PDA

Zobacz pełną wersję : Rbr Ekouniwersal



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114

daro1309
10-08-2014, 21:41
nie ma czujnika podłogówki. Rozdzielacz ma własną pompkę, obieg i termostat z kapilarą

daro1309
10-08-2014, 21:44
Czyli trzeba zakupić czujnik?

zbigmaz01
11-08-2014, 04:04
A w kpl. z kotłem nie było w takiej plastikowej obudowie? Jak nie będzie podłączonego czujnika to to gniazdo podłączenia pompy będzie nieaktywne w takim ustawieniu czyli jako podłogówka.

daro1309
11-08-2014, 05:44
Niestety nie było. Dzwoniłem bo w instrukcji było napisane o podłączeniu czujników wewnętrznego i zewnętrznego - ale ich nie było na palecie z kociołkiem. Mają na dniach dotrzeć wtedy popytam jak to podłączyć ;) A zanim dotrą to może to jakoś inaczej podłączyć? Bo podłogówkę muszę grzać a coś to nie idzie tak jak powinno

minertu
11-08-2014, 06:38
Niestety nie było. Dzwoniłem bo w instrukcji było napisane o podłączeniu czujników wewnętrznego i zewnętrznego - ale ich nie było na palecie z kociołkiem. Mają na dniach dotrzeć wtedy popytam jak to podłączyć ;) A zanim dotrą to może to jakoś inaczej podłączyć? Bo podłogówkę muszę grzać a coś to nie idzie tak jak powinno
Ustaw jako cyrkulacyjna a w programatorze ustaw 60 min pracy 0 min postoju,oczywiście zaznacz kratki na żółto.

daro1309
13-08-2014, 22:21
Ustaw jako cyrkulacyjna a w programatorze ustaw 60 min pracy 0 min postoju,oczywiście zaznacz kratki na żółto.

Ustawiłem jako cyrkulacyjna - ale nie chodzi. Czy to dlatego, że pracuje na automacie?
A czy zaznaczone na żółto to nie wiem - kreseczki przestawiłem z górnej półki na dolną - ster nie jest jeszcze podpięty do neta

zbigmaz01
14-08-2014, 04:14
Ustawiłem jako cyrkulacyjna - ale nie chodzi. Czy to dlatego, że pracuje na automacie?
A czy zaznaczone na żółto to nie wiem - kreseczki przestawiłem z górnej półki na dolną - ster nie jest jeszcze podpięty do netaMinertu pisząc krateczki na żółto miał na myśli odznaczenie w programatorze pompy cyrkulacyjnej (zakładka programatory}

daro1309
14-08-2014, 08:05
Odznaczyłem każde pół godzinki - w moim przypadku po prostu przestawiały się pięterko niżej :rolleyes:
Jednak pompka się nie załączyła. W tej chwili po prostu podpiąłem ją prosto do sieci i pracuje cały czas.
Ale na dłuższą metę to nie do przyjęcia.

zdzich12
14-08-2014, 21:40
Witajcie wszyscy :D,
z wielkim zainteresowaniem śledzę ten wątek (doszedłem mniej więcej do setnej strony, więc trochę jeszcze przede mną.
Jak wszyscy na początku, tak i ja przychodzę tu po pomoc.
Kilka słów wprowadzenia: remontuję dom poniemiecki około 90 lat i jakieś 230 m2 powierzchni użytkowej po remoncie. Dom częściowo podpiwniczony - jest piwnica pod jednym pokojem i w niej chciałbym ustawić kocioł.
Ocieplenie: 15 cm styropianu pod podłogą (robi się), 15 cm na ścianach (będzie), 30 cm wełny pod dachem (robi się). W całym domu będzie podłogówka.
Próbowałem liczyć OZC, używałem różnych kalkulatorów i mówią mi one, że zapotrzebowanie na ciepło będzie na poziomie 11 kW. Realne to?
Chciałem pompę ciepła, ale pod domem śliczny suchy piaseczek, woda dopiero gdzieś na 3,5m pod powierzchnią gruntu, to wychodziły kilometry rury i hektary na dolne źródło poziome. Na pionowe mnie nie stać, gazu nie ma, prąd - majątek, to stanęło na węglu.
Jaki piec? Nie będę streszczał moich poszukiwań, ale wybrałem RBR Ekouniwersal :yes:.
Następny problem to moc - 17kW wystarczy? Będzie dodatkowo grzał zbiornik wody użytkowej 220l.
No i najważniejsze: mieszkam na północy województwa lubuskiego i nie potrafię znależć w okolicy nikogo, kto miałby w ofercie kotły z Instalco. Najbliższy ponad 200 km ode mnie. :(. Kocioł sprzeda, przyśle kurierem, ale potem co? A instalacja, serwis itp?
Ktoś coś wie, czy słyszał?:D Każdy trop, czy poszlaka będzie przeze mnie sprawdzona.

Wszystkim autorom i AUTOROM tego wątku składam przy okazji podziękowania za ogromną wartość merytoryczną, którą tak chętnie się dzielą. Mam wrażenie, że przystępując do pierwszego rozpalenia będę wiedział prawie wszystko :yes:.

Arturo72
14-08-2014, 22:00
W
No i najważniejsze: mieszkam na północy województwa lubuskiego i nie potrafię znależć w okolicy nikogo, kto miałby w ofercie kotły z Instalco. .
A czy musi być instalco ? Są kotły o niebo lepsze od RBR-a tylko wystarczy poszukać a nie wczytywać się w ochy i achy marketingowe,mające na celu jedynie ogłupienie inwestora.
Wujas W Chojnie w domu poniemieckim ma jakiegoś śmieciucha i wychwala pod niebiosa jaki to super on jest :)

zbigmaz01
14-08-2014, 22:24
A czy musi być instalco ? Są kotły o niebo lepsze od RBR-a tylko wystarczy poszukać a nie wczytywać się w ochy i achy marketingowe,mające na celu jedynie ogłupienie inwestora.

Tobie tutaj podziękujemy, nie masz wiedzy na ten temat i każdy twój post w tym temacie będzie zgłaszany do redakcji a nie do moderatora bo on te tematy ma gdzieś.
Pozdrawiam i proszę nie odpowiadaj.

zbigmaz01
14-08-2014, 22:28
Witajcie wszyscy :D,
z wielkim zainteresowaniem śledzę ten wątek (doszedłem mniej więcej do setnej strony, więc trochę jeszcze przede mną.
Jak wszyscy na początku, tak i ja przychodzę tu po pomoc.
Kilka słów wprowadzenia: remontuję dom poniemiecki około 90 lat i jakieś 230 m2 powierzchni użytkowej po remoncie. Dom częściowo podpiwniczony - jest piwnica pod jednym pokojem i w niej chciałbym ustawić kocioł.
Ocieplenie: 15 cm styropianu pod podłogą (robi się), 15 cm na ścianach (będzie), 30 cm wełny pod dachem (robi się). W całym domu będzie podłogówka.
Próbowałem liczyć OZC, używałem różnych kalkulatorów i mówią mi one, że zapotrzebowanie na ciepło będzie na poziomie 11 kW. Realne to?
Chciałem pompę ciepła, ale pod domem śliczny suchy piaseczek, woda dopiero gdzieś na 3,5m pod powierzchnią gruntu, to wychodziły kilometry rury i hektary na dolne źródło poziome. Na pionowe mnie nie stać, gazu nie ma, prąd - majątek, to stanęło na węglu.
Jaki piec? Nie będę streszczał moich poszukiwań, ale wybrałem RBR Ekouniwersal :yes:.
Następny problem to moc - 17kW wystarczy? Będzie dodatkowo grzał zbiornik wody użytkowej 220l.
No i najważniejsze: mieszkam na północy województwa lubuskiego i nie potrafię znależć w okolicy nikogo, kto miałby w ofercie kotły z Instalco. Najbliższy ponad 200 km ode mnie. :(. Kocioł sprzeda, przyśle kurierem, ale potem co? A instalacja, serwis itp?
Ktoś coś wie, czy słyszał?:D Każdy trop, czy poszlaka będzie przeze mnie sprawdzona.

Wszystkim autorom i AUTOROM tego wątku składam przy okazji podziękowania za ogromną wartość merytoryczną, którą tak chętnie się dzielą. Mam wrażenie, że przystępując do pierwszego rozpalenia będę wiedział prawie wszystko :yes:.
Ja mam 17kW i powiem tak ze teraz bym kupował mniejszy. Moja instalacja jest z buforem a to poprawia pracę kotła czyli pracuje stabilnej. Mój dom ma prawie tyle samo lat co twój ale jest bardzo słabo docieplony.
Kupuj najmniejszy jaki jest, taki kocioł ci wystarczy.

Arturo72
14-08-2014, 22:29
Tobie tutaj poxziękujemy, nie masz wiedzy na ten temat i każdy twój post w tym temacie będzie zgłaszany do redakcji a nie do moderatora bo on te tematy ma gdzieś.
Pozdrawiam i proszę nie odpowiadają.
Człowieku,mieszkam na Śląsku gdzie w każdym domu na wsi króluje węgiel,gdzie znajomi mają kotły przeróżnych producentów i ty mi mówisz,ze nie mam wiedzy na temat kotłów wszelakich marek ?
Tyle co nasłuchałem się na temat producentów,porównań to głowa mała.Na Śląsku mieszka 5mln.ludzi,w okolicy Gliwic ok.400tys.ludzi a to nie jest posłuchanie opinii z jednej wioseczki.
Za to ty masz wiedzę jedynie z zakresu marketingu dot,tylko i wyłącznie kotła made in RBR bo na temat zalet innych marek kotłów się nie wypowiadasz.

Czemu karoka,minertu nie porównują RBR do np.Skampa,Ogniwa czy Lazara ?
Czemu użytkownicy Ogniwa,Skampa są na tym wątku tępieni jak napiszą cokolwiek złego o RBR ;ub wymienią jego wady ?
Nie można tutaj wypisywać wad kotła tego producenta ?
A dlaczego nie ? To wątek dla inwestorów a nie dla sprzedawców.

Piotrek42
14-08-2014, 22:40
a nie wczytywać się w ochy i achy marketingowe,mające na celu jedynie ogłupienie inwestora.


Piszesz o swoich pompkach???

Arturo72
14-08-2014, 22:41
Piszesz o swoich pompkach???
Nie,wymieniam jedną z wad RBR jakim jest jego wysoka cena.

Piotrek42
14-08-2014, 22:43
Nie,wymieniam jedną z wad RBR jakim jest jego wysoka cena.

NO popatrz... a ja głupi ,chociaż sam grzeję już gazem a ojcu rbr-a kupiłem....

Arturo72
14-08-2014, 22:49
Widocznie cena nie grała roli tylko ważna była "rodzina RBR" .
Czyżby podobnie do "rodziny RM"gdzie można już to nazwać sektą ;)
Tam też emeryty płacą majątki,tylko,żeby utrzymać "rodzinę"...

Piotrek42
14-08-2014, 22:51
.
Czyżby podobnie do "rodziny RM"gdzie można już to nazwać sektą ;)
Tam też emeryty płacą majątki,tylko,żeby utrzymać "rodzinę"...

Znowu piszesz o swojej sekcie pompkowej??

Arturo72
14-08-2014, 22:54
Znowu piszesz o swojej sekcie pompkowej??
Piszę o RBR ekouniwersal,że nie jest wart tyle ile kosztuje,niejednokrotnie przecież już nawet użytkownicy tego kotła o tym pisali.
Czyżbym miał cytaty zapodać ?
Wolałbym nie bo sądzę,że kumaci inwestorzy z lektury tego wątku sami wyciągną odpowiednie wnioski.

QIM
14-08-2014, 22:54
Ocieplenie: 15 cm styropianu pod podłogą (robi się), 15 cm na ścianach (będzie), 30 cm wełny pod dachem (robi się). W całym domu będzie podłogówka.

A sprawdzałeś, jak się kalkuluje np 20cm na ścianach i podłodze i więcej na dachu? Arturo, Ty tu specjalista od szybkiego obliczania takich rzeczy, wytłumacz koledze.

zdzich12
14-08-2014, 23:05
A sprawdzałeś, jak się kalkuluje np 20cm na ścianach i podłodze i więcej na dachu? Arturo, Ty tu specjalista od szybkiego obliczania takich rzeczy, wytłumacz koledze.
Przeliczyłem i wiem - szału nie ma, chyba, żebym dał znacznie wiecej, ale to bunkier będzie z wąskimi i głęboko osadzonymi strzelnicami a nie dom wiejski.
Zadałem konkretne pytania, z merytorycznymi odpowiedziami słabo a wybuchła kolejna wojenka. Tak być musi? W edukacji niezrozumienie pytania to dyskwalifikacja.

Arturo72
14-08-2014, 23:10
Zadałem konkretne pytania, z merytorycznymi odpowiedziami słabo a wybuchła kolejna wojenka. Tak być musi? W edukacji niezrozumienie pytania to dyskwalifikacja.
Dlatego też merytorycznie Ci odpowiedzialem,że skoro nie masz sprzedawcy i serwisu kotła w okolicy mniejszej niż 200km od siebie to czemu musi być RBR a nie jakiś lepszy kocioł od innego producenta,którego masz na miejscu ?

Czy ten RBR jest faktycznie tak niszowy(garażowy),że do najbliższego serwisu jest 200km czyli ma tylko kilka serwisów i sprzedawców w Polsce ?

QIM
14-08-2014, 23:19
Przeliczyłem i wiem - szału nie ma, chyba, żebym dał znacznie wiecej, ale to bunkier będzie z wąskimi i głęboko osadzonymi strzelnicami a nie dom wiejski.
Zadałem konkretne pytania, z merytorycznymi odpowiedziami słabo a wybuchła kolejna wojenka. Tak być musi? W edukacji niezrozumienie pytania to dyskwalifikacja.

Dlatego na tak niskim u nas poziomie ;)
Moim zdaniem 11kW jak najbardziej jest realne, ale może napisz coś na temat bryły budynku. Przecież taki kocioł w razie "W" jest w stanie parę dodatkowych kW wykrzesać na te kilka najbardziej mroźnych dni Mój teść na 10cm mówił to samo w kontekście okien :)

minertu
14-08-2014, 23:28
Arturo znów się odzywasz w wątku kotła RBR , którego nie masz. .
Zdzichu u mnie na 320m2 śmigał 17kW z powodzeniem.

Arturo72
14-08-2014, 23:31
Arturo znów się odzywasz w wątku kotła RBR , którego nie masz. .
Zdzichu u mnie na 320m2 śmigał 17kW z powodzeniem.
Czy na temat Skody,którą ma sąsiad także nie mógłbym się wypowiadać znając każdą minutę z tego co z nią przechodził ?
Odsyłam jedynie pytającego do wrażeń użytkowników RBR i porównań do innych kotłów,które użytkują inni.

minertu
14-08-2014, 23:33
Człowieku,mieszkam na Śląsku gdzie w każdym domu na wsi króluje węgiel,gdzie znajomi mają kotły przeróżnych producentów i ty mi mówisz,ze nie mam wiedzy na temat kotłów wszelakich marek ?
Tyle co nasłuchałem się na temat producentów,porównań to głowa mała.Na Śląsku mieszka 5mln.ludzi,w okolicy Gliwic ok.400tys.ludzi a to nie jest posłuchanie opinii z jednej wioseczki.
Za to ty masz wiedzę jedynie z zakresu marketingu dot,tylko i wyłącznie kotła made in RBR bo na temat zalet innych marek kotłów się nie wypowiadasz.

Czemu karoka,minertu nie porównują RBR do np.Skampa,Ogniwa czy Lazara ?
Czemu użytkownicy Ogniwa,Skampa są na tym wątku tępieni jak napiszą cokolwiek złego o RBR ;ub wymienią jego wady ?
Nie można tutaj wypisywać wad kotła tego producenta ?
A dlaczego nie ? To wątek dla inwestorów a nie dla sprzedawców.Jak najbardziej mile widziane są tutaj wady RBR-A. A co do porównania to jest od tego inny wątek.

minertu
14-08-2014, 23:35
Czy na temat Skody,którą ma sąsiad także nie mógłbym się wypowiadać znając każdą minutę z tego co z nią przechodził ?
Odsyłam jedynie pytającego do wrażeń użytkowników RBR i porównań do innych kotłów,które użytkują inni.
Jak jesteś zdecydowany na mercedesa to sięgasz opinii w skodzie czy w mercedesie?

minertu
14-08-2014, 23:45
Zdzichu gdzie dokładniej mieszkasz ?

zdzich12
14-08-2014, 23:58
Dlatego na tak niskim u nas poziomie ;)
Moim zdaniem 11kW jak najbardziej jest realne, ale może napisz coś na temat bryły budynku. Przecież taki kocioł w razie "W" jest w stanie parę dodatkowych kW wykrzesać na te kilka najbardziej mroźnych dni Mój teść na 10cm mówił to samo w kontekście okien :)
Standardowy poniemiecki z dwuspadowym dachem, 17m x 8.5m, prosta bryła bez udziwnień. Sciany 45 cm z pustką powietrzną. Zapomniałem dopisać, że planuję WM z rekuperacją.

zdzich12
14-08-2014, 23:58
Zdzichu gdzie dokładniej mieszkasz ? Okolica Gorzowa Wlkp.

zdzich12
15-08-2014, 00:08
Dlatego też merytorycznie Ci odpowiedzialem,że skoro nie masz sprzedawcy i serwisu kotła w okolicy mniejszej niż 200km od siebie to czemu musi być RBR a nie jakiś lepszy kocioł od innego producenta,którego masz na miejscu ?

Czy ten RBR jest faktycznie tak niszowy(garażowy),że do najbliższego serwisu jest 200km czyli ma tylko kilka serwisów i sprzedawców w Polsce ?Arturo, jestem Ci wdzięczny za uwagę, jaką mi poswięciłeś, ale prosiłem o pomoc w zakupie RBR Ekouniwersal. Co mogę kupić w pobliżu domu, to wiem dosyć dobrze.
Nie musisz się wyzłośliwiać, tem kocioł raczej na to nie zasługuje.

zbigmaz01
15-08-2014, 06:59
Standardowy poniemiecki z dwuspadowym dachem, 17m x 8.5m, prosta bryła bez udziwnień. Sciany 45 cm z pustką powietrzną. Zapomniałem dopisać, że planuję WM z rekuperacją.
Czyli mamy podobne budynki, mój 18,5m x 10,5m z 1933r z takimi samymi ścianami ?)

minertu
15-08-2014, 07:06
Zdzichu RBR nie ma swojej sieci sprzedaży jak inni producenci. Jeszcze nie ma. Gdybyś chciał zobaczyć kociołek to mogę na priv podesłać jakiś namiar.

adkwapniewski
15-08-2014, 07:24
Pomocy :)

Mam dostęp do taniutkiego miału (z odsiewu grubszych sort) - warto sobie tym głowę zawracać ? Chodzi mi o to że trafiają się większe kawałki węgla np szeroki na 3cm długi na 5cm i gruby na mniej jak 1cm - skruszy go czy będzie zrywać / blokować ?

Cena kusi ... :)

minertu
15-08-2014, 07:38
Jak to nie będzie kamień to go skruszy spokojnie.Przed zakupem większej ilości raczej bym go sprawdził.

zbigmaz01
15-08-2014, 07:48
U mnie były podobne kawałki ale okazało się że to jest taki łupek chociaż wyglądał jak węgiel, po spaleniu wybierałem z popielnika tego samego kształtu jak przeszło przez podajnik.

zdzich12
15-08-2014, 08:11
Czyli mamy podobne budynki, mój 18,5m x 10,5m z 1933r z takimi samymi ścianami ?)
To chyba ta sama technologia wtedy obowiazywała, ale mój starszy :D.
Nie ma co prawda daty wypisanej na ścianie szczytowej, ale wywalając stare futryny znalazłem pod jedną z nich upchane gęsto wióry i zwiniętą gazetę. Stara, zbrązowiała, pisana po niemiecku gotykiem, wydana w Landsbergu (tak się przed wojną nazywało moje miasto) i datowana na marzec 1924 r.

Zdzichu RBR nie ma swojej sieci sprzedaży jak inni producenci. Jeszcze nie ma. Gdybyś chciał zobaczyć kociołek to mogę na priv podesłać jakiś namiar.
Widziałem na fotkach, ładny jest :yes:. Oglądanie na żywo raczej niewiele zmieni moją opinię, bardziej biorę pod uwagę cechy użytkowe a o tych czytam na forum, nie tylko tym zresztą. Proszę o pomoc w dobrym zakupie tego kociołka. Mam nadzieję do końca sierpnia zrobić wylewki z rurkami podłogówki. Albo uda się kupić go wcześniej i przed wylewkami wstawić do piwnicy, albo będę celował na koniec września, gdy już posadzki dojrzeją i będę mógł klocka przetransportować.

minertu
15-08-2014, 08:47
Poczekał bym aż wylewki wyschną.Kocioł jest stalowy szkoda by aby niepotrzebnie pordzewiał.

zdzich12
15-08-2014, 11:01
Poczekał bym aż wylewki wyschną.Kocioł jest stalowy szkoda by aby niepotrzebnie pordzewiał.
To chyba tak zrobię. Wystarczy zamówić w połowie września? Dwa tygodnie na dostawę wystarczą?

minertu
15-08-2014, 11:09
To chyba tak zrobię. Wystarczy zamówić w połowie września? Dwa tygodnie na dostawę wystarczą?
Można zamówić już teraz a dostawę ustalić z dogodnym terminem.Oczywiście 2 tyg wystarczą.

Arturo72
15-08-2014, 11:42
Oglądanie na żywo raczej niewiele zmieni moją opinię, bardziej biorę pod uwagę cechy użytkowe a o tych czytam na forum, nie tylko tym zresztą.
A czytałeś tą opinię,zwykłego użytkownika a nie sprzedawcy i jego popleczników:


Dużym plusem ... jest to że na forum jest dobre wsparcie techniczne a sam kocioł się rozwija i jest ciągle modyfikowany.
Dodatkowo cena jest dosyć atrakcyjna i można wybrać sobie sterownik a nie jest się "skazanym" na jedyny ...
Dużym plusem są kanały poziome i dzięki temu łatwo się kocioł czyści i nie zasyfia kotłowni co dla mnie było bardzo ważne ...



Ze sterownika polecam taniutki SPP , naprawdę udany sterownik z bardzo ciekawym algorytmem.

Oczywiście jest to opinia o lepszym kotle niż RBR.

zdzich12
15-08-2014, 12:15
A czytałeś tą opinię,zwykłego użytkownika a nie sprzedawcy i jego popleczników:
Oczywiście jest to opinia o lepszym kotle niż RBR.
Bardzo Ci dziękuję za opinie, ale piszę w watku o RBR Ekouniwersal, to znaczy, że wybrałem już kocioł i sterownik dla siebie

p.s. a co Ty chcesz mi sprzedać? ;-)

minertu
15-08-2014, 12:15
A czytałeś tą opinię,zwykłego użytkownika a nie sprzedawcy i jego popleczników:


Oczywiście jest to opinia o lepszym kotle niż RBR.

A cóż to za lepszy kocioł?

Arturo72
15-08-2014, 12:21
A cóż to za lepszy kocioł?
Nie będę podawał producenta bo nie o to chodzi ale chodzi o to,żeby mieć świadomość.
Kupowanie czegoś szczególnie narażonego na awarie gdzie najbliższy serwis jest 200km od miejsca zamieszkania nie jest roztropnym posunięciem dla inwestora bo dla sprzedawcy jak najbardziej bo skasuje za przyjazd od inwestora jak należy.
Podobnie jak WM z rekuperatorem do domu gdzie jednostka energii jest tania czy oszczędnosć ok.1000zł na 5cm dodatkowej izolacji,gdzie automatycznie mamy mniejsze straty ciepła i potrzeba słabszego mocowo ,czyt.tańszego urządzenia grzewczego sądzę,że właśnie o ten 1000zł.
Cóż,ludzie czasami myślą od tyłu...

Z drugiej strony RBR jest faktycznie garażowym produktem skoro do najbliższego sprzedawcy jest 200km.

minertu
15-08-2014, 12:25
Zawsze z góry zakładasz ,że coś się od razu zepsuje?

zdzich12
15-08-2014, 12:51
Podobnie jak WM z rekuperatorem do domu gdzie jednostka energii jest tania czy oszczędnosć ok.1000zł na 5cm dodatkowej izolacji,gdzie automatycznie mamy mniejsze straty ciepła i potrzeba słabszego mocowo ,czyt.tańszego urządzenia grzewczego sądzę,że właśnie o ten 1000zł.
Cóż,ludzie czasami myślą od tyłu...
Arturo, kończą mi się powoli pomysły, jak w sposób kulturalny powiedzieć Ci, że nie interesują mnie Twoje dywagacje coraz bardziej przypominające trolowanie.
Myślę, jak myslę, Twojej kasy w ten sposób nie marnuję. Powtórzę tylko, że modelowałem różne warianty ocieplenia i ogrzewania i ten wydał mi się optymalny dla mnie. Dla Ciebie może nie, ale potrafie z tą świadomością żyć.

Nie jest moją intencją obrażanie Ciebie, ale wolę dyskusję bardziej merytoryczną na temat zgodny z tytułem wątku i z pytaniami, jakie zadałem na początku. Chcesz na ten temat porozmawiać, chętnie poczytam także Twoje opinie.

Arturo72
15-08-2014, 12:53
Zawsze z góry zakładasz ,że coś się od razu zepsuje?
Nie koniecznie od razu.
Jakieś 3 lata temu kupiłem odkurzacz Zelmer na allegro z 4 letnią gwarancją,gdzieś z góry Polski,kilka miechów przed końcem gwarancji odkurzacz padł i wystarczyło zawieść go do serwisu Zelmera do Zabrza i naprawili go w ramach gwarancji.
Padła cała elektronika i gdyby nie do zapłaciłbym ok.300zł za naprawę.
Kotła raczej do serwisu nie zawieziemy a za przyjazd serwisanta trzeba będzie zapłacić.


Myślę, jak myslę, Twojej kasy w ten sposób nie marnuję.
Masz rację,nie moja kasa ale to jest forum budowlane gdzie inwestorzy czytają i wyciągają wnioski także trzeba o takich sprawach pisać i prostować,żeby był pełny obraz sytuacji dla potencjalnych inwestorów.

minertu
15-08-2014, 12:58
Pieprzysz Pan. Na kocioł jest 5 lat gwarancji producenta. 2 lata na palnik i sterownik. Nie znam przypadku aby klient płacił w okresie gwarancji za naprawę.

Maher
15-08-2014, 13:26
Zawsze z góry zakładasz ,że coś się od razu zepsuje?

Nie zawsze od razu, czasami wyjeżdża z "fabryki-garażu" już niesprawny i nawet nie sprawdzony jak to było w moim przypadku
Piec jako piec jest całkiem normalny jak inne tylko osprzęt trochę go wywyższa ponad przeciętną, z perspektywy czasu jakbym miał kupować po raz drugi to bym się długo zastanawiał czy brać RBR-a czy może kupić coś tańszego z żeliwnym podajnikiem i dobrą przekładnią, a sterownik kupić osobno i przyoszczędzić z 2000zł.

Arturo72
15-08-2014, 13:28
Pieprzysz Pan. Na kocioł jest 5 lat gwarancji producenta. 2 lata na palnik i sterownik. Nie znam przypadku aby klient płacił w okresie gwarancji za naprawę.
Czy dojazd do klienta np.200km też jest gratis w ramach zgłoszenia awarii gwarancyjnej ?

minertu
15-08-2014, 13:29
Nikt tego nie zabrania ale wtedy w razie "W" gdy sam sobie kompletujesz to z gwarancją jest różnie.

minertu
15-08-2014, 13:31
Czy dojazd do klienta np.200km też jest gratis w ramach zgłoszenia awarii gwarancyjnej ?A kto ci powiedział,że serwis pojedzie 200 kM ,owszem ja jechałem za Kraków dzień przed wigilią na dodatek po nocce byłem,klienta to nic nie kosztowało.

Maher
15-08-2014, 13:47
Pieprzysz Pan. Na kocioł jest 5 lat gwarancji producenta. 2 lata na palnik i sterownik. Nie znam przypadku aby klient płacił w okresie gwarancji za naprawę.

To coś masz słabą pamięć,wystarczy się cofnąć niecały miesiąc wstecz do strony 996 i sobie przypomnieć jak klienci płacili w czasie gwarancji.

Maher
15-08-2014, 13:52
A kto ci powiedział,że serwis pojedzie 200 kM ,owszem ja jechałem za Kraków dzień przed wigilią na dodatek po nocce byłem,klienta to nic nie kosztowało.

To ciekawe czy do mnie ktoś przyjedzie jak zgłoszę że po pierwszym/drugim użyciu urwała mi się gałka od czyszczenia tyłu pieca.

minertu
15-08-2014, 14:40
Jeżeli to sama gałka to wysyła się nową. Można ją wkręcić samemu.

minertu
15-08-2014, 14:42
Płacili za usterki wynikłe z przyczyn zewnętrznych.

Maher
15-08-2014, 17:08
Jeżeli to sama gałka to wysyła się nową. Można ją wkręcić samemu.

Jak wyślą taką samą jak była w oryginale (gałka plastikowa/ebonitowa i takim samym gwintem) to nie ma sensu aby wysyłali bo długo nie wytrzyma, chyba że są jakieś lepsze np. z zatopioną metalową nakrętką.

Maher
15-08-2014, 17:17
Płacili za usterki wynikłe z przyczyn zewnętrznych.

Jak serwis działa tak jak potraktowali niżej wymienionego forumowicza, to takiej gwarancji lepiej nie mieć, bo w czasie awarii sam sobie poszukam najtańszego i najlepszego serwisanta, a nie jestem skazany na serwis za który muszę odpowiednio zapłacić.


No to ja napisze jak się to odbyło u mnie.

Przychodzę o pracy do domku piec nie działa ide do kotłowni na wyswietlaczu stera nic sie nie pokazuje. (burze może i były gdzieś w okolicy 10km nie sądzę że bliżej).
Dzwonie to Pana co kupiłem piecyk(pewnie wie kto to ;) ) no i po chwili dzwoni Pan z E-S. Każe wypiąć moduł Ethernet i sprawdzić czy się ster włączy, no i pewnie by się włączył jak bym go po wypięciu nie wpiął s powrotem(myślałem że to taki reset, a ster miał sie włączyć z odpiętym :p)

Na kolejny dzień przyjechał Pan z E-S wpiął nowy moduł wziął 200zł i pojechał do domku.
Trochę sie kłóciłem, że u mnie burzy nie było, ale dostałem informacje, że skok napięcia może lecieć kilka kilometrów po linii, i co ja mogłem ?

Zabuliłem, podziękowałem i się skończyło.
Reakcja szybka, ale oczywiście jaka była wina czy burza, czy samo padło mogę sobie tylko pogdybać.

Można powiedzieć wprost że ten element gwarancji(fizycznie) nie obejmuję

Zawsze w czasie każdej awarii może być tłumaczenie jak powyżej lub np. że węgiel był za twardy lub prąd w gniazdku za rzadki.

zdzich12
15-08-2014, 18:36
Zawsze w czasie każdej awarii może być tłumaczenie jak powyżej lub np. że węgiel był za twardy lub prąd w gniazdku za rzadki.
U innych jest lepiej, czy to standard?

Maher
15-08-2014, 22:04
U innych jest lepiej, czy to standard?

Piec jak zresztą wiele innych urządzeń to teraz loteria i czasami lepiej kupić dwa tańsze niż jeden firmowy dużo droższy. Tak samo piec jest teraz zbiorem kilku- kilkunastu elementów i wybierając go trzeba na wszystko zwrócić uwagę. Odnośnie RBR uważam że ma dobre dobrane podzespoły (sterownik, podajnik,palnik chociaż nie brakuje na forum uwag że są już dużo lepsze), odnośnie wymiennika ma niegłupią konstrukcje tylko w 11-12KW wycieli jedną półkę wodną i trzeba trochę nagimnastykować się sterownikiem aby nie dopuścić do dużych strat przy pracy z pełną mocą, odnośnie poskładania/pospawania jest to bardzo niechlujnie zrobiony (spawy są krzywe i nie równe - u mnie dostarczoną łopatką wygarnę popiół po lewej stronie między pólkami, po prawej już nie bo jest z 0,5cm niżej zespawane), wszędzie jest sporo "skwarków" po spawaniu przyklejonych do blach i ciężko równomiernie przejechać łopatką, wszystkie nierówności zamalowane są bitexem który po kilku dniach palenia odpada i wygląda to jeszcze gorzej, też trzeba uważać na wystające śruby samo-wiercące aby nie przeciąć ręki itd.
Z kilka miesięcy temu było nawet porównanie aby wsiąść bodajże elektrometa sprzedawanego w promocji w Leroy Merlin pod nazwą Solej dokupić sterownik internetowy i mamy zestaw lepiej wykonany i kilka tysięcy w kieszeni.

adkwapniewski
15-08-2014, 22:35
Piec jak zresztą wiele innych urządzeń to teraz loteria i czasami lepiej kupić dwa tańsze niż jeden firmowy dużo droższy. Tak samo piec jest teraz zbiorem kilku- kilkunastu elementów i wybierając go trzeba na wszystko zwrócić uwagę. Odnośnie RBR uważam że ma dobre dobrane podzespoły (sterownik, podajnik,palnik chociaż nie brakuje na forum uwag że są już dużo lepsze), odnośnie wymiennika ma niegłupią konstrukcje tylko w 11-12KW wycieli jedną półkę wodną i trzeba trochę nagimnastykować się sterownikiem aby nie dopuścić do dużych strat przy pracy z pełną mocą, odnośnie poskładania/pospawania jest to bardzo niechlujnie zrobiony (spawy są krzywe i nie równe - u mnie dostarczoną łopatką wygarnę popiół po lewej stronie między pólkami, po prawej już nie bo jest z 0,5cm niżej zespawane), wszędzie jest sporo "skwarków" po spawaniu przyklejonych do blach i ciężko równomiernie przejechać łopatką, wszystkie nierówności zamalowane są bitexem który po kilku dniach palenia odpada i wygląda to jeszcze gorzej, też trzeba uważać na wystające śruby samo-wiercące aby nie przeciąć ręki itd.
Z kilka miesięcy temu było nawet porównanie aby wsiąść bodajże elektrometa sprzedawanego w promocji w Leroy Merlin pod nazwą Solej dokupić sterownik internetowy i mamy zestaw lepiej wykonany i kilka tysięcy w kieszeni.

15`tka tego Solej`a kosztuje ~6200PLN + sterownik praktycznie cena rbr`a ... do tego rbr ma dłuższą gwarancję.

Jestem ciekaw czy ma zapis w gwarancji dotyczący temp powrotu ... rbr nie ma z tym problemu (można spinać z podłogówką bez problemu)

Miałem dwa zgłoszenia gwarancyjne - załatwione praktycznie od ręki a mieszkam tam gdzie psy ujami wodę piją - nic nie płaciłem wsio w ramach gwarancji.

Co do uszkodzonych sterowników od "pioruna" to ja bym drążył temat ... Co to znaczy "skok napięcia może lecieć kilka kilometrów po linii" ... ?

Maher
15-08-2014, 22:49
15`tka tego Solej`a kosztuje ~6200PLN + sterownik praktycznie cena rbr`a ... do tego rbr ma dłuższą gwarancję.

[/COLOR]

Pisałem o kupnie w promocji kilka miesięcy temu, o ile pamiętam był sprzedawany poniżej 5000zł.

rutino78
16-08-2014, 09:59
mój parowozik RBR 17kw zaczyna trzeci sezon więc taki nowy już nie jest. I nie mam do niego najmniejszych zastrzeżeń.
a minertu to ogrzewaniowy maniak, daj boże każdemu taki serwis.
sam piec bezawaryjny, korzystałem z pomocy, bo nie obsługiwałem nigdy wcześniej pieca na węgiel.
raz na pół roku wejde tu na forum zobaczyć co u artura słychać. I nic się przez lata nie zmienia. Teraz wymyślił Zelmera, za miesiąc wynajdzie cos innego. I tak do końca internetu.

zbigmaz01
16-08-2014, 12:06
mój parowozik RBR 17kw zaczyna trzeci sezon więc taki nowy już nie jest. I nie mam do niego najmniejszych zastrzeżeń.
a minertu to ogrzewaniowy maniak, daj boże każdemu taki serwis.
sam piec bezawaryjny, korzystałem z pomocy, bo nie obsługiwałem nigdy wcześniej pieca na węgiel.
raz na pół roku wejde tu na forum zobaczyć co u artura słychać. I nic się przez lata nie zmienia. Teraz wymyślił Zelmera, za miesiąc wynajdzie cos innego. I tak do końca internetu.Mój też podobnie ale troszkę więcej i też mam 17kW :)
Od grudnia 2011 praca przez bez wyłączania bo w lecie grzeję CWU.
Nie mam do kotła żadnych zastrzeżeń, chociaż do końca gwarancji jeszcze trochę zostało :)

Maher
16-08-2014, 14:46
Ja też nie mam jakiś większych zastrzeżeń poza tymi co pisałem wcześniej, tylko jakby producent przynajmniej z jedną czwartą tych wad poprawił co na forum wytykają to byłby dobry produkt, a tak to nadal zostanie na etapie produktu garażowego nie wywyższającego się z większości kotłów po za jego wygórowaną ceną. Jest teraz okres wakacyjny i z racji tego odwiedziłem kilka hoteli/domów wczasowych i widać że w tych co mile wspominam i zamierzam polecić znajomych jest coś takiego jak anonimowa ankieta aby wpisywać co by poprawić aby wypoczynek był jeszcze bardziej udany i co klientom najbardziej się podobało i co przeszkadzało. Jeden z nich odwiedziłem ponownie bo byłem zadowolony i z tego co pamiętam przeszkadzało mi brak suszarki i zestawu mopa/miotły/wiadra w łazience i wpisałem to do uwag i miłe zaskoczenie bo widocznie uwzględnili to i pewnie polecę go znajomym i przyjadę tu następnym razem, a jak wiadomo jeden zadowolony klient ściągnie kilku następnych, a jeden niezadowolony odradzi kilkunastu i tak jest też w wypadku pieca.
Podobnie wygląda w wypadku RBR-a, ale producent pozostaje głuchy na wszystkie uwagi klientów.
Odnośnie wad to główna jak to jest że piec nie jest sprawdzony po złożeniu (u mnie ślimak podajnika obracał się w przeciwnym kierunku - zamiast podawać węgiel z zasobnika do palnika to go wracał), tak samo zawór DBV był odwrotnie przykręcony i w czasie awarii by nie zadziałał, przyszedł z podajnikiem innym niż zamówiłem (producent nawet nie zadzwonił że wysłał produkt niezgodny z zamówieniem).
Z mniejszych wad to siłowniki zasobnika źle były dobrane - za mocne i przy pierwszym otwarciu można było stracić zęby.
Wszędzie przyklejone "skwarki" po spawaniu nie oczyszczone i przeszkadzające w wyczyszczeniu pieca.
Krzywo pospawane półki, różnice sięgające z 5mm i przeszkadzające w czyszczeniu - po jednej stronie łopatka się mieści już po drugiej nie.
Blachy poskręcane śrubami samo-wiercącymi nie zabezpieczonymi z drugiej strony i można się przeciąć.
Brak szamotki na drzwiczkach (podobno w starszych piecach były) powoduje że po kilku paleniach z ładnej nierdzewki mało co zostaje i nagrzewają się tak że można się poparzyć.
Gałka i gwint od czyszczenia tyłu zrobiona z plastiku/ebonitu po kilku ruchach zostaje w rękach.
Śruby regulacyjne drzwi uniemożliwiają otwarcie ich pod większym kątem niż 90 stopni i przeszkadzają przy czyszczeniu i wyjmowaniu blach.
Zlikwidowanie w przypadku 11-12kw półki wodnej powoduje że praca z pełną mocą bardziej rozgrzewa komin niż wymiennik i są duże straty.
Brak certyfikatu, jak pomimo wielu zapewnień i oficjalnych oświadczeń na stronie producenta go nie zobaczyłem do dzisiaj, także deklarowane sprawności są dla mnie w strefie marzeń.


Może producent weźmie sobie kilka tych uwag i zrobi przynajmniej produkt lepszy dla przyszłych kupujących.

edgar184
16-08-2014, 15:00
Jak wyślą taką samą jak była w oryginale (gałka plastikowa/ebonitowa i takim samym gwintem) to nie ma sensu aby wysyłali bo długo nie wytrzyma, chyba że są jakieś lepsze np. z zatopioną metalową nakrętką.

Co Ty robisz tą gałą że tak ją niszczysz?:D U mnie już rok i gałka cała!

Tak się zapytam tych co mają dłużej piec, jakie są objawy że się źle prowadzi piec?

Spójrzcie na moje wykresy, czy takie prowadzenie jest szkodliwe??
W piecu sucho, nic się nie skrapla, nic się nie odrywa, ściągam ze ścianek pył, czasem szary czasem lekko brązowy.
Chodzi mi o to czy tym sposobem palenia nie ma jakiegoś "utajnionego", niewidocznego gołym okiem szkodliwego działania dla pieca?

Maher
16-08-2014, 20:03
Co Ty robisz tą gałą że tak ją niszczysz?:D U mnie już rok i gałka cała!



U mnie po pierwszym użyciu odpadła, nie ma się co dziwić jak na pręcie jest z 3 obroty gwintu i na gałce podobnie.

zdzich12
17-08-2014, 01:11
U mnie po pierwszym użyciu odpadła, nie ma się co dziwić jak na pręcie jest z 3 obroty gwintu i na gałce podobnie.
A jaki to gwint? Bo może od razu przygotuję sobie jakiś metalowy insert do tej gałki, albo i całą nową porządnie zrobioną. Jeżeli tylko takie problemy mają użytkownicy, to klamka zapadła, będzie RBR 17kW od Minertu :D. Jestem przekonany, że z Jego pomocą szybko skonfiguruję właściwie system ogrzewania.

Na szczęście żadna z wad, które wymieniłeś nie jest krytyczna, mozna toto samodzielnie poprawić, albo nauczyć się z tym żyć. Może i jest gdzieś na świecie idealny kociołek, może nawet jest idealne paliwo do niego, ale sądzę, że ten jest wystarczająco dobry.

A sterownik ma prawo się sypnąć nawet bez pioruna. Za eCoal przemawia dostęp zdalny, portal esterownik.pl i algorytmy, czyli praktyczna bezobsługowość. Nie mam duszy palacza, który nawet nocowałby przy swoim kociołku. Im mniej mnie będzie angażował do obsługi, tym lepiej, są ciekawsze rzeczy do zrobienia.

bartus825
17-08-2014, 07:23
Witam!Widzisz,mi dwa lata temu też tak RBR-a "obrzydzali" ale kupiłem,i dziś zrobiłbym to samo,a mam 11 kW,którą grzeję 120 m kw.Dokonałeś dobrego wyboru..Pozdrawiamhttp://emotikona.pl/emotikony/pic/0drinks.gif (http://emotikona.pl/emotikony/)
A jaki to gwint? Bo może od razu przygotuję sobie jakiś metalowy insert do tej gałki, albo i całą nową porządnie zrobioną. Jeżeli tylko takie problemy mają użytkownicy, to klamka zapadła, będzie RBR 17kW od Minertu :D. Jestem przekonany, że z Jego pomocą szybko skonfiguruję właściwie system ogrzewania.

Na szczęście żadna z wad, które wymieniłeś nie jest krytyczna, mozna toto samodzielnie poprawić, albo nauczyć się z tym żyć. Może i jest gdzieś na świecie idealny kociołek, może nawet jest idealne paliwo do niego, ale sądzę, że ten jest wystarczająco dobry.

A sterownik ma prawo się sypnąć nawet bez pioruna. Za eCoal przemawia dostęp zdalny, portal esterownik.pl i algorytmy, czyli praktyczna bezobsługowość. Nie mam duszy palacza, który nawet nocowałby przy swoim kociołku. Im mniej mnie będzie angażował do obsługi, tym lepiej, są ciekawsze rzeczy do zrobienia.

zbigmaz01
17-08-2014, 08:06
Witam!Widzisz,mi dwa lata temu też tak RBR-a "obrzydzali" ale kupiłem,i dziś zrobiłbym to samo,a mam 11 kW,którą grzeję 120 m kw.Dokonałeś dobrego wyboru..Pozdrawiamhttp://emotikona.pl/emotikony/pic/0drinks.gif (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Femotikona.pl%2Femo tikony%2F)Potwierdzam właściwość wyboru i co niektórych śmieszy powiedzenie :

"Będzie Pan zadowolony" :wave:
Ja taki jestem :yes:

minertu
17-08-2014, 08:23
Zbyszek ten co nie chce będzie niezadowolony. Widzisz wczoraj jechałem odpalać mój kociołek do klienta. Palnik ekoenergia z przekładnią NORD. Jak myślisz co słychać?

zbigmaz01
17-08-2014, 08:34
Zbyszek ten co nie chce będzie niezadowolony. Widzisz wczoraj jechałem odpalać mój kociołek do klienta. Palnik ekoenergia z przekładnią NORD. Jak myślisz co słychać?
Wiem co zrobiłeś, wiem co zamontowałes a efekt może być tylko jeden :)
Zadowolenie i sprawdzone działanie z dużymi oszczędnościami :)

minertu
17-08-2014, 08:37
To się okaże, bardziej chodzi mi o przekładnię z silnikiem.

zbigmaz01
17-08-2014, 08:51
To się okaże, bardziej chodzi mi o przekładnię z silnikiem.Jeżeli wszystko zrobione jest z twoim doświadczeniem i wiedzą to czego można się więcej spodziewać? Na swój ewmar też złego słowa nie powiem, u mnie się sprawdził a ja na niego nie narzekam tak samo jak na palnik, spala co mu dam i z popiołu też jestem zadowolony. Samo spalanie jak się w nim nie grzebie i nie kopie w ustawieniach też mnie zadowala a to widać po kropkach których w tabelce prawie nie ma :)

mark3k
17-08-2014, 08:56
To się okaże, bardziej chodzi mi o przekładnię z silnikiem.

Te przekładnie "Nord", "Ewmar" , itp.. są przekładniami ślimakowymi, a te z założenia pracują cicho i bezproblemowo,no chyba, że jakaś amatorszczyzna robiona w szopie lub w chatce chinola. :D
Problemem jest jednofazowy silnik wprowadzający wibracje przenoszące się na rurki CO poprzez sztywne sprzęgło. Stąd u mnie sprzęgło elastyczne i wibro-izolatory na silniku.

kaszpir007
17-08-2014, 09:21
A cóż to za lepszy kocioł?

Arturo cytuje moje wypowiedzi , szkoda tylko że zmienia właściciela tej wypowiedzi ...

Wypowiedzi są skopiowane z innego wątku . Kocioł to Skamp-P i moje wypowiedzi jako użytkownika który kocioł ma od 2011r.

Maher
17-08-2014, 09:37
Zbyszek ten co nie chce będzie niezadowolony. Widzisz wczoraj jechałem odpalać mój kociołek do klienta. Palnik ekoenergia z przekładnią NORD. Jak myślisz co słychać?

To jednak można mieć RBR-a z przekładnią NORD-a, bo jak taki zamówiłem i po odbiorze okazało się że przysłali z przekładnią Transtecno to twierdzili że NORDA już nie zakładają bo jest dużo reklamacji, a różnice w cenie szybko zwrócili?

zbigmaz01
17-08-2014, 09:45
To jednak można mieć RBR-a z przekładnią NORD-a, bo jak taki zamówiłem i po odbiorze okazało się że przysłali z przekładnią Transtecno to twierdzili że NORDA już nie zakładają bo jest dużo reklamacji, a różnice w cenie szybko zwrócili?Ten kociołek to to robota minertu a przekładnia jest dokupiona. To nie jest RBR.

Maher
17-08-2014, 09:52
A jaki to gwint? Bo może od razu przygotuję sobie jakiś metalowy insert do tej gałki, albo i całą nową porządnie zrobioną.

Mam nadzieje że nowe gałki są lepiej zrobione, bo chyba nie proponowali mi wysłania takiej samej. Odnośnie czyszczenia to w rękawiczkach łapie za wystający pręt i tak czyszczę. Gwintu nie sprawdzałem, ale jest pewnie jakiś typowy, jak wrócę z wakacji to spróbuje wkręcić jakoś nakrętkę i napiszę jaki tam jest gwint.

Kupując RBR-a możesz sobie zamówić odpowiednią ilość wyjść/wejść i średnice zasilania i powrotu z odpowiedniej strony, abyś dużo instalacje nie przerabiał.

Maher
17-08-2014, 10:01
Ten kociołek to to robota minertu a przekładnia jest dokupiona. To nie jest RBR.

Mam nadzieje że kociołek minertu będzie bardziej dopracowany od RBR-a (znikną wszystkie drobne wady RBR-a, bo producent jest głuchy na wszystkie uwagi).
Jest jakaś strona gdzie można go oglądnąć, jak się nazywa i może trzeba nowy temat założyć na forum.

zdzich12
17-08-2014, 10:01
Kupując RBR-a możesz sobie zamówić odpowiednią ilość wyjść/wejść i średnice zasilania i powrotu z odpowiedniej strony, abyś dużo instalacje nie przerabiał.
Nic nie bedę przerabiał, bo nie mam jeszcze żadnej instalacji :D.
Jak pisałem wcześniej, remontuję dom 90-letni i robię od nowa wszystkie instalacje. Mam nadzieję do końca sierpnia mieć wykonaną podłogówkę i te instalacje, które muszą się zmieścić pod podłogą, czyli kanalizację i wodę.
Ale dziękuję za cenną uwagę.

Maher
17-08-2014, 10:28
Nic nie bedę przerabiał, bo nie mam jeszcze żadnej instalacji :D.
Jak pisałem wcześniej, remontuję dom 90-letni i robię od nowa wszystkie instalacje. Mam nadzieję do końca sierpnia mieć wykonaną podłogówkę i te instalacje, które muszą się zmieścić pod podłogą, czyli kanalizację i wodę.
Ale dziękuję za cenną uwagę.

Jak robisz wszystko od nowa to tym bardziej możesz zaplanować sobie wszystko aby dobrze działało (wyprowadzenia 6/4cala pod zawór 4D, układ zamknięty na zaworze DBV itd.)

Arturo72
17-08-2014, 11:14
Arturo cytuje moje wypowiedzi , szkoda tylko że zmienia właściciela tej wypowiedzi ...

Wypowiedzi są skopiowane z innego wątku . Kocioł to Skamp-P i moje wypowiedzi jako użytkownika który kocioł ma od 2011r.
Bo to nie miała być reklama czego lub kogokolwiek tylko zwrócenie uwagi na to,żeby jednak czytać,czytać i jeszcze raz czytać i uczyć się a nie bezmyślnie podejmować decyzję.
I nie koniecznie dot.samych kotłów ale przede wszystkim całej budowy od A do Z bo to ona jest najważniejsza i to ona decyduje w głównej mierze co wybierzemy do ogrzewania.

minertu
17-08-2014, 11:18
Mam nadzieje że kociołek minertu będzie bardziej dopracowany od RBR-a (znikną wszystkie drobne wady RBR-a, bo producent jest głuchy na wszystkie uwagi).
Jest jakaś strona gdzie można go oglądnąć, jak się nazywa i może trzeba nowy temat założyć na forum.

A co jest nie tak z RBR'EM? Co do mojego kociołka to oficjalnie jeszcze nie istnieje. Wstępne badania , patent itd to kupa kasy zanim się z czymkolwiek ruszy.

zdzich12
17-08-2014, 11:50
Jak robisz wszystko od nowa to tym bardziej możesz zaplanować sobie wszystko aby dobrze działało (wyprowadzenia 6/4cala pod zawór 4D
Cenna uwaga, dziękuję, masz jeszcze trochę takich? Bedę wdzięczny:yes:

układ zamknięty na zaworze DBV itd.)
A czemu akurat zamknięty? W czym będzie lepszy od otwartego? Pytam, bo naprawdę nie wiem.

mchomen
17-08-2014, 12:58
Hej może ktoś coś doradzi.Otóż jest taka sytuacja :wczesniej grzałem Co i podłogówka no i po pewnym czasie spalanie dzienne zeszło mi poniżej 4kg/dzień,pózniej wyłączyłem podłoge bo było naprawde gorąco(chodzi mi o łazienke i kibel), no i od kilku ładnych dni mam uruchomioną podłoge ponownie a spalanie kręci sie cały czas koło 6kg/dzień. Ogólnie to w ustawieniach nic nie zmieniałem.Może jakieś rady

Maher
17-08-2014, 12:59
Cenna uwaga, dziękuję, masz jeszcze trochę takich? Bedę wdzięczny:yes:

A czemu akurat zamknięty? W czym będzie lepszy od otwartego? Pytam, bo naprawdę nie wiem.

Piec to nie wszystko, aby ogrzewanie działało prawidłowo.
Ja mam układ zamknięty bo nie trzeba dobijać instalacje, widać od razu jakieś nieszczelności, w instalacji jest dużo mniej powietrza - czyli mniej możliwości korozji od środka.

Zawór 4D i przekroje 6/4 cala w małym obiegu powodują u mnie że gdy pompy podłogówki są wyłączone piec grawitacyjnie miesza sobie wodę w środku i do tego w czasie pracy pompy nie wyciągną z niego całej gorącej wody (połowa wróci z powrotem i nie będzie musiał pracować z pełną mocą - pisałem wcześniej o stratach kominowych w RBR11Kw).

Poszukaj na forum mojego schematu instalacji (100% podłogówki) i możesz porównać z innymi i coś wykorzystać u siebie.

karoka65
17-08-2014, 13:08
Mam nadzieje że kociołek minertu będzie bardziej dopracowany od RBR-a (znikną wszystkie drobne wady RBR-a, bo producent jest głuchy na wszystkie uwagi).
Jest jakaś strona gdzie można go oglądnąć, jak się nazywa i może trzeba nowy temat założyć na forum.
Zapewniam Cię że jednak nie jest głuchy.
Niektórzy już się przekonali ale o tym za jakiś czas.

minertu
17-08-2014, 13:21
Już miałem okazję 2 nowe sztuki zobaczyć. Fajny jest.

minertu
17-08-2014, 13:23
Hej może ktoś coś doradzi.Otóż jest taka sytuacja :wczesniej grzałem Co i podłogówka no i po pewnym czasie spalanie dzienne zeszło mi poniżej 4kg/dzień,pózniej wyłączyłem podłoge bo było naprawde gorąco(chodzi mi o łazienke i kibel), no i od kilku ładnych dni mam uruchomioną podłoge ponownie a spalanie kręci sie cały czas koło 6kg/dzień. Ogólnie to w ustawieniach nic nie zmieniałem.Może jakieś rady
Zwróć uwagę co pogrubiłem.Podłoga musi się na nowo wygrzać do podobnego stanu.

bobasxx
17-08-2014, 13:40
Zapewniam Cię że jednak nie jest głuchy.
Niektórzy już się przekonali ale o tym za jakiś czas.

Czyżby RBR FL ? :lol:

adkwapniewski
17-08-2014, 14:18
Zapewniam Cię że jednak nie jest głuchy.
Niektórzy już się przekonali ale o tym za jakiś czas.

Jakieś nowości do "starego" czy nowy model ?

minertu
18-08-2014, 03:52
Jakieś nowości do "starego" czy nowy model ?
Kosmetyka.

zawijan
18-08-2014, 06:07
Zdzichu RBR nie ma swojej sieci sprzedaży jak inni producenci. Jeszcze nie ma.

A kiedy będzie miał?

zawijan
18-08-2014, 06:13
Pieprzysz Pan. Na kocioł jest 5 lat gwarancji producenta. 2 lata na palnik i sterownik. Nie znam przypadku aby klient płacił w okresie gwarancji za naprawę.

Na palnik Ekoenergia jest tylko 2 lata gwarancji? Ciekawe! Nie wiedziałem o tym.

kaszpir007
18-08-2014, 08:58
A kiedy będzie miał?

Myślę że nigdy ...

Myślę że za kocioł za ponad 8000 zł brutto można by dużo więcej wymagać , a patrząc na wykonanie RBR (zdjęcia jakie podesłał jeden użytkownik) to bardziej przypomina kotły za 3000-4000zł a czasami nawet i te mają lepsze wykonanie ...

Dodatkowo kocioł firma by musiała by mieć dużo lepszą sieć serwisową i mieć sporo wyższe moce przerobowe ...

Ja się zastanawiam nad powodem "popularności" tego kotła. Ani nie jest tani (8100 brutto za 11KW) , ani nie jest super wykonany ...
Za cenę niższą (7100) można mieć Ogniwo Eko 10KW też z Ecoal ...

Dlaczego więc na taki kocioł jest zainteresowanie ????

Jak dla mnie to jakaś "ciekawostka" ?

Czyżby kocioł który tak naprawdę jest przeciętniak po dość agresywnej polityce marketingowej i dzięki reklamie szeptanej został wylansowany na jakieś produkt dla "wybrańców" ???

Konkurencja (Sekom) jest tańsza , ma większy wybór sterowników jak i samych palników ...

A np. Ogniwo ma lepsze wykonanie (od Sekoma) i ma sieć serwisową ...

adkwapniewski
18-08-2014, 11:14
CIACH

Czyżby kocioł który tak naprawdę jest przeciętniak po dość agresywnej polityce marketingowej i dzięki reklamie szeptanej został wylansowany na jakieś produkt dla "wybrańców" ???

Konkurencja (Sekom) jest tańsza , ma większy wybór sterowników jak i samych palników ...

A np. Ogniwo ma lepsze wykonanie (od Sekoma) i ma sieć serwisową ...

Proszę Cię ... :)

Co do lepszego wykonania kotłów na O od kotłów na S jesteś tego pewien ? :)

Kocioł działa , nie mam zastrzeżeń do jakości wykonania , chociaż mógłby spalać wodę zamiast wungla ...

Co do serwisu ... zgłosiłem dwie reklamacje i obie załatwione od reki - nie musiałem czekać po tygodniu czy dwóch na "autoryzowanych serwisantów" - wsio zostało załatwione błyskawicznie.

Kociołek pracuje w warunkach "ekstremalnych" - niski powrót (tylko podłogówka) , nawet bardzo niski dodatkowo stoi w chłodnej kotłowni ... działa :)

Kociołki przed zakupem oglądałem część osobiście cześć wirtualnie (np macherstwa przy grubości blach i kategoriach ...) wybrałem kocioł przy którym dostałem gwarancje - dzwonię mam sprawę załatwioną , telefon jest odbierany a nie jak w firmie od okien gdzie czekam już drugi tydzień i ciągle nie mam info kiedy wymienią pękniętą szybę nie wspominając o załatwieniu sprawy...

zbigmaz01
18-08-2014, 14:20
Czas sobie zadać pytanie od czego jest serwis. Czy każdy producent kotła powinien otwierać swój serwis w każdym mieście gdzie są sprzedawane jego kotły? Czy jest on potrzebny w każdym wmieście czy województwie? I chyba najważniejsze pytanie to takie - jak często korzystamy z serwisu i jak szybko to zostało załatwione bo to chyba świadczy o produkcie i producencie.
Ja skorzystałem dwa razy, pierwszy to siłownik klapy padł i w czasie koleżeńskiej rozmowy się wygadałem przed karoką, chciałem sobie kupić bo to grosze kosztuje ale mnie wstrzymał i otrzymałem po 2 dniach pocztą. Drugi raz w sprawie sterownika, jeden telefon i po godzinie już wszystko było naprawione. Jak by nie patrzył to nie w sprawie samego kotła był serwis potrzebny.
Kupując coś dla siebie np: auto, TV, lodówkę, pralkę itp, itd czy jak wystąpi jakaś awaria to jest załatwiana od ręki? Ile czekamy na naprawę serwisu? Jakie są zapisane terminy w gwarancji? Jakie jest postępowanie serwisu w przypadku niedostępności części do naprawy np. auta czy AGD i jakie wtedy dają terminy na usunięcie usterki w ramach gwarancji ? Nie wymagajmy cudów, to też są ludzie i nie każdy może usunąć usterkę w jeden dzień tym bardziej że kocioł to nie tylko sama powyginana i pospawana blacha wymiennika ale i inne detale (urządzenia) montowane do kpl.
A wszystkim życzę aby nie musieli korzystać z jakiegokolwiek serwisu.

Alina&Mariusz
18-08-2014, 14:33
Karoka robi niesamowitą robotę dla producenta pod względem serwisu. Żeby wszędzie tak dobrze było...

A czym palicie w okresie przejściowym i co na zimę?

bobasxx
18-08-2014, 15:10
A czym palicie w okresie przejściowym i co na zimę?

Obecnie spalam miał z Piasta 23 MJ i spalanie na samo CWU porównywalne z zeszłoroczną "wesołą", tylko popiołu znacznie więcej.

Na zimę zobaczymy, pewnie jakiś groszkomiał zapodam. Skoro palnik sobie z tym radzi, to po co przepłacać.

karoka65
18-08-2014, 16:30
Kosmetyka.
No, ja bym nie nazwał tego wszystkiego kosmetyką.
Prawie wszystko o czym pisali obecni użytkownicy jest wdrożone w produkcji.
Nawet taka pierdoła jak siłowniki pokrywy zasobnika.
Pamiętają pewnie stali bywalcy jak jeden kolega pisał że chciało mu głowę urwać :)

karoka65
18-08-2014, 16:31
Na palnik Ekoenergia jest tylko 2 lata gwarancji? Ciekawe! Nie wiedziałem o tym.
A na Twoje "cudo" Zawijan ile dajesz ?
Żebym Ci nie musiał przypomnieć, bo pewnie do dzisiaj kobita się z nim męczy w Baborowie.

minertu
18-08-2014, 16:38
No, ja bym nie nazwał tego wszystkiego kosmetyką.
Prawie wszystko o czym pisali obecni użytkownicy jest wdrożone w produkcji.
Nawet taka pierdoła jak siłowniki pokrywy zasobnika.
Pamiętają pewnie stali bywalcy jak jeden kolega pisał że chciało mu głowę urwać :)
:) No dobra,za delikatnie to ująłem.Przecież nie będę się rozpisywał na pół strony o teleskopie,zaczepach,przekładni,malowaniu,spawani u itd.
Dla mnie to kosmetyka,dla drugiego bardzo duże zmiany,w rezultacie kocioł grzeje tak samo :)
Napisałem prosto,że mi się podoba po zmianach.

minertu
18-08-2014, 16:39
Karoka robi niesamowitą robotę dla producenta pod względem serwisu. Żeby wszędzie tak dobrze było...

A czym palicie w okresie przejściowym i co na zimę?
U Karoki i u mnie jest tak samo.Tak mi się przynajmniej wydaje :)

W przejściowym palę tym samym co w zimie.Nie opłaca mi się kupować 400 kg groszku na lato.

karoka65
18-08-2014, 16:39
Dodatkowo kocioł firma by musiała by mieć dużo lepszą sieć serwisową i mieć sporo wyższe moce przerobowe ...
Na jakiej podstawie wypowiadasz się o serwisie ?
Skąd wiesz jak działa ?
Życzę Ci żebyś miał do czynienia w razie potrzeby tylko z tak działającym serwisem.




A np. Ogniwo ma lepsze wykonanie (od Sekoma) i ma sieć serwisową ...
A skąd wiesz co jak jest wykonane ?
Chcesz podam Ci kilka przykładów z innego forum o tym serwisie i jakich fachmanów tam mają, miałem okazję nawet takich poznać, ciekawe doznania.
Może nie wszyscy ale to co widziałem i usłyszałem od osób które noszą piękne polarki z logiem takiej firmy na klacie to była załamka.

karoka65
18-08-2014, 16:42
:) No dobra,za delikatnie to ująłem.Przecież nie będę się rozpisywał na pół strony o teleskopie,zaczepach,przekładni,malowaniu,spawani u itd.
Dla mnie to kosmetyka,dla drugiego bardzo duże zmiany,w rezultacie kocioł grzeje tak samo :)
Napisałem prosto,że mi się podoba po zmianach.
Proponuję to odłożyć w czasie bo zaraz znowu się zacznie :)

minertu
18-08-2014, 16:43
A na Twoje "cudo" Zawijan ile dajesz ?
Żebym Ci nie musiał przypomnieć, bo pewnie do dzisiaj kobita się z nim męczy w Baborowie.
Inaczej.Jak kupujesz palnik EKOENERGIA indywidualnie to gwarancji jest 12 miesięcy,jak z kotłem to 24 miesiące.Tak pisze w karcie,która leży przede mną.

karoka65
18-08-2014, 16:46
Widać że jeszcze mu Ekoenergia kością stoi w gardle :)

minertu
18-08-2014, 16:48
A kiedy będzie miał?
O to trzeba zapytać INSTALCO, na śląsku ma mnie.

minertu
18-08-2014, 16:54
Myślę że nigdy ...

Myślę że za kocioł za ponad 8000 zł brutto można by dużo więcej wymagać , a patrząc na wykonanie RBR (zdjęcia jakie podesłał jeden użytkownik) to bardziej przypomina kotły za 3000-4000zł a czasami nawet i te mają lepsze wykonanie ...

Dodatkowo kocioł firma by musiała by mieć dużo lepszą sieć serwisową i mieć sporo wyższe moce przerobowe ...

Ja się zastanawiam nad powodem "popularności" tego kotła. Ani nie jest tani (8100 brutto za 11KW) , ani nie jest super wykonany ...
Za cenę niższą (7100) można mieć Ogniwo Eko 10KW też z Ecoal ...

Dlaczego więc na taki kocioł jest zainteresowanie ????

Jak dla mnie to jakaś "ciekawostka" ?

Czyżby kocioł który tak naprawdę jest przeciętniak po dość agresywnej polityce marketingowej i dzięki reklamie szeptanej został wylansowany na jakieś produkt dla "wybrańców" ???

Konkurencja (Sekom) jest tańsza , ma większy wybór sterowników jak i samych palników ...

A np. Ogniwo ma lepsze wykonanie (od Sekoma) i ma sieć serwisową ...
Hm... czy będziesz lepszym człowiekiem jak się lepiej ubierzesz?
Dla mnie wygląd ma znaczenie ale kotła akurat na plecach się nie nosi.Ważne co potrafi i tyle.

minertu
18-08-2014, 16:58
Przecież Ogniwo nie ma nic więcej.
8. Warunki gwarancji

Na kocioł OGNIWO EKO PLUS SMO „OGNIWO” udziela czteroletniej gwarancji
liczonej od daty zakupu. Natomiast zespół zasilająco-sterujący objęty jest oddzielną dwuletnią gwarancją. W okresie gwarancyjnym wszelkie wady i usterki zawinione przez producenta
usuwane są na jego koszt. Jeśli naprawa wadliwego kotła jest niemożliwa, gwarancja
przewiduje możliwość wymiany kotła na koszt producenta. Po upływie okresu gwarancyjnego
producent zapewnia wykonanie każdej naprawy włącznie z remontem kapitalnym odpłatnie.
Zależnie od zakresu naprawy może ona być wykonana u użytkownika w miejscu zamieszkania
lub w zakładzie producenta. Zasadniczym warunkiem uznania reklamacji w okresie
gwarancyjnym jest przestrzeganie zaleceń niniejszej dokumentacji techniczno-ruchowej.

QIM
18-08-2014, 17:01
Ważne co potrafi i tyle.
A co potrafi? Ma może jakieś wyniki badań?

minertu
18-08-2014, 17:05
A co potrafi? Ma może jakieś wyniki badań?
Ma.Właśnie drukuję 3 szt dla moich klientów.
Poza tym na tym wątku sporo jest postów na ten temat.

QIM
18-08-2014, 17:11
Ma.Właśnie drukuję 3 szt dla moich klientów.
Poza tym na tym wątku sporo jest postów na ten temat.

Szkoda tylko, że nie ma odnośnika do takiego dokumentu. Chyba, że przeoczyłem, to poproszę link :)

minertu
18-08-2014, 17:13
To nie zależy ode mnie.Przykro mi.

kaszpir007
18-08-2014, 18:58
Hm... czy będziesz lepszym człowiekiem jak się lepiej ubierzesz?
Dla mnie wygląd ma znaczenie ale kotła akurat na plecach się nie nosi.Ważne co potrafi i tyle.

Logo dla mnie jest mało ważne ...

Mnie zastanawia fenomen RBRa i zastanawiam się czemu ludzie płacą za ten kocioł 1000zł więce niż za Ogniwo Eko Plus 10KW i około 1500zł więcej niż za Sekom Skam-P 12KW ...

Elektronika ? Przecież identyczną ma Ogniwo. Palnik ? Chyba także Ogniwo ma nowszej generacji palnik.

Sekom ?

Firma też mała , ale daje do wyboru różne sterowniki , daje do wyboru różne palniki. Dodatkowo co chwilę widać zmiany w kotłach i nowe usprawnienia.

Za co więc się tyle płaci ? Za super wykonanie ? Nie. Za jakąś super długą gwarancję ? Nie , Za użycie bardzo grubych stali kotłowych ? Nie ...

Więc czemu ten kocioł jest tak drogi ???

To mnie jedynie interesuje.
Nigdzie nie pisałem , że to zły kocioł ...

minertu
18-08-2014, 19:21
Tak po prostu.

zbigmaz01
18-08-2014, 19:53
W sklepie też są różne batoniki różnych producentów i w różnej cenie :)

Wybór należy do kupującego :P

szczudlo
18-08-2014, 20:10
Witojcie
Nie chciałbym przeszkadzać, ale czy ktoś z Was zna parametry spalania groszku chwałowice? Taki do mnie dzisiaj przyjechał i zastanawiam się jak przestawić piec z Piasta na Chwałowice?. Ile minut wpisać do kolejnego zasypu?
Dzienkować
Pozdro.

zbigmaz01
18-08-2014, 20:30
Ten czas nie powinien się dużo różnić od tego co masz, jedyna różnica polega w tym jaka jest granulacja grochu. Drobniejszy schodzi szybciej a grubszy wolniej i różnica to są grosze po przecinku na drugim miejscu. U mnie drobniejszy wychodzi 0,36 a grubszy nawet 0,32kg/min

bobasxx
18-08-2014, 20:41
Logo dla mnie jest mało ważne ...

Mnie zastanawia fenomen RBRa i zastanawiam się czemu ludzie płacą za ten kocioł 1000zł więce niż za Ogniwo Eko Plus 10KW i około 1500zł więcej niż za Sekom Skam-P 12KW ...

Elektronika ? Przecież identyczną ma Ogniwo. Palnik ? Chyba także Ogniwo ma nowszej generacji palnik.

Sekom ?

Firma też mała , ale daje do wyboru różne sterowniki , daje do wyboru różne palniki. Dodatkowo co chwilę widać zmiany w kotłach i nowe usprawnienia.

Za co więc się tyle płaci ? Za super wykonanie ? Nie. Za jakąś super długą gwarancję ? Nie , Za użycie bardzo grubych stali kotłowych ? Nie ...

Więc czemu ten kocioł jest tak drogi ???

To mnie jedynie interesuje.
Nigdzie nie pisałem , że to zły kocioł ...

Z mojego punktu widzenia wygląda to tak:

Przy zakupie nowego kotła przeszperałem wszystkie możliwe wątki na ten temat.

Szybko się zorientowałem, że w grę w chodzą tylko trzy produkcje: Ogniwo, Skamp, RBR.

Po rozważeniu wszelkich "za" i "przeciw", zdecydowałem się na RBR-a.

Dlaczego ? A mianowicie dlatego, że:

Sposób czyszczenia od razu wykluczył Ogniwo, miałem już kocioł z kanałami pionowymi czyszczonymi od góry i dziękuję bardzo - nigdy więcej tego błędu nie popełnię..

Skamp - fajny kociołek, ale nigdzie konkretnych danych o grubości zastosowanych blach nie można uzyskać. No i z eCoal-em chyba już nie można go dostać.

RBR - miał wszystko czego w chwili zakupu oczekiwałem - czyszczenie od przodu, gwarancja 5 lat, eCoal, za...iste wsparcie na forum.


Tak, tak, zaraz się ktoś wypowie, że SPP dla prowadzenia tylko procesu spalania węgla jest lepszy itd.
Ale dla moich potrzeb zestaw RBR + eCoal i jego możliwości jest na tę chwilę nie do zastąpienia.

SUSPENSER
18-08-2014, 20:53
Mnie zastanawia fenomen RBRa i zastanawiam się czemu ludzie płacą za ten kocioł 1000zł więce niż za Ogniwo Eko Plus 10KW i około 1500zł więcej niż za Sekom Skam-P 12KW ...

Elektronika ? Przecież identyczną ma Ogniwo. Palnik ? Chyba także Ogniwo ma nowszej generacji palnik.

Sekom ?

Firma też mała , ale daje do wyboru różne sterowniki , daje do wyboru różne palniki. Dodatkowo co chwilę widać zmiany w kotłach i nowe usprawnienia.

Za co więc się tyle płaci ? Za super wykonanie ? Nie. Za jakąś super długą gwarancję ? Nie , Za użycie bardzo grubych stali kotłowych ? Nie ...

Więc czemu ten kocioł jest tak drogi ???

To mnie jedynie interesuje.
Nigdzie nie pisałem , że to zły kocioł ...


W ciągu kilku lat widziałem jak działa kilkadziesiąt kotłów różnych producentów i świadomie mam w ofercie RBR oraz SKAM-P.

Mógłbym mieć także inne tańsze i droższe, jednak te dwa od dawna uważam za najlepsze o czym i tu pisałem.


Piszesz, że jeden kocioł ma długą gwarancję, drugi dobry sterownik, trzeci blachy itp. - tak się składa, że RBR ma to wszystko plus łatwe czyszczenie i pewnie stąd jego fenomen.

Andrzej_M_
18-08-2014, 22:18
A kiedy będzie miał?

Trącisz nieco sugestywniej słowem w temacie Rbr_Eko i od razu odczuwasz wzmagający się wiatr, który podrywa pyły, by te opadając pokryły kurzem zdmuchnięte literki.


ps.
I tak powstało prawie 30 postów.

karoka65
18-08-2014, 23:00
Andrzeju, moja ŚP. babcia mawiała:
"synku, daj psu spokój
on Ci da dwa"

minertu
19-08-2014, 03:36
Trącisz nieco sugestywniej słowem w temacie Rbr_Eko i od razu odczuwasz wzmagający się wiatr, który podrywa pyły, by te opadając pokryły kurzem zdmuchnięte literki.


ps.
I tak powstało prawie 30 postów.Twoich postów,nic nie wnoszących do tego wątku.

zawijan
19-08-2014, 06:00
A na Twoje "cudo" Zawijan ile dajesz ?
Żebym Ci nie musiał przypomnieć, bo pewnie do dzisiaj kobita się z nim męczy w Baborowie.

Ja nic nie daję.
Ale OGNIWO daje na Burnera-S chyba tyle samo, co na kocioł. Tak mi się wydaje.

zawijan
19-08-2014, 06:05
Na jakiej podstawie wypowiadasz się o serwisie ?
Skąd wiesz jak działa ?
Życzę Ci żebyś miał do czynienia w razie potrzeby tylko z tak działającym serwisem.

A skąd wiesz co jak jest wykonane ?
Chcesz podam Ci kilka przykładów z innego forum o tym serwisie i jakich fachmanów tam mają, miałem okazję nawet takich poznać, ciekawe doznania.
Może nie wszyscy ale to co widziałem i usłyszałem od osób które noszą piękne polarki z logiem takiej firmy na klacie to była załamka.

karoka
Nie szalej. Licz się z tym, że za niedługo będziesz musiał handlować innymi kotłami, niż RBR. Jeśli będziesz chciał utrzymać się w tym interesie.

zawijan
19-08-2014, 06:09
Mnie zastanawia fenomen RBRa i zastanawiam się czemu ludzie płacą za ten kocioł 1000zł więce niż za Ogniwo Eko Plus 10KW i około 1500zł więcej niż za Sekom Skam-P 12KW ...

Może płacą za karokę i minertu?

karoka65
19-08-2014, 07:50
Ja nic nie daję.
Ale OGNIWO daje na Burnera-S chyba tyle samo, co na kocioł. Tak mi się wydaje.
Z naciskiem na wydaje.
Dlaczego nie można montować Twoich kotłów w układzie zamkniętym, czego boi się super firma i super kocioł ?
Nie mów że to nieprawda, sprawdzałem u źródła i nie mów że ja znowu zacząłem, Ty zaczynasz gryźć.
Aaa, ja nie szleję bo nie mam powodu, już Ci pisałem że nie muszę nic sprzedawać, mam jeszcze dwa inne zajęcia którymi zapełniam swój wolny czas, dalej pracuję zawodowo.
A co do Twojej złośliwości z tym płaceniem to chyba masz rację, wolą chyba zapłacić więcej za karokę i minertu niż za Twój super serwis o którym tak rozpisywałeś jeszcze w nie tak dalekiej przeszłości.
Pozdrawiam i daj sobie na luz, nikomu te złośliwości nie służą.

TwojPan
19-08-2014, 09:02
W ciągu kilku lat widziałem jak działa kilkadziesiąt kotłów różnych producentów i świadomie mam w ofercie RBR oraz SKAM-P.

Mógłbym mieć także inne tańsze i droższe, jednak te dwa od dawna uważam za najlepsze o czym i tu pisałem.


Takie jest Twoje zdanie i oferta.
Konstrukcja RBR-a nie odbiega od konstrukcji kotłów za 5k pln z marketu.Nie porównuję jakości użytego materiału-bo te bajki o grubości blachy kotłowej itd.można sobie wsadzić w ...-to weryfikuje czas i sposób prowadzenia kotła.Czyli :sterownik,opał,palacz.Właśnie w takiej kolejności.
Nie piszcie bzdur ,że RBR to rewelacyjna konstrukcja,wiele kotłów jest konstruowanych podobnie i da się je wyczyścić równie łatwo.
Sprzedajecie te kotły,macie z nich "działkę"-ot cały fenomen tej marki.Po co ta ściema?

A,i co by nie było.Sukces,jak to sukces.Ma wielu ojców.Skoro firma postawiła na "taki" sposób reklamy,to tylko pogratulować i brać przykład.

TwojPan
19-08-2014, 09:10
Twoich postów,nic nie wnoszących do tego wątku.

Swoją drogą,może kiedyś Grzegorz zdradzi ile kosztował go kocioł jego konstrukcji.Przewiduje,za sam kocioł 2-3k pln z robocizną.reszta kosztów to motoreduktor.

karoka65
19-08-2014, 09:53
Novy, ja Ci napiszę tylko tyle, teraz kup właśnie taki marketowy za 5 tysi, szybko zobaczysz różnicę a i te klimatyzatory pójdą w ruch jak mróz będzie za oknem.
O tym braku różnic w konstrukcjach to już nawet głosu nie będę zabierał ale gratuluję znajomości tematu.
Nie dziwiłbym się że piszesz takie rzeczy gdyby był to Twój pierwszy kocioł.
Ja miałem właśnie taki ala marketowy, jak myślisz, dlaczego się go pozbyłem i wywaliłem tyle kasy na RBRa ?

TwojPan
19-08-2014, 10:09
Novy, ja Ci napiszę tylko tyle, teraz kup właśnie taki marketowy za 5 tysi, szybko zobaczysz różnicę a i te klimatyzatory pójdą w ruch jak mróz będzie za oknem.
O tym braku różnic w konstrukcjach to już nawet głosu nie będę zabierał ale gratuluję znajomości tematu.
Nie dziwiłbym się że piszesz takie rzeczy gdyby był to Twój pierwszy kocioł.
Ja miałem właśnie taki ala marketowy, jak myślisz, dlaczego się go pozbyłem i wywaliłem tyle kasy na RBRa ?

Gdybym wiedział wtedy (pozbywając się Ogniwa), co wiem teraz-przed zmianą "zaprzągłbym" do tej krowy sterownik SPP.Raczej na 90% zmiana nie byłaby konieczna.Taki gabaryt jak miałem (przyp:25kW) ecoalem,a zwłaszcza w automacie,czy półautomacie-sterować się nie da.Praca ciągła,zwłaszcza z algorytmem SPP,mogła by mu się spodobać :)
Ale to moje zdanie.
Niebawem,jak sąsiad się zdecyduje,taki "marketingowy" kocioł poprowadzi SPP.Wtedy pogadamy.

zbigmaz01
19-08-2014, 10:19
A czy brałeś też poprawkę na palnik? W poprzednim kotle miałes inny i jak to się ma do zmiany to sam oceniasz.

wuwok
19-08-2014, 10:34
A czy brałeś też poprawkę na palnik? W poprzednim kotle miałes inny i jak to się ma do zmiany to sam oceniasz.
A co ty chcesz od palnika? Ja posiadam go i zadowolony jestem :-D

TwojPan
19-08-2014, 10:49
A czy brałeś też poprawkę na palnik? W poprzednim kotle miałes inny i jak to się ma do zmiany to sam oceniasz.

Nie próbuję powiedzieć ,że SPP to "lek na całe zło".Ale...
Spędziłem z Ogniwem całe "noce i dnie"-wiem dobrze co mu dolegało :) Tak potężny gabaryt (nie pisze o mocy palnika,ale o konstrukcji wymiennika)-trzeba prowadzić inaczej. Dwustan to dla niego morderstwo,czy jest dobrze dobrany czy nie.Świadczy o tym dedykowany przez producenta sterownik ecoal z automatem.Ale taki automat (soft) jak na tamten czas (na ten czas również :) ) , to śmiech.Poprowadziłbym go teraz w pracy ciągłej z algorytmem SPP,myślę,że było by ok.A tak 3k poszło psu w d....

Looknij na mój wykres.Czy lato czy zima,tak właśnie bym go prowadził.Nie ma sporych ubytków-leci jak po sznurku .A jak pojawia się ubytek -daje ostro na palnik :)
Zimą byłby tylko chwilowy kłopot ,aby dograć parametry podawania (moc).Reszta to bajka.

karoka65
19-08-2014, 10:50
A co ty chcesz od palnika? Ja posiadam go i zadowolony jestem :-D
Od palnika ?
Nic.
Mam tylko jedno pytanie:
Czy paliłeś na innym ?
Ja tak.
Miałem też kocioł za 5 tysięcy z dowozem i chińską pompką obiegową w gratisie.
Jak go wtedy kupiłem, to też byłem zadowolony dopóki nie przyszło się z nim zmierzyć.
Z biegiem czasu moje zadowolenie malało a jak zmieniłem sterownik na taki który mierzy temp. spalin zaczęło się coś na zasadzie "zrób to sam" skończyło się na znalezieniu nowego "szczęśliwego nabywcy" :)

karoka65
19-08-2014, 10:52
A tak 3k poszło psu w d....
No to prawie na jednym wózku przejechaliśmy się :)

zbigmaz01
19-08-2014, 10:56
A co ty chcesz od palnika? Ja posiadam go i zadowolony jestem :-DNie do ciebie pytanie i nie od ciebie oczekiwałem odpowiedzi.

zbigmaz01
19-08-2014, 10:57
Nie próbuję powiedzieć ,że SPP to "lek na całe zło".Ale...
Spędziłem z Ogniwem całe "noce i dnie"-wiem dobrze co mu dolegało :) Tak potężny gabaryt (nie pisze o mocy palnika,ale o konstrukcji wymiennika)-trzeba prowadzić inaczej. Dwustan to dla niego morderstwo,czy jest dobrze dobrany czy nie.Świadczy o tym dedykowany przez producenta sterownik ecoal z automatem.Ale taki automat (soft) jak na tamten czas (na ten czas również :) ) , to śmiech.Poprowadziłbym go teraz w pracy ciągłej z algorytmem SPP,myślę,że było by ok.A tak 3k poszło psu w d....

Looknij na mój wykres.Czy lato czy zima,tak właśnie bym go prowadził.Nie ma sporych ubytków-leci jak po sznurku .A jak pojawia się ubytek -daje do na palnik :)Właśnie o gabarytach jednego i drugiego myślałem. To jest spora różnica w prowadzeniu i tak jak piszesz że "myślisz że było by ok" i to trzeba by sprawdzić.

TwojPan
19-08-2014, 11:08
Właśnie o gabarytach jednego i drugiego myślałem. To jest spora różnica w prowadzeniu i tak jak piszesz że "myślisz że było by ok" i to trzeba by sprawdzić.
Może koleś o nicku tomalawroc (pisał o swych przebojach z OEP 25kW na forum ES) -w tym sezonie zrobi podmiankę na SPP.Już o tym rozmawialiśmy.
Drugi user z OEP 35kW,któremu dwa sezony wstecz pomagałem prowadzić ten kocioł jest nieuchwytny,chyba pracuje za granicą.Tam trzeba by sprawdzić SPP.Bo koleś nie dawał rady w nim napalić.
Tak,czy siak idzie zima.Mam nadzieję,że mój SPP poradzi sobie lepiej niż ecoal.Na pewno nie zgorzej :)

TwojPan
19-08-2014, 11:18
No to prawie na jednym wózku przejechaliśmy się :)

Martwi mnie,że ecoala nawet pies z kulawą noga, nie chce kupić.Leży na all...o i nic :) A jeszcze jest drugi na zbyciu.Może wuwok kupi,on lubi mieć dużo sterów na pokładzie :)

karoka65
19-08-2014, 11:24
Widzisz a ja nie miałbym problemu żeby sprzedać ich każdą ilość :)
Widocznie za dużo sobie krzyknąłeś :)

zbigmaz01
19-08-2014, 11:25
]Martwi mnie,że ecoala nawet pies z kulawą noga, nie chce kupić.Leży na all...o i nic[/B] :) A jeszcze jest drugi na zbyciu.Może wuwok kupi,on lubi mieć dużo sterów na pokładzie :)Zmień cenę to znajdziesz kupca,

wuwok
19-08-2014, 11:33
Od palnika ?
Nic.
Mam tylko jedno pytanie:
Czy paliłeś na innym ?
Ja tak.
Miałem też kocioł za 5 tysięcy z dowozem i chińską pompką obiegową w gratisie.
Jak go wtedy kupiłem, to też byłem zadowolony dopóki nie przyszło się z nim zmierzyć.
Z biegiem czasu moje zadowolenie malało a jak zmieniłem sterownik na taki który mierzy temp. spalin zaczęło się coś na zasadzie "zrób to sam" skończyło się na znalezieniu nowego "szczęśliwego nabywcy" :)

Nie paliłem w innym piecu na ego. Lecz gdy kupiłem zacząłem się interesować piecami i parę widziałem w kotlowniach. Jaki wniosek wyciągam? Że wybrałem dobrze (może nie najlepiej ale Na pewno dobrze). Uważam że najsłabszym ogniwem w Ogniwie jest ecoal. Po wymianie na inny sterownik całkowity brak sadzy, spalanie bardzo przyzwoite. I żeby jasno powiedzieć to zachwalajcie piec swój ale nie oczerniajcie wyrobów których nie sprzedajecie. To naganne jest. Zresztą wczoraj znajomy był u mnie i myśli o zmianie pieca w nowym dom(dom mniejszy niż mój ma piec zasypowu 24 kw) . Poradziłem mu Skampa lub ogniwo. Dlaczego? Uważam że cena adekwatna do jakości. A każdy piec można w kilka sezonów zjechać, wystarczy mokry opał +palacz który tak naprawdę nie umie palić. I marka kotła nie ma nic do rzeczy.

Aha odnośnie serwisu Ogniwa to minertu też jest serwisant Ogniwa (tak pisał) i uważacie że rbr serwisuje doskonale a Ogniwa już nie? Wątpię. Wszystko zależy od człowieka który do naprawy przyjeżdża.

wuwok
19-08-2014, 11:39
Widzisz a ja nie miałbym problemu żeby sprzedać ich każdą ilość :)
Widocznie za dużo sobie krzyknąłeś :)
A ile jest według ciebie wart? Sam myślę nad sprzedażą.

karoka65
19-08-2014, 11:44
I żeby jasno powiedzieć to zachwalajcie piec swój ale nie oczerniajcie wyrobów których nie sprzedajecie.
Wuwok, jaki swój, mam kotły 4 producentów, ja nic nie produkuje, to jaki mój ?
Chyba że ten który stoi w kotłowni.
W którym miejscu coś oczerniam ?
Ktoś próbuje znowu szarpać za nogawkę to raczej reakcja lekko odwetowa.
Widzę że dalej niechętnie piszesz o swoim kotle w wątku o nim ale za to bardzo polubiłeś tutaj prowadzić dyskusje, toczysz jakieś rozważania o kotle którego może nawet nie widziałeś na oczy.

karoka65
19-08-2014, 11:47
A ile jest według ciebie wart? Sam myślę nad sprzedażą.
Nie sprzedaję rzeczy używanych czyli dla mnie nie jest nic wart :)
Pytają ludzie o używki, nawet samą płytę chcą kupić.

wuwok
19-08-2014, 11:54
Nie sprzedaję rzeczy używanych czyli dla mnie nie jest nic wart :)
Pytają ludzie o używki, nawet samą płytę chcą kupić.
Ale jako człowiek który jest w temacie może podpowiedzieć realną cenę super sterownika. Ja i pewnie Novy jesteśmy ciekaw. Odnośnie mojego wątku to gdy jest jakieś pytanie konkretne to odpiszę. Ale ludzie często pytają o rzeczy które są w instrukcji obsługi sterownika, kotła. A to uważam za lenistwo.

TwojPan
19-08-2014, 12:06
Nie sprzedaję rzeczy używanych czyli dla mnie nie jest nic wart :)
Pytają ludzie o używki, nawet samą płytę chcą kupić.

Bruli kosztuje 1200 pln.Wystawiłem ecoala teraz za 1000pln.Chętnych brak.Gwarancja na rok.Widać nie wart jest aż tyle.Ludzie zmądrzeli, czy jak? ;)

zbigmaz01
19-08-2014, 12:24
Bruli kosztuje 1200 pln.Wystawiłem ecoala teraz za 1000pln.Chętnych brak.Gwarancja na rok.Widać nie wart jest aż tyle.Ludzie zmądrzeli, czy jak? ;)Różne przekładnie, różne dmuchawy i małe wiadomości na temat sterownika. Może tego ludzie się boją? A co do ceny to pewnie nie mają porównania do nowego bo takiego w sprzedaży nie ma.

karoka65
19-08-2014, 12:33
Bruli w tej chwili 1100 z wysyłką, Wy chcecie 2000 czy teraz 1000 za ster w którym zakończyła się gwarancja albo kończy.
Jak Zbigmaz napisał na eCoala niema ceny detalicznej czyli musicie znaleźć sobie jakąś którą ktoś będzie chciał za niego zapłacić :)

TwojPan
19-08-2014, 13:11
Różne przekładnie, różne dmuchawy i małe wiadomości na temat sterownika. Może tego ludzie się boją? A co do ceny to pewnie nie mają porównania do nowego bo takiego w sprzedaży nie ma.

I dla tego SPP bije go na głowę.Żadne przekładnie i pozostały osprzęt mu nie straszne :)
A wart jest jak każdy towar,tyle co ktoś zechce za niego zapłacić.Należę do tych co nie naginają prawdy,jak ktoś dzwoni i pyta,dlaczego sprzedaje,mówię prawdę.Chyba nigdy go nie sprzedam.Potrzebny ktoś taki jak Wiesław :) Typowy handlarz :)
To żarcik.

karoka65
19-08-2014, 13:26
Novy Ty masz swoją prawdę a kto inny może mieć inną i inny pogląd na te dwa sterowniki.
Już Ci kiedyś i nie tylko Tobie pisałem: ile jest takich ludzi nawet na tym forum którzy sobie radzą ze sterownikami ?
No ilu ?
Myślę że może na FM znalazłoby się z 7 może 9 osób.
Przejrzyj po wątkach, co się dzieje, ludzie ciągle piszą prośby o podanie idealnych nastaw, ba takich nastaw które pozwolą mu zamieszkać w końcu w domu a nie przesiadywać w kotłowni.
Ludzie niszczą więcej paliwa niż go efektywnie spalają, nie mają czasu jak Ty żeby siedzieć i grzebać jak tylko paliwo inne kupią czy temperatura za oknem się zmieni.
I dla takich jest eCoal czyli dla bardzo dużej części palaczy którzy chcą normalnie żyć a nie być niewolnikami swoich kotłowni.
Co do Twojego żartu to do niedawna nie miałem nigdy do czynienia z handlem, to też nowość jak dla mnie.

TwojPan
19-08-2014, 13:44
Ludzie niszczą więcej paliwa niż go efektywnie spalają, nie mają czasu jak Ty żeby siedzieć i grzebać jak tylko paliwo inne kupią czy temperatura za oknem się zmieni..

To nie prawda.Ja nie siedzę w kotłowni inie grzebię.To taka wymówka,jak brak ci argumentów :)


...I dla takich jest eCoal czyli dla bardzo dużej części palaczy którzy chcą normalnie żyć a nie być niewolnikami swoich kotłowni.
.

Gdyby chcieli "normalnie żyć"-jak to nazwałeś,to nie mieli by kotła na paliwo stałe w kotłowni.
Kocioł na eko,mój drogi karoko65 ,jest dla tych co chcą palić najtaniej.A ecoal w automacie w moim przypadku,spalał 30% opału więcej (ten sam kocioł,temp na zewnątrz prawie const.),a niżeli w dwustanie,nawet nieperfekcyjnie ustawionym :)
I to jest dla mnie wymierne,a nie Twoje marketingowe piep...enie :)

bobasxx
19-08-2014, 13:52
I dla tego SPP bije go na głowę.Żadne przekładnie i pozostały osprzęt mu nie straszne :)


A z dmuchawą WPA 07 też daje radę ? Coś kiedyś czytałem, że ta dmuchawka za wolno się buja dla SPP.

TwojPan
19-08-2014, 14:00
A z dmuchawą WPA 07 też daje radę ? Coś kiedyś czytałem, że ta dmuchawka za wolno się buja dla SPP.

Mogło by być lepiej.Ostatecznie z "rozruchem" (parametr nadmuchu) można sobie spoko z tą dmuchawką poradzić.Bobas,jesteś kumaty facet.Co ty robisz jeszcze z tym ....na pokładzie?Założę się o flaszkę,że jak weźmiesz SPP (o ile weźmiesz) -już go nie oddasz.Właśnie dla tego,że się na tym znasz :)

karoka65
19-08-2014, 14:10
I to jest dla mnie wymierne,a nie Twoje marketingowe piep...enie :)
Widzisz drogi Novy ja tak samo mogę napisać że to tylko Twoje pi...nie bo nie którzy pisali że nie widzą różnicy w spalaniu a nawet że spalają mniej w automacie :)

TwojPan
19-08-2014, 14:18
Widzisz drogi Novy ja tak samo mogę napisać że to tylko Twoje pi...nie bo nie którzy pisali że nie widzą różnicy w spalaniu a nawet że spalają mniej w automacie :)

He he.To tak jak za namową Piotrek42,kolega adkwapniewski przełączył pompę CO w tryb pracy zał/wył.Pierwszą dobę były zachwyty,ochy i achy,że spalanie spadło ....Druga doba,już gorzej.W trzeciej dobie kocioł pracował znów z pompa CO jak przed eksperymentem,bo spalanie poszło ostro w górę.:)
Z automatem ecoal jest podobnie.Jak,ktoś nie palił inaczej,mówi że mało pali.Mówią tak jeszcze ci,którzy mają domy jak termosy a kotły o 5-7kW za duże.Tam,jakby nie palić,spala się mało,bo takie chaty, można by zapalniczką ogrzać ;)

adkwapniewski
19-08-2014, 14:29
He he.To tak jak za namową Piotrek42,kolega adkwapniewski przełączył pompę CO w tryb pracy cyklicznej.Pierwszą dobę były zachwyty,ochy i achy,że spalanie spadło ....Druga doba,już gorzej.W trzeciej dobie kocioł pracował znów z pompa CO w pracy ciągłej ,bo spalanie poszło ostro w górę.:)
Z automatem ecoal jest podobnie.Jak,ktoś nie palił inaczej,mówi że mało pali.Mówią tak jeszcze ci,którzy mają domy jak termosy a kotły o 5-7kW za duże.Tam,jakby nie palić,spala się mało,bo takie chaty, można by zapalniczką ogrzać ;)

Pieprzysz !

Coś Ci się pomyliło - najmniejsze spalanie mam na pracy cyklicznej pompek !

Piotrek sugerował zmianę na pracę ON-OFF z wysoką temp zasilania a nie cykliczną pracą pompek którą miałem ustawioną ( z niskim zasilaniem)

Po za tym nie mam jednej pompy CO a dwie - parter i piętro osobno.

Kociołek stoi w chłodnym miejscu - nawet bardzo - widać po temp podajnika i wychładzaniu baniaka cwu (stoi niedaleko kociołka) - swoje przez to zje - docieplę i zobaczymy

Prosiłem żebyście mnie nie wciągali w Wasze gierki !

Arturka brakło to gryziecie się między sobą jak pieski na osiedlu ...

TwojPan
19-08-2014, 14:34
Pieprzysz !

Coś Ci się pomyliło - najmniejsze spalanie mam na pracy cyklicznej pompek !

Piotrek sugerował zmianę na pracę ON-OFF z wysoką temp zasilania a nie cykliczną pracą pompek którą miałem ustawioną ( z niskim zasilaniem)

Po za tym nie mam jednej pompy CO a dwie - parter i piętro osobno.

Poprawiłem. Chodzi o fakt przedwczesnej radości i wiary w to co piszą inni,mający się za doświadczonych userów.Chciałem go podpuścić u siebie z pracą cykliczną,ale się w porę wycofał :)

minertu
19-08-2014, 14:36
Swoją drogą,może kiedyś Grzegorz zdradzi ile kosztował go kocioł jego konstrukcji.Przewiduje,za sam kocioł 2-3k pln z robocizną.reszta kosztów to motoreduktor.
Reszta kosztów to zaplecze , sprzęt , pracownicy , opłaty i podatki.

adkwapniewski
19-08-2014, 14:46
Poprawiłem. Chodzi o fakt przedwczesnej radości i wiary w to co piszą inni,mający się za doświadczonych userów.Chciałem go podpuścić u siebie z pracą cykliczną,ale się w porę wycofał :)

To edytuj jeszcze raz - nie ostro w górę. Poszło w górę - ale co można stwierdzić po 3 dniach ?

Ecoal działa poprawnie - dla podłogówki przydałby się inny tryb sterowania pompami ale tego nie ma żaden sterownik na rynku i nie zanosi się żeby miał - wypstrykałem się z kasy i czasu na razie brak - projekt stoi ale w końcu go uskutecznię

bobasxx
19-08-2014, 14:53
Mogło by być lepiej.Ostatecznie z "rozruchem" (parametr nadmuchu) można sobie spoko z tą dmuchawką poradzić.Bobas,jesteś kumaty facet.Co ty robisz jeszcze z tym ....na pokładzie?Założę się o flaszkę,że jak weźmiesz SPP (o ile weźmiesz) -już go nie oddasz.Właśnie dla tego,że się na tym znasz :)

Na tą chwilę czekam aż ES się z Verbem dogada.

Jeśli się nie dogada, to kto wie, może na testy się zapiszę.

Piotrek42
19-08-2014, 15:15
Nowy widzę że do mnie pijesz!! co Piotrek koledze sugerował to sugerował...trzeba sprawdzić dynamikę domu, komfort cieplny czy ilość spalonego eko, co komu pasuje to wykorzysta, nie wszystkie domy są jednakowe nie wszędzie wszystkie ustawienia się sprawdzają...Piotrek jakoś nie zmieniał kotła (chociaż miał 3x za duży) nie płakał na forum że kocioł jest do bani ,że sterownika nie można ustawić i wszędzie szukał przyczyny tylko nie u siebie...do wszystkiego doszedł sam, a co nie wiedział to zapytał się mądrzejszych kolegów...i jakoś spalnie miałem 2,5-3t eko na sezon gdzie temp w domu była średnio 22-23st. Jakoś TY wymieniłes 2 kotły masz drugi sterownik... bo pierwszego nie potrafiłes okiełznać, masz instalacje na jednej pompie bo z wiecej nie potrafisz ogarnąć tematu....chciałeś mnie podpuścić dobre sobie... jak na dobę wprowadzałeś po 20-30 zmian (dobrze że ecoal archiwizuje zmiany) i chciałeś żeby to optymalnie chodziło.... co za geniusz cholera ,chodzący...

Piotrek42
19-08-2014, 15:44
karoka
Nie szalej. Licz się z tym, że za niedługo będziesz musiał handlować innymi kotłami, niż RBR. Jeśli będziesz chciał utrzymać się w tym interesie.

Przesadzasz Zawijan.... coś nie coś obiło mi się o uszy...w Polsce dużo wody jeszcze musi w rzekach upłynąć, żeby tak rygorystyczne przepisy wprowadzić... stawiam na to że produkcja trafi na export..

neujan
19-08-2014, 16:45
:(:no::(:(

wuwok
19-08-2014, 16:59
Na tą chwilę czekam aż ES się z Verbem dogada.

Jeśli się nie dogada, to kto wie, może na testy się zapiszę.
Powód dla którego mam jeszcze Coale

mark3k
19-08-2014, 17:49
Na tą chwilę czekam aż ES się z Verbem dogada.

Jeśli się nie dogada, to kto wie, może na testy się zapiszę.

Chyba jeszcze długo poczekamy na wprowadzenie pozytywnych zmian w sterowniku. Ja w sezonie ponownie odpalę na routerku lub RPi Pythona + skrypt, który bardzo dobrze poprawia jakość spalania groszku.
Choć tli się jeszcze nadzieja na zmiany przez ECS.
Jeśli nic się nie zmieni to być może jednak zawita w kotłowni SPP Boleckiego.:) Czas pokaże.

minertu
19-08-2014, 17:51
Przesadzasz Zawijan.... coś nie coś obiło mi się o uszy...w Polsce dużo wody jeszcze musi w rzekach upłynąć, żeby tak rygorystyczne przepisy wprowadzić... stawiam na to że produkcja trafi na export..
Mogę się pochwalić,że RBR już śmiga na Słowacji u kolegi neujan.
A tak przy okazji jak tam u Ciebie Janek kociołek się spisuje?

neujan
19-08-2014, 18:29
:bye:
Jestem zadowolony. Czas pokaże, ile lat wytrzyma. Automat miła rzecz, grupowe również. Pale Chvalowicami, jak pokazano w statystykach prawie bez korekcii. Po prostu wsypne węgiel, wybieram popiół, czasem oczyścić od pyłu. Zużycie węgla odpowiada uwarunkowaniu i potrzebie ciepła. :)

Piotrek42
19-08-2014, 18:29
Mogę się pochwalić,że RBR już śmiga na Słowacji u kolegi neujan.


Minertu ja nie o tym.... pisze o nowej generacji kotłów :)Zawijan wie o czym pisze :)

minertu
19-08-2014, 18:46
Nie zmienia to faktu,że w naszym kraju jak pisałeś dużo wody upłynie zanim do tego dojdzie.

bobasxx
19-08-2014, 19:13
Chyba jeszcze długo poczekamy na wprowadzenie pozytywnych zmian w sterowniku. Ja w sezonie ponownie odpalę na routerku lub RPi Pythona + skrypt, który bardzo dobrze poprawia jakość spalania groszku.
Choć tli się jeszcze nadzieja na zmiany przez ECS.
Jeśli nic się nie zmieni to być może jednak zawita w kotłowni SPP Boleckiego.:) Czas pokaże.

Na tą chwilę eCoal mi bardziej odpowiada ze względu na ilość obsługiwanych pomp i programatory. Ale jakby urwał jeszcze z pół kilo na dobę, to byłoby miodzio ;)

Pożyjemy zobaczymy.

karoka65
19-08-2014, 19:17
Nie zmienia to faktu,że w naszym kraju jak pisałeś dużo wody upłynie zanim do tego dojdzie.
Karoka i Minertu będą już chyba wtedy wąchać kwiatki ale od korzenia, hehe

Wlodek_PID
19-08-2014, 20:12
Minertu ja nie o tym.... pisze o nowej generacji kotłów :)Zawijan wie o czym pisze :)

Jakieś szczegóły?

minertu
19-08-2014, 20:14
Kto z Was dogrzewa? Mojej się chłodnawo zrobiło i odpaliłem grzanie na dom.

minertu
19-08-2014, 20:15
Jakieś szczegóły?
Chodzi o 5 klasę.

Arturo72
19-08-2014, 20:18
Kto z Was dogrzewa? Mojej się chłodnawo zrobiło i odpaliłem grzanie na dom.
14,2st.C na zewnątrz ,23,3st.C w środku,u mnie raczej nie potrzeba grzać.

karoka65
19-08-2014, 20:20
U mnie jeszcze klima chodziła po południu :)

Arturo72
19-08-2014, 20:21
U mnie jeszcze klima chodziła po południu :)
A mówiłeś,że pompy ciepła są be a sam takową masz...
Klima to nic innego jak prymitywna pompa ciepła powietrze-powietrze.

minertu
19-08-2014, 20:26
14,2st.C na zewnątrz ,23,3st.C w środku,u mnie raczej nie potrzeba grzać.
Tyle,że moja jak nie ma 25deg to jest jej zimno.

wuwok
19-08-2014, 21:00
14,2st.C na zewnątrz ,23,3st.C w środku,u mnie raczej nie potrzeba grzać.
U nas 11st na polu a w domu który nazywasz kiepsko ocieplony mam 22,5st . wietrzone troszkę było :)

Wlodek_PID
19-08-2014, 21:40
Chodzi o 5 klasę.

Nie jestem na bieżąco w kotłach.
Czy chodzi o klasę czystości spalania?

SUSPENSER
19-08-2014, 22:37
Takie jest Twoje zdanie i oferta.
Konstrukcja RBR-a nie odbiega od konstrukcji kotłów za 5k pln z marketu.Nie porównuję jakości użytego materiału-bo te bajki o grubości blachy kotłowej itd.można sobie wsadzić w ...-to weryfikuje czas i sposób prowadzenia kotła.Czyli :sterownik,opał,palacz.Właśnie w takiej kolejności.
Nie piszcie bzdur ,że RBR to rewelacyjna konstrukcja,wiele kotłów jest konstruowanych podobnie i da się je wyczyścić równie łatwo.

W takim razie pewnie bez problemu podasz linki do kotłów o podobnej konstrukcji z 5k, które się równie łatwo czyści ?

Czekam ...

minertu
20-08-2014, 03:28
Nie jestem na bieżąco w kotłach.
Czy chodzi o klasę czystości spalania?
Bardziej o emisję pyłów.

zawijan
20-08-2014, 06:20
Minertu ja nie o tym.... pisze o nowej generacji kotłów :)Zawijan wie o czym pisze :)

Zawijan zawsze wie, o czym pisze.

zawijan
20-08-2014, 06:23
Nie zmienia to faktu,że w naszym kraju jak pisałeś dużo wody upłynie zanim do tego dojdzie.

Wody potrafią płynąć bardzo szybko. Przekonaliśmy się o tym już nie jeden raz.
Ale Piotrek tez wie, o czym pisze. Tylko Ty tego nie rozumiesz...

zawijan
20-08-2014, 06:24
Na tą chwilę eCoal mi bardziej odpowiada ze względu na ilość obsługiwanych pomp i programatory. Ale jakby urwał jeszcze z pół kilo na dobę, to byłoby miodzio ;)

Pożyjemy zobaczymy.

Pól kilo na dobę? Przecież to tylko pół złotego.

zawijan
20-08-2014, 06:26
Karoka i Minertu będą już chyba wtedy wąchać kwiatki ale od korzenia, hehe

He, he!
A jak się mylisz?

zawijan
20-08-2014, 06:27
Jakieś szczegóły?

:)

zawijan
20-08-2014, 06:28
Chodzi o 5 klasę.

:no:

grzeh2000
20-08-2014, 09:32
Witam,mozna podłaczyc do jednego zasilania 2 mniejsze grzejniki jeden za drugim?

QIM
20-08-2014, 10:31
Witam,mozna podłaczyc do jednego zasilania 2 mniejsze grzejniki jeden za drugim?

forum.muratordom.pl/showthread.php?229297-Po%C5%82%C4%85czenie-grzejnik%C3%B3w&p=6575247#post6575247

kobra64
20-08-2014, 12:02
Bruli kosztuje 1200 pln.Wystawiłem ecoala teraz za 1000pln.Chętnych brak.Gwarancja na rok.Widać nie wart jest aż tyle.Ludzie zmądrzeli, czy jak? ;) Novy jak ten Twój eCoal ma komplet czujników i jest w pełni sprawny, dam Ci za niego 5 stówek. Przydałby mi się do ćwiczeń. Jak jesteś zainteresowany - pakuj w pudełko ( razem z gwarancją i instrukcją ) i dawaj.

TwojPan
20-08-2014, 12:32
Novy jak ten Twój eCoal ma komplet czujników i jest w pełni sprawny, dam Ci za niego 5 stówek. Przydałby mi się do ćwiczeń. Jak jesteś zainteresowany - pakuj w pudełko ( razem z gwarancją i instrukcją ) i dawaj.

kobra,nisko cenię ecoala,ale nie aż tak ;)
Wczoraj się sprzedał,prawie za tyle co chciałem.Jeśli herr Wiesław pomógł,dziękuję.
Mam jeszcze jeden,cena 1k pln.Cena do niewielkiej negocjacji.
Jak ci sie nie spieszy,zaczekaj.Niebawem będzie ich więcej ;)

mchomen
20-08-2014, 13:05
Zwróć uwagę co pogrubiłem.Podłoga musi się na nowo wygrzać do podobnego stanu.

Witam niestety minęło już jakieś 2 tygodnie podłogówka myśle że już dawno rozgrzana a spalanie jak się nie zmniejsza tak nie zmniejsza,ogółem węgiel ten sam a i w ustawieniach to raczej nic się nie zmieniło.

kobra64
20-08-2014, 13:08
Mnie by się przydał tylko do tego, że jak u klienta ustawiam ( a ostatnio dość sporo mi ich tu przybyło, szczególnie na Ogniwach ) to czasem czegoś nie wiem i muszę o instrukcję poprosić - a to tak raczej nieprofesjonalnie wygląda. Gdybym miał przez chwilę na swoim kotle, opanowałbym wszystko co ma na tip top i mógłbym grać mądralę. Ale aż tak bardzo mi na tym nie zależy.

TwojPan
20-08-2014, 13:32
Mnie by się przydał tylko do tego, że jak u klienta ustawiam ( a ostatnio dość sporo mi ich tu przybyło, szczególnie na Ogniwach ) to czasem czegoś nie wiem i muszę o instrukcję poprosić - a to tak raczej nieprofesjonalnie wygląda. Gdybym miał przez chwilę na swoim kotle, opanowałbym wszystko co ma na tip top i mógłbym grać mądralę. Ale aż tak bardzo mi na tym nie zależy.

Jeśli jeszcze kiedykolwiek sięgnę po ich produkt,to tylko wtedy jak zmienią ekipę odpowiedzialną za algorytmy spalania i zapanują nad procesem spalania.
Ten sterownik obecnie (moim zdaniem),można poprawnie prowadzić jedynie w dwustanie.

bobasxx
20-08-2014, 13:41
Pól kilo na dobę? Przecież to tylko pół złotego.

Przy moim obecnym zużyciu to jest ponad 16% oszczędności.

minertu
20-08-2014, 14:34
Wody potrafią płynąć bardzo szybko. Przekonaliśmy się o tym już nie jeden raz.
Ale Piotrek tez wie, o czym pisze. Tylko Ty tego nie rozumiesz...
Rozumie i to dobrze.Tobie jednak nikt nie zabroni myśleć inaczej.

dino49
20-08-2014, 14:35
Tyle,że moja jak nie ma 25deg to jest jej zimno.

Słabo grzejesz.... :D

minertu
20-08-2014, 14:43
Słabo grzejesz.... :D
Ja już tam grzeję dobrze ?)

TwojPan
20-08-2014, 17:04
Witam niestety minęło już jakieś 2 tygodnie podłogówka myśle że już dawno rozgrzana a spalanie jak się nie zmniejsza tak nie zmniejsza,ogółem węgiel ten sam a i w ustawieniach to raczej nic się nie zmieniło.

Moim zdaniem,za dużo wiatru. Ująłbym oczko,38% w grzaniu i dłuższa obserwacja.Trzeba by też popracować nad parametrami podtrzymania.Czas krótkiej przerwy jest krótki (20sek) jeśli ma tak zostać ,trzeba by podnieść nadmuch na 40% i obserwować.To tyle,nie widząc palnika.Ale to drobna kosmetyka.

TwojPan
20-08-2014, 17:42
W takim razie pewnie bez problemu podasz linki do kotłów o podobnej konstrukcji z 5k, które się równie łatwo czyści ?

Czekam ...
Nie mam zamiaru robić nikomu reklamy,ani antyreklamy.Rynek kotłów jest spory,każdy może sobie wybierać do woli.Zaznaczyłem fakt,że wiele kotłów ma wymiennik poziomy,a co za tym idzie-podobna "łatwość" czyszczenia.Co do budowy,cóż nie każdy kocioł nie posiadający konstrukcji RBR-a jest złym kotłem.Tyle chciałem swoim postem zaznaczyć.
Piszcie sobie co chcecie (sprzedający RBR-a) ,tylko jak dla mnie sprzedawca zawsze zachwala swoje.Ufam Twoim testom opału i użytej przy nich wiedzy.Teraz,może odrobinę mniej-oferujesz sprzedaż opału.A to już,jak dla mnie,może być reklamą.Nic się nie dzieje bezinteresownie.

Dobrze wiesz,że najlepszy kocioł i sterownik można poprowadzić lepiej lub gorzej.Więc odrobina dystansu w zachwalaniu sprzedawanych przez siebie produktów by się przydała.Choć pewnie nie gwarantuje to sukcesów w sprzedaży :)
Pozdrawiam.

minertu
20-08-2014, 17:52
To jaki jeszcze można wymyślić wymiennik?Ukośny?

Andrzej_M_
20-08-2014, 19:28
To jaki jeszcze można wymyślić wymiennik? ,,,,

Na przykład wymiennik przeciwprądowy.

minertu
20-08-2014, 20:29
A jakby miał on wg Ciebie wyglądać?

gmaj22
20-08-2014, 20:39
A jakby miał on wg Ciebie wyglądać?

Może zasilanie na dole a powrót górą, albo czopuch na dole.. to oczywiście żart :)
Przeciwprądowy to np. wymiennik płytowy, żeby pierwszy z brzegu przykład podać.
Przy okazji: wczesniej minertu pytał, czy ktoś juz przepala w trybie "zimowym"...
Otóz u mnie jest cały czas ustawione na 'auto lato-temp" z temperaturą 11 C i histerezą 0,5C, czyli odpala automatycznie przy 10,5C. Kilka razy wieczorem i nocą juz się zdarzyło grzejniki zagrzać. Zasadniczo to "pierdnie" sobie co 4 godziny w podtrzymaniu, chyba ,ze zużycie cwu chwilowo większe jest, to wtedy nieco częściej.

neujan
20-08-2014, 20:43
I nadal nie rozumiem, jaki jest problem z wychwalaniem kotła RBR.
Jeśli ktoś jest zadowolony z kotła i wychwala go - jego prawo.
Jeśli ktoś jest niezadowolony z kotła i niewychwala go - jego prawo.
Jak może ktoś rok w kółko wciąż to samo........... To tylko jeden z wielu kotłów a tylko Bóg jest doskonały.
:(

Arturo72
20-08-2014, 20:58
I nadal nie rozumiem, jaki jest problem z wychwalaniem kotła RBR.
Jeśli ktoś jest zadowolony z kotła i wychwala go - jego prawo.
Jeśli ktoś jest niezadowolony z kotła i niewychwala go - jego prawo.
Jak może ktoś rok w kółko wciąż to samo........... To tylko jeden z wielu kotłów a tylko Bóg jest doskonały.
:(
Taki problem,że w ustach niektórych wychwalanie nie jest obiektywne czego skutkiem może być i jest wprowadzenie w błąd czytających a jeśli weźmiemy na warsztat inne kotły to okazuje się,że te wychwalanie nie jest absolutnie zasadne.
Rozumiem,że na takiej samej zasadzie będziesz wychwalał Skodę jako super hiper auto,nie mające konkurencji wśród innych aut :)

neujan
20-08-2014, 21:10
Nie wiem, mam Volvo.:D

Piotrek42
20-08-2014, 21:13
Taki problem,że w ustach niektórych wychwalanie nie jest obiektywne czego skutkiem może być i jest wprowadzenie w błąd czytających a jeśli weźmiemy na warsztat inne kotły to okazuje się,że te wychwalanie nie jest absolutnie zasadne.
Rozumiem,że na takiej samej zasadzie będziesz wychwalał Skodę jako super hiper auto,nie mające konkurencji wśród innych aut :)

I TY piszesz o obiektywizmie ??? MASAKRA... TY który pod płaszczykiem usera forum miałeś/masz? własną firmę sprzedającą PC!! i chwaląc zwłaszcza 1 producenta!!! No Coment....

Arturo72
20-08-2014, 21:26
I TY piszesz o obiektywizmie ??? MASAKRA... TY który pod płaszczykiem usera forum miałeś/masz? własną firmę sprzedającą PC!! i chwaląc zwłaszcza 1 producenta!!! No Coment....
Rozumiem,że chwaliłem producenta na którego miałem podpisaną umowę.
Owszem,Atlantic to bardzo dobra firma ale zapewne coś innego ubzdurało ci się..


2.Stałem się "pompiarzem" ;)
Narazie połowicznie ponieważ podpisałem jedynie umowę na realizację:
Atlantic Alfea S8

Poza tym,Panasonic,Daikin są to firmy warte rozważenia jeśli chodzi o pompy p-w z uwagi na przystępne ceny,reszta producentów typu Mitsubishi,Viesman,Vailant ze względu właśnie na ceny odpada.

A że dla mnie najważniejsze było wydać jak najmniej kasy przy budowie to i jest Panasonic,który był i jest obecnie najtańszą markową pompą p-w na rynku.
W przeciwieństwie do innych ja oglądam każdą złotówkę jak wydaję i dlatego też oszczędziłem na kominie czy na dodatkowym wkładzie z dodatkową obróbką jakby to innych bolało.

karoka65
20-08-2014, 21:36
Taki problem,że w ustach niektórych wychwalanie nie jest obiektywne czego skutkiem może być i jest wprowadzenie w błąd czytających....
Pleciuga daj już sobie spokój bo jakoś do Ciebie mi to też bardzo pasuje.
Ja nie znam się na pompach to jak coś chciałbym się dowiedzieć o nich potrafię odnaleźć potrzebne mi informacje i nie zgrywam tam mądrego.
Ty zaś masz w tym temacie sieczkę w głowie a próbujesz głos zabierać.
Jeśli nie wiesz nic to nie rżnij mądrego tylko czytaj i ucz się jeśli Cię to interesuje bo inaczej jesteś tylko trolem który prowokuje i wszczyna kłótnie.

Arturo72
20-08-2014, 21:42
Jeśli nie wiesz nic to nie rżnij mądrego tylko czytaj i ucz się jeśli Cię to interesuje bo inaczej jesteś tylko trolem który prowokuje i wszczyna kłótnie.
No własnie czytam,wyciągam wnioski i na tej podstawie piszę.
U mnie niezmiennie,bez żadnego nagabywania,wychwalania i bez żadnej innej marketingowej ściemy typu tworzenia rodziny kotłowej,gdybym zdecydował się na ekosyf kocioł byłby od Lazara albo od r-eco,innego badziewia w domu by nie zaakceptował.

Piotrek42
20-08-2014, 21:48
A dla mnie nr1 na forum, to cudowna przemiana użytkownika Arturo72 wroga ogrzewania domu ,kotłami na ekogroszek,węglem,gazem, ogrzewania prądem, w użytkownika ArturWi - Doradztwo w zakresie energooszczędności domów. Dobór,sprzedaż i montaż pomp ciepła,rekuperatorów.

ott żeby nowi użytkownicy wiedzieli z kim rozmawiają - bo starzy userzy wiedza bardzo dobrze...

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?210343-I-lista-przeboj%C3%B3w-forum-muratora!

gmaj22
20-08-2014, 21:55
Takie ładne te kotły,że nawet w kotłowni w salonie możnaby je postawić... :)

adkwapniewski
20-08-2014, 21:58
Takie ładne te kotły,że nawet w kotłowni w salonie możnaby je postawić... :)


eee ... tylko po co ? Kotłownia w salonie to dla klimatu ... :)

karoka65
20-08-2014, 22:00
No własnie czytam,wyciągam wnioski i na tej podstawie piszę.
U mnie niezmiennie,bez żadnego nagabywania,wychwalania i bez żadnej innej marketingowej ściemy typu tworzenia rodziny kotłowej,gdybym zdecydował się na ekosyf kocioł byłby od Lazara albo od r-eco,innego badziewia w domu by nie zaakceptował.
No to szczęście mają inwestorzy że nie wziąłeś się za sprzedaż kotłów, hehe
Ty piszesz o ściemie ?
Jesteś tu największym ściemniaczem na tym forum.
Nie ja naganiałem Mikiemu klientów po forum za działkę od pompy pod "płaszczykiem" doradztwa.
Spaliłbym się ze wstydu ale po Tobie to ścieka jak po kaczce.
Jeszcze właśnie tych nowych ludzi którzy wpadają na forum możesz w konia ładować, tak jak Piotrek napisał Ci co są od dawna dobrze wiedzą czym pachniesz.

Arturo72
20-08-2014, 22:04
No to szczęście mają inwestorzy że nie wziąłeś się za sprzedaż kotłów, hehe
Ty piszesz o ściemie ?
Jesteś tu największym ściemniaczem na tym forum.
Nie ja naganiałem Mikiemu klientów po forum za działkę od pompy pod "płaszczykiem" doradztwa.
Spaliłbym się ze wstydu ale po Tobie to ścieka jak po kaczce.
Jeszcze właśnie tych nowych ludzi którzy wpadają na forum możesz w konia ładować, tak jak Piotrek napisał Ci co są od dawna dobrze wiedzą czym pachniesz.
W konia to Ty ładujesz inwestorów nie dobierając im kotła wg wyliczonego obciążenia cieplnego.
Twoim obowiązkiem jako sprzedawcy źródła ciepła jest zrobić taki audyt domu przed sprzedażą kotła.Jeśli tego nie robisz,robisz to ze szkodą dla przyszłego inwestora.

Dotyczy to każdego źródła ciepła,kotła na ekogroszek,pompy ciepła,kotła na gaz czy na prąd.

karoka65
20-08-2014, 22:07
Mnie to tam pied.li co se napiszesz :)
Zawsze będę pisał co myślę o ekosyfie w każdej postaci i o ludziach naciągających zielonych inwestorów na ekosyf w każdej postaci :)

Dopóki tu będę zawszę będę informował inwestorów o prawdopodobnej chęci naciągnięcia ich przez sprzedawców kotłów oferujących im kocioł nie odpowiadający obciążeniu cieplnym ich domu czyli de facto oszukaniu inwestorów w tym zakresie.
Ty pleciuga, o ile dobrze pamiętam to już końcem poprzedniego roku żegnałeś się z forum ?
Wykasowałeś chyba z 6 czy 7 tysięcy postów czyli największych debilizmów których po jakimś czasie zacząłeś się wstydzić, teraz widać że znowu licznik Ci nabił pewnie ze 2 tysie nowych złotych myśli :)
O ile dobrze pamiętam to miałeś forum zastąpić hodowlą rybek ?
Może w końcu w życiu by Ci coś wyszło bo do edukowania zupełnie się nie nadajesz niestety.

bpiter79
20-08-2014, 22:11
W konia to Ty ładujesz inwestorów nie dobierając im kotła wg wyliczonego obciążenia cieplnego.
Twoim obowiązkiem jako sprzedawcy źródła ciepła jest zrobić taki audyt domu przed sprzedażą kotła.Jeśli tego nie robisz,robisz to ze szkodą dla przyszłego inwestora.

Dotyczy to każdego źródła ciepła,kotła na ekogroszek,pompy ciepła,kotła na gaz czy na prąd.

Napisał ten, co ma dwa razy przewymiarowaną pompkę, he he :P

karoka65
20-08-2014, 22:14
W konia to Ty ładujesz inwestorów nie dobierając im kotła wg wyliczonego obciążenia cieplnego.
Twoim obowiązkiem jako sprzedawcy źródła ciepła jest zrobić taki audyt domu przed sprzedażą kotła.Jeśli tego nie robisz,robisz to ze szkodą dla przyszłego inwestora.


Co Ty mi matołku pierdzielisz o obowiązkach.
Zmuś kogoś żeby cokolwiek zrobił jak nie musi.
Kto chce może skorzystać z takiego dobrodziejstwa i znajdzie na mojej stronie fachowca który zajmuje się takimi rzeczami ale zmusić to ani ja ani Ty go do tego nie zmusisz.
Ja jako sprzedawca, nie muszę nawet znać się na takich rzeczach.
Proponuję Ci żebyś zamiast pierdzielić głupoty po forum, wziął jutro rowerek i przejechał się po hurtowniach czy sklepach hydraulicznych, zapytaj tam o OZC czy poproś żeby Ci tam dobrali moc kotła do Twojego domu ?
Dopiero wtedy będziesz miał co pisać, hehe
Myślę że będą zaczynać od 25kW :)
Dopiero czepiaj się mnie zawistny pajacu.

Arturo72
20-08-2014, 22:14
Napisał ten, co ma dwa razy przewymiarowaną pompkę, he he :P
Co to znaczy przewymiarowane źródło ciepła na prąd ? W czym te przewymiarowanie się objawia ?
Czym różni się woda zagotowana grzałką 100kW zamiast 3kW ?

Myślcie panowie z wungla,myślcie bo ciężko wam to idzie ;)



Kto chce może skorzystać z takiego dobrodziejstwa i znajdzie na mojej stronie fachowca który zajmuje się takimi rzeczami ale zmusić to ani ja ani Ty go do tego nie zmusisz.

Dlatego też cały czas przestrzegam przed byciem owcą do strzyżenia przed takim karoką czy innym sprzedawcą czegokolwie,w przypadku poniżej sprzedawcy pompy ciepła:


Błąd,to Ty powinieneś wiedzieć czego potrzebujesz i iść do firmy z konkretnym zapytaniem na konkretne urządzenie a nie z projektem domu.
Inaczej zrobisz z siebie owce do strzyżenia bo firma zobaczy laika,który nie ma pojęcia o niczym i rzucą Ci wycenę najwyższą z możliwych.
Jak napisałem wcześniej,bez wiedzy na temat podstawy jesteś ślepy i głuchy i zdajesz się na łaskę bądź nie łaskę firmy,która może dobrze zaoferuje ale może równie dobrze naciągnac na kase.

Zapomniałeś o najistotniejszym punkcie,który powinien wystąpić jako pierwszy z pierwszych a więc:
1.Przed przystąpieniem do zastanawiania się nad systemem grzewczym trzeba wiedzieć ile dom będzie potrzebował energii na ogrzewanie i cwu.
Najlepiej jak robi się to jeszcze przed budową domu.

Dopiero po tym punkcie zaczyna się zastanawianie nad systemem grzewczym lub zmniejszeniem zapotrzebowania na ciepło.
Bez tego jesteś ślepy i głuchy i nie masz pojęcia co,gdzie i dlaczego do siebie porównywać.


Jak pomału się uczysz to dobrze,być może mniej będzie owiec...
A że nowy dom ok.200m2 obciążenie cieplne ma ok.7-8kW to kotła do nowego domu pow.10kW nie powinieneś sprzedać nikomu poniżej tego metrażu.

karoka65
20-08-2014, 22:20
Napisał ten, co ma dwa razy przewymiarowaną pompkę, he he :P
Licząc od pierwszych herezji jakie tu wypisywał czyli farelki 2kW to nawet lepiej 4 a nie dwa, później było 3 kW a skończyło się na pompce 9kW :)
Teraz otrzymasz bpiter lekcję o stratach, o grzaniu w nocy choć Arturek ma 1 taryfę :)
Wiem, wiem Artur, chwaliłeś się niedawno że przechodzisz na dwie :)

karoka65
20-08-2014, 22:26
Dlatego też cały czas przestrzegam przed byciem owcą do strzyżenia przed takim karoką czy innym sprzedawcą czegokolwie,w przypadku poniżej sprzedawcy pompy ciepła:


.
Najpierw cytujesz mnie gdzie piszę że można znaleźć na mojej stronie fachowca od np. OZC a komentujesz żeby mnie omijać ?
Zdecyduj się chłopie :)
Gdzie znajdziesz taką obsługę ? gdzie strzygą owieczki w sklepach i hurtowniach czy u mnie ?
Pomyśl albo wytrzeźwiej w końcu.

bpiter79
20-08-2014, 22:31
Licząc od pierwszych herezji jakie tu wypisywał czyli farelki 2kW to nawet lepiej 4 a nie dwa, później było 3 kW a skończyło się na pompce 9kW :)
Teraz otrzymasz bpiter lekcję o stratach, o grzaniu w nocy choć Arturek ma 1 taryfę :)
Wiem, wiem Artur, chwaliłeś się niedawno że przechodzisz na dwie :)

Ja to wszystko już znam, czytałem te jego mądrości już setki razy (niestety). Taki człowiek. Już go nie zmienisz. Teraz to można już tylko się za niego modlić :D

Arturo72
20-08-2014, 22:36
Ja to wszystko już znam, czytałem te jego mądrości już setki razy (niestety). Taki człowiek. Już go nie zmienisz. Teraz to można już tylko się za niego modlić :D
Rozumiem,Wodzisław Ślaski...i wszystko jasne ;)
Nie odpowiedziałeś mi na pytanie zadane bezpośrednio do Ciebie,zresztą karoka na nie też nie umie odpowiedzieć:

Co to znaczy przewymiarowane źródło ciepła na prąd ? W czym te przewymiarowanie się objawia ?
Czym różni się woda zagotowana grzałką 100kW zamiast 3kW ?

Ile więcej prądu zużyje grzałka 100kW gotująca 1l wody od grzałki 3kW ?

karoka65
20-08-2014, 22:40
Ja to wszystko już znam, czytałem te jego mądrości już setki razy (niestety). Taki człowiek. Już go nie zmienisz. Teraz to można już tylko się za niego modlić :D
No przykro mi bardzo że też musiałeś przez to przejść :)
Z tą modlitwą to chyba ostatni ratunek :)
Może by do dobrodzieja w Przyszowicach wysłać jakiś porządny datek coby jakąś mszę i egzorcyzmy odprawił ?

bpiter79
20-08-2014, 22:45
Oooooo egzorcyzmy to dobry pomysł. Chłop jest najwyraźniej nawiedzony :lol2:

SUSPENSER
20-08-2014, 22:51
Nie mam zamiaru robić nikomu reklamy,ani antyreklamy.Rynek kotłów jest spory,każdy może sobie wybierać do woli.Zaznaczyłem fakt,że wiele kotłów ma wymiennik poziomy,a co za tym idzie-podobna "łatwość" czyszczenia.Co do budowy,cóż nie każdy kocioł nie posiadający konstrukcji RBR-a jest złym kotłem.Tyle chciałem swoim postem zaznaczyć..

Może lepiej przyznaj, że się zapędziłeś i nie ma takich przykładów :)

Nie pisz, że poziomy wymiennik równie łatwo się czyści, bo taki mam od lat w swoim kotle, i trzeba się w nim przy dużej wprawie z 2-3 minuty namachać skrobakiem co na pewno jest trudniejsze niż machnięcie wajchą w RBR.


Piszcie sobie co chcecie (sprzedający RBR-a) ,tylko jak dla mnie sprzedawca zawsze zachwala swoje.

Ja sprzedaję także Skam-P które mają wymiennik poziomy - każdemu klientowi mówię o różnicach i jeden wybiera RBR a drugi Skam - chodzi o to, żeby wybór był w pełni świadomy.



Ufam Twoim testom opału i użytej przy nich wiedzy.Teraz,może odrobinę mniej-oferujesz sprzedaż opału.A to już,jak dla mnie,może być reklamą.Nic się nie dzieje bezinteresownie..

Zauważyłeś jakieś różnice w testach po tym gdy zacząłem sprzedawać ekogroszek ?

Mój sterownik jest cały czas widoczny, więc można sprawdzić na wykresach co się kiedy działo - poza tym mi zależy na tym, żeby mieć wiarygodne wyniki bo sam z nich korzystam :)

Testuję ekogroszki od 2 lat i nieraz kupowałem je tylko do tego, więc jednak bezinteresowne rzeczy także się dzieją :)



Dobrze wiesz,że najlepszy kocioł i sterownik można poprowadzić lepiej lub gorzej.Więc odrobina dystansu w zachwalaniu sprzedawanych przez siebie produktów by się przydała.Choć pewnie nie gwarantuje to sukcesów w sprzedaży :)
Pozdrawiam.

Wszystkiego można używać lepiej lub gorzej więc idąc tym tokiem myślenia trzeba by nic nie zachwalać nawet gdy jest doskonałe ...

Na przykład eCOAL - a używa mój sąsiad w ENKA Set 25 kW z palnikiem PPS 25 i pracuje u niego bardzo dobrze pomimo, że nie jest dedykowany do jego kotła ani palnika - w porównaniu do RT-09 Tatarka zużycie ekogroszku jak sam stwierdził zmalało mu o 40%

SUSPENSER
20-08-2014, 22:53
No przykro mi bardzo że też musiałeś przez to przejść :)
Z tą modlitwą to chyba ostatni ratunek :)
Może by do dobrodzieja w Przyszowicach wysłać jakiś porządny datek coby jakąś mszę i egzorcyzmy odprawił ?

Hehehe popieram :lol2:

bpiter79
20-08-2014, 23:21
Rozumiem,Wodzisław Ślaski...i wszystko jasne ;)


Coś masz do Wodzisławia?



Nie odpowiedziałeś mi na pytanie zadane bezpośrednio do Ciebie,zresztą karoka na nie też nie umie odpowiedzieć:

Ile więcej prądu zużyje grzałka 100kW gotująca 1l wody od grzałki 3kW ?

Nie porównuj gówna z mientą. PC to nie czajnik. Przewymiarowałeś sobie pompkę, żeby Ci dupa so sofy nie przymarzła przy -25°C

Arturo72
20-08-2014, 23:22
Hehehe popieram :lol2:
Tak wam sprzedawcom ekosyfu w różnej postaci psuje biznes ?
Myślę,że jest to bardzo dobra sprawa,zdecydowanie na korzyść inwestora i powietrza :)

A niech nowi inwestorzy się uczą i nie dają się mamić i nie grają za owce:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?225505-Dlaczego-system-grzewczy-na-ekogroszek-nie-jest-op%C5%82acalny-ekonomicznie-w-nowych-domac&p=6585071&viewfull=1#post6585071

Arturo72
20-08-2014, 23:28
Nie porównuj gówna z mientą. PC to nie czajnik. Przewymiarowałeś sobie pompkę, żeby Ci dupa so sofy nie przymarzła przy -25°C
No właśnie dom to czajnik,tyle ile potrzebuje energii do ogrzania tyle musisz mu dać,ni mniej,ni więcej,tak samo jak czajnik,musisz mu dać tyle energii do zagotowania ile potrzebuje,ni mniej,ni więcej,czy dasz mu to grzałką 3kW czy 9kW zużycie energii na zagotowanie będzie identyczne,podobnie z pompą,która zasilana jest prądem.
Na ogrzanie domu z obciążeniem cieplnym 3kW zużyje tyle samo energii grzejąc mocą 3kW przez 24h co mocą 9kW przez 8h,ni mniej ni więcej,zużycie energii w obu przypadkach będzie identyczne.
W pierwszym przypadku zużyjesz 3kW*24h=72kWh*0,55zł=39,6zł a w drugim przypadku 9kW*8h=72kWh*0,55zł=39,6zł
Zatem gdzie te przewymiarowanie ?
Słuchaj karoki to daleko nie zajedziesz ;)

To nie kocioł,że czy chcesz czy nie chcesz musisz grzać non stop i tracić energię,to nie kocioł na ekosyf gdzie masz straty energii na podtrzymanie,sprawność,wilgotność ekogroszka,spieki itp.
Jak się zagotuje/ogrzeje tyle ile potrzeba to się wyłącza.

zawijan
21-08-2014, 06:24
Przy moim obecnym zużyciu to jest ponad 16% oszczędności.

Pół złotego, to jest pół złotego.
Procenty sa ważne tylko w napojach wyskokowych.

zawijan
21-08-2014, 06:27
To jaki jeszcze można wymyślić wymiennik?Ukośny?

Np. samoczyszczacy...

zawijan
21-08-2014, 06:30
...a tylko Bóg jest doskonały.:(

No, człowiek mu się wyraźnie nie udał.

bpiter79
21-08-2014, 10:16
To nie kocioł,że czy chcesz czy nie chcesz musisz grzać non stop i tracić energię,to nie kocioł na ekosyf gdzie masz straty energii na podtrzymanie,sprawność,wilgotność ekogroszka,spieki itp.
Jak się zagotuje/ogrzeje tyle ile potrzeba to się wyłącza.

A przy -25°C się nawet nie włączy i dupa blada (czyt. sina z zimna) :-D

Arturo72
21-08-2014, 10:23
A przy -25°C się nawet nie włączy i dupa blada (czyt. sina z zimna) :-DA z jakiego powodu ma się nie włączyć ? Prąd będzie za gęsty ?

Jarecki79
21-08-2014, 10:44
Może lepiej przyznaj, że się zapędziłeś i nie ma takich przykładów :)

Nie pisz, że poziomy wymiennik równie łatwo się czyści, bo taki mam od lat w swoim kotle, i trzeba się w nim przy dużej wprawie z 2-3 minuty namachać skrobakiem co na pewno jest trudniejsze niż machnięcie wajchą w RBR.



Chyba przesadzasz.
Nie zapominajmy,że RBR ma 2kanały poziomie, które także trzeba wyczyścić i ta czynność nie jest inna jak w np. w galmecie, Twojej ence czy skamie
Wajhą czyścić kanał pionowy do którego nie ma fizycznego, mechanicznego dostępu, więc skoro nie widzę co czyszczę a chcę to mieć lepiej ogarnięte, to machnę tym kilka razy...
czy będzie przy tym wielka oszczędność czasu w stosunku do jednego kanału płaskiego więcej w takiej ence, skamie czy galmecie,- raczej sprawa wątpliwa czy tez stoperowa.

Zaoszczędzi się ciut czasu w stosunku do modeli z kanałami pionowymi zarówno w przypadku enki, skama, galmeta czy też rbr-a

Zgodzisz się z takim stwierdzeniem?

TwojPan
21-08-2014, 10:55
Chyba przesadzasz.
Nie zapominajmy,że RBR ma 2kanały poziomie, które także trzeba wyczyścić i ta czynność nie jest inna jak w np. w galmecie, Twojej ence czy skamie
Wajhą czyścić kanał pionowy do którego nie ma fizycznego, mechanicznego dostępu, więc skoro nie widzę co czyszczę a chcę to mieć lepiej ogarnięte, to machnę tym kilka razy...
czy będzie przy tym wielka oszczędność czasu w stosunku do jednego kanału płaskiego więcej w takiej ence, skamie czy galmecie,- raczej sprawa wątpliwa czy tez stoperowa.

Zaoszczędzi się ciut czasu w stosunku do modeli z kanałami pionowymi zarówno w przypadku enki, skama, galmeta czy też rbr-a

Zgodzisz się z takim stwierdzeniem?

Po ostatnich wypowiedziach SUSPENSERA widać ,że już niedaleko mu do "fanatic team".Kurcze,dobre działki płaci producent tego cuda.

SUS ,masz w stopce: "Nie mógłbym żyć w świecie bez katedr".
Ja powiem ci tak: "Mógłbym żyć w świecie, bez cwaniackich sprzedawczyków kotłów i opału".
Nie bierz tego osobiście do siebie.

MARTINOS
21-08-2014, 10:59
Chyba przesadzasz.
Nie zapominajmy,że RBR ma 2kanały poziomie, które także trzeba wyczyścić i ta czynność nie jest inna jak w np. w galmecie, Twojej ence czy skamie
Wajhą czyścić kanał pionowy do którego nie ma fizycznego, mechanicznego dostępu, więc skoro nie widzę co czyszczę a chcę to mieć lepiej ogarnięte, to machnę tym kilka razy...
czy będzie przy tym wielka oszczędność czasu w stosunku do jednego kanału płaskiego więcej w takiej ence, skamie czy galmecie,- raczej sprawa wątpliwa czy tez stoperowa.

Zaoszczędzi się ciut czasu w stosunku do modeli z kanałami pionowymi zarówno w przypadku enki, skama, galmeta czy też rbr-a

Zgodzisz się z takim stwierdzeniem?

Jarecki z tym czyszczeniem to też taka marketingowa papka powielana przez producentów i sprzedawców... Mnie też straszyli, że z pionowymi kanałami są same problemy... Gdyby czyszczenie było codziennie rano i wieczorek to OK... ale to czyści się co kilka/kilkanaście tygodni.
Ktoś, kto dopiero szuka pieca może rzeczywiście mieć wrażenie, że czyszczenie to jakaś heroiczna robota.

Ja mam kanały pionowe. Czyści się normalnie. Całość z miejsca wpada do popielnika. Po jakiś czasie jak już człowiek ogarnie kocioł, zasady palenia i ma dobry węgiel to za bardzo nawet nie ma co czyścić...

Jarecki79
21-08-2014, 11:02
Martinos ja nie pamiętam jaki Ty masz kocioł, ale jak mnie pamięć nie myli miałeś coś konstrukcyjnie podobnego do RBR-a a nie typowego z kanałami pionowymi
Nie chcę jednak dyskutowac o tym na wątku tematycznym, można na bardziej ogólnym.

Nie lubię jak się robi z wątków tematycznych śmietniki.
PS. Twoja bawaria (jak pamiętam) jest także oparta o wymiennik kotła dolnego spalania a więc spaliny "odbijając się" od "sufitu" komory spalania (tutaj trochę tego "miodu" zostaje") wracają na dół pod palnik i trafiaja do tyłu w kanał pionowy do tego momentu jest to wspólne z RBR, różnica to dalszy przebieg spalin, u Ciebie nie ma liczby mnogiej kanałów pionowych, masz 1kanał pionowy przedzielony jednym czy dwoma pionowymi przewałami wodnymi, nie mniej jest to nadal 1kanał.... , tyle,że szerszy i przedzielony a w to miejsce w rbr jest wąski kanał z którego trafia się w dwa poziome... (2poziome zamiast Twoich przewałów wodnych)

adkwapniewski
21-08-2014, 11:03
A z jakiego powodu ma się nie włączyć ? Prąd będzie za gęsty ?

Napisz coś więcej o gęstości prądu.

Arturo72
21-08-2014, 11:24
Napisz coś więcej o gęstości prądu.
Prąd przy-25st.C gestnieje do konsystencji galarety dlatego też występuje problem z włączaniem urządzeń zasilanych prądem,to taka teoria wg biptera.

adkwapniewski
21-08-2014, 11:32
Prąd przy-25st.C gestnieje do konsystencji galarety dlatego też występuje problem z włączaniem urządzeń zasilanych prądem,to taka teoria wg biptera.

To Twoja teoria nie widziałem żeby ktoś jeszcze wspominał o tym ...

Co do gęstości prądu dalej nic mądrego nie napisałeś ... a liczyłem że czegoś się dowiem od gościa z rangą "OLIMP FORUM - oświecona góra"

keteimj
21-08-2014, 12:12
Prąd ..................

Panowie proszę przestańcie dyskutować tutaj z Arturo72, a zacznijcie używać tego trójkącika pod jego postami

kveldulv
21-08-2014, 13:13
A ja wyjadę z takim trudnym pytaniem: co mogę zrobić by choć trochę przygłuszyć pracę podajnika podczas podawania?
Czy jeśli zapodam jakąś gumę pod nóżkę od podajnika, to będzie ciszej? Mój podajnik stoi bezpośrednio na płytkach w kotłowni.