dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 20 z 22
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 423
  1. #381

    Domyślnie

    macie tu swoich urzedasów
    http://biznes.gazetaprawna.pl/wywiad...w_europie.html

    dla porownania 1kWh w Stanach kosztuje przy całodobowej taryfie 0,0473$ (Illinois)



    a do tego:
    http://www.dziennik.pl/gospodarka/ws...la_klimat.html
    my plebs mamy tylko płacić PIT,CIT,ZUS,US,VAT,opłaty,koncesje,akcyzy,podatki ,zezwolenia,legalizacje,homologacje,licencje,prowi zje i wszyskie inne myta co krok, w sumie oddajemy 86%!! zarobku, w zamian co? super kolej, super drogi, super szpitale, super prawo itd itd

  2. #382
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Na stronie : http://www.mi.gov.pl/2-48203f1e24e2f-1790501-p_1.htm jest informacja o terminach egzaminów państwowych dla audytorów :
    Pierwszy etap postępowania (składanie wniosków)
    - do dnia 20 lutego 2009 r.

    Drugi etap postępowania (egzamin)
    - część pisemna egzaminu: w dniu 23 marca 2009 r.
    - część praktyczna egzaminu: w dniu 6 kwietnia 2009 r.

    Miejsce egzaminu - Warszawa.

    Wysokość opłaty za pierwszy etap postępowania egzaminacyjnego - 160 zł.
    Wysokość opłaty za egzamin - 640 zł.

  3. #383

    Domyślnie

    Witam

    wprowadziłem swój budynek do BulidDesk'a i z ciekawości zmieniłem tylko reku na grawitacje , czy to możliwe że EK wzrasta aż o 50kWh ?
    bo jeżeli tak to nawet uwzględniając koszt pracy reku ( na poziomie ok 1100kWh na rok) to reku jest jedną z szybciej zwracających się inwestycji
    Przy moim 100 metrowym domku, i instalacji reku rzędu 11 tyś, zwróci mi się w 5 lat i to nie uwzględniając potencjalnych podwyżek cen energii
    ---------------[ lakusz ]---------------
    Miejsce: Mały Ciepły Domek w Szymanowie

  4. #384

    Domyślnie

    Witam

    Czy charakterystyka energetyczna budynku musi być dołączona do projektu aby otrzymać pozwolenie na budowę?
    Bo nie chcą mi bez tego dać a z tego co czytałem to trzeba to dołączyć do zawiadomienia o zakończeniu budowy obiektu budowlanego lub wniosku o udzielenie pozwolenia na użytkowanie.

    Tam gdzie kupiłem ten projekt powiedzieli mi że nie dają tej charakterystyki bo to nie jest wymagana, a z kolei wiem że studio Atrium dołącza to do projektów. Tak więc jestem już totalnie skołowany i nie wiem co robić?

  5. #385
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Z obliczeń tak może wyjść. W rzeczywistości jest inaczej bo te systemy są nieporównywalne. Jeden działa jak ustawisz a drugi losowo.

  6. #386

    Domyślnie

    Dzięki Jezier

    Cytat Napisał ddt
    Witam

    Czy charakterystyka energetyczna budynku musi być dołączona do projektu aby otrzymać pozwolenie na budowę?
    Bo nie chcą mi bez tego dać a z tego co czytałem to trzeba to dołączyć do zawiadomienia o zakończeniu budowy obiektu budowlanego lub wniosku o udzielenie pozwolenia na użytkowanie.

    Tam gdzie kupiłem ten projekt powiedzieli mi że nie dają tej charakterystyki bo to nie jest wymagana, a z kolei wiem że studio Atrium dołącza to do projektów. Tak więc jestem już totalnie skołowany i nie wiem co robić?
    Tak jeżeli składasz papiery o PNB to musisz mieć "certyfikat" i powinni go Ci dać razem z projektem! Natomiast jak ktoś już budował przed 2009 to ten certyfikat musi złożyć do odbioru.
    ---------------[ lakusz ]---------------
    Miejsce: Mały Ciepły Domek w Szymanowie

  7. #387
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał ddt
    Witam

    Czy charakterystyka energetyczna budynku musi być dołączona do projektu aby otrzymać pozwolenie na budowę?
    Bo nie chcą mi bez tego dać a z tego co czytałem to trzeba to dołączyć do zawiadomienia o zakończeniu budowy obiektu budowlanego lub wniosku o udzielenie pozwolenia na użytkowanie.

    Tam gdzie kupiłem ten projekt powiedzieli mi że nie dają tej charakterystyki bo to nie jest wymagana, a z kolei wiem że studio Atrium dołącza to do projektów. Tak więc jestem już totalnie skołowany i nie wiem co robić?
    Do projektu budowlanego domu jednorodzinnego zatwierdzanego decyzją o pozwoleniu na budowę charakterystyka energetyczna nie jest wymaga.
    Niektóre biura projektowe na swoich stronach internetowych takie charakterystyki publikują i można z nich skorzystać nieodpłatnie, inne uważają, że to nie ich interes. Sprawę wyjaśni RYNEK .

    Przy zgłaszaniu budynku jednorodzinnego do użytkowania należy załączyć kopię świadectwa charakterystyki energetycznej.

  8. #388
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar j-j
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zawada
    Posty
    3.747

    Domyślnie

    Cytat Napisał ddt
    Witam

    Czy charakterystyka energetyczna budynku musi być dołączona do projektu aby otrzymać pozwolenie na budowę?
    Bo nie chcą mi bez tego dać a z tego co czytałem to trzeba to dołączyć do zawiadomienia o zakończeniu budowy obiektu budowlanego lub wniosku o udzielenie pozwolenia na użytkowanie.

    Tam gdzie kupiłem ten projekt powiedzieli mi że nie dają tej charakterystyki bo to nie jest wymagana, a z kolei wiem że studio Atrium dołącza to do projektów. Tak więc jestem już totalnie skołowany i nie wiem co robić?
    Niech Ci podają podstawe prawną że masz to mieć przy PnB.
    Ty masz podstaw że nie trzeba.

    pzdr
    5 sezonów grzewczych za mną, wybudowałem dom pasywny a nawet 0,3 litrowy wg często stosowanej nadinterpretacji:
    http://forum.muratordom.pl/moj-dom-p...je,t171818.htm

    "...bo wszystko co ekonomicznie zasadne już dawno zostało wcielone w życie, dla współczesnych marketingowców pozostały tylko mało ekonomiczne wynalazki które potrzebują żeby się sprzedać sztucznie wytworzonej ideologii ekologicznej"

    (c) mpoplaw

  9. #389

    Domyślnie

    Charakterystyka energetyczna jest wymagana do pozwolenia na budowę.
    Tam gdzie robią świadectwa energetyczne robią tez charakterystykę projektowanego budynku.
    ja zamawiałam w Warszawie, w w biurze projektowym.
    Buniaa

  10. #390
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Buniaa
    Charakterystyka energetyczna jest wymagana do pozwolenia na budowę.
    Tak, ale nie dla obiektów budowlanych o prostej konstrukcji, jak: budynki mieszkalne jednorodzinne, niewielkie obiekty gospodarcze, inwentarskie i składowe.

  11. #391

    Domyślnie

    Co powiedza siedzacy w temacie na moj pomysl, zeby zamowic sobie swiadectwo (dom niedlugo zamierzam zglosic do uzytkowania) na allegro? Moj kierbud chce 1200 zl, a allegro 560 (a moze jeszcze taniej znajde)?

    Zalezy mi tylko na tym, zeby nikt sie do tych papierow nie doczepil przy odbiorze, co do ich wartosci... to sama wiem jak mam zbudowany i ocieplony dom...
    Pozdrawiam i dzieki za info

  12. #392
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał lakusz
    Witam

    wprowadziłem swój budynek do BulidDesk'a i z ciekawości zmieniłem tylko reku na grawitacje , czy to możliwe że EK wzrasta aż o 50kWh ?
    bo jeżeli tak to nawet uwzględniając koszt pracy reku ( na poziomie ok 1100kWh na rok) to reku jest jedną z szybciej zwracających się inwestycji
    Przy moim 100 metrowym domku, i instalacji reku rzędu 11 tyś, zwróci mi się w 5 lat i to nie uwzględniając potencjalnych podwyżek cen energii
    No a ja mam problem z Build desk'iem. Wprowadzam sumiennie i mozolnie wszystko co tylko mogę a na końcu po kliknięciu na "WYNIK" pokazuje mi , że strumień obliczeniowy przy wentylacji mech. = 0. Nie wiem co robię źle ale nie widzę możliwości wprowadzenia danych do obliczenia strumienia . Poradźcie coś
    Dodam tylko , że korzystam z płytki dołączonej do MURATOR'a.
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  13. #393
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr.nowy
    Dodam tylko , że korzystam z płytki dołączonej do MURATOR'a.
    Ściągnij najnowszą wersję z internetu :
    https://portal.builddesk.pl/BDEC.aspx może pomoc.
    Jak nie pomoże to zajrzyj tutaj : http://forum.builddesk.pl

  14. #394
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotr.nowy
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    1.526
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    109

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję
    Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi !
    PIOTREK
    DZIENNIK EM-02
    GALERIA EM-02

  15. #395

    Domyślnie

    Cytat Napisał Buniaa
    Charakterystyka energetyczna jest wymagana do pozwolenia na budowę.
    Tam gdzie robią świadectwa energetyczne robią tez charakterystykę projektowanego budynku.
    ja zamawiałam w Warszawie, w w biurze projektowym.
    Zastanawiam się ale chyba nie bardzo jest wymagana! - budynek musi spełniac wymagania izolacyjności termicznej itp. a świadectwo energetyczne jest oceną z zaleceniami...

  16. #396

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dariusz Hajduk
    Cytat Napisał Buniaa
    Charakterystyka energetyczna jest wymagana do pozwolenia na budowę.
    Tam gdzie robią świadectwa energetyczne robią tez charakterystykę projektowanego budynku.
    ja zamawiałam w Warszawie, w w biurze projektowym.
    Zastanawiam się ale chyba nie bardzo jest wymagana! - budynek musi spełniac wymagania izolacyjności termicznej itp. a świadectwo energetyczne jest oceną z zaleceniami...
    Ale kociokwik w tym wątku. Potrzebuje, nie mylić chcę, ŚE dla nowego domu , do 150m2 w okolicach Łodzi. Jest jakiś audytor?

  17. #397
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Buniaa
    Charakterystyka energetyczna jest wymagana do pozwolenia na budowę.
    Tam gdzie robią świadectwa energetyczne robią tez charakterystykę projektowanego budynku.
    ja zamawiałam w Warszawie, w w biurze projektowym.
    No właśnie głownie o tym jest gadka - a jak masz pozowlenie od 2 lat ? I niekt nie chciał od Ciebie tej chrakterystyki ? Więc biura nie robiły ?
    I dalej nie robią ? No właśnie.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  18. #398
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    dubel
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  19. #399

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    dubel
    Nefer, jestem z Tobą, ale co chciałaś przez to powiedzieć?

  20. #400
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gościk
    Cytat Napisał Nefer
    dubel
    Nefer, jestem z Tobą, ale co chciałaś przez to powiedzieć?
    Tylko tyle, że forum głupiej po 24.00 i wysyła 2 razy ten sam post
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

Strona 20 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony