dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 7
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 123
  1. #101
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Nasz architekt także odradzał płytę ale ... o badaniach gruntu nie powiedział ani słowa . W takiej sytuacji "dbają o podtrzymanie konwersacji " zabraliśmy głos wyrażając podziękowania panu architektowi za dalszą współprace ....

  2. #102
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar moni-niebieski
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    16
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    my jesteśmy na końcu drogi z papierami i pod koniec "urodził się " pomysł pasywności płyty ( bo to że płyta to było wiadomo odrazu ponieważ pierwotnie miał być to dom w technologii szkieletowej ale nie dogadaliśmy się z wykonawcą i zapadła decyzja że mury( ale płytę i tak chciałam- projekt był już w dużej części zaadoptowany, pan temat płyty zostawił sobie na deser ) tak więc zmiana była wykluczona. Pan płytę zrobił na czuja (z moimi podpowiedziami jak to ma być dał grubości chyba na wyrost ) efekt jest taki że niebardzo mu ufam i muszę iść do drugiego żeby rzucił swoim okiem.... no i powiedział co i jak z newralgicznymi punktami.

  3. #103
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marfe

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-572
    Posty
    40

    Domyślnie

    Hej.
    Czy możecie wskazać ekipę, która w pomorskim (4km od Gdyni) zrobi/wykona płytę fundamentową (z rurkami do ogrzewani podlogowego wodnego albo ogrzewania legalettowego/na powietrze) pod dom jednorodzinny z garażem z zachowaniem nierówność max +-0,5cm?
    Najlepiej taką, która robiła to u Was?
    Mam do zrobienia taką płytę u mnie o powierzchni użytkowej 313m2, co daje około 400m2 płyty fundamentwej, z tego 320m2 na płytę pod dom, a 80m2 osobnej płyty pod garaż. Osobne płyty przylegające do siebie, ale oddzielone ociepleniem pionowym 30cm styropianu, i różnica poziomów 30cm. Ocieplenie poziome płyty od spodu 25cm.
    Kosztorysy tej płyty mam na 130 tyś PLN z rurkami pod ogrzewanie wodne albo 160 tyś z ogrzewaniem powietrznym legalett. Wszystko jest zawarte już w tej cenie oprócz dodatkowych ilości podsypki/piasku w celu wyrównania poziomów na działce.
    Znacie kogoś kto podejmie się wyzwania? Legalett albo inna firma czy tez ekipa budowlana wywiąże się na takiej powierzchni z nierówności +-0,5cm?

  4. #104
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar moni-niebieski
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    16
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Muszę cię zmartwić ale rozmawiałam z wieloma ekipami i żadna nie miała pojęcia o co chodzi w fundamencie pasywnym- tak więc wzieliśmy ekipę do robienia fundamentu która za robociznę weżmie 6,5tys ale prace będą wykonywane zgodnie z projektem (projekt jest doszlifowywany do perfekcji+ ja już chyba mogę robić magistra z budownictwa bo od roku nic nie robie tylko studiuje jak to zrobić i co robić żeby nie byłko ok ) Tak więc sama będę nadzorować prace przy fundamencie- ekipa potrzebna mi jest do złapania poziomów rozprowadzenia kanalizy , zbrojenia,przepustów no i rbót fizycznych ja+ kierownik budowy (mam takiego który przynajmniej wie co i jak- tak przynajmniej mówi) będziemy pilnować dokładności ułożenia warstw, dokładności sklejani folii itp. Jeżeli chodzi o dokładność to mamy podpisaną umowę w której dopuszczalny odchył wynosi +-0,5cm tak więc o to się nie martwię- z resztą przy tej płycie poziomujesz już przy układaniu styroduru. ważne by dokładnie ubić piach! a koszty trocę duże wam wyszły- ja liczę z całym materiałem na płytę wielkości 200m2 ok 50tys no plus ogrzewanie podłogowe wavin ok 18tys.

  5. #105
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marfe

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-572
    Posty
    40

    Domyślnie

    Też zamierzam nadzorować to co bedzie robione w tak kluczowym momencie sam też, oprócz architekta, konstruktora i kierownika budowy (4 ludzi )... monitorowanie poziomu piachu, ułożenia i sklejenia folii, płyt styropianowych (każdej z warstw osobno) itd. Wiem, że można to zrobić bo widziałem na forum w dziennikach budowy płyty wykonywane dokładnie. Więc sie da tylko trzeba chcieć. Jak widać z Twoich wycen (dzięki za info ta moja 2x większa daje to co u mnie w wstępnych kosztorysach (2x200m = 2x50tyś + 18ty... to daje 120tyśplus trochę wiecej na rurki ogrzewania u mnie, bo więcej m2 - więc ta wycena na 130tyś jest porównywalna). Ale inni pisza o mniejszych cenach, że dali mniej... dużo mniej i to mnie zadziwia. Ja im tego nie neguję tylko mnie to zadziwia. BO ja od trzech ekip różnych otrzymałem na bazie projektu wycenę na płytę o tych parametrach co podałem (bez legletuu ale z rurkami na wodne ) podobną - pomiędzy 125-135tyś. Różnica 10tyś. tylko legalett droższy bo chcą za ten system etc. więcej, ale koszt samej płyty podobny - 115-120tyś... Te wyceny zawierają słownie wszystko - robiciznę, piach (działka nie jes równa - ma spadek na długości 50m o 1,5m), folie, rurki, styropiany, zbrojenie,beton etc...
    Rozpocznę budowę dopiero jak znajdę takich co zrobią zgodnie z umową i projektem i z założonym kosztorysem . Tylko teraz oprócz ekipy to ten kosztorys przez niektórych z forumowiczów jest podważany - ja nie odmawiam im racji, ale kto mi wskaże wtedy ekipę co dobrze zrobi po tych wycenach co daja forumowicze, zgodnie z projektem i umową? Projekt (indywidualny) z architektem cyzelowaliśmy 9 miesięcy. Ciekawe czy wybór ekip etc. też tyle potrwa.najwyzej budowa rozpocznie się w przyszłym roku a nie 2011.

  6. #106

    Domyślnie

    Wycena legalettu nie obejmuje kosztów pospółki i toi-toi...
    ...owoc żywota Twojego je ZUS

  7. #107
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar moni-niebieski
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    16
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Powiem tak- towar dostarcza inwestor montuje firma"....." to jest tak że ten sam materiał kupisz ty i kupi firma przez ciebie wybrana ale firma ma jeszcze narzut na materiał i stąd wynika wyższa cena. Podam przykład za styrodur firma która chciała nam zrobić płytę chciała policzyć ok 450zł/m3 (oczywiści na początku pan nie chciał wogóle podać cen materiałów ale powiedziałm że za drogo chcą to się pan wygadał że przecież styrodur kosztuje tyle....) tu na miejcu kosztował on 410zł a my kupiliśmy go przez allegro za 370zł z transportem gratis! ogólnie ceny materiałów na miejscu są 15-20% droższe niż w necie- jak narazie nic nie kupiliśmy tu wszystko zamawiane jest przez nezt jak narazie zaoszczędziliśmy ok 15 tys.-

  8. #108
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marfe

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-572
    Posty
    40

    Domyślnie

    Zgadzam się z tym co piszesz. W wycenach/kosztorysach żadam osobno cen z materiały i usługi. Weryfikuję ceny i patrzę czy sa drodzy czy nie w stosunku do średnich cen - w materiale i usługach. Dzięki temu też mam oszczędności już w kosztorysie. To co oszczędzę zostawiam jako budzet na sytuacje awaryjne
    Tylko to materały, a z usługą gorzej - bo cena jedno a jakość? Ma wyjść na budowie?

  9. #109
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marfe

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-572
    Posty
    40

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBELEK Zobacz post
    Wycena legalettu nie obejmuje kosztów pospółki i toi-toi...
    Yeap... wymieniają w umowie czego nie dostarczają czytałem ich wycenę... dlatego na razie cenowo są na ostatnim miejscu, najdrożsi. Nie uwzględnią też, że ja mam w projekcie 25cm w poziomie, i 30cm w pionie izolacji, albo że mam wpisane w projekcie folię pod styropian i pod płytę, na styropian... To powoduje, że różnica w cenie wynosi 30tyś w moich wyliczeniach (mogę się mylić) uwzględniając wszystko względem wyceny płyty na ogrzewanie wodne a legalett z uwzględniem tych apsketów o jakich czytałem na forum.

  10. #110
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar moni-niebieski
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    16
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Ja dyskutowałam z ekipami tak jak blondynka (bez obrazy) a czym panowie zalepiają dziury po uchwytach w ytongu a jak panowie będę kłaść ocieplenie to ja bym chciała bez kołkowania i czy trzeba listwę startową jak słyszałam że co to listwa startowa i że bez kołkowania nie da rady albo po co zaklejać to koniec dyskusji jedna firma wiedziała mniej więcej co i jak - przyznała się że robili tak ale w niemczech bo tu nikt tak nie robi ale jak ja chcę to mi tak zrobią- to tylko pozostało mi negocjować cenę za robociznę- pan odrazu zrzekł się zamawiania towaru bo wiedział czym to pachnie ( u nas materiały dobrej jakości lub ponadstandardowe trzeba zamawiać nie dostępności od ręki np styropian grafit 25cm z frezem).

  11. #111
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marfe

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-572
    Posty
    40

    Domyślnie

    To czekam na namiary na tę ekipę co wie co i jak . Zobaczymy jak zrobią . Z materiałami - jeśli trzeba to też zamówię i poczeka sobie ten materiał w kontenerze na swoją kolej. Też grafit 30cm (razem) frezowany na ściany np. basfa albo termoorganika fasada platinium plus czy jakoś tak. I tez klej dla parterówki powinien wystarczyć chociaz niektórzy kołki radzą dodać. Mi może te dziury w murze tak by nie przeszkadzały jak dziury w ociepleniu zaklejane pianką )nietermiczną)byle jak . podobnie jak byle jak wycinane dziury w styropianie pod np. kanalizę.

  12. #112
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar moni-niebieski
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    16
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Mam już pozwolenie na budowę - ekipa rusza 6 czerwca- oto mój dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/entry.php...nie-na-budowę

  13. #113

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosto2 Zobacz post
    Witam nasza Pani Architekt zaprojektowała nam nastepujący fundament.
    1.podsypka piaskowa zagęszczona 20cm
    2.chudy beton 10
    3.2xpapa
    4.płyta żelbetonowa B20 15 cm
    5.folia czarna PE
    6.styropian twardy 20 cm
    7.płyta betonowa dociskowa 10cm
    8.gładź cementowa z instalacją ogrzewania podłogowego 5 cm
    9.wylewka samopoziomująca
    10. mata izolująca
    11.podłoga parteru panele podlogowe

    Daliśmy do wyceny nasz projekt i jeden z wykonawców stwierdził że to fundamenty jak w bunkrze( będzięmy przepłacać na materiale a po co nam bunkier ). Niezybyt się z mężem orientujemy dlatego proszę o opinie co o tym sądzicie. Pozdrawiam
    Pani architekt nie zajmuje sie rozwiazaniami technicznymi od tego jest iznynier budowlany.

  14. #114

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosto2 Zobacz post
    Witam nasza Pani Architekt zaprojektowała nam nastepujący fundament.
    1.podsypka piaskowa zagęszczona 20cm
    2.chudy beton 10
    3.2xpapa
    4.płyta żelbetonowa B20 15 cm
    5.folia czarna PE
    6.styropian twardy 20 cm
    7.płyta betonowa dociskowa 10cm
    8.gładź cementowa z instalacją ogrzewania podłogowego 5 cm
    9.wylewka samopoziomująca
    10. mata izolująca
    11.podłoga parteru panele podlogowe

    Daliśmy do wyceny nasz projekt i jeden z wykonawców stwierdził że to fundamenty jak w bunkrze( będzięmy przepłacać na materiale a po co nam bunkier ). Niezybyt się z mężem orientujemy dlatego proszę o opinie co o tym sądzicie. Pozdrawiam
    Co za fundament jak w bunkrze??? plyta nosna ma tylko 15cm!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wg mnie i tak za malo. Plyta musi miec zbrojenie gora i dolem. NP. Otulina dol min 5 cm + otulina gora min 3cm + zbrojenie siatka dolne fi 12 *2= 2.4cm + zbrojenie siatka gorne 2.4 cm= razem 13 cm a TE________ 2 cm_____________ CO ZOSTAJ TO ODLEGOSC POMIEDZY ZBROJENIE GORNYM I DOLNY !!!!!!. BABIE CHATE ROZWALICIE .

  15. #115

    Domyślnie

    Witam, jako że jestem początkującym pozwolę sobie zamieścić przekrój który otrzymałem od geologa. Jeżeli można to proszę o opinie jak powinna wyglądać płyta fundamentowa która zostanie posadowiona na tego typu gruncie. Dodam ze domek ma mieć około 170 mkw z użytkowym poddaszem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plyta.jpg
Wyświetleń:	499
Rozmiar:	56,6 KB
ID:	94123

  16. #116
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SKUT13

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał trafal Zobacz post
    Witam, jako że jestem początkującym pozwolę sobie zamieścić przekrój który otrzymałem od geologa. Jeżeli można to proszę o opinie jak powinna wyglądać płyta fundamentowa która zostanie posadowiona na tego typu gruncie. Dodam ze domek ma mieć około 170 mkw z użytkowym poddaszem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plyta.jpg
Wyświetleń:	499
Rozmiar:	56,6 KB
ID:	94123
    Grunty nieciekawe, ale jak ma wyglądać płyta to powie projekt. Na podstawie samych odwiertów ciężko powiedzieć jak ma wyglądać. Proponuję udać się do projektanta.

  17. #117
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Cytat Napisał wanker Zobacz post
    Co za fundament jak w bunkrze??? plyta nosna ma tylko 15cm!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wg mnie i tak za malo. Plyta musi miec zbrojenie gora i dolem. NP. Otulina dol min 5 cm + otulina gora min 3cm + zbrojenie siatka dolne fi 12 *2= 2.4cm + zbrojenie siatka gorne 2.4 cm= razem 13 cm a TE________ 2 cm_____________ CO ZOSTAJ TO ODLEGOSC POMIEDZY ZBROJENIE GORNYM I DOLNY !!!!!!. BABIE CHATE ROZWALICIE .
    Też nie za bardzo rozumiem taki układ warst, bo niby płyta wygląda na nie za grubą ( bo gruba jest powszechnie krytykowana ) ale tak jak pisze wanker dookoła zbrojenia pozostaje mało betonu. Podbeton 10 cm tego nie zastąpi.
    Im mniej cudnych warst tym lepiej. Jeśli już jest styrodur to już jest cud, miód i orzeszki
    Po co folie skoro grunt pod domem będzie suchy ? zakładam, że nikt się nie pcha w budowę płyty na cieku wodnym lub lokalnej kałuży bez wykonania badań.
    Płyta + opaska osłaniają przed opadami, dodatkowo drenaż dookoła budynku zapewni spokój na wieki.
    Miałem w projekcie drenaż ale ze względu na czyste piaski pod płytą i wodę głęboko zrezygnowałem z niego, ale ktoś kto ma inny grunt, mniej pewny powinien dobrze pomyśleć o drenażu aby odprowadzić ewentualną wodę a nie zastanawiać się na foliami które będą tylko utrudniały odpływ wody. Jeśli grunt jest mokry i woda wejdzie w zakamarki folii to przez sto lat nie wyjdzie.
    pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  18. #118
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    freshcorp

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Posty
    7
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Wcześniej przed realizacją śledziłem ten wątek i dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy. Teraz jestem o krok do przodu bo już mam gotową płytę fundamentową stąd mam przyjemność podzielić się z Wami moim doświadczeniem i informacjami: http://forum.muratordom.pl/entry.php...damentow%C4%85

  19. #119

    Domyślnie

    a czy może mi ktoś powiedzić jak to jest z formalnościami?
    mamy już pozwolenie na budowę, w projekcie są normalne fundamenty - jesli byśmy chcieli jednak płytę to możemy? czy trzeba by robić zmianę pozwolenia?
    a może nie da się tego zbyt sprawdzić i "nielegalnie" zrobić się da

  20. #120
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz69karolina Zobacz post
    a czy może mi ktoś powiedzić jak to jest z formalnościami?
    mamy już pozwolenie na budowę, w projekcie są normalne fundamenty - jesli byśmy chcieli jednak płytę to możemy? czy trzeba by robić zmianę pozwolenia?
    a może nie da się tego zbyt sprawdzić i "nielegalnie" zrobić się da
    Według aktualnego stanu przepisów taka zmiana posadowienia budynku jest zmianą nieistotną, ale ... oceny takiej i stosownego wpisu w dzienniku budowy dokonuje projektant.
    Bez akceptacji projektanta jest to samowola budowlana ze wszystkimi wynikającymi z tego konsekwencjami (odpowiedzialnością kierownika budowy za budowę niezgodnie z decyzją o pozwoleniu na budowę, koniecznością legalizacji samowoli pod rygorem nakazu rozbiórki, grzywna, itp.).

Strona 6 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony