2014, 14:53
swego czasu był fajny filmik w internecie
JAK PALIĆ W KOTLE Z PALNIKIEM RETORTROWYM- NIESTETY BYŁ NIE WYGODNY DLA UCZONYCH I ZOSTAŁ USUNIĘTY
to właśnie był jeden z pierwszych palników wg mnie najlepszych ze sterownikiem geco
mój sąsiad ma taki zestaw i tak pali od około 14 lat - filmik był bodajże 9 minutowy
mój ecoal jest oryginalny -nigdy w nim nie miałem ingerencji-zmiana oprogramowania bo po prostu się nie da jest dobrze zabezpieczony a to co mam w zima przerobione to jest zupełne inna bajka jest przystawka wielkości 4 paczek marlboro i gra
a i w zima spp też mi pasi
:D

fenix2
16-05-2014, 15:11
... a to co mam w zima przerobione to jest zupełne inna bajka jest przystawka wielkości 4 paczek marlboro i gra
a i w zima spp też mi pasi
:D

A co to za przystawka jeśli można wiedzieć?

FeniX1
16-05-2014, 22:04
Co to ten SPP ????

dziubek23
17-05-2014, 05:07
Co to ten SPP ????

Sterownik kotla z podajnikiej firmy Bolecki.

minertu
18-05-2014, 10:08
Dzięki za sprostowanie,oczywiście chodziło o pracownika Seba.Co do reszty,to trudno się zgodzić,szczególnie z Twoimi newsami o tym ,że Ecoal jest dla tych co nie chcą siedzieć w kotłowni,uznaje to za żart.Podać przykłady z forum?Tylko po co,pan je zna panie Grzegorzu...
Moim zdaniem tryb auto ecoal na pewno jest dla tych co mają sporo kasy w kieszeni.
Z niczego się nie naśmiewałem,próbowałem palić grupowym i automatem bez czujnika spalin i wiem co widziałem.Ba,mało tego-sterownik nie zgłosił sprzeciwu-chyba gdyby czujnik spalin był niezbędny do prowadzenia poprawnego procesu spalania w tych trybach ustawień-sterownik powinien zgłosić błąd i uniemożliwić użycie trybu grupowe i automat ecoal.Tak jednak się nie stało.Uznałem zatem,że czujnik jest w tych ustawieniach zbędny.Jest coś nielogicznego w tym co napisałem?
Tak , nie wiesz jak działa grupowe i eCoal!!!
Czujnik jest po to aby odczytywać temp spalin ( obojętnie czy to jest 100deg czy 200deg ) za jego pomocą jest analizowany trend spadku i wzrostu temp spalin.Ty wyjmując czujnik pozbawiłeś go analizy.
Ty jak go wyjąłeś to nie miał co mierzyć (nie było trendów)

edgar184
18-05-2014, 10:42
Ciekawe,że SPP to wszytko godzi,czego nie można powiedzieć o ecoalu.....

Dodatkowo w bardziej "zaawansowanej" i skomplikowanej pompowo instalacji jest z ecoalem gorzej,przy prostej max 2 pompy,no może lekka czkawka,ale i tak do d...y :)
A co tam,powiem wprost.
Sterownik ecoal to archaizm,w każdym tego słowa znaczeniu.Grupowe to farsa( swego czasu,za namową Rajmunda paliłem bez czujnika spalin,bez zmian-a podobno bada trendy spalin he he),o automacie seba (pracownik ES,nawet pisałem w tej kwestii do władz ES) kiedyś napisał ,że automat był przeznaczony dla palnika brucer a nie burner-s...co tu dalej pisać skoro palą nim ludzie nawet na ekoenergii -a nie dla niej on ci jest :)
Ehh,pamiętam te dni jak kolesie z ES nie wiedzieli jaki rodzaj softu automatu i ustawień polecać na palniki burner-s ,jak zrobiła się wrzawa...Fajnie było,dupa mi zmarzła w firmie nie raz :)
Chroń mnie Boże od tego ....

To już piec dobry, a sterownik zły???
Po co Ci były dwa sterowniki z elektrosystemu?

pawko_
18-05-2014, 11:13
Drugi sterownik jest brata Novego o ile dobrze kojarzę.

TwojPan
19-05-2014, 09:02
Drugi sterownik jest brata Novego o ile dobrze kojarzę.

Ja nic i nikomu nie chcę udowadniać.Pisze co obserwowałem,obserwuję.To moje spostrzeżenia.Producenci robią swoje ..i tak niech zostanie.Tutaj większość robi zwykłe "nagonki" jak pisał czp1.Zabawa niech trwa.Jak ktoś chce się dowiedzieć jaka jest prawda ,musi być w posiadaniu sterowników jakimi jest zainteresowany.W większości przypadków jest to nie realne.Chciałem porównać na jednym układzie CO -dwa sterowniki,tylko wiąże się to z "narażeniem" swej wiarygodności jak jeden pan napisał.Więc po co to komu.
Jak dla mnie optymalizacja i wygoda w użytkowaniu jest na 1 miejscu.Nic i niczego nie reklamuję.Pisałem w temacie wątku,ale wielu się to nie podoba -więc po co...
Będzie teraz już miło i przyjemnie.
Pozdrawiam.

bobasxx
22-05-2014, 09:48
Na wątku o SPP wszyscy podają zużycie, to i ja podam swoje tutaj. ;)

Za ostatnią dobę 3,2kg miału 23 MJ z Piasta. Ale jeszcze minimalnie dogrzewa mi jedną łazienkę.

karoka65
22-05-2014, 17:00
Przestaniesz dogrzewać to na samo CWU zejdziesz jeszcze z kilogram i nie trzeba wcale do tego zmieniać sterownika :)

Andrzej_M_
22-05-2014, 18:16
Na wątku o SPP wszyscy podają zużycie, to i ja podam swoje tutaj. ;)

Za ostatnią dobę 3,2kg miału 23 MJ z Piasta. Ale jeszcze minimalnie dogrzewa mi jedną łazienkę.



Przestaniesz dogrzewać to na samo CWU zejdziesz jeszcze z kilogram i nie trzeba wcale do tego zmieniać sterownika :)

Tak jakoś jak zaczęli się licytować w zużyciu opału, u mnie palnik pożarł ostatnie kawałki ekogroszku.
Dnia 2014.05.12 przed godziną 20 wsypałem do zasobnika 25 kg opoału, starczyło do wczoraj. Sterownik zapamiętał, że w stan sterowania ręcznego przeszedł o godzinie 10 rano.

Można w przybliżeniu założyć, że te 25 kg mieszanki węgla z KWK Chwałowice wystarczyło na 8,5 dnia, co daje niecałe 3 kg opału na dobę.

Nie mam zainstalowanego wyrafinowanego sterownika, kocioł z wymiennikiem żeliwnym o mocy 24,6 kW i palnikiem retortowym o mocy znamionowej 38 kW, ogrzewał w tym czasie tylko grzejnik aluminiowy o ośmiu żebrach wysokich na 58 cm, zainstalowany w łazience o powierzchni 4,1 m2.

kobra64
22-05-2014, 18:21
Tylko ten grzejnik? Bez CWU?

Andrzej_M_
22-05-2014, 18:25
Tylko ten grzejnik? Bez CWU?

Tak.

CWU ogrzewam gazem.

grzeh2000
22-05-2014, 19:14
Panowie jaka p.cyrkulacyjna do twardej wody?,taka do 200zł.Moja ibo z powodu ,,twardej wody" popsuła sie z mojej winy.Tak orzekł serwis.

adkwapniewski
22-05-2014, 19:23
Panowie jaka p.cyrkulacyjna do twardej wody?,taka do 200zł.Moja ibo z powodu ,,twardej wody" popsuła sie z mojej winy.Tak orzekł serwis.


http://uokik.gov.pl/rzecznicy_konsumentow.php

grzeh2000
22-05-2014, 19:28
http://uokik.gov.pl/rzecznicy_konsumentow.php Sugerujesz ze jest szansa sie odwolac skutecznie?.Zona dzwonila do serwisu ibo i powiedzieli jej ze trzeba instrukcje przeczytac.Nawet jak jest cos napisane w instrukcji to trzeba pompe najpierw kupic zeby instrukcje poczytac.Przeczytałem instrukcje IBO i OMNIGENA i w obu jest ze jezeli woda zawiera zbyt duzo kamienia i pompa ulegnie uszkodzeniu to naprawa jest odpłatna.To co mam przegotowana wode lac w zbiornik CWU?

karoka65
22-05-2014, 19:49
Grzechu tak to już jest że tanie mięso to psy jedzą :)
Z czegoś te ceny są, jak dasz więcej to mają wliczone w to ryzyko że coś siądzie na gwarancji ale nie robią z tym problemów bo taką firmę na to stać.
Poczytaj karty z zasobników, tanich kotłów, tylko to co tymi małymi literkami jest napisane, to okaże się że praktycznie producent może Cię olać z byle błahego powodu.

grzeh2000
22-05-2014, 19:56
To co polecasz karoka w rozsadnej cenie?,wilo?

karoka65
22-05-2014, 20:12
albo grudfos, wilo taniej wyjdzie i spokojna głowa

grzeh2000
22-05-2014, 20:21
Z innej beczki,jaka temperatura CO na lato?,bezpieczna dla kociolka

bobasxx
23-05-2014, 08:06
Przestaniesz dogrzewać to na samo CWU zejdziesz jeszcze z kilogram i nie trzeba wcale do tego zmieniać sterownika :)

Taką mam nadzieję, może nie kilogram ale coś jeszcze zejdzie. W poprzednim sezonie schodziło około 2,5 kg ekogroszku.

prz3kus
23-05-2014, 09:40
Ja spalam 3,3kg jakiegos grocha za 700zł ale bojler 250L cały czas trzyma tmp około 50C więc sie nie znam czy to wiele czy mało. Dziennie trzba liczyć 1 dobre zmywanie z cyrkulacją i wieczorne kąpiele na 4 osoby.

ps.
Mam pytanie mam w bojlerze dwie wężownice(jedna pod solary), można by do obu podłączyć piec? :p
Pytam ponieważ jak grzeje tylko jedna wężownica pompa cyrkulacyjna strasznie wychładza bojler i sądzę że skutkiem jest to iż dolna wężownica nie grzeje i na dole woda jest sporo chłodniejsza po wymieszaniu chłodzi tą na górze.

Planuje sobie wyskrobac solary z starych grzejników, ale ciągły brak czasu + lenistwo cofają mnie z pracami :lol2:

adkwapniewski
23-05-2014, 21:43
Ja spalam 3,3kg jakiegos grocha za 700zł ale bojler 250L cały czas trzyma tmp około 50C więc sie nie znam czy to wiele czy mało. Dziennie trzba liczyć 1 dobre zmywanie z cyrkulacją i wieczorne kąpiele na 4 osoby.

ps.
Mam pytanie mam w bojlerze dwie wężownice(jedna pod solary), można by do obu podłączyć piec? :p
Pytam ponieważ jak grzeje tylko jedna wężownica pompa cyrkulacyjna strasznie wychładza bojler i sądzę że skutkiem jest to iż dolna wężownica nie grzeje i na dole woda jest sporo chłodniejsza po wymieszaniu chłodzi tą na górze.

Planuje sobie wyskrobac solary z starych grzejników, ale ciągły brak czasu + lenistwo cofają mnie z pracami :lol2:

Ja ma spięte obie wężownice i wpięte do kociołka :)

Delphion1
24-05-2014, 09:14
średnia z ostatnich 7 dni 2,2 kg,miał 25 z czeczota za 500 zł.

grzeh2000
24-05-2014, 18:47
Panowie poradzcie.Teraz cwu chodzi mi po grawitacji.Mam pompe do cwu ale i tak przebija.Był zawor zwrotny ale został zdemontowany.Teraz jak podnosze temperature CO to i wzrasta temperatura CWU.Zimy nie bylo ale jak bede w nastepna musial na kocioł powyzej 60oC ustawic to i Cwu bede miał w tych granicach.Czy wrocic do zaworu zwrotnego?chodzi mi zeby panowac jakos nad temperaturą CWU

TwojPan
24-05-2014, 19:02
Panowie poradzcie.Teraz cwu chodzi mi po grawitacji.Mam pompe do cwu ale i tak przebija.

Grawitacja działa...grawitacyjnie,bez pompy CWU..Wtedy zawsze CWU jest w "okolicach" CO.Jeśli to za dużo,można obniżyć temp.CO,albo kryzować zaworem na powrocie z CWU...Generalnie grawitację CWU,robi się dla ustabilizowania sytuacji CO-CWU :)
A zawór zwrotny na grawitacji,ja uniemożliwi....

grzeh2000
24-05-2014, 19:09
Wiem ze działa grawitacyjnie ale ja mam w układzie pompe cwu ktora i tak dziala bardzo rzadko bo tylko sporadycznie cwu spada ponizej zadanej.Czy wstawienie ZZ spowoduje ze poprzez pompe cwu zapanuje nad temperatura wody uzytkowej?,czy sa jakies plusy działania po grawitacji?

fenix2
24-05-2014, 19:31
Panowie poradzcie.Teraz cwu chodzi mi po grawitacji.Mam pompe do cwu ale i tak przebija.Był zawor zwrotny ale został zdemontowany.Teraz jak podnosze temperature CO to i wzrasta temperatura CWU.Zimy nie bylo ale jak bede w nastepna musial na kocioł powyzej 60oC ustawic to i Cwu bede miał w tych granicach.Czy wrocic do zaworu zwrotnego?chodzi mi zeby panowac jakos nad temperaturą CWU


Jak dasz zawór zwrotny i będzie działać na samej pompie to będziesz miał kontrolę nad temperaturą bojlera. Może przebijać, ale nie dużo. Zawsze możesz trochę mniej ustawić na CUW.
Przy grawitacji temperatura w zasobniku będzie podobna jak na piecu.

TwojPan
24-05-2014, 19:45
Wiem ze działa grawitacyjnie ale ja mam w układzie pompe cwu ktora i tak dziala bardzo rzadko bo tylko sporadycznie cwu spada ponizej zadanej.Czy wstawienie ZZ spowoduje ze poprzez pompe cwu zapanuje nad temperatura wody uzytkowej?,czy sa jakies plusy działania po grawitacji?
Nie za bardzo rozumiem.Grawitację wymusza "samoczynny" obieg wody.Jeśli do tego wchodzi działanie pompy CWU,to nie jest już grawitacja...Co chcesz osiągnąć?Nie ma nic lepszego od grawitacyjnego grzania CWU,nie chcesz-ustawiasz pompę CWU i już.Nie wiem jak masz zrobiona instalację,jeśli grawitacja działa,woda i tak "przeleci "przez pompę CWU. Masz osobne nitki dla pompy i bez?Co ci przeszkadza woda CWU w temp. CO?

zbigmaz01
24-05-2014, 20:22
...
A może coś podobnego?
261900
W zimie grawitacja a w lecie pompa, tylko koło pompy trzeba by jeszcze dodać zawór zwrotny.

grzeh2000
24-05-2014, 20:24
Nie mam osobnej nitki,mam załozona pompe przez ktora i tak przebija i pracuje ona tylko przy duzym rozbiorze wody(kapiel).W zimie jak bedzie na piecu powyzej 60oC to bedzie za goraca.Mam 2 dzieci i jak odkrecą wode to sie poparzą.

adkwapniewski
24-05-2014, 20:25
Nie mam osobnej nitki,mam załozona pompe przez ktora i tak przebija i pracuje ona tylko przy duzym rozbiorze wody(kapiel).W zimie jak bedzie na piecu powyzej 60oC to bedzie za goraca.Mam 2 dzieci i jak odkrecą wode to sie poparzą.

Zawór 3d termostatyczny - zero problemu

grzeh2000
24-05-2014, 20:29
Zawór 3d termostatyczny - zero problemu Za pompą czy przed?

adkwapniewski
24-05-2014, 20:31
Za pompą czy przed?

Za baniakiem CWU - na wyjściu do łazienek,kuchni

grzeh2000
24-05-2014, 20:34
Za baniakiem CWU - na wyjściu do łazienek,kuchni Dobre to rozwiazanie?,musiało by sie z zimna woda mieszac?

adkwapniewski
24-05-2014, 21:04
Dobre to rozwiazanie?,musiało by sie z zimna woda mieszac?

Tak, ustawiasz np 45 -50*C i więcej nie puści , ja mam takie na podłogówkę tylko inny zakres max do 42*C

261926

karoka65
24-05-2014, 21:16
Dobre to rozwiazanie?,musiało by sie z zimna woda mieszac?
Dobre i niedobre. Dzieciaki bezpieczne, żona może Cię rzezać że ma za chłodną wodę do mycia garów, zależy jak podmieszasz na zaworze.

TwojPan
24-05-2014, 21:22
Dobre to rozwiazanie?,musiało by sie z zimna woda mieszac?

Następny kosztowny bajer do kręcenia,ehh.

Maher
24-05-2014, 21:33
Wiem ze działa grawitacyjnie ale ja mam w układzie pompe cwu ktora i tak dziala bardzo rzadko bo tylko sporadycznie cwu spada ponizej zadanej.Czy wstawienie ZZ spowoduje ze poprzez pompe cwu zapanuje nad temperatura wody uzytkowej?,czy sa jakies plusy działania po grawitacji?

Najtaniej to wstaw zawór zwrotny i ustawisz na CWU np.45C i pompa włączy się wtedy kiedy temperatura spadnie poniżej 45C i ją dogrzeje i się wyłączy. Ja tak mam i mam też zawór 3D termostatyczny, ale on służy prędzej jako dodatkowe zabezpieczenie lub jakbym chciał mieć większy zapas ciepłej wody (w bojlerze trzymam np.60C a 3D przemiesza z zimną i puści dalej 40C).

adkwapniewski
24-05-2014, 21:43
Też tak mam ,bez 3D za baniakiem ale kolega chce grawitacje ... albo rybki albo pipki :)

TwojPan
24-05-2014, 22:22
RTL 20-60 jak do podłogówki -najtańszy.

zbigmaz01
25-05-2014, 06:53
RTL 20-60 jak do podłogówki -najtańszy.Przy RTL jak będzie ustawiona niższa jak w zbiorniku to dopiero puści jak się schłodzi w rurach, to schłodzone przeleci a jak dojdzie gorąca to znowu odetnie. Nie nadaje się do CWU, przy podłodze tak.

grzeh2000
25-05-2014, 08:32
Ponawiam pytanie,jaka jest najnizsza bezpieczna temperatura CO chocby teraz w ustawieniu lato.Czy ustawiajac 42oC czyms ryzykuje?,komin systemowy

zbigmaz01
25-05-2014, 09:02
Miałeś 44oC teraz dałeś 2 niżej. Każ doglądać przez tydzień czy coś się zmienia w wyczystce komina i na ściankach kotła. To niewielka różnica między tym co miałeś ale mogą pojawiać się skropliny. Na takie pytanie ciężko odpowiedzieć, wszystko zależy od warunków w budynku (kotłowni). Twój nowy dom nie powinien stwarzać takich problemów ale obserwować trzeba bo im niżej tym większa możliwość kłopotów.

PS
Masz 2,2 a chcesz zejść niżej aby na początku było 1 ? :jawdrop:

wuwok
25-05-2014, 13:39
Ponawiam pytanie,jaka jest najnizsza bezpieczna temperatura CO chocby teraz w ustawieniu lato.Czy ustawiajac 42oC czyms ryzykuje?,komin systemowy
A nie boisz się ze ci piec zgnije wcześniej?czemu temperatura powrotu wyższa od CO?

karoka65
25-05-2014, 13:43
Na Twoim miejscu wuwok to ja bym się martwił mając spaliny po 40 stopni.
Zobaczymy co szybciej zgnije i czy wyjdzie to taniej czy drożej.

wuwok
25-05-2014, 14:16
Na Twoim miejscu wuwok to ja bym się martwił mając spaliny po 40 stopni.
Zobaczymy co szybciej zgnije i czy wyjdzie to taniej czy drożej.
Mając 55 stopni na piecu przy zerowym odbiorze ciepła ile w rbr można mieć temperaturę spalin?Co lepsze dla pieca komina?45 stopni ciągle idące do komina?czy skoki 70 stopni a potem wychłodzenie go na około 50-70 minut??
Pomijam aspekt sadzy która musi się wytworzyć na każdym palniku gdy węgiel przygasa .

grzeh2000
25-05-2014, 14:24
A nie boisz się ze ci piec zgnije wcześniej?czemu temperatura powrotu wyższa od CO?Czemu wyzsza to nie wiem,CWU tez jest przewaznie wyzsza od CO,a czy piec zgnije ?wlasnie probuje sie dowiedziec jaka powinna byc minimalna temp CO ale oprocz wytartych frazesow nie moge dostac konkretnej odpowiedzi.Po co w takim razie jest skrajnie niska temp CO (42oC)skoro ustawienie jej jest szkodliwe dla pieca

wuwok
25-05-2014, 14:26
Karoka napisał w wątku SPP
"No Ty chyba dzisiaj też nic na temat tu nie napisałeś poza kilkoma złosliwościami.
A skąd wiesz że już go nie kupiłem ?
Tam gdzie sie pojawiam to Ty jak wierny piesek jesteś przy mojej nogawce z taką różnicą że zaraz za nie szarpiesz zębami.
A do reszty Ci odpisałem, czas pokaże.
W sumie to Cię nawet rozumiem bo nawet nie masz do kogo gęby otworzyć i jako ostatniemu przyszło światło zgasić "

pozwolę sobie odpisywać w waszym wątku :)
Kupiłeś?ty? na co ci?
Odniesienie do psa chyba miało mi ubliżyć..cóż widać ze jednak moja osoba cie denerwuje :) To co pisze :) Czyli działam na szkodę twoją:)
Fakt wątek Oep znikł wiec sobie kupiłem Spp by moc pisać :D

wuwok
25-05-2014, 15:15
Czemu wyzsza to nie wiem,CWU tez jest przewaznie wyzsza od CO,a czy piec zgnije ?wlasnie probuje sie dowiedziec jaka powinna byc minimalna temp CO ale oprocz wytartych frazesow nie moge dostac konkretnej odpowiedzi.Po co w takim razie jest skrajnie niska temp CO (42oC)skoro ustawienie jej jest szkodliwe dla pieca
Skalibruj czujniki .A odnośnie temperatury zrób test. Wyczyść piec ,popal dobę z temperaturą 55 stopni i oglądnij sadze,wymiennik popiół. Wyczyść znów piec i popal z temperatura 42 stopnie i znów sprawdź,oglądnij.Zobaczysz różnicę.Im wyższa temp tym lepiej dla piecyka.Nie mówię o 70 stopniach ale często doświadczeni palacze maja na piecach od 50 do aż 60 stopni. Przy dobrze ustawionym piecu,sterowniku nie wpłynie to znacząco na koszt dobowy spalania.Ja widziałem Oep w którym palono wilgnym opałem ,na piecu było 42-44 stopnie. Masakra..rdza,rdza..lepiej dmuchać na zimne.

karoka65
25-05-2014, 15:32
A czym Ty wuwok chcesz mi szkodzić ?
Szkodzisz to tylko swojemu wizerunkowi.
Co do grzecha ma swojego sprzedawcę tutaj to po co mam się wcinać, numer też ma do niego.

grzeh2000
25-05-2014, 16:13
A czym Ty wuwok chcesz mi szkodzić ?
Szkodzisz to tylko swojemu wizerunkowi.
Co do grzecha ma swojego sprzedawcę tutaj to po co mam się wcinać, numer też ma do niego.Tu nie chodzi o sprzedawce.W koncu kociolkowi nic nie dolega.Rok temu wyszedlem z bloku i pytam doswiadczonych uzytkownikow.Nie dziele ich na sterowniki,kociolki.Kto chce pomoc to napisze,doradzi.Nie ma o co piane bic panowie.Troche luzu

karoka65
25-05-2014, 16:19
Grzechu po prostu różni ludzie wyznają rózne filozofie :)
A najgorzej jak 10-ciu doradza :)

grzeh2000
25-05-2014, 16:27
Wuwok,mimo ze mam pompe cwu to i tak przebija grawitacja(brak ZZ).Jak ustawie na piecu 55oC to tyle bede mial na cwu a to za goraco jak sie ma dzieci w domu.Bede w kraju to zaczne od ponownego zamontowania ZZ zeby temperatury cwu pilnowal

karoka65
25-05-2014, 16:36
Czyli w obecnej sytuacji żeby zabezpieczyć dzieciaki przydałby się zawór term, na wyjściu z zasobnika jak Adam pisał albo zejść z temp zadaną na kotle.
Nie bój się nie zgnije, Ty masz inny kocioł :)

grzeh2000
25-05-2014, 16:55
Jakie rozwiazanie bedzie lepsze?,to z 3D i niech grawitacja przebija czy ZZ i operowanie pompą cwu?

karoka65
25-05-2014, 17:03
Jakie rozwiazanie bedzie lepsze?,to z 3D i niech grawitacja przebija czy ZZ i operowanie pompą cwu?
A tego to ja Ci nie powiem co będzie Ci się lepiej podobało :)
Dasz zawór to masz stałą temp. na wszystkich ujęciach wody i napisałem Ci wcześniej że żona może Cię rypać później jak ustawisz za mało że nie może tłuszczu z garów domyć :) Możesz trzymać wyższą temp. na kotle a zawór więcej nie puści niż ustawisz na wyjściu.
Będzie temp. pilnował czujnik wtedy możesz korzystać z programatora i obniżać temp. w jakiś godzinach żeby nie generować strat np. nocą czy jak nikogo niema w domu w jakiś godzinach i woda jest niepotrzebna choć widzisz że są i tacy którzy wolą te straty i grzeją grawitacją non-stop.
Także to co napisałem wyżej, ile ludzi tyle pomysłów, teorii i wymagań.
Niech każdy żyje w swoim świecie i wybierze sobie to co jemu odpowiada, dobrze że jest taki wybór.

wuwok
25-05-2014, 20:19
A czym Ty wuwok chcesz mi szkodzić ?
Szkodzisz to tylko swojemu wizerunkowi.
Co do grzecha ma swojego sprzedawcę tutaj to po co mam się wcinać, numer też ma do niego.
swojemu?ja nic nie sprzedaje!! nie zarabiam.Wiec nic nie tracę na wizerunku . A ty..

TwojPan
25-05-2014, 20:23
swojemu?ja nic nie sprzedaje!! nie zarabiam.Wiec nic nie tracę na wizerunku . A ty..

Wuwok,odpuść sobie.Jedno jest pewne,wiesz już co znaczy "ekipa".Pozdrawiam

tesel
25-05-2014, 20:24
Jakie rozwiazanie bedzie lepsze?,to z 3D i niech grawitacja przebija czy ZZ i operowanie pompą cwu?

Zawór zwrotny nie obniży Ci temp. na wyjściu.Czytam ten wątek od paru dni i dziwię się,że nikt Ci tego nie napisał.ZZ jest po to,żeby ciepła woda nie cofała się do pieca,czy gdzieś tam.Nie znam Twojej instalacji,więc nie doradzę.U siebie mógłbym założyć zawór termostatyczny na nitce do łazienki a w kuchni miałbym cieplejszą wodę,żeby"tłuste gary myć".Ale mi to nie potrzebne bo nie mam już małych dzieci.:)

karoka65
25-05-2014, 20:29
Wuwok,odpuść sobie.Jedno jest pewne,wiesz już co znaczy "ekipa".Pozdrawiam
A czy kolega nie zauważył że wuwok pojawia się tylko po to żeby rozpierduchy narobić, kiedyś nawet z drugiego nicka sobie przychodził tu ulżyć.
Później wszędzie się robi nie miło, nie ?

wuwok
25-05-2014, 20:31
Tu nie chodzi o sprzedawce.W koncu kociolkowi nic nie dolega.Rok temu wyszedlem z bloku i pytam doswiadczonych uzytkownikow.Nie dziele ich na sterowniki,kociolki.Kto chce pomoc to napisze,doradzi.Nie ma o co piane bic panowie.Troche luzu
Inna budowa ,ok ale tak samo działa korozja na stal w każdym kotle. Chyba ze Rbr jest ponad to.Wykonaj test,niech ktoś z rodziny wykona i zobaczy ze jest różnica.
Pracowałem w zakładzie gdzie produkowane z nierdzewki 16ki śruby po pól roku były zjadane przez kwasy:) .O stali jakieś pojecie mam :) . Nawet mam łopatkę do popiołu z nierdzewki :).Jeśli nierdzewka jest dobrej jakości magnes jej nie przyciągnie.

karoka65
25-05-2014, 20:31
Leszku u Grzecha chodzi z tym zaworem o to żeby grawitację powstrzymać, jeśli będzie odpowiedni grawitacja może go nie pokona i temp. na CWU będzie pilnował czujnik.

tesel
25-05-2014, 20:34
Albo załóż sobie coś takiego;
http://www.domkowicz.pl/artykuly/lazienka/baterie/baterie-termostatyczne-kludi

tesel
25-05-2014, 20:38
Leszku u Grzecha chodzi z tym zaworem o to żeby grawitację powstrzymać, jeśli będzie odpowiedni grawitacja może go nie pokona i temp. na CWU będzie pilnował czujnik.

Ok.To może się sprawdzić.

wuwok
25-05-2014, 20:55
A czy kolega nie zauważył że wuwok pojawia się tylko po to żeby rozpierduchy narobić, kiedyś nawet z drugiego nicka sobie przychodził tu ulżyć.
Później wszędzie się robi nie miło, nie ?
Widzisz nie zgodzę się z tobą.Pisze kiedy mam ochotę i bezinteresownie .Nic nie sprzedaje.
Z drugim nickiem to ciekawa sprawa:) ale spoko,żyję by ci dokuczyć:) .
Był fajny temat o SPP i musiałeś się tam wpier.. Udowadniać ze ecoala jest lepszy,mam obydwa stery i misiek w tej formie jest bez szansy. Userzy na es robią coś co ma podobną zasada działania jak działa SPP.

karoka65
25-05-2014, 21:06
Widzisz nie zgodzę się z tobą.Pisze kiedy mam ochotę i bezinteresownie .Nic nie sprzedaje.
Z drugim nickiem to ciekawa sprawa:) ale spoko,żyję by ci dokuczyć:) .
Był fajny temat o SPP i musiałeś się tam wpier.. Udowadniać ze ecoala jest lepszy,mam obydwa stery i misiek w tej formie jest bez szansy. Userzy na es robią coś co ma podobną zasada działania jak działa SPP.
Przecież to widać gołym okiem co robisz.
No to pokaż mi kolego w którym poście ja tam coś udowadniam ?
I nie denerwuj się bo widzę że nerwy to Tobie puszczają :)

adkwapniewski
25-05-2014, 21:07
Wuwok,odpuść sobie.Jedno jest pewne,wiesz już co znaczy "ekipa".Pozdrawiam


Co do temp spalin to nie jest wysoka :

262025

Pompka CWU pracuje cały czas na najniższym biegu próbując symulować grawitację , bo nie udało mi się uzyskać 1,8kg/d ani siwej komory spalania

Wungiel to tani opał z casto niby do 22MJ ...

Novy - jaka ekipa ? jestem nie trzeźwy więc napisze co myślę - możecie klikać wykrzykniki do woli :P

Gdybyś się tak nie obrażał na cały świat to nawet czasem z sensem piszesz ! Co do reszty to zrób sobie kakao - magnez pomaga na taką dolegliwość

A ja zamiast pisać powinienem spać - wiem, wiem ;)

Możesz mi dać z liścia :) Darz Bór :)

karoka65
25-05-2014, 21:08
Widzę że też już jak inny kolega nie możesz napisać posta żeby go nie edytować :)

adkwapniewski
25-05-2014, 21:13
Udzieliło mi się , mam nadzieję że bez leczenia w Rybnickim hotelu się obejdzie ;)

karoka65
25-05-2014, 21:21
No nie do Ciebie Adaś to było :)
Akurat napisałeś i post znalazł się między młotkiem a kowadłem :)

wuwok
25-05-2014, 21:25
Przecież to widać gołym okiem co robisz.
No to pokaż mi kolego w którym poście ja tam coś udowadniam ?
I nie denerwuj się bo widzę że nerwy to Tobie puszczają :)
Nerwy???powiedzmy ze w młodości parę lat w górach po dyskotekach bylem bramkarzem :D. Coś więcej potrzeba niż sprzedawca piecy by mi nerwy puściły :D

adkwapniewski
25-05-2014, 21:30
No nie do Ciebie Adaś to było :)
Akurat napisałeś i post znalazł się między młotkiem a kowadłem :)

sorki - grill się przedłużył :)


Nerwy???powiedzmy ze w młodości parę lat w górach po dyskotekach bylem bramkarzem :D. Coś więcej potrzeba niż sprzedawca piecy by mi nerwy puściły :D

Kociołków ;) Wuwok co się tak spinacie Towarzyszu - macie jeszcze wejścia ? Nie daleko mamy - wprawdzie ja wolę cięższe brzmienia ale wiesz 40`cha się zbliża ... trza jak były premier blog założyć i młódkę sobie sprawić - yes yes yes ;)

djhiq
25-05-2014, 21:30
Udzieliło mi się , mam nadzieję że bez leczenia w Rybnickim hotelu się obejdzie ;)

W Rybniku hoteli mamy niewiele. A jeżeli ci chodzi o ten na Gliwickiej to już też swoją świetność nieco stracił :)

djhiq
25-05-2014, 21:33
A właśnie. Miałem się pochwalić ze za niedługo jedzie do mnie SPP na testy. Jak wiesz Wiesiek jestem dosyć obiektywny zatem będę zdawał relację co i jak. Jak narazie coala jest ok jednak trzeba przyznać ze nieco sadzy produkuje. Jeżeli SPP zrobi to samo co koala zmniejszając spalanie i zmniejszając ilość produkowanej sadzy to będę pozytywnie zaskoczony. Ale jak to mówią - dopóki nie zobaczę to nie uwierzę :)

wuwok
25-05-2014, 21:41
sorki - grill się przedłużył :)



Kociołków ;) Wuwok co się tak spinacie Towarzyszu - macie jeszcze wejścia ? Nie daleko mamy - wprawdzie ja wolę cięższe brzmienia ale wiesz 40`cha się zbliża ... trza jak były premier blog założyć i młódkę sobie sprawić - yes yes yes ;)
Ostani raz stałem na bramce około 8 lat temu.Miło powspominać...aż głupio ze człowiek w kotłowni wylądował :D. Fajnie że ktoś z stajni zielonych po testuje kociołek .Do Jareckiego niech zagada,wstępne ustawienia dostanie .A potem chwile zabawy i niech oceni .

karoka65
25-05-2014, 21:42
No Ci co mają koalę to chyba już poza kolejnością dostają :)
Pal Łukasz pal :)
W Twoim przypadku czy na jednym czy na drugim spalanie będzie spadać powoli jak i w każdym nowym domu który nabiera temperatury.
Zobaczysz ile spalisz w przyszłą zimę a ile na jeszcze następną.

karoka65
25-05-2014, 21:45
Wuwok przecież Novy ma SPP na zielonym to nie wiem dlaczego taki podniecony jesteś ?
Jakiś taki ostatnio bardzo kolega jareckiego jesteś, aż dziwne.

wuwok
25-05-2014, 21:56
Wuwok przecież Novy ma SPP na zielonym to nie wiem dlaczego taki podniecony jesteś ?
Jakiś taki ostatnio bardzo kolega jareckiego jesteś, aż dziwne.
Z Jareckim dużo gadam,pisałem przed przeróbką palnika!!Powiedzmy pomógł mi sensownie odpowiadając na pytania.O tobie też pisałem ze jedyny proponowałeś mi piec 11kw na mój dom i wyszło na twoje [ja bym kupił 10ke,lecz chodzi o ilość kw ].
Po prostu fajnie jak Spp przetestuje osoba kolejna,nie powiązana z nikim. Myślę ze jak ustawi odpowiednio to zaskoczy go spalanie,brak sadzy itd..Sam wziozłem ster z przekory i?? kupiłem. A chciałem sprawdzić czy Novy nie przesadza,choć wiemy że umie palić węgiel :)

karoka65
25-05-2014, 22:09
Pamiętam że pisałeś i co pisałeś ale wtedy nie było złośliwości w Tobie.
Już nie raz pisałem że nie nic przeciwko innym sterownikom, jednemu podobają się brunetki a drugiemu blondynki :)
Wiesz ile sterowników miałem u siebie ? kilka, i na każdym moge spalić tak samo węgiel,
Gdybyś pojeździł trochę po ludziach zdziwiłbyś się mocno co dla nich jest ważne :)
A tak w ogóle to zajrzyj na wątek o swoim kotle, tam możesz się wykazać i nie jest to złośliwość.
Aha i o ile dobrze pamiętam to wtedy jak kupowałeś kocioł nie było chyba jeszcze 10-tki ?

wuwok
25-05-2014, 22:19
Pamiętam że pisałeś i co pisałeś ale wtedy nie było złośliwości w Tobie.
Już nie raz pisałem że nie nic przeciwko innym sterownikom, jednemu podobają się brunetki a drugiemu blondynki :)
Wiesz ile sterowników miałem u siebie ? kilka, i na każdym moge spalić tak samo węgiel,
Gdybyś pojeździł trochę po ludziach zdziwiłbyś się mocno co dla nich jest ważne :)
A tak w ogóle to zajrzyj na wątek o swoim kotle, tam możesz się wykazać i nie jest to złośliwość.
Uważam że Ecoal jest dobrym sterem,laikom pomaga w miarę poprawnie spalić węgiel. I jednym to styka,innym jak mi już nie. Wiemy ze posiadam piec krotko ale intensywnie się wdrażałem w temat i podstawy spalania węgla mam solidne. Większość ludzi oczekuje taniego palenia,i znów Spp w moim przekonaniu wart jest uwagi. Czy mając miśka należy kupić SPP?na to sobie musi każdy odpowiedzieć sam.

karoka65
25-05-2014, 22:28
No widzisz, po trochę sobie odpowiedziałeś sam, jesteś długo na forum, przecież widzisz ilu ludzi tu zagląda.
Popatrz ile sterów jest pod netem a to tylko jakiś mały procencik, dosłownie garstka biorąc pod uwagę ile jest ich sprzedawanych z kotłami.
Pisałem już kiedyś że ludzie w większości nawet nie wiedzą że można je podłączyć do sieci, robią wielkie oczy i patrzą jak na kosmitę o czym ja mówię :)

minertu
26-05-2014, 06:22
Tak sobie czytam i wnioskuję,że już wszyscy zapomnieli jaka była i jest nadal idea sterownika eCoal.To jest sterownik dla tych co nie maja i nie chcą siedzieć godzinami w kotłowni aby ustawić pracę pieca !!! Ja też czasu nie mam i na miśku jadę.Komorę spalania mam bez sadzy nawet teraz w trybie letnim.

TwojPan
26-05-2014, 07:37
Tak sobie czytam i wnioskuję,że już wszyscy zapomnieli jaka była i jest nadal idea sterownika eCoal.

Zapomniałeś i Ty.Automat ecoal miał być dla jednego palnika o nazwie Brucer (patrz info pracownika ES Algorytm eCoal opracowywany był dla palnika typu Brucer. Kolejny palnik typu Burner nie dał się dobrze sterować wg. tego algorytmu (ze względu na jego konstrukcję), dlatego rozpoczęliśmy pracę nad spalaniem grupowym, które duże lepiej sobie radzi z tymi palnikami.
Nie ma mowy w cytowanym poście o innych palnikach.Więc co z przeznaczeniem tego trybu np.dla palnika ekoenergii?Ktoś ma wyniki badań z takiego "zestawu"?


To jest sterownik dla tych co nie maja i nie chcą siedzieć godzinami w kotłowni aby ustawić pracę pieca !!! Ja też czasu nie mam i na miśku jadę.Komorę spalania mam bez sadzy nawet teraz w trybie letnim.

Piszesz-całymi godzinami w kotłowni...Czy naprawdę nie czytasz tego co piszą użytkownicy automatu?Jeśli to automat,dlaczego trzeba korygować nadmuch i porcję czasu podawania?Co ze zwiększonym spalaniem w tym trybie i innymi sporymi problemami sygnalizowanymi przez użytkowników(jak np.wysokie trendy temp.spalin,przebijanie temp.zadanej ).Taki obyty "gracz" powinien być bardziej obiektywny dla tego typu pracy sterownika.Co i jak byś pisał gdyby nie fakt ,że sprzedajesz ten towar.
Uważasz,że przebijanie temp. o 5deg ,a potem dłuższe/krótsze podtrzymanie ,jest pożądanym stanem rzeczy?Czy może jest to zwykły efekt uboczny,dla takiej pracy.Czy dobry czy zły opał,sterownik przebija znacząco zadaną bo..najzwyczajniej nie potrafi wokół niej oscylować.Tak jest najłatwiej,szybko do zadanej,przebić i halt!To nie jest praca ciągła dla jakiej miał być stworzony...
Minertu,nie chodzi o spory.Nie piszcie tylko,że jest to jedyny słuszny sterownik na rynku,bo tak nie jest.Im bardziej uprawiacie z panem Wiesławem politykę RBR i ecoal rządzi,tym bardziej staje się to niesmaczne i obrzydliwe.Pomijam sposób w jaki robi to w ostatnich postach pan Wiesław porównując userów do piesków.Wolę dostać hu...ami po plecach,bo czasem każdemu facetowi się zdarzy "wyjść z siebie" ,niż znosić takie poniżające porównania lub na to spoglądać.Masakra.

tadek w
26-05-2014, 12:24
Mam pytanko, co zrobic aby mi znowu pokazywalo wykres tem. Bo od jakiegos czasu pokazuje mi brak danych?

kowal1978
26-05-2014, 12:36
Witam,
jutro zasypuję podajnik Jaretem z Bartex-u. Pali me ktoś tym? Jakie parametry ustawić? Wcześniej kończyłem palić Iskrą.
Dziękuję za wszelkie sugestie.

karoka65
26-05-2014, 15:43
.Pomijam sposób w jaki robi to w ostatnich postach pan Wiesław porównując userów do piesków.Wolę dostać hu...ami po plecach,bo czasem każdemu facetowi się zdarzy "wyjść z siebie" ,niż znosić takie poniżające porównania lub na to spoglądać.Masakra.
Novy, czy Ciebie się to tyczyło ?
Chcesz zrobić z igły widły.
Byłeś u mnie i wiesz że lubię pieski, teraz mam następnego jeszcze większego od tego co widziałeś, to najwierniejsze zwierzę pod słońcem.
Czyli takie porównanie a widzisz że ostatnio Arturo, wuwok czy Liwko gdzie tylko coś napiszę to już są i kąsają za nogawkę, z resztą podobnie jak Ty, nie napiszesz posta żeby nie wspomnieć o mnie czy minertu.
Do Ciebie to już się przyzwyczaiłem i poznałem jaki jesteś także pisz sobie co tam chcesz.
Dla mnie jest właśnie obrazą jak mnie i Grześka wyzywałeś na forum ogólnopolskim od hu.. i patafianów bo dla Ciebie nie jestem ani jednym ani drugim, choćby z racji wieku.
Nie nauczyła Cię tego mama ?
Mnie tak.
Jak się pysk zaleje to się go uciera i idzie gnić a nie siada przed komputerem żeby pokazać jakim się jest ważnym.
To taka dobra rada na przyszłość.

karoka65
26-05-2014, 16:10
Witam,
jutro zasypuję podajnik Jaretem z Bartex-u. Pali me ktoś tym? Jakie parametry ustawić? Wcześniej kończyłem palić Iskrą.
Dziękuję za wszelkie sugestie.
Na razie nic nie grzeb, możesz ewentualnie dać większą przerwę podajnika w podtrzymaniu, popal ze trzy dni i zobaczysz co będzie.

minertu
26-05-2014, 17:39
Jeszcze się tym przejmujesz? Ja już skończyłem.
Ma swoją drogę a my swoją.

minertu
26-05-2014, 18:04
Jak ktoś jest ciekawy to w galerii mam parę fotek praca kotła w podtrzymaniu.
Najważniejszej części nie pokaże na razie ale zapewniam ,że wymiennik jest tak samo siwy.

TwojPan
26-05-2014, 20:19
Jak ktoś jest ciekawy to w galerii mam parę fotek praca kotła w podtrzymaniu.
Najważniejszej części nie pokaże na razie ale zapewniam ,że wymiennik jest tak samo siwy.

Ja tam nie widzę nic ciekawego. Każda działka paliwa podbija CO bez kontroli.Raz więcej,jak ma grzać-sporo więcej.Trendy spalin ogranicza pewnie konstrukcja wymiennika,nie przedkłada się to nad kontrolę CO.Albo dawka jest za "cienka"-mimo niedługiego czasu postoju,albo zalega koks na palniku i czym się rozbija to przebija CO.Jak utrzymasz linię prostą,bez przesady, to powiedz kiedy.Jak wyciągnę kartę SD z ecoala pokażę Ci co robił w trybie CWU PAN Romek Verb.No może przy zawirowywaczu jaki dodałem.