dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 85 z 95
Pokaż wyniki od 1.681 do 1.700 z 1892
  1. #1681
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    na szmatach

  2. #1682
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    podłoga bardzo ładna. Zaintrygowało mnie, dlaczego nie kładziesz tradycyjnie na jakiś klej ale na legarach i osb? Wylewki masz, po co tyle dodatkowej roboty?
    Te łazienkowe vivesy są faktycznie świetne. Choć skojarzenia z linoleum mogą być (bez dotykania oczywiście), bo widziałam kiedyś podobne wzory. Ciekawe kto kim się inspirował? te co ja widziałam, to było pewnie ze 20 lat temu

    Fajnie się tak cieszyć z detali, rozumiem to. Choć założę się, że większość oglądaczy rodzinnych i koleżeńskich ani nie zauważy ani nie doceni. Jak mojego marmuru na kominku... Ale JA się lepiej czuję, że on tam jest

  3. #1683
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    To sobie sama odpowiedziałaś, Ewo To właśnie to - coś lubimy i chcemy.

    Też mam deski na legarach, tylko jeszcze tradycyjniej niż Dorka, bo u mnie nie ma płyty pod dechami. Nieco „gadają”, ale ja tak chciałam. Dla mnie to jest właśnie prawdziwa drewniana podłoga

    Dorka, ja się nie odzywam, bo jeszcze nosem te piękne sufity na piętrze porysujesz Masz coraz piękniej i już
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #1684
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    To sobie sama odpowiedziałaś, Ewo To właśnie to - coś lubimy i chcemy.

    Też mam deski na legarach, tylko jeszcze tradycyjniej niż Dorka, bo u mnie nie ma płyty pod dechami. Nieco „gadają”, ale ja tak chciałam. Dla mnie to jest właśnie prawdziwa drewniana podłoga
    Wiesz, ale wizualnie efekt się nie zmienia. Funkcjonalnie gorzej, bo jak są szpary, to będzie pod nimi kopalnia kurzu. Więc zastanawiam się czy to wybór techniczny czy ideologiczny

  5. #1685
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    mnie podłoga drewniana (w łowickie czy inne pasy) też zachwyca.
    mogę nawet na szmatach, jak jakimś cudem się u Ciebie zjawię. albo takie muzealne filcowe kapciuszki skombinuję.

    ps. z tego co kojarzę, to legary okazały się wybawieniem, bo wylewka mało idealna była.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  6. #1686
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    podłoga bardzo ładna. Zaintrygowało mnie, dlaczego nie kładziesz tradycyjnie na jakiś klej ale na legarach i osb? Wylewki masz, po co tyle dodatkowej roboty?
    Te łazienkowe vivesy są faktycznie świetne. Choć skojarzenia z linoleum mogą być (bez dotykania oczywiście), bo widziałam kiedyś podobne wzory. Ciekawe kto kim się inspirował? te co ja widziałam, to było pewnie ze 20 lat temu

    Fajnie się tak cieszyć z detali, rozumiem to. Choć założę się, że większość oglądaczy rodzinnych i koleżeńskich ani nie zauważy ani nie doceni. Jak mojego marmuru na kominku... Ale JA się lepiej czuję, że on tam jest
    Jednym z powodów było mieć mniej sztywną podłogę niż w przypadku naklejanej na wylewkę (nie wiem, na ile to prawda), drugim - bo tak robiono dawniej i się sprawdzało, więc czemu nie wrócić do starych technologii.
    Vivesy są hiszpańskie, w tamtych rejonach są bardzo popularne płytki cementowe. U nas też były, szczególnie w okresie secesji. A linoleum w okresie recesji

    Co do radości - masz absolutnie rację, co do oglądaczy. Szczęśliwie dla mojego ego osiągnęłam jakiś czas temu stan, w którym robię rzeczy wyłącznie dla siebie. To powoduję, że nie ściąga mi się buzia na różne dziwne uwagi odnośnie domu. W zasadzie zachwyty słyszę przeważnie od Forumowiczów, w zetknięciu z oglądającymi przeważa obojętność, ewentualnie pytanie, a dlaczego ( z podtekstem, czemu tak dziwnie robicie, a nie normalnie ), choć zdażają się również tacy, którym koncepcja się podoba i można o szczegółach dyskutować.

    W każdym razie ja go kocham bezgranicznie - a taka miłość, wiadomo, trochę ślepa jest

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    To sobie sama odpowiedziałaś, Ewo To właśnie to - coś lubimy i chcemy.

    Też mam deski na legarach, tylko jeszcze tradycyjniej niż Dorka, bo u mnie nie ma płyty pod dechami. Nieco „gadają”, ale ja tak chciałam. Dla mnie to jest właśnie prawdziwa drewniana podłoga

    Dorka, ja się nie odzywam, bo jeszcze nosem te piękne sufity na piętrze porysujesz Masz coraz piękniej i już

    Na razie ryję nosem po podłodze, więc sufitom się nic nie stanie. Dzięki Pesteczko!
    Z ciekawostek Pan od podłogi nie chciał robić desek bezpośrednio na legarach. W sumie już nie pamiętam argumentów za i przeciw. Zobaczymy, co będzie na piętrze.

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    Wiesz, ale wizualnie efekt się nie zmienia. Funkcjonalnie gorzej, bo jak są szpary, to będzie pod nimi kopalnia kurzu. Więc zastanawiam się czy to wybór techniczny czy ideologiczny
    Ideologiczny, ale w wynikłych warunkach spaprania wylewki stał się przebiegle techniczny.
    Szpar nie ma. Dechy przylegają ściśle do siebie, tak jak na współcześnie klejonych podłogach bezpośrednio do wylewki. No chyba że się pojawią na wskutek pracy drewna. Lecz wtedy kurz daleko też nie popędzi.

    Cytat Napisał max-maniacy Zobacz post
    mnie podłoga drewniana (w łowickie czy inne pasy) też zachwyca.
    mogę nawet na szmatach, jak jakimś cudem się u Ciebie zjawię. albo takie muzealne filcowe kapciuszki skombinuję.

    ps. z tego co kojarzę, to legary okazały się wybawieniem, bo wylewka mało idealna była.
    O, widzisz, o filcowych kapciuszkach nie pomyślałam - za jednym zamachem froterowanie się załatwi. Co kilka głów to nie jedna

  7. #1687
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Kapcioszki mam Też mam olejowaną podłogę i po każdym myciu jest taka szaaara. A jak się po niej chodzi, to się ładnie wybłyszcza. Ale nie równo. Więc zakupiłam zwykłe kapcie i filcowe wkładki do butów na jakimś bazarze. Wkładki nalepiłam od strony podeszwy i jeździmy sobie po podłodze. Taka jazda rodzinna

  8. #1688
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    O, czyli patent już opatentowany. Tak przy okazji, bardzo się zdziwiłam, jak przerzuciłam zdjęcia podłogi na komputer. Większość wyłapała mnóstwo szarych plam od chyba jeszcze nie wyślizganego całkowicie oleju. Gołym okiem tego nie widać. A na niektórych zdjęciach tak. Wygląda na to, że taka powierzchnia inaczej odbija światło. Chyba, że to są jakieś placki kurzu, których nie wyłapałam W każdym razie do dziennika tych 'brzydkich' zdjęć nie wrzuciłam.

  9. #1689

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorkaS Zobacz post
    Służę uprzejmie: płyteczki firmny Casa Dolce Casa z serii Le Argille, kolorek Terra Grigia
    Sprowadzane z Niemiec, bo okazało się, że cenę mają znacznie lepszą niż w Polsce, kupowane w firmie Fliesen-Franke-Online GmbH, przesłanie do Polski całej palety to koszt 600zł, więc warto rozważyć.
    Dzięki Dorka, właśnie tak rozmyślałam, czy nie opłacałoby się ściągnąć płytek, to widzę, że nie jestem jedyna, która ma takie szalone pomysły .

  10. #1690
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    No cóż, jak w starym dowcipie, sorry Winnetou, business is business....

    Bloczki i cegłę na budowę też opłacało mi się ściągać z ponad 300km, różnica mimo opłat za przejazd nadal wynosiła 70% cen lokalnych.

  11. #1691
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Bo olej trzeba przepolerować. Jak wsio wyschnie, to potrzebne są stare pieluchy tetrowe, albo inna dobrze sprana bawełna. I... polerujemy wtedy zyskują satynowy połysk.
    Ja mam 3 lata temu olejowane własnołapnie. Już im się należy trochę „wylizania”, ale chyba zrobię to dopiero za rok.
    Jednak po myciu (używam płynu Starwaxa) nie szarzeją
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #1692
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    I za to Was bardzo lubię, Pięć minut i wszystko wiadomo. Teraz muszę się zastanowić czy kapciuszki czy kilku raczkujących niemowlaków tam nie wpuścić.

  13. #1693
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar nita83
    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    3.073

    Domyślnie

    Bosko

  14. #1694
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    basiaimirek

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Piękna podłoga, jednak co dechy to dechy. Bardzo ciekawy sposób ich ułożenia. No i Twoja podłoga w łazience bardzo mi się podoba. I tak czyściutko u Ciebie. Ja walczę z kurzem na podłodze i nadal mam siwo

  15. #1695
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... DOBRE MZIMU FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nelli Sza
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5.304

    Domyślnie

    dorka, wreszcie do Cię przylazłam, a raczej się doturlałam
    Jest bosko Dechy kocham miłością namiętną W leśnym domku też miałam, ale zwyczajne świerkowe, też na legarach. Ech, to był klimat.... Dzieje się! Bardzo dobrze!

  16. #1696
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    O taki gąszcz jak u mnie onegdaj Przytulię widzę, uważaj na nią, bo uczula. A tych jej kuleczek to wydłubać nie można, jak się przyczepią.


    Podłogi to wiesz, już Ci mówiłam
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  17. #1697
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    piękna ta zemsta


    nie koś tego tylko wykopuj... szczególnie te osty

  18. #1698
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Wiedziałam, że „popłyniesz” w kierunku podobnej barierki
    Masz, żeby Ci się nie odwidziało, bo każda kuta barierka jest piękna. Może przyda Ci się do wymyślenia jaki pochwyt dać i czy dawać w ogóle. Mnie się podoba to rozwiązanie na 1-szym zdjęciu – długość przęseł + że tylko lekko podparte od dołu + brak ciężkiego pochwytu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	welded007-lg.JPG
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	62,4 KB
ID:	267206Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2011_05_07 10_28_57.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	267207Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	100_4051.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	68,4 KB
ID:	267208Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1535.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	267209
    To jest z Galerii Żeliwa w Lublinie Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	galeria zeliwa-schody czarne.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	81,4 KB
ID:	267211 http://www.galeriazeliwa.pl

    Dorka, czy te płytki, które masz, te wzorzyste, to są cementowe? Jakoś tak do mnie zaczęło docierać, że to byłoby właśnie tak.
    Ciągle myślę o tym moim wiatrołapie, który ma byle jakie płytki, bo Azulejos Borja oktagonalne zniknęły ze sklepów PL i wpadłam na taką stronę http://artdevivre.pl/plytki/plytki-cementowe/
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  19. #1699
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Dorka sowia barierka w sam raz do Twojego domu ale co ja Ci będę gadać

    A podłogi...

  20. #1700
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dorkaS
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    3.507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał nita83 Zobacz post
    Bosko
    No, nie? - odparła skromnie Dorka.

    Cytat Napisał basiaimirek Zobacz post
    Piękna podłoga, jednak co dechy to dechy. Bardzo ciekawy sposób ich ułożenia. No i Twoja podłoga w łazience bardzo mi się podoba. I tak czyściutko u Ciebie. Ja walczę z kurzem na podłodze i nadal mam siwo
    Ja grzecznie po zejściu z piętra zdejmowałam pantofelki/albo wycierałam w szmatkę. Moment zapomnienia i na podłogach piękne białe ślady. Niestety tylko moje, więc nie było na kogo się oburzać.

    Cytat Napisał Nelli Sza Zobacz post
    dorka, wreszcie do Cię przylazłam, a raczej się doturlałam
    Jest bosko Dechy kocham miłością namiętną W leśnym domku też miałam, ale zwyczajne świerkowe, też na legarach. Ech, to był klimat.... Dzieje się! Bardzo dobrze!
    Nelli, jak miło Cię tu gościć!

    A miałaś szparki między nimi, czy były na pióro-wpust?

    Cytat Napisał cronin Zobacz post
    O taki gąszcz jak u mnie onegdaj Przytulię widzę, uważaj na nią, bo uczula. A tych jej kuleczek to wydłubać nie można, jak się przyczepią.


    Podłogi to wiesz, już Ci mówiłam
    Przytulię uwielbiamy rodzinnie za jej własności przyczepne ale nie wiedziałam, że może uczulać. Dzięki za tę informację.

    PS. Ale to że ktoś po przypięciu przytulii biegnie naprzód wykonując dzikie ruchy - to jeszcze nie atak alergiczny?


    Cytat Napisał Gosiek33 Zobacz post
    piękna ta zemsta


    nie koś tego tylko wykopuj... szczególnie te osty
    Z braku laku ścinane u podstawy, tym razem udało mi się zdążyć przed kwitnieniem. Ale tylko połowy, druga zakwitnie nim ją dorwę. Jednak ambitny plan wakacyjny przewiduje przekopanie połaci działki i oczyszczenie. Choć pewnie nie uda mi się tego tak prosto zrealizować.

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Wiedziałam, że „popłyniesz” w kierunku podobnej barierki
    Masz, żeby Ci się nie odwidziało, bo każda kuta barierka jest piękna. Może przyda Ci się do wymyślenia jaki pochwyt dać i czy dawać w ogóle. Mnie się podoba to rozwiązanie na 1-szym zdjęciu – długość przęseł + że tylko lekko podparte od dołu + brak ciężkiego pochwytu.

    Dorka, czy te płytki, które masz, te wzorzyste, to są cementowe? Jakoś tak do mnie zaczęło docierać, że to byłoby właśnie tak.
    Ciągle myślę o tym moim wiatrołapie, który ma byle jakie płytki, bo Azulejos Borja oktagonalne zniknęły ze sklepów PL i wpadłam na taką stronę
    Pestko, dzięki za fotki. Uwielbiam Twoje inspiracje.
    Pochwyt ma być stosunkowo 'niegruby', prawdopodobnie o przekroju prostokątnym. Nie jest jeszcze sprecyzowany.

    Co do płytek, to jedynie imitacja cementowych. Cementowe niestety były poza moim zasięgiem finansowym.
    To Vivesy, i niestety zauważyłam w kilku miejscach odpryski, które się pojawiły w ostatnich dwu miesiącach, a co wskazuje, że nie są wieczne jak cementowe. Obawiam się, że zostały niezabezpieczone odpowiednio podczas prac malarskich i którymś z urządzeń uderzone.

    Cytat Napisał Lukarna Zobacz post
    Dorka sowia barierka w sam raz do Twojego domu ale co ja Ci będę gadać

    A podłogi...
    Dzięki! Gadaj, gadaj, lubię jak do mnie gadasz

Strona 85 z 95

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony