dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie Ile wytrzymał Twój sprzęt AGD-RTV

    Właśnie padła mi zamrażalka i tak dla ciekawości - jak długo wytrzymują Wam sprzęty AGD-RTV bo u mnie:

    Bauknecht zmywarka - 8 lat - ani razu w naprawie, lecz teraz naprawa podobna do ceny nowej
    Polar - lodówko-zamrażalka - 0 napraw - agregat od zamrażalkii padł po 9 latrach
    Thomson - telewizor - 0 napraw - 10 lat i już się kończy (włącza się długo, czasami bez wizji - sam dźwięk)
    Wrozamet - pralka - 1 naprawa (wymiana bębna) ale śmiga już 12 lat i nie wygląda na zużytą

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naLeśnik
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    2.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    Napisze tylko o moim TV Goldstar, śmiga już 17 lat bez żadnej naprawy.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    9 lat temu urządzałam obecne mieszkanie. Powoli zaczyna się wszystko sypać : lodówka, pralka, zmywarka...Widać to max ..
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  4. #4

    Domyślnie

    u mnie pralka whirlpool z wagą śmigała bez problemu przez 9 lat. Jak padł programator, to nawet nie myślałem o naprawie, tylko kupiłem nową. Lodówka ariston i mikrofala whirlpool od 10 lat daję dobrze radę...
    a w najbliższych planach Z8

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Pralka TAMAT (czeska) 20 lat. Nadal sprawna. Pasek klinowy sie rozglucił, jakiś samochodowy założyłem Żona kręci programatorem w obie strony...
    Kosiarka ANIA (Predom-Mesko) Pierwsza polska elektryczna kosiarka.. będzie ze 20 parę lat.. Zastanawiam się tylko, z czego kiedyś łożyska robili?

  6. #6

    Domyślnie

    Lodówka Zanussi padła nieodwracalnie krótko po gwarancji.
    Ruską przeprosiłem i chodzi już ...25? 27? lat.(chyba jest nieśmiertelna )
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  7. #7

    Domyślnie

    Lodówka Silesia chodziła 25 lat i tak byłoby nadal ale spód cały zardzewial i trzeba było wymienić na nową.Telwizor Gold Star chodzi jakieś 20lat i ma sie całkiem dobrze.Natomiast lodówka Amica gaz wypuśiła juz po 3 latach,a teraz po kolejnych 3 idzie na śmietnik
    moja magnolia
    mama dw@jeczki

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Dołączę się bo właśnie musiałem wymienić lodówkę Polara. Chodziła 13 lat i w końcu gaz wyparował. Koszt uzupełnienia około 200zł. Kupiłem nową. poprzednią kupiłem razem z pralką Polara, którą wymieniłem rok wcześniej.
    Wnioski mam takie:
    1. Sprzęt współczesny należy kalkulować na 10 lat
    2. Nie najmądrzejszą rzeczą jest utrzymywanie starych pralek i lodówek ze względu na znaczną różnicę w kosztach utrzymania (poprzednia lodówka mimo, że sporo mniejsza pobierała o 40% więcej energii elektrycznej)
    3. Jeśli nie zależy nam na wyglądzie to nie opłaca się kupować bardzo drogiego sprzętu (np. agregaty do lodówek produkuje tylko 2 lub 3 firmy i można spotkać taki sam w modelu drogim i tanim)

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Pralka Tamat - chodzi chba od 1981 roku (wymiana kołnierza), zmywarka Whirpool-Philips - 14 lat, kodówka Whirpool - 12 lat

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    Pralka Tamat - chodzi chba od 1981 roku (wymiana kołnierza), zmywarka Whirpool-Philips - 14 lat, kodówka Whirpool - 12 lat
    Hi, hi.. to Twoja dłużej To jest FIRMA

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Cytat Napisał cieszynianka
    Pralka Tamat - chodzi chba od 1981 roku (wymiana kołnierza), zmywarka Whirpool-Philips - 14 lat, kodówka Whirpool - 12 lat
    Hi, hi.. to Twoja dłużej To jest FIRMA
    Nawet była myśl, zeby wymienić (bo z pewnością energożerna ), ale jak tu wykopać z domu "wierną sługę"

  12. #12

    Domyślnie

    Zapomniałam jeszcze o poczciwym tv Sony.Kupiony jeszcze w Pewex'ie i tak śmiga ok.18 lat I chyba jeszcze troche pociagnie
    moja magnolia
    mama dw@jeczki

  13. #13

    Domyślnie

    mieszkam 10 lat w obecnym mieszkaniu a wymieniłem już 4 żelazka zawsze spadają z deski

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał braszyns
    mieszkam 10 lat w obecnym mieszkaniu a wymieniłem już 4 żelazka zawsze spadają z deski
    Chyba jakieś złośliwe bestie

  15. #15

    Domyślnie

    Ja wszystko kupuję whirpool i nic się niestety nie dzieje (chciałoby się wymienić na nowsze bo już tak dobrze nie wyglądają).
    Lodówka 9 lat nic się nie dzieje. Jedna pralka 15 lat, została w mieszkaniu u studentów, druga już czwarty rok śmiga
    Mikrofala z super funkcją crisp. grillem i generalnie super wszystko robi - 7 lat.

    Zmywara whirpool zepsuła się raz tylko przez instalację elektryczną w mieszkaniu - naprawa kosztowała jakieś 400 pln. Super fajna zmywara z funkcjami.

    Nie-whirlpool to zmywara siemens (bardzo fajna), piekarnik Amica - bardzo fajny i kuchenka Gorenje - NIGDY WIĘCEJ.

    No i dużo różnych fajnych Zelmerów (sokowirówka dwudziestoletnia, jakiś piętnastoletni niepsujący się robot, malakser etc.). Ciekawe czy Zelmer przetrwa te opcje walutowe - dobra firma, szkoda by było.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Kosiarka ANIA (Predom-Mesko) Pierwsza polska elektryczna kosiarka.. będzie ze 20 parę lat..
    miałam, miałam!
    Padła w zeszłym roku.

  17. #17

    Domyślnie

    Ciekawe czy Zelmer przetrwa te opcje walutowe - dobra firma, szkoda by było.
    ..właśnie wczoraj padł mi "wkurzacz" zelmera...dwuletni !
    #*+(&W%#&*#$^^$$ -...AAaaaa - Na poczatku był..... hA oS !!!
    --------------------------------------------------------------------------
    WSZELKIE POTRZEBNE ZEZWOLENIA

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Telewizor Philips 21cali śmiga już 10 lat i nie wygląda, żeby mu coś dolegało.

    Lodówka Bosh chyba już 9 lat. Wymieniliśmy drzwiczki, gdyż z powodu oberwanego uchwytu (błąd montażu przy przekładaniu drzwi) uszkodziliśmy uszczelkę, nie wygląda, żeby coś jej ponad to dolegało, mam nadzieję, że jeszcze pohula.

    Pralka Candy działa z powodzeniem już 5 lat, zobaczymy ile jeszcze. Za chwile zaczniemy jej używać bardziej intensywnie niż do tej pory.

    Laptop MaxDATA (kupiony tani bo był niezbędny na cito) obudowa rozpadła się jeszcze w czasie gwarancji reszta przestała działac tuż po jej upłynięciu.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar pasie
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    10.475
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    265

    Domyślnie

    Indesit pralko-szuszarka 12 raok (pierwszy raz się popsuła w lutym i chyba pompka była robiona naprawa to niecałe 180 zł) i Indesit zmywarka też 12 rok
    Lodówka Vestfrost 12 rok
    Ariston płyta i piekarnik 7 roczek
    Telewizor Samsung najmłodszy - 6 rok

    a jeszcze rarytas wieża Panasonic, którą dostałam na 18-tkę i mam już 14 lat i teraz mój starszak ją użytkuje
    Piszę / Gadam
    1%
    Mieszkamy od grudnia 2010


  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    telewizor sony - 18 lat ciągle działa , co niektórym chyba na złość

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony