dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 118 z 219
Pokaż wyniki od 2.341 do 2.360 z 4363
  1. #2341

    Domyślnie

    Cytat Napisał TINEK
    Jest np. jeszcze fabryka koło Łasku Silikaty-Teodory, 10 km od mojej budowy
    Szczęściarz - w dobrym miejscu się wybudowałeś

  2. #2342

    Domyślnie

    No fakt, nie każdy tak ma
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  3. #2343
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Egon
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Państwo Polan
    Posty
    572

    Domyślnie

    Cytat Napisał OGC
    Przecież "Grupa Silikaty" nie zrzesza wszystkich zakładów produkujących pustaki silikatowe.
    Domyślam się, ale kolega Emer pisał właśnie o Grupie Silikaty

    Co do cenników i kosztów transportu, to chyba ... zrezygnuję z silikatów .
    A tak na poważnie, niedaleko Poznania, a jeszcze bliżej mojej działki leży Przysieczyn z Grupy Silikaty i przeczytałem w tym wątku pozytywne recenzje na temat ich wyrobów. Inwestycję planuję dopiero w przyszłym roku, więc jeszcze wszystko się może zmienić na + lub na -.
    Czy cena katalogowa u producenta jest niższa od oferowanej w składach, nawet przy upustach, jakie hurtownicy są w stanie zaoferować?

  4. #2344

    Domyślnie

    Witam,
    Nikt się nie odzywa wiec ja się pochwalę. Kupiłem dziś bloczki silikatowe:
    NK24 - 4,3 PLN
    3NFD - 2,45PLN
    Planuje wystartować z budową w kwietniu.

  5. #2345
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gore_
    Witam,
    Nikt się nie odzywa wiec ja się pochwalę. Kupiłem dziś bloczki silikatowe:
    NK24 - 4,3 PLN
    3NFD - 2,45PLN
    Planuje wystartować z budową w kwietniu.
    Netto, brutto? Z transportem? To jeszcze się pochwal gdzie, sam poszukuję N 12 lub E12 i 24.

  6. #2346

    Domyślnie

    Cena Brutto, bez transportu, od pośrednika zaopatrującego sie w Grupa silikaty Klucze, dokładny namiar mogę przesłać Ci na priva

  7. #2347
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    HEj,

    W projekcie jest BK/ceramika 25 cm + 12 cm styro. Czy to jest jakiś problem dla architekta robiącego adaptację, żeby przerobić to na Silikat 18 cm + 15 styro? Głównie chodzi mi o to czy zwężenie ściany nośnej (z 25 na 18 cm) niesie za sobą jakieś konsekwencje jeśli chodzi o adaptację (przeliczanie czegość itp.).

    A może nawet nie trzeba tego zmieniać przy adaptacji, tylko wystarczy wpis kierownika budowy do dziennika?

    Dzieki,

  8. #2348
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Wenge72

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    10

    Domyślnie

    Zmiana ściany z 24 na 18 niesie pewne konsekwencje.
    Zakładam że budujesz domek a nie wieżowiec więc raczej sprawy wytrzymaości na ściskanie są pomijalne ale już np ściana 18cm i ścian 24 cm mają nieco inną wytrzymałość na napór wiatru. Może się okazać że gdzieś trzeba zrobić trzpień żelbetowy albo zamienić fragment ściany działowej na nośną żeby wesprzeć taką ściankę.
    Największa jednak różnica jest przy konstrukcji stropu. Większość stropów wymaga ściany 24cm jeżeli nie zewnetrznej to na podporach pośrednich.
    Sa się to obejsć albo jeżeli masz strop monolityczny to cię to nie dotyczy w ogóle.
    Moze być prblem z trzpieniami ściany kolankowej. Ich ilość, rozstaw zależa od grubości ściany. Jeżeli zmniejszysz grubość ściany kolankowej to może się okazać że trzpieni będzie potrzeba więcej. Ale znów: jeżeli masz dach płatwiowy a nie jętkowy to raczej nie masz się o co martwić itd

  9. #2349

    Domyślnie

    Ruszam w marcu, zamówiłem w hurtownii SILKę z Xelli:
    E24 - 5,20 PLN
    E12 - 2,95 PLN.
    Cena z transportem i rozładunkiem, możliwość przechowania materiałów w hurtowni do marca 2008.

    Mam pytania do "SILKOWCóW":
    - stosowaliście (stosujecie?) pustaki wentylacyjne z silki?
    - zastanawiam się nad zamówieniem nadproży okiennych YTONG (wymiarami pasują) - stosowaliście czy wylewaliście beton do szalunków z drewna?
    - między ścianę fundamentową, a ścianę z SILKI, stosowaliście przekładkę z cegły pełnej, aby zniwelować mostki termiczne? Słyszałem o tym różne opinie - jestem ciekaw Waszej.
    - i ostatnie - kto stosował pod otwory okienne gotowe elementy zbrojeniowe z XELLI - jak to się sprawdza?

    To tyle, będę wdzięczny za info.

  10. #2350
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wenge72
    Zmiana ściany z 24 na 18 niesie pewne konsekwencje.
    Zakładam że budujesz domek a nie wieżowiec więc raczej sprawy wytrzymaości na ściskanie są pomijalne ale już np ściana 18cm i ścian 24 cm mają nieco inną wytrzymałość na napór wiatru. Może się okazać że gdzieś trzeba zrobić trzpień żelbetowy albo zamienić fragment ściany działowej na nośną żeby wesprzeć taką ściankę.
    Największa jednak różnica jest przy konstrukcji stropu. Większość stropów wymaga ściany 24cm jeżeli nie zewnetrznej to na podporach pośrednich.
    Sa się to obejsć albo jeżeli masz strop monolityczny to cię to nie dotyczy w ogóle.
    Moze być prblem z trzpieniami ściany kolankowej. Ich ilość, rozstaw zależa od grubości ściany. Jeżeli zmniejszysz grubość ściany kolankowej to może się okazać że trzpieni będzie potrzeba więcej. Ale znów: jeżeli masz dach płatwiowy a nie jętkowy to raczej nie masz się o co martwić itd
    Strop będzie prawdopodobnie monolityczny, więc ten problem odpada. Co do reszty to widzę, że jednak mogą być konieczne jakieś przeliczenia, więc pewnie przy adaptacji architekt policzy sobie za to trochę...

    Dzięki wielkie,

  11. #2351
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tosinek
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    2.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    330

    Domyślnie

    Pustaków wentyalcyjnych nie mogliśmy dostać, więc chłopaki poradzili sobie sobie komórkowce. Nadproża braliśmy gotwe od producenta sąsiada, ściany stoją na izolacji. Ale Xella się chwali, że jest kompatebilna z Ytongiem więc....
    A po za tym drogie te twoje bloczki!!
    kupię sobie kielnie i wymuruję mur
    A tu jest mój dziennik:
    dziennik Tosi
    skomentuj proszę dziennik Tosi

  12. #2352
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Cześć

    Tak popytam doświadczonych bardziej koleżanek i kolegów w tym temacie : będę miał ścianki działowe z silikatów i mam tylko dylemat taki, czy murować na klej czy na zwykłą zaprawę ?
    Kleju wychodzi mi z obliczeń mniej i taniej niż zaprawy ...
    No i czy dawać jakieś zbrojenia między co którąś warstwę, czy nie ... ?

    z góry dzięki z info
    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  13. #2353
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tosinek
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    2.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    330

    Domyślnie

    My kleiliśmy, wyszło taniej niż na zaprawę, bo mniejsza fuga (pod warunkiem, ze masz dobra ekipę) i przede wszystkim czysto, trawa wokół budynku ma gdzie rosną, a na wypadającej zaprawie to jakoś nie bardzo.
    kupię sobie kielnie i wymuruję mur
    A tu jest mój dziennik:
    dziennik Tosi
    skomentuj proszę dziennik Tosi

  14. #2354

    Domyślnie

    Cześć

    Ja ściany nośne murowałem na klej (no nie osobiście ), a kiedy zorientowałem się że na szczyty może zabraknąć kleju to działówki majstry pojechali na zaprawę (i kleju akurat wystarczyło na wszystkie nośne) i myślę, że na zaprawę jest równie dobrze. Żadnych zbrojeń w ściankach działowych nie stosowałem, ale u mnie są 12 cm szerokie. Natomiast stosowałem zbrojenia (Murfor) w strefy podokienne, jak zalecają producenci silikatów (nawet w tym wątku są jakieś zdjęcia)

    pozdrawiam
    TINEK
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  15. #2355
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ePiotr

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    okolice Wa-wy
    Posty
    59

    Domyślnie

    Witam,jestem tu nowy bo dopiero zaczynam budowę ,w sobotę zamowiłem silikaty z JEDLANKI w cenie 4.70 brutto z dowozem za gr.24
    mam pytanie bo duzo sie tu naczytalem ale nie moge znalezc informaci zeby do konca rozwiac moje watpliwosci czy jakosciowo dorownuje ona tej z XELLI?czy lepiej dać 6.30 brutto z dowozem za XELLE???gosc w skladzie budowlanym zapewnia ze towar pierwsza klasa.

  16. #2356

    Domyślnie

    Witam
    Według mnie nie warto przepłacać i tak przykryjesz ociepleniem i tynkiem (chyba że chcesz zrobić sobie fotki na tle niebieskich palet )
    Według mnie różnice są tylko w kategorii estetyka
    Ja murowałem na klej i było OK (silikaty Teodory)
    pozdrawiam
    TINEK
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  17. #2357
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tosinek
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    2.446
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    330

    Domyślnie

    Cytat Napisał TINEK
    Witam
    Według mnie nie warto przepłacać i tak przykryjesz ociepleniem i tynkiem (chyba że chcesz zrobić sobie fotki na tle niebieskich palet )
    Według mnie różnice są tylko w kategorii estetyka
    Ja murowałem na klej i było OK (silikaty Teodory)
    pozdrawiam
    TINEK
    Przez Tinka mądrość przemawia!!!
    kupię sobie kielnie i wymuruję mur
    A tu jest mój dziennik:
    dziennik Tosi
    skomentuj proszę dziennik Tosi

  18. #2358
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał ePiotr
    Witam,jestem tu nowy bo dopiero zaczynam budowę ,w sobotę zamowiłem silikaty z JEDLANKI w cenie 4.70 brutto z dowozem za gr.24
    mam pytanie bo duzo sie tu naczytalem ale nie moge znalezc informaci zeby do konca rozwiac moje watpliwosci czy jakosciowo dorownuje ona tej z XELLI?czy lepiej dać 6.30 brutto z dowozem za XELLE???gosc w skladzie budowlanym zapewnia ze towar pierwsza klasa.
    bierz to co wychodzi taniej i tyle (tylko nalezy zwrocic uwage na ilosc bloczkow na 1m2 muru)

  19. #2359
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ePiotr

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    okolice Wa-wy
    Posty
    59

    Domyślnie

    u mnie bedzie 16szt na metr

  20. #2360

    Domyślnie

    Witam,

    Gdzie w okolicy Mińska Maz. lub Warszawy można kupić silikatówki?

    Jakiego producenta polecacie?
    Doszedłem do 15 strony i jeszcze zajmie mi przerycie się przez cały wątek.

Strona 118 z 219

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony