dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 45
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 899
  1. #221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo75
    W związku z tym czy jest sens kupowac florovit, czy wystarczy substral ?
    Jaka jest roznica miedzy nimi ? Z tego co już wiem to florovit powoduje szybszy wzrost, co jeszcze je rozni ?
    ja w tym roku kupiłem substral100 ma granulki , które rozpouszczają się w różnym tempie

    florovit jak sypniesz to ziemia wchałania wszystko i nie nadążysz z kosiarką latać .... przynajmniej u mnie tak było z 500m2 potrafiłem po 4-5 dnia skosić 14-15 koszów

  2. #222

    Domyślnie

    Wczoraj po skoszeniu trawnika jeszcze raz go przesialem nasionami i nawodnilem. Jak dlugo teraz powinienem czekac z nawozem ?
    Pablo

  3. #223
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Według zaleceń producenta. Na opakowaniu musi być dawkowanie i odstępy czasowe

  4. #224
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał dominikams
    Jeśli to jest tak widoczne, to chyba nie pozostaje ci nic innego, jak spryskać cały trawnik, poczekać, aż zadziała i wtedy posiać znów.
    Na co poczekać? Aż wyrośnie nowa trawa w towarzystwie trawy kępiastej z tych nasion co w ziemi zostały?
    JoShi, po spryskaniu trzeba poczekać, aż stara trawa obumrze, a przynajmniej preparat nie będzie groźny dla nowych roślin. W instrukcji jest podane, że prace można wznowić po tygodniu. Nasiona obecne w ziemi powinny już skiełkować, a następny wysyp nasion to już w drugiej połowie lata, więc chyba akurat zdąży Pablo z tym trawnikiem.

  5. #225

    Domyślnie

    Nie wiem czy dobrze robie czy nie, ale postanowiłem dosiewac, często podlewac, nawozic, kosic, itd. W miedzyczasie powstrzymywac rozrastanie się trawy kepiastej przez mozolne jej usuwanie. Efekt pewnie nie będzie natychmiastowy, ale może z czasem…
    Pablo

  6. #226
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał dominikams
    W instrukcji jest podane, że prace można wznowić po tygodniu. Nasiona obecne w ziemi powinny już skiełkować, a następny wysyp nasion to już w drugiej połowie lata, więc chyba akurat zdąży Pablo z tym trawnikiem.
    Jeśli Ci sie wydaje, ze po spryskaniu i odczekaniu wykiełkują wszystkie nasiona jakie leżą w glebie to jesteś w poważnym błędzie.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  7. #227

    Domyślnie Dlaczego moja trawa wygląda tak?

    Proszę o pomoc dlaczego moja trawa ,która ma drugi rok pod spodem ma uschnięta trawę?
    Nigdy nie doszło do jej wysuszenia.
    Co mam teraz zrobić ,żeby to poprawić ,po skoszeniu kawałka zostaje w większości sucha.
    Jedank patrząc na całośc wygląda ładnie.

    Proszę o pomoc expertów co w tej sprawie.

    [img]


    a cała wygląda tak:
    [/img]

  8. #228
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    nie jestem ekspertem ale uzytkownikiem trawnika ktory sama załozyłam w ub, roku. Moja trawa wyglądała jeszcze gorzej...
    tzreba było wyczesać tą zeschnietą trawę - wygrabić specjalnymi grabiami , wyszaprać (lub zrobić wertykulację odpowiednia maszyną) obumarłe źdźbła, potem juz tylko nawieźć , podlać, skosić, podlać, , skosić, podlać , skosic, podlac...

    teraz jest piekna jak w ub. roku...
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

  9. #229

    Domyślnie

    Dzięki myślę ,że czeka mnie sporo pracy przy poprawie.
    Mam pytanie czy możesz opisać lub jakiś link jak wyglądały te grabie?


    Z góry dziękuję

  10. #230

  11. #231
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    takie jak powyżej to są grabie do trawy świezo ściętej, ew. liści na niej...
    ja uzywałam takich z nożykami dwustronnymi...jak te:

    http://photos01.allegro.pl/photos/or...9/38/339993884
    polecam gardeny - choc uprzedzam - wymaga to niezłej kondycji
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

  12. #232
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Trawa to jedyna bylina, która jest cięta kilkadziesiąt razy w roku i potrafi odbudować koronę. Z żadną inną rośliną, tak się nie da .
    Część listków zasycha, część umiera - tak jak nasze włosy.
    Dletgo dobrze jest je wyczesać, by umożliwić większe przewietrzanie na poziomie gleby.
    Na małe trawniczki wystarczą nawet zwykłe grabki i takie klapencje do napowietrzania korzeni :



    Do większych trawników powyżej 1000 m 2 polecałabym jednak urządzenia elektryczne lub spalinowe ( są kosiarki z wymiennym wałkiem do areacji / wertykulacji).
    A kondycja trawnika zalezy także od gleby - jej zasobności, struktury, nawożenia i podlewania.
    Im suchszy grunt w lecie, tym szybsze wysychanie i żółknięcie.
    Im cięższy, tym większe szkody pozimowe w wyniku gnicia i przemarznięcia korzeni.
    Podobnie jest przy przenawożeniu - spalone źdźbła żółkną.

    Nie załamuj się, trawa to najżywotniejsza roślina i łatwo się reanimuje.
    Cieplutko - hanka

  13. #233

    Domyślnie

    Wygrabić zeschła trawę /tzw. filc/ najlepiej elektryczną bądź spalinową wygrabiarką. Ściąć "wysoko",nawieźć nawozem-ja dałem floravit.podlewać,podlewać...Trawka nabierze koloru ciemnozielonego,gwarantuje.

  14. #234
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Hannke

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Z doświadczenia wiem, że na wiosnę trzeba starą trawę wygrabić - dostępne są specjalne maszynki - ręczne i elektryczne specjalnie do tego zaprojektowane, w każdym sklepie ogrodniczym do kupienia dobrze jest ją też zareować - mój mąż taki wielki walec naszpikowany kolcami skonstruował, przeciąga go raz dwa po trawniku i trawka pięknie rośnie sporo o trawnikach można znaleźć na tej stronce: link

  15. #235

    Domyślnie

    Ja dziś wyczesywałem trawkę ;] Coś mi się wydaje, że kupię maszynę bo męcząca to praca!

  16. #236

    Domyślnie

    A czy areator nadaje sie do zgrabiabia jesiennych liści?

  17. #237

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pod fikusem
    A czy areator nadaje sie do zgrabiabia jesiennych liści?
    Do zgrabiania liści nadają się grabie
    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  18. #238

    Domyślnie

    Oj powiem wam, że mój trawnik mnie zaskoczył...dlaczego później...

    W każdym bądź razie po zimie chodziło się po nim jak pod długowłosym dywanie, tak miękko, że aż nie wygodnie...

    Myślałem na początku, że z wertykulatorem (zawsze mi się myli ta nazwa) to w 4h obskocze ten trawnik...
    Panowie....gdzie tam...
    W 4h to ja zrobiłem sam może z 20% (mam ok 1000 m2 trawy)!!
    A resztę zrobiłem z pomocą dwóch osób w 8h!!
    A siana było z tego tyle, że chyba przez sezon nie nakoszę tyle trawy...

    Jak jeździłem tą elektryczną maszynką to musiałem z 10 razy w te i wewte jeździć bo za pierwszym kursem to koła były w powietrzu...a nie na ziemi...a z pod maszynerii wychodziły kłęby!

    Naprawdę byłem skrajnie zmęczony po tej robocie.

    A gdzie można takie klapki kupić??
    BO czego jedynie jeszcze nie zrobiłem to właśnie tych dziurek...
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  19. #239
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał Senser

    A gdzie można takie klapki kupić??
    BO czego jedynie jeszcze nie zrobiłem to właśnie tych dziurek...

    Proszę bardzo Sprawdzę dziś cenę w ogrodniczym. Zobaczę czy jest jakaś różnica
    http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=360572495

  20. #240

    Domyślnie

    Mnie ogrodnik polecił wetykulator (mam taki ze znanej firmy na "G" na kółkach - wygląda jak grabie, super sie tym wygrabia i bez użycia dużej siły (jak przy grabiach), bo kółka unoszą ostrza , potem - istotnie tymi klapkami z kolcami połaziłam jak bocian, a potem posypałam saletra amonową. Ale trawnik mam nieduży, inaczej bym myślała o elektrycznych rzeczach....

    Trawa... no cóż, uważam, że wygląda bosko, bosko rośnie, bosko zielona, koszę 1x w tyg. i podziwiam, bo nareszcie mam taką jaką chciałam. Nie żebym się chwaliła, bo rok temu i dwa miałam ciągły problem z beznadziejną trawą...;(

Strona 12 z 45

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony